Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) .mf válasza p_adam (#19989) üzenetére


.mf
veterán

"Ez így szintén nem igaz"

De.
Az, hogy most kinéztél valakit instán vagy hol, aki nehezli a 70-200-at és inkább 135-öst csavar fel, attól még a KLASSZIKUS felállás továbbra is az <egyik vázon 70-200 f2.8, a másik vázon 24-70 f2.8> marad.

"Van aki 24-70/2.8 és 50/1.4 között váltogat, vannak elvek, de lehet mást is követni"

Persze, annak, akinek már van egy kialakult, bevált, rá jellemző és pont ezért keresett stílusa, amit jól kigyakorolt és készségszinten használ. Csakhogy most nem erről van szó. Ez mindenkinél más és más, és aki még nem tudja, hogy neki mi válik be, annak hiába ajánlasz valamit. Pont ezért van a klasszikus felállás, mert az a tried-and-true, legrugalmasabb és általánosságban legjobban bevált.

Belovary: "Egy biztos, hogyha arról van szó, hogy kezdő szett, akkor egyértelmű hogy a 24-70-et fogják többen ajánlani, nem véletlenül."

Általánosságban igen (ezért is "alapzoom"), de pont esküvőn a 70-200 van normál esetben (sokkal) többet használva.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20002) Neck


Neck
veterán

Azon morfondírozom, hogy 55 és 200 közötti tartományon a kittele, vagy a régi fat ezüst SEL18200 teljesít jobban? Nem nagyon találok összehasonlítást :(

Elvileg a kittele kellene, hogy jobb legyen, a kisebb tartomány miatt, de nem egyértelmű a videók alapján.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#20003) konyi79 válasza Neck (#20002) üzenetére


konyi79
addikt

A kit. Fényerő is lassabban fogy, az a kevés.

(#20004) p_adam válasza .mf (#20001) üzenetére


p_adam
addikt

Nem, amellett hogy ezt meg azt is lehet annak tekinteni attól függően hogy ki hogyan definiálja ezt - de történelmileg sokkal inkább a fixeket, mivel voltak filmes kamerák, ahol még nem használtak huszonnégyhetvenkettőnyolcat, mert ugye nem is létezett. Mégis tudtak esküvőt fotózni.

Attól hogy az ember csak előre néz és nem lát semmit oldalra, még nem feltétlen lesz okosabb, mint más aki mindenre nyitott (nem baj hogy nem jön be ez a méregdrága 70-200/2.8 se képileg se kezelésileg - egy ilyen könnyű kamerán meg főleg - de hát csak ez lehet a jó, mert mindenki ezt mondta)

[ Szerkesztve ]

(#20005) Rapid136


Rapid136
őstag

mondjuk baromi jó lenne az "esküvő" fogalmát definiálni...
maga az esküvő több részből áll
pl. a polgári szertartáson nem tudom mire lehet használni egy 70-210-at, mert a tanácstermek azért nem túl nagyok, oda néha UWA kell
van a beállított képes rész, itt már van létjogosultsága a telének
templomi szertartás, itt is
aztán a party része na ott meg bárminek a halszemtől a tükörteléig :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#20006) 80hun válasza p_adam (#20004) üzenetére


80hun
addikt

Mondjuk az sem igaz hogy a filmes SLR időszakban nem voltak zoomok. :)
2.8-4 , 3.5-4.5 , alapzoomok voltak rogyásig analóg gépekre is már a 70-es években is :)

Persze 28-ról indultak de az meg kit érdekelt akkor, most sem érdekel sokakat ha 28-ról indúl egy zoom :)

[ Szerkesztve ]

(#20007) p_adam válasza 80hun (#20006) üzenetére


p_adam
addikt

Persze de akkor esetenként még nagyobb szükség volt a fényerőre, amiből még kevesebb volt.
Nem ez a lényeg, hanem a másik indokolatlan, szűk, 70-200-as vége látószögű :) oltogatása, ez a stílus inkább okoskodás, mint jótanács.

