Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) 80hun válasza szazbolha (#11099) üzenetére


80hun
addikt

Itt az A6000 csapj le rá gyorsan :D

Bár van benne exo rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#11102) szazbolha válasza 80hun (#11101) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi a válaszokat!

Néztem azt a sokexpós a6000-et, de fogalmam sincs Sony milceknél mi számít sok expónak.
Egy belépő DSLR-t ennyi expóval nem vennék meg.
Azt sem tudom, hogy lehet ennyit beleverni. Timelaps? Vagy munka?

(#11103) szazbolha válasza rumos14 (#11100) üzenetére


szazbolha
addikt

Amiket néztem kereső nélkül NEX f3 és a5000. Árban jó, de szívesen áldoznék kicsivel többet keresőre, mert úgy gondolom azért néha kellhet, nem a precíz élesítéshez, hanem a komponáláshoz,

Jól gondolom hogy Sony milcekhez két fajta 16-50 objektívet adtak ki? Egy régebbit ami nem összecsukható és kb. 3 éve az összecsukhatót, vagy laposabbat.
Ha képen mutatja az eladó meg lehet különbözteti? Van rajtuk valami típusjelzés?
És melyik a jobb? Nyilván a kis méret előny, de optikailag? Vagy a 18-55 jobb ha mégis kitben venném? (sokan így árulják és gondolom külön eladhatatlan)

(#11104) 80hun válasza szazbolha (#11103) üzenetére


80hun
addikt

Nex3 van itt fenn egy obival még az ára se rossz. :)

(#11105) Chapel


Chapel
addikt

zindexen mostanság jönnek az a6000-ek, 120k irány ár körül. 125-ért vettem tavaly még, kevés expóval, mindenestül, hibátlan állapotban.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11106) jjeahh válasza szazbolha (#11102) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én hobbifotós vagyok, mégis beleöltem a jelenlegi vázamba is 50k expót, a régibe meg 40-et, szal nem olyan nehéz ennyit beleölni ha állandóan van témád :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#11107) rumos14 válasza szazbolha (#11103) üzenetére


rumos14
nagyúr

a nex-f3 is jó lehet mert a 16 mpixeles szenzor van benne, de olyan bűn ronda szegénykém...
az A5000 20 mpixeles szenzora egy hangyaf.nyit jobb a 16 mpixelesnél de alacsonyabb felbontású a kijelzője és ez manuálozásnál elég nagy hátrány.
a keresőt csak te tudod h kell-e neked, int látod, elég nagy felárat kell érte fizetni.
18-55 volt a régi kitobi és 16-50 az újabb, kisebb. nins 2 fajta 16-50. a 18-55 optikailag jobb, de a 16-50 ugyebár kisebb és 16mm-ről indul. én speciel azt venném, pont ezen 2 okból kifolyólag.

(#11108) szazbolha válasza rumos14 (#11107) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm, így már világos. Az is tetszett, hogy a Sony milcek USB-ről, bankról tölthetőek.
Ha jól olvastam töltés közben nem lehet fényképezni vele.
Minden típus tölthető így? (NEX f3, 5 ,6 a5000, a6000 ) vagy ezt gépenként kell megnézzem a speckóban?

Egyébként van valamilyen összefoglaló táblázat amiben a sony milcek spec adatai összefoglalva láthatóak?
USB töltés, vezérlés mobilról, vaku, vakucsati, kereső, stb

(#11109) WiZARD válasza szazbolha (#11108) üzenetére


WiZARD
addikt

A sima NEX5 nem tölthető usb-ről, külön hálózati töltője van.
Összehasonlítást itt tudsz csinálni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11110) szazbolha válasza WiZARD (#11109) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi!

Adaptereket is vennem kéne
M42, Rollei QBM - ezek OK, peremes blendebeugrasztós.

