Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) xbencex


xbencex
csendes tag

Szóval itt van a kép :D

http://prohardver.hu/dl/upc/2009-04/01/207605_acbwig6nmo4ucner_nevtelen3.jpg

(#2952) Pulsar válasza xbencex (#2951) üzenetére


Pulsar
veterán

Szia!
Első rublika pipa. (Enable)
második rublikába írhatsz bármit. (Description)
harmadikba 6881 (Inbound port)
negydikbe 6882 (Inbound port)
ötödik rublikánál állísd be, hogy TCP & UDP (ha nincs ilyen akkor kér sorba kell beírni ugyanazt, csak itt kell az egyiknél TCP-t a másiknál UDP-t állítani) (Type)
hatodik rublika a géped ip címe (Private IP addres) Érdemes a gépednek fix ip-t adni mert ha a dhcp osztja ki, akkor ahányszor új IP-t kapsz, mindig állathatod itt át.
a hetedik rublika pedig ismét a két port 6881 és 6882 (Private port)

fontos, hogy a torrent kliensednél kapcsold ki a véletszerű port generálást, és kapcsold be a "Windows tűzfal kivétel hozzáadását"

(#2953) dani0904


dani0904
tag

sziasztok

amikor rá akarok menni a 192.168.1.1-re kéri ugye a felhasználónevet meg a jelszót, na én ezt be is irom azt amit kell, de leokézom és felugrik ujra az ablak és kéri ujra a felhasnálonevet és a jelszót, pedig már beirtam előbb...valaki tudja mi lehet a baj?

(#2954) Pulsar válasza dani0904 (#2953) üzenetére


Pulsar
veterán

milyen router? Milyen böngészőbe próbálod?

(#2955) xbencex válasza Pulsar (#2952) üzenetére


xbencex
csendes tag

Hello!

Még most sem működik :( :((
Pedig mindent úgy beállítottam, ahogy leírtad! :(((
Már kezd uncsi lenni ez a router, már sokszor attól is lefagy, ha csak netezem és meg kell várni még újraindul :(

Egyébként szerintem az ip-kel lehet baj, mert van nekem vagy 5 féle, szóval ezt az ip-s részt nem értettem!
Elmondanád részeletsebben?! Megköszönném. :R :R
Amikor ellenőrzöm, hogy niytott e a port, akkor tök más ip-t ír ki mint a virtual serversnél, port forward beállításnál ezt: 192.168.2. x-et lehet választani
és vannak ilyenek is, ez mindegyik más-más cím nálam ( a router menüjében):
IP Pool Starting Address
IP Pool Ending Address
IP Address
ezek meg mind üresek pl:
DNS Address >
Secondary DNS Address
itt megint más van:
DHCP Client List
Na most akkor milyen ip kell hova?
Vagy mi lehet a gond?
Várom megtisztelő válaszotokat! :R
Köszönettel! :U

Bence

(#2956) xbencex válasza Pulsar (#2952) üzenetére


xbencex
csendes tag

Már műxik, a 10. port amit kipróbáltam a 444xx valahányadik már működött is! A 6881 az blacklisted :(
A többi nem tudom miért nem volt jó!
Köszi a segítséget!
tudnátok forgalomkorlátozó progit ajánlani?
Köszi!

Üdv,
Bence

(#2957) Pulsar válasza xbencex (#2956) üzenetére


Pulsar
veterán

ok!
ha torrenthez kell, akkor van olyan oldal ami a külső progit tiltja. de pl utorrentbe van saját.

(#2958) Hebry


Hebry
senior tag

Sziasztok

Van egy D-link DIR 635-s routerem, ami egyszer csak nem működött, nincs semmi visszajelzés, nem csinál semmit, nem reagál semmire. Szerintetek mitől lehet.

(#2959) Pulsar válasza Hebry (#2958) üzenetére


Pulsar
veterán

adaptere jó? ad ki feszültséget?

(#2960) PazsitZ válasza Hebry (#2958) üzenetére


PazsitZ
addikt

kell lennie rajta egy resetáló gombnak. Azt nyomd be, hátha segít.(némelyiknél 5 másodpercig is benyomva kell tartani)
Hacsak ugye, nem az áramellátással van gond vagy ment tönkre ténylegesen.

- http://pazsitz.hu -

(#2961) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

Üdv Urak!

Két napja esz a méreg, ugyanis nemrég vásároltam egy ASUS WL530g-V2 wifi routert és valamiért netes játékok közben szakad egy pillanatra majd visszajön a net. (t-home kábelnetről van szó, firmware frissítve a legfrissebbre)
Elég sűrűn előfordul és nem nagyon tudok rájönni miért.
Router témába nem túlzottan vagyok otthon, de az alap dolgokat vágom azért.
Ha valaki tudna segíteni örülnék!

