Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) bnss válasza dragon11 (#2099) üzenetére


bnss
veterán

Ha villámcsapásból származó áramlökés érte a géped, akkor nagy szerencséd van, nekem elvitte tokkal-vonóval. Lehetséges, bár ebben az esetben szvsz a lap sem indulna el. Eszközkezelőben jelen van a hálózati csatoló?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2102) Sensei válasza bnss (#2101) üzenetére


Sensei
tag

Ha azt írja ki,hogy egy hálózati kábel nincs bedugva, akkor jelen kell lennie.
Találkoztam már olyan lappal is villámcsapás után (az utp-n keresztül szedett fel valamit, nem pedig az erősáramú hálózatból), ami nem csak hogy elindult, de a hálókártya is működött, viszont baromi rossz pingek voltak és csak egy új kártya segített.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#2103) Pulsar válasza Sensei (#2095) üzenetére


Pulsar
veterán

őőő.. tényleg... :U reggel volt, és korán :)

egyébként nem sok wifit láttam ami 8-9mbit/s-nél gyorsabb lett volna...És valszeg az miatt amit Te is írtál! :R

(#2104) KuhlSchrank


KuhlSchrank
csendes tag

Sziasztok

Előző gondom letisztázódni látszik.
Annyi kérdésem volna hozzátok, hogy lehet-e az a probléma forrása, hogy túl hosszú a kábel?

Köszönöm :R

(#2092)

[ Szerkesztve ]

(#2105) PazsitZ válasza KuhlSchrank (#2104) üzenetére


PazsitZ
addikt

UTP kábel elméleti maximuma 100m. Gondolom annyi azért nincs. :)

A harmadik gép ip-je nem ütközik valamelyik másik géppével? Bár ha ez lenne a gond írnia kellene bekapcsoláskor. :U

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#2106) bnss válasza Sensei (#2102) üzenetére


bnss
veterán

A villámcsapásból származó áramlökés terjedésével nem sokat foglalkoztam, az említett esetben nagyon kicsiny áram juthatott csak oda, ha után még működött a PC. (Ha desktop PC-ről van szó, akkor az nem erősáramról megy.)

Eszközkezelős kérdés valóban megválaszolt kérdés, még az is szóba jöhet - esetéleg - hogy a routeren az áramtéskor használt port dobta be a törülközőt (erre sincs sok esély).

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2107) dragon11 válasza Sensei (#2100) üzenetére


dragon11
aktív tag

Nah, megfogadtam tanácsod.Ugyebár van az én gépem, amin műxik routerrel a net rendesen, meg minden egyéb.Mivel az én gépemnél van a router, a másik gépet idehoztam és beledugtam a működő gépbe dugott kábelt, és nem volt úgy se jó.Szerintem a villám kivágta az alaplapról a hálókártyát.Nem baj, úgy is van új lap, meg proci is, már csak nézek egy vidi karit.

Köszönöm szépen a segítséget!Sokat segítettél!

(#2108) Robinhofan


Robinhofan
csendes tag

Szevasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy mit lehet kezdeni egy oylan routerrel aminek a 4 portjábol csak 1 működöik, és a többi három felváltva villog, és ha bedugom az egyikbe a vezetéket, akkor nem lehet vele netezni. Én szurtam el valamit, vagy a router lett rossz?
Egyébként D-link 604 van, már lassan 2 éve jo, de most pedig egyesével elmentek a portok sajnos. Valaki tud vmi ötletet adni, hogy mit kezdjek vele, meg lehet még csinálni, vagy vegyek egy ujjat? / a táp és a router reset nem segített :(((

(#2109) CptMisi


CptMisi
őstag

én vagyok az akinek a Call of Duty multyplayernél nem csatlkaozik a szerverhez, hanem csak számol az awaiting connnection-ben, nah kaptam egy linket (PazsitZ-tól), leírja mit kell csinálni meg is csináltam de nem változott semmi. PLS HELP!!!

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#2110) bnss válasza CptMisi (#2109) üzenetére


bnss
veterán

"én vagyok az akinek a Call of Duty multyplayernél nem csatlkaozik a szerverhez" - ebből sokat megtudtam a helyzetről. Tűzfalon - ha van - ki van engedve a CoD? Portforward csak akkor kell, ha te akarod a szerver szerepét betölteni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2111) Pulsar válasza Robinhofan (#2108) üzenetére


Pulsar
veterán

reset, firmware frissítés volt?

Egyébként vagy veszel egy switch-et, és bedugod az egyes portba, vagy új router, ha nem leet működésre bírni sehogy.

(#2112) Robinhofan válasza Pulsar (#2111) üzenetére


Robinhofan
csendes tag

A reset az megvolt, ugyanugy villog továbbra is, de a firmware frissítést nem tudom hogy kell. Le tudnád irni?

