Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) kovsol válasza Snooker147 (#18999) üzenetére


kovsol
titán

Ez már a nyomtató program beállításán múlik úgy érzem. Egy 3:2 -es papírra csak akkor fogsz rárakni 16:9 képet ha a tején és az alján üres csík lesz, vagy a szélét vágod le.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#19002) Snooker147 válasza tailor (#19000) üzenetére


Snooker147
tag

Így már világos, minden nap tanul valamit az ember.
Még egy kérdés, 16:9 képarányt, át lehet konvertálni, méretezni valahogy 3:2-re, vagy most ez így be kell nyeljem, és maradnak üres részek a papíron?

(#19003) tailor válasza Snooker147 (#19002) üzenetére


tailor
őstag

Sajnos veszteségmentesen nem, hiszen két eltérő méretarányról van szó. Azt tudod csinálni, hogy egy képszerkesztőben megvágod a 16:9-es képet 3:2 képarányúra, és akkor Te döntöd el, hogy mi "essen le" a képről.

[ Szerkesztve ]

(#19004) woodbear


woodbear
addikt

Nos megjött a 135 és a Sigma MC11. Eddig lakásban volt csak kis időm tesztelni, de meglepődtem nagyon. Nativ szinten dolgozik. Iso 3200-6400 között néztem és nem volt gond. Aztán besötétítettem a szobát és 1/60 iso 12800-on is úgy viselkedett mint mondjuk a FE 85 1.8
Eddig nagyon nagyon ígéretes.
Vicces, hogy adapterre is kisebb, mint a samyang, pedig ebben AF motor is van.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#19005) grigo válasza woodbear (#19004) üzenetére


grigo
őstag

Tudnál esetleg pár teszt fotót közzétenni? Esetleg 85 1.8-hoz képest mik a meglátásaid? A rendes Sony nem a batis érdekelne.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19006) derrik


derrik
őstag

vanguard adaptor 45 fotós hátizsák tudja valaki a terhelhetőségét. Múlt év novemberben vettem azóta szétjött egy cipzár és minden a nyakamba ömlött. Garanciában javították. Most a vállpánt tartó szakadt el.

6300 váz 40 dkg

55-210. 35

50mm fix. 19

30mm makro 14

16-70. 31

Sigma 30. 27

...ennyi van benne dekagramm plussz

2 tartalék akku

4 db ceruza elem

Egy vaku

Egy távkioldó

6 db szűrő

1 db körtepumpa

1db lenspen

....Ja és van rajta tripod tartó de az sosem volt rajta

[ Szerkesztve ]

(#19007) Acula M.D. válasza derrik (#19006) üzenetére


Acula M.D.
tag

14.33 lbs ~ 6,5 kg

(#19008) woodbear válasza grigo (#19005) üzenetére


woodbear
addikt

Igen, majd este töltök fel rawokat amit gyorsan a lakásban lőttem.
Majd megnézem milyen 0 fényben is. Bár nem tervezem használni mostoha körülmények közt.
Első blikkre ugyan azt hozza sebessegben, mint a Sony 85. Most szerencsére pihi van augusztus 11-ig. Majd akkor tudom élesben tesztelni.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#19009) derrik válasza Acula M.D. (#19007) üzenetére


derrik
őstag

:) Köszönöm. Annyi tuti nincs benne

(#19010) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Sziasztok,
Sony a7III vagy a7rIII amit érdemes lenne most venni, egy árban lenne a kettő, az utóbbi használt az a7III újonnan Sigma 35 v 50/1.4 art obival.
Ti melyiket vennétek?
Ha van ezeknek a gépeknek saját topikja felteszem ott.
Köszi

(#19011) cOxeR válasza Ed Parker (#19010) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mire kell? :)
A7III al jobban jársz mert új és kevesebb erőforrás és tárhely kell hozzá.

Amennyiben kell a sok mpixel akkor az R. :))

[ Szerkesztve ]

(#19012) Ed Parker válasza cOxeR (#19011) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

D850 plusz 500mm madarazni és vadfotó, D750 megy és ahelyett próbálnám ki valamelyik Sony-t, D850-hez marad egy 50mm üveg portrézni, ott lesz nagy felbontás.
A Sony csak érdekel, hogy milyen rendszer, érdemes e teljesen átjönni.
Egyelőre 100mm alatt obival, város, gyerek, kirándulás, ilyen utazós gépnek lenne, azt ha bejön akkor vennék nagyobb üvegeket is.

