Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) qnadam válasza kovsol (#41997) üzenetére


qnadam
veterán

ne is mondd, hirdet valaki egy rx100 vi-ot 200 pénz alatt, ott meginogtam kicsit...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42002) kovsol válasza vihartigris (#42000) üzenetére


kovsol
titán

Nincs, nem láttam sok értelmét A9 mellé.

qnadam huh az gyanúsan olcsó :D annyit nagyon megérne.

May the Force be with you!

(#42003) qnadam válasza kovsol (#42002) üzenetére


qnadam
veterán

azóta el is tűnt nyom nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42004) sgery


sgery
őstag

https://fstoppers.com/gear/sony-releases-major-firmware-updates-a1-a7s-iii-a7-iv-and-a9-iii-662312

Megjelent jó pár új FW végre.
Engem az a7 IV érdekel, olyan rengeteg dolgot nem kapott, a mobilra képátöltést ki is próbálom hátha jobb lett.

Network streaming
Cloud upload (camera direct) function
Saving lens model name as MP4 metadata
Cam ID and Reel No. support for playback
Custom Grid Line
LicenseCreator's App support
C2PA compliant
Much more...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42005) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.

Kaptam az obi mellé, egy 37.900 -Ft értékű fotós oktatás kuponkódot a 220Volt nál.
Valakinek érdekes lehet? De, csak olyan jelentkezzen, aki nem a hasznot látja benne, hogy eladja, hanem részt is venne benne. Természetesen ingyen oda adom, csak tényleg az az egy kérésem van, hogy fel is használja az illető. [Oktatás]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#42006) qnadam válasza sgery (#42004) üzenetére


qnadam
veterán

érdekelne, hogy mit takar a network streaming, az lehet hogy hasznos cucc lenne.

a custom grid line lehetősége meg kicsit meredek 150 dollárért :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42007) Márton válasza qnadam (#42006) üzenetére


Márton
nagyúr

hát igen, pl. egy rendezvényen élőben nyomatni a jelet bix-re, iptv-re :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42008) TCr válasza SSJmeszes (#42005) üzenetére


TCr
veterán

Szia!

Én nagyon szeretném, ha még nem késtem le. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42009) qnadam válasza Márton (#42007) üzenetére


qnadam
veterán

ez a pontos írás róla:

Adds support for Network Streaming function
Notes: Creators' App Ver. 2.3.1 or later is necessary. Settings must be made in the Creators' App in advance.

ez alapján nincsenek illúzióim. persze az is hasznos lehet adott esetben, ha telefonon át lehet streamelni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42010) qnadam válasza Márton (#42007) üzenetére


qnadam
veterán

közben feltettem az új fw-t és megnéztem a creators' appot, azt kell mondjam, elég komoly lett.
az app csak a stream adatainak beállításához kell, ha egyszer megvan, akár nélküle is megy minden. rtmp(s) és srt streamet lehet csinálni, youtube-bal próbáltam, megy a 4k is. induláskor azt javasolja a kamera, hogy 5 ghz wifin érdemes menni vagy vezetéken, ez alapján vezetékes hálón is mehet a dolog, ami külön jó hír.

a kék keret jelzi az élő streamet, a piros a helyi felvételt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42011) Márton válasza qnadam (#42010) üzenetére


Márton
nagyúr

zsír!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42012) sgery


sgery
őstag

Az tény, hogy a mobil app sokkal stabilabb mint legutóbb próbáltam, legalábbis most egy közös 5g wifin próbáltam és rögtön ment minden.
A raw képmásolás sebessége azért még elég karcsú egy kártyaolvasóhoz képest. Én ipad-en szerkesztem a képeket, így mindig memkártya ki, olvasóba be és azt dugom az ipad-be amit eléggé utálok. Így lényegesen egyszerűbbnek tűnik, már csak az lenne jobb ha rögtön a LR cloud-ba lehetne feltölteni, nem a sonyba.. De most pl. az ipadra másolja és akkor onnanbe tudom importáni a LR-ba. Utána viszont törölni kell akkor ipadről hogy ne foglaljon duplán helyet.

