Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) madgie válasza konyi79 (#11400) üzenetére


madgie
titán

Megszűnt a VIP rang, ugyanúgy a hozzászólások alapján jár a rang. Lehetne szóPHosó is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11402) konyi79 válasza madgie (#11401) üzenetére


konyi79
addikt

....szóPHosó.... :))

(#11403) Gaboren


Gaboren
tag

Sziasztok!

A6000-et szeretnék venni a közeljövőben, az A5000 fókusza sajnos elég lassú, bár meg kell hagyni, hogy ha megtalálja, akkor igen szép képeket csinál az 50F18 obival.
Pár kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.
Mi a tapasztalat manuális obikkal, pl nekem van egy SMC takumar 50/1.4 focus peaking mennyire pontos?
Mindegyik natív obival villámgyors a fókusz?
Illetve az utóbbi 1-2 évben mi volt az átlag vagy legalacsonyabb magyarországi ár alap obival, vagy csak body? Várható mostanában valami akció, vagy ezt nem lehet kiszámítani? Én ugyanis ráérek, van még 4 év garim az A5000-re. :)

(#11404) 80hun válasza Gaboren (#11403) üzenetére


80hun
addikt

Várd meg az áprilisi JOY napokat :)
Igen minden natív obival gyors az A6000 fókusza.

A focus peaking mint minden sony-ban ebben is jó.

(#11405) woodbear válasza 80hun (#11404) üzenetére


woodbear
addikt

Azért ez a minden nativ obival gyors dolog eléggé sok dologtól függ.
Főleg objektivtol, körülményektől(kevés fény, ellenfény), illetve kinek mi a gyors :)
Egyébként az 50 1.8 pont egy gyenge AF-el rendelkező obi, úgyhogy nem biztos, hogy jobb lesz a6000-en.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11406) 80hun válasza woodbear (#11405) üzenetére


80hun
addikt

Nekem nem tűnik lassúnak :)

(#11407) #31733248 válasza woodbear (#11405) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azt hiszem, Te a FE 50mm f1.8-ról beszélsz - az lehet, hogy lassú. A SEL-50F18 viszont villámgyors.

[ Szerkesztve ]

(#11408) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Milyen fényerős portré objektívet tudtok ajánlani A6000-hez? :)
Árban 100-130e kb. amit rászánok. :) (30 / 50mm-en gondolkozom)

Köszi.

(#11409) konyi79 válasza koxkids (#11408) üzenetére


konyi79
addikt

Ha 50mm jó, akkor nem kérdés. A kereted simán kiad egy 50f18-at.
Annál a listaárnál persze lényegesen olcsóbban is kifogható.

(#11410) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ha már objektív téma, akkor teleobjektívből ez a jó A5000-re: Sony SEL-55210 55-210mm f/4.5-6.3 E OSS ?
Ebay-ről érdemes ilyet esetleg venni? Pl
Vagy Amazon ?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11411) koxkids válasza konyi79 (#11409) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi :)
Ahogy nézem, amazonon elég jó árban van most.
SEL50F18 - amazon.de

(#11412) woodbear válasza #31733248 (#11407) üzenetére


woodbear
addikt

Sorry, én valóban az FE-ről beszéltem. :B

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11413) Studi


Studi
addikt

Srácok, volt már? LCD csúnya, de ahhoz van anyag e-bayen. Persze kérdés, hogy ha az így néz ki mit kaphatott a váz. :F

(#11414) tailor válasza Studi (#11413) üzenetére


tailor
őstag

El nem tudom képzelni, mi lehet az a használat, ami miatt így néz ki az LCD... :Y

(#11415) Nippon válasza tailor (#11414) üzenetére


Nippon
őstag

Sima használat sajnos. Ennyire szar a tükröződésgátló réteg a kijelzőn, amúgy le is lehet szedni. Ezt elkerülendő érdemes valami jó kijelzővédővel kezdeni. (GGS vagy a gyári félkemény)

[ Szerkesztve ]

(#11416) 80hun válasza Nippon (#11415) üzenetére


80hun
addikt

Ez egy érdekes dolog mert komám az A7-et 2013-ban vette és még minig nem néz ki így , pedig nem túlzottan vigyáz a holmijára :)

[ Szerkesztve ]

(#11417) Studi válasza tailor (#11414) üzenetére


Studi
addikt

Panának is voltak olyan szériái, ahol nagyon sérülékeny volt amúgy a kijelző felülete. Akár egy durvább felületű táskával surlódva is megindulhat így. Persze lehet, hogy hányattatott sorsa volt a váznak, de az is lehet, hogy csak LCD-vel lefelé hevert a tatyóban, és tudott valamennyit mozogni. :(

(#11418) madgie válasza 80hun (#11416) üzenetére


madgie
titán

Pedig az összes Sony-n sz@r az antireflex réteg. Emberünk szerintem lelkesen le akarta szedni a foltokban kopásnak indult réteget és ennyire sikerült a művelet.

