Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) konyi79 válasza Rapid136 (#11300) üzenetére


konyi79
addikt

Rekeszelni se kell. Samy 12-t videóra be szoktam lőni fixen kb 5 méterre, f2-n is tök frankó videóra így, ritka hozzá kelljen nyúlni.

(#11302) Neck


Neck
veterán

Ha véletlenül hozzáértem a 16-50 kitobi hátulsó részéhez (E-mount felé), azt le tudom magamnak takarítani valamivel? Van ilyen szemüveg törlő kendő, azzal szabad? Vagy mivel töröljem le?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11303) p_adam válasza Neck (#11302) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, alkalmas rá. [link]
Gyakorlatilag az egyetlen dolog, amivel meg lehetne sérteni, ha mondjuk egy kavicsszem kerül az üvegre, az tudná megkarcolni, bár még sosem fordult velem elő (a régi üvegek, amiken nincs ilyen bevonat, azok azért sérülékenyebbek)

(#11304) Larry303 válasza Rapid136 (#11300) üzenetére


Larry303
addikt

hát azért amikor gyerkőc befut közelpontra, akkor nem árt :)
melonal 90% meg amúgyis mf

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#11305) Neck válasza p_adam (#11303) üzenetére


Neck
veterán

Ez ilyen alkoholos kis papírkendő, tasakban, citromillatú. Akkor ezzel nekiállhatok, ugye?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11306) p_adam válasza Neck (#11305) üzenetére


p_adam
addikt

Száraz szemüvegtörlő kendő a legegyszerűbb megoldás, de fültisztító pálcika és sok egyéb más is működik.

Ahogy az előbb említett videó is demonstrálja, nem kell megijedni, elég nehéz bármiféle kárt tenni benne.
Például ő sem az az aggódós típus :)

[ Szerkesztve ]

(#11307) Muerte68 válasza Neck (#11302) üzenetére


Muerte68
addikt

én is azzal szoktam mindig van nálam 1-2-gyorsan párolog és jól tisztít :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11308) madgie válasza Muerte68 (#11307) üzenetére


madgie
titán

És szép lassan lemarja az alkohol az antireflex réteget a lencséről.

(#11309) 80hun válasza Muerte68 (#11307) üzenetére


80hun
addikt

Én monitor tisztító habot használok (alkoholmentest). :)

(#11310) konyi79


konyi79
addikt

Csak legyen mégegy tipp:
Szenzort egy tisztítóval kb 5x szoltam pucolni, utána átkerül objektív tisztító státuszba. Aktív szén a feltapadt cuccot leszedi, bevonatot nem bántja.

(#11311) Muerte68 válasza madgie (#11308) üzenetére


Muerte68
addikt

akkor dobom ki,marad a száraz törlő.Azt hittem ez elpárolog mielőtt valamit is bántana.

80hun szerzek ilyet akkor pluszba a száraz mellé.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11312) madgie válasza Muerte68 (#11311) üzenetére


madgie
titán

Egyszer-egyszer nem nagy gond, de hosszútávon kinyírja azt a réteget.

(#11313) 80hun válasza Muerte68 (#11311) üzenetére


80hun
addikt

Még ugyanúgy szoktam mint konyi79 , a szenzortisztítót is szoktam lencsetisztításra használni.
A habot meg a mikroszálas törlőkedőre szoktam fújni nem a lencsére, kivéve amikor darabokra szedek egy manuál obit kitakarítani :D

(#11314) Muerte68 válasza 80hun (#11313) üzenetére


Muerte68
addikt

csak ujlenyomatra szoktam ha véletlenül hozzáérek,de majd óvatosabb leszek :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11315) Uzi74


Uzi74
senior tag

NTSC vagy PAL beállítások között hezitálok éppen (váltáskor meg kártyaformattálás kell):
-30/60/120fps praktikusabbnak tűnik
-de (főleg 4K alatt) csak PAL beállításnál van full sensor readout, különben crop és -1 FE...
Nektek mire van állítva?