Ez a custom gridline pedig 150 dollárért elég vicces. megnézném kinek a fejéből pattant ki, sony azt hiszi ezért tömegével fizetnek? :D
De talán az irány jó, mert ha lehetne A1 típusú vázat nagyon olcsón venni és össze kéne vásárolni a tudást hozzá, akkor olcsóbban lehetne olyan gépe mindenkinek, ami csak azt tudja, ami neki kell :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42013) vond válasza qnadam (#42010) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez nagyon jól hangzik, köszi! :R
Gondolom, A7III-ra esélytelen, hogy ilyen frissítések jöjjenek. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#42014) SSJmeszes válasza TCr (#42008) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Szia.

Te nyerted meg, Írtam Pü t.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#42015) Dißnäëß válasza sgery (#42012) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Biztos, hogy ez lesz konzumer elektronikában is, amit vázolsz, lehet nem a mai gépekkel, de nagyon hamarosan. Már autógyártók (pl. Merci is) is adják az autót úgy, hogy alapmodell, extrákat pedig bármikor lehet venni hozzá és aktiválódik szoftveresen távolról.

Én most sima FTP kapcsolatot próbálgatok, nem kártyaolvasó sebesség, de csordogál, 6-8 Mb/s körül (5GHz, n-es router, ac-ssal még jobban húzna).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42016) kovsol válasza Dißnäëß (#42015) üzenetére


kovsol
titán

Mb vagy MB? Nem mind1. Ha csak Megabit akkor az nagyon kevés.

May the Force be with you!

(#42017) Dißnäëß válasza kovsol (#42016) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nagy bé

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42018) qnadam válasza Dißnäëß (#42015) üzenetére


qnadam
veterán

ac wifin nálam simán 100 megabit fölé megy, csak néha gondol egyet, és lelassul, olyankor idegesítő, ha épp videókat húzol át. vezetéken azért stabilabb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42019) Dißnäëß válasza qnadam (#42018) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ideje lecserélni a router-em. Csak mivel mindent vezetékkel oldottam meg eddig, nem nagyon figyeltem arra, hogy az N-es már öregecske.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42020) sgery válasza Dißnäëß (#42015) üzenetére


sgery
őstag

Nálam közel 100MB-el megy a 5ghz-es wifin ipadnél, de áttöltésnél ez jóval kevesebb, szóval egyéb helyen tűnik el az áttöltési sebesség.

FTP csak pc-re megy nem?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42021) Dißnäëß válasza sgery (#42020) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az FTP egy protokoll, a gép csak szerver címet kér illetve hogy secure-e vagy sem, én most a simát próbáltam.

Ez PC-n Windows alatt Filezilla server például, Linuxok alatt melyikhez melyik "járó" ftp démon, lehet Raspberry Pi (linux) is, Android telóra is van FTP server alkalmazás (csak minek, ha 128G a belső tár és én a RAW-kat is átküldetem vele), ...

Szóval most én ott vagyok, hogy kimegyek a Duna Partra valamikor egyet csalingázni és elég egy netet osztani telón (wifi hotspot), amire a gép ha rákapcsolódik, 5G-n van a teló ugye (jó lefedettség) és elvileg egész komoly sávszéllel tudja amit fotóztam addig, vagy amit fotózok, élőben a kattintás után máris tolni fel egy szerverre.

Mondjuk egy próbaszerverre, amit elindítok gyorsan AWS-ben, egy kis mini instance, de akár az otthoni NAS is lehet, router tudja a port forward-ot és a DynDNS-t is, szóval miközben jó mobilnetes lefedettségű (4G-5G) helyen vagyok, instant kattintás után már tudja a gép tolni fel a RAW-t, JPEG-et, vagy mindkettőt, FTP-n keresztül a célszerverre.

És ez egy zseniális cucc, sportfotósok ezt már jó ideje tudják (stadionok, wifi mesh, rákapcsolódnak és kattintás után már megy is fel a kép akárhova is, helybe vagy nem helybe, válogatásra-szerkesztésre... mire lemegy egy focimeccs, a képek egy része már átválogatva. Mire ő visszaér a szerkesztőségbe vagy haza, már mindet látta valaki úgy, hogy ő még egyet sem.

Szóval jóság ez, és nem kell hozzá cloud meg előfizetés meg minden nyavaja.

