Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) horacexxl válasza derrik (#10947) üzenetére


horacexxl
csendes tag

A6000 - micro hdmi mini hdmi kábel - hd grabber - usb micro usb átakakító (otg) Note 4.

http://www.ebay.com/itm/291935830236

http://www.ebay.com/itm/391333526724

http://www.ebay.com/itm/161484110898

(#10952) WiZARD válasza zümzümm (#10928) üzenetére


WiZARD
addikt

Erre tényleg senki nem tud adni, egy egyszerű, hozzá nem értő számára is egyértelmű választ?

Összességében a kettőt "együtt" használva 18-210 mm lesz az átfogás, azaz ~12x zoom.
Nyilván nem lehet egy az egyben hasonlítani más, nem ismert átfogású "12x zoommal" összehasonlítani, bár ha átlag kompaktot nézünk, akkor valószínűleg eléggé hasonló lesz.

De ha megmondod pontosan milyen kompakthoz akarod hasonlítani, vagy csak annak az adatait, akkor elég egyszerű összehasonlítani.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10953) woodbear válasza konyi79 (#10950) üzenetére


woodbear
addikt

Méhsejtrács a magyar neve, de szerintem csak sima diffuzor volt, amit ő mond.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#10954) jmakk válasza WiZARD (#10952) üzenetére


jmakk
őstag

Az a baj, hogy el kellene engedni a "zoom" fogalmát. Az mindössze azt adja meg, hogy a legnagyobb gyútáv hogyan aránylik a legkisebbhez. Az 1.8-18mm optika ugyanúgy 10x zoom átfogású, mint egy 18-180mm pedig eléggé más képet adnának ugyanazon érzékelőn. A lényeg a gyújtótávolság (látószög) lenne. Általában a 35mm film szokott lenni az alap, erre számolják át a gyútávot. És így össze lehet hasonlítani a látószögeket, azaz hogy "mennyire hozza közel" a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#10955) konyi79 válasza woodbear (#10953) üzenetére


konyi79
addikt

Azt írja, a villanást alig lehetett látni, akkor az nem diffúzor.

(#10956) Chapel válasza konyi79 (#10955) üzenetére


Chapel
addikt

Van azért olyan ami eléggé le árnyékol, de az "alig lehetett látni" leírás alapján kb. bármi lehet.

Akár egy fény nélküli, új fajta vaku ;] ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10957) Rapid136 válasza WiZARD (#10952) üzenetére


Rapid136
őstag

A kérdésedben ott a válasz: ha nem hozzáértő akkor hiába magyarázzuk...
alapvető optikai és fotós ismeretek nélkül hiába hivatkozol bármire ha az neki hiányzik
pl. hogy egy adott érzékelőhöz tartozik egy "alap/normál" objektiv, ami az emberi szem perspektiváját adja ki
ehhez képest alatta van a nagylátószög és fölötte a telének hivott gyujtótávolságok
gyakorlatilag a legtöbb szappantartó/bridge/DSLR gép zoomobjektivje a fenti objektiv gyujtótávolságának a felétől indul, azaz bármelyik gép zoomját az alsó állásba helyezve nagyjából hasonló látószöget kapunk
mindegy a gépméret és az is hogy hányszoros a zoom

innentől kezdve kiszámolható a végállás is
de egy kis kereséssel elég hamar kideríthető minden fényképezőgép és objektiv átszámított (ekvivalens) adata mondjuk a dpreview.com oldalról
és akkor még arról nem is beszéltünk hogy minél nagyobb egy objektiv zoom átfogása annál nagyobb a minőség romlása és a fényerőveszteség
sokan azt várják hogy a neten látható minőségű képeket csinálnak majd az uj DSLR vázzal és miután megvették, az első dolguk az hogy egy túlméretes bridge gépet csinálnak belőle egy 12x ultrazoommal...

az mondjuk tényleg nevetséges hogy a mai napig nem lehet másképp viszonyítani egymáshoz objektiveket csak úgy - mondjuk egy kompakt és egy APS-C vázét - hogy mindkettőt átfordítjuk a 24x36-os érzékelőméretben használt gyujtótávolságokra, ami maximum annak a kis rétegnek mond valamit akik még komolyabban fotóztak filmre

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10958) Rapid136 válasza konyi79 (#10955) üzenetére


Rapid136
őstag

Vagy jól leszabályozta a vaku fényerejét :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10959) jmakk válasza Rapid136 (#10957) üzenetére


jmakk
őstag

Nem muszáj full frame méretre konvertálni, ha pl. apsc-vel akarod hasonlítani.
De igazából a látószög lenne a legcélravezettőbb. Van is ilyen a neten.

