Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) ph_5.5 válasza Márton (#34999) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ajándékba viszi a fényképezőgépet és objektívet? Vagy fotózni akar vele?
Ha nem ő a felkért fotós akkor hagyja otthon és érezze jól magát.
Ha ő a megbízott... akkor még egy vázat alapból. Az obik meg ízlés és helyszín kérdése.
Tengenparti esküvőre két zoom is elég mert ott jó eséllyel sok a fény. Pincében rendezett vacsorához meg inkább 1.4-es fixsor jön jól.

(#35002) qnadam válasza Márton (#34999) üzenetére


qnadam
veterán

fontos kérdés, hogy melyik kitobi :) de gondolom a 28-70.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35003) qnadam válasza ph_5.5 (#35001) üzenetére


qnadam
veterán

+1 szavazat a még egy vázra. holnapután megyek videózni esküvőre, bérlek hozzá másik a7iii-at, sokkal jobb érzés (meg így fixnek le tudom tenni az egyiket).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35004) vond válasza qnadam (#35003) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szombaton mi is megyünk (megint). :) Két A7III + Sigma Art 85 monopodon + Tamron 28-200 gimbalon, meg egy G9 Sigma 10-20-szal állványon, plusz egy GX80 12-35-tel tartalékban. Rode Go II meg a vőlegényre és a papra, anyakönyvvezetőre felaggatva. ;] Már most sajnálom a vágó kollégát. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35005) ph_5.5 válasza qnadam (#35003) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ha egyedül megyek akkor 3 vázat viszek. Ha ketten megyünk dolgozni akkor is minimum 3 váz de inkább 4. Ez mondjuk esküvőkre igaz, ahol bármi elő tud fordulni.
Egy sima kitelepüléses fotózáshoz is 2 géppel indulok el. Minden használatban lévő vázhoz 1-1 vaku, és legalább egy tartalék. Memória kártyából is legalább 2x annyit érdemes vinni mint az előre kalkulált fotózandó téma. Akkuból is a pót mellé kell még tartalék. Ez nem paranoia, ez sima tapasztalat és bevált gyakorlat. Nem belépő szintű eszközökkel fotózunk, mégsincs garancia arra hogy nem fog megállni. Obikból is ha kiesik mondjuk az uwa, akkor még elvagyok. Ha megáll a tele, akkor felteszek egy fényerős hosszabb fixet. Ha baja lenne a 35-nek akkor ott az 50-es. De ehez az kell hogy legyen ott és hogy egyáltalán legyen mivel pótolni. 15 éve elég volt 4-5 db 8 Gb-os CF kártya egy esküvőre. Most 2X64 Gb az alap (és persze a 2. slotban is hasonló sebességű kártyák kellenek). Most egy 64 Gb-os CFexpress itthon 80ezer Ft. Abból van nálam mondjuk 4 db a két fő vázhoz... csak kártyákra simán el lehet költeni 300-400e Ft-t. Ez az amit nem fog tudni elmesélni a párnak a fotós. És azt sem hogy egy pótakku 30e lassan... lehetne folytatni a sort.

(#35006) Márton válasza ph_5.5 (#35001) üzenetére


Márton
nagyúr

Fotózik az illető, most lépne tovább.
Persze, tervben van még egy váz, de először a tágabb látószög kérdését szeretné megoldani.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#35007) ph_5.5 válasza vond (#35004) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Miért nem azonos vázakkal dolgoztok? Én fotóknál is utáltam hogy alig lehetett összehozni azonos színvilágra két eltérő karakterű szenzort. Pedig mindkettő fx Nikon volt, csak pont egymás utáni generációból. És nagyon eltértek mindenben. Igaz aztóa mindenre preset kerül mindenhol ... az lehet hogy elfedi a különbséget egy fullframe Sony szenzor és egy Pana között.

(#35008) ph_5.5 válasza Márton (#35006) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ha fotózni fog ott, akkor két váz kell. Egyikre egy 24-70/2.8 tartomány a legkényelmesebb (tudom Tamron 28-70/2.8 az olcsóbb erre a bajonettre). Ha kreatívabb akar lenni akkor 35 1.4 alulra, másik vázra 85 1.4. (valamiért úgy rémlik ez MF obi). Esküvőre főfotósként tuti nem mennék mf obival. De nem vagyunk egyformák.

