Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) konyi79


konyi79
addikt

Nagyon kezdetleges infók kezdenek jönni az A6300-at illetően, Jason Lenier kínlódik egy tesztpéldánnyal, de valahogy nem akar még netre felkerülni se JPEG se RAW a gépből. Úgy tűnik lesz némi javulás magas iso-ban és low light af-ben is. Igazán szerezhetne Parci egy példányt tesztre a PH-nak :DDD

(#8002) #31733248 válasza konyi79 (#7998) üzenetére


#31733248
törölt tag

Köszi, én is attól tartottam, hogy egyebek mellett a torzításkorrekció miatt sem lesz könnyű ez a feladat. Az pedig külön érdekes, hogy ilyen nagy mértékű perspektivikus torzítást is képesek szoftveresen kompenzálni.

A Jason Lenier videókat én is nézem, lehet, hogy még valami szerződés köti a közzétételeket illetően.

[ Szerkesztve ]

(#8003) konyi79 válasza #31733248 (#8002) üzenetére


konyi79
addikt

Mondjuk elég nagy semmi még amit mond, nem annyira bírom a fazont. Remélem jön majd Mark Galer vagy Chris Nicols részletesebb beszámolója nemsokára.

Más. Küzdök itt C1-ben kötegelt feldolgozással 600 RAW képpel (TL), de folyamatosan összefossa magát. Az egész gép lehal, még w10-en nem láttam kékhalált csak C1-től, de azt most folyamatosan. Az egyik laposban 8GB memória van, ott sikít halál előtt, hogy elfogy a memória, a másikban 12GB, ott csak szó nélkül behal. Van tippje valakinek mit lehetne állítani rajta?

(#8004) Primary92


Primary92
senior tag

Voigtlander
Hát mire ideér a 10/5,6, addigra lesz vagy 5-tel kezdődő ára forintban. Erre még csak félre tenni sem fogok, inkább várok egy Samyang alternatívát.

(#8005) madstunt válasza #31733248 (#8002) üzenetére


madstunt
addikt

Csak percenként mondja el, hogy a sony nem engedi, hogy közzé tegyen képet, a public release-ig. Gondolom reszelik az utolsó pillanatig a sonynál a firmware-t. Szóval nem valami összeesküvéselméletben kell gondolkodni

+ @konyi79

[ Szerkesztve ]

(#8006) madstunt válasza konyi79 (#8003) üzenetére


madstunt
addikt

jövőhéten kerül a TCSTV kezébe az A6300, chris tweetelte

(#8007) grigo válasza #31733248 (#8002) üzenetére


grigo
őstag

A landscape-es videójában ha jól emlékszem elmondta, hogy egy a nála lévő a6300a a sony tulajdona és egy pre production camera ami azt jelenti, hogy a készült képeket nem oszthatja meg. Csak jelenleg forgalomban kapható kamera képeit oszthatja meg, illetve megmutathatja a gép kijelzőjén készült képet.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#8008) konyi79 válasza madstunt (#8005) üzenetére


konyi79
addikt

Ez tiszta sor, attól még nem bírom a fazont.

(#8009) iluu


iluu
csendes tag

Üdv
Nem pont ebbe a topicba kéne ezt írnom, de nem találtam olyat ahol a Sony ILCE 5000-ről lenne szó.
Az a gondom ezzel a fényképezővel (1 hónapos), hogy lefagyott miközben rá volt dugva a gépemre én pedig leválasztás nélkül kihúztam. Azóta semmilyen memóriakártya nem működik benne, ezt írja: "A memórikártya nem olvasható. Helyezze be újra." Minden kártyánál ezt írja, ha pedig leformázom őket és úgy rakom vissza, akkor a fényképező nem csinál semmit, csak fekete marad a kijelzője. (A menüt és a beállításokat ekkor is be lehet hozni)

Szóval ez a gondom. Tapasztalt már valaki hasonlót?