(#11419) 80hun válasza madgie (#11418) üzenetére


80hun
addikt

:)
Én ezt megelőzve raktam rá egy gyári félkemény kijelzővédőt .

(#11420) Márton válasza madgie (#11418) üzenetére


Márton
nagyúr

Videókameránál is ez van (TD30)
Ahol matatom az oldalsó sávot, ott kopott :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11421) Studi válasza madgie (#11418) üzenetére


Studi
addikt

Volt ilyen széria Olyn is, közben eszembe jutott, az E-330 LCD-je produkálta ezt ilyen erősen.

Erre rohadtul rá lehet erősíteni egy olyan tatyóval, ahol a váz a hátán fekszik, és a mozgástól dörzsölődik. Hátitatyóknak szokott ilyen kialakítása lenni. Rápattintasz valami súlyosabb obit, és máris ilyen az LCD. :(

Ettől függetlenül ha a funkcionalitása rendben van, azért ez nem rossz ajánlat egy A7mII-ért szerintem. Az öreg Takumarok elé jó lenne egy, mert az 5DmI nem vált be (a legfontosabb, 50/1.4-es SMC Takumar sajnos belevert a tükörbe 4-5m-nél nagyobb tárgytávolság esetén :( ) :K

Egyszer biztos lesz majd ilyenem. :K :DDD

(#11422) Muerte68 válasza Studi (#11421) üzenetére


Muerte68
addikt

Pana G3-nál is kopás hajlamos volt meg a Sony A5000 is

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11423) madgie válasza Muerte68 (#11422) üzenetére


madgie
titán

Tényleg az a legjobb, ha valami védőüveget/fóliát rak rá már az elején az ember :(

(#11424) tailor válasza Nippon (#11415) üzenetére


tailor
őstag

Az igen... Én az összes gépemre megvettem eddig a gyári félkemény LCD-védőt, de ezek szerint nem alaptalanul. ( Mármint önmagam megnyugtatása amúgy sem alaptalan, de akkor ezek szerint tényleg nagy haszna van :) )

[ Szerkesztve ]

(#11425) Márton válasza madgie (#11423) üzenetére


Márton
nagyúr

naja, én is akartam az elején, csak mivel autoszetereó a kijelző, rosszabb volt úgy :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11426) m3ss válasza Muerte68 (#11422) üzenetére


m3ss
veterán

en is latok mar kopas nyomokat az a7II hazan, tuti jobban fog kopni mint a canonok. mondjuk teszek ra. epp most valogatom egy eskuvonek a kepeit. es azon agyalok h miert nem vesz mindenki sony a7-eket, de komolyan :DDD nevetsegesen jo ez a kamera. annyival de annyival jobb emberek fotozasara mint a canonjaim voltak, olcsobban...hogy oszinten nem ertem miert nem valtanak tobben...az teljesen nonszensz, hogy kezdok kepesek megvenni a belepo tukrosoket milcek helyett, de en mar lassan a profi fotosokat se ertem...
en temaimhoz meg csak az a7rII konstans szem kovetoje se hianyzik. hihetetlen h zero doffal sotetben 10bol9x talal arcfelismerovel nativ obikkal. kis tulzassal valogatas nelkul at lehetne adni a tobb ezer kepet amit lottem, haha. wb, fenymeres es af konzisztencia is eg es fold.
erdekes modon mindenki inkabb fujizik. pedig a sony bekapcsolt arcfelismerovel afcben sokkal gyorsabbnak tunt nekem mint azok a fujik amiket lattam. mondjuk rendszer meretben, meg objektiv arakban baratsagosabb a fuji. aztan lehet xt2 mar gyors is.
valojaban nem is kell nekem ennel jobb felszereles. azert le fogom cserelni az a7 1-et a7II-re, de csak azert hogy ugyanolyan legyen a gombkiosztasom. tapi, joy meg arc switcher lenne benne, jo par evig nem kellene jobb kamera.

(#11421) Studi hasonlo aron tudsz talalni ebayen szebbet is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11427) madgie válasza m3ss (#11426) üzenetére


madgie
titán

A Sonyval a helyszínen spórolsz időt, a Fujival otthon, az utómunkával. Röviden ennyi.

