Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Bullitz válasza qnadam (#37992) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Aki zoomokat használ nézze meg lightroomban, hogy az adott lencsével milyen gyutávokon fényképezett.

Nekem így nézett ki roughly: Tamron 28-75 - kb. 2800 kép
75mm -- 1100 kép kb
28 mm - 500 kép kb.
45-55mm közt - 700 kép kb

Összeadva kijön, hogy a 2800 kép több mint 3/4-ét a szokásos fix gyutávokon lőttem.
Ez szerintem viszonylag sok emberre lehet igaz.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#38002) m3ss válasza kovsol (#37998) üzenetére


m3ss
veterán

#37997qnadam felre ne ertsd, nem bantasbol irtam, magamra gondoltam az ossze-vissza tekergetes kapcsan. iden vettem egy tamron 28-75 g1-et es ezt tapasztaltam.
de annyira szar elessegben, autofokuszban hogy utobbi honapokban elo se vettem, sztem eladom. rendering meg erdekes, mert tok jo 3d-s kepe lenne, de a bokeh meg nagyon ideges, "darabos"...csak azt nem dontottem el, hogy kell-e helyette 24-70 sigma v sem.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#38003) syIex válasza m3ss (#37991) üzenetére


syIex
veterán

Maximum eladom... :DDD
Nem akarok sok lencsét egyelőre. Kettőt tervezek egy Prime és egy Zoom. Ha "beindulna a dolog" akkor nyilván úgyis vennék még helyzet és téma függően többet. Amiket most kinéztem viszont váz függő, hogy mennyit fogok tudni megvenni.
Zoom terén Tamron 28-75mm f/2.8 vagy Sigma 24-70mm f/2.8.
Prime terén pedig Sony FE 35mm f/1.4 GM.
Ha az A7III vagy az A7C venném akkor tudnám megvenni mind a két lencsét, az A7IV-nél viszont csak az egyiket cserébe jóval időtállóbb lenne maga a váz úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#38004) qnadam válasza m3ss (#38002) üzenetére


qnadam
veterán

nem vettem magamra, csak leírtam a saját tapasztalataimat :)
eleve 3000px széles képeket adok le (erre is csak nemrég tértem át kétezerről), de nekem nagyban is rendben van. ha pixeleket bújok a kép szélén, téglafalat fotózva, akkor persze nem :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38005) qnadam válasza kovsol (#38000) üzenetére


qnadam
veterán

hát ez az, csak nem volt időm/energiám/kedvem tesztelni még.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38006) qnadam válasza Bullitz (#38001) üzenetére


qnadam
veterán

csak a cserélgetés. meg rendezvényen nagyrészt úgyis f5,6 körül lövöldözök, mert fontosabb, hogy ne csak egy ember szeme legyen éles a képen, hanem esetleg a körülötte állóké is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#38007) kovsol válasza Bullitz (#38001) üzenetére


kovsol
titán

Kíváncsiságból megnéztem, és én tökre a végletek embere vagyok, mert bármilyen zoom obit nézek mindig a két végén fotózom messze a legtöbbet :D Soha nem lehet elég széles, vagy elég hosszú.

May the Force be with you!

(#38008) kovsol válasza syIex (#38003) üzenetére


kovsol
titán

Amíg tapogatolózól addig vegyél egy Sigma 24-70 f2.8 -t szerintem. Az egy jó kezdő tartomány. Aztán pár hónap utána majd kialakul, hogy mire lenne még szükséged. Ki tudja lehet most azt mondod, hogy egy 35mm GM -t akarsz, de a zoom használata meg mondjuk arra világítana rá, hogy lehet egy 50mm kellene neked, vagy egy 85, de lehet 20mm stb. Ne agy isten egy 70-200 vagy 16-35 :DDD Lehetőség végtelen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#38009) Neck válasza sgery (#37964) üzenetére


