Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) nozs23 válasza CosmoBacsika (#31999) üzenetére


nozs23
addikt

Errol tudsz esetleg linket vagy valamit? Feliratkoztam de nem kaptam semmit. Ahogy ezt az infot sem latom sehol.

(#32002) nozs23 válasza nozs23 (#32001) üzenetére


nozs23
addikt

Megvan, tárgytalan.

(#32003) B1T3 válasza nozs23 (#32002) üzenetére


B1T3
addikt

Én már évek óta fel vagyok iratkozva, így buktam ezt a kupont? :D

Azt meg tudjátok mondani, hogy akciós termékekre érvényes-e? Ha nem, akkor nem vesződöm vele.

(#32004) nozs23 válasza B1T3 (#32003) üzenetére


nozs23
addikt

Igen, azokra is jo. Regisztralj egy uj email cimet hirlevelre, ha kell.

(#32005) HUNgabus válasza Ed Parker (#32000) üzenetére


HUNgabus
senior tag

oké, átlag emberre gondoltam, pl egy fixel és egy jobb zoommal, akár rendszeren kívül is,

pl a váz 570e kijött a kupon hétvégén -60e, az 510, marad még 600e kb

Sony 24-105 f4 - 390.000.-
Sony 70-200 f4 - 459.000-
Sony 85 f1.8 - 199.000.-
Sony 35 f1.8 - 215.000.-
Sony 55 f.18 - 280.000.-
Sony 50 f1.8 - 73.000.-

ezek mostani árak, nem az akkori akciósak, és nem számoltam le a Cashback-t se,

Tamron 28-75 f2.8 - 255.000.-
Tamron 70-185 f2.8 - 470.000.-

ezek kicsit több de azért fényerőben "kicsit" verik a Canon 24-105 f4-7.1 STM -et

( Oké az jogos hogy hogy ez már egy 3 éves kifutó váz, az Canon R6 meg új, de ez szerintem nem sokakat érdekel használat közbe, inkább a pénz vásárláskor. A tudásuk meg talán pariban van, vagy kinek melyik a jobb de az már egyéni preferencia. )

(#32006) Rapid136 válasza HUNgabus (#32005) üzenetére


Rapid136
őstag

kifutó váz... :))
tudásban nem hiányzik semmi amit a jelenlegi vázak tudnak, mármint olyan aminek gyakorlati haszna van
az A7-et ami háromszor ennyi idős, még idén is lehetett venni újonnan, az A6000 is piacon van még
vége a megapixel háborúnak, kevés az az újdonság amit bele lehetne préselni egy uj gépbe

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#32007) kovsol válasza Rapid136 (#32006) üzenetére


kovsol
titán

Amit felszoktak hozni:
-EVF felbontása
-LCD gyenge felbontás, színéi, nincs teljes érintős használat
-ergonómia (ez teljesen egyéni preferencia, nem mérhető számokkal)

Na most ha ezek bekerülnének, de minden más maradna ugyan az, akkor se hiszem, hogy jobb képeket lőnék.

Ami engem érdekelne érdemben az egy olyan szenzor aminek gyorsabb a kiolvasása elektronikus zárral, és elsötétedés nélküli sorozatfelvétel, mint az A9-nél. Nem kellene nekem 10fps-nél se több, de élő képpel.

Amit hiányolok szoftveres oldalon az a több arc egyidejű felismerés a képen, és köztük joystikkal tetszőlegesen válthassak, hogy melyik legyen fókuszban. Most ezt úgy kell megoldjam, hogy kisebb fókusz mezőt választok, és arra az arcra viszem rá amire akarok fókuszálni, és azon belül felveszi az EYE AF, de ez nem mindig kellően gyors, ha váltani akarok emberek közt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32008) vihartigris válasza kovsol (#32007) üzenetére


vihartigris
őstag

"Amit hiányolok szoftveres oldalon az a több arc egyidejű felismerés a képen, és köztük joystikkal tetszőlegesen válthassak, hogy melyik legyen fókuszban."
Akkor inkább már az LCD (IS) lehessen érintéssel kiválasztani.

bármi reciproka a semmi

(#32009) nozs23 válasza kovsol (#32007) üzenetére


nozs23
addikt

Az új menü és a 10 bit is jó lenne.

