Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) WiZARD válasza #31733248 (#10847) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, valószínűleg 5100 lesz a vége, ha sikerül használtan találnom az általam elképzelt áron :)

18-55-öt megtartani bonyolult, mert akkor a nex5-höz nem tudok objektivet adni, a 16-50-et meg eladni kéne, stb. Majd meglátom milyen lesz.
fix 16os marad, a halszemmel egyelőre.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10852) konyi79 válasza WiZARD (#10851) üzenetére


konyi79
addikt

Az 5100 az fn menü hiányát leszámítva mindenben jobb, mint elődei. Lehet kifogni alkalmi áron, érdemes rá utazni

(#10853) Chapel válasza Larry303 (#10850) üzenetére


Chapel
addikt

niiice, kár hogy FD, bár peekingel akár :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10854) Larry303 válasza Chapel (#10853) üzenetére


Larry303
addikt

videozni lesz, ahhoz meg úgyis az lesz.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10855) grigo válasza #31733248 (#10847) üzenetére


grigo
őstag

Köszi. Amúgy igen. Nekem is csalódás. Kispóroltam az a7-et meg a 16-35öt és akkor kiderül egy ilyen. Jó, nem egy profi felszerelés, lehetne még milliókat költeni de elvártam volna, hogy ennyi pénzért már ne legyenek zöld foltok a képeken.

Jmakk: igen, lehet hogy segít de ennyi pénzért azt vártam volna, hogy tegye a dolgát és nem azt hogy képszélre nem kell fényforrást komponálni...

#10848 tvamos: azt sajnos nem tudom. Nincs ismerősöm S és R verzióval. Sonys is alig van.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10856) Fotonhámozó válasza grigo (#10855) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

:( Sajnálom..

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#10857) tvamos válasza grigo (#10855) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vegulis, azok nagyon dragak, az A7 II lehetne alternativa...

Most ezt olvasom:
My impression after a bunch of test shots using the a7 and a7ii is that the reflections are dramatically better with the a7ii, but not totally eliminated. [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10858) Nippon válasza grigo (#10855) üzenetére


Nippon
őstag

Elméletileg csak a sima A7-est érinti. Én konkrétan ezért nem váltottam. A7 +Zeiss 55 és 28-at vettem volna, de sajnos az A7 kiesett, az A7II meg drága. Megvárom az A7III-at és meglátom mi lesz. Tulajdonképpen elég lenne a Zeiss 55 natív üvegnek, a többit meg megoldom manuál üvegekkel ha nagyon kell.

(#10859) jmakk válasza grigo (#10855) üzenetére


jmakk
őstag

Értem a csalódásod. De azért ez nem mai probléma, már elég régóta tudott dolog. Nem néztél utána vásárlás előtt? Használtan szerintem így is az egyik legjobb ár-érték arányú full frame gépváz. Újonnan viszont a ii-t venném, ha lenne pénzem újra. :)

[ Szerkesztve ]

(#10860) grigo válasza jmakk (#10859) üzenetére


grigo
őstag

Igen. Akartam is írni, hogy csak friss még a csalódás és ennek ellenére egy nagyon jó gépem van amit szeretek úgyhogy nem akarom nagyon sajnaltatni magam. De azt tartom, hogy vannak dolgok amiket nem szabadba egy bizonyos ár felett produkálni. Olvastam sokat. Ezt momentán nem. Már mindegy. Amint lehet váltok mkII-re.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10861) WiZARD válasza konyi79 (#10852) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszi, végül 5100 lett ;)
Elsőre tetszik, sokat nem volt időm próbálgatni.

16-50 elég gagyi feeling elsőre a 18-55 után, még ha optikailag nincs is jelentős eltérés. Csábító, hogy a 18-55-öt tartsam meg, de racionálisan sokkal kényelmesebb a kisebb/könnyebb 16-50, a minőségérzeten kívül nem sok pluszt nyújt a 18-55... (

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10862) tvamos válasza jmakk (#10859) üzenetére


tvamos
nagyúr

En speciel azert jottem ide olvasgatni, hogy utana nezzek, es jo is, hogy feny derult erre a problemara. Szeretek ellenfenyes fenykepeket kesziteni. Ez a feature nem tetszik. :(
Koszonom, hogy felhivtatok ra a figyelmem! :R

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10863) 80hun válasza tvamos (#10862) üzenetére


80hun
addikt

Majd kipróbálom manuál obival is. Szerintem ott nehezebb előcsalni ezt a hibát még nagylátóval is :)

(#10864) konyi79 válasza WiZARD (#10861) üzenetére


konyi79
addikt

A kicsi vázra persze jobb megtartani a 1650-et, főleg ha nincs más nagylátód. Azért 16 vagy 18 fontosabb, mint az 50 vagy 55. Az ellenfénnyel van még baja a 1650-nek, meg gyorsabban sötétedik. Viszont talán a közepe élesebb.