(#2962) van_basten22


van_basten22
csendes tag

Hi.

Segítséget kérnék. Van egy conceptronic c100brs4h routerem. Két géppel van összekötve. Kb. 3 éve minden gond nélkül működik. Egészen csütörtökig. Azóta nem megy a net, csak ha kiiktatom a routert és egy gépre kötöm át a modemet. Addig minden rendben ment, azóta nem tudok életet lehelni a két gépes kapcsolatba. Áramtalanítottam, reseteltem. Semmi eredmény. Ipconfig parancs esetén érzékeli a routert. A router setupjából is reseteltem. Szintén semmi. T-Kábel-es net. Bármi ötlet?

Köszi!

(#2963) Mr Sm!tH válasza Mr Sm!tH (#2961) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

UP

(#2964) van_basten22


van_basten22
csendes tag

Még annyit tennék hozzá az előző írásomhoz, hogy hálózatot tudok csinálni a router segítségével, látja egymást a két gép, de az internet nem megy. Úgy néz ki mintha nem osztaná ki az automatikus IP címeket, DNS-t stb. Ha router beállításai között kiválasztom a dinamikust, semmit nem csinál. Statikusnál beírva az IP címeket legalább a status-ba bekerül, hogy Connectált az internethez, de net továbbra sincs. Pls. kérek ötleteket! Köszi.

(#2965) Mr Sm!tH válasza Mr Sm!tH (#2963) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

megoldva...
[link]
ASUS routert kábelnethez ne vegyen senki

[ Szerkesztve ]

(#2966) kali válasza Mr Sm!tH (#2965) üzenetére


kali
legenda

de, nyugodtan lehet venni! ne általánosíts, egy esetlegesen egyedi problémából kiindulva... :W

(#2967) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy Linksys WRT54GC routerem. Az lenti géphez kb egy egyméteres kábellel csatlakozik, amíg a fentihez WLAN-on keresztül ( 100%-os a jel, 5 Mb/s-el megy ). Néha azonban előfordul, ha a lenti gépen töltenek, akkor a fentin meghal a net, de durván ( 0,16Mb/s ). Ezen lehetne valahogy segíteni? :F

Z Fold 4

(#2968) perempe


perempe
addikt

Eger ezen a felén soxor nincs net (chello), a router-t szoktam újraindítani, és általában működik utána. Idáig nem volt ilyen probléma, csak mostanában. Dynamic IP beállítással működik egy Edimax wireless router.

Lehet-e vmilyen beállítással javítani?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2969) mancika87


mancika87
csendes tag

hy!valaki tudna segíteni hogy hogy kell beüzemelni a routert?

[ Szerkesztve ]

(#2970) kali válasza mancika87 (#2969) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy milyen router, és milyen nethez lesz párosítva?

(#2971) sgteam


sgteam
aktív tag

wrt54gl | Sziasztok

valaki tudna nekem segíteni router beállításban?
a gondom az lenne, hogy elkezdtem laggolni játék közben de nagyon a pingem felmegy 800-999? (cod5) esetleg valakinek valami ötlet?

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#2972) NorDezs


NorDezs
senior tag

Adott egy Dlink DIR 100-as router, hogyan lehet a jelszót kitörölni?

(#2973) kali válasza NorDezs (#2972) üzenetére


kali
legenda

reset? (manual)

[ Szerkesztve ]

(#2974) NorDezs válasza kali (#2973) üzenetére


NorDezs
senior tag

Kérdés, hogy ez a jelszót is törli-e, nem csak a beállításokat, mert ha csak azokat törli, akkor gond van...

(#2975) kali válasza NorDezs (#2974) üzenetére


kali
legenda

a reset során minden visszaáll a gyári alapra, így a jelszó is!

(#2976) T0rnad0 válasza perempe (#2968) üzenetére


T0rnad0
addikt

Eger melyik felén? :)
A modemet érdemes néha újraindítani, pihentetni...