(#19013) mikrofon válasza Ed Parker (#19012) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem D850 mellé elsőnek a7riii jár az összehasonlítás és átszokás miatt. Ha kijön az 500 és/vagy 600 mm-es lencse akkor semmi értelme nem lesz nikon vonalon maradni még vadazni sem. Ez most így lehet meglepő, de ha el kezded használni magad is rá jössz. Olyan modern szolgáltatások vannak AF és kezelhetőség téren, hogy rászoksz. Azután jöhet mellé az a7iii.

50-est szerintem felesleges megtartanod nikonhoz. A sony szemkövető AF-je egy csoda. Ez az egyik legnagyobb előnye, maga a mágikus csoda fegyver. Másik vázat használni portréra mazoizmus...

Az a7iii-re vagy az a7riii-re épített rendszer között van még egy jelentős különbség. Ha utóbbit veszed akkor csak a pro lencsék közül érdemes válogatni és nem csak a felbontás miatt. Ha nem ilyet veszel ehhez a szenzorhoz, nagyon észrevehető lesz az élesség romlás és a CA.

A keresője is jobb az a7riii-nek, ami ovf mellett lehet észrevehető különbség...

[ Szerkesztve ]

(#19014) Ed Parker válasza mikrofon (#19013) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az AF a D850-ben sem rossz :B
Az 50mm marad, a rajza jó, értéke nagyon nincs, vagyis váltásnál sokat nem dob a latba :D

Ha A7RIII lenne, milyen jó rajzú obik vannak amiket érdemes mellé venni?
Az 55/1.8-at néztem elsőnek, vagy van jobb ajánlás?
A Sigma art obik milyenek ezen a vázon?

(#19015) szazbolha válasza Ed Parker (#19012) üzenetére


szazbolha
addikt

Én Nikonról jöttem át Sony-ra. 50%-ban mert a Nikonra macera volt adaptálni régi objektíveket és 30% a szenzorstabi miatt. Amit elveszettem a Sonyra váltással az az AA filter nélküliség, ami Nikon belépő szinten is meg volt és nekem régi vágyam volt. Meg a kihajtható-forgatható LCD. De ez nem lényegi.
.
Volt 600-as telém, és bár tudja az ember, hogy FF vázon más lesz a telézés, mégis meglepő a különbség ha nem tudsz közel menni és vadaspark helyet vad állatokat akarsz fotózni.

Szóval azt kaptam az A7ii-vel amit vártam, de még mindig szeretnék mellé egy 20-25Mpixeles APS-C MILC-et szenzorstabival és AA filter nélkül és jó zajtűréssel, amin műxik a Canon/Nikon AF. És teljesen elektronikus zárral... sorozat lövés se rezgesse már meg az állványon és ne is zajongjon.

(#19016) mikrofon válasza Ed Parker (#19014) üzenetére


mikrofon
addikt

Bocs hogy félre érthető voltam. Nem váloszinű, hogy jobb a Sony AF-je. Hanem elég jó ahhoz, hogy végleg elhagyd a másik rendszert és ne kelljen két rendszert fenntartani.

Jah és nekem Sony előtt nikon d500-am volt.

Ha az 50mm a kedvenc és sokat használt tartományod akkor érdemes beruházni a Sony-Zeiss 50/1.4 lencsére. Az 55mm nagyon jó lencse, AF-je is brutál jó. Gyorsabb mint a Sony-Zeiss 50/1.4-é. De a Sony-Zeiss 50/1.4 lencsében van valami ami különlegesebbé teszi a képeket, mellette az 55 amolyan átlagos jó lencse, ez pedig az 55 mellett különleges. De ha a portré a lényeg akkor talán Sony 85/1.4 GM inkább. De meg kell nézni az 50/1.4-et és a 85/1.4-et és személyes preferenciák alapján dönteni.