(#10865) WiZARD válasza konyi79 (#10864) üzenetére


WiZARD
addikt

Van egy 16-osom (meg hozzá a halszem előtét), de amilyen ritkán rakom fel, azon is gondolkozok, hogy kell-e nekem, vagy elég a 16-50...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10866) grigo válasza tvamos (#10862) üzenetére


grigo
őstag

Nem volt célom senkit eltántorítani. Ennek ellenére sem rossz választás. Bár én sem tudtam és én is ellenfényes típus vagyok. Bár megjegyzem hogy egy izzó a plafonon nem kellene, hogy ellenfénynek számítson.
Egyébként a gép jó választás de azért befolyásolt volna ha ezt akkor is tudom. Mondjuk a magas iso teljesítmény és a dinamika kárpótol. Kell rá keresnem utómunka technikát.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10867) m3ss válasza grigo (#10866) üzenetére


m3ss
veterán

hmm, akkor nem az ingatlanfotosok alma az a7 mk1..:) az ellenfennyel amugy semmi baja sincs.

(#10850) Larry303 mit videoztok ekkora obival? :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10868) Larry303 válasza m3ss (#10867) üzenetére


Larry303
addikt

koncerten ha csak sorok mögött van a kollega akkor kell

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10869) grigo válasza m3ss (#10867) üzenetére


grigo
őstag

Sima utcai lámpa fénye is odavert neki tegnap este. Úgy vettem észre hogy az apró fényforrások alázzák be szegényt. Ellenfénynél amúgy a kitobi nem csinált ilyet. Igaz az 28-tól indul ez meg 16-tól. Bár azt vettem észre hogy gytáv és rekesz kombók nem változtatnak a jelenségen. Egyedül akkor tűnik el ha középre rakom a fényforrást.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10870) m3ss válasza grigo (#10869) üzenetére


m3ss
veterán

tessek vigasztalaskeppen, 6d+1740.
neked 1635 f4-ed van? mennyire eles nyitva? ha van par nyitott keped johetne privatban. meg nem zartam ki azt az uveget sem. aztan lehet 20 1.4 lesz helyette.

btw jon iden vmi 85 mm-es sony objektiv is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10871) rumos14 válasza m3ss (#10870) üzenetére


rumos14
nagyúr

az vagy nem budget lesz, vagy nem f1.8.
mert amúgy túl szép lenne :)

(#10872) b.vr válasza rumos14 (#10871) üzenetére


b.vr
őstag

Inkább a képminőség (meg esteleg építési minőség is) Szerintem reális hogy 1.8 és hogy budget (mondjuk az olcsó 50esnél azért valszeg drágábban) hiszen a szuper 55/1.8 mellé is kihoztak egy 50/1.8-at kb negyed áron, csak persze képminőségben nyilván nem tudja amit az 55/1.8 tud.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#10873) rumos14 válasza b.vr (#10872) üzenetére


rumos14
nagyúr

az olcsó 50-es már így is 100 felett van, tehát olcsónak nem nevezném. a negyedár az USA-ban megvan, itthon inkább harmad.
napersze legyen 250 dolláros 85/1.8, hajrá!

(#10874) b.vr válasza rumos14 (#10873) üzenetére


b.vr
őstag

persze, én is úgy értettem relatíve olcsó (tehát az 1200 dolcsis Batis-hoz képest) és írtam hogy azért az 50/1.8nál valszeg drágább lesz (akárcsak mondjuk a Nikonnál, stb)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#10875) jmakk válasza tvamos (#10862) üzenetére


jmakk
őstag

Mondom nem eszik olyan forrón a kását. Nagy részben tájat képelek és ha lehet napfelkeltében/lementében. Általában a Napot is belekomponálom a képbe. Nem volt még ilyen komoly problémám, mint a kollégájé.

(#10876) tvamos válasza m3ss (#10867) üzenetére


tvamos
nagyúr

(#10875) jmakk
(#10863) 80hun

Teljesen meg vagyok kavarodva. Legyszives mondjatok el nekem akkor, hogy mi ez a problema, es hogy lehet elkerulni! En eddig ugy ertelmezem, hogy visszatukrozodik a szenzorrol a feny. De az meg nem obi fuggo... vagy bejatszik az obi is? Es akkor csak bizonyos objektivekkel van? A kitobi erintett, ha jol ertem. Osszesurusodtek a kerdesek a fejemben, es az utanaolvasgatas csak megjobban megkavart most.