(#8010) konyi79 válasza iluu (#8009) üzenetére


konyi79
addikt

Ha fényképezőben formázod?
Akkut kiveszed pár percre, utána sem áll helyre?

(#8011) iluu válasza konyi79 (#8010) üzenetére


iluu
csendes tag

A reset (akku ki/be) megoldotta a dolgot. Köszönöm szépen.

(#8012) konyi79 válasza konyi79 (#8003) üzenetére


konyi79
addikt

Na feladom. Kíváncsi voltam mit lehet összehozni a Sony által a gépekhez adott ingyenes progikból.
Míg várjuk itt a 6300-at előkapartam a céges 5T-t, és rátolva TL appot lőttem egy 600 képes sorozatot nyers képekből. Ezt C1-gyel dolgoztam ki, -dolgoztam volna
A program jó, már a Sony express változat is használható, a pro-ért se kell sokat fizetni. Egy-egy képpel kevés réteggel még nincs is baj, viszont iszonyat memória zabáló. Eszi egész addig, míg a rendszer össze nem omlik, neten is van panasz rá rendesen, bár jellemzően csak importálásnál. Ez még egy dolog, több részben a folyamat kivitelezhető lenne. Az első kép kidolgozása után a tulajdonságait húztam volna rá a többi 599-re, azonban ezt nem képes hiba nélkül megtenni. Teljesen random kihagy 1-1 réteget, vagy csak egy görbét vagy csúszkát hagy alapon. A probléma eredményeképp az eltérő képkockák miatt a videó rondán ugrál, hazavágja az egészet. Valahogy így. Csökkentettem a rétegek számát, próbáltam az exportált JPEG-eket átnézni, de meguntam. Pedig a Sony PMB gyorsan és frankón öszepakolja 4k videóba a képeket utána, kár érte. Nemcsoda, a Vegas után majd csak megy nekik csuklóból ennyi. Összemókolhatnák a saját RAW konverterüket, támogassa a kötegelt feldolgozást.
Szóval az 5T még mindig remekül használható, a PMB is okosodik, a C1 viszont egy bughalmaz, ha kötegelt feldolgozásról van szó.

(#8013) madstunt válasza konyi79 (#8012) üzenetére


madstunt
addikt

nekem ma 1 képpel megett 8 gigát :D

(#8014) konyi79


konyi79
addikt

No ne már, a Sony oldalán a váz 460 319HUF, a kit meg 514 350HUF!?
Ezeknek elgurult a gyógyszerük? Ez mai árfolyamon 1655 EUR!!!

[ Szerkesztve ]

(#8015) Nippon válasza konyi79 (#8014) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem ezen már a gyógyszer sem segít... :D :O

(#8016) Parci válasza konyi79 (#8014) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó a 6000-es is. bőven.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8017) 80hun válasza konyi79 (#8014) üzenetére


80hun
addikt

Itt egy kicsit kevesebbet kell fizetni érte :)

(#8018) Pompi válasza konyi79 (#8014) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Náluk a 6000-es váz is 216 ezer forintba kerül(ne). Százalékosan kb. stimmel is az eltérés, 15%-kal több, mint a valós ár.

Sőt, a 16-50-es kitben a 6000-es becsült ára 250 ezer. A valós meg 200. Még nagyobb a difi.

A becsült fogyasztói árak tájékozató jellegűek. A tényleges fogyasztói árak kereskedőnként eltérhetnek.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#8019) rumos14 válasza konyi79 (#8014) üzenetére


rumos14
nagyúr

biztos az erőteljes nagyítású zoomobjektív miatt ennyi ;]

(#8020) contaxg


contaxg
veterán

Összedobtam egy kis kutyarágta tesztet.
Egy objektív kézzel!! lett a fényképezőgép elé tartva, csatlakoztatás nélkül, mivel nincs még ilyen adapterem. Az első képen látható a teljes kép illetve a metszet mérete az eredetihez képest. A második a kivágott négyzetet mutatja, míg a harmadikon használtam a RAW konverter élesítését. A kamera egy fapadós NEX5-ös az objektív egy Zeiss Planar 45/f2 teljesen nyitott blendével.. A gyári rendszer obik után kezd a hittem visszatérni a NEX vonalba :)

Érdemes teljes nézetre kapcsolni a képeket.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8021) madstunt válasza konyi79 (#8014) üzenetére


madstunt
addikt

sok szerencsét a sony.hu-n vásárlással :D
az egy totál tájékoztató jellegű adat

(#8022) konyi79 válasza madstunt (#8021) üzenetére


konyi79
addikt

Az nem tájékoztató, az riasztó.