Esetleg ha vlki ért ehhez, annak megköszönném a választ :R

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#2977) Valcsi


Valcsi
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon kéne nekem egy kis segítség. Van egy LINKSYS WRT54GC vezeték nélküli Router
Van 2 db gépem a lakásban. El szeretném osztani. Szeretnék be menni a router-be. A fő Internet vezetékét bedugom a router WAN-ba. Összekötöm a számítógéppel. Beírom az IP számot. 198. 168. 1. 1 és az istenér nem jön be. Most már napok óta próbálkozom de semmi eredmény. Digi Internetem van. Azt tanácsolták, hogy amit kaptam a digitől felhasználói nevet, és jelszót azt írjam be a router-be. De ahhoz kéne nekem elő hoznom a router beállítást.
Aki tud nekem segíteni, nagyon megköszönném.
Írhat az e-mail címemre is : vali@hdsnet.hu
valcsi

Valcsi

(#2978) Fauszt válasza Valcsi (#2977) üzenetére


Fauszt
senior tag

Az általad említett router konfigfelületének az alapértelmezett címe 192.168.1.1

(#2979) T0rnad0 válasza Valcsi (#2977) üzenetére


T0rnad0
addikt

A címhez kiegészítésként: felhasználónév és jelszó alapértelmezetten admin.
Nekem is ilyen routerem van, kíváncsi vagyok nálad jelentkezik-e majd a nálam tapasztalt "hiba" ( pár hsz-el feljebb ) :U

Z Fold 4

(#2980) Valcsi


Valcsi
csendes tag

Nem Tudom, hogy de sikerült a router beállítás. De nem 192. 168. 1. 1 IP számmal jeleneztem be. Hanem 193. 168. 1. 1. Minden rendben van. Csak nagyon gyenge abban a szobában a jel erősség, ahol nem a vezeték nélküli router van. Így nem is jön be az Internet. Csak másnak az Internete. Most még azt kell megoldanom.
Nekem nem ír ki hibát.

Valcsi

(#2981) VLB


VLB
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ha valaki esetleg tudna segíteni.

Van egy Edimax Br 6204 tipusú wifi routerem. Több géppel is csatlakozom wifin keresztül a netre. Az egyik gép esetében viszont nem tudok automatikusan csatlakozni (nagyon ritkán sikerül), azonosítás eltart legalább egy percig, majd utána kiírja hogy nem azonosított hálózat, de a csatlakozás sikerült. (így nincs net). Nagyon sok újra csatlakozás után sikerül csak csatlakozni. Másik gépen rögtön automatikusan csatlakozik, semmi gond.

Ez lehet router probléma?? :( Minden gépen Vista HP van telepítve!

Köszönettel!

(#2982) lizakattila


lizakattila
senior tag

Hali Mindenki!
Adott egy Belkin Wifi Router (F5D7230-4 +Usb).
Net belőve.
A géphez, melyen a modem van kábellel csatlakozik.
Wifin keresztül menne a net egy másik géphez.
Ott is beállítottam mindent. Van kapcsolat is.
Tehát a probléma:
Vagy létrejön a kapcsolat és utána fagy le a rendszer vagy már csatlakozás közben teljes fagyás. A fagyás olyan szinten, hogy csak Reset gomb segít!
Mitől lehet ez?

(Sorry,de több topikban is megkérdezem, mert fontos és sürgős lenne.)

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2983) 19balazs86


19balazs86
tag

Nemrég vettünk 1 TP-Link TL-R860-as routert, de az istenért nem jön össze a Remote Management funkció.
Más routeren 1 portot kell neki +adni és engedélyezni kell, de itt az istenért nem akar összejönni, h kívülről belépjek... Remote M. kép
Ha valaki esetleg tud rá választ, mert van hasonló routere, akkor várom a felvilágosítást :)

[ Szerkesztve ]

(#2984) Fauszt válasza 19balazs86 (#2983) üzenetére


Fauszt
senior tag

Nincs hasonló routerem, de nyílván a Web Management Port jelenti azt a portszámot, melyen a a konfigfelület webszervere figyel a WAN oldalról (tehát távolról az internet felől) érkező csatlakozási kérelmekre, míg a Remote Management IP Address jelenti azt az ip címet, ahonnan lehet is csatlakozni ehhez a webszerverhez, mert más címekről érkező kapcsolódási kísérletekre nem fog válaszolni a router.
Ez esetben tehát ha 192.168.1.1 címet írsz a Remote Management IP Address-hez, akkor gyakorlatilag semmilyen külső címről nem fogod elérni a konfigfelületet. Ha azt akarod, hogy bárhonnan elérd, akkor valszeg a 255.255.255.255-ös cím lesz oda a megfelelő.

(#2985) 19balazs86 válasza Fauszt (#2984) üzenetére


19balazs86
tag

Köszi az ötletet. Sajnos nem megy így sem :F
Kiakaszt a TP-Linknek ez a szarsága... Nem értem mi baj volt a pipával... Ráadásul a legújabb Firmware-ben...

