Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) VaZso válasza (#2750) üzenetére


VaZso
senior tag

Lehet, hogy a gyengébb jelerősség miatt visszavesz a csatorna sebességéből?

...gondolom, nem az a baj, hogy az egyik kártya csak b-s...

[ Szerkesztve ]

(#2752) Kabel15 válasza VaZso (#2751) üzenetére


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Megvette ezt a routert: Dlink-DKT410.
Hazahoztam bekötöttem elkezdtem öszerakni és feltelepíteni.
Odáig jutottam hogy össze kellet dugnom a gépel és a modemmel.
Utána írja hogy győződjek meg róla hogy ég egy jel (3 kör a jel)
Na az a gond hogy ez nálam nem ég hanem villog. ha arra megyek hogy tovább akkor kiírja hogy nem jó a kapcsolat. mit kéne tennem?

Válaszotokat várom.
Üdv:Kabel15

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#2753) radament1


radament1
tag

Üdv!

Az lenne a gondom, hogy random időközönként(délután óránként többször, este alig) elmegy a netem. 8/512-es ADSL-em van az Enternetnél és egy SMC 7004VBR routerem. Az Enternet mostmár végelegesen megállapította, hogy nem náluk van a próbléma, hónapok óta ,szenvedek. Komolyan, mostmár nagyon idegesít, megszakad és rugom a gépet. E-sportolok, ahányszor megszakad vesztettünk... http://data.hu/get/992307/routerlog.txt.html itt a routerem logja. D-link 360R c4 modemem van, tudom, hogy egy sz*r típus, de nem hiszem hogy az okozná.

Előre is köszi!

Szerk: Lemaradt, hogy mikor megszakad a kapcsolat, a routerhez még tudok csatlakozni. Tudom, nem biztos, hogy a router hibája de nem találtam megfelelőbb topicot!

[ Szerkesztve ]

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

(#2754) dr.bubo válasza radament1 (#2753) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben a internet kapcsolatnál, a Connect deamandot állisad 0-ra, vagy, ha van olyan, hogy automatikus kapcsolat válaszd azt.
DHCP-nél pedig a cliens lease time-t állitsad maxra. :)
Ha ezek után is szakadozik, akkor próbáld meg a router fw-t frissiteni.
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#2755) radament1 válasza dr.bubo (#2754) üzenetére


radament1
tag

Köszi a választ, de ezeken már túlvagyok :( .
Az én típusomhoz pedig sajnos nincs FW(751.7924).

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

(#2756) doki2


doki2
csendes tag

Sziasztok!
Jelzem előre,h tök hülye vagyok a számítógépekhez. Vettünk karácsonyra egy MSI EX630-as notit, melyet Vistával adtak, de XP-t sikerült feltelepíteni rá. Egy problémám van vele, hogy a beépített webcamerát nem érzékeli. Ha tudtok valmi tippet,h mit tegyek írjatok. Köszi.
P.S.: a vezeték nélküli routert dr.Bubó leírása alapján tökéletesen sikerült felraknom, bár több szakértő is sikertelenül próbálkozott.

(#2757) Tosee válasza doki2 (#2756) üzenetére


Tosee
őstag

szerintem a kamerához driver kellene, de az msi honlapján csak vistahoz van! Szóval lehet, hogy xp-n nem fog működni a kamera driver hiányában! Ehhez a notebookhoz, csak vistara van support, legalábbis a gyáró honlapja szerint!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2758) VaZso válasza Tosee (#2757) üzenetére


VaZso
senior tag

Azért érdemes kideríteni a kamera típusát és az alapján keresni meghajtót XP-hez.

...mondjuk ez nem igazán a Router gondok "topic" témája.

[ Szerkesztve ]

(#2759) Tosee válasza VaZso (#2758) üzenetére


Tosee
őstag

természetesen meg lehet próbálni! Veszíteni nem veszíthet vele! Én csak a gyártó honlapjából indultam ki! Meg abból, hogy volt nálam egy noti ugyan ilyen gonddal, de nem sikerült hozzá drivert találni xp alá!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2760) Liberator


Liberator
tag

Sziasztok!

Van egy új, Airlive WL-1500R routerem. Felmegyek a 192.168.1.254 oldalra, elvégzem a beállításokat amit a kézikönyv ír, de ha másodjára be akarok lépni a router beállításaiba egyszerűen nem fogadja el a jelszót, állandóan visszaugrik a felhasználónév/jelszó képernyő. A jelszavakat nem változtattam meg. (A routerre 2 gép van kötve és egy 3. megy wirelessen.)
Ötlet :F Előre is köszönöm.