Amit hiányolok szoftveres oldalon az a több arc egyidejű felismerés a képen, és köztük joystikkal tetszőlegesen válthassak, hogy melyik legyen fókuszban.

Szerintem ez katasztrofálisan van megoldva náluk. Nem mindig van idő a fókusz mező állítgatására. Nem csak az arc fókusznál, de van hogy egy arc esetében rossz szemet céloz be és az istennek nem akarja elengedni. Panán egy joystick kattra aktiválódott a tracking második joystick kattra szemet váltott, több arc között is így lehetett váltogatni, vagy érintéssel.

(#32010) kovsol válasza vihartigris (#32008) üzenetére


kovsol
titán

Nekem az a bajom az LCD nyomkodással, hogy jellemzően nem egy kézzel fogom a gépet, hanem a markolaton a jobb kezem, a bal kezemmel meg alátámasztom az objektívnél a gépet. Na így még nyomkodni is a kijelzőn valamit az már nehéz. :D De persze ez a megoldás is sok esetben gyors, és kielégítő megoldást hozna.
A6100-en sokszor nyomkodom a kijelzőt a touch tracking miatt, mert ott meg nincs joy amit annyira megszoktam az A7III-on.

nozs23 videós részlegnek lenne még hova fejlődni, pl az A9-be miért olyan nehéz beletenni a picture profilokat??? Milliós gépbe nem fér bele, de egy RX100-ba igen? Amikor legtöbb RX100 tulaj azt se tudja mi az az slog, vagy hlg.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32011) Ed Parker válasza HUNgabus (#32005) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Abban nincs vita hogy most az A7III szénné akciózva a legjobb ár/érték arányú vétel. Viszont az R6 egy piszok jó váz lett minden szempontból, ezért is kérik meg az árát. És igen, az RF kitobi nem egy világbajnok, abból érdemesebb mást választani, igény szerint.

(#32012) nfsu17 válasza kovsol (#32007) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem tudom nálatok mit tud a gép, de nálam ebben a maszkos időszakban fel sem ismeri az arcot. :D

(#32013) HUNgabus válasza Ed Parker (#32011) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Tudom, es szemely szerint azt is vettem volna ha nem ennyire draga, es abban talan egyet ertunk hogy nem er 2x annyit mint amennyi az ara. Az obik meg...
Ha lotton nyernek vagy gazszerelo lennek talan 3-4 milliobol ossze tudnek rakni egy jo kis szettet, ami Sony-bol jelenleg, kb felebol kijon.

(Mas: most hivtak a Sony-tol, megjott a Kit, akinek meg rendelese van szerintem kezdheti feltorni a perselyt 😀 )

(#32014) Bullitz válasza HUNgabus (#32013) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Juhuuuuu! Akkor csak van valami abban amit edigit kiirt, hogy nov11. :D remélem nem sokára engem is ertesitenek.

Más: a7iii-hoz kaptatok vakupapucstakarot gyárilag? Egyik unboxing videón úgy láttam rajta van gyárilag.

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#32015) nfsu17 válasza Bullitz (#32014) üzenetére


nfsu17
veterán

Kaptam. Jó nehéz leszedni

(#32016) vihartigris válasza Bullitz (#32014) üzenetére


vihartigris
őstag

Gyárilag jár hozzá a kis műanyag pöcök.

bármi reciproka a semmi

(#32017) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Köszi az infót :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#32018) Ed Parker válasza HUNgabus (#32013) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézegettem én is az R6-ot de a 20Mp nekem kevés az R5 meg 2x annyiba kerül és nem is nagyon kapni, sorbanállás van rá. Aztán kell arra is üveg, könnyen ott vagyok 3M körül.

