Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) mikrofon válasza kovsol (#24000) üzenetére


mikrofon
addikt

Tehát aki a6400-at szemeli ki az számoljon bele tartalékaksit is mindenképpen ;]
Ráadásul ugye ha valaki sokallja a gyárit akkor is mindenképpen csak a jobbikból és chip-est vegyen....

(#24002) kovsol válasza mikrofon (#24001) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem ez úgy általában elmondható sajnos azokról a gépekről amik a Sony NP-FW50 aksival vannak szerelve.

May the Force be with you!

(#24003) hegylako01 válasza mikrofon (#24001) üzenetére


hegylako01
tag

Vagy rádugsz egy powerbankot és tölti folyamatosan használt közben is 😁

(#24004) mikrofon válasza hegylako01 (#24003) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez így igaz én is hasonlót csinálom. Bent a táskában a powerbank és a kábel. Aztán amint visszateszem a táskába a vázat dugom is rá és megy a töltés...
Az a7RIII-nél még jobb volt (gondolom az újabbak már mind ilyenek), mert ezeken van usb 3.1 csatlakozó, így gyorsabban megy a töltés, mint az a9-en az usb 2-es csatival....

(#24005) konyi79


konyi79
addikt

Nagyon durván nyomjátok, ha ez a tápellátás ennyire kardinális dolog még a 3.gen FF vázakkal is. Nekem még nem sikerült a 7m3-ár soha egy nap alatt lemeríteni fotózással. Bár én tuti válogatott darabokat kapok, mert még a 63300-bál is ritkán vettem elő a tartalék akkut.
A 6400 egy dolog CIPA alatt jobban teljesít, érdemben attól nem mondanám jobbnak ebből a szempontból.

(#24006) kovsol válasza konyi79 (#24005) üzenetére


kovsol
titán

Én ha elmegyek az állatkertbe akkor onnan úgy megyek haza, hogy 500-700 kép, és 20-30 perc videó, és a gép végig ébren van szinte, mert állatoknál akcióra készen kell lenni bármelyik pillanatban.
Persze a képek többsége sorozat felvételként készül.

A6300 esetében ez már olykor a 3. aksit igényelte, és kikészített teljesen, hogy sokszor a kijelzőből semmit nem láttam, mert elhalványult, és ugye nem minden szögből lehet a EVF -t használni. (tudom az a baj nem vagyok gumi ember :D )

Ezt az A7III esetében úgy tudom abszolválni, hogy az első aksiból is még marad 30-40%. Szignifikáns előrelépés akkumulátor kapacitásban. Ennek ellenére én az A7III esetében is egy tartalék aksit azért a táskában tartok, mert biztonság érzetet ad. Igaz még soha nem volt rá szűkségem.

May the Force be with you!

(#24007) vihartigris válasza konyi79 (#24005) üzenetére


vihartigris
őstag

"még a 63300-bál is ritkán vettem elő a tartalék akkut"

A topikgazdának külön gépet gyártanak :D

bármi reciproka a semmi

(#24008) mikrofon válasza kovsol (#24006) üzenetére


mikrofon
addikt

A képszám nálam is hasonló, tehát 500-600 alkalmanként.
Én közben viszont nem csak, hogy ritkán kapcsolom ki, hanem sokszor percekig nyomom a követő fókuszt, mire lövök.... Ráadásul kültérben én mindig a max fényerőn a (Sunny Weather szinten) használom a kijelzőt, hogy lássam is...

De ennek ellenére nem panaszkodom mert a 100-as aksi azért ezt bírja. Csak ugye nem kockáztatok, így ha van idő akkor töltöm....

Ami szerintem az én esetemben sokat eszik még az a kommunikáció, mert legtöbbször folyamatosan megy a helymeghatározás miatt a kapcsolat a telefonnal. Esetleg egy két fontosabb kép, megnézése, megmutatása a telefonon jobban hat az emberekre, mint a fényképezőgép kisebb kijelzőjén, persze ez idő igényesebb, ugyanakkor kicsi pihenés lazítás is....
Szerintem a Sony igazán tovább fejleszthetné ezt a helymeghatározásos dolgot, hogy egyszer szinkronizálod a telefonoddal, és amíg nem szinkronizálsz újra addig azt írja folyamatosan az EXIF-be. Akkor nem kellene a kommunikáció....