[ Szerkesztve ]

(#10960) tvamos válasza jmakk (#10959) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem jó kompromisszum full frame-re átszámolni a dolgokat. Legalább páran megértik, hogy mi van. Másra átszámolni is jó, csak azt mégkevesebben fogják érteni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10961) Rapid136 válasza jmakk (#10959) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem muszáj, de egyenlőre minden kompaktnál/bridge gépnél a kisfilmre számolt gyujtótávolságot adják meg a teszteknél és a technikai adatoknál.
Sajnos ez egyenlőre kiirthatatlan. Én mindenesetre rosszul vagyok tőle, mert aki sose használt filmes gépet annak semmit se mond az hogy a megvásárlandó 28mm-es objektivje "megfelel a 35mm-es FF obinak".
Lassan egy generáció nő fel az APS-C vázakon és közben számolgatja ok nélkül az ekv. értékeket az obiknál.
Olyan ez mint a lelocsolt majmok a banánnal, már senkinek nincs emléke a lelocsolásról, de megverik azt a majmot aki el akarja venni a banánt...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10962) p_adam


p_adam
addikt

Ha esetleg valakit érdekelne, itt egy gyors összehasonlítás a Sigma 50/1.4 ART, Zeiss Jena 50/1.4 és Konica Hexanon 50/1.7 és között A7II-vel f8-as rekeszen: [link]

Ezen körülmények között a régiek nagyon jól helytállnak (és a Konica tényleg filléres darab), közelebbi dolgok és nyitottabb rekesz esetén viszont már a Sigma fele billen a mérleg nyelve, ahogy az el is várható. Színekben viszont a régiek talán még jobbak is, meg persze kicsik és könnyűek. A szenzor becsillanás a Zeiss esetében zavaró tud lenni, bár a gyakorlatban nem volt vele problémám (napellenző nem volt egyiken sem)

Az AF viszont nem győzött meg az új firmware-es MC-11 adapterrel (Canon vázon viszont jól műdödik).
Egy Canon obim is van és azzal már sokkal gyorsabb és megbízhatóbb. A 35/1.4 ART talán jobb, ahogy néztem, vagy egy dokkolóval frissíteni kell a objektív firmware-jét is, nem tudom.

(#10963) woodbear válasza p_adam (#10962) üzenetére


woodbear
addikt

Nekem volt A7II-n 35-ös artom MC11-el és metabones IV-el, de nem voltam elégedett. Most 35 1.4 ZA van. Ez sokkal gyorsabb, mint az art. Kevés fényben pedig összehasonlíthatatlan.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#10964) p_adam válasza woodbear (#10963) üzenetére


p_adam
addikt

Azóta kipróbáltam egy EF 24-70 2.8 II-t is, messze ez volt a legjobb. Gyors, határozott és nem is túl nehéz.

(#10965) m3ss válasza woodbear (#10963) üzenetére


m3ss
veterán

jaja, ez a 35 1.4 za nagyon fincsi. en is csipem a kepet. meg azert szebb a bokeh mint az arttal, nem? remelem legalabbis. ezzel nyugtatom magam :DDD
par kep vele ha vkit erdekel: egy, ketto, harom, negy

hat igen,nativ af azert csak kevesebbet tetovazik amikor a cdafen a sor. 55-ost nem hasznaltal? az a legjobb autofokuszra egyebkent, jobban harap mint a 35-os. viszont igy a 35 mellett megint nem tudok mit kezdeni az 55mm-rel. de olyan klassz kis obi hogy sajnalnam eladni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10966) woodbear válasza m3ss (#10965) üzenetére


woodbear
addikt

Valahogy szebb az összképe igen az art-énál. De egy hangyányival életlenebb szerintem (bár ez kb pixelbuziskodás mert 100%-os nagyitasban alaposan vizsgálva látom csak )
Szóval nagyon bejön ez az obi. 55-öt nem használtam, de tudom, hogy nagyon jó, csak ff vázon nem szeretem az 50 körüli gyutávot. Ezért lett 85 batis inkább, az egy szörny :) imádom :D

(Ja és klasszak a képek amiket linkeltél, jó kis LLF presetek/kidolgozasok :) )

[ Szerkesztve ]

Oldalam: www.swsfoto.de

(#10967) Chapel válasza m3ss (#10965) üzenetére


Chapel
addikt

"de olyan klassz kis obi hogy sajnalnam eladni"

Khm...khm... ;]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10968) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Sony A6000-re szeretnék venni egy fényerős portré obit. Mit ajánlotok?
A 16-50, és 18-105 f4 mellé lenne. :)
Árban max. 120e.