(#32019) HUNgabus válasza Ed Parker (#32018) üzenetére


HUNgabus
senior tag

dettó, ue a véleményem, majd ha lesz használt piaca a R5-nek vagy 1-2 év és lesz több váz, talán olcsóban is akkor ránézek újra,

(#32020) kovsol válasza HUNgabus (#32019) üzenetére


kovsol
titán

Addigra meg lehet a Nikonnak, vagy a Sony nak lesz olyan váza ami tetszik. :D

Bullitz a kis vakupapucs védő nélkül az időjárás állóság kb megszűnik létezni, mert egy csepp eső az ottani érintkezőn, és már dobja a hibát a váz. Ciki lenne ha nem járna hozzá. :D

May the Force be with you!

(#32021) Ed Parker válasza HUNgabus (#32019) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az R5 nagyon tetszik, nagyon jó az irány most, remelem a többi gyártó is megugorja ezt a szintet.
most év elején a Sony is jön egy flagship vázzal, a Nikon is tavasszal, szóval lesznek itt érdekes cuccok és lesz R5 használt piac is.

(#32022) kovsol válasza Ed Parker (#32021) üzenetére


kovsol
titán

Akkor melyiket cseréled az A7 R4 vagy az A9 2? :D

May the Force be with you!

(#32023) Ed Parker válasza kovsol (#32022) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az R4-et, de még kivárom a Sony A9x vagy akármi is lesz a neve, ha valóban nagyobb lesz kint 24Mp a szenzor akkor kell.

(#32024) kovsol válasza Ed Parker (#32023) üzenetére


kovsol
titán

Arról nyilatkozz, hogy az A9 és az A9II között milyen különbséget érzel teljesítményben. :)

May the Force be with you!

(#32025) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

mivel holnap meglesz a váz és csak fixeim vannak ezért aktuálissá vált egy 200mm környéki zoom, ha jól guberáltam akkor ezek a lehetőségek vannak :

Sony 24-240 - 300e
Tamron 28-200 - 300e
Sony 70-200 f4 - 460e
Tamron 70-180 f2.8 - 470e

az áraik kb tükrözik a képességüket ahogy nézem a teszteket, meg itt is volt már róla szó,

70-200 f4 már volt, nagyon jó de egyben a legnagyobb és nehezebb is, így ezt most kihagynám, ( gyerek kezébe is kellene kutyák miatt majd ha megtanulták használni addig meg ott lesz rajta a 28-70 )

Ti mit vennétek ha a pénzt kivesszük a képletből? Családi dolgok, kutyák, gyerekek, alap dolgokra.

köszi

(#32026) m3ss válasza HUNgabus (#32025) üzenetére


m3ss
veterán

"Ti mit vennétek ha a pénzt kivesszük a képletből? "
:F :DD :C
en a legdragabbat vennem, a 2.8-as tamront. felteve ha van 70mm alatti uvegem is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32027) kovsol válasza HUNgabus (#32025) üzenetére


kovsol
titán

A Sony 24-240 elég gyengus, a Sony 70-200G f4 jó, de nem ennyiért.
A négy közül a két Tamron számomra a legszimpatikusabb, de ugye teljesen eltérő a két objektív átfogásra is, meg fényerőben is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32028) Ed Parker válasza kovsol (#32024) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A RTT gyorsabban reagál és tapad a célra. Vadkacsákon próbáltam , k.va jó :D
meg portréztam vele studio fényekkel, gyorsabb mint az R4 szem AF-nél de az A9-nél is.
De amint lesz más majd mutatom.
Egyébként tetszik a cucc.

