Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Márton válasza konyi79 (#11049) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi
mekkora egy raw file? gondolom azt nem tud mp-enként írni.
Ok, akkor maradok a 100k-s eszközömnél, amivel évek óta dolgozom :)
Szerintem meg az ár csak egy dolog, tudni kell a korlátokat, ennyi.
A túlmelegedés itt most elég nagy korlátozó tényező :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11052) konyi79 válasza Chapel (#11048) üzenetére


konyi79
addikt

Fordult már meg valaki itt vele, de én még mindig ebben hiszek.

(#11053) konyi79 válasza Márton (#11051) üzenetére


konyi79
addikt

24MB
Simán írja folyamatosan.
Nem kell mellre szívni. Ezek fényképezőgépek, marha jó videóval. De ennyiért nem hozzák egy F55 terhelhetőségét. Az 5100 a pici műanyag házában pláne.
Ha ez a cél, érdemes a panák körül nézelődni. Szenzort nem, de a videót kodekben behozzák ha nem cél a low light iso videóban. Cserébe nincs, vagy legalábbis nem ismerek melegedés bajukat.

(#11054) Muerte68 válasza konyi79 (#11053) üzenetére


Muerte68
addikt

Nincs nekik+van olyan tipus,talán a GH2 :F -ami hackelhető és nem lesz időlimit utána.Vagy Samu ott is van valamelyik tipus ami hack-elhető.
Vagy ha Sony-úgy tudom az A7-nem melegszik :U

Hito-t kell megkérdezni ő már mindent kipróbált videóban :D

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#11055) konyi79 válasza Muerte68 (#11054) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD Ja, hito már tényleg mindnek megvolt...

(#11056) Chapel válasza konyi79 (#11052) üzenetére


Chapel
addikt

...hát őőő, oké, praktikus és olcsó, de ezzel én fotózok esküvőt is, szóval kicsit kilógna, meg erdőt járok télen/nyáron így szintén nem a legjobb számommra :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11057) #31733248


#31733248
törölt tag

Itt van két sebtében, ISO 6400-on és 5000-en, nyitott rekesszel lőtt kép a Sigma 8-16-tal (MC-11 adapter és A6000 használatával). Szerintem nagyon meggyőző, de ennek az extrém látószögnek a használatát tanulnom kell még..

1 2

(#11058) m3ss válasza #31733248 (#11057) üzenetére


m3ss
veterán

nem tunik rossznak nyitva tenyleg, bar kicsit tultoltad a zajszurest szvsz, en inkabb kicsit tobb zajt hagynek, tobb reszlet maradna. mondjuk apsc kameratol iso 6400-on eleg fincsi ez.

a6000 jpeg beallitasoknal mik azok amik bejonnek nektek? ocsem vett egy a6000+1650-et, es most mutatja a panaszkodva a kepeit, ugyanott csinalt ajfonnal meg sony default beallitasokkal es hat tenyleg egy f*s a sony alap profilja. se kontraszt, se szinek telohoz kepest. ha tudtok vmi jo beallitast mondani azt megkoszonnem.

hmm ez az 55 1.8 zeiss... mar beletoltam par fotozast, de meg mindig racsodalkozok mennyire jo kepe van. lehet emiatt erdemes fe-re valtani. kicsi, konnyu, autofokusz nagyon harap es hat a kepkaraktere... :R
na meg parban van melle aranylag olcso 28 f2-je is a sonynak...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11059) tvamos


tvamos
nagyúr

Ugy latom, hogy az A7-ben nincs eshutter. Vajon az MK2-ben van? Ezt nem talalom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11060) 3YEW válasza tvamos (#11059) üzenetére


3YEW
tag

nincs, ne keresd.
elektronikus első redőny van asszem, de a második az redőnyzár mindig.

[ Szerkesztve ]

T

(#11061) rumos14 válasza m3ss (#11058) üzenetére


rumos14
nagyúr

contrast, saturation +1-re, DRO auto.
amúgy meg nemtom mert sosem használok jpeg-et, de ha a a videókat nézem, vagy a panorámát, ami ugye csak jpeg tud lenni, én teljesen elégedett vagyok a default színekkel, kontraszttal.

az 55/1.8 pedig tényleg ott van a szeren. az F mellett a "T" is 1.8, így lényegében u.olyan expot ad mint a legtönbb F1.4-es üveg (nyitott rekeszen), amik jellemzően T1.7-1.8 körül vannak. Takumar SMC-vel próbáltam, és tényleg.

