Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Dißnäëß válasza qnadam (#39000) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Sandisk Ultra 80M/s a raw-kra (Transcend 60M/s a jpeg-ekre). Ez a SanDisk olyan 20M/s körül ír ahogy nézem a teszteket. Uncompressed raw-ra felejtô, legalábbis komolyabb ütemû, mutogatós fotózásra nem. Tájra lassúzni elmegy.

Gicz: ahogy a teszteket nézem, írásban az Extreme Pro környékén a Lexar Professional 2000x is, a Kingston Canvas React+ is, a PNY X-Pro 90 még picit jobb is, de ez marginális. Azt hiszem, ezekbôl kellene behúznom egyet, ilyen 260+ MB/s környékén már kevesebbet világítana a kis piros led jobblent. :R

De azért megjegyezném halkan továbbra is, hogy sokkal öregebb DSLR-ek sem szóltak azért, ha lassú a kari, a Nikon D800-al a 36 megapixelt mikor single-shoot "sorozatban" megpörgettem egymás után úgy 3-4 képpel, instant tudtam váltani közöttük, instant bele-zoom és vissza, instant volt minden, 100% nézet és fit-to-screen között vihargyorsan ugrált, hogy AF találatot nézzek pixel szinten, miközben a tetû SD karimra sosem felejtem el, mindeközben írt szép türelmesen, még akkor is, mikor már off-ra húztam és eltettem, világító led-el tettem el rendszeresen (gyorsabb kari sosem kellett, mert a buffer limitet sosem értem el, az meg vihargyors volt ugye).

Valami ilyesmit várnék ilyen kaliberû milc-ektôl Sony-tól is, ez számomra egyértelmûen szoftver kérdés csak, a bufferek relatív nagyok, mégis várat bizonyos nem-fotózás mûveleteknél, hogy kiürüljön a kártyára és addig megállt az élet, wtf, ezt így sosem akarják megoldani ? :U

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39002) kovsol válasza Dißnäëß (#39001) üzenetére


kovsol
titán

R vázban Raw mentésre egy gyorsabb UHS-II kártyát vegyél ami közel 300MB/s írást tud. Az alá nem adnám.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#39003) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#39001) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ok, egy 260-as karival a 120 megás 14-bit uncompressed nem tragédia már és mivel én single-shoot-os vagyok, mehetek compressed irányba is elvileg, eszerint, marad a 14 bit. [link]

Ha így nézem, kényelmesebb SD-zni, mint olvasóval vacakolni, utóbbi a nagyobb méretû kártyákhoz nem triviális minden laptopon (ami nekem szempont, mert laptopos leszek nemsokára).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39004) Dißnäëß válasza kovsol (#39002) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Némi gugli után 260-270 kb a max. de ez már bôven jó nekem. :R :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39005) Gicz válasza Dißnäëß (#39001) üzenetére


Gicz
addikt

Nem tudom az milyen teszt volt, amit én néztem ott a kingston canvas react 90MB/secet tudott a ráírt 300 helyett írásban. a Sandisk hozta a 250 megát.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39006) krmcz válasza Gicz (#39005) üzenetére


krmcz
tag

A két kártya bár papíron hasonló, nem véletlen az árkülönbség, nem egy kávéház. Megbízhatóságban sem.

(#39007) Kristof93


Kristof93
senior tag

Nekem SD kártyából a Sony Tough 300/299 MB/s vált be madarazni, nagy előrelépés az uhs-i Sandisk Extremepro után.

(#39008) Dißnäëß válasza Gicz (#39005) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Techradar teszt volt. [link]
Hazudnak ?

Kristof93: ExtremePro van UHS-I is és II is. A II-es a gyors.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39009) Gicz válasza krmcz (#39006) üzenetére


Gicz
addikt

Persze, tiszta sor. Csak azért idegesítő, higy egy ilyen sandisk sd annyiba kerul mint egy ugyanolyan méretű cfexpress, csak az meg tud 1600/1200 megát, nem 250-et.

(#39010) Kristof93 válasza Dißnäëß (#39008) üzenetére


Kristof93
senior tag

Tudom, azért írtam, hogy uhs-i volt.

