Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) sszemtelen válasza Radomer (#11499) üzenetére


sszemtelen
őstag

Gondolom ez csak személyesen lesz, igaz? :/

(#11502) 80hun válasza sszemtelen (#11501) üzenetére


80hun
addikt

Netes rendelésnél is akciózni szoktak :)

(#11503) Radomer válasza sszemtelen (#11501) üzenetére


Radomer
aktív tag

Netes rendelés is megy azt írták.

(#11504) sszemtelen válasza 80hun (#11502) üzenetére


sszemtelen
őstag

&(#11503) Radomer: Köszönöm Srácok! Ilyenkor mennyire szokott beesni például a 18105G üveg ára? :) Csak hogy megéri-e megvárni a Glamour napokat..:)

Köszönöm! :)

(#11505) Muerte68 válasza sszemtelen (#11504) üzenetére


Muerte68
addikt

írták 20%-a Sony-ennyit szokott :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11506) sszemtelen válasza Muerte68 (#11505) üzenetére


sszemtelen
őstag

Igen, közben láttam, köszönöm :)
Akkor olyan 175re esik be kb glamúrban. Az nem is rossz :)

(#11507) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

van tapasztalatotok LA-EA4 adapterrel és minőségibb A obikkal (CZ 24-70/2.8, CZ85/1.4, nagy fényerejű Minolták)?
A6000-t szeretnék végre normálisabban használni, mert a gyári kitobival nem az igazi.
Azon gondolkodom, hogy vegyek-e rá nagyobb átfogású E-s zoomot (18-105 f/4), vagy használjam a meglévő A-s üvegeket átalakítóval.
Eddig egyetlen tapasztalatom az volt, hogy egy A6000-es tulaj nem vitte el a Tamron 17-50-et, mert nem ment az adapterrel. Sony/Minolta obikkal nem hallottam ilyen gondról, de jó volna ezt olyanoktól is hallani, akik használnak ilyet.
Természetesen az nem volna megoldás ha azt tanácsolnátok, hogy váltsak E-re, hisz az az elsődleges nálam.

Köszi,
Alex

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#11508) charg


charg
tag

Sziasztok!

Mennyire érdemes a Sony A6000-et dupla kit-ben venni?
(16-50mm F3.5-5.6 OSS PZ + 55-210mm F4.5-6.3 OSS)

Főleg utazásokkor használnám.

(#11509) woodbear


woodbear
addikt

Help me!

Olyan történt, hogy szerettem volna az eye-af et használni a mai nap. Erre látom, hogy nem megy. Menube megnéztem, ki van szurkitve. Rámegyek, azt írja ezzel az obival nem lehet. (Nativ Sony/Zeiss 35 F1.4 ZA) felcsapom a batist, azzal is ugyan ez. Utoljára még jó volt. Nem állítottam semmit.
A bajonett nem koszos, a vázon sem a csati. A mód AF-S, akku ki-be megvolt, obi fel-le megvolt. Nem értem a dolgot. Remelem nem romlott el semmi. Neten nem talaltam semmi infót ilyen hibáról. Egyik nap még jó, aztán most meg hirtelen nem... hátha valaki tud segíteni. Koszi

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11510) Gaboren válasza woodbear (#11509) üzenetére


Gaboren
tag

Én most tervezek A 6000-et venni, biztos nem venném dupla kitben, nézz utána az ezekkel készült képeknek. Flickr pölö. Csak kezdő hobbi fotósként mondom, hogy örülök, hogy nem vettem anno kitben az A5000-et. 100-ból 99-szer az 50/1.8-at használom. Akkor már inkább 18-105 de ott sem túl combos a fényerő, vagy "szaknyelven" fényesség.

[ Szerkesztve ]

(#11511) 80hun válasza Gaboren (#11510) üzenetére


80hun
addikt

A 16-50-el mindenképp érdemes megvenni mert kis helyen elfér. :)

Az 55-210 sem rossz obi sztem :)

Az meg hogy ki milyen gyújtótávot használ sokat eléggé egyénfüggő, nekem az ekv 75mm már túl sok általános használatra.
Inkább ekv 35-55mm közötti látószög a nyerő nálam pl :)

[ Szerkesztve ]

(#11512) Gaboren válasza 80hun (#11511) üzenetére


Gaboren
tag

Szép képek napsütésben. Igazad van, a felhasználási terület eltér. Én többnyire beltérben használom a gépet gyermek koncerteken vaku nélkül, oda kell a nagy fényerő.

