Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) #31733248 válasza rumos14 (#6998) üzenetére


#31733248
törölt tag

"ezzel a megoldassal nincs stabilizator es az A6000 csucs AF rendszere helyett az adapter AF-a hajtja meg az obit."

Így van, de az én felhasználói szokásaim alapján ez nem lényeges. Szinte soha nem kellett a telével olyan záridő, ami rövidebb lett volna a reciprok szabály szerint elérhetőnél. A hosszú végét eleve ritkán használom, 80-100mm között lövök vele a legtöbbször, akár portrét, akár tájképet.

[ Szerkesztve ]

(#7002) gonger


gonger
senior tag

Üdv,
ajánljatok nekem NEX 5T vázhoz használható olcsó, de jó AF-es objektívet amit portréra tudok használni! DT 55-200 az egyik verzió, de az gyári átalakító horror áron van (ha jót nézek).
Más gyártó obijával létezik számomra alternatíva a fenti felhasználásra? (pl Minolta?)

[ Szerkesztve ]

(#7003) 80hun válasza gonger (#7002) üzenetére


80hun
addikt

Olcsó megoldásba csak manuál obikat kapsz.
Ha kell az af sel55-210mm vagy sigma dn 60mm f2.8 :)

(#7004) fotobolond válasza gonger (#7002) üzenetére


fotobolond
tag

Az 50f18 miért nem jó? Használtan 60-65 ezer környékén mennek. Szép, éles rajzolat, stabilizátor, APS-Cre az egyik legjobb objektív.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#7005) Nippon válasza fotobolond (#7004) üzenetére


Nippon
őstag

Sigma 60-as 50-ért. Fel lehet hozni érveket a SEL50 mellett is, de jobb a Sigma.

[ Szerkesztve ]

(#7006) konyi79 válasza Nippon (#7005) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt azért nem lehet így egyértelműen kijelenteni, embere válogatja kinek mi jön be.
Sigma +10mm-ért cserébe bukod a stabit, meg 1FÉ-t.

(#7007) fotobolond válasza Nippon (#7005) üzenetére


fotobolond
tag

Nem tudom, a stabi és 1Fé előny komoly érv a Sony mellett. A Sigma szűrő mérete 46mm, így a Sigmákon kivül semelyik más Nex obival nem kompatibilis. Én nem látom miben lehet jobb a Sigma. 10ezer Ft a különbség a rajzolata pedig nem nyújtja azt, hogy komolyan gondolkodjak rajta, annak ellenére, hogy semmi probléma a képmínőségével.
Nagyobb árkülönbség esetén más lenne a helyzet, de az 50f18 nagyon jó ár/érték aránnyal bír. Merőben más lenne a helyzet ha 2-3x lenne az árkülönbség.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#7008) 80hun válasza fotobolond (#7007) üzenetére


80hun
addikt

Maradjunk inkább 40e árkülönbségnél mert használtat sokszor hónapokig vadászhatsz :)
A stabi előny , persze az 1Fe is persze ha nem kevés fénynél fotózol ez mit sem ér.:)
De igazi előnye az a5100 és a6000 vázakon jön ki a hybrid fókusznál.
A 3év gari is egy kicsit a sigma felé billent :)
Sigma nagyonéles már nyitva is élesebb mint a sony 2.8-on :)
Sony 50mm vs Sigma 60mm

Tehát midkettő melett vannak érvek már csak azt kell kitalálni kinek melyik fekszik :)

(#7009) Nippon válasza 80hun (#7008) üzenetére


Nippon
őstag

Egyéni véleményem, nem vagyunk egyformák. Amióta felment 55-58-ról 80 környékére az 50-es ára, azóta még kevésbé éri meg. 70%-os felárat biztosan nem tud.
A fényerő egy dolog, mindenhogy élesebb a Sigma, az 50-est rekeszelheted akkor se lesz olyan és rögtön ugrott az előny. A stabi nem rossz dolog, de ha portréra használod akkor annyira nem érdekel, hogy 1/8-as záridőt tudok vele, mert emberre úgyse jó, a Sigmával is ki lehet tartani 1/30-at. A szűrőméret adapterezhető, így tökmindegy, hogy a Sony-k 49mm-esek többnyire, mert nem mindegyik annyi.
A hibrid fókusz sem létkérdés portrénál, középen meg a Sigmán is van.
Ettől függetlenül szerintem is SEL50 az egyik legjobb obi a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#7010) fotobolond válasza 80hun (#7008) üzenetére


