Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) Mandarinn válasza bugizozi (#11596) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Én innen vettem:
https://www.eglobalcentral.de/#/product/16228

Van fekete is :)

(#11602) bugizozi válasza Márton (#11600) üzenetére


bugizozi
őstag

én se látok :N

Mandarinn: Itt mennyi a pk? :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11603) Mandarinn válasza bugizozi (#11602) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Pontosan nem emlékszem. Ha drága lett volna arra viszont emlékeznék :D

2-3000 ezernél biztos, hogy nem több.

(#11604) Neck


Neck
veterán

Sziasztok,

1 nagyon jó minőségű CPL szűrőre hajlandó vagyok kiadni nagyobb összeget, viszont nem akarok minden obihoz szűrőt venni.

Hoya Fusion Antistaticot néztem ki, és arra gondoltam, hogy 49mm-esben veszem meg, így a fix Sony obikra (50mm, 35mm, makró) meg az 55-210-re is alapból natívként felmenne.

1. kérdés: Ajánlott ez a filter, jónak számít? Túl sok féle Hoya filter van, nem tudom, hogy ez jó-e, vagy a HD, vagy valami teljesen más... Erről jókat olvastam, de nem tudom...
2. kérdés: Ezzel a step-up ring filter adapterrel fel tudom tenni a 16-50-es kitobira?
3. kérdés: Ennek a Hoya Fusion Antistaticnak van külső menete? Fel szeretném tenni az 55-210 napellenzőjét a 16-50-re is, működhet? Jó ötlet?

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11605) 80hun válasza Neck (#11604) üzenetére


80hun
addikt

CPL szűrőknél a front oldalon már nincs menet.
Step up-al fel tudod rakni a 16-50-re.
Az 55-210 napellenzője felejtős a 16-50-re mivel a két obi látószöge teljesen más. Utángyártottak vannak hozzá. PL

[ Szerkesztve ]

(#11606) 3YEW


3YEW
tag

Sziasztok!
Lenne esetleg valakinek kölcsönbe egy Sony A->E átalakítója Budapesten? Csak egy próba erejéig kellene, érte megyek természetesen és vissza is viszem. A7-re kellene, szóval az sem baj, ha nem árnyékol a fullfram-en:)

T

(#11607) Neck válasza 80hun (#11605) üzenetére


Neck
veterán

Szóval akkor a 3 témából a napellenző a felejtős. Az annyira nem baj. De akkor a linkelt step-up az jó.
A szűrő témában van valakinek ezzel a Hoyával tapasztalata?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11608) 80hun válasza Neck (#11607) üzenetére


80hun
addikt

Igen step up ból olyan kell bár kicsit drága ha a postaköltséget is beleszámoljuk. :)

(#11609) Grga_Pitic válasza 80hun (#11608) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Anélkül is az. Nincs mese, ilyeneket Kínából kell rendelni, mint például ez.

(#11610) Neck válasza 80hun (#11608) üzenetére


Neck
veterán

Ne számold bele. Németországi fogja átvenni :B Én meg megyek ki Stuttgartba TV toronyról fotózni, és szeretném addigra kézben tartani :) Azon a 400 forinton meg nem szarozok, ami a különbség a kínai meg a német eladó között van.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11611) Nippon válasza Neck (#11607) üzenetére


Nippon
őstag

A Hoya HD és a Fusion Antistatic a legjobbak között van, nyugodtan megveheted. Az Antistatic szűrőket könnyebb tisztítani és tényleg kevésbé porosodnak.

(#11612) Radomer


Radomer
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget a gépválasztás tekintetében. :R

Végül szereztem egy új alap kit objektívet olcsón kezdetnek, és megrendeltem a 6500-as vázat.
A keretembe most egy Samyang 12mm f2-es objektív még belefér.

Gondolom ameddig ismerkedem a gép képességeivel meg egyébként is a samy jó választás kezdésnek ugye?! Családi képek, tájfotók a fő téma.

Még tervben van egy Sigma 30mm 1.4 objektív mindenképp.

Telében elég nehéz a választás.
SELP18105 kompakt, jó fényerő, motoros
SEL18200 használtan 130e és videók alapján annyira nem tűnik rossznak.
SEL55210 legolcsóbb
Hasonló árkategóriában nem nagyon találtam mást.

Fél tokból jó az olcsóbb távol-keleti példányok?
Csukló pántból milyet érdemes nézni?

Egyenlőre "csak" ennyi kérdés merült fel bennem. :B :R

(#11613) Blaise


Blaise
veterán

Glamour napok alkalmából van valami jó obi akció?