(#35009) vond válasza ph_5.5 (#35007) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az a cél. Alakul is, csak azért az nem két forint. De legalább meg se fizetik rendesen az esküvő fotósokat, videósokat itthon. :(

Kölcsönzés meg sajnos nem játszik falun. :(((

Egyébként ha LOG-ban forgunk, és picit odafigyelünk, akkor Taranis PH!-s kolléga Fuji LUT-jaival két kattintás összepasszintani a vázakat postban. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35010) qnadam válasza ph_5.5 (#35005) üzenetére


qnadam
veterán

nézzük úgy, hogy egy váz mellé jön egy tartalék, csak a tartalékot néha kiteszem fixnek :)
amit megbeszéltem a megrendelővel, azt egy vázzal is stabilan le tudom forgatni, a fix gép csak plusz (meg még egy akciókamera az aláírás közelijének). 12-24, 24-105, 70-200, 35, 35 (igen, még nem adtam el a canon végű artot), 75, 85 (még azt se...), de lehet még mellécsapok a kölcsönzőből egy 28-70-et vagy sony 24-105-öt kipróbálni. 5-6 akksi, dupla + szimpla töltő, 2-3-4 power bank, fél terabájtny kártya... elég lesz ez. ja meg némi hangtechnika, de ezen még gondolkozom kicsit.
már majdnem vettem külső rögzítőt olcsón, de rájöttem, hogy cfast kártyával etetni lesz igazán húzós, így inkább elengedtem egy időre.

plusz 21-re beesett egy minimál fotózás (jegyes plusz tízperces szertartás), szóval addig legalább egy xpro-s kioldót gyorsan kellene venni (de inkább egy v860ii-t is mellé, ha már), szerencsére itthon alig drágább, mint külföldiában.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35011) vond válasza qnadam (#35010) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Samyang 35-ös hogyan muzsikál az A7III-on? Főleg az autofókuszra vagyok kíváncsi. :)

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35012) qnadam válasza vond (#35011) üzenetére


qnadam
veterán

felháborítóan keveset használtam még mindig, de az alapján teljesen rendben van, szépen tud követni fotó meg videó közben is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35013) vond válasza qnadam (#35012) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, az szuper. :) Azért 70-80 ezer difi a hazai árban nem kevés a Sony-hoz képest.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35014) ph_5.5 válasza vond (#35009) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Két oldal van. A pároké és a mienk (szolgáltatóké).
A párok jó részének már a 200e is sok, és nem értik mi kerül ezen ennyibe.
A szolgáltatói oldal meg olyan mint az építőipar hogy aki hibát talál a másik munkájában máris fölé árazza magát fejben. És így jutottunk el oda hogy vannak akik 80e-ért melóznak a mai napik más meg pont 10x ennyit kér. (vagy még többet)
És amikor a szakma azt mondja egy jó nevű videos anyagára bakker ez mekkora király, akkor a megrendelők 30%-a az ár ismerete nélkül is azt mondja hogy ez nem jön be... az ár ismerete után ez a szám a 90%-ra ugrik hogy na őt se fogom hívni. Ő a 10%-ból él.

Ti nem tudom mennyiért dolgoztok, de mondjuk azt hogy a piac közepén vagytok árban. (nem a 80 vs 800e középvonalára gondolok hanem mondjuk a 200e + sávra) A házasulandó párok bőven kevesebb mint a fele tud megengedni magának fotó-video párosban egy 500-600e kiadást. (nem statisztikai hivatali adat, hanem saját tapasztalat egy olyan körből amiből anyaiagban többet nézek ki mégis ennyit húztak egy vonalat... de szóval nem reprezentatív)

A videonál sem az aznappal van gond hanem az utómunka idejével. Ezért nem értik hogy miért annyi az annyi. És ha nem érdemes 3 millás szettel dolgozni akkor kell egy olcsóbb Pana rendszer és kész. Ez munka szempontjából egy vállalkozás. És csak másodsorban technikai buzulás hogy a fullframe jobb a Sony af-ben nyerőbb stb...
A kőműves eszköztára (leegyszerűsítve) egy betonkeverő egy keverődézsa, pár kéziszerszám és vállalkozóként mégis sokkal töbebt visz haza mint egy piacvezető fotós. Ilyen lett a popszakma.

