Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) mikrofon válasza grigo (#16000) üzenetére


mikrofon
addikt

köszi!

ezt a képes oldalát sosem néztem, csak a blog-ját és sok jó videó anyaga is van. Pl. Camera Settings for Shooting Portraits – Sony Alpha A7RIII and A9 vagy A7RIII Camera Settings for Shooting Action, Sports and Wildlife

[ Szerkesztve ]

(#16002) Márton válasza grigo (#16000) üzenetére


Márton
nagyúr

klassz valóban, köszi
átméretezett képek vagy szigorúan 1:1 cropok?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16003) Bogyó bá' válasza Márton (#16002) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezek feldolgozott képek természetesen - viszont nagyon jók.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16004) Márton válasza Bogyó bá' (#16003) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, le is szedtem jópárat 4k tv-n ütni fog.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16005) #48967168 válasza mikrofon (#15998) üzenetére


#48967168
törölt tag

Jött 1db akciós árú obi a 220Volt-ba... Elgyengültem és én voltam a leggyorsabb... :)
De tesztelni csak holnap tudom! :(

(#16006) #31733248 válasza grigo (#15919) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#15919) grigo

"Te mint preset gyáros ezt mennyire tartod hitelesnek?

https://www.dpreview.com/forums/thread/3737526"

Ki kellene próbálni, simán jó lehet!

(#16005) GalaHUN

Gratulálok, kíváncsi vagyok a tapasztalataidra! A 24-105 és a 18-135 is nagyon jól sikerült az eddigiek alapján.

(#16007) rgranc


rgranc
aktív tag

https://pixinfo.com/hirek/2018/02/01/sony-milc-firmware-frissitesek-2/

Kijött a 18-135 támogatására az új firmware a6300-hoz és a6500-hoz. Viszont ilyenkor ez mit jelent pontosan? Az a6000-hez nincs új firmware, mennyire, miben nem támogatja az új obit a régi váz?

(#16008) #31733248 válasza rgranc (#16007) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem hamar kijön az A6000-re is. Ha nem támogatott, attól még valószínűleg jó az AF, de nincs torzítás
és vignettálás korrekció (RAW-ban lesz, ha a konverter tudja). Ez lehet a lényeg.

(#16009) rgranc válasza #31733248 (#16008) üzenetére


rgranc
aktív tag

Aha, köszi, én is hasonlóra gondoltam.

(Múlt héten jöttem vissza Japánból, ott napokig gondolkodtam hogy megvegyem-e utazózoomnak (mielőtt ráébredtem hogy csak februártól kapható :D ), az itthoni ~230ezres listaárhoz képest ott ~130ezerbe kerül. :( )

(#16010) derrik válasza Bogyó bá' (#15854) üzenetére


derrik
őstag

... valami van abban amit a kolléga ír. 5 usb kábel ebből 3 Kína a Xiaomi tökéletes a másik kettő kuka Sony a6000 nem vesz fel töltést vele

(#16011) rumos14 válasza rgranc (#16007) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezt nem vágom, hogy akkor most minden új obi után vázfrissítés kell-e... pár éve volt egy olyan fw frissítési hullám, aminél az volt az okosság, hogy mostantól a vázak és az obik "univerzális" nyelven kommunikálnak, azaz az obi átadja a szükséges korrekciós adatokat a váznak.
na persze reszeljenek csak a fw-en, hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#16012) rgranc válasza rumos14 (#16011) üzenetére


rgranc
aktív tag

Hát igen, az lenne a logikus hogy ne kelljen már minden egyes új obira minden vázra külön-külön új fw csak ezért...

Tényleg Econ, a canonos Sigma obikkal hogy megy ez? Mert ugye - gondolom - semmilyen vignettálás/torzítás-korrekciót nem tud(hat) a váz, csak utófeldolgozás során lehet megoldani, de hogy mondod meg a konverternek hogy ez x obi? Vagy nem is kell csinálni (annyira jó obik :D )?

(#16013) Bogyó bá' válasza derrik (#16010) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem ugyan nem "echte kínai" kábeleim vannak, hanem az évek során összegyűlt, márkás készülékekhez (tablet, GPS-ek, Microsoft Lumia telefonok, a két Sony MILC-é) gyárilag adottak, de minden készülékem mindegyik kábellel töltődik, mindegyik töltőről (legszívesebben a Lenovo tablet 2,5 A-es töltőjét használom, mert az a leggyorsabb). :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16014) madgie válasza Bogyó bá' (#16013) üzenetére


madgie
titán

Ezért nincs bajod. Ezek az hájpolt kínai kábelek vagy működnek, vagy nem, a töltőik 80%-ban ciripelnek, mint a franc, elvertem már annyi pénzt rájuk, de minek...

