Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) vihartigris válasza Bullitz (#36000) üzenetére


vihartigris
őstag

A számításban van egy kis hiba (szerintem).

bármi reciproka a semmi

(#36002) B1T3 válasza Bullitz (#36000) üzenetére


B1T3
addikt

Én 301 ezret számolok. Ugyebár a 430 ezres árban már érvényesítve van a Joy akció. (De enélkül sem stimmelt az összeg. :) )

(#36003) Bullitz válasza B1T3 (#36002) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Kevés volt a kávé. A lényeg hogy sok a kedvezmény :DD

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#36004) HUNgabus válasza Bullitz (#36000) üzenetére


HUNgabus
senior tag

"nem elérhető"

így könnyű akciózni, aztán véletlenül majd előkerül pár darab ha vége van, vagy már a BF-re tartalékolnak?

(#36005) Neck válasza B1T3 (#35993) üzenetére


Neck
veterán

Csináltam újabb teszteket. Rájöttem, hogy ökör vagyok :W

A csempés fotóknál ez a táv már túl közel volt ennek az obinak. Papíron jónak kellett volna lennie, mert tele állásban 85 centi a minimum fókusztáv. Ami igaz is, de nem lesz olyan éles. Szóval ha a nagyon kicsi a tárgytávolság, annak ez az obi nem örül.

Hozzá vagyok szokva, hogy a Tamronok brutál közelre fókuszálnak :D

Ahogy növelem a fókusztávolságot, úgy javul fel a 35-150. Ez kb 5 méterre van, itt már alig van különbség:


(100% kivágás)

Ez a madáretető pedig a kert másik oldalán lévő fészeren van, legalább 10 méter, vagy több, nem mértem le.


(200% kivágás)

Mindkét képen a bal oldali a 35-150.

Szerintem úgy "játszottak" az optikai formulával, hogy tele állásban a távolabbi fotók élesek legyenek, viszont a minimum fókusztávolság környékén torzít annyit, hogy a kép közepe minimálisan a fókuszsíkon kívülre kerül (ami egyébként néhány mm, ugyebár).
A sarkokban meg már jó.

Ahogy messzebbre fókuszálunk ez kiegyenlítődik, és elkezd javulni.

Persze ettől függetlenül az is lehet, hogy csak az én példányom ilyen.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36006) B1T3 válasza Neck (#36005) üzenetére


B1T3
addikt

Igen, épp ezt írtam korábban, hogy más tesztek alapján is látszott, hogy közelre fókuszálva a szélek sokat veszítenek az élességből, és a közép sem tökéletes, de egyébként ez egy természetes jelenség. 35mm-en jobban teljesít makróban élesség szempontjából, viszont 150mm-en látványosabb a háttérelmosás, szóval valamit valamiért. :)

Örülök, hogy rendben van az objektív, már csak az a kérdés, hány hét csúszással érkezik meg Magyarországra is.

(#36007) Neck válasza B1T3 (#36006) üzenetére


Neck
veterán

Azt lenne jó tudni, hogy Dustin Abbot / Gerald tesztábrája mennyire volt messze, illetve náluk ez miért nem jött elő.

Mert igazából 2-3 méterre lévő tárgytávolságnál nekem simán csinálja ezt a jelenséget, csodálkozom, hogy csak nálam jött elő. Vagy, lehet, hogy mégis szar a példányom. :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36008) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Arra van vkinek esetleg ötlete, hogy ha a mobilt használom távkioldónak az A6000-hez, akkor miért nem rögzít nyers file-t, csak jpeg-et??

(#36009) McDuglas válasza KawaBazsy (#36008) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Ha itt is appot kell indítani a vázon, (mint pl. A7-en) akkor az app indítása után külön kell ezt beállítani a vázon magán.

(#36010) KawaBazsy válasza McDuglas (#36009) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Vazz télleg, köszi! Rákért nem maradnak a default beállítások..

