Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) tchriss válasza mikrofon (#21999) üzenetére


tchriss
tag

Köszönöm szépen:)

21998: Én megveszem ezt az alapot aztán ő majd bővíti!:)

Sd kártya kéne még 32-64 gigás

mondjuk egy ilyen?

SanDisk Extreme PRO SDXC 64GB (95MB/s)

(#22002) kovsol válasza tchriss (#22001) üzenetére


kovsol
titán

Az a kártya jó választás.

May the Force be with you!

(#22003) tchriss válasza kovsol (#22002) üzenetére


tchriss
tag

Köszönöm.

(#22004) Ixion77


Ixion77
őstag

Visszavonták az A73/A7r3 gépek 2.0 firmwarejét, SD kezelési hiba miatt. Downgradelni nem lehet. :C

Azt hittem kellően óvatos vagyok hogy vártam egy hónapot mielőtt végül feltettem ezen a héten... :W

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#22005) konyi79 válasza Ixion77 (#22004) üzenetére


konyi79
addikt

Majd most figyelj mielőtt downgradelsz 2.01-re, milyen funkciót veszítesz el vele.

(#22006) tick válasza Ixion77 (#22004) üzenetére


tick
aktív tag

nem okoz semmi adatvesztést, legrosszabb esetben nem tudod a gépen megnézni a képeket a következő formázásig
velem eddig egyszer sem fordult elő, gyárilag 2.0-val jött

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#22007) Márton válasza Ixion77 (#22004) üzenetére


Márton
nagyúr

Mi az hogy nem lehet downgrade-elni? utálom a gyártóktól ezt a hozzáállást :(((

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22008) mikrofon válasza tick (#22006) üzenetére


mikrofon
addikt

Az első nap amikor kijött frissítettem. Szerencsére ez idáig nem volt komoly probléma. Egyszer fordult elő, hogy nem tudtam a vázban leformazni, csak a gépen...

(#22009) mikrofon válasza Márton (#22007) üzenetére


mikrofon
addikt

Pedig nagyon egyszerű. Az új firmware mindig tartalmaz javítást is, tehát egy régebbi firmware kerül egy eszközre, akkor azzal már ismert hibákat szándékosan viszel az eszközre. Na már most ha ezt maga a gyártó csinálja akkor jogilag elég nehéz helyzet alakul ki....
Ráadásul a firmware okozhat, tartalmazhat olyan jellegű változást ami olyan szinten alakítja át az eszközt, hogy a régi firmware használhatatlanná teszi és ez már vissza állíthatatlan állapotot eredményez. Tehát a legbiztosabb megoldás a megakadályozása a downgrade-nek...

(#22010) Márton válasza mikrofon (#22009) üzenetére


Márton
nagyúr

"Az új firmware mindig tartalmaz javítást is"
A hangsúly itt az "is" szócskán van ugye..

"tehát egy régebbi firmware kerül egy eszközre, akkor azzal már ismert hibákat szándékosan viszel az eszközre. "
Illetve az eddig jól működő funkciót szeretném továbbbra is használni, amit az újban elrontottak..

"ha ezt maga a gyártó csinálja"
Én magam csinálom, manuálisan. Saját döntésem, felnőtt vagyok, a vasat pedig megvettem.

Egy új fw. átalakítja a hardvert annyira, hogy a régi már nem használható? :U

"Tehát a legbiztosabb megoldás a megakadályozása a downgrade-nek..."
Rendben, akkor viszont olyan szinten legyen a kiadás előtt hibaellenőrzés, hogy ilyenek ne fordulhassanak elő, mint most a mellékelt ábra mutatja.