Most van beszerzés alatt egy WiFi-s, usb-s külső hdd "tartó". Így töltés közben mehetnek majd USB-n a HDD-re a képek egyből és RAW + Jpeg -ből a jpg-et, ha kell, egyből lehet nézni valami nagyobb kijelzőn a WiFi-nek köszönhetően, mondjuk laptopon vagy tablet-en, vagy telefonon.....

[ Szerkesztve ]

(#24009) konyi79 válasza vihartigris (#24007) üzenetére


konyi79
addikt

:P

(#24010) Ixion77 válasza mikrofon (#24008) üzenetére


Ixion77
őstag

"legtöbbször folyamatosan megy a helymeghatározás miatt a kapcsolat a telefonnal"

Hol van erről leírás hogy a 7III sorozat esetében hogyan kell ezt adszorbeálni? Eddig eszembe se jutott hogy kellene nekem ilyen, de most rájöttem hogy jól hangzik...

A7III-mal nálam megszűnt az akkufrász. Simán elindulok időnként 60%-os aksival is. Legfeljebb ha várható hogy sokat fotózom, bedobok egy mobil akkut is. Végső esetben még telefonról is tudnám tölteni, de erre eddig sosem volt szükség. Jó dolog ez az USB-C-s töltés, főleg hogy még fényképezés közben is működik.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24011) mikrofon válasza Ixion77 (#24010) üzenetére


mikrofon
addikt

Adding Location Information - Imaging Edge Mobile

Embed GPS Coordinates Into your RAW & JEPG Files: a linkelt oldal kb 2/3-nál

Video: Geotagging with the Sony a7RIII and PlayMemories Mobile

A telefon márka és az android működése még bosszúságot okozhat...
Samsung-okkal jól működik a kínai telókkal kevésbé. Mégpedig azért, mert a szuper intelligensen és szuper akkukímélésre optimalizált androidok egyszerűen egy idő után, pl, ha kikapcsolódik a kijelzője a telefonodnak letiltják az alkalmazás háttérben futását, vagy a Bluetooth kommunikáció háttérben futását vagy a gps háttérben futását így megakad a szinkronizálás. Ami sajnos azt jelenti nem íródnak geo adatok az EXIF-be és nem pedig azt, hogy az utolsó adat kerül bele folyamatosan....

[ Szerkesztve ]

(#24012) mikrofon


mikrofon
addikt

Érdekességképpen, ill. egy kis muníció a jobb a színe örökös de értelmetlen harchoz....
Manny Ortiz: Canon vs Sony skin tones

[ Szerkesztve ]

(#24013) kovsol válasza mikrofon (#24011) üzenetére


kovsol
titán

Videó alapján szuper könnyű volt beállítani. Köszi.
iPhone esetében rákérdezett, hogy mikor engedélyezem a gps használatát. Mindig/Csak ha fut az app/Soha

(#24012) mikrofon LR -ban az Adobe Color színprofil volt neki beállítva egyébként végig. Szóval túlajdonképpen nem is Sony színeket nézett, hanem az Adobe színprofilja volt rátolva a Sony RAW -ra.
Választhatta volna esetleg a Sony standardot, vagy bármelyik Sony kamera profilt is akkor már, vagy az Adobe Portrait ami egy laposabb színvilágot ad, és azt utána könnyebben tudja módosítani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24014) kovsol válasza kovsol (#24013) üzenetére


kovsol
titán

Az viszont most meglepett, hogy elindítva a kamera magától csatlakozik a telefonhoz, és az applikációval a kapcsolat felépül azonnal automatikusan.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24015) mikrofon válasza kovsol (#24014) üzenetére


mikrofon
addikt

Normál esetben így működik. Most nekem is a Samsung telefonommal. Előtte volt Huawei, azzal nem volt ilyen egyszerű, előtte meg Lenovo ZUK Z2 pro azzal még nehézkesebb volt..... Utóbbival annyira rossz volt, hogy nem is használtam... Amint kikapcsolt a képernyő, vagyis bekapcsolt a zárolás, rögtön nem tudott kapcsolódni....