(#39011) Dißnäëß válasza Kristof93 (#39010) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ja direkt. Ok. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39012) Sancza válasza Gicz (#39005) üzenetére


Sancza
tag

Abban a tesztben valszeg hibás vagy hamis lehetett a canvas react kártya, pontosan hozta az uhs-i top sebességét, miközben a kártya uhs-ii -es.
Ezt a szerző is említette egy kommentben válaszul.
Az is lehet, hogy usb2 módban ment az olvasó - nálam is elő szokott ez fordulni néha külső usb3as vinyókkal is :(

Ez a kártya egyébként ajánlott kártya

Nekem is ilyen kingston canvas react kártyám van és ez egy villám kártya :) Most gyorsan leteszteltem korábban a hozzá adott kártyaolvasóval és nem üres kártyával (tegnapi fotózás után még nem töröltem róla képeket), alábbi értékeket hozta első futásra:

(#39013) Gicz válasza Sancza (#39012) üzenetére


Gicz
addikt

Ahh, király, ez hasznos infó, köszi a tesztet. Úgyis akartam kártyát venni, akkor iylet veszek én is, felébe kerül mint a sandisk. :R

(#39014) Dißnäëß válasza Sancza (#39012) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hol érdemes venni ezeket itthon ? (Árukeresőt nézegetem, a helyek nagyja gondolom genuine gyárit ad, nem hamisítottat, viszont még így is árulják ezermillió helyen). Külföld lehet olcsóbb kicsit, de postával együtt már nem tudom... lehet nem nyűglődnék vele. Esetleg vmi best buying hely beszerzésre, ami Neked pl. bevált ? :R

Meg vmi vihar USB-C-s olvasót is néznék mellé..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39015) Sancza válasza Dißnäëß (#39014) üzenetére


Sancza
tag

Én Alzában vettem olyan verziót, amiben a kártyához volt csomagolva egy uhs-ii -es kártyaolvasó 37e ft-ért tavaly januárjában. Ahogy látom, kártyaolvasóval együtt már nem kapható sehol :( A kártyaolvasó nélküli változat 50e lett az Alza-ban :(
Árukeresőn elég sok helyen lehet venni 35-36e körül (128gb)
Innen szerintem a MySoft, Tripont, Aqua, Oazis megbízható boltok, mindegyiktől vásároltam már (többi boltot vagy nem ismerem, vagy ott most túl drága min pl. FotoPlus-ban vagy Alza-nál)

(#39016) Dißnäëß válasza Sancza (#39015) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, azt hiszem, ha a szentatya is engedi, megcélzom említett helyeket délután.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39017) Sancza válasza Dißnäëß (#39016) üzenetére


Sancza
tag

arra figyelj, hogy nem mindenhol van raktáron az árukereső szerint. Ha most akarsz személyesen venni, akkor Aqua lesz a Te boltod

(#39018) Dißnäëß válasza Sancza (#39017) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, Aqua.

Ja, árukereső ilyen szempontból szar, hogy simán ki tudja mindenki listázni-íratni oda, hogy "raktáron", közben csalnak azzal, hogy jaaaa, ez külső raktár, nem olyan, hogy az ember fordul egyet, leveszi a polcról és odaadja Neked ha bemész (vagy futárnak).

Amin régóta szeretnék változtatni, talán újabb startup ötletnek jó lesz, arukereso2 néven, mert ez szerény véleményem szerint nettó átbaxás :) és egyelőre az árukeresőnek mikor ezügyben írtam, csak szétteték a kezüket. Jaaaa, hogy leszarjátok. Oké.

Ahelyett, hogy csinálnának egy "tényleg raktáron" vagy "belső raktáron" kategóriát is, aztán azért lehet versenyezni akkor a cégeknek, egyértelmű előny lenne mindenkinek + értékelést adni, meg egy "jelentem" gombot, ha mégsem így lenne, mire odaér az illető (és mondjuk készletet is mellétenném, nem konkrét számmal, csak annyival, hogy 5+ mondjuk, így nem hivatkozhatnának külső raktárra mire odaérek azzal, hogy bocs öcsi, most vitték el).

Na ennyit a mai morgásról, Dicsértessék.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39019) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Na elcsíptem 2db 128-ast a Canvas React Plus-ból, "kicsit" más így, ez már használható.
Köszi a tippet Sancza.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39020) motocoder


motocoder
aktív tag

Ez sem lehet egy rossz kártya SILICON POWER Superior Pro SDXC UHS-II U3 V60 128G.
Árban elég jó.