(#11062) Neck válasza m3ss (#11058) üzenetére


Neck
veterán

Engem inkább a RAW feldolgozás érdekelne.
Próbáltam Lightroomot is, próbáltam CaptureOne-t is, meg próbáltam mellétenni az OOC JPG-t, hát nemtudom.
Nem mindig sikerül elérni a RAW feldolgozás során a JPEG minőséget.

Tudom, hogy béna vagyok, de mit rontok el ? Tudtok tanácsot adni?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11063) madgie válasza Neck (#11062) üzenetére


madgie
titán

A Lightroomban alul a calibration részt átállítottad az adott profilra? Csak mert ismeri a Sony színprofiljait is, csak át kell pöccinteni az alapértelmezett Adobe Standardról.

(#11064) m3ss válasza rumos14 (#11061) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. erdekes modon en meg az alap rawokkal is legtobbszor elegedett vagyok az en gepeimen..de amit mutatott kepet tenyleg eleg borzalmasan nez ki. mutatom privatban mert popsi is van a kepen :DD

hmm ja, az 50 art is csak T1.7. es ott nem ugrott le annyira a tema a keprol. mondjuk a kozelpontja egyaltalan nem jo az 55-osnek. ilyen teren sokkal jobbak az artok.

lehet meg kellene nezni egy 85 1.8 batist is. csak eleg oregurasnak tunt annak az autofokusza 55 1.8-hoz kepest, de canon 85 1.8 mc11-hez kepest is. de legalabb nativ. csak az arat nem nagyon tudom feldolgozni :U

(#11062) Neck en lightroomot hasznalok. nehez igy erre egy postban megoldast talalni. nezz tutorialokat youtube-on, melyedj el az utomunkazasban.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11065) Neck válasza madgie (#11063) üzenetére


Neck
veterán

Át. Sőt, még az obit is felismerte, kiszedte belőle a "hordós" effektet. De ettől függetlenül a szín, a zaj adott esetben jobban tetszik OOC JPG, mint mondjuk LR konverzió után, ezt a LR profilt használva - ami amúgy alapból jobb, mint amit én tologatok össze.

(arról már nem is beszélve, mennyi időt vesz igénybe csak simán a konvertálás egy olyan gagyi laptopon, mint az enyém).

Szerk:
m3ss:
Ha felrakok egy konkrét RAW-ot, meg 3 jpg-t (LR, C1, OOC), tudsz némi alap tanácsot adni?
Lehet, hogy csak én nézek be valamit. :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#11066) m3ss válasza Neck (#11065) üzenetére


m3ss
veterán

privatban dobd at.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11067) Chapel válasza m3ss (#11064) üzenetére


Chapel
addikt

"mutatom privatban mert popsi is van a kepen"
Az ok, ami miatt pont hogy itt kéne... ;]

madgie: Érdekes, megnézem, ugyan még csak egy esküvőm volt a sonyval, de nem vettem észre, hogy gond lenne az alap rawokkal. Kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11068) #31733248 válasza m3ss (#11058) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ezek csak a vázból kieső jpg-k, itt van a két Capture One feldolgozáson átesett is:

ISO 5000@8mm@f4.5
ISO 6400@8mm@f4.5

Nagyon jó ez az obi, a halszemek képe nem jön be, de ez rektilineáris. 418 ajró volt egyébként szállítással együtt, 3 év garanciával.

(#11069) konyi79 válasza m3ss (#11058) üzenetére


konyi79
addikt

Standard profil a6000-en nagyon lapos, nekem is fura volt még 5n után is. Szaturációt/kontrasztot tolni fel nyugodtan, vagy témafüggően a clear vagy autumn leaves ami nekem nagyon bejön. Mindkettő elég kontrasztos, azokon sokszor visszább kell állítani.