Nikon / Nex : ebből láttam több félét, de nem jöttem rá mi a különbség az AI, G, AI/AF-S jelzésűek között. Egyikben sem volt elektronika. ebay-en 20 USD alatti árral futnak.
Szóval milyen nikon / nex adaptert keressek? Van régi manuális objektívem, AF-s, és van AF-P is amin már csak elektronikus rekesz állítás van. Nem célom hogy az AF működjön.

És van Canon EF-s objektívem is. Ha jól láttam ahhoz van már 80 USD alatt is elektronikus változat, amivel megy az IF, IS, rekesz, stb.

(#11111) 3YEW válasza szazbolha (#11110) üzenetére


3YEW
tag

Nikonhoz: Nem rég én is ezen meditáltalam, de arra jöttem rá, hogy midegy, nikon f a bajonett típusa. Ha viszont szeretnél rekeszgyuru nélküli objektívet venni akkor kell az adapterek Legyen valamilyen rekeszgyuru. Az hogy ez esetleg mennyit ront a kepminosegen nem tudom, hiszen nem véletlen teszik oda a rekesz ahova. Szerintem.
Ha tévednek, akkor szóljon valaki.
(Vagy esetleg kérdezz rá egy nikon topicban :D )

T

(#11112) 80hun válasza szazbolha (#11110) üzenetére


80hun
addikt

Mivel van nikon dslr géped felesleges feladapterezni a nikon obit egy nex-re. Használd a nikonon :)

(#11113) szazbolha válasza 80hun (#11112) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem felesleges, mivel D5500-al nincs fénymérés a manuális Nikkor objektívekkel, míg az összes sony milccel van.

Továbbá van olyan tulajdonsága a legolcsóbb NEX-nek is (5N-óta), amit a drágább Nikonok sem tudnak, nemhogy egy 200K-s belépőszintű Nikon DSLR. Pl elsőredőny elektronikus zár. Azaz nagytelével ismét tudnék úgy fotózni, mint canonnal (4 éve ott belépőszinten is), hogy az exponálás indításakor nincs berezdülés.

Szóval kell az a Nikon/Nex adapter és ha canon/nex adapterrel egy árban lenne az elektronikus változat, akkor azt is megvenném azonnal.

(#11114) m3ss válasza szazbolha (#11113) üzenetére


m3ss
veterán

nem kotozkodni akarok, de miert jo hobbizni 2 belepo kategorias gep egymas mellett? miert nem csak a nikonra vagy csak a sonyra koncentralsz?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11115) rumos14 válasza szazbolha (#11108) üzenetére


rumos14
nagyúr

usb-ről töltés talán az 5R-nél jelent meg. én imádom, mobiltelőm töltőjét használom.
azok a gépek tudják amikhez nem adnak külön akksitöltőt, viszonylag egyszerű a képlet :)

az olcsó Canon adapterekkel _használható_ AF nem lesz egyik szóbanforgó géppel sem.

(#11116) szazbolha válasza m3ss (#11114) üzenetére


szazbolha
addikt

Mert van sok jó manuális objektívem.
Canonról Nikonra váltottam, ezzel ezek használata/használhatósága megszűnt. A sony milc másodgépnek kell, videózni és manuálozni. Szórakozni... ahogy a többi.

Nem 2 hanem 4-6 "rendszerem" szokott párhuzamosan lenni, ha filmeseket és KF-et is beleszámoljuk.
Nem munkáéra kell.... nincs benne ésszerűség.

(#11117) szazbolha válasza rumos14 (#11115) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi!
Én erre a EF/NEX adapterre gondoltam mint "olcsó": COMMLITE 18.000 Ft-ért

(#11118) 80hun válasza szazbolha (#11117) üzenetére


80hun
addikt

Kb ennyit várhatsz tőle kontraszt alapon.

(#11119) szazbolha válasza 80hun (#11118) üzenetére


szazbolha
addikt

Bőven elég, canon élőképes élesítés is kb. ennyit tud, nikonnál talán egy picit jobb a helyzet főleg az AF-P objektívvel.

