Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) tvamos válasza Terapeuta (#11899) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo kis obi... de nem fogott meg a bokeh... :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11902) Terapeuta válasza tvamos (#11901) üzenetére


Terapeuta
őstag

Arra - gondolom én - az M42 üvegeket kell használni :U A háttér tényleg olyan, mintha "szoftveresen" bazgerálták volna, elég egysíkú.

De rajzolni rajzol rendesen...mondjuk majd mind 5.6-on készült.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#11903) FeRkE válasza Terapeuta (#11902) üzenetére


FeRkE
őstag

2.8 az az 5.6 ha jol ertem :) Vagy hogy kell erteni ezt a technically T5.6ot?

Pay particular attention - in our aperture progressions - to just how buttery smooth the bokeh is at F2.8 (EXIF indicates the T-stop, so states 'F5.6' - or technically T5.6 - for F2.8).

[ Szerkesztve ]

(#11904) Radomer válasza FeRkE (#11903) üzenetére


Radomer
aktív tag

A "T" videósok használják, és az műszerrel mért valós érték.
Az "F" pedig a paraméterek alapján számolt érték.

(#11905) madgie válasza FeRkE (#11903) üzenetére


madgie
titán

STF = smooth trans focus, tehát van benne egy olyan lencsetag, ami kifelé, cirkulárisan sötétedik. Emiatt a T érték jóval kevesebb lesz nyitott rekesznél, mint az F ,ez a különbség egyre kevesebb lesz ,ahogy rekeszelsz (mert ugye akkor a sötétebb részeket a levágod az adott lencsetagon).

Itt írt erről a dpreview bővebben, szerintem simán tökunalmas lesz így az objektív képe, kis túlzással ingyen se kéne ez az objektív.

(#11906) Terapeuta válasza FeRkE (#11903) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én csupán a tesztképeket nézegettem, és azok készültek javarészt F5.6-on (nem a legnagyobb rekeszen).

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#11907) 80hun válasza madgie (#11905) üzenetére


80hun
addikt

Azért nem olyan rossz az :)

Simán beválalnám ha hozzámvágnák, bár nekem van mire felrakni :D

(#11908) madgie válasza 80hun (#11907) üzenetére


madgie
titán

Nekem nem tetszik a képe, a háttérmosás olyan, mintha szelektív leválasztanám és egy agussian blurt nyomnék PS-ben :D Túl jó, túl tökéletes... nekem túl unalmas.

Nekem Fujira is van ilyen "üveg", az 56/1.2 APD, mégsem adnám oda érte a sima 56/1.2-met.

(#11909) tvamos válasza 80hun (#11907) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat, ha hozzam vagnak, en sem ugranek el, nekem is van hova felrakni. Elfer a polcon... :DDD

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11910) KawaBazsy válasza sebgutkopf (#11900) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem még nem volt tükrös, cserélhető obis gépem, úgyhogy pont fordítva vagyok. Megnéztem a 15 évvel ezelőtt vásárolt, első (Samsung, 2 Mpixeles) digit gép fotóit, s egyszerűen botrányosak, tiszta képzaj szabadban, napfényben is. :-) Akkor viszont hibátlannak láttam.. Aztán ránéztem a többi fotómra is, de mióta az A6000 megvan, azóta - az addig nem kifogásolt - Fuji S6500-ammal készült fotóim sem nagyon tetszenek.. Nem mindegy, h miről vált az ember. :-)

(#11911) KawaBazsy válasza KawaBazsy (#11910) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jut eszembe, voltam ma a Westendben obikat sasolni. A MédiaMarktban láttam a többi géphez készült üvegeket is, s pl a 70-200 F4, ami a Sonyhoz 550E, az a Canonhoz 250E volt.. Miért ennyivel drágább a Sony? Jobb minőség? Vagy kisebbet nehezebb gyártani??

(#11912) #31733248 válasza madgie (#11908) üzenetére


#31733248
törölt tag

De legalább egyedi a 100mm f2.8 mosodája. Ezt láttátok már? Sigma 135 vs. Canon 135L Csoda mindkettő a maga nemében. A Canon mosodája meseszép, a Sigma meg egy brutális krémgyár.

(#11911) KawaBazsy

Az említett Canonnak nincs stabija és persze a stabis is jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#11913) jmakk válasza #31733248 (#11912) üzenetére


jmakk
őstag

Jók ezek, de azért én maradok a Samyangnál. Ímádom, amit nappal szemben művel.