(#11070) woodbear válasza m3ss (#11064) üzenetére


woodbear
addikt

Nézd csak meg azt a Batist! Egyből elfelejted, hogy öreguras ;] amugy a Canon 85 1.8 híresen gyors obi. Tapasztaltam én is canonon, és sonyn is MC11-el és meta IV-el is. Csak ugye nem nativ. Ami jobban fáj, hogy a szájbatekert sigma nem hozta ki nativba a 85 milis art-ot. Ami jelenleg a dxo listán a legélesebb obi címet kapta. Lenyomva a Milvust és a 4000$-os Otust.
Nem is értem, hogy apsc üveget gyárt nativ E mountra, akkor ff lencseket miért nem?!

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11071) madgie válasza woodbear (#11070) üzenetére


madgie
titán

Az ART nem is nagyon szól másról, komolyan, piros tintával, 72-es Arial Black-kel a dobozára kéne nyomtatni azokat a b*zinagy DxO számokat :DDD

(#11072) tvamos válasza 3YEW (#11060) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az A7S-ben viszont van, azt jól látom?
De abban meg nincs fázis af.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11073) p_adam válasza woodbear (#11070) üzenetére


p_adam
addikt

Eladás kérdése, amit legyártottak APS-C-re azokat ugyanúgy m43-ra is el tudták adni.
Az SLR obikat megint jobban el lehet adni (meg az MC-11 adaptert is)

De egyébként a későbbiekben jönni fognak minden bizonnyal, de aligha lesznek olcsók a fejlesztés/eladhatóság és a nemzetközi viszonyok kombinációja miatt (épp most emeltek árat)

(#11074) 3YEW válasza tvamos (#11072) üzenetére


3YEW
tag

Hat valamit valamiert:) Bár nyilván nem függ össze, nem ugyanaz a szenzor van bennük, így a kiolvasas sebesség sem uaz
A fizikai zàrszerkezet nyilván ugyanaz...

T

(#11075) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Viltrox EF-NEX III adapterrel? Hispan blog tesztjét olvastam, de azon felül is jó volna pár visszajelzés :)

Köszönöm!

(#11076) #31733248 válasza woodbear (#11070) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#11070) woodbear

Jó Neked, hogy jól működik a gépeden a Canon 85mm f1.8, az A6000-en MC-11-gyel lassú volt és vadászós. Kár, pedig örültem volna egy olcsó alternatívának.

Az új 85-ös Sigma Art pedig nagyszerű obi, de több, mint 1 kiló...

(#11077) rumos14 válasza madgie (#11063) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez nekem új volt, de nem mondanám h bármlyik Sony profil jobban tetszett volna mint az Adobe Standart :U

(#11078) rumos14 válasza m3ss (#11064) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi a képeket ;-)
vszleg a Sony továbbra sem egy jpeg bajnok.

(#11079) madgie válasza rumos14 (#11077) üzenetére


madgie
titán

Pedig azt nem nagy feladat túlszárnyalni :D

BTW szerintem a Panasonicon kívül minden gyártó profiljai ott vannak már a Lightroomban. Komolyan, még a Pentaxé is. ez azért elég ciki a Panára nézve...

(#11080) woodbear válasza madgie (#11071) üzenetére


woodbear
addikt

Haha! Jogos! Amúgy tényleg erre mennek rá sigmáék. Bár nekem valamiert tetszik az art-ok képi világa.De azert a batis karakterét meg sem közelíti egyik sem :)

Econ
Nem gondoltam volna, hogy a6000-en másképp megy. Nem nagyon néztem utána de azt hittem egy az egyben a sima a7 fokuszrendszere van benne.
Most tervezek egy a6000-et venni. Mert félek, hogy egyszer éles helyzetben besz@rik az a7II és ez arra bőven jó lenne, hogy kihúzzon a bajból ha úgy van. Mellesleg asszony is szeret fotozgatni, úgyhogy neki venném ajándékba csak néha "kölcsön" kérném :DDD

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11081) Uzi74


Uzi74
senior tag

Nex-5r után A5100/A6000-en gondolkodom - főleg az autófókusszal nem vagyok kibékülve sportfotóknál.

Az A6300 ilyen szempontból jelentősen jobb lenne (az A6000-hoz képest)? - nagysebességű videó is, csábítana még, de az annyira nem létszükséglet

(#11082) p_adam válasza Uzi74 (#11081) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, de az objektíveken legalább annyira múlik a dolog, mint a vázon. Ezért is nagyon jók még mindig a dslr-ek ilyen célra, különösen kevés fénynél, beltérre.