Egy fotós kérdésem is lenne. Szabadban, fénynél ugye rekeszel az ember f8-ig akár, ha szeretné, h pl tájképnél minden éles legyen. No de beltérben, vakuval nem lehet, mer sötét lesz a kép.. nyitva viszont nem mindenki éles, ha sok ember van a képen. Meddig "érdemes"? :-)

(#36011) m3ss válasza KawaBazsy (#36010) üzenetére


m3ss
veterán

attol is fugg, hogyan vilagitasz. ha nem direktben vilagitasz hanem tudsz bouncolni akkor tudsz egyenletesebben vilagitani. ha direktben vakuzol es olyan beallitasokat hasznalsz, hogy kb a vaku lesz az egyeduli fenyforras nincs mit tenni, ha vki nem 2 meterre van toled hanem 4 meterre, akkor ra negyed annyi feny fog jutni.
miert kellene hogy mindenki eles legyen? elkapott pillanatnal aki a hatterben van miert kell, hogy eles legyen? csoportkepnel ha egy vonalban allnak, fullframe 35mm-en f2-on 3 m targytavnal is van 1 meter elessegi sikod.
hasznalj nagyobb latoszogeket, hasznald ki a kornyezeti fenyeket is (magasabb iso, nyitott rekesz) es ne akarj a kepen mindig mindent elesre fotozni, probalkozhatsz tobb vakuval is.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#36012) PuMbA válasza KawaBazsy (#36010) üzenetére


PuMbA
titán

"No de beltérben, vakuval nem lehet, mer sötét lesz a kép.."

Ha jártál fotós tanfolyamra, akkor stúdióban f/8 és f/11 az alap rekesz vakuval :DDD Azért sötét a képed, mert a vakudat gyengére állítottad.

[ Szerkesztve ]

(#36013) KawaBazsy válasza PuMbA (#36012) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nem jártam.. :-) A vaku egy Godox 350. Akkor majd próbálgatom..

(#36014) Neck válasza KawaBazsy (#36013) üzenetére


Neck
veterán

Plafonra villants, ne telibe :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36015) KawaBazsy válasza Neck (#36014) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ja, úgy csinálom, derítőlapot kihúzva. Csak emlékszem, h egyszer lerekeszeltem, s sötét lett.. Majd ki kell kísérletezni, h meddig érdemes.

(#36016) McDuglas válasza KawaBazsy (#36015) üzenetére


McDuglas
aktív tag

A vakuzásnál emelhetsz iso-t is - a régi beidegződés és sok kellemetlenséget tud okozni, ha valaki csak 100-as ISO-n vakuzik. (pl. Maxon járatott, túlmelegedő vaku, kevés háttérfény rövidebb záridők mellett, vagy nincs elég fény nagyobb mélységélességhez)
Érdemes kitapasztalni, mekkora isoig lesz még jól kezelhető a kép, anélkül, hogy zajtengerré válna. :D Annó A58-as Sony-n nekem ez kb. 400/800 volt, A7-en már ~1600/3200.
(itt nem stúdióra gondolok, hanem inkább rendezvényes vonalra)

[ Szerkesztve ]

(#36017) Neck válasza KawaBazsy (#36015) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem beltérben APSC-n f5.6-nak elégnek kell lennie amúgy.

:R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36018) Márton válasza KawaBazsy (#36015) üzenetére


Márton
nagyúr

hát akkor szólj: "ne mozogjon senki" :D :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36019) KawaBazsy válasza McDuglas (#36016) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Úgy van állítva a gép, h 800-ig mehet isoban, nekem felette már nem tetszik a kép. A vaku meg TTL módban van, akkor - ha jól tudom - elővillant, s ahhoz állítja az erősséget.. term. a vaku erejéig.

(#36020) KawaBazsy válasza Neck (#36017) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Én is ilyen 4-5.6-ra gondoltam, majd próbálgatom. :-)

(#36021) KawaBazsy válasza Márton (#36018) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ezek a kölkök olyanok, mint a sajtkukac.. :-)

(#36022) Márton válasza KawaBazsy (#36021) üzenetére


Márton
nagyúr

jaa, hogy kölkök.
de a vakun is létezik amolyan ev shift, nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36023) Ixion77 válasza Márton (#36018) üzenetére


Ixion77
őstag

Azt a Mátrix óta úgy mondják, hogy "Freeze!" :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#36024) B1T3 válasza Neck (#36007) üzenetére


B1T3
addikt

Megkérdeztem Dustint, nála elvileg 4,5 méterre volt a tesztábra.

(#36025) KawaBazsy válasza Márton (#36022) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ilyen feliratú gomb nix. :-)

(#36026) AeSDé Team válasza KawaBazsy (#36025) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Arra gondolt talán, hogy a vakun lévő tekerővel TTL módban is tudsz EV-t korrigálni.

pl. beállíthatod +1 EV-re, és akkor az automatához képest mindig 1-el erősebbet villan.

