Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Neck válasza derrik (#11000) üzenetére


Neck
veterán

Tatyó, tartalék akksi v power bank, na meg szerintem néhány szűrőt beújíthatsz :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11002) konyi79 válasza derrik (#11000) üzenetére


konyi79
addikt

Először némi tudás, tudd merre tartasz. Addig ne szórd a pénzt, szükséged lesz rá. Használd.

(#11003) derrik válasza konyi79 (#11002) üzenetére


derrik
őstag

itt megálltam egyenlőre :) a tudás vagy részei majd jön lassan. De jó ks hobby lesz ez szerintem. Mert az ablakból nem sok mindent látni.
Csak apróságokra gondoltam, hogy megfelően tudjam használni, óvni, a teknikát. Valmint egy kirándulás alatt ne érjen meglepetés.

(#11004) tvamos válasza derrik (#11000) üzenetére


tvamos
nagyúr

Raw Therapee.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11005) Rapid136 válasza derrik (#11000) üzenetére


Rapid136
őstag

Nincs világosabb objektiv, csak hibás expozició.
Indulásnak egy 16-50 (vagy 18-55) és az 55-200 kitobjektivek bőven lefogják a legtöbb kompakt zoomtartományát. Indulásnak nem rossz. Vagy ott van a 18-200mm ultrazoom is.
Viszont a 18-70 tele vége alig különbözik az 50-estől, minimális az a 20mm. inkább 18-105 környékén gondolkozz.
Az objektivparkod meg úgyis folyamatosan változni fog az épp aktuális érdeklődésednek megfelelően. Olyan nincs hogy valaki már a legelején kitalálja hogy hogy melyik obi a megfelelő neki :-)
És persze minél jobb minőségű és fényerejű egy objektiv annál drágább lesz, úgyhogy el lehet kezdeni gyüjtögetni, elsőként egy fényerős fixet portrézni, szépen elmosott háttérhez.
Utólag már hiába nézegeted a hisztogramot, azt fotózásnál kellene, hogy tudj korrigálni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11006) #31733248 válasza woodbear (#10998) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Mi ez az AF-c mánia? Nem tudsz vele komponálni se. Akkor inkabb lock on fokusz. Az legalabb ott marad ahova belövöd."

Nekem az AF-C általában megfelel. A Sonynál nagyon ügyesen viselkedik, mert a közelebbi célra áll rá, ráadásul nagyon jól működik az arcfelismerés, a szem fókusz. Az ember akkor érti csak meg igazán, amikor más gépet fog a kezébe, aztán valahogy nem akar úgy harapni, mint ahogyan már megszoktuk és természetesnek vesszük.

(#11007) derrik válasza Rapid136 (#11005) üzenetére


derrik
őstag

Köszi
Csak tájat, természetet szeretnék fotózni. Ez a hisztogram dolog a utólag egy jó és egy nem olyan jó fotó különbséget meg tudjam nézni. De ez a kolléga álltal linkelt alkalmazás meg oldotta.

(#11008) m3ss válasza #31733248 (#11006) üzenetére


m3ss
veterán

jaja, en is tobbszor hasznalom embereknel az AFC-t mint az AFS-t. plusz lehet ott lockolni is a fokuszt, nekem az AEL gomb af off-ra van allitva, mint dslren. barmilyen af modban hipp hopp lockolni lehet a fokuszt, es meg a peaking mutatja is hogy epp mi eles.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11009) woodbear válasza m3ss (#11008) üzenetére


woodbear
addikt

Mondjuk erre nem gondoltam, hogy offoljam a fókuszt az ael gombbal például. Így már más értelmet nyer a dolog. F1.4-en kiváncsi vagyok mennyire lesz pontos :) ki is próbálom majd. Bár ebben az esetben is érdemes gondolom a legkisebb fokusz ponttal operálni. A peaking azert annyira nem hasznos nagy rekeszen. Kb nem ér semmit :)

[ Szerkesztve ]

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11010) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Kicsit fura kérdés, de egy adapterrel felszerelt obinak mennyire változnak az értékei? Pl egy adaptált ef 50mm f1.8-ból mennyi lesz? Valahol olvastam hogy 1.6-tal kell felszorozni, de már nem teljesen vagyok benne biztos. :)

Köszi! :)

(#11011) Dr.NX válasza sszemtelen (#11010) üzenetére


Dr.NX
addikt

Minden ugyanaz marad.
Esetleg az összhosszára lehet mondani, hogy nő, de szigorúan véve az objektívet nézve még az sem. :)

Elfogadom a sütiket.

