Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Márton válasza #31733248 (#15000) üzenetére


Márton
nagyúr

Megnéztem, van neki stabos obija is.
Az F2.8-at nem azért írtam, hogy hú, attól biztos jobb lesz egy fotó, hanem mert épp ilyen van az aprón.
És kevés fényben, ha nem lehet vakuzni, és hosszú záridőt sem alkalmazni, akkor bizony jól jön a fényerősebb obi. Ezt melyik profi nem írja alá?
Btw. én ilyen gömböt nem adok át :B

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15002) #31733248 válasza Márton (#15001) üzenetére


#31733248
törölt tag

Egy percig nem lehet vitás, hogy jól jön a fényerős obi és az sem, hogy J.G. is tanulhat még. Csak érdekességképpen, hogy FF géppel f4-en még egy hivatásos és működhet szépen.

(#15003) grigo válasza #31733248 (#15002) üzenetére


grigo
őstag

Időnként be szoktam pótolni a vlogját, amit nagyjából Bali óta követek. Bár mintha mostanában nem találná a helyét és kicsit kifáradt volna a vlog, esetleg útkeresés van. Na de lényeg a lényeg, azt azért látni kell, hogy ő elsősorban épület és enteriőrrel foglalkozik, elsősorban geometriai formákkal vonalakkal dolgozik, tehát neki mindenekelőtt nagylátószögű objektív a fő eszköze, sok esetben tiltshift üvegek. Állvány nélkül nem is lő szerintem, neadjisten ha esküvőzik akkor kerülhet elő a tele, de neki bevallottan is nem ez a fő profilja.
Nyilván egy klasszik esküvőfotós, portréfotós, gyerekfotós, állatfotós nem az f4 változatot venné, de minimum stabis verziót.

Amúgy off: de ti milyen fotósokat követtek? (Bárhol)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15004) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#14996) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ez esetben meglepő, h videós obit vettél mindenesnek.. ;)

(#15005) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#15004) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

1 (egy) darab univerzális obit szerettem volna, amit az én fotózási szokásaim mellett nem kell cserélgetni, mindig a gépen lehet. Fix fényerővel, elfogadható képminőséggel, képstabival, még éppen emészthető áron. Nincs olyan marha nagy választék E-bajonettesből.... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15006) #31733248 válasza grigo (#15003) üzenetére


#31733248
törölt tag

Követni ugyan csak egy--két embert szoktam, azonban több videót is láttam már tőlük:

Jason Lanier
TechnologyMafia
Manuel Ortiz
Jason Vong
CameraStore
Tony Northup
that1cameraguy
Gary Fong
Serge Ramelli
Christopher Frost
DigitalRev (bár Kai számomra nagyon nehezen nézhető)
Max Yuryev
DSLR Video Shooter
Matt Granger
Lavikka Photography
Mark Galer

Biztos kifelejtettem egy-két nevet. Vastagítva a leggyakrabban nézettek.

(#15007) mikrofon válasza #31733248 (#15006) üzenetére


mikrofon
addikt

Manuel Ortiz videókat én is szoktam, de nem vagyok biztos, hogy a fotós miatt :B
Kai W: engem kifejezetten irritál...
Jared Polin - FrokNowsPhoto - szoktam még nézni, bár valószínű csak a haja miatt, mert egyetemista ként nekem is ilyen volt... Innen az avatárom neve is.....
Kohl Photography
Beards And Gear
PhotoRec TV

amiket te írtál azok közül még néhányat én is nézegetek...
pl: Jason Vong - bár néha túl sok.....

Én nem követem egyiket sem, hanem időnként ránézek a youtube-ra és megnézem mik az aktuális, új videók az érintettektől....

[ Szerkesztve ]

(#15008) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#15005) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A Zeiss 16-70-et kezdtem nézegetni, a napokban láttam egy eladót 160 pénzért. Videózni nekem hibátlan a kitobi, fotózásra kell jobb. De nem sietek vele, majd ha már meguntam a jelenlegi palettát, s újítanék. :-)

(#15009) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Képminőségben mi lenne nagyobb lépes sony a6300 kit obinál jobb?Ami megérné azt a plusz pénzt

[ Szerkesztve ]

(#15010) Bogyó bá' válasza apple87 (#15009) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gyakorlatilag csak egy fényerős fix-sor, már ha hajlandó vagy sűrűn cserélgetni őket.
A 18-105G és a méregdrága Zeiss 16-70 sem "igazán jó", bár a kitobinál jobbak. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15011) 80hun válasza apple87 (#15009) üzenetére


80hun
addikt

Fogalmaznál kicsit pontosabban. :)

Mire kell , zoom v. fix kell helyette.?