(#2761) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv !

Van egy kics problémám ! Van egy 1MBit-es T-Mobile ADSL ... és van egy BElkin G router ... na most a kábeles része tökin megy ... a WIFI-vel van egy kis gond. Ugyanis nemm egy .... több próbálkozás után sem. Ugyan sikerült felkapcsoldni a routerre mind2 jelszóval ... de nem oszt ki netet a router. Mit lehet csinálni ilyenkor ? Teljesen default beállításokkal szaladgál ! Pls help , fontos lenne !

(#2762) Májsztró válasza Májsztró (#2761) üzenetére


Májsztró
addikt

megoldottam :)

(#2763) Koszta válasza Liberator (#2760) üzenetére


Koszta
tag

Esetleg próbáld meg a jelszót első beállításkor megváltoztatni. Hátha akkor később is elfogadja. Ha nem, akkor resettel ugyanott vagy ahol most. Szerintem egy próbát megér.

(#2764) Welsing


Welsing
csendes tag

Üdv!Bocsi a karácsonyi zavarásért, de lenne egy kis problémám. Van a kezem ügyében egy Siemens Gigaset SE361Wlan router és nem nagyon akarja az igazságot...A fő probléma h nem enged be a főmenübe akármilyen jelszót irok be(elvileg az admin lenne az alapjelszó de nem fogadja el).Valakinek van ötlete ilyenkor mi a teendő?Igy a wlant se tudom beállítani mert kéne mac klónozás meg titkosítás stb...de így elég nehéz :D :D
Az ötleteket és a segítséget előre is köszönöm!!

(#2765) dr.bubo válasza Welsing (#2764) üzenetére


dr.bubo
őstag

Reseteld :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#2766) Liberator válasza Koszta (#2763) üzenetére


Liberator
tag

Megpróbáltam de ugyanaz történik. :(

(#2767) Welsing válasza dr.bubo (#2765) üzenetére


Welsing
csendes tag

Már túl vagyok 2 reseten ,gép ujra indításon földhöz vágáson(na jó azt azért nem :D ) semmi változás...

(#2768) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Üdv.
Vettem egy MyBook World hálózati vinyót. Szépen meg is csináltam mindent, egy SMC WBR14-G2 EU-s winyón keresztül csatizik a géphez. Szépen látom is, megy is, de a sebessége igen siralmas: csupán 2200-3000kbps-mal férek hozzá. Pedig ha minden igaz, ennek min. a 10x-esét kéne produkálnia. Tipp?
Köszi!

(#2769) And válasza D@reeo (#2768) üzenetére


And
veterán

[link] és
[link].

(#2770) D@reeo válasza And (#2769) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Köszönöm szépen! :R
OFF
Jut eszembe, MyBook 500GB World-öt cserélnék MyBook Essential-ra vagy Home Edition-ra ;) :Y
ON

(#2771) Neoteric


Neoteric
addikt

Üdv emberek, van 1 kis gondom, remélem tudtok segíteni :F

Nah aza helyzet, hogy van 2 gépünk, amik össze vannak kötve az újonnan vásárolt D-Link DIR-100-as routerrel, és úgy megy rá a 2gép a modemre, majd a falba. kábelnet van.

Ha elindítom a játékot multiplayerbe, kijön a kép, hogy Call of Duty 2, és vár legalább 1percet, ha nem 2t, és csak utánna indítja el a játékot. (mind2 gépnél így csinálja, sőt a CoD4 is ilyen)
Továbbá ha egyik gépről felmegyek egy szerverre, és a másik géppel is arra a szerverre akarok felmenni, akkor az elsőnek "Connection Interputed" szöveggel beáll, és csak a kilépés segít.

Korábban, a D-Link DI 604-es routerrel ilyen gondok nem voltak. Egyből be is töltött, ill tudtunk a 2gépről 1 szerveren játszani.

Kérdés hogy hogy lehetne orvosolni a problémát? :F

Net amúgy megy rendesen mind2 gépről, szal nemtom mivan..

PSN: ne0teric_sAN

(#2772) Menyus1.0


Menyus1.0
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Elég sűrűn költözök a drótos internethez, ezért 3G-t használok, 5-8 Gigából pedig többnyire kijövök. Vettem egy WRT54G3G routert..
Meglepően használhatónak tűnik, bár a teljesítménye harmatgyenge és én nem találtam állítási lehetőséget. Van még jópár stikje, de végülis 3 laptop gond nélkül csatlakozik hozzá.
Azonos távolságból, azonos beállításokkal, a Net letöltési sebességek messze nem azonosak a kliens gépeken.
Első hallásra ez természetesnek tűnik, de:
Van egy HP laptop, ami a speedtest.net-en mérve, hozza azt a 3600 kbps sebességet, amit a modem beleenged a router-be.
A másik 2 gép, ugyanitt mérve 2200 kbps-t tud elérni :F
Persze a sebességek változnak a torony terhelésének függvényében, de az arányok nem.

