Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Neck válasza kovsol (#36999) üzenetére


Neck
veterán

Ez pontosan így van. Én se mindig nyitva használom f2-n, hiába van beltérben kevés fény, mert pl ha két gyerek játszik egymás mellett, akkor nem akarom szétkenni az egyik arcát :)

Egyszerűbb olyankor f4-re tolni, igyekezni fényt csinálni / záridőt növelni, illetve, azért van a full frame szenzor, hogy akár ISO 6400-on is tűrhető fotókat szüljön.

Amúgy sem mindig a műtermi klinikai tökéletes fotó érdekel :B

Egyébként, azt is írni akartam, hogy próbaképpen megnéztem a C1 22-t, és nekem valahogy szebbek a képek, amik kiesnek belőle. A "húzott képek" valahogy nem zajosak annyira.
Egyelőre nincs direkt összehasonlítási alapom, de érzésre olyan, mintha kicsit tekertek volna a jpg motoron benne.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37002) m3ss válasza kovsol (#36999) üzenetére


m3ss
veterán

attol fugg mit fotozol. ha pl eskuvozol, a nap nem kis reszen kenytelen leszel nyitva/kozel nyitva hasznalni a cuccot. persze telibe vakuzhatsz mindenkit, mint a 90-es evekben f4 mellett, csak nem biztos hogy igenyt tartanak majd a kepeidre..sorolhatnam a screnariokat, szertartashelyszineket, hogy hanyszor hasznos egy nap alatt...fenyero nelkul nem tudod megoldani a szituk nagy reszet, zoom nelkul viszont igen.
de mondhatnek lifestyle fotozast, keresztelot, vagy barmilyen belteri fotozast vagy csaladi fotozast amikor nem pozoltatod a vaku elott a 4 evest, hanem elkapott, igazi pillanatokat szeretnel megorokiteni. ilyeneket nem tudsz ugy, hogy huzogatod magaddal a vakuallvanyt :) nem veletlen ilyen iranyba mentek el a fotosok...

amugy nem 85mm-bol kell kiindulni, ami a dof-ot illeti. 35mm 1.4-en 3m targytavnal 7x cm dofod van. 4m-nel tobb mint 1 meter. csoportkepeket is tudsz loni 1.4-en, sot sajnos kell is neha. de 55 nyitva is siman hasznalhato teljes alakos, paros kepekre is, boven eleg a dof.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37003) qnadam válasza m3ss (#36997) üzenetére


qnadam
veterán

az 1/160-nál már nem a kézből megtartás a szűk keresztmetszet, főleg vázstabival együtt.
ha mozog a téma, az más :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37004) m3ss válasza qnadam (#37003) üzenetére


m3ss
veterán

"az 1/160-nál már nem a kézből megtartás a szűk keresztmetszet, főleg vázstabival együtt."
mi a szuk keresztmetszet akkor?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37005) kovsol válasza m3ss (#37004) üzenetére


kovsol
titán

folytasd a mondatot, "ha mozog a téma"

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#37006) qnadam válasza m3ss (#37004) üzenetére


qnadam
veterán

a téma maga.
beltéri rendezvényt általában 1/125-1/160s környékén lövök, f5,6 körüli blendével, helyszíntől függően 1600-3200 körüli érzékenységgel, és ezt derítem meg egy kicsit szemből. így több ember is éles, a környezet se sötét, és a zaj is kezelhető mértékű.
persze ez ízlés dolga is, azt semmiképp nem mondanám, hogy ez az egyetlen üdvözítő út :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37007) m3ss válasza qnadam (#37006) üzenetére


m3ss
veterán

"az 1/160-nál már nem a kézből megtartás a szűk keresztmetszet, főleg vázstabival együtt.
ha mozog a téma, az más :)"
azt irtad ha mozog a tema, az mas. ezt en ugy ertelmezem, hogy az elso mondatod arra vonatkozik, amikor nem mozog a tema. nyilvan ha eroteljesen mozog a tema, nem fogok 1/160-on fotozni vaku nelkul. arra iranyult a kerdesem, mert sosem volt ekkora obi a kezemben, hogy vajon ki tudom-e tartani 1/160-on. de ezert szeretem ezt a forumot, mert itt mindig talalok egy szakertot, aki elmagyarazza nekem, hogy mitol fog bemozdulni vmi 1/160-on a kepen :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37008) qnadam válasza m3ss (#37007) üzenetére


qnadam
veterán

azt írtad, hogy az 1/160-at nem biztos, hogy simán kitartod, amire én meg azt, hogy szerintem de, simán. semmi több megmagyarázás nem volt benne :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37009) Neck válasza m3ss (#37007) üzenetére


Neck
veterán

Ha jól tartja az ember, a nagy objektív nem feltétlenül hátrány. Nagyobb a tehetetlensége, az apróbb bemozdulasokat még jól is tolerálja. Inkább azt mondanám, hosszabb ideig mozdulatlanul tartani nehéz, fáradni kezd a kezem tőle. Erre kell figyelni.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37010) kovsol


kovsol
titán

Nem figyeltem a pletyka oldalakat erre most veszem észre kijött a Sony 24-70mm F2.8 GM II :Y

May the Force be with you!