(#15012) apple87 válasza 80hun (#15011) üzenetére


apple87
senior tag

Mindenképp kell egy fix, portréra
meg egy nagylátó zoom, kültér beltér fotózás

[ Szerkesztve ]

(#15013) #31733248 válasza apple87 (#15009) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hol használod a leggyakrabban, vagy melyik a legfontosabb gyújtótávolság Számodra? A kitobi kb. 19mm-től egészen tisztességes teljesítményt nyújt. Ha rekeszelni tudod, a teljes képmezőn egészen éles és a CA ellen is jó a védelme. A 18-55 is ugyanolyan olcsó, de nincsenek olyan látványos gyengeségei, mint a 16-50-nek a nagylátós képszéleknél. Van itt vele néhány vázból kieső, korrigálatlan jpg, ekkor valamivel szélesebben lát 18mm-nél, becslésem szerint kb. 16-17mm között lehet valahol:

18mm - 18mm - 18mm - 19mm - 24mm - 24mm - 24mm - 26mm - 27mm - 28mm - 35mm - 42mm - 44mm - 55mm

(#15014) vihartigris válasza apple87 (#15012) üzenetére


vihartigris
őstag

Fixnek a korábban ajánlott 50 1,8 vagy drágábban az 55 1,8. Szűkebb látószöggel a 85 1,8.
Nagylátó zoomnak 16-35 f4

bármi reciproka a semmi

(#15015) 80hun válasza apple87 (#15012) üzenetére


80hun
addikt

Az anyagiak amit rá szánsz?

Portréra 50/1.8 OSS
Beltére nagylátó Sigma 16mm f1.4 mondjuk.

Kisebb költségvetéssel
Sigma 60mm f2.8 és Sigma 19mm f2.8

A zoom fogas kérdés. :)

(#15016) apple87 válasza 80hun (#15015) üzenetére


apple87
senior tag

Egyenlőre akkor a fix biztos portréra az 50mm

Nos két fajta van melyik a jobb és miért? [link]
vagy a [link]

[ Szerkesztve ]

(#15017) Bogyó bá' válasza apple87 (#15016) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A második!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15018) tomiee85 válasza apple87 (#15016) üzenetére


tomiee85
senior tag

Az első FF obi, gyenge AF motorral, OSS nélkül. APSC-n mindenképpen a SEL50F18 (F nélkül).

(#15019) KawaBazsy válasza apple87 (#15016) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A második kell neked, az első FF-re van, OSS nélkül.
Az az üveg olcsó is, s jó is. DE ha még olcsóbbat szeretnél, s nem zavar a manuál fókusz, akkor nézel egy vintage filmes obit, meg egy közgyűrűt, minőségben az sem lesz rosszabb. Jómagam a Takumar 55/2-vel tök jó portrékat lövök, s egy 10-es volt.

(#15020) Nippon válasza apple87 (#15016) üzenetére


Nippon
őstag

A Fotoplusnál most 76.692Ft a SEL50F18 ára, kedvezmény és pénzvisszatérítés után.

(#15021) Neck válasza apple87 (#15016) üzenetére


Neck
veterán

Második. Az az APSC méret.

70 körül vettem újonnan Kacha-ból.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15022) mikrofon válasza Nippon (#15020) üzenetére


mikrofon
addikt

A héten minden Sony és Zeiss-re -15%.... Ez azért elég jó, főleg, ha még pénzvisszafizetéses terméket választ valaki.... érdemes ránézni...

(#15023) KawaBazsy válasza Nippon (#15020) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A 18-105 F4 meg 164892 Ft mínusz 20E? Az azért elég olcsó lenne.. meg kell néznem, mi a rák ez a pénz visszatérítés. Meg hogy céges vásárlásnál is műkszik e..

(#15024) KawaBazsy válasza KawaBazsy (#15023) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Csak magánszemélyek.. akkor no business. :-)

(#15025) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#15023) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De neked már van 18-105-öd, nem? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15026) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#15025) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nincs, nem is lesz. Frimen akart venni, nem tom, h beszerezte e már. Zoom csak a kitobi van jelenleg..

