Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Srácok A7RII Obival meghirdetve.

(#10102) konyi79


konyi79
addikt

Jééé, és tényleg! :))

[ Szerkesztve ]

(#10103) m3ss válasza konyi79 (#10102) üzenetére


m3ss
veterán

ez az obi mindent tud :DD
nincs vki aki budapesti, van ilyen obija es kolcson adna 1 hetre? adok helyette mas uveget.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10104) madgie válasza konyi79 (#10102) üzenetére


madgie
titán

UWA-val makrózni menő :D

(#10105) konyi79 válasza m3ss (#10103) üzenetére


konyi79
addikt

Gyere le az 55/1,8-cal.. ;)

10mm-en lényegében a frontlencse a munkatáv, gyanítom megvésve kicsit bentebb lenne a legélesebb ;]

[ Szerkesztve ]

(#10106) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Srácok sasoljátok meg a hirdetésem .Aki ma ügyes nagyon jól jár

(#10107) tailor válasza Deadpapa (#10106) üzenetére


tailor
őstag

:Y Te_jó_ég!

#10104 madgie Na igen - én pl. inkább így makrózok :)

#10108 Deadpapa Még szép, hogy baráti, azért is reagáltam így! Hú, bakker, most komolyan elkezdtem magamban számolni... :O

[ Szerkesztve ]

(#10108) Deadpapa válasza tailor (#10107) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Szerintem baráti ár nagyon is.

(#10109) madgie válasza Deadpapa (#10106) üzenetére


madgie
titán

És még itt vagy tőlem egy órányira (Mátészalka-Kisvárda), ejjnamár :D

(#10110) Studi válasza madgie (#10109) üzenetére


Studi
addikt

"Aki ma személyesen PEsten elviszi átveszi 650 ért az övé" - :P :DDD

(#10111) Deadpapa válasza madgie (#10109) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

:R :R :R :R Akkor rohanás.De a gép Pesten van.Ott vagyunk most

(#10112) madgie válasza Studi (#10110) üzenetére


madgie
titán

Ha nem veszi át senki Pesten, hazahozza csalódottan Szalkára és holnap haccázér elhozom :DDD

Amúgy nem, X-T2-t szeretnék, de há ez ennyiért, a bolti árhoz képest...

[ Szerkesztve ]

(#10113) Deadpapa válasza madgie (#10112) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Ennyiér ezzel az obival isteni ár.

(#10114) konyi79 válasza Deadpapa (#10108) üzenetére


konyi79
addikt

Durván jó ár, boltihoz képest főleg. Mo hivatalos garis?
Nem mintha lenne rávalóm... :B

Tailor:

Rátekerem a 1018-at :DDD

(#10115) madgie válasza Deadpapa (#10113) üzenetére


madgie
titán

Az az obi amúgy sem érdekelne, rápuszilnék egy 55-ös cájszt, vagy egy olcsó ötvenes szonit oszcsók :D

Amúgy persze, hogy jó ár, az itthoni ára miatt lőttem én ki anno az A7R II-t a saját wishlistemről.

(#10116) Studi válasza madgie (#10115) üzenetére


Studi
addikt

Múlt hónapban adtam el a Kenyon ötvenegynégyet, százperkettőt, azokat ráadapterezve már kész is lennék. :(

(#10117) m3ss válasza konyi79 (#10105) üzenetére


m3ss
veterán

fenebe h nem derult ki hamarabb, h kmeti vagy. vagy az hogy jo ez az obi ff-en. vagy hogy pont nem ertem ra amikor pesten voltal :) az a baj nincs nagyon idom lekocsikazni kmetre most, pedig benne lennek a csereben, nagyon erdekel az az obi.mar regota bassza a csorom egy ultra nagylato. aztan meg lehet gondolok egyet es lemegyek erte ;)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10118) konyi79 válasza m3ss (#10117) üzenetére


konyi79
addikt

Majd látod. Én felugranék hétvégén, az IKEÁ-ba fel is kellene lépjek. Ha nem lennék P-Sz-V reggeltől estig bezárva melóhelyre, de így nem. De látogatókat fogadhatok. ;]