(#32029) vihartigris válasza HUNgabus (#32025) üzenetére


vihartigris
őstag

A Sony 24-240-t vesd el, az a leggyengébb láncszem.
Mivel van 28-70-es obid így a Tanron 28-200-as sem venném.
Marad a Sony 70-200 (840g) és a Tamron 70-180 (810g).
Tömegben minimális a két obi között a különbség, ha a Sony nehéz volt akkor a Tamron is az lesz.

bármi reciproka a semmi

(#32030) HUNgabus válasza vihartigris (#32029) üzenetére


HUNgabus
senior tag

picsbe, minden megnéztem csak a súlyukat nem,

28-70 megy majd a levesbe vagy megmarad amolyan nem kár érte obinak a lányaimnak,

24f14gm és 85f18 van még ezek lesznek az én játékaim, csak kéne egy hosszabb zoom, 24-105 f4 is volt nagyon jó és könnyebb is mint ezek de kevés volt sokszor a kutyákhoz, border collie túl gyors :)

[link]

lehet hogy nem sokkal könnyebb de kisebb és f2.8 hajlok felé csak az tart vissza hogy nem natív, lehet ebből baj? lassabb működés, nem minden AF módot támogat stb.?

Fentire :

Tamron 70-300 direkt hagytam ki, nem elég fényerős talán, és tesztekben se dicsérik agyon, bár a leghosszabb és nem is drága, még ránézek...

[ Szerkesztve ]

(#32031) Bullitz válasza HUNgabus (#32025) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Tamron 70-300 ? :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#32032) Bullitz válasza kovsol (#32020) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Köszi, ezt nem tudtam! Tekintve, hogy A7ii-höz nem járt.. nem voltam biztos a dologban :D

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#32033) m3ss válasza Bullitz (#32032) üzenetére


m3ss
veterán

pedig ahhoz is kapnod kellett volna.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32034) kovsol válasza Bullitz (#32032) üzenetére


kovsol
titán

Én úgy tudtam minden időjárás álló vázhoz ad a sony. A6300-hoz is járt.

May the Force be with you!

(#32035) vihartigris válasza HUNgabus (#32030) üzenetére


vihartigris
őstag

A Sony 70-200 belső zoomos, a Tamron 70-180 nem, így csak addig kisebb a Tamron amíg nem kezdesz el kb 100 mm felé menni vele.

bármi reciproka a semmi

(#32036) HUNgabus válasza vihartigris (#32035) üzenetére


HUNgabus
senior tag

köszönöm, igen azt tudom hogy a Tamron-ok "nyúlnak" a zoomal együtt, szállításkor kisebb, használatkor meg kb mindegy, a 24-105 is ilyen és nem volt gondom vele pedig azzal jártam pár poros, párás helyen,

leginkább az érdekelne hogy minőségben, használhatóságban lenne e vmi hátrányom ha nem natív sony

vagy hogy melyiknek a "legjobb a képminősége", bár gondolom kb ahogy írtam őket sorrendben, ár függvénye is,

konkrétan szűkítve a kört Sony 70-200 f4 vagy Tamron 70-180 f2.8 ezek kb árban is pariba vannak,

(#32037) m3ss válasza HUNgabus (#32030) üzenetére


m3ss
veterán

32030HUNgabus
durva, hogy milyen kicsi ez a tamron a sony 70-200 f4-hez kepest :Camugy a fenyero minden, plane ha mozgo kutyakat fotozol nem tuzo napon. ha 25%-kal olcsobb lenne a sony akkor is inkabb a tamront vennem, igy meg no brainer sztem. mondjuk egyik obit se probaltam, csak elmeleti sikon...ha kimesz az erdobe kutyazni, beallitasz olyan zaridot hogy a mozgast ki tudd mereviteni olyan isokat fog dobalni a gep egy f4-es uveggel, h ijedtedben elkezded majd a kutyakat kergetni a fixeiddel. persze nem csak erdoben lehet kutyat setaltatni, de a fenyero adta elonyoket a legegyszerubb kihasznalni. a "legjobb kepminoseg" kerdesedre is hatassal van. ezen csak akkor dilemmaznek, ha szarul fokuszalna a tamron.