A protokoll lehet secure FTP is, ha nem VPN-ezik az ember, de ha a telója, ami a hotspotot is adja (és a gépváz rácsatlakozott) mondjuk VPN klienssel meg be van lógatva az otthoni netre, akkor annak IP cím régióját célozva a sima FTP is jó, nem fog beleszagolni senki, hiszen egy védett csőben (a VPN-ben) megy. Csak publikus neten keresztüli küldés esetén secure-öznék.

Ha megvan a séta, majd jelentek, mert ez ugye elmélet (oké, gyakorlatban is működik, lepróbáltam), de 1-másfél órán át kíváncsi vagyok, milyen lesz maga az egész élmény.

Darálós fotózásnál érdemes csak JPEG-re korlátozódni nyilván, míg közepes-lassú tempós megfontoltabbnál mehet a RAW is.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42022) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#42021) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szóval az FTP az gép-agnosztikus, bármilyen számítógép és oprendszer, ami tud FTP szerver lenni, fogadja a gépről a fájlokat.

Annyi csak, hogy én a GPS-es lokáció tag-elést is be szoktam kapcsolni, szóval nem árt szerintem wifi+BT bekapcsolása és fullos instant-átviteles mód esetén a dupla akksi, vagy egy powerbank. A telónak is, nem csak a gépnek. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42023) TCr válasza SSJmeszes (#42014) üzenetére


TCr
veterán

Nagyon hálás vagyok érte, köszönöm szépen! :) :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42024) qnadam válasza vond (#42013) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem ott már a hw lenne kevés hozzá.
stream + felvétel közben azért ki fogom próbálni, hogy bírja a melegedést, de hosszabb menetre valószínűleg kelleni fog rá hűtés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42025) qnadam válasza Dißnäëß (#42019) üzenetére


qnadam
veterán

használtam már videó áttöltésére ftp-t etherneten, de a minirouteremen csak 100-as port van, így nem tudom, mi a végsebesség gigabiten. ráadásul a hálókártyámon usb-a van, ami egy usb2-es otg adapteren lóg, az megy a sonyba, már az is korlátoz valószínűleg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42026) Dißnäëß válasza qnadam (#42025) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hmmm milyen minirouter ez ? Érdekes config.
Otthon, vagy hordozható ?

Gigabiten olyan 110-120 MB/s :B
Gyakorlatban is, két pont között, vagy jó nettel akár torrenttel is.

A gépekben ac-s wifi van (WiFi5), ez 433-6933 Mbit/s között tud speckó szerint. A gyakorlatban a jelerôsség, antennák, stb.. dönti el.

A 802.11n (WiFi4) is 72-600 közöttire speckózott, nyilván egy ilyen pici bezsúfolt helyen, mint a gépváz, nem fogja közelíteni a 600-at, mint a példám is mutatja. :B

Szóval ac-n sem várok tôle többet, mint a range aljafele valahol, de most már lepróbálom 5G-s AC-t adva neki, a telómmal. Nemsokára jelentek. :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42027) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Na, 2 ftp server app nem jó, a harmadikkal megy, de nem jelzi a sebességet. 120 megás raw olyan 10mp körül jön át így, hogy a teló az access point, kicsit jobb, mint az N-es otthoni router, de nem világmegváltás. :U

Mondjuk 10mp-enként egy kép... nekem belefér. Általában lassabban kattogok, vagy burst-ökben és utána szünet.

Jpeg-ek hamar fenn a telón, pikkpakk.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42028) brumi1024 válasza Dißnäëß (#42026) üzenetére


brumi1024
veterán

A 802.11n (WiFi4) is 72-600 közöttire speckózott

Mondjuk az a 600 úgy 600, hogy 4 stream, 40 MHz csatornaszélesség, 4x4 antennakonfig. Csúcslaptopokban is ritka volt ez jóval több hellyel és rendelkezésre álló energiával, fényképezőkben inkább a 2x2 jellemző, azaz 400 Mbit lesz az elméleti maximum. Ehhez jön, hogy a 40 MHz 2.4 GHz-en az elérhető tartomány 2/3-a, szóval jó eséllyel automatikus fallback lesz 20 MHz-re+jelerősség miatti romlás reálissá teszi a tapasztalt sebességértéket.