(#11012) Rapid136 válasza sszemtelen (#11010) üzenetére


Rapid136
őstag

Ezt baromi gyorsan felejtsd el. A gyujtótávolság és a fényerő az adott objektiv technikai paramétere. Egy sima lencsenélküli adapter nem változtat semmin. Igazából a lencsés sem, de azoknak lehet hatása a vetitett képre.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11013) rumos14 válasza Rapid136 (#11012) üzenetére


rumos14
nagyúr

ő simán a crop szenzor miatti látószög változásra gondol...

(#11014) m3ss válasza woodbear (#11009) üzenetére


m3ss
veterán

en legtobbszor auto wideon vagyok, arcfelismerovel nekem ez tunik a legjobb fokuszmodnak emberek fotozasara. ha rossz helyre fokuszal meg mindig lehet neki nyomni egy ok gombot, amivel kozepen elkezd fokuszalni. vagy ujraprobalkozni wideon. en max statikusabb temaknal hasznalom a single pointot. annyira korulmenyes az af pont valasztas, ez a legnagyobb hibajuk sztem ezeknek a kameraknak.
lenne touch af vagy egy joy, hmm, biztos nem kellene nekem jobb kamera jo par evig :B
ha lenne tapi, akkor is auto wide af-c-ben fotoznek sztem, arcfelismerovel. csak touch af override jo lenne..barmikor ha nem jo helyre fokuszalna touch af-fel meg lehetne neki adni a celpontot.

a lock on af-et mondjuk sose probaltam meg, az hasznalhato a7-en vagy a7 II-on?

batist szereted? harap az autofokusz? a bokehja az iszonyat jo, probaltam a multkori kiallitason par kepre...csak sokallom az arat, art obik mellett minden nativ obi draganak tunik :W
de ez a 85 art akkora batar objektiv...bar a 35 zeiss is :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11015) Nippon válasza #31733248 (#11006) üzenetére


Nippon
őstag

De AF-C-ben nincs szem af, mármint nem vált át AF-S-re ha lenyomod a hozzárendelt gombot, hanem kiírja, hogy folyamatos fókusz alatt nem elérhető. Ha gombra visszaváltana AF-C közben, az nagy királyság lenne. Így meg vehetünk A6300/6500-at. ;]

(#11016) m3ss válasza Nippon (#11015) üzenetére


m3ss
veterán

az eleg jo feature lenne ha eye af gombra valtana AFS-be rogton... :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11017) #31733248 válasza Nippon (#11015) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nálam a C1 gombra van kitéve a fókuszmód váltás, arra szoktam átállni, ha a szem fókuszt használom. Ott van az exponáló gomb mellett, számomra éppen jó helyen.

(#11018) Nippon válasza #31733248 (#11017) üzenetére


Nippon
őstag

Én a fókuszmezőt tettem a C1-re a C2-re pedig a fókuszmódot, de az FN menüből is el tudom érni, még pont befért.
Ami zavar, hogy a profiloknál nem tud különböző beállításokat eltárolni a gombokra, nálam vagy bbf vagy a szem af van az AEL-re téve.

(#11019) Rapid136 válasza rumos14 (#11013) üzenetére


Rapid136
őstag

Félek hogy semmire nem gondol, csak sikerül mindenkit összekavarni ezzel a szorzós számolgatással.
Azt se tudja miért kéne számolgatni...
:-)

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11020) 80hun válasza sszemtelen (#11010) üzenetére


80hun
addikt

Az adapter nem változtat az objektíven, azért kell hogy meglegyen a bázistávolság és legyen végtelened..
Megpersze hogy fel tudd rakni a gépre. :)
Az EF50/1.8 ugyanolyan lesz mint bármelyik 50-es obi ha felrakod a gépre.