(#2113) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Eddig a két gépem össze volt kapcsolva egy smc 7004vbr routerrel.Most nincs szükségem a cuccra,így eladom.Ha az uj tulaj beüzemeli a routert,hogyan kell az eddigi hálózatot törölni belőle?Kell egyáltalán?Vagy simán fel fogja ismerni az uj gépeket,és kész?A net,ami meg van osztva rajta a fibernet kábel netje.
Összegezve,mit kell csinálni,hogy az új hálózat életre kelljen?
Köszi! :R :R :R
Dodo
Ps:
Nem tudom,hogy az is kábelnet lesz e.

(#2114) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Tegnap vettem egy SMC7004VBR routert.Nagynehezen beállítottam a netet.Kaptam egy IP címet regisztráció után, majd beírtam a TCP/IP protokoll 4-es ablakba, amit kell.Összekötöttem egy másik géppel a netet, amin XP van, viszont az enyémen Vista van.
Namármost én látom az XP-s gépet, viszont az XP-s gép nem lát engem.Az XP-s gép csatlakozásakor kapott a routertől egy IP címet, mint ahogy a Vistás gép is regisztráció után.
Az XP-s gépbe ugyanúgy beírkálgattam a kapott IP címet azon is ment a net.
Hallottam, hogy, ha hálóba kötök gépeket jobb lefixálni az IP címeket.Megtettem, majd leellenőriztem a futtatás menüpont alatt command -->ipconfig/all parancsal.Minden okés lett, a router által adott IP cím szerepel a DOS-ban.
Mi lehet a probléma, hogy az XP-s gép nem látja az enyémet?A mellékelt tájékoztató szerint az elsődleges gépet a 4-es portba dugjam, majd értelem szerűen a 3, 2, majd az 1-esbe...
Ez így jó, mert én azt hittem, hogy az 1-estől kell kezdeni felfelé?

(#2115) BGI válasza DaDy0219 (#2114) üzenetére


BGI
tag

Hali,

Amit érdemes még ellenőrizni, hogy a két gép ugyanabban a munkacsoportban legyen.
Célszerű megnézni azt is, hogy a File- és nyomtató megosztás engedélyezve van-e mindkét gépen.
Parancssorból próbáld ping-etni a másik gép IP címét (ennek munkacsoporttól függetlenül működni kellene).
Nagyjából ez jutott eszembe hirtelen.
Remélem segíteni fog.

(#2116) DaDy0219 válasza BGI (#2115) üzenetére


DaDy0219
tag

Ok, köszi kipróbálom.
Ezzel kapcsolatban tudsz valamit?:
A mellékelt tájékoztató szerint az elsődleges gépet a 4-es portba dugjam, majd értelem szerűen a 3, 2, majd az 1-esbe...

(#2117) BGI válasza DaDy0219 (#2116) üzenetére


BGI
tag

Szerintem nincsen különbség, hogy melyik gépet melyik port-ba dugod. Wlan routerem előtt a régi DI-608 (vagy mi volt, már nem tudom pontosan) router-be teljesen mindegy volt hogy melyik portot használtam.

(#2118) DaDy0219 válasza BGI (#2117) üzenetére


DaDy0219
tag

:R Thx!

(#2119) Pulsar válasza Robinhofan (#2112) üzenetére


Pulsar
veterán

hát elég egyszerű. Le kell szedni a dlink oldaláról egy új firmwarét , aztán a router menübe ell keresni egy ufgrade firmware menüt. Ott megkeresed a filest, leokézod, újraindul a cucc, és már kész is.

(#2120) Pulsar válasza dodopek (#2113) üzenetére


Pulsar
veterán

csak reseteld ki, és ezzel eltünik belőle a nethozzáférésed beállításai, és minden egyéb, és kész is. az új helyen pedig egyből kell működnie, csak a netkapcsolatot kell beállítani.

(#2121) #47492352


#47492352
törölt tag

Üdv!

Tegnap vettem egy Netgear RP614v4 routert.Sikerült is beállítani eddig minden jó,van net stb,de az msn-be nem tudok bejelentkezni...Ez mitől lehet?Biztos hogy a router miatt,mert eddig jó volt...Valami port-ot kéne állítani?Egyáltalán nem értek az ilyenekhez,úgyhogy úgy magyarázzátok el :)
A hibaelhárításnál az msn-ben van egy teszt,ott mindenre pipát tett ha számít valamit(IP,alapértelmezett átjáró stb)...

Előre is kösz!