A színeset csak azért raktam be, mert itt azért jól látszódik, hogy a kamerák színei nem egyformák, de az is látszik, hogy igazából ez a különbség szerintem nem szempont egyik rendszer mellet vagy éppen ellen....

(#24016) tick


tick
aktív tag

Üdv, extended ISO értékeket ki lehet kapcsolni valahogyan manual ISO mellett? (50, 64)

Everything that has a beginning... has an end

(#24017) kovsol válasza tick (#24016) üzenetére


kovsol
titán

Én a kérdést se értem. Ha manual ISO -t használsz akkor egyszerűen nem állítod be a nem kívánt értékre.
Melyik vázról van szó amúgy? Mert a menü rendszere eltérő különböző generációknak.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24018) Ixion77 válasza kovsol (#24017) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem arra gondol, hogy ne legyenek ott a listában. Engem is zavar, hogy ha auto-ról bármire át akarom állítani, akkor először át kell görgetni ezeken a teljesen feleslegesen létező értékeken.

Hogy érdemi válasz is legyen: A7III esetén amennyire tudom, nem lehet kikapcsolni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24019) Rapid136 válasza Ixion77 (#24018) üzenetére


Rapid136
őstag

Attól függ mivel görgeted, van ahol a sztenderd értékekre ugrik.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#24020) mikrofon válasza Ixion77 (#24018) üzenetére


mikrofon
addikt

Az a9-ben most már ki lehet kapcsolni. Vagyis megadhatod mi legyen a minimum és a maximum. Pont úgy mint az autoISO esetén. Tehát nem kell mindegyiken átgörgetni. Őszintén szólva nem figyeltem, hogy ez az új firmware frissítéssel jött vagy már előtte is volt.... Ez ugye olyan dolog amit egyszer beállítok azután sose nyúlok hozzá, vagyis addig amíg nem jön egy minden beállítást sztenderd értékre állító frissítés mint most az utolsó....

(#24021) lugosi válasza mikrofon (#24008) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

5-600 kép? Ezen mindig elcsodálkozok. Bennem még ennyi idő után is annyira élnek a filmre fényképezős reflexek, hogy ritkán csinálok egy-egy alkalommal 20-30 képnél többet.

(#24022) mikrofon válasza lugosi (#24021) üzenetére


mikrofon
addikt

Valójában fogalmazhattam volna kicsit konkrétabban, mert nem a per alkalom a lényeg, hanem az idő tartam. Tehát ez a mennyiség kb egy nap alatt jön össze, órákon át tartó fotózáson.... Bár az is érdekes hogy egy hétvégés rendezvény alatt sem csinálok sokkal többet. Valahogy erre a számra vagyok rá állva.....

Pl most a Workshop-on 254 képet készítettem. Mondjuk ebből kb. 60 teljesen felesleges, mert az egyik jelenetnél hallgattam az instruktorra és HI-re állítottam a sorozatot kb 3 sec-re..... Már pedig szerintem ez egy családi fotózáson teljesen felesleges, mert igy is rengeteg ugyan olyan kép lesz, nem ha még sorozat is van.... Az új fókusz pedig elég gyors ahhoz hogy meglegyen a pillanat sorozat nélkül is...