A crop szorzóknál a Full Frame a kiindulási pont így egyszerűen fogalmazva ehez viszonyítunk mindent :)
FF 1x
Apsc 1.5x (canon 1.6x)
Mft 2x
Stb.

Az obikra a fizikai gyújtótávolság van ráírva és ezt kell a crop szorzóval megszorozni.

Apsc-n az 50mm F1.8-ból ekv 75mm-es látószöget kapsz, a fényerő változatlamúl marad F1.8 .
Az ekv DOF f2.7 lesz. :)

Itt egy egész jó kis cikk olvasgass :)

Rapid136
Látom neked a crop factor a gyengéd :D

(#11021) Neck válasza Nippon (#11018) üzenetére


Neck
veterán

Milyen jó, hogy feldobtam a témát, megy a Best practice, hogy kinek mi hogy fekszik a legjobban. Szerintem sokat lehet tanulni belőle!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11022) Rapid136 válasza 80hun (#11020) üzenetére


Rapid136
őstag

Igen mert a digitális gépek igen jelentős része APS-C és m4/3, és akik használják azt se tudják milyen egy FF+50mm kombináció, nemhogy más gyujtótávolság.
Értem hogy átszámolod, de ez mit mond ennek a rétegnek? Hogy az 50mm APS-C vázon ekvivalens 75mm lesz? Mi van? Miért kéne megszorozni? Ey olyan viszonyítási pontra hivatkozunk amit nem ismernek...
:-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11023) woodbear válasza m3ss (#11014) üzenetére


woodbear
addikt

Kipróbáltam ezt az ael gombra AF off módszert AF-c ben....hát nem győzött meg. Nem is értem miért nem lock ont használsz helyette. Azt lehet ugy, hogy AF-s-ben rárakod a kívánt helyre és elkezdi követni amíg nem expozol vagy le nem mégsézed (automatán vált af-s bol AF-c be amíg megy a lock on, majd vissza) vagy a masik módszer AF-c ben rá lehet rakni az expo gombra. Pl kivalasztod a center fokusz mezőt, aztán félig le nyomod az expot es követi addig amíg nem nyomod le vagy fel nem engeded. Sokkal hatékonyabb es gyorsabb így. (Szvsz)

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11024) konyi79


konyi79
addikt

Az AEL volt nekem is a szem af 6000-en, bár szinte sose használtam. Az f1,8-as üvegekkel sincs annyira szűk a dof, sima arcfelismerés ne lett volna elég. Viszont a 6300-on van váltókar végre megint, aka NEX7, ami nagy jóság, egyből ott van gyorsan MF ha kell. Egyébként osztom, mindig af-c, nem nagyon hibázik, a 6300 pláne. Mostanában meg rászoktam, a teljes mezős af helyett AF-lock flexible tracking vagy mi. Otthagyom középen, rá a témára, utána akárhogy mozoghat, vagy komponálhatsz, el nem engedi. Ha jól rémlik 6000-en még nem volt ez.

(#11025) madgie válasza konyi79 (#11024) üzenetére


madgie
titán

Kicsit OFF, de ide illik: a múltkori X-T2 videó után (amikor aláírtad ,hogy harap az az AF) elgondolkodtam, hogy elég automata az AF Fuji videó alatt, így valószínű, hogy az egyszerű wide követést használja. Na ez még az előző generációban is inkább csak dísz volt, de hát 3*3 PDAF-fel nem is ugrálhat túl nagy területen az ember, maradt a Zone AF :D Szóval most átlöktem wide-ba az X-T2-t, persze C-AF és az is teljesen így működik végre, mint a Sony-n: kiválasztom, hol "induljon" a keresés, és szépen adogatja a sok pontot egymásnak, ahogy mozog az alany és/vagy én.

(#11026) konyi79 válasza madgie (#11025) üzenetére


konyi79
addikt

Ja, hát kb a T1 az 1gen pdaf szenzorra épült, mint a NEX6. Abban kicsit nagyobb a terület, viszont a müködését nem reszelte a Sony addig, alig ér valamit. A T2 bemutatókból látszik, nagyon beért a Fuji is. Én nem látok valós különbséget, inkább a beállítás dönt ott már. A mostani generecióknál már tényleg kifogy az érv a tükör mellett, és ami döbbenet, ez pár év alatt jutott ide.

