Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) tailor


tailor
őstag

Na de kit is érdekel a jépégé-macerálás, amikor itt az A9! :Y

[ Szerkesztve ]

(#11702) m3ss válasza tailor (#11701) üzenetére


m3ss
veterán

+ket kartya + joystick. eleg impresziv.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11703) 80hun válasza tailor (#11701) üzenetére


80hun
addikt

693 AF pont az igen :D

Na kiváncsi leszek hogy az új szenzor hogy fog muzsikálni a gépben :)

(#11704) madgie válasza m3ss (#11702) üzenetére


madgie
titán

Hát épp ideje, nevetséges volt az A7R/S II szimpla kártyahelye.

Gondolom jön majd R változat is, mert ugyan a 24 MP elég jó, de tájképekre nem árt jóval több.

(#11705) JohnyBlue válasza m3ss (#11702) üzenetére


JohnyBlue
őstag

meg az ára is :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#11706) wms


wms
senior tag

Srácok, A6000 miért csinálja, hogy kikapcsolás után még mintha exponálna egyet? Ritkán csinálja, de nem tudom mire vélni, de lehet, hogy csak én vagyok tudatlan. :B

(#11707) wms


wms
senior tag

Köszönöm a sok hozzászólást és segítséget obi ügyben! :R

(#11708) 80hun válasza wms (#11706) üzenetére


80hun
addikt

Pixel mapping valószínű. Teljesen normális az A7-ek is csinálják :)

(#11709) .mf válasza tailor (#11701) üzenetére


.mf
veterán

Az első beszámolókból és hands-on preview-k / élménybeszámolókból (Brian Smith, Patrick Murphy-Racey) olyan utalásokat látok, hogy mechanikus zárra szinte csak vakuval vagy vibráló fénynél fotózásnál váltottak. Nagyon remélem, hogy ez a papíron "20x higher data readout speed" már kiküszöböli az állókép-jello-t hosszabb obikkal is. Amit meg még jobban remélek, hogy lesz egy A7m3 is, ami ennek a lebutított verziója lesz mondjuk a hipergyors sorozat és AF meg pár egyéb fícsör nélkül, de megmarad benne az új BSI + stacked szenzor gyors kiolvasással, a javított IBIS, az új menü és a joystick. Mert ugyan szépésjó az a9, de 4500 peták nem kis pénz egy bevételt nem termelő hobbira, és a fícsörök nagyrésze nekem nem releváns.

wms: az szerintem nem exponálás lesz, hanem csak a zár tér vissza a készenléti pozíciójába.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11710) Nippon válasza wms (#11706) üzenetére


Nippon
őstag

Pixel mappingot csinál olyankor.

(#11711) voriae


voriae
tag

Na ez gyorsnak tűnik!

A9

(#11712) wms válasza 80hun (#11708) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm, most megnyugtattál! :K

(#11713) wms válasza Nippon (#11710) üzenetére


wms
senior tag

Neked is köszönöm! :R

(#11714) Muerte68 válasza voriae (#11711) üzenetére


Muerte68
addikt

Hátha lenyomja az A7 árát :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11715) 80hun válasza Muerte68 (#11714) üzenetére


80hun
addikt

Hova má? :D

(#11716) Muerte68 válasza 80hun (#11715) üzenetére


Muerte68
addikt

nem lehet elég olcsó :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11717) madgie válasza .mf (#11709) üzenetére


madgie
titán

Ja, csak ha műfényben vissza kell kapcsolni hagyományos redőnyzárra, akkor egyből 5 fps (!) lesz a plafon.

Egy 4500 dolláros profi riportgépnél...

(#11718) FeRkE válasza madgie (#11717) üzenetére


FeRkE
őstag

Studioban mit fotozna az ember ahova keves az 5 fps?