(#11914) #31733248 válasza jmakk (#11913) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az is egy remek üveg, de még a CZJ 135mm f3.5-tel is megszenvedek portrézásnál, nemhogy azzal.Tudod, milyenek a nők... :D

(#11915) p_adam válasza KawaBazsy (#11911) üzenetére


p_adam
addikt

A Sony-t értelemszerűen a Canon 70-200 F4 IS-el kell összehasonlítani, ami azért szintén 400e körül van, persze ez még mindig 100e mínusz a Sony-hoz képest. Ettől függetlenül elég drágának mondható a legtöbb "high-end" mirrorless objektív, rendszertől függetlenül.

Persze adapterrel együtt a régi IS nélküli Canon 70-200 F4 is egy jó alternatíva (210e a rendes itthoni ára,
de használtan még olcsóbb, összehasonlító teszt) de AF tekintetében számolni kell azzal, hogy nem lesz ugyanolyan, videóra pedig marad a manuális fókusz. A Sony viszont együttműködik az újabb modellekben található vázstabival és a váztól függően a video AF-je is jó, szóval valami extrát tud is a konkurensekhez képest, jövőre nézve még "okosabb" lesz az újabb vázakkal, de drágának drága. És annyira azért nincs is jól megépítve, érdemes fokozottan vigyázni rá...

[ Szerkesztve ]

(#11916) Rapid136 válasza p_adam (#11915) üzenetére


Rapid136
őstag

Akkor már inkább a régi Minolta 4/70-210 a gyári Sony adapterrel. Az is van olyan jó, mert azt még a Leicával együtt tervezte a Minolta. Használtan 25-30000 Ft. (+adapter)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11917) p_adam válasza Rapid136 (#11916) üzenetére


p_adam
addikt

Olcsónak nagyon olcsó, tűrhető optikailag, érdekes színvilág, de ettől még tény, hogy így is lényegesen elmarad a régi L-es Canon-tól is élességben (a Sony-tól meg aztán végképp), az AF pedig hangos és esetlenként pontatlan is, az LA-EA4-el sok fókuszpont nem lesz, ellenben 2x annyi az adapter mint az obi (és még némi fényveszteséget is okoz) és a szenzorstabi sem lesz 5 tengelyes, csak 3 mert nem küld át távolságra vonatkozó információt.
Ha egyébként is vannak Minolta AF-es obik akkor logikus használni az LA-EA4-et, de a 0-ról indulva inkább Canon EF objektíveket használnék, a jövőre nézve sokkal logikusabb (bár drágább, ez tény, de sok más opció is van, 40/2.8 STM 50/1.8 STM stb. stb.).

[ Szerkesztve ]

(#11918) madgie válasza p_adam (#11917) üzenetére


madgie
titán

Én utáltam a Beercant, már 6 megapixelen is (Dynax 7D-n volt ilyenem). Csörög-csattog, nehéz, nem elég éles, ehhez képest ha jól emlékszem, akkor nincs is sok karaktere.

Econ: jók ezek a 135-ösök, össze kéne már nekem is szedni egy Fuji 90/2-re, semmi fényerősöm nincs az 56/1.2 felett.

[ Szerkesztve ]

(#11919) MrChris


MrChris
nagyúr

Na ez jó kis lencse, szép nagy látószöggel! Valakinek van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#11920) jmakk válasza MrChris (#11919) üzenetére


jmakk
őstag

Ez már az "ide nekem mindet" kategória a látószög terén. Nekem biztos nem kellene. A 15mm, na az viszont nagyon is.

(#11921) p_adam válasza jmakk (#11920) üzenetére


p_adam
addikt

Sajnos nekem is ez a tapasztalatom ezzel a látószöggel, bár legalább közvetetten motivál arra, hogy érdekesebb helyekre is eljussak vele ;) A 15 valóban "univerzálisabb"

(#11922) madgie válasza MrChris (#11919) üzenetére


madgie
titán

Az egyik FB csoportban van ilyen az egyik srácnak, durva cucc :)

(#11923) MrChris válasza madgie (#11922) üzenetére


MrChris
nagyúr

1000 pénz nem is elborult ár egy ilyen ultra uwáért.