Canon EOS / NEX adapternek elsősorban azért kell elektromosnak lennie, hogy a blendét lehessen állítani, nincs rajta tárcsa. Az AF már csak hasznos plussz.

(#11120) tvamos válasza szazbolha (#11113) üzenetére


tvamos
nagyúr

Biztos, hogy pl. a D7200 nem tud fenymerest a manual obikkal?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11121) szazbolha válasza tvamos (#11120) üzenetére


szazbolha
addikt

D7200 AI-kal tud fényt mérni pre AI-kkal nem. De sajnos nekem D5500-am van ami semmivel nem mér fényt ami nem elektronikus csatlakozású.

(#11122) tvamos válasza szazbolha (#11121) üzenetére


tvamos
nagyúr

Rosszul olvastam. Bocs!

Amugy tenyleg, minek ket gep, ha dragabb Nikon sem tudja, akkor lehet, hogy egy Dragabb Sony jobb lenne, a Nikon helyett is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11123) szazbolha


szazbolha
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Ez a fórum nagyon hasznos volt. Többször is végig mentem rajta célzott keresésekkel.

Végül nagyon olcsón vettem egy NEX-F3-at.
Tudom meglepő döntés, de ebben a gépben minden benne van/volt már amit akartam kivéve a kereső. Ok, a tárcsa hiánya kicsit zavar, de a gyengéjét próbálom erényként értékelni: 99%-ban A módot használok.
Kb 60.000-80.000 Ft-tal többért kaphattam volna a6000-et, ami a másik jelöltem volt.
Ha valakit érdekel leírom miért pont ezeket és hogy kb. 2 nap alatt miért jutottam erre a döntésre.

Az első 1 órás ismerkedés után úgy gondolom remek másodgép lesz. Vagy csak simán játszó gép lesz.
Lehet beteges dolog, de örömmel tölt el, hogy szinte minden kedvenc objektívemet rá tudom tenni.

Újabb meglepő fordulat: Bp-i boltban találtam manuális EOS/NEX adaptert. Persze ezzel nem működnek az EOS objektívek, viszont elég volt egyetlen NEX adapter és a korábbi canon adaptereimmel minden rámegy,
(a Nikon/EOS-t valakinek kölcsönadhattam, mert nem találom, de majd az is meglesz......)

(#11124) Uzi74 válasza szazbolha (#11123) üzenetére


Uzi74
senior tag

Az EOS obik blendéjét be tudod fixálni, ha bekapcsolt állapotban adott blendével csavarod le a canon fényképezőről - akkor megtartja általában, és akkor nem csak full nyiltottan tudok őket használni:)

(#11125) szazbolha válasza Uzi74 (#11124) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, igen így van, de az EOS gépem már eladtam. Amúgy nem valami komfortos az a beugrasztás+levétel, szóval már alku alatt egy elektromos adapter is.

Meglepően jó ISO 3200-on az F3-as, nem hiába poziciónálta magasra ebből a szempontból a DXO.

(#11126) konyi79 válasza szazbolha (#11123) üzenetére


konyi79
addikt

Rendben van ott az f3, ha találtál olcsón kipróbálni a rendszert. Akkoriban kicsit floodolta a Sony a piacot, elég gyorsan újultak, legalábbis változtak a vázak. Abban már a 16MP-es érzékelő van, ami nem véletlen alapozta meg a Sony szenzorok hírét. Jó benne, hogy a normálisabb lcd van rajta. Ami miatt az újabb, wifis vázakat jobbnak tartom manualozni, van alkalmazás, amivel lehet profilokat menteni, amivel exifbe le lehet rakni mivel készült a kép, meg akár korrekciós profilt lehet neki csinálni. Meg a 3-as sorozat átka az oly-hoz hasonló alap ISO200-as büntetés, ami itt ráadásul tényleg közel ISO200.