(#16015) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#16013) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Úgy tudom, h amelyikre erősebb töltőt raksz, az az eszköz nem fog több áramot felvenni, mint amennyit az elektronikája enged neki.. Magyarán ha kisebbre rakod, akkor hosszabb a töltési idő, ha az előírtnál nagyobbra, akkor meg u.a.

(#16016) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#16015) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Így igaz. A telefon viszont a saját 500mA-es töltőjével 5 óra alatt töltődik fel, a tabletével meg bő másfél. Ezek szerint a készülék tud több áramot is felvenni, mégis azt a picurka töltőt adták hozzá. A Sony MILC-eknek viszont tényleg tökmindegy, azok 1A-nál többet nem hajlandóak felvenni. Ha sietni akarok, akkor kiveszem az akkut, és a külső Patona töltőbe teszem, abban fele annyi idő csak.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16017) derrik válasza KawaBazsy (#16015) üzenetére


derrik
őstag

ezt én is így tudom. de ki kell sakkozni, hogy melyik kábel /mert nem mindegy/ melyik töltővel tudja a maximális töltést elérni. Nme etalon de én egy ilyet [link] vettem be. Az itthoni kábelek 0,8-és 2,1 A között szóródnak

(#16018) #31733248 válasza rgranc (#16009) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#16009) rgranc

"az itthoni ~230ezres listaárhoz képest ott ~130ezerbe kerül. :("

Az tényleg jó ár!

"Tényleg Econ, a canonos Sigma obikkal hogy megy ez? Mert ugye - gondolom - semmilyen vignettálás/torzítás-korrekciót nem tud(hat) a váz, csak utófeldolgozás során lehet megoldani, de hogy mondod meg a konverternek hogy ez x obi? Vagy nem is kell csinálni (annyira jó obik :D )?"

Nem kell megmondani, felismeri ezeket az obikat és bele is írja az exifbe. Én mondjuk alapvetően raw párti vagyok, de ha az OOC jpg-kre hajtanék, feltenném az alkalmazások közül ezt és megoldottam a problémát. Szerintem nagyon ügyes dolog, főleg, ha más gyártók üvegeit is rendszeresen használja az ember.

A Sigma obik torzítása pedig nem jelentős, de egy-egy helyzetben azért észrevehető, főleg építészeti fotóknál, amikor a kép szélein függőleges vonalak vannak. Itt van egy példa a Sigma 8-16 torzítására, az oszlopon látszik a mértéke. Ez az extrém nagy látószöghöz képest nem jelentős, de ilyen helyzetekben azért egyértelműen látható.

(#16019) vihartigris válasza #31733248 (#16018) üzenetére


vihartigris
őstag

Ez a lencse kompenzációs app csak a jpg képen módosít?

bármi reciproka a semmi

(#16020) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#15986) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, már meg is hozta a futár a tegnap rendelt zsebállványomat... ....és láss csodát: a kitobis pótváz (NEX3N) helyére simán befér, mint ahogy reméltem is. Királyság van!
Már csak annak a nyomorult Godox rádiós vakuvezérlőnek kellene megérkeznie, és teljes lesz a boldogság. :D

Szóval ez:

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16021) vihartigris válasza Bogyó bá' (#16020) üzenetére


vihartigris
őstag

Grat az új szerzeményedhez, ha sokat mutogatod a végén még én is elcsábulok :D
A rádiós kioldót honnan rendelted? Mostanában nem nagyon van raktáron.

bármi reciproka a semmi

(#16022) Bogyó bá' válasza vihartigris (#16021) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem rendeltem még meg, viszont telefonon mindkét ügyfélszolgálattal beszéltem (Mikrosat, Fotoplus): egyszerre, február második felében fognak kapni ---> majd akkor rendelek, ha lesz készleten.

szerk: a zsebállvány a 18-105G-vel kellően stabil, vagy földön fetrengős makrózásnál a vakut is rá lehet hekkelni, ha a gép kézben van.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16023) rgranc válasza #31733248 (#16018) üzenetére


rgranc
aktív tag

:R

(#16024) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#16022) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sose fogok megtanulni makrózni....... :O [kép] [kép] Mindkettő a zsebállványról: első 50F1,8 második 18-105 + 16 mm közgyűrű. Bemozdul... :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16025) grigo válasza Bogyó bá' (#16022) üzenetére


grigo
őstag

Ügyes kis állvány. Nekem ezzel az a baj, hogy ha kint vagyok természetben akkor a fűből ki sem látszik :)
Nekem valami frankó utazóállvány kellene.

Kioldót miért nem rendeled ebay-ről?
Én innen rendeltem anno vakuval egyben.