(#37011) GlitterJohan válasza kovsol (#37010) üzenetére


GlitterJohan
csendes tag

2400 euró, de most 380 forint egy euró, meg itthon 27% az áfa. Lehet kiírnak egy 999 ezres árat rá. :D Nagyon kapós lesz.
Én a 135 GMaster-t akarom megvenni, de egyre drágább.

(#37012) kovsol válasza GlitterJohan (#37011) üzenetére


kovsol
titán

Én már ott letett róla, hogy f2.8 sony zoomom legyen amikor megláttam, hogy a 16-35 f4 -ért elkérnek 630e Ft -t, a 70-200 GMII meg 1,25M Ft.

May the Force be with you!

(#37013) vihartigris válasza kovsol (#37010) üzenetére


vihartigris
őstag

Valamivel igazán meglephetnéd magad mondjuk Ivó napjára :DDD

bármi reciproka a semmi

(#37014) Kristof93 válasza kovsol (#37012) üzenetére


Kristof93
senior tag

A sigma 24-70 vagy tamron 28-75 mk2 nagyon jók. Az AF gyermekbetegségeket megoldották. Legalábbis az első generációs GM helyett egyértelműen a Sigma-t választanám.

(#37015) kovsol válasza Kristof93 (#37014) üzenetére


kovsol
titán

Évek óta egy Tamron 28-75 -t használok, még az első szériást. Egyelőre nem érzem azt, hogy bármelyikre le kellene cseréljem, még ennél a GM-nél se jött meg az az érzés, hogy na ez kellene nekem. Persze ha most kellene vásároljak más lenne már a leányzó fekvése, mert anno még csak a GM és a Tamron 28-75 volt elérhető.

May the Force be with you!

(#37016) Kristof93 válasza kovsol (#37015) üzenetére


Kristof93
senior tag

Én most cseréltem le a régi Tamront Sony 24-105-re. Amióta van dxo deepprime a fényerő nem számít, de a 24 meg 105mm hasznos.

(#37017) Foglalt név válasza Kristof93 (#37016) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ami tökös lenne a tamrontól, ha már meglépték a 35-150-et, ha hoznának egy 17-70-et FF-re a magamfajtáknak.

(#37018) vond válasza Foglalt név (#37017) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elvileg már egy éve be van jegyezve egy 16-70 f/4. Csak győzzük kivárni. :D Ölni tudnék egy ilyen lencséért. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37019) vihartigris válasza vond (#37018) üzenetére


vihartigris
őstag

Legyen kicsi, könnyű, olcsó és jóképű ;]

bármi reciproka a semmi

(#37020) vond válasza vihartigris (#37019) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Miattam lehet nagy és nehéz is. ;] A másik kettővel egyetértek. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37021) halilali3


halilali3
csendes tag

Sziasztok
próbáltam hirdetésekben keresni, de sehol nem találtam.
Szerintetek mi lehet az ára egy használt másfél éves 18-135 3,5-5,6 kit obinak?
Gondolkodom, hogy eladom, mondjuk nem tudom mi lenne helyette alkalmas.
Sokat utazgatok, arra kellene. így most hurcolok egy sigma 16 mm es és egy 56 mm-es fixet, meg a gépet a kit-tel, de jó lenne egy vagy max kettő. (hagyjam otthon :-))
Sokat használom a 135 mm-ert is meg a 16 mm-ert is (főleg épületbelsőkben, azt nagyon szeretem a fényereje miatt). Nem tudom mi lenne a kompromisszum...

(#37022) Kristof93 válasza Foglalt név (#37017) üzenetére


Kristof93
senior tag

Engem valami 20-120 f4-2.8-4 érdekelne igazán.