Ha már az objektíveknél tartunk...
Sony Introduces 100mm F2.8 STF G Master, Full-frame 85mm F1.8 and Compact Radio-Controlled Flash

(#11083) Uzi74 válasza p_adam (#11082) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ajjaj, akkor lehet 2x annyit ki kell adnom :O
16-70z és néha sel55-210 van befogva, leginkább kültéren - díjugratás témában
Árban már az A7II is lőtávolba kerülne, de ugy nincs FE obim meg igazából egy A5300-asnak örülnék leginkább méretben...

(#11084) p_adam válasza Uzi74 (#11083) üzenetére


p_adam
addikt

Konkrétan erre az A7II-nek egy adott ár alatt nincs előnye egy A6000/A5100-al szemben, az SEL70200G pedig nagyon drága szóval maradnak az általad említett objektívek.

(#11085) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Ha valakit érdekelne, DxO Pro 9 teljes verziója ingyen tölthető hivatalosan február 28-ig.
További infó itt. :)

(#11086) konyi79 válasza p_adam (#11082) üzenetére


konyi79
addikt

:Y Végre! na azt a 85f18-at tuti bepróbálom, amint itthon lesz...

Egyébként nem tudom mire igen, de szerintem nem. :) Már a 6300 annyival azért nem jobb a 6000-nél. Nagyobb a találati arány követőben, de a 6000-nek se kell szégyenkeznie, sőt. Amíg nem volt 6300, nehéz volt mellé rakni hasonlót. Jó, azóta van 6300/6500/X-T2/X-Pro2 meg valami mft-nél is talán ;]

(#11087) madgie válasza konyi79 (#11086) üzenetére


madgie
titán

Az a 85/1.8 nagyon jól hangzik elsőre :)

(#11088) konyi79 válasza madgie (#11087) üzenetére


konyi79
addikt

Bár OSS nincs sajna benne, de nagyon hiányolok APS-C-ről egy 85 körüli fixet. Aztán a sok varázslatos üvegalkatrész hiánya miatt lehet még elég szerethető is lesz...

(#11089) #31733248 válasza madgie (#11079) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#11079) madgie

"BTW szerintem a Panasonicon kívül minden gyártó profiljai ott vannak már a Lightroomban. Komolyan, még a Pentaxé is. ez azért elég ciki a Panára nézve..."

Ez hogy szokás, a többi gyártó küldi a profilokat az Adobe-nak, csak a Pana nem? Vagy az Adobe egyszerűen nem foglalkozik velük?

(#11080) woodbear

Nem mondom, hogy a Canon 85mm f1.8 elviselhetetlen volt, de jól használhatónak semmiképpen nem mondanám. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a próba idején nem volt még az adapternél a firmware frissítve.

(#11082) p_adam

Ennek a 85-ösnek nagyon örülök! Nagyon kellett ez már... Meg is hirdetem a Samyang 85mm f1.4-et. A lenti, Sigma 8-16-tal lőtt képeket láttad már?

(#11090) madgie válasza konyi79 (#11088) üzenetére


madgie
titán

Igen, pont erre gondolok, macskaszemboké, vignetta, remélem olyan lesz :D

Az STM pont az ellenkezője, életemben nem láttam még ilyen steril, lelketlen háttérmosást.

Econ: nem tudom, ki megy kihez, de gyanítom, hogy ha már mindenkivel összejött a profilozás, akkor a Pana oldaláról mehet a huzavona, nem az Adobe részéről.

[ Szerkesztve ]

(#11091) konyi79 válasza madgie (#11090) üzenetére


konyi79
addikt

Mivel ez FE lencse, APS-C-n ezekből kevesebb marad, de legalább a jobbik részét szedi ki. Én a háttérben bízok, némelyik Sony üveg a sok ED meg a f@szom tudja milyen tagtól képes néha hülye dolgokat mutatni, az 50f18-ban meg semmi ilyen nincs, viszont szépen ken.

(#11092) madgie válasza konyi79 (#11091) üzenetére


madgie
titán

Ja én FF-re gondoltam, APSC-n persze, hogy nem varázsol majd úgy.