(#11719) .mf válasza 80hun (#11715) üzenetére


.mf
veterán

Márpedig nyomhatná, az A7 újra felment 970 EUR-ra, miközben egy éve a Geizhals szerint 629 EUR is volt :Y :U (kitben pedig egy hétig 750 is volt, tehát nem csak valami egyszeri félreárazás, vagy minimál-készletes akció volt). A múltkori 800 EUR-on billegtem egy kicsit, ha 750 vagy esetleg 700 lett volna, már zsákoltam is volna.

Mazsi: jaja, azon én is pislogtam egy sort, hogy nem igazán erőltették meg magukat. A konkurencia is biztos ezt fogja kiemelni. Nekem mindegy, ilyen gépem úgyse lesz :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11720) madgie válasza FeRkE (#11718) üzenetére


madgie
titán

Mármint milyen stúdióban? Úszásnál, kosárlabdánál meg ezer más helyen műfény van.

Azt mondja a Sony, hogy a sokkal gyorsabb kiolvasás miatt jó lesz e-shutter. Meglátjuk :)

(#11721) FeRkE válasza madgie (#11720) üzenetére


FeRkE
őstag

Ja igen, hirtelen csak a vakukra gondoltam :)

(#11722) p_adam válasza .mf (#11719) üzenetére


p_adam
addikt

Sose volt az 629 Euró, geizhals-nál nagyon sokszor előfordul, hogy más termék van a helyén, utólag persze kijavítják, de a statisztikába már beleszámít. Kb. hasonló, mint az amazonos fake linkek...

(#11723) p_adam


p_adam
addikt

Ami az A9-et illeti. Ezen az áron már nem szabadna limitálni semmit.
Ehhez képest úgy ahogy van, kivették belőle az S-Log-ot (és minden egyéb Picture Profile-t...) de persze a Creative Style-t meg benne hagyták...

Lehet, hogy akkor majd az A7SIII is nagyon hasonló a 6K-s FF videót tudó szenzort és nagyobb akksis vázat kap majd meg ilyesfajta limitációk nélkül, még jobb kodekkel együtt?

Igaz, hogy mennyi AF pontja van, de ezek nem keresztérzékeny AF pontok, szóval kétlem, hogy a csúcs DSLR-eket veri a gyakorlatban (viszont a tükör nélküliek között ez lehet az új csúcs), az elektronikus zár azért zajban és dinamikában is némileg gyengébb, mint a mechanikus (ha ezeket felhozták, akkor bravó de gyanús hogy nincs róla említés bár maga a szenzor eleve magas szintről 'indul')

(#11724) #31733248 válasza KawaBazsy (#11698) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#11698) KawaBazsy

Én szeretem a raw feldolgozást, szerintem Te is próbálkozz meg vele, aztán meglátod... A Capture One képi világát sokan szeretik (én is), de vannak, akik csak a vázból kieső képekkel akarnak foglalkozni, őket érdekelheti a dolog.

(#11699) tailor

AWB a kiindulási alap, ehhez képest változtattam a fehéregyensúlyon a jelzett módon.

(#11700) konyi79

Nyilván nem tökéletes a dolog, de elég jó megközelítést ad. Nagyon hasonló színek, kontraszt, élesítés, szerintem egészen jó. :)

(#11725) .mf válasza p_adam (#11722) üzenetére


.mf
veterán

Én nem jelenteném ezt ilyen kategorikusan ki, hogy csak tévedés lehet. Mindenesetre saját szememmel láttam, hogy pár hete amazon.co.uk-n 669 GBP volt az A7 váz, majd amazon.de-n 799 EUR, ami jelentősen alacsonyabb, mint a mostani 970 EUR, tehát mindenképp van még hova (vissza)csökkennie.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11726) p_adam válasza .mf (#11725) üzenetére


p_adam
addikt

Ezen holnap szerint sosem volt 750-nél kevesebb. Szóval azok valószínű szürkeimportos darabok voltak, ha egyáltalán léteztek.
Tavalyi év elején adtak hozzá ajándékba Metabones IV adaptert, akkor volt a legalacsonyabb az ára az A7 kitnek (azt hiszem 799 volt kitobival és még a Metabones is járt hozzá), ilyen már aligha lesz megint (azt vettem volna, de elég gyorsan elfogyott, ezért A7II-t vettem ugyanígy).
Meg persze a váz csak egy eleme a rendszernek. Most, hogy van top váz is, az optikákat sem kell lejjebb árazni, de egyébként is az erős yen-gyenge euró/font páros diktál.