(#11127) Márton


Márton
nagyúr

Egy A5100 videómódban croppol-e a fotó látószöghöz képest?
Ha igen, mennyit? valamint 25 és 50p módban is?

Wifin keresztül android progival lehet pl. végtelen hdr timelapse módra tenni?
köszönöm

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11128) szazbolha válasza konyi79 (#11126) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez tényleg két hátrány. Az ISO200 műszaki okát nem ismerem, de biztos nem szimpla kicseszés. A profilozás jó dolog lehet, tényleg van mikor X idő után fogalmam sincs melyik kép mivel készült. (canonon is sok adaptált objektívet használtam)

Most kicsit küzdök a menüvel... valamit el állíthattam, mert az expó gomb lenyomása nélkül is állandóan élesre állít.
Az 1.01 végleges NEX-F3 fw van rajta magyar nyelv nélkül. Meg lehet csinálni, hogy magyar Sony oldalról származó (elvileg magyar nyelvet tartalmazó) fw-t ráerőltessek? Vagy van valami régió korlát?
Francia portugál és ázsiai nyelveke választhatók az angolon kívül.

(#11129) konyi79 válasza Márton (#11127) üzenetére


konyi79
addikt

Csak a képarány változik nekem úgy rémlik.

Nem, 990 kép a max, meg TL-ben egyébként sincs HDR, legfeljebb RAW

(#11130) konyi79 válasza szazbolha (#11128) üzenetére


konyi79
addikt

Pedig de, szegmentálás része az 5-ös sorozattól, ugyanaz a szenzor meg feldolgozó.

Pre-AF vagy ilyesmit keress, az van bekapcsolva. felesleges magyar menüvel kínlódni szerintem.
Nem kikapcsolható amint látom f3-on.

[ Szerkesztve ]

(#11131) Márton válasza konyi79 (#11129) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, tehát csak alul-felül vág a 16:9 miatt.
third party android progira gondoltam. azok sem tudnak hdr TL-t?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11132) konyi79 válasza Márton (#11131) üzenetére


konyi79
addikt

Félreértelmezhető az app kifejezés, nem tudsz androidos appokat telepíteni rá. Felejtsd el mi fut rajta, lényegében egy független rendszer, saját appokkal. Nincs harmadik féltől származó tartalom.

(#11133) Márton válasza konyi79 (#11132) üzenetére


Márton
nagyúr

hmm, mert eny nikont pl lehet vezérelni
cameracontrol, stb.
nem települ semmi a kamra, csak wifin keresztül exponál a teló
akkor sony-nál ez felejtős, kár
köszi

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11134) 80hun válasza Márton (#11133) üzenetére


80hun
addikt

Sony-hoz a PlayMemories Mobile app-al tudod vezérelni tab-ról v. telóról a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#11135) Márton válasza 80hun (#11134) üzenetére


Márton
nagyúr

csak?
és ez is mind sony termék?
[link]
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11136) konyi79 válasza Márton (#11133) üzenetére


konyi79
addikt

Ja igen, ahogy 80hun írja, telefonról vezérlő app van. Hogy abból valami tud-e HDR TL-t, azt nem tudom..
A gyári biztos nem, de telefonra telepíthető 3rd appok vannak

[ Szerkesztve ]

(#11137) Márton válasza konyi79 (#11136) üzenetére


Márton
nagyúr

na ez érdekel...
akkor van remény?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11138) konyi79 válasza Márton (#11137) üzenetére


konyi79
addikt

Majd megmondod. Szerintem még senki nem próbálgatta, melyikkel mit lehet :DDD

(#11139) Márton válasza konyi79 (#11138) üzenetére


Márton
nagyúr

ha ezt veszem.. még vacilálok
ezért is kérdezek :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11140) #31733248


#31733248
törölt tag

Megsétáltattam ma a Várban az A6000 + MC-11 + Sigma 8-16mm kombót (galéria a képre kattintva):

Mindjárt felteszem a teljes méretű fotók linkjét is.