(#11513) Radomer


Radomer
aktív tag

Valaki vásárolt már innen objektívet? Gyanúsan olcsók.

(#11514) sszemtelen válasza Radomer (#11513) üzenetére


sszemtelen
őstag

Annyira nem lehet gáz. :)
A 18105G ára tetszik. Kifejezetten!

(#11515) 80hun válasza Radomer (#11513) üzenetére


80hun
addikt

Valószínű szürkeimportosak.

(#11516) sszemtelen válasza 80hun (#11515) üzenetére


sszemtelen
őstag

"Termékeinket gyártói garanciával , bontatlan csomagolásban és gyári tartozékokkal szállítjuk"
Így mondjuk korrekt. Persze csak ha a Sony is tud róla. :D

(#11517) Mandarinn válasza sszemtelen (#11514) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Kiderítem, és majd mesélek :)

(#11518) rumos14 válasza mrrr74 (#11507) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezekhez az obikhoz A7 illik, nem A6000...
LA-EA4-gyel megy a Tamron 17-50 is A6000-en.

(#11519) mrrr74 válasza rumos14 (#11518) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Ezekhez az obikhoz vannak hozzájuk illő vázak, de kellett valami jó ár/érték arányú is ami kisebb helyet foglal.

Nex 5N volt az első milc, majd amikor kifutott (és amikor még relatív jó áron el lehetett adni) lett A6000.
Mindkettő kitobival, de utóbbi gyengébb, így inkább a szekrényben pihen (az A-s obik nem ezekhez lettek véve természetesen).
Ezekkel a milcekkel nekem nem megy a komoly meló, ha fent van egy vaku, a súlypontja annyira előre kerül, hogy orra is esik, viszont egy 50 f/1.4-el elég kicsi-, a 80-200 high speeddel pedig elég vicces lenne és nem utolsó sorban könnyű :)

Természetesen tisztában vagyok azzal amit írsz, de a milcekkel nem vagyok igazán képben, nem videózom, nem költenék most újabb vázra, ezért gondoltam, hogy megfordítom a kérdést.

Lehet LA-EA2 volt akkor, de az biztos, hogy nem ment.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#11520) Casto


Casto
csendes tag

Sziasztok,

valakinek van tapasztalata Fuji gépekről?

A Fuji X-T20 és a Sony A6300 között vacilálok és nem jutok dűlőre, hogy melyik lenne az ideális. Jelenleg egy RX10-t használok, de hiányzik az APS-C szenzor, ezért akarok visszaváltani, de tanácstalan vagyok, hogy melyik rendszer legyen.

A Sonyban imádom a videót, ismerem a kezelést, míg a Fujinak a színei tetszenek, illetve hogy tudnám használni a jpeg fileokat photoshop mágia nélkül.

Van valakinek tapasztalata, véleménye a dologról?

Köszönöm előre is! :R

(#11521) m3ss válasza Casto (#11520) üzenetére


m3ss
veterán

gyanitom kevesen hasznaltak mind2 gepet. sztem az a6300 autofokusza komolyabb. fujinal jobb az objektiv valasztek. ha maradsz hosszu tavon apsc-n fuji sem rossz valasztas fotozni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11522) sszemtelen válasza Mandarinn (#11517) üzenetére


sszemtelen
őstag

Köszönöm, kíváncsian várom :)

(#11523) rumos14 válasza Casto (#11520) üzenetére


rumos14
nagyúr

indulj ki abból, hogy melyik vonalon vannak neked megfelelő és megfizethető objektívek.
a Sony-nál a 18-105/f4, 35/1.8, 50/1.8 talán a legjobb ár/érték arányú objektívek.