fotobolond
tag

Kinek a pap, kinek a papné. Azt gondolom, hogy ebben az árszegmensben nincsenek csodák. Azért a Sigma nem nyújt annyival többet vagy kevesebbet, hogy drasztikus különbségekről beszéljünk, főleg annak tükrében, hogy kik is alkotják a vásárlóréteget. Sokszor bolhából elefántott képesek vagyunk gyártani. Akkor lenne érrtelme komolyan hasonlítgatni ha valamely obi képileg drasztikusan jobb teljesítményt nyújtana. Itt azonban ilyenről szó sincsen. Mindkettő korrekt képileg, árban nincs nagy különbség, de a Sony mellett mégis 2db plussz érv szól (stabi, f1.8).
Ez persze a saját véleményem.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#7011) Nippon válasza fotobolond (#7010) üzenetére


Nippon
őstag

Valóban néha vérre menő viták vannak jelentéktelen dolgokon.
Sigma nem nyújt annyival többet vagy kevesebbet, hogy drasztikus különbségekről beszéljünk, főleg annak tükrében, hogy kik is alkotják a vásárlóréteget. Pont ezért éri meg kevésbé a Sony a jelenlegi felárat.
Tényleg mindkettő jó egyébként, egyéni szempontokat figyelembe véve egyikkel sem lehet hibázni.

(#7012) konyi79


konyi79
addikt

Na tökmind1, erre úgyse lesz sose mindenkinek megfelelő válasz. A sony k*va éles, a sigma még élesebb.
Sokkal érdekesebb dolgok történtek a héten, amik említésre se kerültek. A dxo letesztelte a korábban photozone által erősen lehúzott 1670z-t. Ők látványosan nem foglalkoztak a sarkok lágyulásával, talán ez tényleg annyira nem tragédia.
Ami még lényegesebb, végre van egy teszt a 18-105G-ről is.
Meg kijöttek az új fw-ek az újabb hetesekre, fanyalgóknak be van tömve a szája a lossless raw-val, meg ami kezdi érdekesebbé tenni az A7M2-t, kaptak vele is pdaf támogatást az adapterek.

(#7013) 80hun válasza fotobolond (#7010) üzenetére


80hun
addikt

Igen ahogy mondjátok kinek melyik jön be :)

(#7014) Nippon válasza konyi79 (#7012) üzenetére


Nippon
őstag

Maradok Sony vonalon és a 18105-öt be fogom húzni, csak az A6-7xxx jöjjön már.

(#7015) rumos14 válasza #31733248 (#7001) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok, ez tényleg felhasználás függ, de én fontosnak tartottam megjegyezni.
mint ahogy azt is, hogy natív SEL objektívekkel a videó közbeni folyamatos AF is sokkal jobban működik mint adapter + SAL (A bajonettes) objektívvel.

amúgy használtam anno Tamron 55-200-at (ami lényegében ua. mint a Sony), és nagyon jó ár/érték arányú darab. örülnék, ha annyiért létezne SEL teleobjektív, u.ilyen átfogással, fényerővel...

a másik, ami nekem új: nemrég beszereztem egy SEL 50/1.8-at, és ez valami bitang éles darab, fílingre még jobb is, mint a SEL 35 (itt főleg a nyitott rekesz - f2.2 közötti, általam leginkább használt fényerő tartományról beszélek). használtan 60k, tehát nem is drága.

(#7016) rumos14 válasza Nippon (#7005) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem értek egyet. a Sony 50/1.8 használtam 60k. 1 é 1/3 FÉ-vel jobb, stabilizátor van benne.
lehet hogy a Sigma MTF értékei magasabbak, de a Sony is nagyon éles, tehát ez lényegtelen különbség, míg a másik 2 dolog amit említettem, nem.

na látom ez időközben ki lett már tárgyalva. a SEL1670 DXO eredmények azért nem lenyűgözőek... amin viszont kicsit pozitívan meglepődtem, hogy a dpreview-féle A7rII tesztben a SEL2470-nel lőtt tesztképek egész jó élességet mutatnak a széleken is.

[ Szerkesztve ]

(#7017) Nippon válasza rumos14 (#7016) üzenetére


Nippon
őstag

Pont ezt mondtam, hogy amikor még 55-58 között volt, annyiért nem kérdés. Most viszont 85-be kerül, a Sigma viszont még mindig 50.