(Az oke, hogy vegyek Mk2-est, lehetolet R-eset, no de ezekre nekem nem lesz zseton sajnos.)

(#10866) grigo
Csak jobb, ha meg most atertekelem, mintha akkor derul ki, amikor mar megvasaroltam. Mar azt is fontolgattam, hogy veszek egy ujat... :Y No akkor lennek igazan feszult.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10877) jmakk válasza tvamos (#10876) üzenetére


jmakk
őstag

A szenzor rétegei között tükröződik vissza. Nyilván obifüggő is mert minden obi máshogyan viselkedik az erős fényforrások esetében. Itt van pár hsz a témában.

(#10878) grigo válasza tvamos (#10876) üzenetére


grigo
őstag

Pontosan mi miatt vagy megkavarodva? Mi volt ami miatt a7-et szerettél volna venni?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10879) tvamos válasza grigo (#10878) üzenetére


tvamos
nagyúr

Retro manuálok. Bokeh. Bokeh ellenfénnyel. Még annál is több ellenfény. Talán bolygó fotó.
Gyík vagyok, akarok játszani a mini appokkal. Reméltem, van sok ingyen, vagy kicsi pénzért.
Izgat, hogy milc, ezért van benne számomra egy "jóság faktor".
Aránylag kicsi.
Ez a legolcsóbb full frame. Mármint tudom, vannak olcsóbban nagyon régi gépek, csak azok nem érdekelnek... Értem én, hogy jó az APS-C, de ha van nagyobb szenzor, akkor azért kell az.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10880) grigo válasza tvamos (#10879) üzenetére


grigo
őstag

Igazából kit obival is adtam neki ellenfényt és valahogy mégis csak most jött ki nekem ez a zöld flair. Amik miatt vennéd azokat hozza és amiket írsz helytálló szerintem. Viszont ezzel a sensor reflection-el úgy látom együtt kell élni. Hátha jön az a7mk3 és mehetünk a 2-re :) akkor a tegnapi bezöldült fotókat már be sem rakom mert kitilt a sonys közösség....

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10881) tvamos válasza jmakk (#10877) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, itt olvasgattam viking79 hozzászólásait, és az zavart meg, hogy akkor ott esetleg lehet valamit berakni, vagy nem tudom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10882) 80hun válasza tvamos (#10879) üzenetére


80hun
addikt

Ami érdekes nem a napfény zavar be hanem a műfény.
Itt egy ellenfényes kép, de ez a flare az obi sajátja :)
Direkt így komponáltam , 10cm-et mozdultam arrébb és már nem volt benne. Most lőttem nemrég az asszonyrol is ellenfényes kismama fotót de azt nemszivesen osztanám meg :D

[ Szerkesztve ]

(#10883) grigo válasza 80hun (#10882) üzenetére


grigo
őstag

És tényleg. Mesterséges fénynél hiába könnyeztettem a manuált is nem csinálta ezt. Még abban gondolkodtam hogy 16 mm-en kell lőni mindent komponálás nélkül és hátha kropnál lekerül a képszél.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10884) McDuglas válasza tvamos (#10879) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Gyujtótávolság és optikai kialakítás függő a probléma. Főleg uwa obiknál jön elő, a képszélek fele, mert ott esik a szenzorra túl lapos szögben az adott fény. (24mm körül nem jellemző ha jól tudom, inkább saccra olyan 20mm alatt, de tényleg obi függő is)

(#10885) mike99.hu


mike99.hu
csendes tag

Sziasztok

Aki emlékszik rá a múlt héten sikerült átmenetileg tönkre tennem a a6300-at egy kínai adapteres kikapcsolás nélküli objektív cserével.

A Camcorder Kft azóta megjavította a gépet. Egy panelt kellett cserélni benne, ami 30 e Ft-volt.
Miután én nem reklámoztam az adaptert így nem derült ki hogy egyértelműen ez volt az ok.

A szervizt ajánlani tudom egyébként. Egy hét alatt lezajlott a futárral hozzájuk, árajánlat, javítás futárral vissza Pécsre.

Most már csak az a kérdés foglalkoztat hogy merjem-e használni ezt az adaptert (odafigyelve a kikapcsolt állapotra) vagy áldozzak rá és cseréljek mondjuk egy Sigma-ra (és hogy akkor azzal biztosan nem fordulhat elő ilyen)

(#10886) grigo válasza 80hun (#10882) üzenetére


grigo
őstag

Egyébként ezek alapján akkor inkább mondjam le a parlamenti kirándulász? Lehet idegbajt kapok majd a zöld diszkófények miatt.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10887) 80hun válasza mike99.hu (#10885) üzenetére


80hun
addikt

Sztem cseréld le egy Sigmára inkább :)
A fotga nem tudom mit tud de az mc11-el a6300-on van pdaf is ha jól tudom.