P.S: miért nem mondta nekem senki korábban, hogy az Eye-AF ekkora királyság? Érzésre a Nex-5r-el nem annyira jól sikerült fotóim nagy hányada emiatt készült az 35f18-al, túl nagy volt a fókuszpont a szemre, ha nem közelről készült a kép

(#11316) rumos14 válasza Uzi74 (#11315) üzenetére


rumos14
nagyúr

miért praktikusabbak az NTSC-féle fps értékek? egyedül a lassításnál látom értelmét.
a jobb minőség miatt viszont a PAL 4k 25fps javasolt.

NEX-5R/T-nél az arcfelismerés nálam tökéletesen, pontosan a szemre fókuszált.

(#11317) rumos14


rumos14
nagyúr

beárazták az FE 85 f1.8-at, várható módon 240k lett. ami sajnos a realitás ma, dolláros árak x 400, ez a minimum.
ja, hogy a Canon 85 f1.8 USM pont feleennyi :U

(#11318) #31733248 válasza rumos14 (#11317) üzenetére


#31733248
törölt tag

Be lehet így árazni, majd megvesszük külföldről 50 000 Ft-tal kevesebbért.

(#11319) Uzi74 válasza rumos14 (#11316) üzenetére


Uzi74
senior tag

Azért gondoltam praktikusabbnak, mert a legtöbb ember kijelzője 60Hz-en megy, ezért ott jól jönnek ki az ntsc frame-ek - de azt hiszem én is visszaállok PAL-ra - lassításnál meg 4x-re lassítok úgy is,

5R-en valahogy nem bíztam az arcfelismerésben annyira a kezdeti próbálkozások után, inkább flexible spot-ra állítottam - és sokszor nem találtam el a szemet, lehet user error volt a részemről. A6300-nál gombnyomásra látom, hogy tényleg megtalálta a szemet sokkal megnyugtatóbb - meg hogy ezt AF-C alatt is tudja - van még néhány speciális szituációtól eltekintve az AF-S-nek egyáltalán szerepe, ha nem akarok manuál fókuszálni (tracking AF-el kombinálva)?

(#11320) Márton válasza Uzi74 (#11319) üzenetére


Márton
nagyúr

jaja, csak az 50hz-es lámpákkal kell vigyázni

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11321) wms


wms
senior tag

Az a6000-nek is van automatikus szem fókusza? Ha igen, akkor merre találom? :F

(#11322) tomiee85 válasza rumos14 (#11317) üzenetére


tomiee85
senior tag

Hát akkor ez is az USA-ból lesz :D

(#11323) Uzi74 válasza wms (#11321) üzenetére


Uzi74
senior tag

Van, YouTube-on van egy csomó video róla hogy kell beállítani
(Cusom key-re kell tenni)

[ Szerkesztve ]

(#11324) wms válasza Uzi74 (#11323) üzenetére


wms
senior tag

A menüben nem találtam, de valószínűleg én vagyok a béna. :(( Köszönöm! :R

(#11325) woodbear válasza rumos14 (#11317) üzenetére


woodbear
addikt

Itt németben 650€ lett az ára. Elég korrekt. Talaltam vagy 10 üzletet ahol elő lehet rendelni. Lehet downgradelem a batist. Also hangon 300€-t tudnék rajta spórolni. De megvárom a normális teszteket. OSS amugy sem kell nekem. Viszont azt màr látom, hogy a CA jóval nagyobb a sonyn. Nyilván a T* bevonat hiánya miatt is.
Fokusz sebességre vagyok leginkább kiváncsi. Nem rossz a Batis de azert lehetne temposabb.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11326) tomiee85 válasza woodbear (#11325) üzenetére


tomiee85
senior tag

Jason Lanier videóinak az a tanulsága hogy a fókusz az Batis szintű. Engem az élesség érdekelne leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#11327) m3ss válasza tomiee85 (#11326) üzenetére


m3ss
veterán

engem meg a bokeh, kepkarakter. annyira nem tunt erosnek ilyen teren...elesseg viszont jonak tunt elozetes tesztek alapjan.
jo lenne egy teszt a batis elleneben...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11328) tomiee85 válasza m3ss (#11327) üzenetére


tomiee85
senior tag

Volt egy side-by-side összehasonlítás, de a bokeh nem került terítékre, egy esti videót igért be :)
[link]

(#11329) woodbear válasza tomiee85 (#11326) üzenetére


woodbear
addikt

Jó hát nappal még a legszarabb gep+obival is gyorsan lehet fókuszálni :) nekem kicsit sötétebb helyzetekben lenne érdekes a dolog. Meg azert direkt nappal szemben is megnézném. Mert azt a batis bírja. Se flare, se nagy kontraszt vesztés.