(#8023) Pompi válasza konyi79 (#8022) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Eléggé, és ragadós:

Fotoplus árak, váz 440e és kit 500e. Külön tragédia, hogy euróban is oda írják az árat, így még számolni se kell, hogy mennyi az annyi az 1250 euróhoz képest.

Edigitál még tartja magát a 400e váz árhoz. Ami lassan kezd kedvezőnek tűnni ;] :O

Minden esetre mivel levélváltásban voltam az Fotoplussal, most is ők küldtek nekem levelet, hogy végre meg van az ár, vissza írtam nekik az árazással kapcsolatban, kíváncsi vagyok kapok-e valami érdemi választ, hogy miért lett ennyi.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#8024) madstunt válasza Pompi (#8023) üzenetére


madstunt
addikt

hát ha azt nézem, hogy az A6000 anno az angoloknál egy év alatt 150 fontot esett, akkor itt is korrigálódik előbb utóbb. Én kivárok, nincs benne olyasmi ami miatt muszáj lenne a 6000-esem elhajítani

Ezt a pénzt inkább a 70200F4 OSS-be ölöm

[ Szerkesztve ]

(#8025) konyi79 válasza Pompi (#8023) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD

Gyorsan drágul:

Lehet be kellene rendelni az edigitaltól, még a végén ha így drágul, nem futja ki a rávaló, és kénytelen leszek elinni... :))

(#8026) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Felesleges most ráugrani.

(#8027) Larry303 válasza madstunt (#8024) üzenetére


Larry303
addikt

jó az az üveg eléggé...féltem egy kicsit a fokuszmozgásától, de elég emberinek tűnik video alatt :K

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8028) madstunt válasza Larry303 (#8027) üzenetére


madstunt
addikt

erről eazembejutott, hogy hétvégén megmondták nekem, hogy nem található a sony rendszerben igazán jó objektív ;]

Sportfotózáshoz szeretném majd használni :)

(#8029) contaxg válasza Pompi (#8023) üzenetére


contaxg
veterán

Megér egy ilyen fényképezőgép ennyi pénzt?
Eléggé családi kamera kinézete van..arra hogy a gyerek kezéből kicsússzon egy picit drága.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8030) Pompi válasza contaxg (#8029) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gondolom ezt a kérdést most azért nem kérdezted komolyan. Egyrészt kinek mi mennyit ér az kicsit sem objektív kérdés. Ezt így nagyon sok mindenre fel lehetne tenni.
Másrészt azért ha már le családi kamerázod a 6300-ast szerintem nézd meg a specifikációit. Én bővebben most nem érek rá válaszolni.

Üdv a topikban ;)

Feel Good Inc.

(#8031) contaxg válasza Pompi (#8030) üzenetére


contaxg
veterán

Üdv! Ettől ez még egy szabadidős kamera.. profi munkára max akkor fogják szerintem használni ha a Sony marketing részlege ezt megrendeli.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8032) Nippon válasza contaxg (#8031) üzenetére


Nippon
őstag

Egy profi váz meg nem 400ezer forint, szerintem ebbe nem érdemes belemenni.

(#8033) 80hun válasza contaxg (#8031) üzenetére


80hun
addikt

Itt van egy profi váz , csak hogy értsd mit jelent hogy pro munkagép. :DDD

(#8034) Deadpapa válasza 80hun (#8033) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Mondjuk ez meg már a Chuk Norris kategória.Inkább vicces mint jó..