(#2122) #47492352


#47492352
törölt tag

Na közben rákötöttem egy másik gépet is,azon meg megy az msn :(
Pedig újra is raktam az msn-t,de nem akar bejelentkezni...

ja,és azt nem lehet valahogy megoldani,hogy a tálcán mutassa az internet adatfolyamot?mert most így nem mutatja mióta routert is bekötöttem :/

(#2123) #47492352


#47492352
törölt tag

Na az ikon az megoldva :)

(#2124) jasohn


jasohn
tag

Hi all!
Van egy SMC routerem és biztonságosra(titkosítva) lett beállítva rajta a wifi hálózat.
Na de én ilyenkor nem tudok csatlakozni a hálózathoz. Ez miért lehet?

(#2125) rdi válasza jasohn (#2124) üzenetére


rdi
veterán

mert a gépedben lévő wifi driver nem ismeri azt a titkosítást.
ujabb meghajtó progi keresése, vagy gyengébb titkosítás bekapcsolása.

Fej! Tor! Potroh!

(#2126) jasohn válasza rdi (#2125) üzenetére


jasohn
tag

de az N95öm ismeri a WPA titkosítást mert más is azt használja vele és nem megy nekem
miért?

(#2127) jasohn válasza jasohn (#2126) üzenetére


jasohn
tag

VALAKI SEGÍTSEN!!!

(#2128) #47492352


#47492352
törölt tag

na már semmi,megjavult az msn,feltettem egy régi verziót,így meg az új is megy már :D

(#2129) D4v3


D4v3
őstag

Hello!
A következő probléma lépett ma fel csak úgy a semmiből: Ethernet wifi routerem van, a PC-m kábellel, a tesóim meg anyám laptopja pedig wifin megy. A net diginet, most lett bekötve egy hete.. Ma délután egyszercsak ledobott a net és nem tudtam visszalépni. Újraindítottam a routert, a gépet stb.. kipróbáltam egy másik hálókártyával is de nem jó. Ezelőtt tudtam csatlakozni a routerre böngészőből a 192.168.2.1 címen, de most már ez sem megy. Most is csak úgy tudok online lenni, hogy közvetlenül van bedugva a netkábel a gépembe, viszont ilyenkor a CPU használat 80-100% ergo használhatatlan a gép. Az ügyfélszolgálat nem veszi fel a telefont, nekem pedig már semmi tippem nincs, hogy mit kéne megpróbálni még. Valakinek ötlete esetleg? :O
mod: Természetesen a többi gép sem tud csatlakozni sehogysem a netre..

[ Szerkesztve ]

(#2130) D4v3 válasza D4v3 (#2129) üzenetére


D4v3
őstag

Probléma megoldva. Bekavart egy kicsit a Spybot Search&Destroy egyik plusz szolgáltatása, ami a win elindulása után egyből bekapcsolt és blokkolta a netet...

(#2131) Pulsar válasza jasohn (#2124) üzenetére


Pulsar
veterán

smc-n (SMC WBR14G) nekem sem megy a wpa. de nemhogy telefonnal, még számítógéppel sem. Szóval én maradtam a MAC szűrésnél!

(#2132) shev7 válasza Pulsar (#2131) üzenetére


shev7
veterán

de ugye tudod, hogy az sokat nem er...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2133) Pulsar válasza shev7 (#2132) üzenetére


Pulsar
veterán

tudom, de az istenért sem bítom beállítani. Fater gigáján meg 2 perc alatt megvolt, sőt még ciscon-n telnettel is konfigoltam régen wifit :D

(#2134) shev7 válasza Pulsar (#2133) üzenetére


shev7
veterán

hat pedig beirod a jelszot ujrainditod, es mennie kell...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2135) Pulsar válasza shev7 (#2134) üzenetére


Pulsar
veterán

majd csinálok pár print screen-t aztán meglássuk.. hátha tudsz valami okosat mondai. :)

(#2136) R.P.


R.P.
aktív tag

Hali!
Azthiszem ez a legjobb hely erre a kérdésre... Van egy ilyen opció a routeremben (aminek a márkája nem ismert, mert egy kínai darab, ennek ellenére egy éve tökéletesen működik, és meg vagyok vele elégedve):

Ignore ping data from WAN port és lehet választani: Unblock Block

Ez mit jelent?

(#2137) tronic válasza R.P. (#2136) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Ha unblock, akkor válaszol a pingre a routered, ha vki az internetről ad egy ping gépedipje parancsot, míg block esetén egyszerűen ignorálja. Itt jönnek/jöhetnek képbe a rosszat akaró emberek: Ping of death bővebben POD vagy Ping flood bövebben PF.

Én személy szerint, csak akkor engedélyezem, ha tesztelni akarom a routerem elérhetőségét az internet felől.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#2138) mezis válasza Pulsar (#2131) üzenetére


mezis
nagyúr

Firmware frissítéssel nem próbálkoztál ?

smc-n (SMC WBR14G) nekem sem megy a wpa.

mezis

(#2139) Pulsar válasza mezis (#2138) üzenetére


Pulsar
veterán

mindig a legújabb van fent. (A jelenlegi kb az 5. firmware rajta) szóval de :)

(#2140) R.P. válasza tronic (#2137) üzenetére


R.P.
aktív tag

Nagyon köszi. Asszem Unblock lesz...

