Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) kokokka válasza Fall-N (#25547) üzenetére


kokokka
őstag

Érdekes, mert nálam még csak ez sincs. Teljesen jó a hangerő. A GPS-ben Waze-t használok, a múltkor Pest közepén egy kereszteződésben jobbra is és balra is mutatta az utat amerre kanyarodnom kell. Mondanom sem kell, hogy rossz irányba mentem :) Ennyi problémám volt vele, semmi több, de ez nem a teló miatt volt. Soha nem hagyott még cserben, 600km-en most is elvitt oda vissza hibátlanul.

(#25552) Nerd válasza Grecky (#25549) üzenetére


Nerd
aktív tag

bar nalam mar csak aranytartalek a telefon, de egy darabig meg teszteltem a GPSt. Az biztos, hogy amiota nincs benne a SIM azota nem szarakodott a GPS... Csak egy telenoros SIM volt benne nekem. Esetleg azt erdemes kiprobalni, hogy ha szar a GPS, ujrainditod es tovabbra is szar mi tortenik ha kiszeded a SIMet...

Annak ellenere hogy stabil a GPS eleg lassan fixal. 25-30 sec vs uj telefon 2-3 sec...

wazehoz: amikor szarakodott a GPS akkor google mapsel, a tarcsazobol elerheto GPS teszterrel, a GPS statusszal meg minden GPS lof@sz appal IS rossz volt, tehat nem csak wazeval. Telefon user data torles utan is ugy hogy meg nem volt felrakva a waze...

[ Szerkesztve ]

(#25553) Grecky válasza ovoid (#25550) üzenetére


Grecky
senior tag

Sajnos az, h BT ikon nem jelenik meg a státuszsávon, az Pie sajátosság, engem nem zavart, mert több hely marad. :)

(#25552) Nerd
Érdekes... Sztem ma kiveszem a DIGI-s SIM-et melóból hazafelé.

(#25551) kokokka:
Nálam is kb. augusztusig hibátlan volt a GPS, több száz kilométeren át, most meg egy instabil f*s lett akármilyen rendszeren használom.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25554) ovoid válasza Grecky (#25549) üzenetére


ovoid
tag

Nos a sim, kivétele, cseréjük nem jött be, semmi sem változik. 25-50 hold látva, de térerőt sokára ad nekik...
Talán a rendszámcsere, segítene?... :DD

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25555) kekigyu


kekigyu
aktív tag

2017 decemberében rendeltem a telefont Spemalltol 2 ev EU garanciával. Hova szol ez a gari, hol javítják? Folyamatosan duplán érzékel a bekapcs. gomb es a fényképező indul el. Garilevelet anno nem kaptam, ez letölthető spemalltol?

(#25556) TaylorPro válasza kekigyu (#25555) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ezt miért nem tőlük kérdezed meg?

Pixel 8 Hazel

(#25557) infectedmann válasza kekigyu (#25555) üzenetére


infectedmann
őstag

Mi hogyan tudjuk, hogy adott webshopnak a garanciája hova szól? :F Esetleg a supportot meg kéne kérdezni náluk.

(#25558) Grecky válasza ovoid (#25554) üzenetére


Grecky
senior tag

Nem segített nekem sem a Sim kivétel. Viszont találtam egy Magisk modult, amivel vszeg megoldottam a problémát:
https://forum.xda-developers.com/mi-5/how-to/step-step-definitive-gps-solution-global-t3695769
A leírásában ír egy gps locker Play Áruházas appról, azzal vszeg root nélkül is kikényszeríthető a stabil gps kapcsolat. Aki stock Pie-on van próbálja ki, hátha segít neki. [Link]

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25559) ovoid válasza Grecky (#25558) üzenetére


ovoid
tag

Az a GPS locker nálam műxik, root nélkül, igaz még csak beltérben próbáltam.
Több holdat lát mint eddig, és pillanatok alatt vannak térerők is, és a tervező progik is rákattannak csont nélkül.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25560) Nerd válasza ovoid (#25559) üzenetére


Nerd
aktív tag

hat a gps locker nekem nem segitett amikor halott volt a gps..

a gps.conf fajl mar megoldas lehet, nekem a root miatt nem volt jarhato ut, de kivancsian varom a hosszu teszt eredmenyet. :K

(#25561) kokokka válasza ovoid (#25559) üzenetére


kokokka
őstag

Hogy működik? Te indítod amikor a GPS-t is, vagy magától fut a GPS-el együtt?

(#25562) Helios válasza Nerd (#25560) üzenetére


Helios
csendes tag

Nekem a "GPS faster signal Optimizer/Fix" segített mikor teljesen meghalt a GPS. (Elvileg root-os telefon kell neki, de nekem root nélkül is segített. Sokat nem volt fent a telefonon, mert nemrég adta meg magát teljesen a GPS, és a legutóbbi frissítés után visszaállt a még elfogadható GPS minőség, de egy próbát ez is megérhet ha már nincs más remény.)

[ Szerkesztve ]

(#25563) ovoid válasza kokokka (#25561) üzenetére


ovoid
tag

Sajna, nics jó hírem.
Reggelinél megam mellé tettem, kb 4 perc alatt "lett" térerő, no comment....
De ha jól érzi magát (ez nem tudom mit jelent) akkor 4-6 sec alatt minden ok neki, függetlenül attól, hogy mikor kapcsolom be a GPS-t.
Tehát kaka, csodák pedig nincsenek!
A .cfg birizgatása nekem is tetszene, de inkább visszaküzdök rá, egy 8.1-t, mert a hardware szerintem nem rossz!
És hátha minden kezdődhet elölről :D

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25564) infectedmann válasza Grecky (#25542) üzenetére


infectedmann
őstag

Végig zongoráztam a downgrade-del együtt. A Telegram csoportban posztolt legfrissebb xiaomi.eu-ról portolt verziót tettem fel. Eddig annyit vettem észre, hogy nem tudom email címes bejelentkezéssel a miui fiókomat hozzáadni, de ez a funkció annyira nem is hiányzik, mindent drive-ra mentek.