Neck
veterán

Az tuti, hogy amint megvenném az a7C-t, kijönne az a7C II és lemenne az enyém ára :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#38010) m3ss válasza syIex (#38003) üzenetére


m3ss
veterán

ezekkel nem nyulsz melle. mondjuk a 35 1.4 gm lehet overkill kicsit, a 35 1.8 ar/ertekben verhetetlen.
na meg kijon a gm arabol egy 35 1.8, 85 1.8, nagylato sor is szuken talan.
persze nem akarlak lebeszelni a 35 gm-rol, sohanemadomel obi nalam..

ha ellopnak a felszerelesem es vhonnan indulni kellene, tuti egy 35, 85 1.8 komboval inditanek. sot ha igazan bolcs lennek itt meg is allnek ;)
sot eleg sokan meg is allnak, nagyon sok videosnal latok 35 1.8-at..multkor pont azt meselte egyikuk, hogy focus breathing nem erinti annyira a 35 1.8-at, mint a gm-et, szoval lehet video miatt utan neznek ennek is...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#38011) kovsol válasza m3ss (#38010) üzenetére


kovsol
titán

35mm f1.8 valóban egy remek objektív videóra. Focus breathing kb az egyetlen gyengepontja ezeknek az új GM objektíveknek.

May the Force be with you!

(#38012) Bullitz válasza kovsol (#38007) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Na ez az, de akkor meg minek egy standard zoom? :D bár még én sem mertem meghúzni a ravaszt és eladni, de egyre jobban érik bennem.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#38013) Bullitz válasza m3ss (#38010) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Pont ezt a két üveget vettem meg a tamron zoom után. Mivel egyre valószínűbb, hogy jövőre esküvőket fogok fotózni így nagyon nézegetek mellé egy sigma 24mm 1.4-et, meg a zeiss 55-öst és akkor tényleg nem kéne már a zoom. (ja persze meg az első időkben bérelni minden alkalommal egy második vázat) :D

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#38014) Gaben92


Gaben92
őstag

Jár valaki közületek jégcsarnokba fotózni? Jövő héten műkorcsolya (Espoo GP) aztán párom akar lőni egy pár képet. Röviden a történet annyi, hogy már az 1,2 millás 70-200 GM II-vel szemezik aztán kíváncsi lennék, hogy overkill-e vagy meg lehet oldani lassabb lencsével is.

Egy f/2.8 200mm prime fele ennyiért pont kurva jó lenne de ahogy nézem 135mm-nél megáll a történet E-mount-nál és 400-nál folytatódik. :(

Tamron 70-180 f/2.8-on gondolkodik még de a 28-200 mm f/2.8-5.6 mellé kicsit redundáns a dolog. Akkor azt meg el kellene adni, rakni hozzá és venni egy 24-70 f/2.8-at.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#38015) m3ss válasza Bullitz (#38013) üzenetére


m3ss
veterán

a zeiss 55 eleg ellentmondasos nekem, nem is tudom mi legyen vele.
kisse fatyolos, kontraszttalan a kepe nyitva, de meg 2.2-on sem az igazi. elessegre is hasonlokat mondanek, bar ez kevesbe zavar.
autofokuszban is tobbet teveszt mint a gm de a 85 1.8 is jobb volt ilyen teren...ellenben nagyon kremes, 3d-s.
sztem nem kell mind a 4 obi, el kell donteni, hogy a 24/55 vagy a 35/85 kombo a jobb. ha inkabb emberek fotozasa a cel, akkor az utobbi jobb.
amugy en fotoztam sokat 24/50 1.4 komboval is, talan meg jobban is szerettem, kreativabb voltam vele. de pl. egy gyerek fotozason a 24mm nagyon keves kepre jo, amig a 35-tel kb vegig is fotozhatnad...
ha eskuvozni akarsz fix obizni ugy sem lehet 1 vazzal.sot eskuvozni sem szabad 1 vazzal :D szoval azzal kezdenek, aztan meg nagylato, mert azert az is kell bulihoz. kreativhoz sem art neha, es az imadott nagy csoportkephez is kell sokszor. ezzel a 24mm-t ki is valthatod.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#38016) kovsol válasza Gaben92 (#38014) üzenetére