[ Szerkesztve ]

(#11727) jmakk válasza .mf (#11725) üzenetére


jmakk
őstag

Az EUR árról nem tudok nyilatkozni, de az angol ár egyértelmű, hogy miért nem csökken. A GBP 15-20%-kal gyengébb a brexit óta. Az amazonos akciók meg mindig egy naposak csak, de a legutóbbi meg asszem 2 óra alatt elfogyott.

(#11728) .mf válasza p_adam (#11726) üzenetére


.mf
veterán

De b+ ha az előbb írtam, hogy saját szememmel láttam, hogy annyi volt, méghozzá magától az amazontól (nem is a marketplace-en), akkor is jobban tudod nálam? :U (Csak mire rágugliztam, hogy a későbbi darabokban orvosolták-e a sensor flare és műanyag mount gondokat, addigra el is kapkodták).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11729) jmakk válasza p_adam (#11726) üzenetére


jmakk
őstag

Most igaza van mf-nek, az amazonos Daily deal-ek, vagy Lightning deal-ek nem mindig jelennek meg azon az oldalon. Valószínűleg a keresőmotorja párszor lefut egy nap és annyi. Ha egy pár órás akció épp két keresés közé esik, az oldal fel sem fedezi. És ez múltkor pont így volt. A legutóbbiról pont ide is írtam, hogy se perc alatt el is fogyott.

[ Szerkesztve ]

(#11730) grigo


grigo
őstag

Most ez akkor azt jelzi, hogy az eddigi top a7 szériák egyel hátrébb állnak a sorba és jött a zászlós hajók fölé egy törzszászlós-hajó kategória? Kíváncsi vagyok hogy hat majd az a7II árára, illetve hogy kivezetik-e inkább az a7-et mintsem hogy lejjebb vigyék az a7II-t amíg ott van az a7.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#11731) KawaBazsy válasza .mf (#11725) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Tegnap letöltöttem a programot, lőttem egy próbaképet raw-ban, betöltöttem, találomra módosítottam egy-két értéken, majd elmentettem.. De nem ilyen lett. :-) Sz'al nem értem, h milyen képi világra gondolsz, amikor itt minden kép más lesz, attól függően, mit módosít az ember.
Lehet, h azt fogom csinálni, h legközelebb raw+jpg-ben fotózok, s megnézem, h van e olyan fotó, amin érdemes raw-ban javítani. S a tapasztalatok alapján kitalálom, h érdekes az utómunka, vagy sem..

(#11732) Dr.NX válasza grigo (#11730) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kiindulva az eddigi stratégiából, vagyis hogy piacon van egyszerre az összes kompakt RX100 mk I-től az RX100 mk V-ig, valamint az APS-C-knél az A6000, A6300, A6500 paralell, drága-drágább-kdrága sorrendben, feltételezhető, hogy ugyanez lesz a full frame-eknél is.

Elfogadom a sütiket.

(#11733) KawaBazsy válasza KawaBazsy (#11731) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Hopp, rossz helyen (alul) nyomtam válasz gombot, az előző hsz-em a 11724 (Econ) hsz-re válasz. :-)

[ Szerkesztve ]

(#11734) 80hun


80hun
addikt

(#11735) JohnyBlue válasza 80hun (#11734) üzenetére


JohnyBlue
őstag

miért nem a gyakorlat közben mutatja ? :P

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#11736) 80hun válasza JohnyBlue (#11735) üzenetére