(#15027) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#15026) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem eddig abszolúte bevált, a "művészkedéssel" a DSLR-ezés abbahagyásával egyidejűleg felhagytam. A vadiúj kitobit el fogom adni, csak az 50F1,8 OSS-t hagyom meg mellé, illetve a régi kis NEX3N-t a saját kitobijával motoros túrázásokhoz. Az újat sokkal jobban féltem, mintsem el merjem vinni magammal ilyen helyekre.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15028) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#15027) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Művészkedni én sem fogok, de a fixekkel olyan fotókat tudok csinálni, amilyet korábban a kompaktokkal - érdekes módon - nem. :-) Utazó obinak meg videóra tökéletes a kis pancake, ha meg itt-ott minőség kell, akkor zsebben elfér a 30-as Sigma. A manuál fixeket meg bel (55-ös) ill kültéri (135-ös) portrézásra használom, a kölköm megörökítésére. Most így teljes a sorom a fotós igényeimre, a többi üveget csak azért nézegetem, hátha később fejleszteném a felszerelést. Ez a jó a cserélhető obiban, h az ember vesz egy másik lencsét, s mintha új gépe lenne. :-)

(#15029) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Kedves A6000 tulajok!

Mennyire kezelhető kesztyűben a gép ?
Használja(ta már) valaki a gépet alpesi körülmények közt ? (-15 fok környéke)
Bírja a körülményeket ? Akksikat mennyire eszi nagy hidegben ?

Köszönöm ha valaki megosztja a tapasztalatait. Jó lenne egy ilyen pici minimál géppel járni mindenhova.

(#15030) .mf válasza apple87 (#14998) üzenetére


.mf
veterán

"És te milyen állványt ajánlanál?"

Passz, azt se tudom, mi a mostani felhozatal, amik nekem vannak, azokat már nem is kapni... Körbenéznék a népszerűbb modellek között és olvasnám a teszteket, review-kat. Marhára függ attól is, hogy mire, mikor, hogy használnád.
Meg a másik, egy állvánnyal úgyse fogod megúszni... Jelenleg 3+1 állványom van (a +1 valahol kallódik a világban, egy ismerősnél maradt, remélem még visszajut hozzám), mind más helyzetre és célra; de jól jönne még egy kicsit nagyobb utazóállvány a "kis-közepes utazó" és "magas-komoly állvány" közé, ami 35~42.5 összecsukva (hogy beférjen carry-on poggyászba) és 150~160 nyitva (ugyan még hajolgatós magasság főleg 192-vel, de a másik utazóm csak 133...), twist-lock (nem akad be mindenbe, nem lazul ki, mint a csatos).

Econ: "Érdemes megnézni X Y videóját arról, mit használ profi fotósként. Ott van például a Canon EF 70-200mm f/4 L stabilizátor nélküli változat. Nem f2.8, elég neki az f4, ahogyan a 24-70-ből is."

Majd jövök mint Gipsz Jakab önjelölt profi fotós, és csinálok videót, hogy nekem meg AF se kell tájképezéshez, és nézd meg milyen fotókat lövök mégis. :P Mennyiben lesz ez mérvadó esküvőnél? Nemigazán...

Grigo: "Amúgy off: de ti milyen fotósokat követtek? (Bárhol)"

Perverz állat :Y ;]
Senkit nem követek kifejezetten; van néhány értelmesebb, akiknek ha valamilyen témában keresek valamit és szembejön a videójuk vagy cikkük, akkor inkább abba nézek bele, mint másoktól zsákbamacskát. Vicces, hogy Econ listájának fele pont nem ilyen. Lehet, hogy csak én fogtam ki tőlük rossz videóikat, de Lanier és Northrup akkora baromságokat (tárgyi tévedést, nem is kicsit) mondtak bennük, hogy csak néztem, hogy ezek az emberek elvileg sok éve fotósok, és van nézőközönségük. Fong is mostanában inkább csak marketing, saját cuccait tukmálja. Ramelli csupa PS.
Még Kait is inkább nézem, mint őket, mert bár a stílusa nekem sok, de ritkán mond (technikailag) hülyeséget, és a "Pro Tog, Cheap Cam challenge" sorozatuk szerintem zseniális volt.
Van a fenti listán is okés, de hiányolom róla az olyanokat, mint az Imaging Resource-os arcok, Hugh Brownstone, Gordon Laing, Philip Reeve és társasága - kevesebb bullshit, több technikai tudás.

Apple87: "Mindenképp kell egy fix, portréra
meg egy nagylátó zoom, kültér beltér fotózás"

Nyilván 50 f1.8 OSS és 10-18, ki mondana mást...........

Vihartigris: "Nagylátó zoomnak 16-35 f4"
........
Sírba visztek srácok... :DDD A 10-18 az APS-C E egyetlen épkézláb obija, pont erről feledkeztek meg?

Visszatérve: ha nem ennyire extrém UWA kell, akkor a régi kitobin is elgondolkozhatsz, ahogy Econ is mondja, széles oldalon jobb, mint a 16-50. Esetleg LAEA1 v 3 és A-s 16-50 f2.8, 6300-on hibrid AF-fel már jó lehet...