(#8035) Nippon válasza 80hun (#8033) üzenetére


Nippon
őstag

Mint egy régi Polaroid. :D

(#8036) contaxg válasza Nippon (#8032) üzenetére


contaxg
veterán

Igazad van, egy profi gép valóban nem ennyi bár egy Fuji X-Pro2-re nagyon kattog az agyam és azért az nem kerül sokkal többe (objektív nélkül)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8037) Nippon válasza contaxg (#8036) üzenetére


Nippon
őstag

Az X-Pro2 szerintem sokkal többe fog kerülni, mint az A6300 és bizonyos szempontból még rosszabb is.

(#8038) contaxg


contaxg
veterán

ZY Optics Mitakon Speedmaster 35mm f/0.95 Mark II

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8039) madstunt válasza contaxg (#8031) üzenetére


madstunt
addikt

Hát bőven van olyanra példa, hogy pro célra valaki A6000-et használ, a 6300 meg semmiben sincs mögötte

(#8040) contaxg válasza madstunt (#8039) üzenetére


contaxg
veterán

Igazad van! Itt éppen egy Pulitzer díjas bácsi bizonyítgatja milyen jó kis nyaralós gép ez.. ;) mert egyébként tényleg remek erre a feladatra! Kicsi és okos.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8041) Larry303 válasza contaxg (#8040) üzenetére


Larry303
addikt

szvsz videos ficsőrökben elég komoly tudása van az árához képest.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8042) contaxg válasza Larry303 (#8041) üzenetére


contaxg
veterán

passz... én nem várom el egy fényképezőtől, hogy mozgóképet rögzítsen. :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8043) Pompi válasza contaxg (#8042) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ne haragudj, hogy ezt írom, de elég komolytalan - már-már trollkodás jellegű és enyhén flame keltő - ahogy ide a topikba betoppanva előadod magad. Én innentől ignorálni foglak.

Feel Good Inc.

(#8044) contaxg válasza Pompi (#8043) üzenetére


contaxg
veterán

Nem haragszom :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8045) Deadpapa válasza contaxg (#8040) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Azért messze több mint nyaralós gépezet.Mint tudásban mint árban.Nem azt a szintet képviseli.Nem is tudom mi ez a fogalmazás most nálad.Ilyet általában Canon os DSLR es emberektől hallok.Aztán miután megnézek hopp és kopp.

(#8046) konyi79 válasza contaxg (#8042) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor ne vegyél ilyet, és ha nincs érdeklődési körödben ilyen gép ne is terheld a trollkodásoddal kérlek a többieket.
Persze ha a topik névadója gépcsaláddal kapcsolatos érdemi kérdésed lenne, biztos kapsz választ.

(#8047) rumos14


rumos14
nagyúr

teljes méretű tesztképek a cameralabs-on. [link]
én nem vagyok elájulva a magas iso-s teljesítménytől (pl. iso 800 röpis csaj).

(#8048) narpad válasza contaxg (#8040) üzenetére


narpad
újonc

Jó képek, de ez most az A6300 miatt van vagy a legalább másfélmilliós
Sony FE 24-70 F2.8 G Master +
Sony FE 85mm F1.4 G Master +
Sony FE 16-35mm f/4 ZA
obiparknak köszönöhető?

Legalább egyet lőhetett volna APSC-s obival. Monjuk a 16-70-nel.
Mert ezek a képek ezekkel az obikkal egy A5100-zal is elkészíthető, szerintem.

(#8049) contaxg válasza konyi79 (#8046) üzenetére


contaxg
veterán

OK és abban tudnál segíteni, hogy hogy melyik az a legolcsóbb Sony gép amit egy ilyen adapterrel lehet/érdemes használni?

Az első hozzászólásom pont egy ilyen problémát feszegetett... :R

(#8048) narpad
Jó kérdés! A legtöbbet a fotós tudása és az optika nyom a latba az biztos.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#8050) Pompi válasza narpad (#8048) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bocsánat másra válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.