Áfa és vám mentesen és egész gyorsan itt volt.

Mondjuk ezt HK-ból írja, de anno Europe-ra szűrtem le a találatokat és úgy választottam ki az eladót. Most is találni úgy jó áron.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16026) vihartigris válasza Bogyó bá' (#16024) üzenetére


vihartigris
őstag

Szerintem nincsenek bemozdulva.
Használd a gép időzítőjét (2 vagy 5 sec) és szűk rekeszt.

bármi reciproka a semmi

(#16027) Bogyó bá' válasza vihartigris (#16026) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

2 sec időzítővel volt mindegyik. 50 kép közül ezek még a "legsikerültebbek". Fény kevés, zársebesség 1,6 - 10 sec között....

Szerk.: Sötét, északi fekvésű szobában, a padlószőnyegen. Szimulálni próbáltam az "erdőben, fák alatt gombát fényképezek" szituációt. :D Vaku nélkül nem fog menni - kell az a kioldó. (3 hetet simán tudok várni, maradnék a hazai forgalmazónál, érvényesíthető garival).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16028) McDuglas válasza Bogyó bá' (#16027) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Telefonos kioldó? :P

(#16029) vihartigris válasza Bogyó bá' (#16027) üzenetére


vihartigris
őstag

Makrózni kisebb dolgokat fényképezz (gombok, söröskupak, érme stb.)
Gomba méretű dolgokhoz nem kell közgyűrű.

bármi reciproka a semmi

(#16030) 80hun válasza Bogyó bá' (#16027) üzenetére


80hun
addikt

A 2sec kevés 10 v.12 amelyik van. Nem nyugszik meg a gép 2másodperc alatt :)

Stabi kikapcs.

Statikus témánál AF kikapcs lődd be a fókuszt MF-al.

Rekesz difrakciós határra .

[ Szerkesztve ]

(#16031) Bogyó bá' válasza 80hun (#16030) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm a segítséget, azt hiszem meg lesz a hétvégi programom. :R
10 sec az van a gépen.
Anno sok éve az a nagyon kevés makro fotóm amit lőttem, az mindig a Canon 50F1,8 +közgyűrűk, vagy még inkább a 70-200/F4L tele + közgyűrűkkel készült (sosem volt makro obim, szerintem nem is lesz: a rövid gyútávúakat nem szeretem, a hosszúakat [90 - 100 - 180 mm] meg én sajnos nem tudom megfizetni, és cipelni sem szeretném őket)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16032) rgranc válasza grigo (#16025) üzenetére


rgranc
aktív tag

Amazon.de-n ingyenes az 5-7 napos szállítás 39 euró felett (most biztosan, nem tudom hogy mindig ingyenes-e), az X1T-S pedig 44 euró , alig drágább mint a linkelt ebayes oldalon és nagyságrenddel gyorsabban itt van szerintem.

(#16033) Bogyó bá' válasza rgranc (#16032) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

15,9 ezer pénz Magyarországon, 1 év, itthon érvényesíthető garival, átvételkor fizetve. Igaz, csak a hónap második felében lesz. 2 ezer spórolásért vacakolni? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16034) grigo válasza Bogyó bá' (#16033) üzenetére


grigo
őstag

Akkor tényleg nem érdemes. De ha ilyen hiánycikk gondoltam gyorsíthat az ügymeneten.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16035) pumsz


pumsz
tag

Sziasztok, a5000-hez szeretnék venni egy objektívet, hogy pár normális portrét tudjak csinálni, csak hobbi szinten. Régi obikat néztem, mert egyenlőre nem ruháznék be drágábbra. A helios 44-2 (58mm) megfelelő lenne erre a célra? Esetleg alternatíva? Állvány nélkül is tudnék ezzel értékelhető képet csinálni? Köszi

(#16036) KawaBazsy válasza pumsz (#16035) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jó a Helios is, ha tetszik a képi világa. Nekem portréra egy Takumar 55/2-m van, de elég széles az 50 körüli obi választék, van miből szemezni. Állvány nem kell, ha van elég fény.