btw kivancsi lennek mennyire fokuszalnak jol a tamron uvegek, en mondtam multkor, hogy nalam a 28-75 a7 II-on egyaltalan nem adta azt a talalati aranyt sotetben, mint amit a sony/zeiss fix obik. vmi fotos fb csoportban is lattam, hogy a7 III tulaj ugyanezt nyilatkozta. kivancsi lennek egy olyan tesztre, hogy mondjuk a7 III, af-c, eye af auto wide 35/50 mm f2.8 fix sebesseggel kocog/temposan setal a modell kamera iranyaba es raengedni egy sorozatot tagan komponalt teljes alaktol indulva kozeli arc a vegen. aztan fix sony uveggel megismetelni. legalabb 3-3 proba mind2 verzioval. vki nem akar ilyet csinalni?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32038) kovsol válasza m3ss (#32037) üzenetére


kovsol
titán

F4->F2.8 egy fényérték. Ez nem váltja meg a világot se ISO-ban, se zársebességben.
Tamron 28-75 tökéletesen fókuszál A7III-ra rakva. Mondjuk én nem fotóztam rohangáló kutyákat vele még, de pl gyerekzsúrt igen, ahol az EYE AF nagyon jól vizsgázott.
A6100+Sony 85 f1.8 és A7III+Sony 70-200G f4 -el viszont fotóztam kutyaversenyt, egymás mellett használva őket, és szinte alig lett mellé lőtt képem velük.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32039) m3ss válasza kovsol (#32038) üzenetére


m3ss
veterán

"F4->F2.8 egy fényérték. Ez nem váltja meg a világot se ISO-ban, se zársebességben."
iso 400 vs 800-on lehet elhanyagolhato. 6400 vs 12800-nal mar kevesbe.
tegyuk hozza, hogy a7 mk1 es mk3 kozott kb. 1 stop elony van dxo szerint zajban es kb. atlag 1.5 dinamikaban es kevesebb mint 1 fe tonal rangeben es color sensitivitiben. 5+ ev alatt jol megdolgoznak azert az 1 fe elonyert is...

nekem ennel tobb/egzaktabb info kellene, minthogy nagyon jol vizsgazott az eye af, vagy szinte nem lott melle. majd letesztelem vmikor.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32040) nozs23 válasza m3ss (#32039) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem keves obirol van annyi teszt/osszhasonlitas/videoreview, mint a 28-75-rol.
Ha annyira erdekel nezz meg parat. En nem vettem eszre lenyegi kulonbseget a Sony obikkal osszevetve.

[ Szerkesztve ]

(#32041) B1T3 válasza m3ss (#32039) üzenetére


B1T3
addikt

Azért azt is vegyük számításba, hogy a Sony optikai stabilizátoros, a Tamron pedig nem, tehát ha belekalkuláljuk a potenciális eszközbemozdulást is, akkor az 1 Fé többlet is átértékelődhet. Persze felhasználásfüggő, de a legtöbb felhasználási területre (azaz minden olyan esetben, amikor nem kell nagyon gyorsan mozgó témát fotózni) akár még megbízhatóbb is lehet egy f/4 optikai stabilizátorral, mint egy f/2.8 anélkül. (Persze ez is bonyolultabb ennél, mert pl. nem mindegy, mennyire hatékony az OSS, illetve a bokeh sem lesz ugyanolyan.)

(#32042) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

úgy látom még a "profik" se tudnak nagyon dönteni ebben a kérdésben, mit is remélhet akkor egy kezdő/amatőr ?!

azért nem könnyű dönteni a súly / fényerő / méret / pénz / képminőség / stb. tekintetében, kinek mi a fontos

egyre többször gondolok arra milyen jó is volt régebben mikor még nem volt internet, fórumok, nem volt ennyi információ, amik sokszor segítik vagy éppen megnehezítik a döntést,

több dolog is fut most nálam párhuzamosan és egyikben se tudok nagyon dönteni mert bármilyen jó is vmi biztos találok rosszat is róla ha elég sokáig keresgélek, aztán döntsem el hogy véletlen gyártási hiba, rosszindulatú vagy béna tesztelő, vagy tényleg rossz az a vmi,

( legutóbb TV vásárláskor nem tudtam nagyon zöld ágra vergődni a HDR formátumok támogatottsága, és a kijelző technológia kapcsán, aztán azt gondoltam mint Murtaugh a Halálos fegyverben "öreg vagyok én már ehhez", pedig alig vagyok a "B" oldalon )