kovsol
titán

Béreljen egy objektívet inkább, nem kell mindjárt milliós objektíveket venni.
400GM és 100-400GM-el próbáltam már. f5.6 és 1/1000sec már ISO6400-10000 között figyelt. Gyors mozgás miatt meg ugye nem lehet a záridővel nagyon spórolni.
400mm viszont ha egész alakos képet akarsz csak a pálya 2/3 vagy távolabbi részén jó, amúgy túl szűk.
Talán egy 70-200 f2.8 lenne jó, és akkor ha közelebb jönnek akkor is elég jól beleférnek, meg a fényerő is kedvező.
Ezek mondjuk a pálya mellől készültek, nem tudom ő honnan fog fotózni.

May the Force be with you!

(#38017) sgery válasza syIex (#38003) üzenetére


sgery
őstag

Egyébként úgy, hogy igazából azt se tudod mit akarsz fotózni én lehet egy használt A6000-6400-ba ruháznék FF obikkal (hogy majd FF-re váltásnál ne kelljen legalább a lencséket lecserélni)
Ott úgyis ráérzel mi tetszik, mi megy jól neked, egyáltalán akarod-e a macerát és nem is fáj ha leejted vagy ha áron alul adod tovább.
Mert fotózni macerás dolog ám - főleg az utómunkák egy nyaralás után... A videóra meg ez fokozottan igaz. Egy 3 perces nyaralós videó több napnyi munkád lesz..
Mondjuk ha meg úgyis cégesre veszed, még mindig bőven nettó fölött tudod eladni használtba akár 1 év múlva is, bármit is veszel, tehát bukni nem fogsz hacsak nem lopják el vagy vágod földhöz.

Ha pedig türelmes vagy, sokszor használtba is vannak "black friday" vételek. Én pl. a 24-105-öt nettó 200ba tudtam megvenni, makulátlan 1-2x használt állapotban..

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#38018) vond válasza m3ss (#38010) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 35 GM-nek sajnos brutális focus breathing-je van. :( Ennek fényében a 600+ ezres árát finoman szólva sem érzem indokoltnak. Ha bármennyire is fontos a videózás, én ezt elfelejteném. Hacsak nem modernebb Sony vázat vesz mellé (bár azt írja, arra így nem lenne pénz), amikben már van kompenzáció. Csak úgy meg tuti lesz a 35 mm-ből 42-45.

Az f/1.8-as 35-nek ezzel szemben nagyon minimális a breathing-je. Én is sokat húzom az élességet, és nagyon szép, hogy nem változik a képkivágás. A 85 mm f/1.8-nál zavar is egy kicsit, mert azon is erősebb.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#38019) Bullitz válasza m3ss (#38015) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Hát igen, valami ilyesmi volt az eszmefuttatásom magamban is. Így jutottam el a Sigma 24 1.4-hez, az új DG DN Art verzió.. nem a régi dsrl átüteltve. Majd lesem mikor lesz valami eksön rá.

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#38020) PNP válasza syIex (#38003) üzenetére


PNP
őstag

Unpopular opinion: az 1.4 szerintem tulertekelt (ugy altalaban). Nagyon jo 1.8-as nativ fixek vannak. Nekem 20/35/85 f1.8 sorom van, es ujra ezt vennem. Zoombol ugy remlik, hogy a ketto kozul a Tamronnak jobb az autofokusza, de az egy orok vita, hogy eleg-e a 28 mm.

Bullitz: abbol, hogy egy zoomot fix gyutavokon hasznalsz, nem kovetkezik, hogy kivalthato lenne fixekkel.

(#38021) Gaben92 válasza kovsol (#38016) üzenetére


Gaben92
őstag

Javasoltam neki én is de nagyon ódzkodik a béléstől. Másik az, hogy 100€/nap nálunk kb a bárlés és 8 napról beszélünk alapesetben (2 event) és akkor még mindig ott van, hogy Olaszországban GP finalra is kell bérelni valamit a tök ismeretlen olasz piacon. Szóval inkább vásárlás felé mozdulna.