(#35015) ph_5.5 válasza qnadam (#35010) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Az elmúlt sok év arról szólt nálunk is hogy soha semmi nem elég jó és még jobbat kell venni. Majd minden évben megfogadtuk hogy oké, de most már álljunk le... és nem lehet.
Mert mindig ott motoszkál az hogy de ez még kell. Hiába vagyunk mikrovállalkozás cégként, az életbemaradáshoz kell az hogy kicsit jobb legyen technikailag az idei mint a tavalyi.
Nálunk pl van a gazdag pics@k kategória. Akik egyik héten kitalálják hogy ők biza akkora érzékkel bírnak a fotózás iránt hogy mától azzal foglalkoznak. Nem rég összeállt 3 csaj, és kibérelték azt a stúdiót amit eddig a utóbbi pár évben 2-3 csapat már becsődöltetett. Az ok egyszerű, bérlőként havi 150-200e + rezsit (ami téne fűtésben akár 100e is lehet) nem lehet fotózásból kitermelni. A különbség annyi hogy férjeik menő vállakozók akik adnak zsé-t mindenre. Ezért induló szett pl a legújabb vázak egyike, menő obik mert olvasta hogy az kell neki... plusz mondjuk profoto vaku darabonként 600e környékén. Meg rá való oktobox 150e-ért. Máris kész a fineart stúdió. Elmegy 150e-ért workshopra és kész a fotós vállalkozása.
A férjek 1-2 évig jó szemmel nézik ezt majd beleunnak a csajok, de 1-2 év alatt pont elviszik a baráti körük (gazdag családok) a fizető képes kereslet jó részét. Mert ez nem arról szól hogy te lazán jobb vagy, hanem hogy ő a barinő.. oda kell menni. És még céges munkát is kap. Igazhogy ingyen csinálja, de övő. És mivel van referenciája ő már menő és otthon mutatja hogy mennyire ügyes mert kap melót is...
No az ilyenek miatt (is) nem érdemes a legjobbat, legújabbat vásárolni. Amig a régit egyszerűbb kitermelni.

(#35016) vond válasza ph_5.5 (#35014) üzenetére


vond
MODERÁTOR

150-nél többet még nem kértem, és a közvetlen kollégák sem nagyon. Inkább 120 az átlagár. 200 fölött már szóba se áll veled senki, max. a nagyon rongyrázós réteg, legalábbis errefelé. Nem tudom, a fővárosban mennyire futnak más árak. És ez a fullos csomag, általában két emberrel, 2-3 kamerával, highlights+doku egyben. Ha nem kell minden, akkor annyival kevesebb.

Ahogy írod, videónál az utómunka viszi el az idő nagy részét, legalábbis nálam. Van, aki ezt is megoldja 3-4 óra alatt, összedobálja a snitteket, nem igazán érdekli a végeredmény, jöhet a következő (ha van). Kezdek rájönni, hogy lejjebb kéne adnom a magam elé állított elvárásokból, és akkor gazdaságosabb lenne a biznisz. De nehéz, mert állandóan a tökéletesre törekszem. :B

Én nem technikai buzulok. Legalábbis szeretném ezt hinni. :D Mindig az a cél lebeg előttem, hogy mivel, hogyan tudnám gördülékenyebbé, könnyebbé, élvezhetőbbé tenni a munkát. Idejét nem tudom már, mikor mentem ki csak úgy fotózni, videózni. :( Ha csak hobbi lenne, akkor nem tudnék és nem is akarnék ennyi pénzt beleölni.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35017) Taci


Taci
addikt

Sosem láttam igazán (vagy inkább egyáltalán) bele ebbe a szakmába, így számomra új és tanulságos volt a tapasztalataitokat olvasni, köszönöm.