(#11428) m3ss válasza madgie (#11427) üzenetére


m3ss
veterán

aki nem melora hasznalja annak tenyleg nagy elony a normalis jpeg motor.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11429) madgie válasza m3ss (#11428) üzenetére


madgie
titán

Nem-nem, melóra. Alul a Camera Calibration-ön átlököd a RAW-t (az Acros kivételével) ugyanazt látod majd Lightroomban*, mint a JPG-nél.

És nem viccelek, napokban mérhető utómunkát spórolok meg egy lagzin. Mikor Oly-n meg Panán még nagyjából konstans színvilágot próbáltam összehozni (majd dühösen rácsaptam valami Insta-curvest az egészre), addig itt már rég a retus végén járok.

(*: X-Trans III-nál legalábbis)

[ Szerkesztve ]

(#11430) ChiliChili válasza Studi (#11413) üzenetére


ChiliChili
tag

A Sony gyári PCK-LM15 kijelzővédője jó minőségű? hol érdemes megvenni? Látom, elég nagy árban a szórás.

(#11431) Studi válasza ChiliChili (#11430) üzenetére


Studi
addikt

Nekem még sosem volt Sonym, úgyhogy általános tapasztalatot tudok csak megosztani: én az érintős vázaimra (Pana GX7, Oly E-M1) max 500-800 Ft/darab körüli méretpontos e-bayes fóliát vettem, eddig egyikkel se volt gondom se tükröződés, se az érintőképernyő érzékenysége szempontjából. Szoktam venni kettőt-hármat, hogy ha nagyon gané lesz, akkor cserélem, de jellemzően az első is kihúzza másfél-két évig. :)

[ Szerkesztve ]

(#11432) Radomer


Radomer
aktív tag

Sziasztok!

Hosszas keresgélést követően ha nem lövök mellé egy A6000 gép mellé tettem le a voksomat. Szeretnék éjjel nappal egyaránt szép képeket és videókat megörökíteni, és nem volt egyszerű a rengeteg gép közül választani.

Ha netán mellélőnék szóljatok nyugodtan minden jó tanácsnak örülnék.

Valahogy a gyári objektiv 16-50 nem annyira vonzó számomra. Arra gondoltam vennék egy vázat és hozzá 18-105 Sony objektívet, majd később mellé egy fix 35/1,8-ast. Utazáshoz kellene városokban, és túrázás során, valamint beltérben családi események alkalmával.

Köszi előre is a segítségeteket!

Üdv,
Rado

(#11433) Nippon válasza ChiliChili (#11430) üzenetére


Nippon
őstag

Igen, jók a PCK kijelzővédők, ott vedd meg ahol a legolcsóbb. Eddig azt használtam, a legutóbbi vázamra viszont GGS üveget tettem.

Radomer: Egyáltalán nem lősz vele mellé, jó kis gép a mai napig. Viszont ha újat vennél mindenképpen érdemes kitben venni, most is lesz akció nemsokára. (Joy napok)
Jó az a kitobi, kicsi, könnyű, jól jön néha hidd el.
A 35-ös és a 18105G is nagyon jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#11434) Radomer válasza Nippon (#11433) üzenetére


Radomer
aktív tag

Köszi szépen! :R

(#11435) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Valaki nem tudja, hogy A7-hez (sima, mk1) honnan lehet szemkagylót szerezni? (Magyar oldalakon ill. német amazonon nagyon nem találtam) Sikerült valahol elhagynom, szerencsére az A58-aséval megegyezik típusra, de így két gépre van egy kagylóm...

(#11436) tomiee85 válasza McDuglas (#11435) üzenetére


tomiee85
senior tag

Ebay. Kis kinaiak mindent gyártanak :)

(#11437) McDuglas válasza tomiee85 (#11436) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Ha máshol nem találok az lesz, de meglepő, hogy közelebbről nem találtam...

(#11438) Radomer válasza Nippon (#11433) üzenetére


Radomer
aktív tag

Nem találtam infót a Joy napokról. Van esetleg valami amit tudnom kellene vele kapcsolatban?

(#11439) Nippon válasza Radomer (#11438) üzenetére


Nippon
őstag

15% kedvezmény lesz valószínűleg, annyi szokott lenni.

(#11440) Rapid136 válasza McDuglas (#11435) üzenetére


Rapid136
őstag

Margit körúti Sonyban lehet rendelni online az A6000-hez, nem hinném hogy túl nagy a különbség.
És a régi Minolta AF vázakéval is azonos méretű a csatlakozó rész.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11441) Toomek89


Toomek89
csendes tag

Sziasztok! Lehet hogy már volt hasonló kérdés, ez esetben elnézést kérek de a keresés nem dobott ki semmit. Teljesen kezdőként kompakt gépes fotósként úgy döntöttem ideje belépni a cserélhető objektíves gépek világába. Az a6000 esett a választásom.