Na most remélem nem lesz flame belőle, de kíváncsi leszek mit kezd majd a pana. A vázai nagyon jók, videó nagyon jó, de videóban a dfd nem jó, ott az zsákutca.

[ Szerkesztve ]

(#11027) woodbear válasza konyi79 (#11024) üzenetére


woodbear
addikt

Igen ez a lock on AF amit egyel feljebb írtam. Szerintem is teljesen korrekt.

m3ss egyébként baromira tetszik a batis. A rajzolat meg a 3D hatás miatt lett ez az 1.4 GM helyett. Meg a dizájn és a méret is nagyon finom. Imádom. Sokat még igaz nem lőttem vele, de majd májustól lesz alkalmam. Egy darabig biztos helye van a táskában. A 35 gyorsabb valamivel egyébként. De a batis sokkal jobban karcol. Igaz 1.8, de a 35mm 1.8-on se éri el azt a minőséget :)

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11028) #31733248 válasza woodbear (#11027) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem csodálom, én is nagyon-nagyon elfogadnám... :)

De ha már említed a 3D-s rajzolatot, az előbb néztem meg ezt a videót és eléggé nagyot néztem... A SAL-1650 képe zoom létére valami gyönyörű. Tekerjetek 6:40-re a BMW belsőhöz például, csodaszép, 3D-s rajzolata van, pedig zoom....

A Canon 135mmL-t is feltették MC-11-gyel, ez még APS-C-n is eszméletlen, mit tud.

(#11029) woodbear válasza #31733248 (#11028) üzenetére


woodbear
addikt

Na Ja a 135L baromi jó cucc. De amugy a samyang 135-öse is hozza azt a szintet. Brutálisan jó üveg. Ha egy olyan obit kihozna nativba a Zeiss mint az A mountos 135 F1.8, akkor cserélném a batist, addig nem :)

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11030) rumos14 válasza #31733248 (#11028) üzenetére


rumos14
nagyúr

használtam ilyen üveget A77-en, és azért annyira nem voltam hasra esve tőle. kétségtelen, hogy jó áron szokott menni használtan (100-130k - említenem sem kell, hogy E bajonettes ilyen üveg, ennyiért mikor lesz elérhető...). élesség a sarkokban azért gyengült, a CZ 16-80 rajza akkor már szebb, 3D-sebb volt. ami legjobban zavart, az az eléggé középszerű, meglehetősen ideges bokeh 50/2.8-on.

(#11031) jit1120


jit1120
csendes tag

A Sony mostanában majd mivel lep meg minket? Készített az Olympus M1 II-be egy elég jónak tűnő 4/3-szenzort (pedig maga ilyen gépeket nem ad ki, ez meg úgy tűnik veri az A5000 20Mp AP-C szenzorát) és a Pentax KP-be egy új APS-C nagy érzékenységűt. Véleményem szerint ha ez olyan jó lett, mint amit a promóciók írnak, ezt már betehették volna a A6500-ba is, az úgyis korán jött az A6300 után.

(#11032) #31733248 válasza jit1120 (#11031) üzenetére


#31733248
törölt tag

Már a több évvel ezelőtti modellek is elverték az új Olympusba szerelt szenzort, nézd meg például az alábbit:

https://m.mobilarena.hu/tema/micro_four_thirds/hsz_80664-80664.html

[ Szerkesztve ]

(#11033) Grga_Pitic válasza #31733248 (#11032) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A dpreview tesztábráján ennek a totál ellenkezőjét is lehet bizonyítani:
[link]
Ennyit érnek ezek a tesztek.

Remélem nem akarod linkelgetni ezt is mindenhova, mint a GX7 tapasztalatokat... :U

(#11034) madgie válasza Grga_Pitic (#11033) üzenetére


madgie
titán

Ez egyébként pont azt bizonyítja, mennyire ki van hegyezve az E-M1 II szenzora és amint hozzá kellene erősebben nyúlni a képhez (az árnyekokból részleteket előszedni), ott már elfogy az erő, nemcsak zajos lesz, hanem elmásznak a színek is.