Más, rövidebb csomagú teszten mérve, még nagyobb a különbség 3,6 Mbps és 1,1 Mbps.
Egyébként ez utóbbi a valószínű, mert a HP-re 400 KB/sec fölött jön le egy program, míg a másik kettőre max. 130.

Mi a bánat okozhatja ezt a stabil különbséget?

Kérek szépen tippeket, mert erről a routerről, szinte semmi infó, vagy felhasználói tapasztalat nem lelhető fel a Neten.

Sziasztok,
Menyus

(#2773) Boha


Boha
aktív tag

1 kis segítségre volna szükségem, adott 2 gép 1 wifi-n 1 lanon csatlakoztatva TP LINK-es routerhez (napokban vásároltam) 4Mb-es neten szalad . Főbb dolgokat beállítottam is rajta, annyira hogy megy mind 2 gépen a net, annyi gondom volna vele hogy mind 2 gépen játszanánk néha neten pl COD 2-4, CS 1.6 ....... s valamiért a ping egekbe szökik.
Milyen beállítás lehetne alakmazni hogy jól mennyen ???

OBORZIL

(#2774) Gri


Gri
tag

Hali mindenki!

Segitseget szeretnek kerni, mielott kitepem az osszes maradek hajam. ;]
A problema a kovetkezo:
Adott nehany PC egy soho router mogott, es szeretnek hozzajuk ferni kintrol is, legyen a pelda kedveert egy ftp szerver.
Ehhez ugye egy kulso_ip_cim:port-ot kell atiranyitani egy belso_ip_cim:port-ra.

Ha a router virtual server beallitasainal a publikus portnak 21-et adok meg, akkor tokeletesen mukodik, megy, mint a villam.
Ha viszont nem 21 a publikus port, akkor csatlakozni ugyan lehet az ftp szerverhez, meg authentikacio is van, de belehal a dir-be, ergo hasznalhatatlan.

Vki tud ra magyarazatot? :F
Elore is thx a segitseget!

[ POWERED BY 230V ]

(#2775) Seagate


Seagate
csendes tag

Sziasztok.
Volna egy olyan gondom,hogy Vistán nem tudom beállítan i a wifi routrerm.
Tipusa Sweex lw050v2
Eddig xp-n használtam telefonos adsl segitségével,de elköltöztem és itt kábelnet van.
A sima netezés megy,de amint rácsatlakozom a wifi routerrel,nem tölt be semmilyen oldalt.
A routert a weben lehet beállítani amit el is tudok érni,de ott nem tudom,hogy mit,hogyan állítsak,hogy muködjön.
pppoe vagy dinamic ip vagy static ip??? bocs ha nagyon láma kérdés,de a kábelnetes beállítás merőben uj nekem ,mert eddig adsl volt ahol egyértelmően a pppoe beállítás kellett egy névvel és jelszóval és ment is. Most ez nem megy.

Légyszi segitsetek,hogy mit hol állítsak a modemnél vagy esetleg a vistán.
A wifi router leirása sajnos vistára nem tér ki.

eéőre is köszi

Ja,a Vista topicban már voltam,onnan irányitottak át ide

(#2776) dr.bubo válasza Seagate (#2775) üzenetére


dr.bubo
őstag

Routerben dynamicus ip.
És mac cim klonozása ( annak a gépnek a mac cimét, amivel müködik a net.)
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#2777) Seagate válasza dr.bubo (#2776) üzenetére


Seagate
csendes tag

Köszi. És a gépem mac címét hol találom?

(#2778) dr.bubo válasza Seagate (#2777) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben van, olyan beállitás, hogy mac cim klonozása, ot egyből átveszi a géped mac-t.
Számitógépedben: Helyi kapcsolat-->támogatás-->részletek->Fizikai cim (ez a mac cim)
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#2779) Seagate válasza dr.bubo (#2778) üzenetére


Seagate
csendes tag

Köszi,sikerült

(#2780) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

sziasztok!