(#35018) PuMbA válasza Taci (#35017) üzenetére


PuMbA
titán

Azért, ha nyitott szemmel néz az ember, akkor könnyen összerakható a dolog. Egy profi vesz 8-10 évenként egy vázat és viszlát. Felesleges cserélni, mert azzal a profit lesz kisebb. Ha nézel "hogyan készült" videókat mai komoly zenei / filmes produkciók kapcsán akkor láthatod, hogy még mindig sokan fotóznak DSLR-rel vagy amikor a legrangosabb fotós díjakat osztják ki, akkor 6-8 éves kamerák vannak a top 10-ben. A MILC körülbelül most van az áttörés határán a profiknál, amikor túltesz a DSLR-eken, pedig 10 éve jelen vannak a MILC gépek. Egyszerűen azért mert nem dobják el a gépeket 0 indokkal.

[ Szerkesztve ]

(#35019) kovsol válasza PuMbA (#35018) üzenetére


kovsol
titán

Te képes vagy mindenből DSLR vs MILC kérdést csinálni.

May the Force be with you!

(#35020) PuMbA válasza kovsol (#35019) üzenetére


PuMbA
titán

Én csak a tényeket írom le. Az, hogy ki mit lát bele, már nem az én dolgom. Milyen más pofonegyszerű metódust tudsz mondani, amivel jól illusztrálható a 8-10 évente történő váltás? Ezen mérhető le legjobban, hogy ki váltott és ki nem, ugyanis 8-10 éve szinte senki sem vett MILC-et, 6-8 éve is nagyon-nagyon keveset :) Aki ma vált, az MILC-et vesz 95% valószínűséggel.

[ Szerkesztve ]

(#35021) lugosi válasza ph_5.5 (#35015) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ismerem a jelenséget amit írsz. Nem tudom mennyire vigasztaló, de nem csak hazai sajátosság. Külföldön is látom, hogy a házaspár egyik tagja dolgozik, a másik otthon van, és jobban hangzik azt mondani az ismerősöknek hogy ő most fotós vállalkozó, mint hogy sorozatokat néz a tévében. És úgyis ügyes képeket csinált a telefonjával a gyerekekről, meg a kutyáról, rendezzünk be neki otthon műtermet és vegyünk fotós felszerelést. Nem pejoratív értelemben írom ezt, egyszerűen leíró jelleggel amit láttam már az ismeretségi körben. Az illetők egyik fele kinövi magát és a végére rutinnal, önképzéssel ügyes lesz és ha nem is rentábilis a működés, de legalább működik és nem kell eltartani kívülről a “vállalkozást”, a másik fele ráun és abbahagyja vagy marad egy hobbi és / vagy kontár szinten. Az arányokat nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#35022) qnadam válasza ph_5.5 (#35015) üzenetére


qnadam
veterán

néhány hónappal ezelőtt is az 5d3-mal fotóztam+videóztam, még egyszer nem szólt ügyfél, hogy ez így nem jó :) a sony inkább a saját lelkemnek meg kényelmemnek szólt.

most egy olyan stúdióban ülök, ami egy fotósé, és neki működik a dolog, de ő már eleve nagy név, és bérbe is adja a helyet. nulláról biztos nem mernék ilyesmibe kezdeni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35023) McDuglas válasza vond (#35000) üzenetére


McDuglas
aktív tag

+1 a 28-75-re. Ha nincs másodváz, akkor esküvőn a fixezés necces szvsz.
Én mondjuk utoljára amikor esküvőztem, az A7 (mk1) mellé inkább béreltem egy mk3-asat, az a 28-75-el egy bitang kombó volt. A mk1-en meg ott figyelt a Samy 85 1.4 fixen.
Nekem már csak valami jó telezoom kellene obi téren, mert az la-ea4 + beercan kombó nem túl pontos AF-ben. Vagy, mivel nem a képminőség, meg az f4 a kevés, egy LA-EA5 + 7RIV is jó lehet. :D

(#35024) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Urak! Egy elég bárgyú kérdés a6300/a6400-at esetleg portrémarkolattal használókhoz: ez most komoly, hogy külön, a gépbe dugott, egy rossz mozdulattal bármikor beletörhető kábellel kell összekötni a markolatot, hogy az egyetlen expógomb működjön rajta?! :F Nyugtassatok meg, hogy ez nem így van... :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35025) qnadam válasza Bogyó bá' (#35024) üzenetére


qnadam
veterán

ez történik, ha a vázat gyárilag markolat nélkülinek tervezik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35026) konyi79


konyi79
addikt

Alpha Minutes, új videó.
Szerintem ez kifejezetten jó lett.