(#36027) Neck válasza B1T3 (#36024) üzenetére


Neck
veterán

Mekkora király vagy :R Köszi!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36028) Neck válasza B1T3 (#36024) üzenetére


Neck
veterán

Ha már Dustin (nekem nagyon szimpatikus a fickó, nagy segítség :D )

Nagy Tamron összehasonlítós videó

A tesztábra 150mm vs 180mm-ről készült, ott jobbnak hozza ki a 150-est (szerintem véleményes a különbség a YouTube videó alapján.)

Ezek szerint ott már leromlik a 180-as, gondolom, nem véletlenül csinált 70-180-at a Tamron 70-200 helyett.

Viszont, ahol a régi fényképezőgépet fotózza, ott 150mm VS 150mm -en én látom a különbséget a 70-180 javára, hasonlóan, mint a saját példányaim között.

Az ő példányai között mondjuk még kisebb a különbség, mint nálam (de az enyém se vészes).

Ezek szerint nem péntek délutáni példányom van (szerintem pl a nagy látószögű részen az enyém élesebb, mint az övé).

Hasznos teszt, nagy király a csóka. :C

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36029) KawaBazsy válasza AeSDé Team (#36026) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ja, ok.. Csak gondolom ha már nem tud nagyobbat villanni, akkor hiába csavarom feljebb (ha lerekeszelem, s sötét, akkor gondolom az már maxot villant).

(#36030) kovsol válasza KawaBazsy (#36029) üzenetére


kovsol
titán

Mekkora záridőt használsz?
Úgy tudom 1/160 ig van az A6000 flash sync speed. Ha ennél rövidebb záridőt választasz akkor HSS módba vált, és ott nem fog akkorát villanni a vaku.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#36031) vihartigris válasza Neck (#36028) üzenetére


vihartigris
őstag

Én is szeretem a videóit.

bármi reciproka a semmi

(#36032) AeSDé Team válasza KawaBazsy (#36029) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Úgy próbáld ki hogy átteszed manuálisba, 1/1 erősséggel, HSS kikapcsolva. Ha akkor sem villant nagyobbat akkor tuti elérted a maximumot.

Kíváncsiságból kipróbáltam a Godox 350s-em egy viszonylag nagyobb szobában:

Derítőlap nélkül a plafont villantva, ISO 100-on f4.5 körüli rekeszt bír el. Afelett tényleg sötét.

Viszont ha feltekerem 400-ra az ISO-t, ahol szerintem még teljesen használhatóak a képek, akkor már f8-ig is le tudom rekeszelni.

(#36033) KawaBazsy válasza kovsol (#36030) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Általában A módban használom, tehát a záridőt a gépre bízom.. beltérben biztos h 1/160 alá megy a gép.

[ Szerkesztve ]

(#36034) KawaBazsy válasza AeSDé Team (#36032) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Egyszer kipróbáltam a rekeszelt kitobival, mert az csak f8 felett ad értelmes képet, de sötét lett.. Az iso auto-n van, 800-ig engedi emelni. Most próbálgattam kicsit a gyerekszobában, f5.6-on teljesen jók lettek a képek, úgyhogy első kanyarban ez lesz a default, ha nem csak egy kölköt fotózok. :-)

(#36035) vihartigris


vihartigris
őstag

Tamron Winter kupon akció!

bármi reciproka a semmi

(#36036) papaya válasza vihartigris (#36035) üzenetére


papaya
senior tag

Már kezdtem örülni, de persze 3 db objektívet érint ... VICC. Miközben az osztrákoknál a mediamartkban 839€ egy tami 17-28 ami a botrányosan gyenge HUF-al is 50e-el olcsóbb a hazai árnál... :(((

(#36037) Neck válasza papaya (#36036) üzenetére


Neck
veterán

Melyik Tamronokat nézegeted? Csak a 17-28-at?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36038) Foglalt név válasza papaya (#36036) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nem minden országnak ennyire erős a gazdasága, így a vásárlóerőt muszáj ellensúlyozni az árakkal. Igen, 10 év gari van rá :U

(#36039) konyi79


konyi79
addikt

:Y
Bár alacsony még a valószínűség, de egy 150-400F4 :B

(#36040) vihartigris válasza konyi79 (#36039) üzenetére


vihartigris
őstag

Az jöhetne, meg egy 14-24 f4-is :D

bármi reciproka a semmi

(#36041) kovsol válasza vihartigris (#36040) üzenetére


kovsol
titán

12-24 f4 mellé meglepne ha jönne, egy 14-24 f4.
Csinálhatnának esetleg egy 10-18 -t, mint ami van a laowa-nak, csak AF is lenne benne, meg optikailag jobb. :D
Egyébként a Canon kiadott egy 14-35 f4 -t. Na nekem az az átfogás tökéletes lenne, és méretre se óriási még.

konyi79 akkor a 100-400GM menne az apróra nálad úgy érzem. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#36042) konyi79 válasza kovsol (#36041) üzenetére


konyi79
addikt

Mint a fene!
Amint meglenne másik 3-3,5M hozzá....