Dxo-n jól mutat, az a lényeg :D

(#11035) tvamos válasza madgie (#11034) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor mi a verdikt? A meret a lenyeg?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11036) madgie válasza tvamos (#11035) üzenetére


madgie
titán

Dehogyis. Kinek mi a fontos. Valakinek a méret, az ooc színek, a működés mennyire áll kézre, stb. Eleve az objektívek felől közelít jó esetben az érdeklődő, nem fordítva.

Rossz döntés nincs, csak tudni kell, mit akar az ember. Az olyan kérdésekre én sem tudok válaszolni az ismerősöknél, hogy "kéne nekem egy gép, a mobilomnál jobb legyen, ennyi".

(#11037) Studi válasza tvamos (#11035) üzenetére


Studi
addikt

El kellene felejteni az A jobb mint B összehasonlításokat, mert teljesen fölösleges, és félrevezető. Kinek mi a fontos, kényelmes. A fizikát becsapni nem lehet, háttérmosásban és zajban hátrányban lesz a kisebb szenzor. Az már más kérdés, hogy APS-C viszonylatban ez a diferencia közel sem akkora, mint azt egyesek látni vélik. De ha ők úgy érzik elengedhetetlen az APS-C, akkor lelkük rajta. :)
Lőni kell a jó képeket azzal, ami épp a kezünk közelében van! ;)

(#11038) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Vettem egy sony a5000-et és az lenne a kérdésem,hogy érdemes-e frissíteni a szoftverét?
Ezeket a verziókat írja a gép:

Ver. 1.10

Objektív
Ver. 01

(#11039) konyi79 válasza SybenX (#11038) üzenetére


konyi79
addikt

1.10 a legfrissebb a vázadhoz, ne keress újabbat. A SELP1650-nek pedig nem volt szüksége újabbra. Csak azok az objektívek kaptak frissítést, amelyek megjelenésükkor nem lehettek felkészítve pdaf-re.

(#11040) #31733248 válasza Grga_Pitic (#11033) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézd, ezt az Olyt kimondottan jó fényképezőgépnek tartom, csak senki ne kábítsa magát azzal, hogy pariban van a legmodernebb A-PSC szenzorokkal.

(#11041) konyi79 válasza #31733248 (#11040) üzenetére


konyi79
addikt

Mindenkinek mások a preferenciái, és gondolhatja úgy emiatt neki jobb választás egy APS-C váz. Nálam is ez döntött, a Sony vázak tudásban, szolgáltatásban, formába jobban bejöttek.
De ugyanígy állhat valakihez közelebb az mft is. Nem gondolom, korlátozni kellene bármelyik topikot abban, más gyártó vázairól beszélni lehessen, de ezt csak egymás véleményének tiszteletben tartásával lehet megtenni. Ez néha véletlen vagy tudatosan de nem megy, a MILC topikokban sok elfajult indul emiatt.
Mindkettőtük hozzászólásának van valóságtartalma, de mellőzi a másik véleményének tiszteletben tartását. Az ilyenekből szerintem a topik(ok) olvasóinak jórészének elege van (velem együtt), az ilyen flame keltésből.
Topikon belüli kommunikációtokban ezt kérlek vegyétek figyelembe.
Köszi.

(#11042) #31733248 válasza konyi79 (#11041) üzenetére


#31733248
törölt tag

A véleményemből szerintem elég nehéz lenne kiolvasni, hogy nem tisztelem a kolléga véleményét, mindössze mások a preferenciáink, nincs ezzel gond.

[ Szerkesztve ]

(#11043) Grga_Pitic válasza #31733248 (#11040) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Ez OK, ha feljebb is ezt írod, el sem indul a vita.

konyi79: én sem szeretem a flame-et, de néha van, ami mellett nem lehet csak úgy elmenni, főleg sokadjára - ezért az éles fogalmazás. Econnal azért vagyunk annyira nagyfiúk, hogy tudjuk, mikor kell abbahagyni...

(#11044) jit1120 válasza Grga_Pitic (#11043) üzenetére


jit1120
csendes tag

Bocs, igazán nem azért írtam az Olympus M1 II-t hogy arról írjunk, hanem, hogy a Sony adta neki a 4/3 szenzort, és a Pentaxnak az új APS-C-t.