80hun: szerintem nem is kérdés. Az 50 alig drágább, +1 2/3 FÉ, asszem AF-ben is kicsit gyorsabb, és stabija is van; hiába élesebb hajszálnyival a Sigma tesztben, állványon, egy valós helyzetben ezek többet jelentenek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15031) mikrofon válasza JackFeryll (#15029) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez a hőmérséklet minden nimh es liion aksit rosszul érint... Ez már túl hideg az elektrolit oldatnak és az elektronok mozgásához. Márkától függetlenül...
Ezen a hőmérsékleten talán az elektromos zár is előny lehet kérdés hogy a mechanikus hogy bírja ezt hosszútávon....
Szerencsés kabát alatt testhőmérséklet közelében tartani és csak akkor elővenni ha éppen kell...

(#15032) 80hun válasza JackFeryll (#15029) üzenetére


80hun
addikt

Nem szigetelt gépről lévén szó csakis saját felelőségre. :)
Most hirtelen nem találom de elméletileg 0-40fok között használható biztonságosan a gép.
És persze nem magas páratartalomban :)

(#15033) #31733248 válasza JackFeryll (#15029) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#15029) JackFeryll

Nehezen kezelhető kesztyűben az A6000 és gyorsan merül (szűk egy órányi sétát és fényképezést bír hasonló körülmények között). Érdemes a tartalék akksit nem a fotós táskában tartani, hanem testközelben. A lemerült pedig "feltöltődik", ha meleg helyre kerül. Hasznos ilyenkor egy powerbank megléte, erről mehet a gép töltése.

(#15030) .mf

Nem azt mondom, hogy J.G. a mérvadó, inkább csak érdekességként linkeltem. A TS obikból látszik, hogy épületfotós elsősorban. Ehhez a műfajhoz nekem is van egy penge darabom (Sigma 8-16). :P

Lanier először nem tetszett, de sokat tanultam a portréfotóiból, a pózoltatásból és a perspektíva használatából. Northrup tényleg téved időnként, egy-két jó videója viszont neki is van. Fong régebben volt érdekes, elsősorban a részletes gépbemutatóival. Ramelli a túlzások embere, de a munkafolyamataiból tanultam. Gordon Laingék lemaradtak, de több videót is láttam már tőlük, linkeltem is.

(#15034) PNP


PNP
őstag

Sigma 16/1.4 a házban :C

(#15035) #31733248 válasza PNP (#15034) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nagyon örülünk mindannyian. Nem sürgetünk, akár holnap reggelig is ráérsz a tesztképekkel. :D De tényleg jó lenne közeli-távoli egyaránt.

(#15036) mikrofon válasza PNP (#15034) üzenetére


mikrofon
addikt

:C

[ Szerkesztve ]

(#15037) Neck


Neck
veterán

Index Dívány cikk a jövőben eltűnő használati tárgyakról (pl számológép, ébresztőóra, kompakt gép).
Felfigyeltem az illusztrációs képre :D Hol a hiba a képen? :DDD

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15038) grigo válasza Neck (#15037) üzenetére


grigo
őstag

Hogy nem mellém fekszik be esténként.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#15039) mikrofon válasza Neck (#15037) üzenetére


mikrofon
addikt

igen kicsi LCD lehet a gépen, ha ilyen közelről kell nézni :)

(#15040) Márton válasza Neck (#15037) üzenetére


Márton
nagyúr

nem látok akkut a gépben! :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15041) Neck válasza grigo (#15038) üzenetére


Neck
veterán

Nyertél :B :C

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#15042) vihartigris válasza PNP (#15034) üzenetére


vihartigris
őstag

Gratula, egy kis beszámolót írhatsz, hátha más is kedvet kap hozzá.

bármi reciproka a semmi

(#15043) tothn válasza Neck (#15037) üzenetére


tothn
tag

Mk. szeme csukva van

(#15044) zoty


zoty
csendes tag

Üdvözlet Mindenkinek.
Használni kezdenék egy A7II-t. Elsőként egy portrét szeretnék rá (natívat), az ezen a héten akcióban szereplő két 85 F1.8 (Sony és Zeiss) közötti árkülönbezet indokolt?
Konkrétan megéri Batis 140-el hosszabb árat?
Minden választ előre köszönve...