De ha a témánál vagyunk, akkor mégegyszer megjegyezném, hogy Sony FF (vagy pl. Fuji) gépek esetén a fix objektívek előnyei jobban kihasználhatók, az f/2.8 zoom optikák hátrányai pedig még jobban érezhetők, mint a konkurenseknél (szűk hely a kéznek, súlyeloszlás). De tényleg ennél fontosabb, hogy valaki melyik stílust keresi, és igazából már az esküvőn fix objektívekkel fotózás sem számít igazán különlegesnek, mindnek van pártfogoltja (és itt sem tartom a helyesnek csak azt szajkózni, hogy a másik miért buta, ha nem így csinálja, de kb. minden fórum erről szól)

[ Szerkesztve ]

(#20008) .mf válasza p_adam (#20004) üzenetére


.mf
veterán

S különben is, a Fekete Lovag mindig győz!

Legjobb, hogy nem is azzal vitatkozol, amiket írtam. Na de mindegy, részemről befejeztem, mert látom, úgyis falra hányt borsó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20009) krmcz


krmcz
tag

Fullframe objektívek esetleges gyártási hibáját (pl. decenteresség) ki lehet kiszűrni APSC-s gépen?

(#20010) mmaattee315


mmaattee315
csendes tag

Sziasztok,

Sony A6000 fényképezőgéphez szeretnék memóriakártyát venni.
Egy SDHC Sandisk Extreme Pro CL10 megfelelő lehet?

Üdv,
Máté

(#20011) Ixion77 válasza krmcz (#20009) üzenetére


Ixion77
őstag

Mivel nem látod a teljes képet, értelemszerű hogy nem.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#20012) El Rey válasza SkyS1gn (#20000) üzenetére


El Rey
tag

Mennyiért sikerült beszerezni?

(#20013) mikrofon válasza El Rey (#20012) üzenetére


mikrofon
addikt

Aktuálisan ennyi ott az a6300 ára.

[ Szerkesztve ]

(#20014) Mirman


Mirman
őstag

Azért az nem semmi hogy a legtöbbet eladott kamera jelen pillanatban az A7 III a tükörnélküliek közt Amazonon.

Ez tuti annak a jele hogy sokan vártak a Canonra de úgy voltak vele hogy ez nekik nem lesz mgefelelő.

(#20015) kovsol válasza Mirman (#20014) üzenetére


kovsol
titán

Egy ideje már a top3 ban tanyázatott ahogy néztem párszor. Az A6000 meg overallban a legtöbbet eladott gép a MILC részlegen. Szerintem az mióta kijött kb mindig ott van valamilyen variánssal a top eladások közt.

(#20016) El Rey szürke importos készülékek az EU-n kívülről behozva. Ezekre bolti garancia van csak, a hazai sony szerviz nem fogja garanciában javítani ha úgy alakul.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20016) El Rey válasza mikrofon (#20013) üzenetére


El Rey
tag

Köszönöm!

Valaki másnak van tapasztalata az e-infinity oldalról vásárolt termékkel?
Illetve az innen vásárolt cuccokra lehet e garanciát hosszabbítani a sonynál?

(#20017) p_adam válasza Mirman (#20014) üzenetére


p_adam
addikt

[link]
persze ugyanúgy elfogult ez a cikk is és pont aggodalomra utal, hogy egyáltalán megjelent :)

A lényeg az, hogy nehéz megítélni, és minek előrendelni egy teljesen új kamerát a legdrágább áron, ha az ember még a kezébe se fogta, de a tudat is elég hogy oké már van ilyen gép, jó ami van nekem, nem kell eladnom semmit, csak várni az alkalomra.
Ha csak az anyagiakat nézzük, jó alkalom esetén rengeteget lehet spórolni (vagy rengeteg értékveszteség költséget felhalmozni).. Az A7III-ra is lehet majd ilyen akció adapterrel stb. de olyan sok esély nincs rá, és biztosan nem sokáig.
Vannak sokan, akik pl. írnak róla egy negatív review-t aztán visszaküldik, ezt nem tudom, hogy számít ezekbe a dolgokba bele.

(#20018) p_adam válasza El Rey (#20016) üzenetére


p_adam
addikt

Nem lehet, ehhez igazolni kell, hogy a kamerát hivatalos forgalmazónál vásároltad, csak nekik lehet visszaküldeni és nem fognak sietni az ilyen irányú reklamációkkal.
Valószínűleg nem tartalmazza az összes nyelvet, de ezen kívül más érdemi különbség nincs (és az esetek túlnyomó részében nincsenek indokolatlanul előforduló problémák).