(#37023) kovsol válasza halilali3 (#37021) üzenetére


kovsol
titán

Szia,
Ilyen átfogású objektív nem igazán van másik.
Tamron 17-70 f2.8 ami igaz nem akkora átfogás, de fényereje jobb. Hirtelen nem jut eszembe olyan alternatíva ami 16 és 135 -t is lefedi, és még fényerős is legyen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#37024) Foglalt név válasza kovsol (#37023) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nekem egy a6500-ön lóg a 17-70 és szerintem határeset. Az egyensúlya és a mérete is már véleményes, ha egész nap lóbálod (nekem). Az FF-hez képest pedig továbbra sem kényelmesek az esti kézből képek, hiába 2.8; ezen a szenzoron azért a sigma 16 2 fényereje nagyon jól tud jönni.
Érzésre, mindenesnek ez feszegeti legjobb a formátum határait, a legjobb kompromisszum ha nem valami konkrétat szeretnél.

(#37025) kovsol válasza Foglalt név (#37024) üzenetére


kovsol
titán

Én utazósnak gondoltam arra, hogy az A6100-ra rakni egy Tamron 18-300 -t :D ha kevény a fény akkor meg az f2,8 se akkora megváltás már a 17-70 nél, oda akkor jól jön egy fix még mellé. Viszont a kompakt méretet veszteném el mind a kettővel. :(
Sigma 18-50 az méretre baráti, de ott meg az átfogás ami nem annyira meggyőző.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#37026) Bogyó bá' válasza Foglalt név (#37024) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem az ebben a topikban ajánlott vállpánt + gyorscserelap kombó nagyon bevált: a6400 + 70-350 kombó egész napos cipelése sem fáradságos, pedig előtte nagyon utáltam.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37027) Foglalt név válasza Bogyó bá' (#37026) üzenetére


Foglalt név
addikt

Én általában a capture rakom, de eléggé orrnehéz. Valahogy a 350 nekem nem tűnik olyan vészesnek, a Tamron szerintem zömökebb.

(#37028) kovsol válasza Foglalt név (#37027) üzenetére


kovsol
titán

[link] 70-350 pedig nagyobb és nehezebb is némileg.

May the Force be with you!

(#37029) halilali3 válasza kovsol (#37025) üzenetére


halilali3
csendes tag

A kit 18-135 mm hez képest mennyivel ad szebb képeket a
Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 ? Ér annyit a csere vajon?

(#37030) wms válasza halilali3 (#37029) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem semennyivel. A 18-135 egy nagyon jó objektív. :K

(#37031) vihartigris válasza halilali3 (#37029) üzenetére


vihartigris
őstag

Általánosságban elmondható, hogy a legjobb képet a fixet adják, majd azok a zoom objektívek amik kicsi az átfogásuk.

bármi reciproka a semmi

(#37032) Neck válasza wms (#37030) üzenetére


Neck
veterán

Én inkább átlagosnak mondanám.
Az átfogásához képest persze jó a képminősége, de nem extra.
A 16-50 kitobit elveri (nyilván), a 18-105-el van egy szinten kb. Az ezüst sárkány 18-200-am anno volt annyival jobb a kitobinál, hogy lehet, azzal összevetve se lenne nagy különbség.
A 16-55 f2.8, a 17-70 f2.8 csúnyán odaveri. Valószínűleg a Sigma 18-50 f2.8 is.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37033) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Vettem egy gyári Np-fw50 akkut 6300-hoz.
Mélymerülésben volt, gép be sem kapcsolt, töltőn vagy 20 perc után adott életjelet, addig semmi visszajelzés.
220 kép után 22%-ön áll.
Cseréltessem, vagy van remény hogy magához tér?

(#37034) wms válasza Neck (#37032) üzenetére


wms
senior tag

A kérdés a Tamron18-300-hoz képest hangzott el. Az általad felsorolt obik nyilvánvalóan sokkal jobbak, ezt én is meg tudom erősíteni, de a kérdező a Tamronhoz hasonlította. :K Mindent a helyén kell kezelni, ár érték arányban véleményem szerint jó kis obi a 18-135.

[ Szerkesztve ]

(#37035) KawaBazsy válasza Neck (#37032) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A 18-50 Sigmám simán hozza ugyanazt a minőséget, mint a 30/2.8 fix.

(#37036) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Tudom többször volt már téma, de a Tamron 17-70 2.8 (269k Ft) megéri a kb 100e Ft felárat a Sigma 18-50 2.8-hoz (179k Ft) képest? Képminőségben lehet nem annyival jobb a Tamron, továbbá nagyobb és nehezebb is. Igaz van benne OSS, de az nem tudom mennyit segít.
A6000-as vázra lenne, IBIS ebben nincsen, videózni nem nagyon szoktam. Héten rendelném, valamelyiket.. :D De kicsit a Sigma fele húz a szívem, tetszik hogy pici, könnyű.. túrákon, városi kirándulásokon kezesebb lenne. Továbbá így az 50-70mm gyújtótáv kiesne, mert a másik objektivem a Sony 70-350.. de szerintem ez nem olyan nagy tartomány ami gondot okozna. :U