[ Szerkesztve ]

(#2986) Fauszt válasza 19balazs86 (#2985) üzenetére


Fauszt
senior tag

Az ötletet egyébként innen szedtem. Ez nem a te routered szimulátora, annak nincs kirakva a konfigja a tp-link oldalán, de ha itt a remote management részhez navigálsz, akkor annak a helpjében olvasható a következő: "If set to 255.255.255.255, then all the hosts can access the router from internet."
Mivel ez is egy tp-link, gondoltam hasonló logikával élnek a firmware készítők és jó lesz a 255.255.255.255 cím a problémád orvoslására.
De biztos, hogy nem jó? Biztos, hogy mindent jól csinálsz? Az adott port nincs forwardolva valahová? Nincs blokkolva bárhol másutt a routered elérése arról a címről, ahonnan épp próbálkozol? Publikus ip címe van a router WAN oldalának? Esetleg próbáld meg Remote Management IP Address-hez beírni azt a címet, ahonnan próbálod a távoli elérést, úgy mennie kell. Ha így sem menne és biztos, hogy minden beállítási és egyéb hibát kizártál a távoli eléréssel kapcsolatban, akkor ott valami gond van a router ezen funkciójának működését illetően...

(#2987) pilota


pilota
tag

helosztok egy olyan gondom lenne,hogy adott egy tp-link ruter meg adott egy utorent namost letöltésel nincsen gond de felakarok tölteni a netre de ahoz nekem a ipnek aktivnakel lenni de a ruter nemengedi ki ezt hogyan dudom engedélyezni?Mármint azt akarom,hogy kiengedje a ruter a gépet és ne korlátozza.Ja és nem a gépben van a gond mivel a ruter nem engedki.

(#2988) 19balazs86 válasza Fauszt (#2986) üzenetére


19balazs86
tag

Tényleg logikus lenne a 255.255.255.255, de ennél sajnos nem jött be...
Hát sok minden nem lehet rosszul csinálni, mert a portot nem tudom elrontani ugyanis figyelmeztet ha már valami más használja és forvardolva lenne. IP címnek is elég sok mindent próbáltam már. Több külső címet is de semmi...
Szerintem ennél a típusnál elronthattak valamit ennél a pontnál vagy ennél is furmányosabb a dolog...

Azért köszi :)

(#2989) 19balazs86 válasza pilota (#2987) üzenetére


19balazs86
tag

Gondolom µTorrent-et használsz.
A routernél van olyan h Forwarding/UPnP azt engedélyezd.
Mikor elindítod a torrent klienst, automatikusan nyit 1 portot (Feltéve persze ha a kliensben be van pipálva a "UPnP port hozzárendelése", ami default beállítás)
Pár másodperc és már aktív is leszel

[ Szerkesztve ]

(#2990) 19balazs86 válasza 19balazs86 (#2989) üzenetére


19balazs86
tag

Gondolom == Mivel
Bocsi csak le fáradtam kicsit...

(#2991) Ashiquor


Ashiquor
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit hosszú leszek... :SD

Nokéremszépen, kb 1 hónappal ezelőtt összedobtam egy kis irodai hálózatot, a lehető legegyszerűbb, nincs szerver, semmi, van egy modemünk a júpíszítől, egy routerünk és 1 switchünk az edimaxtól. A modemből megy a kábel a routerbe onnan switch és 12 gép. 3 hétig tökéletesen működött, viszont az utóbbi 1-2-ben elkezdett a net szakadozni. Mindenféle bűvésztrükk bevetése után szombaton újra talpra állítottam a rendszert, szombat, vasárnap, hétfő, minden f@szán működik, most délután megint behalt. 45 perces telefonos helpdesk munka után újra működésre bírtuk, de 10 perc után megint behalt. Milyen ötletetek van, hol keressem a hibát? Router ip címén elérem a beállításokat, tudom pingelni is, a gépeket is de a net nem megy. Upc-nél nincs gond, ők modemig látnak minket... :O Az útválasztó nem bírja a 12 gépet? Nem szerverrel oldottam meg, mert minek bonyolítsuk azt ami egyszerüen is megoldható :)) dhcp nincs, kézzel osztott Ip cím van, Cat5-ös kábelezés... Valakinek valami sürgős ötlet? Ha nincs net, nincs munka, és az nem két forint kiesés a cégnek naponta :DD amit persze igy rajtam vernek le :Y

Remélem érthető voltam és előre is köszi a hozzászólásokat...
Üdvelet

Nyeltem a vizet a balatoni strandon,Mert túl mély volt a viz az északi parton...

(#2992) doki2


doki2
csendes tag

Sziasztok!