Én Zeiss Batis párti vagyok. Nekem ez a sorozat jön be. Külsőleg is, meg a képeinek van egy sajátos jegye.
Volt 55-ös lencsém is de nekem nem jött be annyira. Semmi baja nem volt csak nem jött be egyszerűen. A Sony-Zeiss 35/1.5 jobban tetszett... Most van egy natív sigma art 50/1.4-em. Tetszik mert F1.4. Így igen jó háttér mosásra álkalmas. De nekem nem az igazi. Nincs olyan különleges érzés. A színei nem tetszenek nekem leginkább... De ez marad amíg jön a Batis 40/2 lencse.
Egyébként a Sigma Art sony-e pontosan ugyan az a lencse mint bármelyik másik rendszeren, csak kapott egy módosított tubus kiegészítést és egy másik kommunikációs protokollt. Tehát nagyon éles is...

[ Szerkesztve ]

(#19017) Ed Parker válasza szazbolha (#19015) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

2014-ben egyszer már váltottam rendszert, Canon ról Nikonra, nem bántam meg, de ez a Sony rendszer az üvegek miatt macera.
Míg a két nagynak bőséges választéka van az olcsótól a csúcsig, a Sonyra igazán jó üvegek a tesztek alapján elég drágák, ami meg olcsóbb nem jó.
Mikor kijött az a7RII már váltani akartam, de akkor is az üvegek tartottak vissza.
Sajna és most sincs nagyon másképp.
Nézegetem az adapereket, metabones mk5 vagy Sigma mc-11, amit mindenképp kellene vennem, vagy Sigma art vonalon maradni.

(#19018) #96302336


#96302336
törölt tag

Nem véletlenül annyi az objektív, amennyi. A hibrid AF a kulcs. Az összes Sony objektív úgy van tervezve, hogy bírja a folyamatos fókuszkorrekciót, amit élőben csinál a rendszer. Erre egyik másik gyártó sem képes, ha felteszel egy adapterezett üveget Sony rendszerre, az olyan hangokat ad ki, mintha szétesne. Mert állandóan végez mikrokorrekciót a rendszer élőben, zéró késleltetéssel. Ezt egy másik gyártó objektíve sem bírja hosszú időn keresztül, a Sony objektíveket pedig erre a többszörös igénybevételre tervezték. A DSLR rendszer AF megoldása egész más, ott kiszámolja a gép, és oda állítja ahová a számítás szerint kellene. Ez marha gyors, de nem élő. A Sony nem számol, ő élőben végzi a fókusz korrekciót, és nagyon hatékonyan. De csak a natív üvegekkel 100%, a többivel már változóbb a kép, adapterrel pedig még inkább.

(#19019) Ed Parker válasza mikrofon (#19016) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem is volt D500, 4nap után megváltam tőle :)

A 35 és 50mm amit sokat használtam.
Szóval valszeg ilyet veszek most is.
A Sigma art obikkal egy bajom van, hogy nagyon nehezek, egy 35/1.4 majd annyit nyom mint egy N24-70/2.8

És ha már milc, kisebb váz, nem feltétlen szeretnék rá nehéz üvegeket venni, nem tudom mennyire nehéz megtartani a kisebb grip miatt.

(#19020) Ed Parker válasza #96302336 (#19018) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A nativ üveg alatt az FE bajonettes üvegeket érted gyártótól független vagy csak a Sony GM szériát?

(#19021) mikrofon válasza Ed Parker (#19019) üzenetére


mikrofon
addikt

Hát igen én se szeretem a nehéz lencséket. A Sigma 50/1.4 kb a határ, de már felette van. Egy a jó benne hogy pont bele illik a bal tenyerembe igy jól rá tudok markolni alulról. A sigma art-oknak még az is hátránya, hogy orrnehezek. Ugye a bajonett felőli részen, ahol a módosított tubus van, semmilyen optikai elem nincs.

A Sony-Zeiss 35/1.4 még méretre és tömegre is jól kezelhető volt. Batis lencsék, jó vastagok viszont könnyűek. Még a 135/2.8 is, ami a legnagyobb a sorból, nagyon jól használható akár órákon át...

A Batis 40 az a 35 és 50 között van. Ezért is várom nagyon. Én inkább 35-öt használta mint 55mm-t.

Ha te inkább 50-es párti vagy és nem ragaszkodsz a nagyon gyors AF-hez akkor szerintem kezdj a Sony-Zeiss 50/1.4 lencsével...

[ Szerkesztve ]

(#19022) 80hun válasza Ed Parker (#19020) üzenetére


80hun
addikt

A natív alatt az E-bajonettest érti amit a sonyra terveztek.
Tehát Sony FE , GM , G , Batis , és most a Tamron 28-75/2.8
Samyangba sztem nem sikerült mindbe jó AF motort rakni így ott válogatni kell. A 35/1.4 az jól sikerült.
Mostanában nem néztem hogy a Tokina 20-as hogy sikerült , még az is van.