[itt] a fejdiszes kepen azert látszik a CA különbség

[ Szerkesztve ]

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11330) konyi79 válasza Uzi74 (#11319) üzenetére


konyi79
addikt

AF-S az újabb Sony vázakon már csak akkor kell, ha nagyon rekeszelsz és frusztrál átdobni MF-re.

(#11331) tvamos válasza woodbear (#11329) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez a Samyang 85mm f/1.4 Aspherical IF mennyire lehet franko?.. Erdekes, hogy E-mountot ir, nem irja, hogy FE, de amugy meg compatible with full frame and APS-C format Sony E-mount mirrorless cameras.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11332) woodbear válasza tvamos (#11331) üzenetére


woodbear
addikt

Van ismerősöm aki portrézik vele rendszeresen. Elég éles már nyitva is, és amiket mutatott képeket tényleg elesek voltak. Jók a samyangok. Amugy meg Fullframe obi nyugodj meg! :)

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11333) BITBOYS


BITBOYS
addikt

RX100M5 szenzorát igazán átalakíthatnák FF-re :)
Bár lehet megfizethetetlen lenne..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11334) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy jó minőségű polárszűrőt A600+kitobira? (Esetleg egy linkkel együtt)
Másik kérdésem, hogy csúcsfény-figyelmeztetés gombot hol találok a gépen?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#11335) jmakk válasza Filithey2016 (#11334) üzenetére


jmakk
őstag

Elvileg a Custom Settings 1. pontja, a Zebra ami használható erre. Igazából jpg-re jó, rawból sok minden visszanyerhető.

(#11336) Rapid136 válasza Filithey2016 (#11334) üzenetére


Rapid136
őstag

Hisztogramot nem lehet a belső keresőre rakni? (A7-esen igen)
A zebra inkább a videohoz van tervezve, egyébként jpg-ből is nagyon sokat vissza lehet hozni. Még ha a keresőn nem látszik is, az lcd erre nem igazán alkalmas.
Mondjuk a közel helyes expo sokat segít. Ja és az LCD nézetet arra kell beállítani hogy kövesse a változásokat, mert akkor gyakorlatilag az elkészült képet fogod látni. Ez a funkció megfizethetetlen.
Alapból nincs beállítva és igy pont olyan mintha optikai keresőn néznél át.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11337) WiZARD


WiZARD
addikt

Némi kínlódás után megjöttek a makróra szánt kiegészítőim.

Vivitar 55/2.8 Macro (FD+adapter) - német ebayről. Az egy dolog, hogy tele van porral, de látszik hogy már próbálták tisztítani, és az ugyan nem sikerült, de legalább karcos lett belül pár lencse/bevonat. Megy vissza, vadászok másikra. :(

Aputure ledes makro kör"vaku", elsőre tetszik. Nem túl erős, de tárgyakat fotóznék, így arra elég. (Bár lehet hogy az 55-ös makró nem jó választás mellé, és inkább valami 90-100 körülit kéne nézni, mert ezzel ilyen közelre a közepe alig kap fényt.)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11338) Filithey2016 válasza Rapid136 (#11336) üzenetére


Filithey2016
csendes tag

Köszi!
Ezt nem igazán értem:

Ja és az LCD nézetet arra kell beállítani hogy kövesse a változásokat, mert akkor gyakorlatilag az elkészült képet fogod látni. Ez a funkció megfizethetetlen.

Ezt hogyan kell beállítani?

Lehet hisztogrammot a keresőben látni, csak még nemigazán ismerem annak lényegét a fényképezésben.
Polárszűrőre kérek még tanácsot :D
Köszönöm!