Köszi :)

(#10969) #31733248 válasza koxkids (#10968) üzenetére


#31733248
törölt tag

A SEL-50F18-at javaslom, nagyszerű darab.

(#10970) Rapid136 válasza koxkids (#10968) üzenetére


Rapid136
őstag

Ha nem ragaszkodsz az AF-hez akkor korlátlanok a lehetőségeid. Egyedi képi világot kaphatsz párezer Ft-os obiktól.
AF-ből sok választás nincs, Sony 1,8/50 vagy esetleg a Sigma 2,8/60mm.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10971) konyi79 válasza koxkids (#10968) üzenetére


konyi79
addikt

Annyiért simán kapsz natív üvegeket, a 35f18 vagy az 50f18 bátran ajánlható, az első általános alapobi, a második kicsit rövid portré. Mindkettő jó, a látószögeket próbálgasd a 18105-tel melyik tetszik jobban.
Igazi klasszikus 85-ös portré emberi áron nincs a rendszerhez.

(#10972) derrik


derrik
őstag

A5000/16-50
....továbbra is a telefonos fotózáson szeretnék túl lépni. De nem sikerül. Az elkészült képek 1 sötétek, 2 zajosak, 3 messzire életlenek
Létezik egy olyan alap beállitás, hogy egy hirtelen készitett kép elérje egy galaxy s7 fotó minőségét???

(#10973) Rapid136 válasza derrik (#10972) üzenetére


Rapid136
őstag

Vegyél egy 2,8-as fix Sigmát, 19 vagy 30-ast és szánj időt arra hogy többféle beállítást végigpróbálsz M módban, de legalábbis A-ban. Zökkentsd ki magad abból a hitből, hogy a gép csinál jó képet. Nem, te csinálsz, ha az elképzelésednek és a fényviszonyoknak megfelelően állítod be a gépet.
Milyen beálltásokkal készült a rossz kép? Mi van az EXIF-ben?
Mondjuk egy fényképezőgép bonyolultabb mint egy mobil, meg kell tanulni a lehetőségeket és a beállítások összefüggéseit. Ezt ne itt várd, szakkönyvek, tanfolyam stb. kell hozzá.

nincs hirtelen beállítás....

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10974) koxkids válasza Rapid136 (#10970) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi nektek!

:)

(#10975) tailor válasza Rapid136 (#10973) üzenetére


tailor
őstag

Ezt annyival egészíteném ki, hogy először ismerje ki / tanulja meg a gép és az obi lehetőségeit, utána - ha szükségét érzi - költsön pénzt új obikra.

(#10976) Rapid136 válasza tailor (#10975) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért ajánlanám mert
1. fényerős, mig a kitobi változó, romló fényerejű, amire pluszban oda kell figyelni
2. egyszerűsítí a fotózást egy fix, állandó a képminősége
3. mindemellett nem elérhetetlen az ára sem

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10977) derrik válasza Rapid136 (#10976) üzenetére


derrik
őstag

.....na akkor folytatom a tanulást
ami nagyon zavar, hogy minden elkészült kép sötétebb mint ami a kijelzőn jónaktünik, és zajosak de ez az objektív miatt van szerintem

(#10978) Rapid136 válasza derrik (#10977) üzenetére


Rapid136
őstag

A kijelző kétféleképp állítható, optimális képet mutat, vagy az elkészülő képet.
Az utóbbi esetben ha a fénymérő ellenfény vagy más miatt nem pontosan (túl sok fényt) mér, azt rögtön látod is a kijelzőn.
A zaj a magas iso miatt van, de ezt csak az EXIF ismeretében tudnánk megmondani. Abban benne van a rekesz/záridő és minden a gépen beállított paraméter.