Ezek a szenzorok így elsőre jónak tűnnek, a 4/3 lehetne az RX-ben az 1" helyett, igaz akkor kissé nagyobb lenne a váz, de szerintem nem sokkal (pl. Pana LX100), mivel nem cserélhető lencséi vannak.
Lehetne egy új Sony APS-C gép is a Pentaxnak adott ISO 819200-et "tudó" szenzorral (bár jó, ha pl. egy DXOmark "low light iso" érték alapján ISO 1600 felé megy ).

Szóval ezért hoztam fel a témát, nem méricskélni a 4/3 és az APS-C-t, mivel a nagyobb szenzor jobb szokott lenni.
Vannak akik nem értékelik sokra pl. a DXOmark táblázatát. De ha döntenünk kell egy gép mellett, nem biztos hogy van lehetőségünk elsőre kipróbálni minden szóbajöhető fényképezőgépet. Én egy jó kiindulásnak tartom ezeket a teszteket, ahol valamilyen mérések alapján pontozzák a szenzorokat. Szoktam DPreview tesztábrákat is nézni.
Van még egy tesztgrafikon (dinamic range és ISO settings), amelybe most tették fel az Olympus M1 II-t, és sok gép értékét mellé tehetjük, pl A6000 és A6500, itt elég jól szerepelt. Ezen az oldalon gyakran végigzongorázok az egyes típusokon :) Nem tudom mennyire szubjektív a grafikon, de egynek jó.

http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Olympus%20OM-D%20E-M1%20Mark%20II,Sony%20ILCE-6000,Sony%20ILCE-6300

Ezzel nem az Olympust magasztalom (igaz azért kipróbálnám, sőt itt nagyon jó a grafikonja, bár annyi pénzért inkább valami Sony A7...) , hanem hogy a Sony milyen jó szenzort tud csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#11045) Márton


Márton
nagyúr

üdv,

Az A5100 egy wifis timelapse applikációval
- max milyen gyorsan tud lőni jpg-t? (max felbontást és mondjuk U3-as kártyát feltételezve)
- ugyanez raw esetén?
- tud-e ilyenkor expo bracketet is?
- videó közbeni túlmelegedés ellen van-e már valami hatásos DIY MOD?

Igazából ez utóbbi miatt nem túl szimpi. Komolyabb munkára alkalmatlan, ha éppen megáll egy fontosabb beszéd alatt például :F

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11046) Neck


Neck
veterán

Ez az Amazon Basic SLR Bag jó egynek? Olcsón meg akarom úszni a fotóstáska vásárlást, az A6000 elvitte a zsebpénzt :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11047) #31733248


#31733248
törölt tag

Megjött a Sigma 8-16-om, holnap lövök vele néhányat. Van itt egy jól sikerült, gyakorlati teszt vele, érdemes megnézni. Nagyon jó obi, extrém gyújtótávolsággal.

(#11048) Chapel


Chapel
addikt

hallo

Vennék markolatot a6000-re, a dupla aksi és a jobb fogás végett. Találtam is,kérdésem, hogy van e valakinek tapasztalta ilyennel, használ-e valaki hasonlót?
Innen indulnak ahogy látom...bár most egy havernak a kétaksi+dupla töltőt levámolték, így lassan félek rendelni bármit ami nagyobb egy gyufásdoboznál :U

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11049) konyi79 válasza Márton (#11045) üzenetére


konyi79
addikt

Felbontástól, kártyától függetlenül 1s a legkisebb időköz, amit be tudsz állítani.
Raw detto
Nem
Nem ismerek, meg ez alapvetően fényképezőgép. Komolyabb munkára nem 150k-s eszközzel kell nekivágni.

(#11050) konyi79 válasza Neck (#11046) üzenetére


konyi79
addikt

Érdemes úgy venni, meg tudd tapogatni, ki bele tudd próbálni előtte. Úgy se sikerül többnyire elsőre, nemhogy online :N
Engem otthon néha azzal cinkelnek, közelíti a táskáim száma az asszonyét. Persze a nők ezt nem érthetik... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.