Félreértések elkerülése miatt a Sigma Art e-bajonettel nem az mert a dslr hsm motor van bennük így azt nem a sonyhoz tervezték csak megtoldották a seggét. Érdekesség képpen Apsc E-mountra egyik sigma dn obiban sincs hsm motor. :)

(#19023) szazbolha válasza Ed Parker (#19017) üzenetére


szazbolha
addikt

Max egyetértek, Nikon előtt nekem is Canon volt. A szenzor miatt váltottam Nikonra, de nekem csalódás volt a használata, hiába tudtam előre hogy nehéz adapterezni, meghogy nincs fénymérés manuális objektívekkel, de azt hittem majd nyomom manuál hardcore-ban... De nem... elkényelmesedtem.
.
Sokáig gondolkodtam a Nikon AF adapteren, de nem volt meggyőző amiket írtak róla. Az MC11 sokkal jobbnak tünt. Meglepetésként eddig minden megy vele, még olyan régi Sigma objektívek is, amiket a DSLR-ek nem szeretnek. Abszolút jó beruházás volt. Elégedett vagyok vele. Meg a zohongyi lens turbo II-vel is.
.
Szóval a Nikon objektívjeimet Canonra váltottam. Megmarad a 90-es meg az 55-ös makró meg a 35/2. Azok jók manuálban is a Sonyn. Mivel én kisebb büdzsével játszom, eleve kizártam a minőségibb Sony objektívek vásárlását. Bohóckodni megfelelnek a régi manuálok, meg az AF-s Canon objektívek. Nagyteléből is Sigmám van és lesz. Esetleg a Tamron 150-600 G2. A peeking óriási segítség, de azért jó ha van rendes AF.

Be kell járni egy utat a felszereléssel is, hogy lenyugodjon az egyszeri amatőr, én már tudom, bármit veszek nem lesznek jobbak a képeim, ha nagyon erőlködni akarok akkor előveszem a KF NF gépeim és diára nyomom.
De annak is az a vége hogy Sony-val " makró-szkennelem" ... akkor meg minek. Senki nem nézi már a diát. Én is csak akkor mikor előhívják meg karácsonykor mikor ráérek.

(#19024) Ixion77 válasza Ed Parker (#19017) üzenetére


Ixion77
őstag

Az obiválaszték csak akkor probléma, ha pont az nincs ami neked kellene. Mára már a Sony is lefedte szinte a teljes palettát:

Ultraszéles zoom: 12-24/F4 jó
Nagylátó zoom: 16-35/F4 jó, 16-35/2.8 kitűnő
Normál zoom: Tamron 28-75/F2.8 gyors jó, 24-105 kitűnő utazó
Tele zoom: 70-200/F4 jó, /F2.8 kitűnő, 100-400 jó
Széles fix: Venus 15/2 jó, Batis 18/2.8 jó, Firin 20 jó, Batis 25 jó, Sony 28 jó
Normál fix: Sony 35 1.4 ok, 2.8 ok, kicsi 1.8 nincs, 50/1.8 olcsó o.k., 50/1.4 kitűnő, 55/1.8 kitűnő, 85/1.8 kitűnő, 85/1.4 kitűnő
Tele fix: Batis 135 kitűnő, afölötti hiányon most dolgozik a Sony
Makró: 90/2.8 kitűnő

Ha belegondolok, hogy mire vágynék gyártófüggetlenül, árat figyelmen kívül hagyva, akkor hirtelen ezek jutnának eszembe:
Leica Summilux-M 35mm f/1.4 vagy Summicron-M f/2
Leica Noctilux-M 50mm f/0.95
Canon 200mm f/1.8
Nikon 300mm f/4E PF ED VR
Különböző gyártók, különböző csatlakozásokkal. Az is látszik, hogy én mindössze két dolgot hiányolok: egy minőségi kicsi gyors fixet 35mm körül, meg pár gyors telét. Előbbi ott van az RX1-eken, csak nem adják ki külön. Utóbbi állítólag meg idén jön.