(#11524) tvamos válasza m3ss (#11521) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha tényleg mennek a Canonok AF-fel adapterezve, van annyi obi, hogy még. Canonok, Sigmák, Tamronok...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11525) m3ss válasza tvamos (#11524) üzenetére


m3ss
veterán

3rd party vakuk teren is jobb a helyzet ha jol tudom. igen, adapterezheto uvegek, ez elony lehet a sonynal. bar adapterrel egyutt legtobb obi eleg nagy...es azert csak nem nativ fokusz. na meg latoszogek...nagylato (ekv 24-35) fix pl. alig van amit ra tudnal adapterezni. fuji legalabb direkt apscre fejleszt.
vmi 16-24mm kozotti f2 koruli kis palacsinta obit pl igazan csinalhatna a sony apscre...nincs ilyesmi a kinalatban, nem? jol illene ezekhez a kicsi vazakhoz. mondjuk en nem banom, hogy inkabb a fullframe vonalat eroltetik :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11526) Uzi74 válasza Casto (#11520) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem nagyon bejött a 6300 aurofókusza nex 5R után, főleg az eye-af af-c módban

(#11527) Casto


Casto
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket! Szerintem marad a Sony, mert való igaz, hogy a Fuji obikból összerakni egy olyan sort, amit szeretnék, elég húzós lenne :)

A Sonynak pedig megvan az az előnye, hogy az e bajonettes obik a full frame vázra is jók lesznek, ha egyszer lesz olyan, amit meg tudok (vagyis inkább meg akarok) fizetni. :DD

Addig pedig elmélyedek a photoshop/lightroom rejtelmeiben, hogy a nem tetsző jpeg fileok helyett a raw-okat tudjam feldolgozni.

(#11528) Muerte68 válasza Casto (#11527) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem rossz a Sony jpg sem nekem semmi bajom nem volt vele :K Ellenben a Paná-éval :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11529) konyi79


konyi79
addikt

Foglalt név topiktárstól kaptunk tippet, ingyen lehet akció keretében legálisan alkalmazásokhoz jutni. Már amennyiben legális a régiónkban. :DDD
Regisztrálni kell a vázat promóciós oldalon, és a megerősítő levélben lesz egy voucher. Igaz, két kötött alkalmazás volt nekem benne amit korábban már megvettem, de hátha másnak nincs.. A dolog működik UK és DE oldalon is. Simán fake regisztrálva mai dátumra az 1 éves 6300-at adta a vouchert.

(#11530) tomiee85 válasza Casto (#11527) üzenetére


tomiee85
senior tag

full frame-obik itt se olcsók. Az új 85ös viszont egynek jó lesz, mert viszonylag olcsó és jóra sikerült. Az 50es még olcsóbb, de vacak az AF-je.

(#11531) btomah


btomah
újonc

Sziasztok!

Most vettem egy A6000-est.
Szeretnék sötétben megcsillanó üvegeket fotózni :D , ehhez milyen obit ajánlotok?
Gondolom, minél nagyobb fényerejű, annál jobb.
Jó lenne, ha minél élesebb képet adna.

köszi!

(#11532) sszemtelen válasza konyi79 (#11529) üzenetére


sszemtelen
őstag

:C :R :R

(#11533) tvamos válasza Casto (#11527) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem jol valasztottal, foleg, ha foglalkoztat a full frame-re valtas.
Jo fenyeket a gephez!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11534) jmakk válasza konyi79 (#11529) üzenetére


jmakk
őstag

Áldott legyen a kolléga! Nekem pont nem volt meg egyik sem....eddig. :DDD

(#11535) TerdikBt


TerdikBt
kezdő

Sziasztok!

Szeretném a debreceni fórumtársak segítségét kérni. Szombaton lenne egy kis videóznivalóm, de nem vagyok benne biztos, hogy egy aksival ki fogom e húzni szóval ha valaki kölcsön tudna adni szombatra egy pótaksit azt nagyon megköszönném. Természetesen hozom-viszem és foglalót is hagyok ott ha kell.

Segítségeteket előre is köszönöm, jó éjszakát Nektek.