Egyedül az objektívkérdésben bizonytalanodtam el egy kicsit. Főként nyaraláson, épületek kívül belül, illetve embereket fotóznék vele de nem kimondottam portrékat. Talán még elvétve egy-egy tájkép.

Érdemes lehet kiadnom a kitobjektív helyett több pénzt a E 16-70mm-es Zeiss objektívre? Jó lenne ha egy objektívvel le tudnám fedni a témák 90%-át. Talán később akkor még beruháznék a 200mm-es teleobjektívbe.

A kitobjektív gyújtótávolságát kicsit kevésnek érzem, és szeretném objektív cserélgetés és cipelés nélkül végigcsinálni a napot.Másrészt elbizonytalanodtam hogy nem lenne-e elég ezekre a full amatőr (családi)célokra a kitobjektív, lábzommal.

Összegezve ami fontos lenne nekem:

- elfogadható átfogás
- kompakt mére
- jó képminőség

Mi a véleményetek?

ÜDV

(#11442) WiZARD válasza Toomek89 (#11441) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem erre siman eleg a kitobjektiv. Az a +20mm nem ad annyit. Cserebe nagy es nehez a Zeiss. (Es draga)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11443) Toomek89 válasza WiZARD (#11442) üzenetére


Toomek89
csendes tag

Köszi a választ, közben még nézelődtem kicsit.
Megéri a kitobi mellé a 35 mm 1.8-as? Azt olvastam hogy kevés fényél is nagyon jó képet csinál, és a fókusz is sokkal szebb. Illetve láttam hogy van Sigma 30mm-es E-mount os verzió is ami jóval olcsóbb. Esetleg ilyennel van tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

(#11444) #31733248 válasza Toomek89 (#11443) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Sigma 30mm f2.8 bátran ajánlható, nem túl fényerős, de nyitott rekesszel is éles a teljes képmezőn. 51 ezer boltból, 30-35 ezer használtan. Vagy alternatívaként még egy Sigma: 30mm f1.4 DC DN. Profi kategória, használtan 110 ezer, újan 85-90 ezer. Stabilizátor viszont csak a Sony 35mm f1.8-ban van, ez fontos lehet.

Közben itt a Sigma 135mm f1.8 kezdőára: 1400 dollár. Kb. mint várható volt.

(#11445) woodbear válasza #31733248 (#11444) üzenetére


woodbear
addikt

Olcsóbb a sigma 1.4 ujan, mint használtan? ;] ;]

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11446) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

A SEL55210-zel is megy a bődületesen gyors autofokusz, amit kitobival tud az A6000? Mert akkor megfontolandó lenne akár madárfotózáshoz is :)

Köszi!

(#11447) konyi79 válasza sszemtelen (#11446) üzenetére


konyi79
addikt

Megy, de ahhoz rövid is, sötét is, meg kicsit életlen is a vége. Madárfotózás az drágább, mint a kokain.

(#11448) sszemtelen válasza konyi79 (#11447) üzenetére


sszemtelen
őstag

Köszönöm, megfogadom! Inkább akkor arra költök :D

Mi lenne a jobb alternatíva, hasonlóan jó ár/érték arányban? :)

(#11449) Radomer


Radomer
aktív tag

Jelentem láma kérdés következik, de komolyan!

Szeretnék majd az a6000-hoz vakut. Létezik olyan ami nem gyári (drága), és automatán működik?!

Köszi!

(#11450) #31733248 válasza sszemtelen (#11448) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha van elég fény és le tudod rekeszelni f8-11 környékére, akkor elég éles lesz, de még mindig elég rövid. Van itt egy 55-210-zel készült kép, ezt tudja alaposan lerekeszelve a hosszabb végén. Erre nagyon jó, de a madazáshoz azért elég rövid és sötét. Akkor jársz talán legjobban, ha készítesz neki etetőt, itatót, fürdőhelyet, akkor odaszoknak, így már elég lesz a rövid obi is. A fürdést ellenfényben érdemes fényképezni, akkor készülnek a látványos képek, mert szépen csillognak a vízcseppek a napfényben. Érdemes lehet még Máté Bence farmjára kilátogatni (még én sem voltam), ott közvetlen közelről lehet fürdőző és ivó madarakat fotózni, egy előre telepített leshelyről, reflexiós üveg mögül.

(#11449) Radomer

Igen. Nekem két fajta van. Van YN-560 IV (kb. 30 ezer/db), ez manuális és van Godox TT685S (kb. 65 ezer/db) ez "automata".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.