(#2141) nagykovi


nagykovi
csendes tag

Sziasztok.
Olyan problémám van, hogy egy D-Link DI-524 routerünk van, de erre van 3 gép. Amikor egyedül netezek csak akkor semmi gond nincs, de ha a másik 2 gép (néha elég az 1ik is) kapcsolódik a netre, akkor engem mindig ledobál, meg nagyon rossz lesz a jelerősség. (én wifin keresztül netezek, a másik 2 gép közül az 1ik szintén wifi, de a másik kábellel).
Mit lehetne ezellen tenni? Lehet az az oka h én vagyok legtávolabb a router-től? Mer náluk nagyon ritkán van ilyen gond, nálam meg gyakran.
Köszi szépen előre is a válaszokat.

(#2142) Preis


Preis
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már hasonló hozzászólás..ha igen akkor elnézést, de nem volt időm mindent végigolvasni!

A következő probélmára szeretnék megoldást találni:

Adott egy Vigor2200we wifi router. Ami tulajdonképpen szépen működik már egy jó ideje. A következő gond került előtérbe:
5 Mbit-es ADSL előfizetésünk van. Amit a router szépen is hoz sima LAN-on. De a WLAN, vagyis a wi-fi-n keresztül minden gép csak 2 Mbit-en tud dolgozni rajta....
Már minden lehetőséget próbáltam, de sajnos nem tudom sehogysem feljebb tornázni a sávszélességét! (közelebb vittem a gépeket, firewall ki stb.)

Elképzelhetőnek tartom, hogy a router alapból korlátozza a wi-fi-n csatlakozó gépek sávszélességét...de akkor ezt én hogy a francba tudom módosítani??

Kéne nagyon a segítség, mert éppen internet szerződés módosítás előtt vagyunk és ennek fényében kötném a szerzit...:)

Köszi!

P

[ Szerkesztve ]

(#2143) BGI válasza Preis (#2142) üzenetére


BGI
tag

Hali,
Én még soha nem hallottam ilyen router-ről, de ez persze csak engem minősít :P

Én a helyedben szerződés módosítás előtt kipróbálnám a meglévő 5 MB kapcsolatot egy másik router-rel. Mert mi van akkor, ha a router ennyire képes WiFi-n, és felesleges szerződést módosítani...

(#2144) student


student
őstag

csao dlink dir100-asom elvileg a legfrisebb firmware-rel. a problémám hogy mikor torrenten elinditom a fájlt akkor miért gondolkodik a router a 5percig mire elkezdi letöltettni a cuccost meg megjelenni a seed-peer list? külföldi trackernél ugyanez de ott kb 40perc a gondolkodási ideje?
persze ha kiveszem a routert a hálóbol azonnal tölt mindent.

(#2145) Preis válasza BGI (#2143) üzenetére


Preis
csendes tag

Hello,

a leíársa szerint képes max 11 Mbit-es Wlan-os sávszélességre..Még ha messze is van a kütyü, meg falak meg minden akkor is több kéne, hogy legyen, mint 2 Mbt!
De a közvetlen közelébe, valamint az összes gépet lekapcsolva sem haladta meg ezt az értéket! :(

(#2146) tronic válasza student (#2144) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Esetleg a sok szimultán TCP ill. UDP kapcsolatok miatt hasal el ill. gondolkodik sokáig. Más routerral próbáltad már?

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#2147) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
kaptam 1 olyan routert(TP-Link TL-400+ soho router) minek olyan baja van, ha bedugom, 1-2mp és elalsznaka fényei, ill mintha nagyon nagyon gyengén világítna a power, gondolom valami kondi, kihúzom huzamosabb ideíg, akkor már annyira bevillan, hogy felismeri meik portba van dugva valami, utánna ugyan ez elalszanak a fények...dugó, nem tört meg azt meglestem már, felületi sérülést a routeren belül nem látok, valakinek ötelt hogy mi lehet a gond? :Y :F :W

ja meg annyi hogy most vettem észre, hogy ha bedugom huzamosbb ideíg ki volt húzva, 1. nek eltünik a zöld fénye, utánna a sárga power elkezd viloggni, egyre gyorsabb aztán kialszik!
nos ennnyi... :O
kép a kicsikéről

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2148) Preis válasza tronic (#2146) üzenetére


Preis
csendes tag

Hi,

Sajnos nincs másik router-em...:)

(#2149) student válasza tronic (#2146) üzenetére


student
őstag

persze smc router simán megy

(#2150) klambi válasza klambi (#2147) üzenetére


klambi
addikt

:F :F :F
????????????
valaki?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.