Még egy probléma marad: a Sony lencsék túl magas ára. Az meg mindenkinek saját döntése hogy elfogadja-e. Versenypiacion pénztárcával szavazunk...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19025) Ed Parker válasza mikrofon (#19021) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elvileg el is dőlt, pénteken megyek az a7RIII-ért és egy Zeiss 55/1.8 lesz a kezdő.
Meg talán egy 35/1.4 Art.
Nincs szükségem amúgy 1.4-re, az art obiból ha lenne 1.8 simán elég lenne.

(#19026) FeRkE válasza mikrofon (#19013) üzenetére


FeRkE
őstag

Szerintem mar most se sok ertelme van a Nikonon maradni az obik miatt, ez a srac mindenfele nagy obikat tesztel Sonyn, eleg brutal kepeket lo :)

(#19027) grigo válasza Ed Parker (#19025) üzenetére


grigo
őstag

Üdv a rolleren 🙂
Tényleg mintha megindult volna az átvándorlás. Akkor lesz vicces ha canikonék értelmes FF rendszert hoznak össze.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19028) FeRkE


FeRkE
őstag

Ah sajna mar elvittek mind mire belinkeltem, 139£ volt az Sony SEL50F18F UK Amazonon.

[ Szerkesztve ]

(#19029) kovsol válasza FeRkE (#19028) üzenetére


kovsol
titán

Beraktam a kosárba, mire mellé raktam egy memória kártyát elfogyott. :(

May the Force be with you!

(#19030) FeRkE válasza kovsol (#19029) üzenetére


FeRkE
őstag

En is igy jartam. Mem. karibol a 256-os Sandisk Extreme Prot vettem, az is jo aron van, 76£.

[ Szerkesztve ]

(#19031) mikrofon válasza FeRkE (#19030) üzenetére


mikrofon
addikt

Gondolom a 95MB/s-es és nem a 300 uhsII. Vagy?

[ Szerkesztve ]

(#19032) kovsol válasza mikrofon (#19031) üzenetére


kovsol
titán

Már csak ezekből van készleten akciósan: [link]

May the Force be with you!

(#19033) mikrofon válasza Ed Parker (#19025) üzenetére


mikrofon
addikt

:C
Üdv a klubban!

(#19034) Ed Parker válasza 80hun (#19022) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszönöm hogy részletesen kifejtetted, nagy a káosz a Sony objektívek között, a két nagynál sokkal egyszerűbbek a jelölések, ef efs, fx, dx :)

(#19035) Ed Parker válasza szazbolha (#19023) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

2012-ben mikor megjelent az öddé mkiii megvettem, de meló miatt sajna nagyon keveset használtam, így 2014-ben lehetőségem volt egy D4-re cserélni szőrbe, kevés expoval.
Azt a vázat nagyon szerettem, aztán elkezdtem madarazni és a 16Mp kevés lett.
Jött a D850 ami ezt a problémát megoldotta.

Most a D750 megy és lesz helyette a 7RIII, ha tetszeni fog, akkor a többi Nikon cucc is megy.
Bár hozzáteszem, az a váz minden szempontból egyben van, a videó része ami gyengébb, de az meg nem érdekel.

(#19036) PuMbA válasza Ed Parker (#19035) üzenetére


PuMbA
titán

Kiváncsi leszek a különbségekre, azaz mi lesz a tapasztalatod fókuszban stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#19037) topikk válasza Ed Parker (#19035) üzenetére


topikk
senior tag

A D500-al mi volt a problemad? Az egy agyondicsert gep, a DPR-en is az egyik legmagasabb pontszamu. Madaraszni meg elony is az APSC, nem? (persze a D850-et is hasznalhatod APSC modban)?

(#19038) szazbolha válasza FeRkE (#19026) üzenetére


szazbolha
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy utómunkával mossa a hátteret.

(#19039) Ed Parker válasza Ixion77 (#19024) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi ezt lementem, a jövőre való tekintettel. :R

Grigo: majd csak a hét vége felé :D

Pumba: én is, a D850 az király, bár a D4 volt ebből a szempontból a csúcs, pici méhecske, ami egy helyben repül, megáll a levegőben, az a D4 simán megfogta, haver D750-el ugyanolyan üveggel nem tudta, pedig abban elvileg fejlettebb fókuszrendszer van :D
Nagyon érdekel a Sony szem fókusza, picit sajnálom hogy az a7III új fókuszrendszerét nem próbálhatom most ki,de gondolom ez sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#19040) Ed Parker válasza topikk (#19037) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az volt vele a bajom, hogy 500/5,6 kevesebb fényben hogy meglegyen a záridő magasabb ISO kellett és 3200-on már eléggé zajos volt.
Nekem nem jött be, a D5100 ISO 3200-on kevesebb zajt produkált, bármilyen furcsa.
Előtte is azt használtam, azt D500, azt vissza D5100.
Puritán, 11AF-es, lassú gép, értéke sincs ma már, de az a szenzor nem rossz.