(#11536) tvamos


tvamos
nagyúr

Nagyon bocsanat, hogy itt is megkerdezem... egy jo allapotu, de mar nem garis A7-et, (nem mk2, nem R, nem S, csak a sima eredeti A7,) mennuiert lehet eladni Magyarorszagon? Obi, meg ilyesmi nelkul, csak a vaz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11537) tomiee85 válasza tvamos (#11536) üzenetére


tomiee85
senior tag

olyan 240-250közé lőném be, legalábbis abból a 3ból következtetve amit azóta láttam hogy megvettem az enyém kintől. Én is ezen a 240es áron próbálom majd elpasszolni amint lesz egy kicsi plusz feljebb lépni

[ Szerkesztve ]

(#11538) tvamos válasza tomiee85 (#11537) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kösz! Nem tudom eldönteni, kell-e egyáltalán nekem. Ha megvenném, 1-2 hónap után gondolom kiderülne...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11539) 80hun válasza tvamos (#11538) üzenetére


80hun
addikt

Persze hogy kiderül. De ha már próbáltad hosszútávon , nehéz lesz leszakadni a FF-ről. :D

(#11540) tomiee85 válasza tvamos (#11538) üzenetére


tomiee85
senior tag

Én imádom a Nex-6 után, rengeteget a fejlődés ahhoz képest, meg nekem a tényleges látószög kihasználása volt a cél a manuális lencsékkel, igy kötelező volt a váltás mivel nem akartam speed boosterekkel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#11541) WiZARD válasza konyi79 (#11529) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy milyen egy elb*szott rendszer ez a locationnel való variálás az appstoreban. Komolyan mintha az ókorban élnénk, internet nélkül.

Ahhoz, hogy elkölthessek náluk egy kis pénzt, regelni kellett egy kamu külföldi címmel, venni ebayről sony ajándékkártyát, és azzal tudtam végül fizetni.

Persze így a free app már nem jár, mert korábban regisztráltam. B*sszunk ki azzal, aki már vett bármit is...
(na meg amúgy is US locationnel regeltem)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11542) Radomer


Radomer
aktív tag

Alpha 6500 ről mi a vélemény, ha 2x20% kedvezménnyel jutnék hozzá?

(#11543) konyi79 válasza WiZARD (#11541) üzenetére


konyi79
addikt

Na igen, elég nyűgös így. Miért csinálják nem is értem, pedig még az appok is magyar nyelven futnak.
Nekem annyiból szerencse, az appok hoz tudom használni korábbi UK ps fiókomat.

(#11544) konyi79 válasza Radomer (#11542) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyon közel van A7-hez árban meg ott van mellette az X-T2 is.. Viszont ha ellég az aps-c, feltalálod magad az üvegek között és megengedheted magadnak, nagyon bitang gép.

(#11545) Radomer válasza konyi79 (#11544) üzenetére


Radomer
aktív tag

Köszi!

Egyelőre szereznék hozzá kit lencsét az fér bele a keretbe, de hamarosan vennék hozzá pár lencsét amivel már ki is tudnám használni a váz adta lehetőségeket. Full frame nem játszik a mérete miatt, valamint a kimondottan hozzá való lencsék már túl drágák.

(#11546) tvamos válasza konyi79 (#11529) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van errol valami lista, hogy milyen orszagokban ervenyes ez? Mert amit en tervezek megvenni, az mar regisztralva van.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11547) Casto válasza tvamos (#11533) üzenetére


Casto
csendes tag

Köszönöm! :D

(#11548) rumos14 válasza Radomer (#11542) üzenetére


rumos14
nagyúr

objektív oldalról gondold végig. a 24-35-50-es fixek mind nagyon jók.

(#11549) Radomer


Radomer
aktív tag

Volt valakinek egy jó összefoglalója 6000-es gép mellett egy csomó objektívre, de most nem találom. Be tudná valaki linkelni nekem?

Köszi!

Kezdek a felé haladni, hogy kár 6500 vennem. Inkább veszek egy 6300-at, és mellé egy 10-18-as Sony objektívet. :K

(#11550) LélekVándor válasza Casto (#11520) üzenetére


LélekVándor
tag

Remélem azt tudod az a6300-ról, hogy a 4K-s videó felvételt max. csak játszadozásra tudod használni, komoly munkára nem, mert a gép 20 perc után felmelegszik és leáll. Utána csak úgy indul újra be a felvétel, ha teljesen lehűlt. Az a6500-nál sem sokkal jobb a helyzet, csak felül lehet bírálni a menüből a leállást melegedésnél, amivel kicsit tovább bírja a gép de ugyanúgy melegszik sajnos és leáll az is. :(.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.