(#16037) Rapid136 válasza pumsz (#16035) üzenetére


Rapid136
őstag

Előbb kérdezz körbe a családban, Zenit, Praktica, FED/Zorkij van-e. Vagy más régi filmes gép.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#16038) rgranc válasza pumsz (#16035) üzenetére


rgranc
aktív tag

Én a kitobjektív mellé elsőként egy Pentax 50mm f2 objektívet vettem, szintén hobbiból (családot) portrézni, bár nekem a6000 van, a5000-nél ugyanúgy működnie kellene a focus peakingnek és a zoom assistnak. Azokkal a portrék jelentős része sikerül azért. :) A Heliosszal is szemezgettem, csak azért lett a Pentax, mert amikor rászántam magam, ezt meg tudtam venni itt Pesten, rögtön kipróbálva. Mondjuk most már el is adom mert beszereztem egy SEL50F18-at, így felesleges.
Az állvány úgyis csak (relatíve) mozdulatlan témánál segít, mozgónál, mint egy ember (szerintem portrénál is) mindenképpen szükség van a kellően rövid záridőre, így aztán felesleges az állvány ha van elég fény (vagy csinálsz). Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16039) p_adam válasza pumsz (#16035) üzenetére


p_adam
addikt

Teljesen jó (ha egy jó darabot találsz), bár ha adódik számodra egy lehetőség, hogy egy 50/1.4-et szerezz (sokféle van, szinte mindegyik jó, nekem pl. a Konica Hexanon AR 50/1.4 az ár/érték bajnok az Olympus OM Zuiko 50/1.4 pedig egy kicsit esztétikusabb portréra, Canon FD 50/1.4 is jónak mondott) akkor azok kicsit jobbak, megérik a felárat és az extra fényerő is hasznos. Azért a zársebességre figyelni kell, kereső nélkül könnyebb bemozdítani. A Helios el tudja veszteni a kontrasztot oldalfényben, szóval egy olcsó 49mm-es menetű napellenző is elég hasznos hozzá.

(#16040) grigo válasza pumsz (#16035) üzenetére


grigo
őstag

Rengeteg lehetőséged van. Én azt mondom hogy egy igazi megszállottnak 3 féle 50mm van a pocon. Egy af-es modern, egy csavarolós manuál és egy bubis manuál. Az af-es kiváltható egy penge effekt nélkülivel is.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16041) Rapid136 válasza grigo (#16040) üzenetére


Rapid136
őstag

AF 1,8/55
Minolta 1,7-1,4-1,2/50mm
Helios-103 1,8/53
Trioplan 2,8/50
ez úgy 6 db :))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#16042) #96302336


#96302336
törölt tag

Segítsetek...
Mennyit lehet reálisan kérni egy Sigma MC-11-ért? Van egy, csak feleslegessé vállt, és vissza kéne forgatnom az árát.

(#16044) pumsz válasza p_adam (#16039) üzenetére


pumsz
tag

Köszi a tanácsot mindenkinek, körbenézek az 50-esek között.

(#16045) Neck válasza 80hun (#15450) üzenetére


Neck
veterán

Erről az új obiról spekuláltunk egy barátommal, és az a véleménye, hogy szerinte ezt adják majd kitben is APS-C gépek mellé, drágább kitnek.

Én töprengtem rajta, hogy ha kijön ez az obi, rögtön cserélem a 16-50emet erre, ha optikailag jobb lesz (erre azért van esély).

De ha kijöhet kitben, akkor a használt ára jobb lehet, és emiatt érdemes lehet várni.

Mit gondoltok, van esély arra, hogy kitobi lesz belőle?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16046) #31733248 válasza Neck (#16045) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes meggondolni az általam járt utat is (MC-11 + Sigma 17-70), mert ez nem csak penge a teljes gyútávon, de egészen fényerős is.

Ha valakit érdekel, 22 ezres irányáron árulnak éppen egy Sony ECM-55B puskamikrofont. Az A6000-hez például jól jöhet.

(#16047) Neck válasza #31733248 (#16046) üzenetére


Neck
veterán

Igen, az is jó opció, de nagyon kíváncsi leszek erre az új obira. Mostanában elég jó obik jönnek ki full frame-re, hátha ez is jó lehet. Ha van stabi és gyors a fókusz, fotózni jobb lehet a 18-105 f4-nél, amiről sokan írják, hogy fixen 1 FÉ rekesz kell neki.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16048) KawaBazsy válasza Neck (#16045) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Túl hosszú sztem ahhoz, h jobb legyen, mint akár a 18-105. S sötétebb is..

(#16049) #96302336 válasza Neck (#16047) üzenetére


#96302336
törölt tag

Szerintem nem lesz rossz obi, de semmivel nem tud többet, mint a jó öreg 18-200. Specifikációi alapján kb. ugyanazt tudja. Ami egy jó hír, mert egy remek objektív. Ha méretben is kisebb lesz, mint az újabb 18-200LE, akkor jó alternatívája lehet.

(#16050) #31733248 válasza #96302336 (#16049) üzenetére


#31733248
törölt tag

325 grammos mindössze, messze a legkisebb a hasonló átfogású APS-C obik között. És az eddig látottak alapján ráadásul ez optikailag a legjobb. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.