[ Szerkesztve ]

(#11141) Muerte68 válasza #31733248 (#11140) üzenetére


Muerte68
addikt

érdekes perspektíva jó fotó :R
azért elég speciális a felhasználási köre.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11142) szazbolha válasza #31733248 (#11140) üzenetére


szazbolha
addikt

Nagyon jó az a Sigma. Nekem ez jött ki az Nex-F3-ból egy régi 105-ös nikkorral:

(#11143) #31733248 válasza Muerte68 (#11141) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#11141) Muerte68

Köszönöm. :) Érdekes és nagyon jó obi, városban csatangolni, épületfotókat készíteni nagyon jó, de azt azért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a vázzal és az adapterrel együtt 1 kiló...

(#11142) szazbolha

Mekkora rekesszel készült ez a fotó? Egyébként a fene megeszi, alig hosszú ideje alig van normális fény a kültéri fotókhoz. :(

(#11144) szazbolha válasza #31733248 (#11143) üzenetére


szazbolha
addikt

f/2,8 vagy f/4, sajnos nem írtam fel.

Ez a kis Sony NEX nagy meglepetéseket tartogatott nekem: manuális objektívvel elfogadta az S módot (AUTO ISO-val) beállítottam 1/800-ra és csak a témára kellet figyeljek. Azért nem túl egyszerű élesíteni, ha fény esik a keresőre.

Vannak nyitott rekeszes képek ha érdekel (kissé lágy). Kiváló optika ez a 105/2,5. Le se merem írni mennyiért vettem. Az egész felszerelés 50K-ból meg van sony objektív nélkül.... Tegnap óta kaptam ajánlatokat 25K-s NEX gépekre is.

(#11145) #31733248 válasza szazbolha (#11144) üzenetére


#31733248
törölt tag

Inkább f4 lesz, ahogyan elnézem. Szívesen megnézném a nyitott rekeszes képeket. Ajánlom figyelmedbe a Carl Zeiss Jena Sonnar MC electric 135mm f3.5-öt, 25 ezer forint környékén megveheted adapterestül, már nyitva is éles, kontrasztos képe van, a hátteret pedig gyönyörűen, selymesen mossa.

(#11146) szazbolha válasza #31733248 (#11145) üzenetére


szazbolha
addikt

Fogjuk rá, hogy az egyik félalakos a másik meg egész alakos (a tárgytáv kb kétszeres)

(#11147) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Lightroomnak ti melyik verzióját használjátok? Ezt ti megveszitek jogtisztán, vagy ncore-ról letöltitek? Tudtok valami jó ingyenes programot, van pár túlexponált tengerparti képem nyárról, automata funkcióban használtam, még fogalmam sem volt a beállításokról, RAW formátumban fotóztam. Szeretném egy kicsit feljavítani őket.
Vagy mit ajánlotok, hogyan kezdjek neki?
A6000 kit lens tulaj vagyok.
Köszi a segítséget!

(#11148) #31733248 válasza Filithey2016 (#11147) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#11146) szazbolha

Jónak tűnik!

(#11147) Filithey2016

Javaslom az A6000 ajánlóm elolvasását, erről is szólok benne, be is linkeltem. A Capture One-t használom, szerintem ez a legjobb. A Lightroom szintén nagyon jó, de a hasonlóan jó kép elérése talán munkásabb. Nekem 5.7 van belőle, 10 ezer forintért vettem az egyik kollégától, jogtisztán.

[ Szerkesztve ]

(#11149) Filithey2016 válasza #31733248 (#11148) üzenetére


Filithey2016
csendes tag

Köszönöm!

(#11150) konyi79 válasza Filithey2016 (#11147) üzenetére


konyi79
addikt

Mégis mit vársz, varezre buzdítsunk? Számtalan ingyenes lehetőség van a piacon képfeldolgozásra, ha nem akarsz venni, tessék azt használni. Az összefoglalót ha elolvasod, találsz neked valót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.