[ Szerkesztve ]

(#42029) sgery válasza Dißnäëß (#42021) üzenetére


sgery
őstag

Nekem mondjuk nem célom, hogy rögtön felhőbe legyen kattintás után - ezen leírás alapján biztos meg tudnám oldani, hogy akkor a nas ftp-re feltölti és onnan valami átszippantja a LR cloudra.

Inkább valami olyan lenne a tuti, hogy a tableten elindítom a LR-ot, az látja a kamerát és már úgy szívja fel a képeket. Vagy a kamerába egy dedikált adobe cloud app. Ha már szinte mindenki azon szerkeszt nem is értem miért nem létezik ez még.

De mire ide eljutnánk addigra már igazából egy AI nekem elő is fog szerkeszteni mindent, csak okézni kell, hogy eltalálta-e a stílusomat :D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#42030) qnadam válasza Dißnäëß (#42026) üzenetére


qnadam
veterán

azt tudom, hogy a gigabit mit tud, azt nem, hogy ez a váz mit tud gigabiten :D

egy egy tp-link wr902ac openwrt-vel, a hurcolós cucc. de gyanús, hogy ezt a terhelést nem viseli stabilan (melegszik, vagy énnemtom), mert videóknál megesett néha, hogy szakad az átvitel, amit a sony nem kezel érdemben, és 2-3 óra után el is kezdett lassulni. már nezegetek valami gl.inet cuccot helyette, amin gigabites port van több, és erősebb hw.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42031) qnadam válasza sgery (#42029) üzenetére


qnadam
veterán

ha megmaradt volna a kamerára tett appok lehetősége, lehetne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42032) motocoder


motocoder
aktív tag

(#42033) Dißnäëß válasza brumi1024 (#42028) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Teljesen hibátlan az észrevételed. Kérdés, hogy én hazudtam-e :U

Nahátakkormeg. :U

Teljesen triviális, h egy dolog az elméleti maximum és egy másik dolog a gyakorlat.

A megérzésem azt súgja, majd az A7V/A7RVI ha 6-os wifit hoz, talán ott lesz további gyorsulás érdemben.

Viszont én RIV-rôl már csak global shutterre váltok..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42034) Dißnäëß válasza sgery (#42029) üzenetére


Dißnäëß
veterán

AI +1, de tényleg :) Ez lesz.

Nekem sincs igényem ilyenekre amúgy..

Én azon csodálkozom, miért nem Androidosak ezek. Oké, bekapcs után azonnal tudnia kell kattintani, de a fejlettebb funkciókra lehetne egy droid elrejtve a markolatban .. :U Szépen a low-level kamera hardverrel összeintegrálva.

A tv-n is LG/Samsung után megváltás volt az android, kinyílt a világ.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42035) Dißnäëß válasza qnadam (#42030) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem ezt konkrétan feltétlen, de ilyen MiFi routert próbáltál, nem jobb esetleg ?

Nekem van egy ZTE, csak 4G-s a mobil oldala, nem lassú az sem mobil terminológiában, de lehetne 5G-s.. - azok meg drágák még.. az a kevés. :((( Fél napot simán elmegy, zsebben, hátizsákban. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42036) brumi1024 válasza Dißnäëß (#42033) üzenetére


brumi1024
veterán

Ja nem azért mondom, csak megerősítés, hogy reális számokat láttál.

(#42037) qnadam válasza Dißnäëß (#42034) üzenetére


qnadam
veterán

a régebbi vázak, amikre appokat lehetett tenni, androidot futtattak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42038) qnadam válasza Dißnäëß (#42035) üzenetére


qnadam
veterán

nincs szükségem mobilnetre, vagy ha mégis, beleszúrok egy sticket, vagy adok netet telefonról.

ez a cucc castingokhoz kell elsősorban, amik változó helyszíneken vannak, és az egésznek az a célja, hogy a videókamerát meg a fényképezőt ne kelljen mindig a helyi nethez konfigolnom, hanem szépen az összes eszköz csatlakozik a saját routeremhez, és mindenki lát mindenkit. szimpla kényelmi dolog, nélküle is működne, de volt már, hogy a telefonomat használtam így routerként :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#42039) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