De ez csak az én véleményem :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22011) mikrofon válasza Márton (#22010) üzenetére


mikrofon
addikt

Tartalmazhatnak olyan módosítást, ami érinti az adott adattárolót, amire a firmware kerül, vagy az azt kiszolgáló elektronikát, vezérlést. Ebben az esetben a régi csak részben megy fel és utána normál körülmények között már nem visszaállítható. Azért azt tudni kell, hogy ezek a firmware frissítések igen hasznosak.... Ráadásul has olyan nagy hiba lenne akkor nem csak bevonják, ebben rögtön adnak ki egy javítást. Így viszont inkább befejezik a mást folyamatban lévő javításokat és kiegészítéseket...

[ Szerkesztve ]

(#22012) Márton válasza mikrofon (#22011) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát nem tudom, néha olyan bosszantó módosításokat tesznek egy-egy újabb verzióba, hogy a user haja kihull. A Sony-ról még szerencsére nem tudok mesélni ilyet (nem érkezett új fw az 5100-ra :D ), de a Gopro-nál rendszeresen előfordult, hogy a régebbi fw-rel sokkal jobb volt az élet (és nem csak saját tapasztalat)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22013) konyi79 válasza Márton (#22012) üzenetére


konyi79
addikt

Pont ez a lényeg, ami leírsz. Téged nem érint ez a probléma, így nem is tudom értelmezni a kiborulásod.
Szerencsére eddig amennyire emlékszem nem is volt hiba miatt visszavont fw a sonynál. Még a Fuji topikban se szokás ilyen miatt kiakadni, ahol azért nem ritka a bugos fw. Szerencsére a fotós topikok nem telefonos topikok.

(#22014) Márton válasza konyi79 (#22013) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor elnézést az általánosításért. Valóban nincs A7R3-am, de van Sony milcem és ki tudja mit hoz a jövő, mire akarok egyszer váltani? Akkor a döntésnél képbe jöhet a mostani infó.. Nem csak telefonnál fordul elő a jelenség, mint írtam egy 100+ ezer Ft-os kamerát gyártó gopronál rendszeres volt :(
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22015) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,
A képen látható obiról tud esetleg nyilatkozni valaki? Pentacon 50mm 1.8 nem volt, és ezt ajánlották helyette hogy ennek remek a bokeh-ja. Rendeltem hozzá egy ilyen adaptert. A blende állítás manuális lesz, de AF-em lesz ezzel az obival A6300-on? :U Állítólag 1960ban készült :) És 2ezer ft-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#22016) Muerte68 válasza zümzümm (#22015) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem lesz AF-de hogy is lenne bármilyen elektromos kapcsolat nélkül??
Ezek a piros pi-betűsök elvileg elég jók,de kontrasztott azt ne sokat keressél :N
Kis utómunkával elég érdekes képvilágú dolgokat lehet összehozni-de a pentacon azért más liga.
Annyit biztosan megért bőven ,de a pentacon-élesség,kontraszt,meg bokeh szempontból is jobb azért :)
M39-ből 3-fajta van érdemes a manuálos topicban rákérdezni melyik való hozzá-elvileg ez de nem 100%.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22017) konyi79 válasza zümzümm (#22015) üzenetére


konyi79
addikt

Remélem az af megléte nem volt komoly kérdés :)
Itt találsz róla tesztet. Majd nézd meg jó, egy pucolás lehet ráfér. Meg a régi ruszki csodákból a kenőanyag hajlamos volt minden nem odaillő helyre eljutni ennyi idő alatt, lehet egy pucolás ráfér a képed alapján, a 6300 szenzorára se jusson ebből véletlenül se.

(#22018) zümzümm válasza Muerte68 (#22016) üzenetére


zümzümm
senior tag

Nagyon hiányosak sajnos az adapterezett obikkal kapcsolatos tudásom :U
M42es adapter és a már említett Pentacon lesz majd a következő. De itt is falba üköztem. Láttam egy M42es hirdetést aminek a leírásában az szerepelt, hogy nincs elektromos kapcsolat. Szóval akkor az összes M42es adapter elektromos kapcsolat nélküli, vagy van ilyen is és olyan is? Illetve ha van elektromos kapcsolatos M42 adapter, akkor azzal menni fog az AF a Pentacon 50mm 1.8 auto multi coating jelzésűvel legalább?