(#10119) m3ss válasza konyi79 (#10118) üzenetére


m3ss
veterán

en csutortokon utazok el, akkorra kellett volna :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10120) jjeahh válasza konyi79 (#10102) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:Y Lehet kreatívkodni... Pont a napokban néztem, hogy ez milyen frankó már :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10121) konyi79 válasza m3ss (#10119) üzenetére


konyi79
addikt

Ma itthon, de holnap Pakson vagyok, közel esélytelen Bp nekem. Ha úgy látod mégis, átdobom privátban a számom. Meg ne itt toljuk az OFF-ot. :B

(#10122) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Egy darabig nem aktuális kedves Sógorom elfelejtette ithol hagyni és uton van vissza Németbe a gép.Okt 9 után ujra sikitok

(#10123) madgie válasza Deadpapa (#10122) üzenetére


madgie
titán

Irgalmas az Úr, Ámen :D

(#10124) Deadpapa válasza madgie (#10123) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Agyvérzés.És még Wifis memókari is volt benne meg 3 akku :)

(#10125) Studi válasza madgie (#10123) üzenetére


Studi
addikt

Addig még jöhet egy fizu... ;] :DDD

(#10126) m3ss válasza madgie (#10123) üzenetére


m3ss
veterán

emiatt ne legyenek almatlan ejszakaitok, mar gazdara talalt :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10127) Mercutio_ válasza m3ss (#10126) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lefoglaltad? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10128) Deadpapa válasza Mercutio_ (#10127) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Dehogy foglalta most várom a 7 millio dolláros előleget :) :R :R

(#10129) spanyoll


spanyoll
addikt

Üdv Urak!

Szimpatizálok mostanában a sony újításokkal, így elgondolkoztam.
A következő szett (használtan, még garival jó állapotban) mennyiből jönne ki kb?

- valami FF váz jó AF-fel és olyan lapkával, ami iso 6400on még bőven használható max egy LR zajszűrés után (értelmes zajszűréssel meg iso 8000-12800 is oké)
- fényerős alapzoom és fényerős tele a dslreknél bevált ekv. 24-70, 70-200 gyutáv környékén
- fix ekv. 85/105mm környékű papírdofos fix
- értelmes vaku ami tud jól villantani ttl-ben is.
- sallang hozzá (2-3 akku, pár kártya, kiskutyámfasza)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10130) rumos14 válasza spanyoll (#10129) üzenetére


rumos14
nagyúr

tök őszintén: sztem vegyél egy klasszik DSLR-t. Nikon D750-t mondjuk, Tamron f2.8 zoomokkal, Nikon 85/1.8G-vel.

(#10131) spanyoll válasza rumos14 (#10130) üzenetére


spanyoll
addikt

A klasszik dslr már megvan; most az a kérdés, hogy váltsak vagy sem :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10132) rumos14 válasza spanyoll (#10131) üzenetére


rumos14
nagyúr

f2.8-as zoom Sony A7-re most jelent meg, csillió forint. nemtom mid van és mi sarkall a cserére?

(#10133) tailor válasza spanyoll (#10129) üzenetére


tailor
őstag

Ez most a Sony rendszerében uszkve 2,5 milla - 70-200/4-es, nem igazán fényerős telével... :)

(#10134) konyi79 válasza spanyoll (#10131) üzenetére


konyi79
addikt

Ha az árát nézed, akkor ne :DDD
24-70 ami igazán jó a GM, amihez nemhogy a használt, de az új váz ára is semmi. 70-200 használt alig van, de inkább nincs, megint csak jóval drágább az F4-es is, mint a váz, de legalább nem jobb semmivel a DSLR F4 üvegeknél, a 2,8-as meg majd jön csak év végére talán, valahol sokezer USD körül. A 85-ös papírdof megoldható, az előbbiek árszintjén. A vaku ezekhez képest filléres tétel..
Nem ismerem a kereted, de amit szeretnél az marha sok még főképp a rendszer kora miatt, használtból nem megoldható. Az A7 sorozat előnye most még nem itt jön ki..