Pont ez a problémája amit írsz... 400GM túl hosszú (árban is :DDD), 100-400GM-mel meg sehol sincs, mert az is f/5.6-on van már 200-on (annyit tud a mostani is), akkor már inkább 200-600 G-re nyomná el a lóvét.

"Talán egy 70-200 f2.8 lenne jó, és akkor ha közelebb jönnek akkor is elég jól beleférnek, meg a fényerő is kedvező."

Igen írtam is, hogy pont azt nézegeti, 3100€-ba vesztegetik felénk. 2600€-ba adják a GM I-et e az nem megérős. Pálya mellől fog fotózni amúgy.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#38022) syIex válasza sgery (#38017) üzenetére


syIex
veterán

Azért M4/3-al fotóztam már jó pár dolgot, de még nincs meg, hogy mi is lenne a cél. Az biztos, hogy nem makrózás. :B
Használtat pont a céges vásárlás miatt nem akarok, mert így is kb annyira jön ki, ha a nettót nézem és zsír új cuccok. :)

#38020 Ezt is olvastam már pár helyen, hogy lehet felesleges az 1.4, mert ár/érték arányban sokkal jobb lehet egy 1.8.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#38023) kovsol válasza Gaben92 (#38021) üzenetére


kovsol
titán

Sigma 100-400 esetleg?
Igaz az se fenyerős, de olcsó.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#38024) Gaben92 válasza kovsol (#38023) üzenetére


Gaben92
őstag

Valami majd lesz. :D Hátha lesz jövő héten valami leakciózva, bár nem sok reményt fűzök hozzá.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#38025) Kristof93 válasza Gaben92 (#38021) üzenetére


Kristof93
senior tag

Amióta van Topaz denoise/dxo meg hasonlók a zaj nem számít, lehet lőni iso25000-el nyugodtan.

(#38026) PNP válasza Gaben92 (#38024) üzenetére


PNP
őstag

Sigmára hónap végéig cashback van.

(#38027) simes


simes
csendes tag

sziasztok

nem tudom ki milyen jartas a temaban.
kiesett a kezembol az A7sii vazam, nem esett tul nagyot, a redony fennakadt, visszanyomtam, azota elektronikus zarral hasznalom.

A szervizbe azt az infot kaptam, hogy a Sony ff vazaknal ez elofordul, gyenge a zarjuk, valoszinu csere lesz, hamar egyszer szetszedik.

Mashol is olvastam,hogy nem csak en jartam igy, a szerviz is talalkozott nem egy ilyen esettel.

szedett mar szet valaki sony ff vazat? mi tortenhetett vele? mellecsuszott valami? eltort? szetcsuszott?
Azert is erdekelne mert nem a harmadikrol dobtam le, persze majd ha eljutok szervizbe, megkerdem oket is.

[ Szerkesztve ]

(#38028) El Joe


El Joe
tag

Sziasztok,
croppos vázról (F) váltanék a a7iv-re. Fixbuzi vagyok, egyenlőre 24GM ami megfogott, azután a Sigma 85 art. De az egyik kedvenc az 50es lenne. A GM-mel kezdődne a varia, de minőségben mi lenne ezen a gyútávon a sor, amiért nem kellene valakinek a veséjét eladnom? :)
Jahhh, csak fotó (landscape, wildlife, + 1kis portré).

[ Szerkesztve ]

(#38029) Gaben92 válasza Gaben92 (#38024) üzenetére


Gaben92
őstag

Na kijöttek nálunk a Sony ajánlatok (nem tudom Magyarországon hogy megy, nálunk központilag kezeli a Sony az egész országban mit akcióznak). 70-200 GM nem lett akciós sajnos...

Hirtelen ezeket találtam érdekesnek még, szóval megy a gondolkodás...

70-200mm f/4 G OSS 1200€ + 200€ cashback
200-600mm f/5,6-6,3 G OSS 1800€ + 100€ cashack
24-70mm f/2,8 GM 1900€ + 200€ cashback

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#38030) syIex


syIex
veterán

Na most esett ki az A7III a jelöltek közül. Laza 250K emeltek csak az árán KIT-ben.. :(((
Az A7IV esetén "csak" 40 ezret emeltek.... :o

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#38031) kovsol válasza syIex (#38030) üzenetére


kovsol
titán

28-70 vs 24-105 nem egy liga :D A 28-70 az ilyen ne legyen annyira poros a szenzor darab, míg a 24-105 egy normális objketív.