A fotótás technikai sport, nem a "szerintem" befolyásolja a képminőséget, hanem a beállítások.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10979) Muerte68 válasza derrik (#10972) üzenetére


Muerte68
addikt

elég sokat fotóztam a kitt obival szerintem valamit nagyon nem jól csinálsz nagyon szép éles és részletes képeket lehet vele csinálni :K
Esetleg próbáld autó módban :U

[link]
ezt kézből manuális fókusszal lőttem
[link]
ezt is kézből

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10980) Rapid136 válasza derrik (#10977) üzenetére


Rapid136
őstag

Az életlenség lehet hogy sima bemozdulás is alacsony záridő miatt.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10981) konyi79 válasza derrik (#10972) üzenetére


konyi79
addikt

Ha nem üti meg a telefon szintjét, valamit nagyon elszúrsz.

+1 Tailor, nem kell venni semmit, amíg nem ismered a mostani korlátait.

Esetleg tölts fel valahova valamit, lássuk mi a gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#10982) wms válasza Muerte68 (#10979) üzenetére


wms
senior tag

Ezek igen jó kis képek, pláne a mások által sokat szidott kit obival! ;) Gratulálok! :K

(#10983) Muerte68 válasza wms (#10982) üzenetére


Muerte68
addikt

Ráadásul croppolva is van :U Jó képeket lehetett vele csinálni csak az Evf hiányzott azért váltottam.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10984) derrik válasza konyi79 (#10981) üzenetére


derrik
őstag

[link]

....ezeknél jobb még nem sikerült, csak véletlen talán kettő.
Amelyek sötétek lettek azokhoz csak holnap tudok hozzáférni.
Még keresnem egy ismerőst is aki nem magyar, mondjuk lengyel. Mert hiába regisztráltam a Sony-nál még egy távirányító programot sem tudok frissíteni. Mert az országunk nincs a japó térképen.

(#10985) Muerte68 válasza derrik (#10984) üzenetére


Muerte68
addikt

olyan reg-et kell csinálni ahol van támogatás-ezeknél a képeknél alapból kevés a fény+exif-ből lehetne látni milyen beállításokkal csináltad.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10986) konyi79 válasza derrik (#10984) üzenetére


konyi79
addikt

A lámpás képen talán a DRO miatt nincs kontrasztja a képnek, az elég laposra szokta húzni. Emellett én itt nem engedném auto ISO-n felvigye 3200-ig az érzékenységet, 1/100-ad záridőnél nyugodtan lehet hosszabb stabival, 1/50 simán, máris több részlet marad a képen ISO1600-on. De tipikus esete a beltéri sötétben fotózásnak, ez tényleg nem a kitobi erőssége, de ennél sokkal jobb lehet.
A kültéri képnél egyértelműen te vagy a hunyó, manuális expozíció van az exif-ben, ISO100 jó, F4,5 27mm-en lehetne szűkebb pláne napnak szemben, de minek vettél 1/4000 záridőt? Gondolom a fénymérésnek betett a szemben álló nap, azért vetted ki kézibe. Ilyenkor is villogtatja ha el van cseszve az expozíció, de legjobb barátod a hisztogram. Tessék bekapcsolni és megtanulni használni.

Emellett mindkét kép menthető lenne, ha a témája neked fontos. RAW+JPEG-ben rögzítettél, ennyi hibát simán visszahúzol egy Sony szenzorból. Esetleg dobd fel a nyerset, ha nem tudod hogy kell segíthessünk.

Sokaknak van 2013 előttről UK vagy US PSN fiókja, a multiplayer miatt, mert nem volt itthon az online pass használható. Azokkal a fiókokkal simán megy, keress valakit, vagy csinálj egyet te is. Vagy használd a keresőt a fórumban, leírtam már többször hogyan tudsz fizetni itthonról is, ha fizetős tartalom kell. Annyiból szívás ez a módszer, kell egy PS3/4 hozzá most már, mert PC-ről ha a fiókhoz akarsz alapértelmezett fizetőnek paypalt beállítani, mindenképp kér a paypal fiók megerősítésnek bankkártyát. Míg PS-ről nem.

[ Szerkesztve ]

(#10987) Muerte68 válasza konyi79 (#10986) üzenetére


Muerte68
addikt

bocsi a láma kérdésért de dropbox-ból hogy nézed meg az exif-et? :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10988) konyi79 válasza Muerte68 (#10987) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD
Letöltöd a képet.