(#7018) Ipadipad


Ipadipad
tag

off:
a hétvégén csináltam pár képet... RAW-ba fotoztam..
amikor megnyitom 1 képnézegetövel.. ACDsee 8... akkor nem szemcsés a kép
ha berakom photoshopba akkor ott már nagyon szemcsés/zajos a kép :S
gondolom a photoshoppal lehet valami gond ... bár eddig még ilyet nem csinált ,,,
ujra kellene tennem ?

fenti kép elönézetbe nem zajos/szemcsés... amint megnyitom már az..
[link]

[ Szerkesztve ]

L26bKz

(#7019) konyi79


konyi79
addikt

Hoppácska!
Csak kihoztak valamit az A7-ből is.
Esetleg ha érdekel valakit olcsó A6000...

(#7020) 80hun válasza konyi79 (#7019) üzenetére


80hun
addikt

Az SSM nagyon frankó lett :)

(#7021) konyi79 válasza Ipadipad (#7018) üzenetére


konyi79
addikt

RAW-ban tárol elölnézeti jpeg-et, ami zajszűrt és kisebb felbontású, azért nem zajos.
Nem használok vagy 15 éve ACDsee-t de gyanítom amikor RAW képet megnyitsz (ezek szerint támogatja), alapból zajszűr, stb.
A ps alapból a valódi nyerset mutatja, azaz full zajszűrés nélkül, azért tűnik szemcsésebbnek (is)

(#7022) madgie válasza konyi79 (#7019) üzenetére


madgie
titán

Ránézésre annyi, hogy megy a fázis AF is, nem?

(#7023) t72killer válasza madgie (#7022) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ebből ennyi derült ki. Hogy a natív lencsékkel történő fókuszáláson csiszoltak-e nem derül ki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7024) konyi79 válasza madgie (#7022) üzenetére


konyi79
addikt

Ja, bár gyanítom akkor már natívval is rendberakták menjen. Remélem hamar felkerül mit mutat natív üveggel c-af-ben

(#7025) rumos14 válasza t72killer (#7023) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez az update kifejezetten az adaptált lencsékkel való AF-et javítja, a natív AF -hez nem nyúltak.
az SSM frankó, a SAM sajnos nem igazán, pedig pont a 85/2.8 lehetett volna érdekes.

(#7026) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Drágulás várható a konkurrenciánál - vajon mennyire reális, h az amúgy se aprópénzért mért Sony obik még drágábbak lesznek?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7027) 80hun válasza t72killer (#7026) üzenetére


80hun
addikt

Nekem úgy tünik csak UK és mintha csak a nikon emelné az árakat. :)
Épp ezért írja hogy most vegyél nikon obit.

(#7028) konyi79 válasza t72killer (#7026) üzenetére


konyi79
addikt

Ennél drágábvak? ;]

(#7029) p_adam válasza t72killer (#7026) üzenetére


p_adam
addikt

Az erős font miatt ez nem túl meglepő. Az A7RII és A7SII (meg az RX100IV és RX10II) USA árhoz képesti drágulása is részben a dollár/euró árfolyam változásának tudható be, az A7II még pont előtte jelent meg.

(#7030) .mf válasza p_adam (#7029) üzenetére


.mf
veterán

"Az erős font miatt ez nem túl meglepő."

Tessék? Ha a font gyengülne, akkor lenne nem meglepő, de mivel erősödik is, így más más devizákban denominált árához képest duplán drágul.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7031) jmakk válasza .mf (#7030) üzenetére


jmakk
őstag

Csak úgy halkan megsúgom, £200 visszatérítés van a UK-ban dec. elejéig. A7 £569-ért, A7R £789-ért. Ezek most elég ütős ajánlatok azért.

(#7032) .mf válasza jmakk (#7031) üzenetére


.mf
veterán

Csak úgy halkan megsúgom ( :) ), hogy ez az akció rendszeresen visszatérő, idén már legalább harmadszorra van, az előző kört pont én hoztam fel itt. Az A7 már korábban is volt 750 -200 = 550 vagy kitben 950 -200 = 750-ért; ami most új, hogy az A7R nemrég nagyot esett. Az A7m2 bezzeg továbbra sem akar...
De mindennek nem tudom, mi köze van a Nikon áremeléséhez...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7033) jmakk válasza .mf (#7032) üzenetére


jmakk
őstag

Semmi köze a nikon áremeléshez. De elvégre sony topikban vagyunk, inkább ennek van itt jogosultága. :)