(#22017) konyi79
De komoly volt, csak nem gondoltam bele, aztán el is szégyeltem magam :U
Kipucolni... Kívül belül? Azon gondolkodom inkább nem is használom, ha ennyire veszélyt jelent a szenzorra.

[ Szerkesztve ]

(#22019) csacsi77 válasza zümzümm (#22018) üzenetére


csacsi77
senior tag

Engedd már el azt az AF-et! Hogy lenne autofókusz egy olyan obival, amikor még ki sem találták az autofókuszt az obi tervezésekor?

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#22020) konyi79 válasza zümzümm (#22018) üzenetére


konyi79
addikt

A natív E bajonettes objektíveken kívül csak Sigma MC-11 és Metabones adapterrel EF bajonettes Canon obikkal, a Sony LA adaptereivel pedig Sony A bajonettes (és egyes Minolta) objektívekkel lesz af.
Mással nem. L39 (Leica -L*) vintage régiségekre is van végülis megoldás, de nem olcsó, és nem is tudom mennyire jó használat közben, ezt a techart gyártja.

*Szerk:
Én is hülyeséget írok lehet itt a Leica bajonettekről, ha érdekel járj utána, melyik objektívekkel kompatibilis, de az biztos, nem a filléresek lesznek azok.

[ Szerkesztve ]

(#22021) konyi79 válasza zümzümm (#22018) üzenetére


konyi79
addikt

Azt te látod, jelent-e veszélyt, a bajonett felől van-e benne olyan szennyeződés. Az eleje nem tűnik a képen túl tisztának.

(#22022) zümzümm válasza csacsi77 (#22019) üzenetére


zümzümm
senior tag

Óké! Akkor félrevezettek. Azt mondták hgy az auto multi coating jelzésű Pentaconnal lesz AF :((

(#22021) konyi79
Az csak szösz/por, a papirzsebkendőből amibe belebugyoláltam miközben hazahoztam. Majd megtisztogatom.

[ Szerkesztve ]

(#22023) Muerte68 válasza zümzümm (#22018) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem :N
De ezt inkább a manuálos topicban szerintem,ott vannak gyakorlott emberek :)
A chippes adapterek is csak jeleznek,nem is biztosan pontosan mikor jó a fókusz de mást nem csinálnak,és én még csak canon hoz láttam.
Magától nem fog fókuszálni,azt kézzel kell vagy szemre,belenagyítva pld-vagy a Sony peaking-elég jó azzal is elég jól lehet operálni.
Vannak elvileg olyan adapterek(méregdrágán)amivel lehet a régi obikkal is AF-de az egy külön motoros szerkezettel az obit mozgatja valahogy.

A multi coating-az a bevonat-az auto meg hogy a rekesz magától ugrik e be.
Elég szemét volt az eladó ha ilyet mondott :U

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22024) konyi79 válasza zümzümm (#22022) üzenetére


konyi79
addikt

Az auto jelzés ott csupán a blende beugrasztás, ha jól rémlik. Egy pöcök kell legyen az olyan objektíveken, amin keresztül egy mechanikusan tudja a váz a blendét vezérelni, de azt se E bajonettes váz.

Igen, ahogy mondja kollega itt vannak a téma szakértői.

[ Szerkesztve ]

(#22025) zümzümm


zümzümm
senior tag

Nem az eladó mondta:)
Rendben köszönöm, olvasom a másik topicot ezzel kapcsolatban.

(#22026) Joe109


Joe109
csendes tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget.
Vettem egy Voigtlander 65mm f2 objektívet, és készítettem pár tesztképet a decenteresség vizsgálatának céljából. A kérdésem, hogy az alábbi képek alapján meglévő élességbeli eltérés a sarkok között még tűrés határon belül van, vagy ezzel már vissza szokták küldeni az obikat cserére. Nem vettem idáig új objektívet a géphez (A7M2) csak régi manuális objektíveket, ahol nem vizsgáltam ezt a dolgot.
Előre is köszönöm a segítséget. (A tesztet az itt leírtak alapján készítettem).