Eddig t-online DSl-em volt, egy Edimax BR-6104K router-rel.
Ment szépen.
Most Optanet kábel netem van. A gond itt kezdődött.
A modemen keresztül megy a net szépen. PPPoE, név, jelszó csatlakozik, működik.
De ha közédugom a router-t (persze reset, atáírtam a nevet/jelszót), akkor nem tud kapcsolódni.
Valakinek van valami 5lete, hogy mi lehet a gond?

Modembe be tudom dugni a 2 gépet, LAN van is, de ugye egyszerre csak egy gép tud csatlakozni és így nem tudom megosztani a netet.

Előre is köszönöm!

Üdv!

a modem: EttH ECM 104

[ Szerkesztve ]

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#2781) dr.bubo válasza ZeUS2140 (#2780) üzenetére


dr.bubo
őstag

#2776 :)
Kábel neted van. A szolgáltatód felhasználó nevet és jelszót adott? :F

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#2782) ZeUS2140 válasza dr.bubo (#2781) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

ha ezt nekem írtad, akkor nem értem.
Persze. kaptam nevet, jelszót.
De ha géped dugok a modembe működik. csak router mögül nem működik.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#2783) dr.bubo válasza ZeUS2140 (#2782) üzenetére


dr.bubo
őstag

Neked irtam, de látom nem sima kábelneted van. Hanem ETTH alapu. Akkor a dynamic ip, mac clon tárgytalan.
Amikor a PPPoE- nél kitöltöd a routerben a felhasználónevet és jelszót, más mezöket nem töltesz ki (nem is kell).
Az is lehet, hogy a routered nem mükszik ezen a redszeren. Kérdezd meg aszolgáltatódat.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#2784) ZeUS2140 válasza dr.bubo (#2783) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

semmit mást nem töltök ki (mint mondtad nem is kell) és nem is nagyon van mit.
Másnak megy, de más modem és router-e is van.
Lehet hogy siman utálja a router ezt a modem-et? Találkoztam már sajna ilyennel dsl-nel.
D-link 3 led-es modemet utálta az egyik router.
Amúgy sima név/jelsó azonosítás van, szal' MAC cím, meg ilyenek nem érdekesek.

Komolyan tanácstalan vagyok. Ezért is kérdezek itt. Több ember több 5let :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#2785) dr.bubo válasza ZeUS2140 (#2784) üzenetére


dr.bubo
őstag

Esetleg frissitsed a routered fw-t. :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#2786) pecze


pecze
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus WL600g modem+router párosom, amit kb. fél éve használtam eddig gond nélkül. Néztem is egy oldalon (pcx.hu), ahol most úgy hirdetik, hogy magyarországi ADSL kapcsolatra nem alkalmas. Pont tőlük lett véve, akkor semmiféle ilyen leírás nem volt még feltüntetve. 1.0.3.3B a firmware-e, az Asus honlapja szerint ez alkalmas magyarországi használatra, ennél újabb firmware hivatalosan nincs.
Most történt vele valami az ünnepek alatt, instabillá vált, szétkapcsol két percenként, elveszti az ADSL jelet (adsl link down), ezt két napja csinálja. Kipróbálva a régi szolgáltatótól kapott modemmel viszont semmi probléma, kicsit nehezen csatlakozik fel, de utána stabilan megy (1 órás próba).
Most egy órája megy szétbontás nélkül, ebből adódóan ha felküldeném garanciába, lehet nem észlelnék a hibát.
Ötlet a probléma okára, esetleg valami megoldás, hogy csak routerként menjen, mert nincs rajta WAN port, az egyik LAN-t WAN-ként használhatnám?

[ Szerkesztve ]

(#2787) kataiv


kataiv
csendes tag

Sziasztok

Egy kis gondom akadt a routerremel (fon). Átváltottam UPC kábeles netre, de nem tudom a routert életre kelteni. vezetéken megy a net. UPC-nél regisztrálnom kellene a router IP-címét de nem tudom. A telefonos segítségnél (1221) azt mondták, hogy dugjak oszze mindent és indítsam újra a modemt meg mindent és automatán felismer mindent a modem és utánna lehet regisztrálni, de nem csinál semmit.
T-mobil-nál pppoe volt megadva és felhsználónév meg jelszó kellet, de UPC-nél milyen beállítás kell a routernél ????

Köszi

(#2788) PazsitZ válasza kataiv (#2787) üzenetére


PazsitZ
addikt

Első összedugáskor érzékelt MAC cím kell neki.
Ez gondolom a géped hálókártyájának MAC címe lesz. A routerben valahol kell lennie egy MAC cloning opciónak amivel lemásolod a címét a kártyádnak és így működni fog.