(#11924) tomiee85 válasza MrChris (#11923) üzenetére


tomiee85
senior tag

15mm-ben inkább az IRIX-et venném kb fele annyiért :)

(#11925) jmakk válasza tomiee85 (#11924) üzenetére


jmakk
őstag

Jó az az Irix. De na, szóval 600g és 95mm-es szűrőméret és még adapter is kell hozzá. Az f2.4-t meg igazából ezen a gyútávon csak asztrosoknak kell.

(#11926) Rapid136


Rapid136
őstag

Na ez a királyság nagylátóban, 3,5/14mm korrigált Sigma :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11927) p_adam válasza jmakk (#11925) üzenetére


p_adam
addikt

A nagyobb fényerő többek közt vignettálás szempontjából is jó, hátsó szűrőket meg már fejlesztenek később biztos lesz ezekhez is. Mondjuk ez csak ND lehet, nem polár.

(#11928) konyi79 válasza p_adam (#11927) üzenetére


konyi79
addikt

Nd szűrőnek meg nagylátón pont semmi értelme.

(#11929) 80hun válasza konyi79 (#11928) üzenetére


80hun
addikt

Videó?

(#11930) b.vr válasza konyi79 (#11928) üzenetére


b.vr
őstag

"Nd szűrőnek meg nagylátón pont semmi értelme"
Már hogyne lenne értelme :)
Vízesés, patak, tenger, felhőhúzás, sok szép nagylátós ND-szűrős hosszúexpós példa van.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#11931) p_adam


p_adam
addikt

Valaki kérdezte korábban: a Godox TT350S egy remek kis vaku, annyit tud, ami egy ilyen méretű vakutól elvárható, kicsi, jól össze van rakva, használata sem túl bonyolult, a kioldót erősen ajánlott hozzá megvenni. (105 font volt a kettő együtt szállítással Angliából). Hibát csak annyit észleltem, hogy ha túl közel van a kettő egymáshoz, akkor nem mindig oldja ki, de a dpreview fórumon erre is volt valami áthidaló megoldás, majd utánanézek.

Bár esetenként tudnak 1-2 extra dolgot, de a Sony vakuk messzemenően túlárazottnak tűnnek, mivel nincs bennük beépített vezeték nélküli vevő. Ezek után azt hiszem, hogy majd az AD200 is terbe lesz véve...

(#11932) KawaBazsy válasza p_adam (#11931) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nem szeretem a vakut, de jövő 7en keresztelőn kéne fotóznom, s nem találtam még eladó, fix üveget a gépemhez, úgyhogy fontolóra vettem.. Meg lehet ezt a 30E körüli, Sony-hoz való, multi interface-s kategóriát itthon is venni vhol? Mire kell az a kioldó?

(#11933) 80hun válasza p_adam (#11931) üzenetére


80hun
addikt

Én érdeklődtem utánna. Gondolkoztam befektetek egybe. De akkor a kioldóval eggyütt rendelem meg :)

(#11934) p_adam válasza KawaBazsy (#11932) üzenetére


p_adam
addikt

Nem feltétlen kell a kioldó, csak ez az egész Godox rendszer legnagyobb előnye. Sokkal jobban meg lehet világítani valamit, ha nem fixen a kamerán kell lennie, vagy ha közelebb van a visszaverő felülethez, akkor egy kicsit erősebb tud lenni a méretéhez képest, stb. stb. sokkal több teret ad. Ezeket a mirrorless gépeket egy kézzel is könnyű használni. Gondolom az A6xxx vázakon található beépített vaku is ki tudja oldani, ha szükséges és érzékeli (de csak manuális üzemmód, nincs TTL).
A Mikrosat az itthoni forgalmazója, de ezt a modellt még nem írták ki (kb. annyi lesz a nettó ára mint az ebay-es ár, de a garancia szempontjából jobb)

[ Szerkesztve ]

(#11935) KawaBazsy válasza p_adam (#11934) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Vmi TTL van ezeken, de nem tom az mi. :-)
Áfát visszaigénylem, úgyhogy netto 30 pénz is teljesen jó. Ha ez még ennyire új, akkor van vmi hasonló ársávban levő, hasonlóan yoképességű vaku, ami Sonyhoz való, s itthon is megvehető?