[ Szerkesztve ]

(#7034) .mf


.mf
veterán

Az A7R már csak 900 -200 = 700 GBP :Y
2 éve még 1700-ról indult :Y :Y Le se tagadhatná, hogy Sony, olyan jól tartja az árát ;]

Más: 24-70 f2.8 már termékkódot is kapott: SEL247028G

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7035) jmakk válasza .mf (#7034) üzenetére


jmakk
őstag

Kezdem én is vakargatni a fejem. Bár engem kizárólag egy Loxia 21/2.8-cal párban érdekelne. Szerencsére annak csillagos ég az ára és nem is fog esni mostanában nagyon, így egyelőre nem fenyeget a pénzégetés veszélye. :D

[ Szerkesztve ]

(#7036) rumos14 válasza jmakk (#7035) üzenetére


rumos14
nagyúr

azt hittem, a csillagos ég fotózása érdekel :D

SEL2470: jó hír hogy nem Zeiss lesz, "csak" G, ígytalán megáll 2000 dodó körül az ára :U

(#7037) madgie válasza jmakk (#7035) üzenetére


madgie
titán

Nekem a batizandris 25 is szimpi, de 1300 dollár azért nem kevés :(

(#7038) jmakk válasza madgie (#7037) üzenetére


jmakk
őstag

A fuji 14/2.8 miatt már annyira ráállt a szemem az ekv. 21mm-re, hogy más nem is érdekel a nagylátó területen. :)

(#7039) t72killer válasza .mf (#7034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Le se tagadhatná, hogy Sony, olyan jól tartja az árát " Noigen, ezért se veszek extradrága sony rendszert. Tartok tőle, hogy vmikor obi téren is lesz árzuhanás, mert az elég meredek, hogy pl egy 1.8/55-ös drágább, mint a canikon 1.4-es obik.

Amúgy használtba már láttam 600EUR alatt is a7-et, az se 2 fillér volt másfél éve...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7040) tailor


tailor
őstag

Akartam ma írni a központi Sony szerviznek, hogy be tudnak-e szerezni A7s bajonettet. Méler démon visszaküldte a levelet: "host unknown".
Sebaj, sony.hu, kapcsolat - akkor írok a központnak. Az email címet tartalmazó aloldal nem tölt be.

Kiváló, Sony! :R

(#7041) Parci válasza tailor (#7040) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de cserébe jön fél éven belül kilenc új váz! ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7042) tailor válasza tailor (#7040) üzenetére


tailor
őstag

Na, kerülőúton mégis sikerült írnom a sonyszerviz.hu-nak: 19 950 Ft+ÁFA az A7s bajonett ára. Aú. :U

Parci: ;]

(#7043) t72killer válasza Parci (#7041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak az APS-c vonalról feledkeztek meg (A7000).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7044) rumos14 válasza Parci (#7041) üzenetére


rumos14
nagyúr

és mind fullFREÁM!

(#7045) rumos14


rumos14
nagyúr

na de egy A7III, ami lényegében egy A7rII, csak 24 mpixel, az jöhetne :) az AF-et azért javíthatják még.

(#7046) t72killer válasza rumos14 (#7045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2000EUR-ért, stacked szenzorral/full sensor readout 4k videóval:R. SzVSz most nem fog jönni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7047) 80hun


80hun
addikt

Sose jó ami van :)

(#7048) konyi79


konyi79
addikt

Hess, trollok, hess!!! :D
Vegyetek Samut amíg kaptok! ;]

(#7049) .mf válasza t72killer (#7039) üzenetére


.mf
veterán

"mert az elég meredek, hogy pl egy 1.8/55-ös drágább, mint a canikon 1.4-es obik."

Apa kezdődik folytatódik :U
Deszar a Zótusz, hogy 4k USD-ért csak f1.4, mikor 1k USD-ért f0.95-ös kínait is kapni!!négy4
Optikai minőség, smafu? Nézd meg dxo-n, az 55 az általuk tesztelt legmagasabb pontszámot elérő AF-es obi, az összetettben is egyből a 4k USD-s Otusok után a 3. S amíg az Otus T1.7, ez T1.8, s azok a Canikonok is gondolom inkább ehhez lesznek közelebb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7050) jmakk válasza konyi79 (#7048) üzenetére


jmakk
őstag

Persze, hogyne, szétesős nagylátó obival... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.