(#37037) vihartigris válasza koxkids (#37036) üzenetére


vihartigris
őstag

Én a Sigma-t venném elsősorban a mérete miatt, túrákon, városi kiránduláson ideális kombót alkot a vázzal.

bármi reciproka a semmi

(#37038) Neck válasza koxkids (#37036) üzenetére


Neck
veterán

Próbáld valahogy próbára tenni (kölcsönkérni), szerintem utána meg tudod hozni a döntést.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37039) kovsol válasza koxkids (#37036) üzenetére


kovsol
titán

24Mpixel szenzorban van annyi tartalék, hogy 50-70mm közötti tartományt egy kis vágással orvosolni tudod.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#37040) koxkids


koxkids
őstag

Köszi nektek, igen a Sigmának több előnye is van.. nem mellesleg az ár is eléggé nagy tényező.
Lehet berendelem, aztán 14 napig tesztelgetem. :)

(#37041) t.imi válasza t.imi (#37033) üzenetére


t.imi
addikt

Urak, vázban 1 v 2 A-el töltővel tudom tölteni az akkut?

(#37042) qnadam válasza t.imi (#37041) üzenetére


qnadam
veterán

pont tegnap mértem, 1,5 ampert eszik usb-ről töltés közben (markolatban, 2 akksival).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37043) t.imi válasza qnadam (#37042) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm!

Kettővel nem mertem megküldeni, 1A-en 20-23.30 között 78%-ra tudta felszívni magát. Már 100%, de még nem aludt ki a led. Majd 5 óra eddig. :DDD
Másik Sonyt visszáruztam, 220expo és18% maradt..., most 220-ból vettem gyárit, szintén 0% töltéssel kaptam, kíváncsi vagyok mit produkál. Doboz szerint 78%-ra van töltve. Hajam hullik. Vettem már néhány gyári akkut más típushoz, legrosszab 43% volt mint gyári töltés.
Ennyire nem mennek sony cuccok? Mondjuk 25-30-ért nem csoda

(#37044) KawaBazsy válasza t.imi (#37043) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Öö nem tudod megküldeni, az elektronikája szabályozza, h mennyit vesz fel. Magyarán rakd rá nyugodtan a 2A-es töltőfejet, s ő majd eldönti, mennyit kér. :-)

(#37045) frame120 válasza t.imi (#37043) üzenetére


frame120
tag

Nekem az a7 ii is 0-ra merülten jött és a gyári akksi is, amit tartalékba vettem mellé. Úgy látszik ez így megy a sony-nál. Az akksit nem néztem, de a vázat kb 4 hónappal gyártás után vettem meg. Nálam egyébként simán merülnek pár hét után akár 10%-ot, vázban hagyva többet is.

Szerk.: Vázban töltve tenyleg 5 óra kell neki, a sony töltővel 3-4 óra elég.

[ Szerkesztve ]

(#37046) Neck válasza koxkids (#37040) üzenetére


Neck
veterán

Vagy hívd fel a helyet, hogy próbára ki lehet-e kérni. Felesleges erre egy újat felbontani.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#37047) t.imi válasza KawaBazsy (#37044) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm, legközelebb megy a 2A rá. :K
Kutattam hálózati töltőt, lehet a 7II-ét találtam, az 1.5A.

Frame120 elég szomorú. Patona, Hahnel pakol bele egy keveset.
A gyári kezd kifeküdni ezekszerint, egy hét alatt 88-ra merült a polcon.
Azt néztem, a dátum kód -ha azaz- egyforma az gyári és egy hete emagon vásárolt akkun.
Váz két és fél éves, akku valószínűleg idősebb.Talán a dpreview fórumon 3 évet írtak, míg forgalomba kerülhet.

(#37048) konyi79


konyi79
addikt

Nincs itt valakinek véletlenül valami Sony vázra való víz alatti tokja egy próba erejéig?
Sima medencés próbára kellene, nem kell nagy dologra gondolni.

(#37049) m3ss válasza konyi79 (#37048) üzenetére


m3ss
veterán

nekem vhol megvan az a tokom amiben beazott a 6d :DD
viccet felreteve en viz alatti tokot tuti nem adnek kolcson, ilyen "puha" tokot plane nem..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37050) konyi79 válasza m3ss (#37049) üzenetére


konyi79
addikt

Valami kis próbát szeretnék megtenni, arra ott pár régi NEX váz, ami ha belehal sincs gond, vagy a 6400 vagy 7m3-on van biztosítás. Aztán ha megy a dolog, amit szeretnék, úgyis veszek egy Nauticamot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.