(#35027) PuMbA válasza Bogyó bá' (#35024) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel gyári markolat nincs ezekhez a gépekhez, ezért tervezéskor nem is lett megoldva, hogy az akksi érintkezőknél legyen kezelhetősêgi interfész is, mint a markolatosnak szánt gépeknél. Csak ilyen buhera megoldás van, ami komolytalan és sokkal rosszabb, mint bármilyen gyári cucc.

[ Szerkesztve ]

(#35028) ph_5.5 válasza vond (#35016) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Mi mindig a feladatok miatt fejlesztettünk - kvázi a megrendeléstől függöt hogy mibe invesztálunk. És a fejlesztések is csak akkora összegeket szabad hogy felemésszenek ami meg fog térülni a közeljövőben. Max 2 év, ha nem hozza vissza az árát akkor az felejtős ilyen kicsi vállalkozásoknál.

#35018PuMbA Akiket ismerek és fotózásból élnek nem tudják 8-10 évig használni a felszerelést. Érdemben akkor váltanak- váltunk ha valami többlet tudás jelenik meg és érdemes kifizetni a felárat. Bár kérdés hogy igazából van-e felár. 2013-ben D700-al fotóztam. (2009-tól, tehát mondjuk 4 évet) D3 -al próbálkoztam de ott portré állásban még nem társítottak af mező választót, és kényelmetlen volt a használat. 2014-ben a D750 megjelenésekor hiába volt építésre visszalépés, a 2 kártyahely, nagyobb felbontás, sokkal jobb szenzor miatt váltás lett belőle. 660ezer volt a váz bevezető ára. És 150e a markolat.
Ehez képest most az utódmodell a Z6II 700e körül mozog, a markolat 160e. Közben eltelt 7 év. És 7 évnyi infláció. Évi 120-140 fotózásom van. 4 év alatt elkopik egy váz. 4 év egy obit is meg tud viselni, főként a nagyon gyakran használtakat. (másnál pl egy 24-70 mindenes, nálam 3 év alatt ment bele pár ezer expo összesen)
Szóval nem tudok általánosítani, de az a profi akinél 7-8 évet kibír egy váz az nagyon kevés expos feladatokat végez. És itt nem arra gondolok hogy sok selejtet gyárt hanem hogy a megrendelő akar választani és egy kampányfotózáson el kell lőni 1000 képet amiből 10 lesz használva- de az 10 olyan amin ülni kell retusban egy hetet.
Tegnapelőtt ételeket fotóztam. 20 expo volt kb egész este. Ebből 14 ment étlapra, falra. Előtte 2 nappal 40 expo, ebből 10 lett kiváalsztva reklámra. (nem óriásplakát csak sima web és nyomtatott szóróanyag) Tegnap ékszerkatalógus, 818 expo, ebből 28 kép lesz. Divatfotózás webshopnak 500 expo ebből 150 kép lesz retusra. Szóval könnyű koptatni a szettet.

#35021lugosi
Elhiszem hogy külföldön is divat és mindenki beleugrik a fotzásba, de a többség itthon azt hiszi ez
1. aranybánya
2. baromi kreatív meló
3. csak úgy dőlnek a megrendelők mert annyi fotót lát...
Amikor rájön a gazdag anyuka hogy 1 vakuval detto mindig ugyanúgy fotózik, a háttér színe változik (ha változik és nem mindenki a batikolt feketét kéri) és mindig ugyanaz a preset kerül rá és csak az arcok változnak... plusz a férj hazavisz havi 2 millát ő meg 3 fotózással keres egy százast, akkor átértékeli 1-2 év után a nagy kreatív önmegvalósítást :)

#35022qnadam
Két napja kérdeze meg tőlem egy fotózáson valaki milyen gépet használok... és nem a megrendelő hanem egy haverja aki ott nézelődött. Lelkes amatőr aki Pana rendszerben utazik. De megbízó még sosem érdeklődött hogy mivel dolgozom. Őket a végeredmény érdekli és az hogy minél olcsóbb legyen :) Közhelyként- mint amikor étteremben finom a pörkölt, nem a lábast dicsérik.