(#20019) Ixion77 válasza Mirman (#20014) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem hinném hogy ez annak a jele lenne. Azért ez nem úgy megy hogy tízezrével állnak a vevők lélegzetvisszafojtva várva a Canon ajánlatát, aztán amint meglátják a technikai adatokat, kiábrándulnak és már nyomják is a Buy gombot a Sonyra az Amazonon.
Kétségtelenül van, amiben a Canon ajánlata gyengébb a Sonyénál, de vannak előnyei is. Aki eddig nem váltott, annak már nem kell úgy éreznie hogy váltania kell. Talán az IBIS hiánya a legjelentősebb hátrány, de sokakat az nem érdekel.
Arról nem is beszélve hogy el se hinnéd milyen sokan vannak akik szerint a Sony játékokat tud gyártani, nem fényképezőgépet... Az ember emocionális, nem racionális.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#20020) kovsol válasza Ixion77 (#20019) üzenetére


kovsol
titán

Sonynak (és a többi gyártónak) többet kell hoznia, hogy a DSLR vs MILC előítéleteket leküzdve rávegye az embereket a vásárlásra. Sokan még mindig szemellenzővel úgy gondolják ha fényképezőgép akkor az csak DSLR és Canikon lehet.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20021) p_adam válasza kovsol (#20020) üzenetére


p_adam
addikt

Nehéz átlátni, de szerintem az új vásárlók között már viszonylag sok a mirrorless ügyfél.
Csak van, aki megvette az olcsó DSLR kit-et (vagy kompakt fix objektíves gépét, okostelefon ide vagy oda, ezek régebbi változataiból látni sokat) és minek adná el, ha szimplán működik és csak ezt az egy eszközt nem kimondottan megterhelő cipelni vagy nyakba akasztva hordani.

(#20022) FeRkE válasza kovsol (#20020) üzenetére


FeRkE
őstag

A Sony eladasai pont azt mutatjak, hogy mar eleget hoz ahhoz, hogy valos alternativakent meruljon fel sokaknal a Canikonnal szemben.

(#20023) m3ss válasza grigo (#19979) üzenetére


m3ss
veterán

6 objektiv overkill sztem eskuvozni. nincs is ra szukseg, az sem mellekes magyar piacon hogy termeli ki az ember.
amugy kontraproduktiv is ha 2 taskanyi cuccot viszel minden helyszinre, allandoan obikat cserelgetsz...

135mm azert eleg kompromisszumos, meg akkor is ha 2 vaz van. inkabb 85/105 sztem. esküvők 90%-an olyan polgari szertartas vagy belteri bulihelyszin van hogy 135mm par kepre lesz jo. mondom ezt ugy, hogy szinte csak kulteri szertartasokra jarok mostanaban, esetleg egyhazi. ott szinten tul hosszu, esetleg a vendegekre.
sokszor meg a 85 is hosszu. akkor mar inkabb egy 70-200 ha van eleg feny.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20024) OPiiPO válasza Mirman (#20014) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez tuti annak a jele hogy a Canon/Nikon hasonló felépitésű vázak még nem vásárolhatók meg ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20025) mikrofon


mikrofon
addikt

Ha valaki Capture One Express Sony szoftvert használ képkidolgozásra és úgy érzi nem használja ki a szoftver lehetőségeit teljesen, akkor megnézheti ezt a közel egy órás videót, hátha van benne hasznos újdonság a számára:
Getting Started with Capture One Express Sony | Webinar | Capture One

[ Szerkesztve ]

(#20026) Bogyó bá' válasza mikrofon (#20025) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, meg fogom nézni. (Bár én a múlt hónapban megvettem a Pro for Sony-t)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20027) 80hun válasza OPiiPO (#20024) üzenetére


80hun
addikt

A Z6 és Z7 már előrendelhető , egyébként 3 napig vezette is az amazonos toplistát.. :)

Az A7m3 és a D850 hiánycikk ugyanúgy mint a Tamron 28-75/2.8.
Ezekből nem tudnak eleget gyártani egyenlőre :)

(#20028) krmcz válasza 80hun (#20027) üzenetére


krmcz
tag

A Z7 már vezeti a ranglistát a cameradecision.com-on. Nem mintha ez bármit is számítana, azért kíváncsi lennék mivel érdemelte ki az első helyet.