(#10888) grigo válasza 80hun (#10887) üzenetére


grigo
őstag

Ugye hulyéskedsz!? Megnéztem amúgy a kit obit tegnap szobában. Az is csinálja a mennyezet ledjeinél. Nem lehet hogy az én szenzorom problémás?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10889) grigo válasza grigo (#10888) üzenetére


grigo
őstag

Téves címzés.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10890) konyi79 válasza grigo (#10888) üzenetére


konyi79
addikt

Ha a szobában is csinálja próbálgasd el tudod-e kerülni bizonyos gyutávokkal, rekesz kombókkal. Egyébként bemész egy Sony centerbe, kérsz próbára vázat, biztos találsz ott olyan környezetet, ahol a tied csinálja. Egy próbát megér kizárni, hiba-e vagy feature.

[ Szerkesztve ]

(#10891) tvamos válasza 80hun (#10882) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom! Tetszik a kep!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10892) madgie


madgie
titán

(#10893) WiZARD válasza madgie (#10892) üzenetére


WiZARD
addikt

Persze, hogy tegnap vettem használtat majdnem ennyiért... (bár ahhoz volt 16-50 is)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10894) rumos14 válasza WiZARD (#10893) üzenetére


rumos14
nagyúr

ne bánkóódj, váz only ennyiért azért annyira nem bestbuy. az A5100 továbbra is erősen túl van árazva szvsz.

(#10895) konyi79 válasza WiZARD (#10893) üzenetére


konyi79
addikt

Ahogy Rumos írja, volt már MM-ban 127-ért kitben 60-as Sigmával.

Ha valaki érintett a témában, érdemes utána járnia a kibővitett gari ügyében.

[ Szerkesztve ]

(#10896) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Nex 5R gépem 18-55-ös kit objektívét szeretném eladni (mennyi lehet szerintetek a reális ára?) és vennék egy jobb rekeszértékű fix objektívet amivel eredményesebb lehetek félhomályban (jelenleg főleg gyerekfotózás). A 35mm-es 1.8-as Sony-n gondolkodom, hátha ki tudom fogni használtan, de ha van jobb javaslatotok szívesen venném. :R

Xbox GT: nozsolt

(#10897) Funthomi válasza nofi (#10896) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Sony a5000 gépem van, az utóbbi időben azt vettem észre, hogy megtalálható egy kisebb folt a képek nagy részénél ugyanazon a helyen. Ahogy a fény felé forgattam az obit, észrevettem egy kisebb pontot az üvegen. Hiába takarítottam törlőkendővel, nem tűnt el. Vagy a belső oldalán van ez a pont vagy egy kisebb karc lehet.
Feltételezem szervízben a helye a gépnek, ugye? Illetve lehet csak bebeszélem magamnak, de mintha kicsit másabb helye lenne a zoomolásnál a gépnek...

Köszi az észrevételeket előre is!
Üdv!

Ui.: bocsi nofi, véletlen a Válaszra nyomjtam az Új helyett.

[ Szerkesztve ]

YOLOska

(#10898) 80hun válasza Funthomi (#10897) üzenetére


80hun
addikt

A szenzoraknába nem fújtál bele véletlenűl szájjal? :)
Nem e a szenzoron van valami kosz. Szigorúan körtepumpával szabad csak belefújni.

(#10899) konyi79 válasza nofi (#10896) üzenetére


konyi79
addikt

Sokat nem fogsz kapni a 1855-ért, főképp a 35f18-hoz képest. Az az obi jó választás egyébként, de azért ha nem az ekv 50mm az egyetlen célod, nem a kit helyett, hanem mellé gondolkodnék rajta. Hasonló árban van a Sigma 35 f1.4, aminél a stabit bukod, kicsit nagyobb, cserébe fényerősebb.

(#10900) konyi79 válasza Funthomi (#10897) üzenetére


konyi79
addikt

A frontlencsén elég durva karcnak kell lenni, akár rekeszelve is látszódjon a képen. Mutasd meg hozzáértőnek ha te nem tudod eldönteni, tényleg nem-e a szenzoron van, esetleg a hátső lencsén. Esetleg tölts fel vele ide képet, hátha látunk valamit, meg ha le tudod fotózni, azt is mit látsz pontot az üvegen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.