(#10989) Muerte68 válasza konyi79 (#10988) üzenetére


Muerte68
addikt

Köszönöm ,én csak böngészőből néztem

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10990) Neck


Neck
veterán

Tudtok adni némi kezdő beállítást A6000-hez? Peaking, DRO, mittomén. Ki milyen fókusz módban / fókusz területben stb-ben használja?

Nyilván, tudom, helyzetfüggő is, de preferált beállítása mindenkinek van,
és engem érdekel, ki hogy használja :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#10991) Chapel válasza Neck (#10990) üzenetére


Chapel
addikt

Magam nevében persze, de ilyen nincs.
A teljesen alapok nyilván nem érdekelnek, azokat ismered (raw-ban fotózunk, kiválasztod a legszimpibb színt peekingre stb.), egyéb iránt Manual mód és ahogy a helyzet adja.
Aztán persze, lehet hogy más tud ilyet....

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10992) konyi79 válasza Neck (#10990) üzenetére


konyi79
addikt

Kb ugyanaz, mint az előző vázadon, csak nem nagyon kell kivenni c-af-ből. Pápá hunting...

A gombok meg fn menü testreszabásával érdemes eljátszani, ami neked fontos, könnyen elérhető legyen. Érdemes kitapasztalni a képmódokat, mint clear, autumn, csak a két kedvencem említsem.

Chapel:
RAW-ban? :Y Tud olyat is? ;]
Na itt látszik, ez tényleg mennyire egyénfüggő.

(#10993) Neck válasza konyi79 (#10992) üzenetére


Neck
veterán

Az nem volt olyan sokáig nálam, hogy lefixáljam, mi mire jó :)
De kb ilyesmire gondoltam, amit írtál, ilyen "legjobb gyakorlat" dolgokra, hogy mit érdemes gyakran használni, és mi az, amit csak ritkán érdemes.

Pl több helyen olvastam, hogy a WB-t elég jól belövi, lehet auton hagyni (ha mégse, utómunka megoldja), meg hogy a peakinget mediumon hagyni manual focusnál, stb.

Ezekre lennék kiváncsi.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#10994) derrik válasza Rapid136 (#10978) üzenetére


derrik
őstag

Szuper.... Igyekezni fogok.
1. Én a kijelző beálltásnál. Csak nappali és kézi beállítást látok
2. A hisztogram milyen beállítási opció alatt található?

(#10995) Chapel válasza konyi79 (#10992) üzenetére


Chapel
addikt

...éhes farkasok elé vessék azt aki nem ezt teszi :P ;]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10996) #31733248 válasza Neck (#10990) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ezzel a legfontosabbak és jellemzőek:
JPG+RAW
DRO AUTO
Standard, élesség: +1, színtelítettség: +1
WB: auto
AF-C, széles
ISO: auto (AUTO ISO: 3200)
Focus peaking: alacsony, piros
Szem fókusz gombhoz hozzárendelve

(#10997) Neck válasza #31733248 (#10996) üzenetére


Neck
veterán

Kösz, megvizsgálom :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#10998) woodbear


woodbear
addikt

Mi ez az AF-c mánia? Nem tudsz vele komponálni se. Akkor inkabb lock on fokusz. Az legalabb ott marad ahova belövöd.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#10999) Rapid136 válasza derrik (#10994) üzenetére


Rapid136
őstag

Az az LCD fényerejére vonatkozik...
Valahol van "élőkép effektus" vagy hasonló beállítás (A6000 és A7). Én azért szeretem ezt a beállítást, mert ha mondjuk fekete-fehér módban fotózok, akkor a kijelzőn is átvált rá és egész máshogy látni a világot.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#11000) derrik válasza Rapid136 (#10999) üzenetére


derrik
őstag

:R :R :R
...meglett, nem pont az a neve de meg lett és a hiszti is :)) az Oneplus3 -at már be értem !
vettem közben egy sel55210 objektivet is az mintha világosabb lenne. De szerintem a egy 18-70 lesz az én objektívem valamikor mert ez túl nagy.
Windowsra van valami jó képkezelő ami mutatja a kép adatokat és a hisztogrammot is??
Valamint egy amatőr fotósnak "könnyitett menetfelszerelés" estén mi az alap felszerelése? Tudom a beálltások mert én csinálom a képet. De azon kívül mi apró lomot kell beszereznem----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.