- http://pazsitz.hu -

(#2789) kali válasza PazsitZ (#2788) üzenetére


kali
legenda

némelyik router esetében nincs "clone mac" hivatkozás (például asus), ezeknél ha klónozni akarjuk a szolgáltatónál beregisztrált mac adress azonosítót, akkor a megfelelő részben manuálisan beírandó a szükséges adat!
ha ismert lenne a router pontos típusa, akkor persze egyszerűbb lenne segíteni a kérdezőnek...

[ Szerkesztve ]

(#2790) kataiv


kataiv
csendes tag

hali

Ez egy FON2100-as router, csak wifis, nincs benne clonozás.

(#2791) kali válasza kataiv (#2790) üzenetére


kali
legenda

upc esetében kábeles kapcsolatot kell kiválasztani - dinamikus (vagy automatikus) ip.

[ Szerkesztve ]

(#2792) saddle


saddle
csendes tag

Hello!

Nagyon kéne egy kis segítség!!!
nem igazán vagyok otthon pc terén szóval . . .
Most vettem d-link 524 routert. már rákötöttem a gépet és az adslt is és ezen a gépen rendben is megy minden ... net stb. Tényleg beállítottam mindent csak mikor a run wizzard végén restartot nyomok hát mintha semmi se történt volna, visszadob a kezdőoldalra :(((
+ nem azért vettem h egy gépen lazulgassak vele, hanem h a laptopon is vigye a netet...
és a laptopon ki is írja h fennáll a kapcsolat, világít meg minden, de akkor se adja be a netet . . . azt írja ha a hálózati beállításokra katt, hogy bár a laptop és a router közt van kapcsolat, DE a router és a net közt nincs!!!

DE AKKOR A NAGYPCn MÉRT MŰKÖDIK??????????

6000000 variációval próbálkoztam, de sehogy nem ok . . . és mostmár ha beleőszülök se tudok mit kitalálni :O

VKi légyszi segítsen ha tud!!!!!

(#2793) Sipi16


Sipi16
senior tag

Helló!

Van egy SMC wbr14g2 routerem. Sikerült beüzemelni netezni és torrenzetni tudok, de az MSN és a Skype nem működik. Vagyis az MSN állandóan ledob a Skype pedig 2-5 perc beszélgetés után megszakad. Szerintetek mi lehet a probléma?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Sipi

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#2794) dik


dik
őstag

Helló!

Nekem olyan kérdésem lenne. Van egy kb. 6 éves routerem tp-link tl-r460. Tökéletes működik eddig csak annyi kérdés lenne vele kapcsolatban frissítve még nem volt sose. Hogy is kell ezt? A gyártó oldalán nem találtam már ezt a router (vagyis ilyen néven egy másik van). Érdemes lenne ezt vagy jó így ahogy van?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2795) Tosee válasza dik (#2794) üzenetére


Tosee
őstag

ha a célnak megfelel, és tökéletesen működik akkor én a helyedben nem frissítenék! Jó így ahogy van szerintem!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2796) user12 válasza dik (#2794) üzenetére


user12
őstag

Ha ragaszkodsz a frissítéshez, azt csakis a hozzá tartozó firmware-rel lehet (esetenként moddingolt fw-el :)) ), de ugyanazon véleményen vagyok, mint előző kolléga...ha nincs vele gondod, hagy úgy, ahogy van.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2797) user12 válasza Sipi16 (#2793) üzenetére


user12
őstag

Torrent rajzolja az adatforgalom diagramot...nézd meg...ha az is leesik (megesik ennél a tipusnál, hogy szaggatja a netkapcsolatot), akkor garba vissza és ha módod van rá, kérd, hogy cseréljék ki más típusra :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2798) dik


dik
őstag

Ok köszönöm a gyors válaszokat! Semmi gondom nem volt eddig vele, tökéletesen működött ezekszerint nem érdemes piszkálni az a lényeg!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2799) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

gondom van egy asus routerrel, sejtem mi a baj, de azért megkérdem, két usb csati van rajta, serverre felraktam eddig egy nyomtatót, és szerettem volna mégegyet megosztani (ha már két port van..) de nem megy jól sejtem hogy csak egyet tud lekezelni? :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2800) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus RX3041 routerem és van benne DMZ funkció, amiről fogalmam sincs, hogy micsoda amit találtam róla az annyi, hogy az egyik gépet a hálóból ki lehet nevezni korlátlan 2 írányú kommunikációra. A kérdésem az lenne ez mire, jó érdemes-e beállítani??? És ha ezt beállítom az a többi gépre milyen hatással lesz???

Érdemes Firmware-t frissíteni rajta???

i9 / 4080 / 32"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.