[link] fotoplusban 1 054 890 Ft - cashback

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#38032) Bogyó bá' válasza kovsol (#38031) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...ne legyen annyira poros a szenzor..." :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38033) syIex válasza kovsol (#38031) üzenetére


syIex
veterán

Persze, de eddig annyi volt a Sonynál is és félő, hogy le követik a dolgokat.....
Minden esetre letettem róla, az A7IV lesz a nyerő és csak váz, mert ahhoz a kit lencse ahhoz tényleg csak por ellen lenne jó, de abban már van beépített redőny.. :DDD
Egyelőre egy üveget fogok venni hozzá és jó pár nap olvasás után arra jutottam, hogy Sigma 24-70mm f/2,8 lesz a megfelelő ár/érték arányban számomra. Szerintetek az az obi jó lehet vagy van jobb ajánlás? Azért nem akarok fixet, mert nem tudom még, hogy mi lesz a fő téma.

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#38034) syC válasza syIex (#38033) üzenetére


syC
addikt

Nekem pont ugyan ez a kombóm van (A7iv + 24-70 dg dn), szerintem nem fogsz benne csalódni. Fényerős fixet egyedül beltéren szoktam felrakni (video), ahol tényleg nincs elég fény( 3200iso a ii. natív szint, szóval lehet neki tolni), de kb minden mást meg lehet oldani.

(#38035) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ez lett a 85 1.4 utódja. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#38036) Neck válasza Speeedfire (#38035) üzenetére


Neck
veterán

Szép fényeket hozzá!

(Standard irigy komment :P)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#38037) vihartigris válasza Speeedfire (#38035) üzenetére


vihartigris
őstag

Samyang?

bármi reciproka a semmi

(#38038) syIex válasza syC (#38034) üzenetére


syIex
veterán

Meg is rendeltem még van akció is az obira.
A gép és az üveg összesen 1.414M lesz bruttóba. Kicsit több, mint szerettem volna, de elég jól bele lépek a közepébe legalább felszerelés terén.. :DDD
Viszont sajnos az obi nincs készleten szóval pár napot tuti várni kell rá, de remélem jövőhétre megjön. :))

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#38039) Speeedfire válasza Neck (#38036) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi! :R

Standard protokoll köszönés! ;]

vihartigris: Igen, samy. Ma jött meg.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#38040) kovsol válasza Speeedfire (#38035) üzenetére


kovsol
titán

Jól néz ki :)
Én is nézegettem ezt az objektívet, mert a 135GM túl drága nekem.

Kíváncsi lennék, hogy 200mm fix objektívet mikor ad ki valaki.

May the Force be with you!

(#38041) Speeedfire válasza kovsol (#38040) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én is így voltam vele. GM drága, sigma marha nehéz, a 105 sigma főleg. Maradt a samy obi.

Gondolom ha lesz 200mm akkor a sony fogja először. Se sigma, se samy, se tamron kínálatban nincs ilyen.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#38042) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Sziasztok! Találkoztatok mostanában olyan preset csomaggal, amit kifejezetten szoni fotós készített és főként az új vázakhoz (A1, A7IV stb.) Nem érdekel, ha meg kell venni, de baromi kíváncsi vagyok, nálam jobb kezű utómunkázók elképzeléseire, ugyanis itt állok készen, hogy lecseréljem a Fuji szettet de, hogy megfelelően exponált RAW-ot ennyit kelljen tekergetnem, hogy a bőrszín rendben legyen, mielőtt a további utómunkát megkezdeném. Ez nem fog menni nekem.
Persze, gyanús lehetne, hogy amiket eddig néztem nagy szoni ambassadorokat, valahogy mind a "meleg tónusokat :U " kedveli úgyhogy telibaszott narancssárga mindenki, a zöldek meg a nullához le vannak húzva, csakhogy én sportot fotózok és többet szeretnék true to life bőrszíneket átadni, a körülvevő növényzet normális színének megtartásával mint artisztikus fantazmagóriákkal és narancsemberekkel terhelni a megbízóimat.