(#11936) 80hun válasza p_adam (#11931) üzenetére


80hun
addikt

Dobnál egy linket ahonnan rendelted. :R

(#11937) p_adam válasza 80hun (#11936) üzenetére


p_adam
addikt

[link] (Best offer £93)

[ Szerkesztve ]

(#11938) konyi79 válasza 80hun (#11929) üzenetére


konyi79
addikt

Ok, videó méglehet, ha nem jön ki máshogy a záridő. A többit egy sony sokkal jobban megoldja.

(#11939) tailor válasza p_adam (#11931) üzenetére


tailor
őstag

Nekem a nagyobb tesó, a 650S van a kioldóval együtt, és én is csak jókat tudok róla mondani. A Sony vakukhoz képest nevetséges áron tudnak mindent, imádom!

(#11940) derrik


derrik
őstag

Sony a5000-hez tennék canon fd objektívet....valakinek van tapasztalata? Hátrányok-elönyök? Milyen adaptert érdemes venni?

(#11941) Radomer válasza derrik (#11940) üzenetére


Radomer
aktív tag

Erről hallottam jókat. Nem tudom másnak van-e egyébb tippje.

(#11942) 80hun válasza derrik (#11940) üzenetére


80hun
addikt

Sima FD-NEX adapter kell hozzá, tele van vele az ebay.

Nekem ezek váltak be de elég drágák lettek. viszont jó minőségű adapterek.

Vagy vehetsz itthon is.

A módban van fénymérés és a záridőt állítja a gép. Neked fókuszálnod kell és rekeszelned ahová szeretnéd.

(#11943) derrik válasza 80hun (#11942) üzenetére


derrik
őstag

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#11944) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Nézegetem ezeket a polárszűrőket.. Melyik márka az ajánlott? Hoya-val találkozok a legtöbbet, de legutóbb B&W-t ajánlottak. Méretben gondolom az objektívre írt átmérő a szükséges (A6000 kit: 40.5mm)

[ Szerkesztve ]

(#11945) grigo


grigo
őstag

Sziasztok.
Jártatok már úgy, hogy a LR kiírja, hogy No upright correction found? Jelenleg mintha a 16-35 profilja eltűnt volna a LR-ból. Nem igazán tudok torzítást korrigálni.
Nincs valami ötletetek?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#11946) Neck válasza KawaBazsy (#11944) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem 49mm-es szűrőt vegyél, sok Sony objektívnek ez a szűrő mérete. Aztán egy egyszerű step up adapterrel feltehető a kit obira.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11947) KawaBazsy válasza Neck (#11946) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jah, erre is gondoltam. De a Sigma 30F2.8 mérete 46 mm, a Sony 18-105F4 meg 72 mm, úgyhogy van szórás.. De miután nem olyan drága cucc, sztem megveszem ezt a kitobihoz, ha meg szerzek egy drágább telét, ahhoz meg úgyis a B+W passzolna..
A korábban kérdezett vakuval kapcsolatban meg Godox TT685-öt találtam Sony-hoz itthon. Ez erősebb, mint a korábban tárgyalt Yonguno, nekem ez a 30 körüli kulcsszám is elég lenne sztem. Azt nem tom, h miért nem Li-ion akksival szerelik ezeket is, ahol pontosan látja az ember a töltöttséget, s rá is tud tölteni. Pont az elem töltögetéstől is meg akartam szabadulni a fényképezőgép váltással..

(#11948) m3ss válasza KawaBazsy (#11947) üzenetére


m3ss
veterán

nem vett vki sony 85 1.8-at? van egy bolt ahol 205e, es nagyon gondolkodoba ejtett. viszont annyira jol hasznalhato a canon 85 1.8 a7II-on, hogy nehezen veszem ra magam.
jo lenne loni par kepet canonnal meg sonyval is, van-e jelentos kulonbseg kozottuk...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11949) 80hun válasza m3ss (#11948) üzenetére


80hun
addikt

Econ akart de sztem még nem tette meg. :)
A 100/2-t meg a 70-200/4L-t véletlen nem próbáltad a7II-n?
Ezek is jól dolgozhatnak az A7II-n ? :)

(#11950) jmakk válasza m3ss (#11948) üzenetére


jmakk
őstag

A neten mindenhol nagyon dícsérik. Egyedül a szembefénnyel nem viselkedik hibátlanul, de ez valszeg csak a piaci pozícionálás eredménye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.