[ Szerkesztve ]

(#24023) robi1979 válasza konyi79 (#23991) üzenetére


robi1979
aktív tag

No azt hiszem kezd kikristályosodni előttem egy a6400. Végig olvastam amiket írtatok, olvasok tanulok, oda vissza. Most az obiknál vesződtem el egy pöttyet. Fotózás, videózás a cél, mint írtam feljebb baba születése miatt első sorban. Meg szeretném örökíteni azokat a pillanatokat amikkel majd tini korában meg tudom zsarolni ha úgy alakul. (VICC). Szóval, kültér, beltér egyaránt és fotó-videó. Nézegettem az obikat, egy gondolat ugrott be hirtelen: qrva drágák. Az OSS kb ugyan az mint a Nikonnál a VR, én ebből a stabilizátoros háborúból kimaradtam. Videózni DSLR/MILC-el sosem videóztam, fogalmam sincs milyen. Bár, sokat változtak az obik 2007 óta amióta bővel elvoltam a Nikon D50-el és a Tamron 28-75 2,8-al. Nem volt olyan téma amit ezzel a zoom átfogással ne tudtam volna lefedni nagyon jó minőségben.

Próbálom gondolatban össze rakni a jövő beli szettem fotózáshoz, videózáshoz. Egyenlőre FIX objektívvel kezdenék, és ahogyan cseperedik a picúr, amikor már elindul akkor lehet fontos a gimbal és a zoom objektív szerintem. Látom van Sonyhoz is 50mm 1,8 OSS, ez milyen? Mennyire alkalmas fotózáshoz, videózáshoz? Az adott céloknak milyen jó ár-érték arányú objektíveket ajánlotok? Jöhet zoom is, előre gondolkodni sosem baj. Bár sokat költeni most nem akarok/tudok, lesz kiadás bőven.

Van valami mód arra hogy a Tamron 28-75 2,8-at használni tudjam a6400-on fotózáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#24024) vihartigris válasza robi1979 (#24023) üzenetére


vihartigris
őstag

Az az 50 1,8-as obi ajánlott darab APSC-re.

bármi reciproka a semmi

(#24025) rgranc válasza robi1979 (#24023) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nekem van Sony 50mm, nagyon jó obi, ajánlom erősen (bár videózni nem szoktam)

Eddig nem volt pénzem nagylátóra, de idén az is lesz majd, viszont fotózásnál azt vettem észre hogy alacsony ISO értékeken már az a6000 képeiből is nagyon bőven lehet vágni a családi célokra (akár előhívatni, akár fullHD-ben posztolni a netre), ráadásul a fixek élesebbek is szóval zoom helyett ezzel is lehet sokat játszani

A Tamronodhoz van ugyan Nikon-NEX konverter, de amennyibe az kerül (ahogy látom) nem éri meg megtartani, inkább add el és vegyél natív obit helyette, még ha kompromisszumosabb is lesz

[ Szerkesztve ]

(#24026) kovsol válasza robi1979 (#24023) üzenetére


kovsol
titán

Először is figyelembe kell venni, hogy az A6400 egy APS-C szenzoros váz, így sony esetében ez 1,5x crop faktort jelent. Ezt csak azért írom le, mert említetted az 50mm OSS objektívet ami ugyan egy kiváló objektív, de ezt inkább már portré fotózásra lehet ajánlani, és beltérben nehézkes lesz a használata szerintem. Azért is írok főként beltért, mert eleinte a baba még inkább szoba lakó. A Sony 35mm OSS objektív szintén egy kiváló objektív mind fotóra, és videóra is. Lehetséges ha fix objektívet akarsz akkor ez inkább lenne jobb választás.

mod: (amennyiben az új E bajonettesre gondolsz, és nem a nikonra, ha a nikon gépen használt objektívet említed, akkor azt inkább tedd pénzé és forgasd bele)

Sony vázak esetében a bajonett megegyezik az APS-C és a Full Frame vázakon. Ez azt jelenti, hogy a Tamron 28-75 f2.8 igaz, hogy FF szenzorra tervezett objektív, de gond nélkül üzemképes egy APS-C vázon is.
Arra viszont felhívom a figyelmedet, hogy ebben az objektívben nincs OSS, és a 28mm kezdő értéke APS-C vázon esetleg gondot okozhat.