A7R II-t használom most már jó néhány hete, DSLR után ( 6D )
viszont képtelen vagyok rájönni, hogy melyik fókusz beállítást használjam ami a "legjobb"
Sokat váltogattam sokat kísérleteztem, de vannak helyzetek, amiknél csak pislogok hogy elképesztően nem talál fókuszt a gép
Verőfényes napsütésben ma is a néprajzi múzeumtól jöttem lefelé, párom elöl a lépcsőn én mögötte kb 10m-re és 5 képből 4 olyan szinten félrement, mindenhova fókuszált a gép csak rá nem.
De feltűnt már minden más esetben, hogy 6d-nél azért a center fókusz legalább centerben talált és azok azért többségében sikerültek, de itt ennél a gépnél a center se jobb mint akár a wide vagy a többi
Látványosan keretezi a fejet, arcot, ha elég közel van akkor a szemet is látja akkor rendben van, de ha távolabbi témát akarok fotózni akkor iszonyatosan sokat téveszt.
folyamatos fókuszt úgy vettem észre kevésbé szereti mint a single-t de azért mégis. Jól van ez így ?
Marha sok képnél atom homály amit kiköhög a gép
Ha sikerül elkapnia akkor tökéletes és rendben van, de nagyon szenvedős
Értem hogy a dslr gép teljesen más elven működik, de ennyire?
Teszem azt, lóbálom a gépet a kezemben, hopp felemelem mint egy telefont lövök egyet de így reflexből az hét szentség hogy nem sikerül
6d-vel ez a része jobban ment, kiszámíthatóbb volt mint itt
Ez ilyen ezzel meg kell barátkozni ? Lőjjek 5x annyi képet és majd egyik jó lesz ? vagy kinek mi vált be ezen a gépen ?
Gondolom az újabb szériákban 4-5 stb már ezek a dolgok jobban működnek
:R

[ Szerkesztve ]

(#42040) KawaBazsy válasza SkyTrancer (#42039) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A7III-tól jó. :-)

(#42041) kacsento1 válasza SkyTrancer (#42039) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nálam az a7ii is teljesen jól működik (af terén még gyengébb mint az rii). Követő fókuszt nem használok, mert azt tudom, hogy nem az erőssége a váznak. Én AF-S és Flexible Spot s-m-l amit használok. Ilyen módon nem igazán szokott téveszteni. AF-C-t csak az a7iii-nál használom.

(#42042) Dißnäëß válasza SkyTrancer (#42039) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én emiatt vártam a Sony-ba belépésre, néztem review-kat, stb. Nyilván felhasználás függô, de amire nekem kellett, arra még sok váz nem hozta azt a konzisztenciát, amit a késôbbiek.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42043) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Jól van köszi mindenkinek, kicsit megnyugtató, hogy akkor nem én vagyok teljesen analfabéta, hanem ez ilyen...
kacsento1- kísérletezek én is az általad említett beállításokkal, meglátjuk :R

(#42044) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42045) cOxeR válasza Dißnäëß (#42044) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mennyibe kerül, 2 Mrd EUR? ;] kettőt kérek!

(#42046) TCr válasza cOxeR (#42045) üzenetére


TCr
veterán

Amúgy nem április 1? :DDD

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42047) Dißnäëß válasza TCr (#42046) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K

:B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42048) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Tamron 28-75 2.8 G2 jön Z mount-ra.. Úgy, hogy töb Nikkor üveget is a Tamron gyárt már nekik, így talán érdekes lehet a jövőben (ki tudja, kiadják-e Sony-ra is majd, ennek apropóján említem meg itt) a Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR (amit frissen jelentettek be).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42049) kovsol válasza Dißnäëß (#42048) üzenetére


kovsol
titán

Ha Tamron néven futna nem pedig Nikon akkor biztos, de igy eléggé kérdéses, mert lehet a Nikonnal van valami szerződésük ami tiltja ha már az ő nevük alatt kerül forgalomba.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#42050) qnadam


qnadam
veterán

s akkor hamarosan kiderül, mi történik, ha az ember kínából rendel kártyát :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.