Az eredeti képeket itt lehet megnézni:
Eredeti képek

(#22027) mikrofon válasza Joe109 (#22026) üzenetére


mikrofon
addikt

Namármost első kérdés, hogy neked megfelel - e?
Persze azért az is kérdés, hogy ezek mennyire az extrém sarkok és százalékos kivágások-e.
Az is kérdés, hogy mire szeretnéd használni? Ezekbe a pozíciókban a képen lesz - e a képen egyszerre téma aminek pixel szinten élesnek kell lenni. És ez neked fontos - e?
Továbbá kérdés, hogy a következő jobb lesz - e?
Illetve használni szeretnéd vagy inkább küldözgetni? ;)

[ Szerkesztve ]

(#22028) konyi79 válasza Joe109 (#22026) üzenetére


konyi79
addikt

Látszik életlenebb a jobb fele, de olyan ritka objektív, nehéz megmondani ennél mi az elfogadható még, mennyire jellemző ennyi is rá. Rekeszelve javul?
Esetleg itt kérdezz még rá, ha nagyon zavar.

[ Szerkesztve ]

(#22029) PNP válasza Joe109 (#22026) üzenetére


PNP
őstag

Nálam ez határeset lenne, de még tűréshatáron belül. Eddig két objektívet cseréltettem decentersség miatt (Sigma 18-35/1.8, Sony 85/1.8), azok sokkal rosszabbak voltak ennél. Szerintem csak akkor gondolkozz cserén, ha egyből ki tudod próbálni a cseredarabot, még mielőtt visszaadod ezt, ellenkező esetben rosszabbul is járhatsz.

(#22030) gprspeter


gprspeter
senior tag

(#22031) mikrofon válasza mikrofon (#22027) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah közben monitoron is megnéztem rendesen. Ez azért igen az extrém sarok. Csinálj egy ilyen sorozatot, hogy mondjuk a kijelző átlóit beállítod Az átlók metszéspontjai (kijelző közepe) és a sarok közötti szakaszt elfelezed, vagy harmadolod. Utóbbi esetben a szélső tehát a sarokhoz közelebbi pontra rakod a témát, majd azt hasonlítod össze. Az azért egy relevánsabb terület. Ha a közép és sarok közti felezőpontra rakod a témát akkor még inkább relevánsabb eredményt kapsz....

(#22032) konyi79 válasza gprspeter (#22030) üzenetére


konyi79
addikt

Gratula, nekem is nagy kedvencem!

(#22033) gprspeter válasza konyi79 (#22032) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszönöm! :R

(#22034) mikrofon válasza gprspeter (#22030) üzenetére


mikrofon
addikt

:C
El is kerülte a figyelmemet a kép.
Gratulálok!

Jó választás! Nekem az egyik kedvenc objektívem! Azóta sajnos a Zony 35/1. 4 csak a helyet foglalja. Majd ha jön újra a jó idő és a kültéri szezon akkor újra használatba jön a 35/1.4...

(#22035) tailor válasza mikrofon (#22034) üzenetére


tailor
őstag

Ó, hát én szívesen megszabadítalak a helyfoglaló Zonytól... nem gond, nálam van még hely a szekrényben... :U

;]

(#22036) gprspeter válasza mikrofon (#22034) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszönöm! Bitang jószág... 👍 :R