(#11093) m3ss válasza #31733248 (#11089) üzenetére


m3ss
veterán

mc11? mert azzal teljesen hasznalhatatlan a6k-n a 85 1.8, meg a tobbi canon uveg is. a7 mk1-en detto. a6300 es a7II-tol felfele jok ezek. ezeken a regebbi vazakon csak art obikkal mukodik jol.

85 1.8 600 usd? az eleg jol hangzik...mikor jelenik meg vajon itthon? remelem jo lesz. ha nem, legalabb lenyomja kicsit a batis arat :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11094) woodbear válasza m3ss (#11093) üzenetére


woodbear
addikt

Basszus teljesen úgy emlékeztem, hogy a sima a7-emen is jo volt a 85 1.8, de most, hogy mondod beugrott, hogy azt az MC11-el már az a7II-n használtam.

Zeiss ára nem fog csökkenni nyugi 😊 Meg sokat azért nem várok ettől a 85-től. Vagyis biztos nem lesz rossz az árához képest. Egy FE50 1.8 körüli teljesítményre tippelek csak 85 milin

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11095) m3ss válasza woodbear (#11094) üzenetére


m3ss
veterán

en bizakodok, valojaban egyik gyartonak sem rossz a 85 1.8-as obija. ha nikon 1.8g szintet hoznak azt tudnam szeretni :K

ez a gomb az objektiven is jo otlet. jok ezek a feature-ok, nekem a rekeszgyuru is bejon, keznel van. meg a digi tavolsag skalanak is lehet ertelme itt-ott. de mi lenne ha minden obi kapna akkor egy programozhato gombot, vagy rekeszgyurut. mert igy nem lehet megszokni oket...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#11096) woodbear válasza m3ss (#11095) üzenetére


woodbear
addikt

Lineáris fokusz motor lesz benne, szóval nem lesz egy sebesség bajnok. Majd kiderül. Azert en is kiváncsi vagyok

Oldalam: www.swsfoto.de

(#11097) Chapel


Chapel
addikt

a rekeszgyűrűt támogatom, sokkal jobb mint a gépen mókolni, mégha 1-2 gomb akkor is, a kezem mindig ott van az obin. a digitális kijelző szvsz inkább csak hatásvadász/prémium érzet miatt lehet, legalábbis más értelmét nem igazán látom.
(két kezemen megtudom számolni hányszor használtam...max sötétben, csillagfotó.)

Aztán fene tudja, addig kicsit sem akartam touch kijelzőt, amig nem volt anno a 650D-n, utána már nagyon hiányzott mindenhonnan, kényelmes és gyors volt :(((

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#11098) tvamos válasza Chapel (#11097) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én sokat használom a touch focust, meg kihajtom a kijelzőt. Kell az!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#11099) szazbolha


szazbolha
addikt

Sziasztok!
Nikon DSLR mellé szeretnék egy MILC-et, APS-C méret a cél, Sony és Fuji gépek között nézelődtem, a Sonyk kicsit szimpatikusabbak a videóképességek miatt.

Elsődleges szempont lenne régi manuális objektívek használata. Elvileg még az AF-es kitobjektív sem kéne.
Használt gépet szeretnék 50.000 Ft környékén, de ha van értelme akkor 100K-ig is tudom bővíteni a büdzsét.

Mely gépeket javasoljátok?
Szinte 100%-ban manuális élességállítás. M42, Nikon, fixek: 24mm 35mm 50mm 105mm 135mm

Eddigi DSLR tapasztalatom szerint a kihajtható LCD sokat segít, de pl portrénál (állókép) kényelmesebb a kereső használata. Szeretnék szenzor stabit is de az csak a nagyon drága milcekben van, ezért most nem szempont. A focus peak vagy más man. élességállítást segítő eszköz fontos szempont.

(#11100) rumos14 válasza szazbolha (#11099) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha nem kell kereső akkor NEX-5N (vagy R, vagy T), ha kell, akkor NEX-6 vagy A6000.
az A6000-ben jobb érzékelő van, de az előző négy 16 mpixeles érzékelője sem rossz, még mai szemmel sem.
Az A6000 mostanában kezd 100e Ft körül is előfordulni, a NEX-5-ök nem is tudom, 40-50e Ft-ért reálisak, a NEX-6 a kettő közt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.