(#32043) wms


wms
senior tag

Srácok A6400en rugalmas fókuszmezőnél ha megnyomom a forgótárcsa középső gomját, akkor kikapcsolja a fókuszmező állítását. Mivel tudom visszakapcsolni? :F Mert csak akkor lesz aktív ismét a funkció, ha az Fn menüben ismét kijelölöm rugalmas fókuszt. :K

(#32044) kovsol válasza wms (#32043) üzenetére


kovsol
titán

Megnyomod mégegyszer a tárcsa középső gombját. A6100 és A6300 esetében is ez volt nálam alapértelmezett beállítás.
Ha esetleg el van állítva nálad akkor a "Focus Standard" néven fut a beállítás amit be tudsz állítani gombra.

May the Force be with you!

(#32045) wms válasza kovsol (#32044) üzenetére


wms
senior tag

Köszi a választ! Nekem is így tűnt logikusnak, de mégsem működik így. A Focus Standard beállítást merre találom?

(#32046) kovsol válasza wms (#32045) üzenetére


kovsol
titán

MENU → (Camera Settings2) → [Still ImagesCustom Key]
[link]

Itt meg tudod nézni melyik gomra milyen funckió van hozzárendelve, és megváltoztatni is itt tudod. Magyar elnevezéseket nem tudom, én angolul használom mindegyik gépemet.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32047) Bullitz válasza Bullitz (#32014) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Juhuuuu! Jött az e-mail, már átszállítás alatt van, és időközben az Edigital oldalán is "raktáron" ki lett rakva az A7III-ra.
A végén még nem hogy tartják a november 16.-ot, hanem meg lesz hamarabb :D YES.

Most már hivatalosan is meg merem kérdezni, szerintetek reális esélye lesz annak, hogy 550.000.- alá megy az ára blackfriday-en? (cashback nélkül)

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#32048) kovsol válasza Bullitz (#32047) üzenetére


kovsol
titán

Holnaptól Joy napok. :D
Gondolom BF-re is tartanak majd valami akciót, de szerintem itt csak találgatni tudunk, hogy az nagyobb lesz-e vagy nem, mint a kupon napos akciók.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32049) wms válasza kovsol (#32046) üzenetére


wms
senior tag

Szuper, megvan! Nagyon köszönöm! :R

(#32050) m3ss válasza nozs23 (#32040) üzenetére


m3ss
veterán

van ilyen teszt is amit irtam? legtobb teszt sajna nem tul atgondolt. beleneztem most haromba amit a google elol dob, sot af tesztekre is kerestem. a tesztelok valszeg tobb orat toltenek el az objektiv befotozasaval, aztan 3 sorban total megfoghatatlan dolgokkal elintezik az af teljesitmenyt, ilyenekkel hogy gyors es preciz :C
mai vilagban azt is el tudom kepzelni, hogy egy-ket tesztoldal ha csinalna egy ilyen tesztet es odairna hogy 23%-kal tobb eletlen kepet produkal, mint a sony akkor tobbet nem kapna tamron uveget tesztelesre :DDD

nem is ertem, mert sztem sok eve mind a vazak, mind az objektivek legsarkallatosabb kerdese az af. mivel szinte minden modern fix fenyeros obi hasznalhato kepet ad mar nyitva is, pont az af-et kellene tesztelni, alaposan...ha nem jo helyen van a fokusz, nincs kep.

amugy en 17-28 tamronnal is azt tapasztalom sok ezer kep utan utan, hogy joval tobbet hibazik, mint a sony fixek. de joval kevesebbet, mint egy mc11-re pakolt sigma art.

#32041B1T3
ja hogy stabis a sony...akkor kerdes mit fotoz az ember. meg hogy eleg-e az ibis 1/160-200-hoz egy ilyen obival stabi nelkul. ha nem, akkor nem is annyira egyszeru kerdes mint gondoltam :R

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.