(#35029) Ed Parker válasza vond (#35000) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha elég a 28mm és kell a 2.8 akkor talán, ha elég az F4 a 24-105G jobb választás, jobban kiszolgálja a nagyobb felbontású szenzorokat az utóbbi.

24GM remek uwa, imádom, nyitva is kiváló.

(#35030) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Háj mindenkinek! :D

Valamelyikőtök használ Sony rendszeren macro körvakut, és ha igen, akkor melyiket?
Láttam egy használhatónak tűnő TTL Meike-t, de csak Nikon és Canon rendszerekhez létezik, Sonyhoz nem találtam. LED-es übergagyi kacat az van, de az meg nem TTL, hanem középérintkezős ("Zenit-hez való")

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35031) vihartigris válasza Bogyó bá' (#35030) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem makrózok, de ez a rendszer érdekes lehet.
Godox MF12 makróvaku rendszer

bármi reciproka a semmi

(#35032) Bogyó bá' válasza vihartigris (#35031) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tényleg érdekes, köszönöm. :R
Csak két vaku kéne a rögzítő elemmel, X1 vakuvezérlőm az már van. Elmentettem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35033) PNP


PNP
őstag

Edigis Sigma fixeket megkapta már valaki? Nekem most azt írja, hogy "mozgatás alatt".

(#35034) B1T3 válasza PNP (#35033) üzenetére


B1T3
addikt

Amióta teljes az összeborulás az emaggal, eléggé belassult a rendelések teljesítése, de ha már azt írja, valószínűleg nem lesz gond vele.

(#35035) kovsol válasza PNP (#35033) üzenetére


kovsol
titán

Nekem is azt írja.

May the Force be with you!

(#35036) kacsento1 válasza kovsol (#35035) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nálam is

(#35037) konyi79


konyi79
addikt

Alpha Minutes.
FTP beállítások

(#35038) vihartigris válasza konyi79 (#35037) üzenetére


vihartigris
őstag

Jó, jó, de kellene egy A1 váz is ;]

bármi reciproka a semmi

(#35039) Ed Parker válasza vihartigris (#35038) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Már tutira van raktáron ;]

(#35040) konyi79 válasza vihartigris (#35038) üzenetére


konyi79
addikt

Az A9m1 már lecsúszik lassan a használtpiacon a 7m3 szintjérr, szóval nem olyan elérhetetlen funkció ez...

(#35041) PNP válasza vihartigris (#35038) üzenetére


PNP
őstag

Nem úgy van, hogy már az A7III tud ftp-t?

Remélem kis keze van :Y

(#35042) kovsol válasza vihartigris (#35038) üzenetére


kovsol
titán

A7III is tud FTP egyébként :)

May the Force be with you!

(#35043) vihartigris válasza kovsol (#35042) üzenetére


vihartigris
őstag

Akkor nem is kell az A1 :DDD

bármi reciproka a semmi

(#35044) B1T3 válasza PNP (#35041) üzenetére


B1T3
addikt

Szép darab, de ettől még mindig elfogadnám. :D
Honnan származik a kép?

(#35045) .bTr válasza PNP (#35033) üzenetére


.bTr
tag

Nekem ma jött levél, hogy átvehetem. Csak épp külföldön vagyok... :W

(#35046) kovsol válasza .bTr (#35045) üzenetére


kovsol
titán

És? Weblapon hosszabítható a rendelés átvételének ideje.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#35047) PNP válasza B1T3 (#35044) üzenetére


PNP
őstag

Sony Alpha Camera fb csoport.

[ Szerkesztve ]

(#35048) vond válasza PNP (#35047) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát persze, hogy nem tudják egyforma távolságból és szögből fotózni őket. :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35049) kacsento1 válasza PNP (#35033) üzenetére


kacsento1
senior tag

Most kaptam én is mailt, hogy mehetek átvenni. :)

(#35050) kovsol válasza vond (#35048) üzenetére


kovsol
titán

[link]
itt látszik a méret

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.