Számítógéphez tök sötét vagyok. Most váltottam a T-home 3 az egyben csomagjára. Kaptam egy Pirelli digitális elosztót, ami tud vezeték nélkül is osztani. Az asztali számítógépemen tökéletesen megy a net, de az MSI notival egyszűren képtelen vagyok kapcsolódni, folyamatosan keresi a kiszolgáló azonosítót vagy mia szöszt. Korábban egy D-Link modemre kötött TP-Link routerrel mindkét gép tökéletesen üzemelt /ezt is ti segítettetek összehangolni/. Ha tudtok segíteni megköszönném, mert így nem férünk el egy gép mellett a gyerekekkel.

(#2993) cobraa11


cobraa11
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus Wl-520GC routerem de sehogy sem sikerül csatlakozni a T-Online-os netre
Mit kell beállítani hogy csatlakozni tudjon?(gondolom a routeren keresztül)
Lehet hogy amatőr a kérdés mert kezdő vagyok ebben a témában
A választ előre is köszönöm!

(#2994) Möhe


Möhe
addikt

Helo

Valami bibi van nálam mert egyszerűen nem akarja kezelni a router a netet. Panelban ki van építve a rendszer,csak most hozzám került a router ,mert szolgáltatót váltottnuk. Elvileg bedugom a sorba és minden megy ahogyan eddig? Mert nekem nem megy. Az ip alapján a beállításokban ez van: [link] Pingelés megy ,de a netre nem tudok felmenni.

(#2995) Möhe válasza Möhe (#2994) üzenetére


Möhe
addikt

hiba kilőve,működik a dolog

(#2996) Möhe válasza Möhe (#2995) üzenetére


Möhe
addikt

frászt van kilőve :W

A router eddig ADSL hálózatban volt,most viszont kábelre van kötve. Amíg direktbe jött a géphez a net addig 10/10 sebesség megvolt. De most hogy bennt van a router így csak 3.5/5 van meg.A letöltés az megegyezik az előző vonal letöltésével, a feltöltés a mostaninak a fele.

Hogyan van ez? :F

(#2997) moma


moma
őstag

hello,
lassan két éves az edimax br-6104kp router-em és most elkezdett néha szakadozni a net. ez annyit jelent, hogy általában aránylag gyorsan helyreáll, de ha nem, akkor ha újraindítom akkor tuti helyreáll. ez annyit jelent, hogy tönkre ment vagy valamit lehet ilyenkor csinálni? esetleg javíttatni van értelme vagy inkább kuka és új?
köszi előre is.

we all deserve a bit of luck.

(#2998) moma válasza moma (#2997) üzenetére


moma
őstag

ha valaki ért hozzá az is segíteni, ha annyit írna, hogy írány a bolt ne reménykedj, hogy ez már jobb lesz :D

we all deserve a bit of luck.

(#2999) marcee


marcee
addikt

Nem az első eset már, hogy egy D-Link router szarakodik, kifagy, ha web-es felületen keresztűl állítok valamit a konfigurációján.
-Itthon egy DI-624 van, kb 3-4 éves lehet, amúgy semmi gond nem lenne vele. Állítok rajta egy új port forward-ot és a böngésző nem képes frissíteni az oldalt, sőt a hálózat is elszáll. Router kihúz, visszadug, fél perc, újra működik minden és a módosítást is megjegyezte.
-Egyik irodánkban DI-524 van asszem, ott a web-es felület szokott csak lehalni, módosítás után nem töltődik be rendesen, bármelyik gépről nézem. Ezen is csak restart segít. Ez is hasonló korú.
Mindkettőn legújabb FW.
Előfordult mással is ez a jelenség, orvosság van rá?

Ha nincs megoldás, és csere mellett döntenék, akkor 4 illetve 8 port-os, gigabites, usb nyomtatószerveres, g vagy n wifi-s modellt, ami kapható is itthon, és van vele jó tapasztalat, tudtok esetleg ajánlani?

\m/

(#3000) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Van egy olyan problémám,hogy az SMV 7004 vbr routeremet akárhogy beállítom a vistás gépen nem akar menni a net,csak akkor ha lekérem állandóan az új hálózathoz a kapcsolat beállítást,ellentétben a xp-s géppel,ahol mindig hibátlanul működik a net.
Kábelnetem van.A routerben igazából nem tudom miket kell beállítani,de már mindent kipróbáltam.Adtam ip címeket,de akkor sem működött normálisan.
Ha a vista gépet a modemre kötöm router nélkül,akkor minden rendben.

Van valakinek ötlete mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.