(#19041) mikrofon válasza Ed Parker (#19039) üzenetére


mikrofon
addikt

Itt is érdemes szétnézned.
SONY FE LENSES: THE HONEST GUIDE FOR THE A7 SERIES

Az egész oldalon elég jó cikkek vannak. Az objektív beszámolók is jók, meg jók a különböző lencse ajánló cikkek adott témákra: pl: astro; WA; UWA; stb

[ Szerkesztve ]

(#19042) derrik


derrik
őstag

most kezdem a vaku használatot tanulmányozgatni :( Godox 350t/x1t
Annak mi az értelme, hogy ha a vaku van a vázon akkor TTL-ben nem engedi a 160 szinkron idő felé menni a x1t van akkor meg bármit megadhatok neki és ha nem figyelek és 160 fölé megyek akkor meg lőttek a képnek.
Van valami leírás vagy jó videó amit oktató/nevelő célzattal tanulmányozni kellene???

(#19043) .mf válasza derrik (#19042) üzenetére


.mf
veterán

Valahol nem ártana az alapokat elolvasni...
1.) Google: vakuszinkron / flash sync speed. Max. ennyi ideig van teljesen nyitva a redőnyzár - ha rövidebb a záridő, akkor a zár már a kép alján-tetején ki fog takarni
2.) Google, vagy akár a hozzá adott manualban is benne van: HSS, a SYNC gombot kellett volna megnyomnod... HSS-el 2-3 FÉ-nyit vesztesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19044) derrik válasza .mf (#19043) üzenetére


derrik
őstag

Köszönöm nagy tisztelettel. Gondoltam kicsit bővebben válaszolok.... de úgy döntöttem ennyi is elég lesz

(#19045) szazbolha válasza derrik (#19044) üzenetére


szazbolha
addikt

Ne izgulj... kezdetben én nem is tudtam összeszinkronizálni az XT1-et a TT350 vakuval.
Pedig régi motoros vagyok.
Majd a teljesen elektronikus zár megoldja a záridős problémákat... vagy újakat hoz elő vakú témában.

(#19046) Ed Parker válasza mikrofon (#19041) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az A7RIII mellé érdemes megtartani RX100MkIV-t vagy inkább az árán vegyek üveget?

(#19047) cOxeR válasza Ed Parker (#19046) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szükséged van tartalék vázra? Ez a kérdés... :) Amennyiben nem, add el.

(#19048) grigo válasza Ed Parker (#19046) üzenetére


grigo
őstag

Ez szerintem felhasználás függő. Ismerek olyat aki a legkisebb fotósétára is 40 kilós komplett felszereléssel megy csak. De van aki szeret magánál tartani egy kisebb gépet mindig, mert sose tudni mi jön szembe. Én megtartanám ahogy az e-m10et is megtartottam kocsiban, zsebben elfér. De ha kell az ára üvegre akkor logikus eladni. De ezt csak te tudod megítélni szerintem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#19049) rgranc válasza Ed Parker (#19046) üzenetére


rgranc
aktív tag

Melyikkel szeretnél inkább kirándulni? :D (Én eladtam az MkIII-at mert elfér a dzseki zsebében az a6000+kitobi kombó is...)

[ Szerkesztve ]

(#19050) derrik


derrik
őstag

Ha valaki használ mc-11 adaptert Canon lencsékhez az utolsó frissítést csak utánjárás után tegye fel! Nekem a 70-200 AF-jét teljesen szétcseszte. Vagy az üveg vagy az adapter megy a levesbe.
Ahogy nézegettem házi downgarde nem lehetséges már. A nekem kevésbé sem szimpatikus /nem gyógyszerész!/ Camera kft. pedig nem válaszolt megkeresésemre. Azzal kapcsolatban, hogy ők elvégezhetik e ezt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.