(#39021) motocoder


motocoder
aktív tag

Ha valaki extra olcsó SD kártyát keres. Az AliExpress-en van 692 Ft-ért 32 Gb-os.
Sebesség 90Mbs/90Mbs.
Ott található a címlapon 3 items for 1.99 dollár. link
Rendelni kell mellé még 2 terméket. Nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#39022) qnadam válasza motocoder (#39021) üzenetére


qnadam
veterán

azért aliról kártyát venni már elég erős rizikó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39023) motocoder válasza qnadam (#39022) üzenetére


motocoder
aktív tag

692 Ft.
Mi benne a rizikó?
Én szerintem jó és a teszt programok szerint is.
34 Mb/s másolok rá 4k filmet.

[ Szerkesztve ]

(#39024) Neck válasza motocoder (#39023) üzenetére


Neck
veterán

Az, hogy 10x jól működik, majd 11. alkalommal meglövöd, ahogy a kisfiad sétálni kezd, bekrepál a kártya, és bukod az egészet.

A fotózásban nagyon igaz az, hogy akinek telik majomra, annak legyen pénze banánra is.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39025) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!
Vettem egy LA-EA 4 Minolta 28-135 4-4.5 kombót.
Sajnos a hírnevét meg sem közelíti. 30-50%-ban jók a fotók, többi valahol a 18-55 dc szinten mozog. Rekesz, gyutáv majdnem mindegy.
E első zárat kikapcsoltam, nagy változás nem történt.
Lehet hiba a sony adapterrel, vagy vigyem szakihoz az üveget, aki rendesen összerakja?

(#39026) Kristof93 válasza t.imi (#39025) üzenetére


Kristof93
senior tag

Szerintem ne várj sokat régi üvegektől, főleg ha zoom-ról van szó. A felbontás hatalmasat ugrott és ezzel együtt az optika nagyon sokat fejlődött. 10 éve az otus volt a legélesebb objektív, 5000? euróért, ma pedig találsz 500-1000-ért jobbat, AF-al.

Szórakozni jók ha érdekes a bokeh vagy flare, de kb ennyi, legalábbis amit én próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#39027) madgie válasza t.imi (#39025) üzenetére


madgie
titán

Én már a Minolta Dynax 7D-nél hamar megváltam tőle, digiten szerintem sose volt erős objektív.

(#39028) t.imi


t.imi
addikt

Köszönöm, ez feldobott :DDD
User teszteket néztem, rengeteg a húb+ a7ii, rii, 7iii stb vázakon a régi üveekkel.
800si mellett felpattintom digire is, gondoltam.
Ettől függetlenül valami mecha gond is lehet, af micro -9-nél járok, kb itt elfogadható 100mm fölött.
Kalocsay felé cucc. Legalábbis az eladó ezt a nevet használja, emiatt mertem rögtön rámozdulni.

(#39029) Neck válasza t.imi (#39028) üzenetére


Neck
veterán

Manuális fókusszal is próbáltad? Nem lehet, hogy egy lehellettel mellélő az adapter?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39030) t.imi válasza Neck (#39029) üzenetére


t.imi
addikt

Látod, ez eszembe sem jutott. Adapter is képes félrehordani?
Af mikro -9-nél ment helyre, kb 30m-en egy fenyőfa tetején lévő ágaknál. Kb 20cm lehet lentről nézve.
35-70-nel beltéren rendben volt, de holnap megnézem manuálban is.

(#39031) qnadam válasza t.imi (#39028) üzenetére


qnadam
veterán

az ea4 eleve behoz egy sokkal régebbi fókuszrendszert, mindezt nagyfelbontású vázon... ad esélyt a problémáknak :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39032) qnadam válasza motocoder (#39023) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván nem a kártya ára a kockázat, és az se kizárt, hogy soha semmi gondod nem lesz vele. de ennyiért ezekben vagy benne van szükséges memóriachip, vagy nincs, vagy jól rakták össze, vagy nem, és vagy látta minőségellenőrzés, vagy nem. esetleg látta, és azért az alin árulják fillérekért :D
amikor 5e forintért itthoni boltban 64 gb-os, használható sebességű, márkás kártyát lehet kapni, akkor szerintem nem érdemes ezen spórolni, miközben az ember kezében többszázezer forintnyi vas meg üveg van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39033) tozso76 válasza Gicz (#39005) üzenetére


tozso76
aktív tag

Köszi a linket. Rendeltem is az amazon-rol egy 64GB Transcend kártyát. A9-ben lesz használva. Majd beszámolok a tapasztalatomról. 13.000 huf volt szállítással együtt.