(#20029) Ixion77 válasza krmcz (#20028) üzenetére


Ixion77
őstag

Gondolom azzal, hogy arra kerestek az elmúlt időszakban a legtöbben.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#20030) PNP válasza .mf (#19988) üzenetére


PNP
őstag

"Videózásra pont nem szokás az AF a maga huntolgatásával, össze-vissza ugrálásával, rángatásával. Nagyon kevés az a fényképezőgép, aminek az AF-je használható videóra, a kézi fókusz továbbra is jobb."

Elég sarkos vélemény, biztos sok tapasztalat van mögötte. Én úgy fogalmaznék, hogy jelenetfüggő, hogy valamit manuálban érdemes-e megoldani, egyébként pont az újabb Sony vázak fókuszrendszere (A6500, A73 mindenképp) alkalmas arra, hogy AF-t használj videó alatt, ráadásul ez nem csak natív objektívvel igaz. Nekem a Sigma 18-35 + MC-11 is hibátlan volt, simán lehet rá hagyatkozni a legtöbb szituációban.

(#20031) p_adam válasza krmcz (#20028) üzenetére


p_adam
addikt

Nem rossz honlap, csak a 'random' maradt le az elejéről, a 645Z is mutatós a Canon és Nikon előtt vagy a Low-light DSLR kategória D5 nélkül :) Egyébként tényleg nem könnyű bármire is hagyatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#20032) grigo válasza m3ss (#20023) üzenetére


grigo
őstag

Én nem úgy esküvőzöm mint ti. Idén kaptam mondjuk 6 felkérést, bevállaltam kettőt a többihez ajánlottam profit. Ez csak részcél és akkor vállalom, ha a pár már reménytelen és nálam csak rosszabbul járhatnának. Így én kipróbálhatom magam nekik meg lesznek képeik.
A nagylátóm meg a tele zoomom csak f4. Kültérre kreatívra szerintem nem gond. Sötét hkötőteremben és templomban már bajos. Igazából mind a három be van tervezve (28-75 2.8, 85 1.8, 35 1.4) csak a sorrendet nem tudom. Lehet a zoom segítene a legtöbbet.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20033) p_adam válasza grigo (#20032) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, a zoom praktikus, a másik kettő viszont akkor nem létszükséglet, ennél pl. szvsz többet ér, ha teljesen egyforma, vagy nagyon hasonló mindkét vázad (vagy sokkal gyorsabb az AF-je, jobb az ISO-ja stb.)

[ Szerkesztve ]

(#20034) Ixion77 válasza p_adam (#20031) üzenetére


Ixion77
őstag

Azért nincs a D5 a Low-light kategória Top 5-jében, mert DXO mérés szerint 5-nél több jobb van nála:

1. Pentax 645Z 4505 ISO
3. Sony A7 III 3730 ISO
8. Pentax K-1 3280 ISO
9. Nikon Df 3279 ISO
...
30. Nikon D5 2434 ISO

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#20035) p_adam válasza Ixion77 (#20034) üzenetére


p_adam
addikt

Nem tudtam, mit vesz alapul. Mindenesetre biztos az összes ISO-n mért dinamikából kalkulálják a pontszámot (alacsony ISO-n elég gyenge, lényegében minden egyebet beáldoztak), ez nagyjából egált mutat az A7III-hoz képest a képeket nézegetve meg még jobbnak is tűnik. (Mondjuk akinek ilyen van, nem hiszem hogy ezeket nézi)

(#20036) zümzümm válasza p_adam (#20018) üzenetére


zümzümm
senior tag

Én is nagyon gondolkodom külföldi vásárlásban A6000-6300. Viszont nekem fájna ha olyat kapnék amiben nincs magyar nyelv. Jellemző a szürkeimportos vázakra hogy nincsen bennük magyar nyelv?