Zoom objektívek közül a 18-135 és a 18-105 amiben van OSS, és az árazása nem horror.
Egyébként ha a Sony mellett döntesz akkor érdemes kivárni akciókat, esetleg van olyan amikor itt a topicban is felajánlanak -15% kupont ha valakinek marad fölösleges sony WS-ról.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24027) kovsol


kovsol
titán

(SR5) On April 11 Sony will release the new 3.0 firmware for the A7rIII and A7III

Ha tényleg kijön, én hétvégén megyek az állatkertbe tesztelni. :DDD Pont most dobtam fel az MC11 updatet, meg a Sigma 100-400 hez is jött ki frissítés.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24028) ZoZoˇˇ válasza kovsol (#24027) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

:)

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24029) gprspeter


gprspeter
senior tag

(#24030) konyi79 válasza kovsol (#24027) üzenetére


konyi79
addikt

Erre nagyon kíváncsi leszek.

(#24031) ZoZoˇˇ válasza konyi79 (#24030) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Lettek használható képek ws-ről ?
Elég nehéz volt így fotózni ,hogy család minden tagja másfelé nézett :).
Lehet jobb lett volna 3 mas csoportokra felosztani azt a rengeteg embert.

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24032) GalaHU válasza ZoZoˇˇ (#24031) üzenetére


GalaHU
őstag

Én is ezért engedtem el 10 perc után a témát, 4-en négyfelé néztek az összes képen... :)

De jó rendezvény volt, bár a kupon ezúttal elmaradt! ;) De pánikra semmi ok, mind a "kékeknél" mind a "zöldeknél" egész héten durva akciók vannak, kvázi mindenre kuponos az ár...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#24033) konyi79 válasza GalaHU (#24032) üzenetére


konyi79
addikt

Így jár, aki hamar elszökik. Lemarad kuponról... :(

(#24034) GalaHU válasza konyi79 (#24033) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem mondod? :(

Bakker, akkor mentem el amikor Attila mondta hogy vége...

Remek, pedig ma pont vettem obit... :(

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#24035) ZoZoˇˇ válasza GalaHU (#24034) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Még plusz kulcstartó is volt! :)

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24036) GalaHU válasza ZoZoˇˇ (#24035) üzenetére


GalaHU
őstag

Csomagot kaptam, volt benne kulcstartó, de kupon egy száll se...

A franc aki megeszi, 50k mínusz... :(

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#24037) ZoZoˇˇ válasza GalaHU (#24036) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Pedig az enyémbe is bent volt a kupon , szerintem akkor elfelejtették belerakni.
Ha kell szívesen oda adom enyémet.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24038) robi1979 válasza kovsol (#24026) üzenetére


robi1979
aktív tag

Érdemes az A6400-at kitben venni? A kit objektív 16-50 elvileg power zoomos...Gondolom videózni is lehet vele úgy hogy nem halatszik bele a zoom a felvételbe? Képminőségre milyen ez a kitobjektív?

(#24039) mikrofon válasza GalaHU (#24036) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor nézd meg még egyszer hátha megtalálod mert volt a csomagban nálam is meg másnál is.

Én még nem néztem végig a képeket. Szerintem az volt a leginkább zavaró, hogy vagy a tükörben vagy a háttérben vagy oldalt de szinte mindig bele logót valaki. Ilyen szempontból a 85mm volt szerencsés csak ugye az meg túl szűk volt. Sajnos elég pici volt az a szoba tízen valahány fotósnak....

Ezek szerint te voltál a fehér pólós srác, aki kb. először ment el? Csak próbálom beazonosítani a társaságot, hogy valódi arcokat tudjak az avatarok mellé rendelni.

(#24040) ZoZoˇˇ válasza konyi79 (#24030) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Itt a lehetőség - 15 pulsz a kupon -15 = 30% ;) 100-400

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24041) konyi79 válasza robi1979 (#24038) üzenetére


konyi79
addikt

Videóra elmegy, képen a széle taknyol rendesen. azért el lehet vele lenni, de hamar kinövi az ember.
Listaáron nézem 40k a felára. Helyette én lehet inkább néznék egy használtat 25-ért.