(#10135) spanyoll válasza rumos14 (#10132) üzenetére


spanyoll
addikt

Az elmebeteg ISO-k. Amit láttam a7s-ről, hogy 25600on még érdemben lehet használni az elég impresszív; mindezt viszonylag értelmes dinamikatartalékkal még. De ha ilyen milliós kaliberűek hozzá az obik amik fényerősek akkor nem erőltetem.
Mondanám, hogy fényerős fixekkel is elvagyok, de akkor ezek fényében amit írtál és a többiek is írtak, van egy olyan sejtésem, hogy egy nagylátó, kistele és tele kombó szintén nem két forint lenne, hanem 3-4-500K darabja.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10136) konyi79 válasza spanyoll (#10135) üzenetére


konyi79
addikt

A7s egy felbontás árán ISO-ra kihegyezett gép. Nagylátónak elég jó a 28F20, de az sem olcsó. Az összefoglalóban benne vannak a rendszerhez elérhető objektívek, ott nézz szét, árakat találsz neten.

(#10137) madgie válasza rumos14 (#10130) üzenetére


madgie
titán

+1 :K

(#10138) rumos14 válasza spanyoll (#10135) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem a D750 is elég jó iso25600-on.

amúgy néha magamat sem értem, hogy miért is jó ez az A7 rendszer :D aztán ilyenek jutnak eszembe
- tetszik a méret, az anyagminőség (A7II)
- 28/2, 55/1.8 nem csak a többi FE üveghez képest, de a teljes mezőnyt nézve is nagyon jó
- "adaptálhatóság": minden felrakható rá, stabi is van, én egy Alpha bajonettes Sigma 70-200-at használok, máshol ennyiért nem kapok stabilizált 70-200-at. (ja de, Petnax K-1...)
- AF: lehet h lassabb mint a csúcs tükrösöknél, de sztem pontosabb, megbízhatóbb. nincs az az isten h én még1x backfocus gyanúban éljek. arc AF, szem AF óriási királyságok.

emellett pedig ott a rengeteg negatívum, leginkább a kevés obi és az iszonyatos túlárazások. persze egy vadiúj Canon/Nikon üveg sem olcsóbb, de ott van 10x akkora használtpiac, régebbi verziók, 3rd party, stb.
összességében rengeteg kompromisszum, nem is értem, hogy rajtam kívül hogyan felelhet meg másnak is egy ilyen "félkarú" rendszer ;]

(#10139) konyi79 válasza rumos14 (#10138) üzenetére


konyi79
addikt

Egyértelműen a kora miatt van a rendszer ekkora árhátrányban. Itt nincs 3 facelifttel ezelőtti jóáras használt obi. A versenytársaknál sem sokkal olcsóbbak a modern üvegek. Így nézve már kisebb a MILC hipe felára, de tény, mindenből először a felső kategóriás üvegeket tolják ki, majd lassan jönnek az olcsóbb verziók, lsd 55-50 esete.

(#10140) Rapid136 válasza rumos14 (#10138) üzenetére


Rapid136
őstag

Nekem fél évbe telt a döntés A850-ről A7-re váltani.
Hiába voltak AF obijaim 2,8/16, 2,8/20, 2/35, 1,4/50 meg a Beercan, egyszerűen nem vettem elő a táskából fotózni csak cipeltem a több kilót naponta...
Az A7 szinte zsebben elfér és nincs hozzá egy AF obim se. A filmes MF világban tanultam fotózni, tudok nélküle élni. És az A850 mellett közben csendben begyüjtöttem filmes Minolta vázakat és mellé szép Minolta MD obisort, amit idáig semmilyen digit vázra nem lehetett feltenni. Igy egész elfogadható árakon jutottam hozzájuk.
Az A7 kiegészitve a Rokkorokkal, meg az m42, EXA, FD obikkal és az Altixos Trioplannal egyszerűen a világ csodája. Élvezet fotózni vele.
a filmes vázak meg sajnos csak porosodnak a szekrényben azóta...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10141) Mercutio_ válasza Rapid136 (#10140) üzenetére


Mercutio_
félisten

"amit idáig semmilyen digit vázra nem lehetett feltenni"
Kétlem, hogy a milcek bázistávja nem tette lehetővé :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10142) rumos14 válasza Rapid136 (#10140) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen, a manuális objektívek mekkája, sőt, Mekkája az A7, főleg az A7II :)
Mercutio: azért nem mindegy, hogy az obira írt 50mm az végül 50 marad, esetleg 75, neadisten 100 lesz a crop miatt.