(#20037) mikrofon válasza zümzümm (#20036) üzenetére


mikrofon
addikt

:K

(#20038) p_adam válasza zümzümm (#20036) üzenetére


p_adam
addikt

A PlayMemories applikációkkal felruházott gépeken (mint az általad felsoroltak) az OpenMemoriesTweak nevű alkalmazással feloldható minden irányú nyelvi korlátozás, meg persze a 30 perces felvételi limit is (ha a kamera olyan módban fut, ahol nem melegszik túl)
Ez kb. ugyanolyan mint a Magic Lantern, hogy teljesen saját felelősségre blabla, de egyébként működik. Az itthoni garanciás gépekre is fel lehet tenni, mivel ugyanúgy eltávolítható.

Csak ezt azért nem írtam oda mindenhova, ahol kérdezték, mert akkor várhatóan egyre több hirdetés lesz ilyen importált, de a többivel egyébként teljesen egyenértékű géppel (de ugyanakkor nem hangsúlyozva, hogy ez szürkeimport).

Ez a Sony-nak sem tetszett, ezért az összes új gépből kinyírták (az ő nyelvükön: "az új hardverhez nem fejlesztettük ki újra") ezt az egész PlayMemories opciót (megszívatva azokat is, akik korábban kisebb-nagyobb nehézségek után megvették pl. a Timelapse applikációt, mivel ilyenkor több licensz jár hozzájuk, és akkor elvileg majd az új kamerára is fel lehet majd tenni...)

[ Szerkesztve ]

(#20039) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok.
Itt írja, hogy a Sony-nál a szemkövetés " single-ben alapértelmezett, csak nem látjuk".
Van erről valamilyen leírás?

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#20040) p_adam válasza Terapeuta (#20039) üzenetére


p_adam
addikt

Szerintem ez nincs így.
Single módban lenyomásra aktív és odaugrik, követő Eye-AF módban (ha van ilyen) meg gombot lenyomva tartva működik a követése. [link]

(#20041) mikrofon válasza Terapeuta (#20039) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez a cikk szerintem félrevezetés úgy ahogy van....
Vagyis inkább nem a valódi tényeken alapul, hanem olyan forrásokból szerezhette az inókat akik elfogultak a markával és nem objektívek közli....

Még csak ez a Sony-s eye-af sem igaz....

Bár a szerzőre mindig is jellemző volt, hogy elfogultsággal és érzelmekre alapozva ír inkább mint az objektív tényekre...

Ez azért szánalmas bizonygatás a cikkben:
"Az EOS R és a Nikon Z6 azért belépő-, vagy maximum alsó-középkategóriás kameraváz, és ennek tökéletesen megfelelnek. A Sony A7III is az, de mégis beleraktak pro gépekre jellemző fícsöröket, mint a dupla kártya és a gyors sorozat. Ez szuper dolog, a felhasználók természetesen imádják, de ebben a kategóriában luxusnak mondható. Se egy Canon 6D se egy Nikon D610 anno nem rendelkezett gyors sorozattal és dupla kártyával."

Ez sem rossz:
"Profik esetében jelen állapot szerint csak és a kizárólag a Sony A9, talán-esetleg-maybe a Sony A7R III jöhet szóba, de itt már nem mindegy milyen profiról beszélünk. "
Most ez komoly hogy az a7riii nem számít profi felszerelésnek csak a talán kategória?!

[ Szerkesztve ]

(#20042) mikrofon válasza Terapeuta (#20039) üzenetére


mikrofon
addikt

De hogy a kérdésedre is válaszóljak:
Két esetben lehet igaz.
1. Zöld auto mód
2. Wide fókuszmező kiválasztásával. Ez egy teljes AF területet lefedő fokusz mód automatikus felismerő algoritmussal. Tehát az algoritmus megpróbálja kitalálni, felismerni, hogy mi történik, és mire hogyan kell fókuszálni. Abban az esetben ha úgy érzékeli, hogy ember/emberek vannak a képen és látja is a szemet, akkor valóban szemre fókuszál. Akkor is, ha nem a szemfókuszhoz rendelt gombot nyomod, hanem normál módon fókuszálsz. De ebben az esetben is bekeretezi a szemet és jelzi hogy oda fókuszált. De ebbe a fotós nem tud beleavatkozni, de még csak az élesre állítandó személy kiválasztásába sem. Illetve csak akkor ha van előre regiszrált arc a képen.