(#11339) Rapid136 válasza Filithey2016 (#11338) üzenetére


Rapid136
őstag

Az elektronikus keresőnek két beállítása van:
amikor optimális képet mutat a gép beállításaitól függetlenül, hasonlóan mint a tükrös gépeknél az optikai kereső, bár ott sötétben nem sokat lát az ember, mig az EVF kivilágosítja a képet
a másiknál viszont azt a képet mutatja ami az érzékelőre jut, azaz az expo beállításainak megfelelőt, ha alulexponált a kép akkor sötétebb, ha túlexponált akkor világosabb és végül exponáláskor ilyen is lesz a kép
a menüpontot ne kérdezd mert A7-esem van angol menüvel...

a hisztogram se bonyolult, bal szélen a fekete, jobbon a fehér, ha valamelyik szélen magas a csik és középen lapos, akkor értelemszerűen ott már nincs információ be- vagy kiég a kép és nincs jól exponálva
az átlag képeknél egyenletes, vagy enyhén a szélek felől emelkedik közép felé a hisztogram
akkor van baj ha mindkét oldalt magas, mert akkor bizonyos helyeken túl sok, máshol meg túl kevés a fény...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11340) 80hun válasza Filithey2016 (#11338) üzenetére


80hun
addikt

Már rég volt de ha jól emlékszem a fogaskerék menüpontban az Élő nézet kijelzést kell bekapcsolni.

(#11341) konyi79 válasza 80hun (#11340) üzenetére


konyi79
addikt

Jó magyar fordításban fogaskerék menü alatt::
Élő Nézet Kijelzés : Beállítás Effektus Be
Igen, végig nagybetűvel.

(#11342) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Oké, bekapcsoltam.
Akkor már csak polárszűrőt és LCD képernyő védő üvegfóliát kellene találnom:)
Köszi a segítséget!

(#11343) Filithey2016 válasza Filithey2016 (#11342) üzenetére


Filithey2016
csendes tag

[Ez] megfelelő védőfólia ugye?

(#11344) 80hun válasza Filithey2016 (#11343) üzenetére


80hun
addikt

Én az A7-hez gyárit vettem :)
A6000-hez is van .

A polárszűrő kényes téma , nekem egy 82mm-es HMC Hoya van (normál minőség) meg gyűrűk hozzá.

Én innen vettem. A régebbi szűrőkből van egypár akciós visszamaradt darab , lapozgass a hoya szűrők közt :D

(#11345) jmakk válasza 80hun (#11344) üzenetére


jmakk
őstag

Tök jól mutatna egy 82mm-s szűrő a 40,5mm menetű 16-50-en. :DDD

(#11346) Filithey2016 válasza jmakk (#11345) üzenetére


Filithey2016
csendes tag

Akkor milyen szűrőt javasolsz? :)
Ez megfelelő lehet?
Úgy olvastam, hogy olyan ajánlott, amivel 2 rekeszértéket lehet csökkenteni.
[Ez] ?

[ Szerkesztve ]

(#11347) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Valójában a frontlencse védelmére kellene egy szűrő, de lehet jobb választás lenne egy UV szűrő?
Az nem sötétíti annyira a képet, mint a polárszűrő.
Mit gondoltok?

(#11348) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Hoya szűrő helyett egy [Polaroid készletről mi a véleményetek? Ebben van többféle is.
Köszönöm!

(#11349) jmakk válasza Filithey2016 (#11347) üzenetére


jmakk
őstag

Hacsak nem ralit fotózol közelről vagy kavicsszórást, akkor az úgy sem combos képminőségű kitobi elé nem tennék még egy üveget. Ha dedikáltan polározni szeretnél az más.

[ Szerkesztve ]

(#11350) jmakk válasza Filithey2016 (#11348) üzenetére


jmakk
őstag

Biztos fantasztikus minőségű, lehet új színeket is kikever neked és még kérned sem kell. :) Mint előbb is írtam, nem kell a szűrő a kitobira hacsak nem a funkciója kell (ND vagy polár).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.