(#10143) Rapid136 válasza Mercutio_ (#10141) üzenetére


Rapid136
őstag

Való igaz, lehetett csak értelme nem volt...
Pl. a nagylátószögeknek. És az 1,8/35 sem ugyanaz a NEX-en mint mondjuk az 1,2/50 a fullframen. Egy 2,8/20-at minek tegyek m4/3-ra?
Azért ha helyére kerülnek a dolgok az megfizethetetlen :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#10144) jjeahh válasza Rapid136 (#10143) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A fotóim 80%-a értelmetlen kombóval készült... :D
Amúgy ha már crop, apsc-re veszel egy focal reducert és kb .ugyanott vagy.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10145) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Ha már szóba került a Sonyra történő váltás, kíváncsi lennék a véleményetekre. Canon 650D-ről szeretnék FF-re váltani belátható időn belül. A szóba jöhető vázak közé (6D, 5D3) bekerült az A7 II is, főleg a képminősége és a szenzorstabija miatt. Objektívre nem szeretnék pluszban költeni, így a meglévőket (EF 28-70 f/2.8L, EF 80-200 f/2.8L, Tokina 11-16 f/2.8) adapterezve használnám. De ezzel kapcsolatban nagy bennem a bizonytalanság az AF működése és az adapterezett rendszer bumfordisága miatt. Bár néhány szolgáltatása nagyon tetszik, de mégiscsak félkarú óriásnak tűnik a Sony az 5D3-mal szemben. A 6D-hez viszonyítva ezt már nem mondanám. (Asztro)tájfotózásra és sportra (rallye) lenne leginkább használva. Szerintetek melyik a racionálisabb választás jelenleg: A7 II újonnan vagy az 5D3 használtan? Esetleg 6D használtan + egy komolyabb fényerős obi.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#10146) 80hun válasza Fotonhámozó (#10145) üzenetére


80hun
addikt

A Tokina 11-16/2.8 az apsc-s obi. :)

Én maradnék a helyedben a Canonnál (5Dmk3) v. eladnék mindent. De ez én vagyok :)
Az adapterezésről majd a fiúk megosztják a tapasztalataikat.

[ Szerkesztve ]

(#10147) Fotonhámozó válasza 80hun (#10146) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! 15 mm-től kirajzolja a FF-t a Tokina és a képminősége is vállalható.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#10148) Muerte68 válasza Fotonhámozó (#10147) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem az adapterezett obik nem elég gyorsak sport fotózásra de akik használják biztos pontosabban meg tudják mondani.Teljes rendszerváltás ésszerűbnek tűnik.
Vagy csak vázcsere Canonnál maradva.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10149) p_adam válasza Fotonhámozó (#10147) üzenetére


p_adam
addikt

Alapvetően akkor van értelme, ha az objektívpark is cserére kerül. Anélkül csak Canon váz lehet a logikus, azokkal az elég régi Canon obikkal egyébként sem működik jól, és az újak közül se mindegyikkel.

Egyébként a alapvetően azok használnak Canon EF Sony adaptert profi felhasználásra, aki videóra használják, ahol sok dolog a Canon-ban le van korlátozva vagy tájképekre és profitál a Sony szenzor adottságaiból, a beépített stabiból, nomeg abból, hogy a tükör nélküli gépek a LiveView-ra vannak építve a DSLR-eket meg egyre több ilyen funkcióval látják el (kihajtható LCD, érintőképernyő), szépen lassan felkészülve ebbe az irányba.
Mindkét rendszernek megvannak az előnyei és hátrányai.

A manuális obik pedig egy külön kategóra, ezt sem kell temetni. Bár tény, hogy a további technológiai fejlődés háttérbe fogja szorítani ezeket (de korántsem annyira, mint pl. a filmet, a videós előnyökről sem szabad megfeledkezni).

(#10150) Rapid136 válasza jjeahh (#10144) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem azt mondtam hogy nem lehet fényképezni vele, de ha ugyanazeket az obikat egy fullframe vázra teszed akkor azért az furcsa érzés lesz.
Voltam fotózni Sony A700-zal, 1,8/35-tel, meg 1,4/50-nel és mellette volt nálam filmes váz a Minolta obikkal. Hát sokkal többet lőttem filmre mint az APS-C vázzal. Egyszerűen más volt minden.
Ha valaki nem próbálta, nem biztos hogy megérti.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.