[ Szerkesztve ]

(#20043) NandorHUN válasza p_adam (#20040) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem speckó totál máshogy néz ki a menü a6000-en. Azt valahogy be lehet állítani, hogy szemre fókuszáljon és ezt folyamatosan megtegye? Mert ha Eye AF-et teszek is, be akkor csak gomb lenyomása közben fokuszál a szemre.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#20044) p_adam válasza NandorHUN (#20043) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, ez már a másik menürendszer, biztos van másra is.
De azért is írtam zárójeles megjegyzést, mert tudtommal az A6300 (vagy A7RII), amiben már van Continuous Eye AF, az A6000-ben (A7II-ben) még nincs.

(#20045) NandorHUN válasza p_adam (#20044) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szvsz ez csak egy software-s ficsőr kéne, hogy legyen.
Nem tudom van e az a6000-ban ilyen, de nem látom igazán technikai akadályát neki. :U

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#20046) 80hun válasza NandorHUN (#20045) üzenetére


80hun
addikt

Folyamatos szemfókusz csak feljebb van Tehát amit írtak A6300-tól és A7Rm2-től.

Technikai akadálya nincs de valahogy pozicionálni kell a gépeket ez ilyen :)
Van arcfelismerésed használd azt :)

(#20047) NandorHUN válasza 80hun (#20046) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, olvastam dpreview-en is hogy nincs sajnos.
Én anno mikor rájöttem, hogy van eye-af azt hittem valahol van folyamtos is a gépben csak el van dugva, mert ez csak szoftwares történet lenne Sony részéről.

Mindenesetre amúgy is főleg fotókat lövök 1 gomb lenyomása felett nem fogok botot törtni, de azért rendes lett volna tőlük, ha ezt meghagyják a régieknek is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#20048) grigo válasza Terapeuta (#20039) üzenetére


grigo
őstag

Olvastam ezt a cikket. Szernecsére ott van, hogy blog, így nem nagyon lehet belekötni.
Mintha egy fanboy ömlengését olvasnám egy részeknél.

Ott adtam fel az egészet, mondván, hogy nekem erre nincs időm (akkor a facebookon olvasnám, hogy canon vagy nikon a jobb) amikor jönnek azzal, hogy a canon beszállt mert most akart beszállni,
- mert most már patent az AF
- mert eddig a milc bizonytalan kimenetelű volt és most a tuti, hogy a canon is beszállt
- ő annyira felül vannak mindenen, hogy nem ültek fel a győzködős hajóra
- van már elfogadható minőségű EVF, mára kristályosodott ki, hogy egyáltalán mit akar a vásárlóközönség (höhö, persze. Hány éve mondjuk itt mindig hogy mennyire király hogy látod a kész képet mielőtt elkészül)
- és bár vesztettek egy csomó felhasználót, de ez nekik direkt így jó (mert ők így szállnak le lö gonosz kismalac)

Gyakorlatilag kihoztak egy gépet és most a netes háttér hozzágyártja az ideológiát.

Remélhetőleg lesz majd egy kis árverseny, én csak ebben reménykedem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20049) mikrofon válasza NandorHUN (#20047) üzenetére


mikrofon
addikt

Mint ahogy írtam bármilyen szinten, bármelyik Sony vázban, csak akkor van szemfókusz, ha megnyomod vagy nyomva tartod a szemfókuszra kijelölt gombot. Kivétel az előző HSz-emben írt két automata mód.

A folyamatos szemfókusz a magasabb szintű vázakon is azt jelenti, hogy af-c módban ameddig nyomva tartod az erre kijelölt gombot addig folyamatosan élesen tartja vagy követi a szemet. Sőt sorozatlövéshez is belehet állítani, de akkor is nyomva kell tartani az érintett gombot is. Egyébként tapasztalatok alapján így van jól, hogy el van különítve. Így 5 különböző fókuszálási módot lehet 5 gombhoz rendelni és függetlenül használni módjuk az a7riii-n...

[ Szerkesztve ]

(#20050) mikrofon


mikrofon
addikt

Tegnap kijött a Samyang/Rokinon AF 35mm F1.4 FE E-mount lencse legújabb (V03) firmware-je.
AF-C módban javítja a teljesítményt videózás alatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.