(#22037) .mf


.mf
veterán

Újra itthon... mondjuk továbbra is fekve. Az utolsó héten elkaptam egy rendes, kiadós Delhi belly-t: láz és bármit ettem, sugárban távozott vagy alul vagy felül - még jó, hogy jönnek a Zünnepi zabálások, mert -8 kilóról indulok. Képek majd csak később, az utóbbi bő egy hónap képeihez még csak egy alap válogatáson/törölgetésen túl (hogy maradjon hely a kártyán - és láss csodát, még mindig van 150 képnyi hely a 64 gigából, igaz 3-4-szer át kellett néznem törölgetni, hogy maradjon :DDD ) még hozzá sem nyúltam. Sajnos Delhiből a hostelszobán és annak wc-jén kívül nem sokat láttam, és Agra (Taj Mahal, Agra erőd, Fatehpur Sikri) is a betegség áldozata lett, valamint még sok kinézett hely is kimaradt idő hiányában; de azért így is volt még pár érdekes és szép hely, voltam indiai esküvőn is, felújított és romokban heverő palotákban, sivatagban és a Himalájában is :)

A szenzor mocskosul elkezdte gyűjteni a port, jobban, mint eddig bármely gépem (igaz sivatagban más géppel még nem voltam, az eddig még kimaradt - és annyira nem is nagyon hiányzott, nem az én világom) - kényszerűségből lenspen ecsetjével párszor le kellett szedjem a nagyját. Hova, kihez érdemes vinni?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22038) kovsol válasza .mf (#22037) üzenetére


kovsol
titán

Nem volt nálad pumpa? Vagy az nem segített azért nyúltál hozzá az ecsettel?

May the Force be with you!

(#22039) jmakk válasza .mf (#22037) üzenetére


jmakk
őstag

Jobbulást!

Ne vidd sehova, vegyél valami ilyesmit (én ezt használom A7ii-n), magad is meg tudod csinálni. Nem kell aggódni, A7-nél úgyis jó vastag a stack a szenzor előtt! ;]

[ Szerkesztve ]

(#22040) .mf válasza kovsol (#22038) üzenetére


.mf
veterán

Nem volt nálam, Olyval 6 év alatt nem volt rá szükség, mindig le tudta rázni magáról.

Jmakk: Kösz, itthon már végre tudok gyomorkímélő kajákat is enni...
Az ilyen megoldásokról elég vegyeseket hallottam - hallottam már olyan panaszt is, hogy maradandó nyomot hagyott a bevonaton

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22041) kovsol válasza .mf (#22040) üzenetére


kovsol
titán

Én el nem indulok pumpa nélkül. :D Fotózásnál még beleférhet pár porszem, de ha a videóban is látszik akkor azt kínszenvedés eltüntetni rendesen.

May the Force be with you!

(#22042) Bogyó bá' válasza kovsol (#22041) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én a fotós táskában a létező legkisebb, itthon meg egy bazinagy gyógyszertári körtepumpát tartok.

Amikor a kicsit vettem (a létező legkisebbet kértem), akkor a gyógyszerésznő szúrós tekintettel végig vizslat, majd megszólal: "Az nem a maga mérete!" :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22043) konyi79 válasza .mf (#22040) üzenetére


konyi79
addikt

Üdv itthon, jobbulást!

Na igen, üdv a klubban. A Sony a kezdeti betegségiből a szenzor fantasztikus porvonzó képességét nem tudta talán egyedül kinőni. Erről persze itt a topikban mélyen hallgatunk. Főleg mft-sek előtt, ott valami mágia védi a szenzort szerintem :((

Más:
Úgy tűnik bizonyosságot nyert, ami már régóta téma, a háttérben a Sony a problémásabb objektíveket a háttérben fű alatt upgradeli. Ami ugye válasz a sok eltérő véleményre egy-egy darabról, tekintve akár a 28f2-t, akár a 1650pz-t, 70-200f2-t, stb...