(#11614) bugizozi válasza Blaise (#11613) üzenetére


bugizozi
őstag

[link]

Én ennél jobbat nem találtam.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11615) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Sony RX100 és a5000 között gondolkoztam. Másik csoportban azt a javaslatot kaptam, hogy ha a kettő között választani kell akkor az a5000 lenne jobb családi, beltéri, természeti, kirándulások fotózásánál, illetve videózni negyed annyit szeretnék vele, de persze nem árt ha azt is tud elfogadható minőségbe, így a5000 talán jó választás lehet. Persze alternatíva jöhet ha valaki másként gondolja. Jelenleg használtakat nézek, RX100 és a5000 hasonló áron megy, de az a5000 még is csak újabb technológia.

Azonban a5000 közül sokat látok objektív nélkül árulva. Ha választani kellene ti milyen objektívet ajánlanátok hozzá, ami fényerősségben és zoom-ban is legalább a gyári specifikációkat tudja, vagy még esetleg jobb is kicsit, de árban ne legyen azért elszállva.

(#11616) Muerte68 válasza _q (#11615) üzenetére


Muerte68
addikt

Az A5000-kit-ben most 80000ft a tkom-nál bár várni kell rá szoktak olcsón aprón is lenni-a két kit obin kívül nem sok árban versenyképes alternatíva van :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11617) _q válasza Muerte68 (#11616) üzenetére


_q
addikt

Köszi a hasznos infót. Ez esetben a használt 70-75ezer Ft-os gépen nem igen érik meg. Illetve objektív téren is jobb a gyári, ha nem akarok költeni nagyságrendekkel többet. Viszont a telekomnál milyen sűrűn lehet kapni? Mert ha negyed évente jön 3 db és elviszik akkor sajnos nem vagyok előrébb :( Viszont 90ezer Ft-ba jön ki meglévő előfizetéssel, mondjuk még így is jobb mint használtan 15-el olcsobban.

[ Szerkesztve ]

(#11618) Muerte68 válasza _q (#11617) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem kell hozzá előfizetés-csak aranykártyásnak kell lenni a részlethez de egybe bárki viheti :K
Nem rosz a 70-75-főleg ha még garanciás.-persze csak obival :K
A glamour napok alatt 7-8-9.-mindenütt -15% a sony boltokban is.
Az hogy a t kom nál mikor van éppen sajna zsákbamacska esetleg a hírlevél segít.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11619) _q válasza Muerte68 (#11618) üzenetére


_q
addikt

Az a baj, hogy garancia nélkül árulják annyiért.....:( Hol van még boltban 70ezer Ft-ért? Nem igazán találok telekomon kívül más helyet.

[ Szerkesztve ]

(#11620) Muerte68 válasza _q (#11619) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]

egy kis nézelődés :K ,boltban másutt nem tudok annyiért nem tudom ott milyen árak vannak,böngészni kell :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11621) Radomer


Radomer
aktív tag

Digital filter alkalmazást valaki használta már?

(#11622) _q válasza Muerte68 (#11620) üzenetére


_q
addikt

Köszi :R

(#11623) charg


charg
tag

Sziasztok!

Vettem egy Sony A6000 fényképezőgépet, amihez szükségem lenne egy memóriakártyára.
Milyet érdemes venni?

Erre gondoltam:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11624) 80hun válasza charg (#11623) üzenetére


80hun
addikt

Teljesen jó, nekem is ez van csak 64gb-osban. :)

[ Szerkesztve ]

(#11625) wms


wms
senior tag

A6000-hez vakupapucs takarót hol keressek? :F

(#11626) 80hun válasza wms (#11625) üzenetére


80hun
addikt

(#11627) wms válasza 80hun (#11626) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm! :R

(#11628) woodbear válasza charg (#11623) üzenetére


woodbear
addikt

Sandisken kívül nem vennék mást. Kingstonbol rengeteg a selejt

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11629) Gaboren válasza charg (#11623) üzenetére


Gaboren
tag

Nekem is ilyen van csak 32-esben. Másfél éve nyúzom az A5000-ben, eddig hibátlan. :) Az előzőben (hx9v) amit 2011 óta használok mai napig videóra, egy Samsung class 10-es van az is műxik rendesen.

(#11630) TerdikBt válasza charg (#11623) üzenetére


TerdikBt
kezdő

Egy 128 és egy 64 GB-os Kingstont is használok ebből a típusból már jó 1,5 éve. Semmi problémám nem volt velük.

(#11631) Nippon válasza wms (#11627) üzenetére


Nippon
őstag

Itt is kapsz.