(#15045) wms válasza zoty (#15044) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem nem! Szóvá is tette a Zeiss a Sonynak, hogy ez az üvege túl jól sikerült! :K

(#15046) mikrofon válasza zoty (#15044) üzenetére


mikrofon
addikt

Az igazság az, hogy a Sony 85/1.8 nagyon jó obi, a Batis 85/1.8 még jobb és a Sony GM 85/1.4 brutálisan jó obi. Tapasztalatból mondom...

Nálam aztán a Batis lett a választási. Igen, jobb mint a Sony és nekem még megérte ezt a felárat. Volt szerencsém a GM 85/1.4 obit is próbálgatni, többször is, de az már számomra nem érte meg azt a felárat, pedig az még jobb...

Konkrétan az alábbiakban jobb a Batis a Sony-nál:
- Szinek
- Kontraszt
- Mikrokontraszt
- építési minőség fém vs. műanyag, ráadásul egymás mellet igen csak érződik a különbség
- strapabírás, tartósság
- időjárás állóság, por elleni szigetelés
- 3 év Zeiss garancia

Javaslatom menj el a Fotoplus budapesti bemutatótermébe és nézd meg egymás mellett akár mindhárom 85-öst. Ugyan tegnap volt a Sony nap, így tegnap volt ott a Sony képviselő meg egy csinos mikulás lány. De szerintem ma még készségesen segítenek és próbálgathatod a két obit. Holnap már nehezebben, mert holnap Panasonic nap lesz így arra fókuszálnak, az lesz kipakolva.... Ráadásul még tart a 15% akció így a a Batis és a Sony is jó áron beszerezhető....

De a lényeg, ha kevés pénzt szánsz rá, akkor a Sony 85-össel is elégedett leszel mert nagyon jó ár-érték arányú lencse. Azonban ha van rá pénzed és megteheted, vedd meg a Batist... Nem fogod megbánni... GM-mel már nem ilyen egyértelmű, hogy annyival jobb és megéri, még akkor sem, ha bele fér a keretbe.... Tegnap a Sony képviselőnek is kicsúszott a száján, hogy nem biztos, hogy megéri a Batist lecserélni a GM-re....

[ Szerkesztve ]

(#15047) b.vr válasza zoty (#15044) üzenetére


b.vr
őstag

Ugyan cserélhető objketívesben nem használok Sony-t, de a portréobjektíveket minden rendszerben figyelem valamennyire, Sony 85/1.8 ügyben nekem ez volt talán a legjobb ismertető amit olvastam (de biztos van más jó jó is), kitér benne a Batis-ra és a 85/1.4-re is (arról is van külön összehasonlító írásuk) Itt is arra jutnak hogy az 85/1.8 az egy tök jó ár/érték arányú obi, viszont a Batisnál is indokolható hogy miért kerül többe. Tehát mindkettő jó választás, attól függően mennyi pénzt szánsz rá, illetve olvasd el/nézd meg amiket írnak különbségeket hogy neked megéri-e árban is a különbözetet.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#15048) El Rey


El Rey
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Tulajdonképpen kezdő, koca fotós vagyok. Egy Alpha 5000 el rendelkezem+kitobi.
Ehelyett a kitobi helyett szeretnék egy ütősebb obit venni.
Leginkább táj és városi fotózásra használtom.
Végignéztem a nyaralások alatt lőtt képeket és túlnyomó többségét ilyen 16-20 mm körül lőttem párat 30mm körül és nagyon keveset 50 körül. Tehát nem nagyon használtam a zoomot.
Olvasgattam teszteket és arra jutottam, hogy a Sigma 30mm f/1.4 (C) DC DN Contemporary lesz a nekem megfelelő de ugye most meg megjelent a16mm 1.4 es Sigma így dilemmába estem és fogalmam sincs, hogy melyiket kéne megvennem. Ez utóbbiról még nem láttam értelmes tesztet illetve mintakép is elég kevés található a neten.

Szóval szerintetek táj és városi fotózásra melyik lenne a megfelelőbb?
Zsákoljam be a 30 ast vagy inkább várjak a 16 os tesztekre és majd abból talán kiderül?

(#15049) McDuglas válasza El Rey (#15048) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Ha sokat lőttél 16-20 körül, akkor inkább ebben a tartományban gondolkodnék. :D A 16 1.4 nem tűnik zsákbamacskának, bár valóban nem sok teszt jött ki róla, de itt már a fórumon van az egyik kollégának. Illetve, ha kevésbé lényeg a fényerő, esetleg kevesebb látószögből adódó torzítást szeretnél, még a 19 2.8-ra lehet érdemes ránézni.

(#15050) konyi79


konyi79
addikt

Ezt a topik találkozót meg kell ejteni. Azt a 16f14-et ki kell próbáljam.. :D

Hol lehet már kapni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.