(#24042) mikrofon válasza ZoZoˇˇ (#24040) üzenetére


mikrofon
addikt

Ráadásul "már csak: 5 napig"
Na hajrá jó kis obi.

(#24043) mikrofon válasza ZoZoˇˇ (#24040) üzenetére


mikrofon
addikt

Néztem a zöldek kínálatát a 24-105G is jó árban van. Ha még kuponja is van valakinek akkor meg kifejezetten jó ár.
De szinte mindegyik Sony lencse akciós. Ráadásul a Zeiss-ek is kedvezőbb áron vannak bele értve az új batis 2/40 CF objektívet

(#24044) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok!

Kezdő gépnek tervezek venni egy Sony a6400-at, főleg landscape és portré fotózás érdekel, viszont e mellett a sok utazás miatt a 4K video is preferencia volt.
Amiben szeretnék segítséget kérni, hogy érdemes e KIT-ben gondolkozni, vagy az ezzel járó extra pénzt, egy normálisabb obiba fektetni.
Jelenleg 800 eur magasságában lenne a váz, illetve 1150 eur lenne 18-135mm f/3.5-5.6 -kit obi-val.

Köszi, előre is!

(#24045) vihartigris válasza Assdak (#24044) üzenetére


vihartigris
őstag

Kezdésnek jó páros lesz. Az objektív semmiben nem lesz csúcs, de lehet vele tájképezni, portrézni, videózni, utazáshoz is jó.
Később jöhet a 10-18, valami fix (pl. Sigma 56 1,4).

bármi reciproka a semmi

(#24046) GalaHU válasza ZoZoˇˇ (#24037) üzenetére


GalaHU
őstag

Köszi, de a workshopról egyből a 220Voltba mentem, mert tudtam hogy az akciójuk csak pár napig tart, nem akartam hogy kifogyjon a készlet. Kétszer is átforgattam a csomagot, de kupon nem volt benne, azt hittem eddig tartott a jó világ. :) De mivel eleve csak egy kedves gesztus volt korábban, egy hasznos ajándék, nem is lett volna képem a helyszínen panaszkodni.

Így utólag mondjuk sz@rul esik, mert eddig jobbára mindig elajándékoztam, most számítottam volna rá először komolyan.

De legalább nem fókuszhibás az obi, ennek örülök! :)

És igen, fehér pólóban voltam, kb másodikként távoztam.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#24047) ZoZoˇˇ válasza GalaHU (#24046) üzenetére


ZoZoˇˇ
tag

Hát sajnálom .

https://www.facebook.com/horvathphotography524/

(#24048) .mf


.mf
veterán

Bár lenne a 28-75-re is kupon :))
Használtan pillanatok alatt elkapkodják.
Most pedig jól jönne, ha már meglenne: egy ismerős filmjének voltam premier előtti vetítésén, és annyira örült a képeknek, hogy megkért, hogy jöjjek a premierre is fotózni. Igenám, de akkor kerekasztal-beszélgetés volt, statikus téma, könnyű volt manuál fixekkel is meglőni; most meg közönségtalálkozó lesz, itt fókuszban és gyútávban is sokkal dinamikusabb a helyzet... Berakom a 28-70 kitobit is, hátha lesz elég fény, de miután az már pár ilyen helyzetben felsült, nagy reményeket nem fűzök hozzá...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24049) derrik


derrik
őstag

Kupon/akció
A mezei 28mm f2 objektívvel mi a tapasztalat? Most ennyire tudnék beruházni.
Ws: talán ha belemegy a társaság abba az ajánlatba ,hogy mindenki kap 12 percet akkor lehet a modellek is egyféle néztek volna. Persze a gyermekekre ebben az esetben sem vennék mérget. Bár a kisebbik leánnyal sikerült alkut kötnöm egy fotóért cserébe Ő is készíthetett egy fotót az én gépemmel

[ Szerkesztve ]

(#24050) wms válasza derrik (#24049) üzenetére


wms
senior tag

Jó kis objektív, a legtöbben dicsérik! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.