(#22044) jmakk válasza .mf (#22040) üzenetére


jmakk
őstag

Ilyet én még nem hallotam, de azt tudom, hogy volt olyan lötyi (nem VSGO), amit Sony szenzorhoz nem ajánlottak. Szerintem még a szervízekben is ilyesmivel dolgoznak. Előtte alapos körtepumpázás természetesen hasznos.

konyi79: az MFT mágia az A7-hez képest negyed akkora szenzor, amire statisztikailag pont negyedannyi por kerül :K

[ Szerkesztve ]

(#22045) kovsol válasza konyi79 (#22043) üzenetére


kovsol
titán

Én imádom amúgy a 28f2 obimat. Kb hozzá van nőve az A7III-hoz ha a városban mászkálok a géppel.
Itt van két példa, hogy milyen a fények kinézete vele: [link][link]

A por témához: az A6300 vonzotta, azt folyton fújni kellett. Az A7III meg érdekes mód nem. Ezt még egyszer se kellett még pumpával se lefújnom.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#22046) .mf válasza kovsol (#22041) üzenetére


.mf
veterán

Ezek akkorák voltak, hogy már fotózásnál is elég jól látszódtak :Y
Az előző évben Szingapúrt, Malajziát simán megjártam az A7-tel gond nélkül - most pedig sorra szedte össze őket :F

Konyi: " :(( " kell ez? :U Az Oly szenzormozgatásos stabijával sokkal hatékonyabban le tudja magát rázni. A Sony A7 mk 1 szenzora pedig fix, a tisztítás menü így nem sokat segített. A szenzor is 4x nagyobb. Tükör sincs, ami takarna. Van logikus magyarázat is rá, hogy miért látok több port, mint az eddigi gépeimnél. Így is le lehetett volna írni, " :(( " nélkül...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22047) madgie válasza .mf (#22046) üzenetére


madgie
titán

Szerintem itt konkrétan arra gondolt a koma, hogy igenis qrvajó az Olyban a szenzorpuceva, egyébként stabi nélkül is. Fujin is sokszor mocskos a szenzorom, mft-n kábé sose kellett takarítanom, pedig jó pár éven át volt jó pár gépem.

(#22048) konyi79 válasza .mf (#22046) üzenetére


konyi79
addikt

Az mágia.
Ebbe: :(( meg sokkal többet látsz bele, meg egész más tartalmat, mint szántam szerintem. Ide meg inkább akkor nem teszek ilyen: ;) szmájlit.

Ettől függetlenül nyugodtan takaríthatod egy jó Lenspennel. Amivel volt gond takarításból, azok mind valami vackot borítottak bele, vagy ész nélkül csinálták.
Ami nálam bejött:
- kifújni körtepumpával, ezzel a nagyobb dolgok kijönnek, többek között a karcolni képes porszemek is
- belelehelni óvatosan, ezt mindenki csak saját felelősségre, nem beleköpni! A kis pára, ami lecsapódik a szenzoron pont elég, hogy fellazítsa amit esetleg fel kell.
- TISZTA lespennel takarít, de csak miután a lecsapódott pára elpárolgott a szenzorról.

Még annyi, a Lenspen nálam nem örök életű. Ugye a kupakban lévő aktív szénnel lehet frissíteni a fejet, de a szennyeződések attól még rajtamaradnak. Egy Lenspent én ezért nem használok az örökkévalóságig. Most nem tudom megmondani hányszor vetem be, úgy érzésre, mikor elfogy a bizalom veszek másikat. Ezzel indul a körforgás, a szenzorpucoló átkerül lencse- és szűrőtisztító státuszba, a lencse- és szűrőtisztító pedig a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#22049) konyi79 válasza madgie (#22047) üzenetére


konyi79
addikt

:K
Nem kell FF váz, Sony-n már NEX5N óta elég ha benyomom egy pillanatra a bajonett kioldógombját, le se kell vegyem az obit, már poros lesz a szenzor.

magyarázat: ebben volt némi részemről humornak szánt költői túlzás.

(#22050) madgie válasza konyi79 (#22049) üzenetére


madgie
titán

Tom'. MFT-n kívül eddig minden mocskolódott nálam ezerrel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.