(#39034) t.imi válasza qnadam (#39031) üzenetére


t.imi
addikt

Starikus témáknál szerintem nem vészes. A másik műanyag objektív lcd-n nézve sokkal szebben muzsikál

Ettől függetlenül natív lencse jobb lenne. :DDD
Sony 24-105 f4, vagy Tamron 28-75 2.8 jobb választás?
Perpill 7II-re a komótosabb fókuszrendszer miatt a Sony volna ésszerűbb?

(#39035) vond válasza t.imi (#39034) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mi a fontosabb, a jobb fényerő, vagy a nagyobb átfogás (mindkét végén)? Ezt neked kell eldöntened. Tamron-ból már van G2-es változat is, az jobb lett még az elsőnél is.

Én a Tamron 28-200-zal oldom meg a mindenes szitukat. Kb. 80 mm-ig f/4 ez is, és ugye f/2.8-ról indul.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#39036) t.imi válasza vond (#39035) üzenetére


t.imi
addikt

Igen. Mindkettő. 28-200-am volt ket éve, akkor szerintem kissé lassú volt 7ii-ön az af. Ellenben kirándulásokkor tuti darab. Fix 2.8 sem hátrány, és a 28-75 új ára a 24-105 használté perhas.
Kérdés, javult e a tamron af sebessége a 28-200-hoz képest 7ii-ön. Számomra fontos 35, 50mm-en egy fixhez mérve milyen a széleken. Esetleg Sigma 28-70. Arra rá sem néztem még.
Zeiss 35 2.8-at néztem, egy Sony 50 1.8 és egy Samyang 75 1.8-at a 24 mellé. Árban talán kevesebb, de cserélgetni kell és nincs köztes gyutávom.
Fogalmam sincs melyik felállás lenne megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#39037) Kristof93 válasza t.imi (#39036) üzenetére


Kristof93
senior tag

Sigma/samyang 24-70 2.8

(#39038) vond válasza Kristof93 (#39037) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vagy ha van pénz lóvéra, akkor Sony 20-70 f/4, vagy 24-70 f/2.8 II. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#39039) t.imi válasza Kristof93 (#39037) üzenetére


t.imi
addikt

Vágó úr, az A választ jelölném meg. 1kg...bakker. Ahhoz előtte kondi bérlet kell.
Vond, el sem olvastam, amit írtál :DDD :P

(#39040) Kristof93 válasza t.imi (#39039) üzenetére


Kristof93
senior tag

Az első generációs tamron jó volt, de kicsit mindig zavart (hiányzott a 24mm, af nem 100%, a sarka nem annyira éles). A 24-105 jobb, de most a 2.8 hiányzik és még mindig nem elég éles. Aztán összegyűl előbb utóbb a 24-70 II-re.

(#39041) t.imi válasza Kristof93 (#39040) üzenetére


t.imi
addikt

Élesség nálam is örök téma :)
Mondjuk más ligában játszol.
1.8 is jó lenne, 24-28-70-105 is. Perpill 35 1.4-nél tartok, meg egy 75-135 között 1.8-2.8-al. Talán egy kit 28-70, ha nincs kedvem cserélgetni.

(#39042) Dißnäëß válasza Kristof93 (#39026) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1

Kevés filmes üveg muzsikál jól digi szenzoron. A szenzorok fényes felülete extra visszaverôdéseket generál, melyekre a régi obik nincsenek felkészítve, így belül ilyen másodlagos reflexiók is kialakulhatnak, a kontraszt sem örül ennek.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39043) Dißnäëß válasza t.imi (#39041) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kit 28-70-en élek, elmegy egynek (régi szemmel nézve nagyon jó), de nonstop felkoccanok alul, sok épület nem fér bele a belvárosban, szûkebb terepen a 28-ba. Tegnap csajossal Kálvinról sétálgattunk be V. ker-be a kajanegyedbe, szûk utcák stb, hááát nonstop 28 lett a vége és kompromisszum, hogy most az épület tetejét / fák tetejét hagyjam a képen, az úttest rovására, vagy az úttestbôl többet, elôbbiek rovására. (Gyönyörû, körkörösen rakott macskakô).