(#36043) papaya válasza Neck (#36037) üzenetére


papaya
senior tag

Hát most van egy 28-75 első generációs, mellé épp bizniszelek egy alig használt 17-28-at, remélem minden rendben lesz, és hétvégén már nálam. Ezen felül van egy Sigma 100-400-am, viszont ez EF-es amit MC-11-el használok. Tájképre abszolút jó az AF, de baromi nagy a súlya, és erősen gondolkozom, hogy eladom a 28-75-öt meg a 100-400-at, és vennék helyette egy 28-200 Tamit, meg egy fix fényerős 35-85mm közötti obit portrézni. Viszont a Sigma 200-400 közötti tartománya is hiányozna, na meg az a brutál képminőség is amit hoz. :B

[ Szerkesztve ]

(#36044) kovsol válasza papaya (#36043) üzenetére


kovsol
titán

Tamron 70-300 esetleg a sigma helyett?
És akkor a 3 tamronnal 17-300 között le lennél fedve.

May the Force be with you!

(#36045) vond válasza kovsol (#36041) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, egy olyan 14-35-re én is vevő lennék. De miattam lehetne f/5.6-os is 150 ezerért. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36046) vihartigris válasza kovsol (#36041) üzenetére


vihartigris
őstag

Akkor legyen 14-30, hasonlóan a Nikonhoz ;]

bármi reciproka a semmi

(#36047) papaya válasza vihartigris (#36046) üzenetére


papaya
senior tag

+1, variálok is, hogy emiatt átmegyek majd nikonra. Z7-et már nagyon jó áron lehet venni second hand. :B

[ Szerkesztve ]

(#36048) vihartigris válasza papaya (#36047) üzenetére


vihartigris
őstag

Várj még egy kicsit, hátha valamelyik gyártó készít (kettőnknek ;] ) egy ilyen Sony végű obit :DDD

bármi reciproka a semmi

(#36049) Ateszponthú


Ateszponthú
csendes tag

Sziasztok! lugosi #33611-es hsz-én felbuzdulva beruháztam egy LA-FE1-es Monster adapterre.
Egy A 9 + 200-600 -as kombót használok, és csak madarászok. Párhuzamosan a Nikon rendszerrel, amit minden más ( család, kirándulás stb.) alkalommal cipelek.
Az adapter kompatibilitási listáján szerepel az általam használt Tamron 24-70 és 70-200 is, így "egye fene" bepróbáltam. Eredmények:
Tamron 24-70 f2.8 Vc G1: Rendben működik, még szemre is fókuszál, emberre és állatra is. Követés is van. Az af sebessége persze nem hasonlítható nativ obikéhoz, de teljesen használható. Az exif adatoknál sigma 24-70 szerepel :) . Mintha egy kicsit színzajosabb lenne a kép, de lehet ezt csak behaluzom.
Tamron 70-200 f2.8 Vc G1: Semmi. Nem fókuszál. A gép exponáláskor minden esetben kifagy, csak akkukivétellel orvosolható. Az adapteren az elérhető legfissebb verzió van.
Sigma 105 f2.8 Vr macro: Af nincs. Soha, semilyen. Mivel valóban csak bogarászok vele, nincs jelentősége. Amúgy rendben van. Exif nincs. Ezt még 1.4-es telekonverterrel is szeretném kipróbálni, de kicsit időhiányos vagyok.
Fiam Tamron 70-300 Vc obiját is próbáltam: Semmi.
Kardomba nem dőlök. Legalább tisztult egy kicsit a kép merre is kell elindulni, ha natív obit szeretnék venni.
Ennyi egyenlőre.

(#36050) Márton


Márton
nagyúr

Hmm, A7II-nél tényleg nincs pdaf videó módban?
Csak most olvasom a sony.net-en:
When shooting movies, the Phase Detection AF does not operate.
Akkor ezért pulzálhatott, fókuszálhatott össze-vissza legutóbb egy eseményen. Pedig fény volt bőven.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.