80hun
addikt

Ott biztos lecsúszott a dressz a csajról azt az már nem publikus :D

(#11737) JohnyBlue válasza 80hun (#11736) üzenetére


JohnyBlue
őstag

pedig az lett volna az igazán jó teszt, hogy izónyócezren a pejhedző testszőrzet részletességét vizslatjuk... :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#11738) vihartigris válasza JohnyBlue (#11737) üzenetére


vihartigris
őstag

volna eszed a jányka orr vagy fülszőrzetét kukkolni :DDD

bármi reciproka a semmi

(#11739) #31733248 válasza KawaBazsy (#11731) üzenetére


#31733248
törölt tag

Persze hogy más lett a fotó, hiszen azért módosítottad, hogy másképp nézzen ki. :))) Az általam közölt beállítások arra jók, hogy jó megközelítéssel megkapd ugyanazt a képi világot, amit a Capture One átalakítások nélkül nyújt. A nyers fájlokat pedig szerintem határozottan érdemes feldolgozni, különösen akkor, ha nagy dinamikatartományú jeleneteket fotózol, vagy igazán számít a minőség.

(#11740) KawaBazsy válasza #31733248 (#11739) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Tehát ha egy raw fotóval nem csinálok semmit, csak betömörítem jpeg-be, akkor lesz olyan a kép, mint amilyen beállításokat alkalmaztál? Csak megértem végre.. :-)

(#11741) derrik


derrik
őstag

Sony a5000 gépen hogyan lehetne megoldani, AD és Manual fókusz között gyorsan lehessen átkapcsolni?

(#11742) Nippon válasza derrik (#11741) üzenetére


Nippon
őstag

Valamelyik gombra beprogramozod az AF/MF váltót. Pl a tárcsa jobb oldalára, ha auto ISO-t használsz. Miért nem használhatod a DMF módot? Abban bármikor tudsz manuálisan korrigálni, ráadásul így egyből bele is nagyít.

(#11743) derrik válasza Nippon (#11742) üzenetére


derrik
őstag

....Mert iszonyat kezdő vagyok és még odáig sem jutottam, hogy végig próbáljak minden beállítást. Most lett egy Sigma objektív, de nem mindig oda megy a fókusz ahova én szeretném. A mostani beállítás a Folyamatos AF.
A DMF mit tud?

(#11744) konyi79 válasza derrik (#11743) üzenetére


konyi79
addikt

Fókuszál automatán, majd félig lenyomott expo gombnál ha mozdítod a fókuszgyűrűt, átvált MF-re.

(#11745) derrik válasza konyi79 (#11744) üzenetére


derrik
őstag

Köszönöm..... Működik 😀
A fókusz terület alap beállításának a "Széles" az megfelelő vagy azt is gyakran kell változtatni?

(#11746) konyi79 válasza derrik (#11745) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyon témafüggő.
Általános célokra jó azon a vázon, úgy működik az arcfelismerés teljes mezőn. Viszont a DMF mindig oda fog vinni, amit ő témának felismert.

(#11747) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak bejelentkezek, hogy a tavaly ősszel vett A6000-emet majd' 50EUR profittal(!) helyben eladtam. Hihetetlen, hogy alakul mostanában az IT cuccok ára, ilyet gépváznál még életemben nem pipáltam. Nemigazán használtam szegénykét, inkább megmaradtam a GX80nál a 4k videó miatt.

Ahogy nézem, az A7 árak se moccannak már majd egy éve.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11748) Blaise


Blaise
veterán

:D

(#11749) konyi79 válasza Blaise (#11748) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD

(#11750) .mf válasza t72killer (#11747) üzenetére


.mf
veterán

"Ahogy nézem, az A7 árak se moccannak már majd egy éve."

Nem csak egy év az, sajnos... de mivel szomszédos országoknál nagyobb utazás nélkül eltelt másfél év után ismét készülök pár nagyobb útra, végül csak beneveztem egy A7-re :)
MiértnemcsinálazOlympusFFvázat :( :P ;]
De komolyan. A szenzor zsírsirály, de a kezelés...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.