Marad a 24-70 2.8 II, a Jézuska már matekol :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39044) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Pár hétig nem használtam az A6300 gépemet. Amikor bekapcsoltam a nyelvválasztás fogadott, majd az időt is újra be kellett állítani. Akkumulátor cserénél ismét. Van valahol egy elem a gépben hasonlóan, mint a PC-s alaplapoknál? Vagy miért csinálja ezt?

(#39045) Taci válasza Dißnäëß (#39043) üzenetére


Taci
addikt

Marad a 24-70 2.8 II
A Sigma 24-70mm f/2.8 Art nem jöhet szóba? Van esetleg érv ellene? (Ezt így a közösbe dobva is kérdezem.)

(#39046) Dißnäëß válasza Taci (#39045) üzenetére


Dißnäëß
veterán

AF pontosság talán, bár Sony-n nem tudom ez milyen most. Anno Nikonon gyári üveg normál körülmények között 10-bôl 9 talált, de a 10/10 is megvolt többnyire.

Tamron 10/6, Sigma 10/7, így érzésre. Az akkor friss D800-ra (36MP).

Lehet javult a szitu azóta + Sony új AF rendszer sokat segít, de fázom kicsit a gondolattól még.

Pixel szint, statikus téma, odafigyelve. Nem a full mellére értem, hanem az AF micro adjust-ot kellett nonstop állítgatni, végül feladtam.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39047) t.imi válasza Dißnäëß (#39042) üzenetére


t.imi
addikt

Ebben igazad van. A NAGY 28-135 cumizása után feltekertem egy 35-70 3.5-4.5 műanyag bajonettes xart, amit a 800si-hez kaptam. Hát, a piaci ~5000ft-os árát messze túlszárnyalja. ~110 képből talán négyet töröltem, többi képminőségileg jó. Egy canon 18-55 szintet simán hoz :DDD
28-135 80-ból 8-9 db lett fasza. Egyiken kb 1800m-re lévő - Google mapson néztem - építési telek eladó tábla a szántóföld túloldalán ~olvasható. Számomra elég b+ .

Természetesen nem vagyok mazochista, így a jobb zoomokat, fixeket nézem én is. De, van bennük tartalék.

Dißnäëß #39043 semminél jobb a 28-70, idővel én szeretnék egy 16-35, 18, 20mm akármit pont ezek miatt. Részben megoldja a függőleges panoráma, egy klikkel kényelmesebb.

(#39048) pdave válasza t.imi (#39047) üzenetére


pdave
aktív tag

Szia, nem lehet, hogy egy rosszabb példányt fogtál ki? Nekem volt 28-135 A7II-re, és nagyon szerettem (a flare-t leszámítva) a Beercannel együtt. Nyilván AF-ben gyengék voltak, meg előfordult melléfókuszálás, de a képminőséggel nekem sosem volt bajom.
Itt van pár kép, sajnos már csak az utómunkázottak vannak meg, de van közte 2-3 nagyfelbontású, ahol jobban bele tudsz nagyítani:

[link]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#39049) Taci


Taci
addikt

Tudjátok esetleg / van tapasztalatotok azzal, hogyan lehet Magyarországon az EU-n belülről (Németországból) vásárolt Sony termékeket (váz, objektív) garanciáztatni? Azt tudom, hogy az ársávos jótállás csak itthon vásároltakra vonatkozik. ("A fogyasztói szerződés keretében a Magyarországon vásárolt Sony termékekre") De vajon mi a helyzet az EU-n belülről vásároltakkal? Azoknak teljesen el van engedve a keze?

(#39050) vond válasza Taci (#39045) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt meg tudja nekem magyarázni valaki, hogy bizonyos - leginkább Sigma - Sony E bajonettes zoom obik miért tekerednek "fordított" irányba? Azért, mert az eredeti változat egy más bajonettre készült, és nem akarták az egészet áttervezni?

Nálam ez egy totál kizáró tényező. Nem, vagy csak nagyon nehezen tudnám megszokni, hogy az egyik pillanatban erre, aztán meg arra kell tekernem, ha mondjuk egyszerre használnám a mostani Tamron 28-200-zal, meg a régi Sigma 10-20-szal, vagy akár csak egyik nap ezt, másik nap azt.

A múltkor a kezembe került egy kolléga Sigma 16-28-asa, és teljesen kikészített, hogy "fordítva" működik a zoom. Állandóan koppantam, mert a másik irányba kezdtem el tekerni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.