UI: Kb két éve végzek nem reprezentatív felmérést a megbízók körében, párok, esküvő, céges rendezvények stb és a válaszadók 82%-a utálja a fekete-fehér képeket. Úgyhogy igen, én is imádom a szétcsúszott fényű, de betalált képeket átbaszni FF-be, csak éppen akiknek csinálom azok nem szeretik.

[ Szerkesztve ]

(#38043) Neck


Neck
veterán

Sony Alpha ZV-E10 + Sony E 11 mm F1.8 (SEL11F18) + Sony GP-VPT2BT
Ha valaki pont ezt nézegeti - tovább csökkent az ára, most 991 euró (1241 - 250 euró voucher), és van esély egy 50 eurós cashback -ra is.
Ha működik Amazonra (szokott), akkor 941 euró a vége.

Német amazonon.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#38044) Neck válasza DonRazzino (#38042) üzenetére


Neck
veterán

Az egy dolog, hogy mit adnak ki az emberek a kezükből, de nekem pl az automata fehér egyensúly hellyel közzel alapból jó eredményt ad. Szóval nekem nem tűnik a dolog kifejezetten problémásnak.

Ugyanakkor meg felesleges sokat pörögni rajta, aki megkapja a képeket, jellemzően nem kalibrált fos mobil (maximum tablet) kijelzőn nézi vissza a fotókat.

A tökéletesen kidolgozott fotókat mobilon visszanézni olyan, mint egy 80 ezer forintos fine dining degusztációs menüt betenni a hűtőbe, és másnap mikrózva megenni.

Change my mind.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#38045) whatnot


whatnot
őstag

Érintőlegesen ontopic.

Capture One Pro 23 licenc -40%. Örök licenc €349 helyett €209, éves €219 helyett €131. -50% styles-okból (akármik is legyenek azok).
DxO is akciózik, a PhotoLab €219 helyett €149, de vannak más akciók is ott.

(#38046) Kristof93 válasza Neck (#38044) üzenetére


Kristof93
senior tag

Egy oled telefon képernyő valamiyen normális módban (rec2020, srgb) jobb a számítógép monitorok 99.9(?) százalékánál. Több szín, tökéletes feketék, 500-800 dpi. Persze kicsike, de közelről nézi az ember.

De hogy ne csak off legyen - DonRazzino:
A Sony színek messze 'valósághűbbek' mint a Fuji-é, soc. Persze ezt általában nem szeretik az emberek. Preset-et nem ajánlanék, esetleg ilyen film konverziókat (VSCO meg hasonlók), de azt is csak kiindulásnak.

(#38047) vond válasza DonRazzino (#38042) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én LR Calibration panelen szoktam kicsit megrántani a Hue csúszkákat (általában a kéket egy kicsit mínuszba, esetleg a vöröset egy csöppet pluszba), és úgy még boldogabb vagyok az A7III színeivel. De túlzásba nem szabad esni, mert akkor elérkezünk a nemrég több topikban is tárgyalt fosbarna minden színvilágú képekhez. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#38048) koxkids válasza whatnot (#38045) üzenetére


koxkids
őstag

Hmm, köszi, nem is lenne rossz.
De utánaolvasa sajnos az iPad app előfizu ebben nincsen benne :(
Így marad az LR előfizetés.

(#38049) Bullitz válasza vond (#38047) üzenetére


Bullitz
aktív tag

A7III-nál nekem az egyik legjobb fejlesztés az auto White Balance-on belül a prioritás állítása volt, szerintem sokkal szebbek a színei mint a korábbi szériékon. (nálam a white a prior nem az ambient)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#38050) Speeedfire válasza DonRazzino (#38042) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igaz ez A7III, de kb bármilyen gépre rá lehet húzni. Az LR-ben vannak gyárilag beállított prolilok is, de a legjobb ha te magad csinálod. Ez is érdekes lehet.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.