(#11632) wms válasza Nippon (#11631) üzenetére


wms
senior tag

Neked is köszönöm! :R

(#11633) charg válasza TerdikBt (#11630) üzenetére


charg
tag

Utánaolvasva a Kingston valóban nem ajánlott mostanában.
Sandisk-ből az Extreme is elég vagy az Extreme Pro-t érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#11634) woodbear válasza charg (#11633) üzenetére


woodbear
addikt

Nekem sima Pro UHS-I class 10-es kártyáim vannak. Teljesen elégedett vagyok velük. 4k-ra nem tudom elég-e, de a csomagoláson ott van a 4k felirat. Arra figyelj, hogy legyen hologram a csomagoláson, mert sok a hamisítvány

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11635) Rapid136 válasza charg (#11633) üzenetére


Rapid136
őstag

Én idáig mindig itthon vettem normális helyekről és semmi bajom velük. Elvileg egy időben a Hama forgalmazta és garjegy is volt a MediaMarkt-os kártyák mellett. Mostanában meg a JTC-ben veszem őket.
A netről/ebayról rendelt kártyákban nem biznék meg. Amúgy én meg pont Samsungot láttam néhányat meghalni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11636) 80hun válasza charg (#11633) üzenetére


80hun
addikt

Kb annyira ajánlott a sandisk is. Mindegyikből rengeteg a hamisítvány és persze veszik is ebay-en és csodák csodájára behal , utánna meg fikázzák a neten hogy milyen rosszak. :)

Nekem van vagy 15db kártyám vegyesen , még egyik sem hagyott cserben. Mondjuk nem is ebayről veszem :)
Sőt van 512MB-os kingston és a mai napig teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#11637) Neck válasza 80hun (#11636) üzenetére


Neck
veterán

Itmedia.sk-ról vettem a Kingstonom, számlával, stb. Tökéletes.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11638) madgie válasza Neck (#11637) üzenetére


madgie
titán

Még :D

(#11639) Neck válasza madgie (#11638) üzenetére


Neck
veterán

Hiszem, hogy a hamisak sz*rnak be. Rengeteg Kingston cuccom volt már, még egy sem halt meg.
De ha mégis, olcsó volt...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11640) madgie válasza Neck (#11639) üzenetére


madgie
titán

Nekem már kettő. Mindkettő eredeti volt. ezen kívül csak egy Transcend, minden más működik (sok-sok CF és SD).

Persze nem vagyok reprezentatív minta, de nekem a Kigstonra már akkor felszaladt a szemöldököm, mikor asszem a D70 idejében azt mondta a Nikon, hogy hát azt a gyártót ne nagyon erőltessük a gépében.
Nekem még a Canon 40D idejében okozott adatvesztést egy Kingston CF, cikivót.

(#11641) Radomer


Radomer
aktív tag

Ebay -en ő az egyetlen biztos pont aki eredetit árul. Memóriakártyák, és pendrive-ok kb 30db amit rendeltem tőle.

(#11642) charg


charg
tag

Pót aksira és töltőre is szükségem lenne Sony A6000-hez.
Patona-t néztem ki.
Megbízható ebay eladót tudnátok ajánlani?
Zöldet vagy a sárgát érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#11643) woodbear válasza charg (#11642) üzenetére


woodbear
addikt

Sárgát semmi képpen! (A zöldet nem tudom) egy év utan ugy ahogy volt kidobtam 4db-ot....volt amelyik 100%-rol 4-5 kep utan 0-ra merült.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11644) wms válasza woodbear (#11643) üzenetére


wms
senior tag

Én több, mint egy évig használtam 2 db. sárga Patona-t és semmi bajom nem volt velük. Közel annyit bírtak, mint a gyári. A zöld színűek prémiumok és egy cseppet nagyobb teljesítményűek. ;)

(#11645) woodbear válasza wms (#11644) üzenetére


woodbear
addikt

Nemtudom. Akkor lehet én fogtam ki a rosszakat, de az elején nem volt velük baj.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11646) wms válasza woodbear (#11645) üzenetére


wms
senior tag

Lehet, hogy csak Neked nem volt szerencséd, mert általában dicsérik őket és kifejezetten ajánlott márka, ha utángyártottat keres az ember. :K

(#11647) Radomer válasza charg (#11642) üzenetére


Radomer
aktív tag

Innen rendeltem de még nem érkezett meg. Beszámolok majd róla, ha megjön.

(#11648) 80hun


80hun
addikt

Esetleg vki próbálta már a Godox TT350S-t ?

(#11649) Radomer válasza 80hun (#11648) üzenetére


Radomer
aktív tag

Hamarosan amint megjön. :)

(#11650) derrik


derrik
őstag

Sony E 50mm F1.8 OSS vs Sigma Art 60mm F2.8 DN

ennek az összehasonlításnak van értelme, vagy a nyertes azonnal megnevezhető???
Természetesen az ár/érték arányt is figyelembe véve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.