Az akkuk időre leszek nagyon kíváncsi, este fogom egy kicsit jobban megnyúzni egy kis játékkal (semmi komoly über 3D játék, csak Dragon Ball Z: Dokkan Battle).

(#25565) Nerazim válasza infectedmann (#25564) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Milyen leírás alapján csináltad? Kacérkodom én is vele, csak mindig parázok egy-egy ilyen művelet előtt meg nincs is nagy rutinom benne, feleségem 4x -et romolgattam, de az más. Ezen ez a két slot mindig visszatart, hogy beleugorjak.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25566) infectedmann válasza Nerazim (#25565) üzenetére


infectedmann
őstag

- 9.0 -> 8.1 dowgrade leírás: [link]
- 8.1 MIUI ROM topic: [link] (8.1 Oreo-s TWRP-vel kell telepíteni)
- Legfrissebb 8.1 MIUI ROM: [link]

Vélemény szerint nem árt egy nagyobb tapasztalat a ROM-olásban vagy nagyon jó angol tudás, mert könnyen féltéglát lehet csinálni a telefonból, vagy legalábbis nehezen lehet életre kelteni ha valamit elrontasz.

(#25567) bebeago


bebeago
tag

Üdv!
Érdeklődöm, van-e lehetőség, és mi módon, csak a Pie frissítéseinek eltávolítására, tehát visszaállni ez eredeti első Pie verzióra, frissítések nélkül?

(#25568) Fall-N válasza bebeago (#25567) üzenetére


Fall-N
veterán

Lásd előtted lévő hsz.

(#25569) infectedmann válasza Fall-N (#25568) üzenetére


infectedmann
őstag

Első Pite verzióra akar vissza menni, nem 8.1-re :)

(#25570) Fall-N válasza infectedmann (#25569) üzenetére


Fall-N
veterán

Ja az más, kicsit figyelmetlenül olvastam el. :B Mondjuk az első Pite nem tudom mennyire jó ötlet, azért voltak kisebb gondok vele, amit később szedtek ráncba.

[ Szerkesztve ]

(#25571) bebeago válasza Fall-N (#25570) üzenetére


bebeago
tag

Januárban vettem használtan. és azóta a frissítésekkel csak a hibák jöttek ( GPS, ikonok eltünnek, stb ). Ezért szeretnék visszaállni, ha van rá mód!

(#25572) Grecky válasza infectedmann (#25564) üzenetére


Grecky
senior tag

Elvileg, ha jól emlékszem 5x-re (passz h mi xiaomi kódneve) átírt buid.prop segít a bejelentkezésben, majd utána ha visszaváltod tissotra és maradsz bejelentkezve és az olvosómód is menni fog.
Így oldottam meg, ha jól emlékszem, de vhol az xda-n erre is volt vmi angol nyelvű leírás.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25573) Nerazim


Nerazim
őstag

Akik Custom romot használnak, náluk milyen a SOT? Rosszabb, jobb, uo. mint a gyári? Párom 4x re felraktam anni a LOS-t, de eléggé merítette a telót, ezért vagyok óvatos, viszont szeretnék felrakni valamit, mert a halk mikrofon probléma ma eléggé zavaróvá vált. Köszi aki segít.

Btw: A MIUI is custom romnak számít? Azzal is javulna a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25574) andHermann válasza Nerazim (#25573) üzenetére


andHermann
tag

Én gyári rendszeren vagyok kezdetektől fogva, év eleje táján nekem is volt halk mikrofon problémám, többen is panaszkodtak rá, de valamitől, valamelyik frissítéstől elmúlt, rákérdeztem többeknél és jól hallanak, és egyébként én is jól hallom a másik felet. Szóval nem értem megint, hogy hogyan lehet ennyire össze-vissza hibaelőfordulás. Nekem szerencsém volt ezzel a telefonnal, úgy néz ki, de ha ennyire random, hogy mit fog ki az ember, akkor a következő telóm azt hiszem nem Xiaomi lesz.

(#25575) mobilizmo válasza Nerazim (#25573) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én Havoc OS-t használok már elég rég óta. SOT-ot soha nem néztem, érzésre nekem kb. ugyanaz mint a gyárival. Egy nap töltés nélkül normál használat mellett kijön, ennél jobban engem nem érdekel a téma. A halk mikrofon probléma nekem is előjött, de tovább bonyolítva. Én mindenkit jól hallottam, néhányan panaszkodtak arra hogy én halk vagyok, de nem mindenki. Viszont Magisk-hez van modul erre a problémára (Android mic fix) és ezzel nekem eltűnt a hiba.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25576) infectedmann válasza Nerazim (#25573) üzenetére


infectedmann
őstag

Ha nem is custom romnak, de portolt romnak, de nincs gyártói support és bármit elrontasz a te felelősséged.

Én jelenleg tesztelem a MIUI-t, szombat óta van fent, egy hét használat min. kell egy kezdeti véleményhez, de én már csak placebo-t keresek :D Tudom, hogy már gyenge az akksi a telefonban, de valahogy ki akarom húzni, amíg új telefont veszek. Felhasználói élményre amúgy eddig tetszik a portolt MIUI rom, igaz én a nem használt gyári appokat kiirtottam, plusz feltettem egy custom kernelt.

(#25577) Peltár válasza infectedmann (#25576) üzenetére


Peltár
aktív tag

Ja akkor teljesen egyedi a rendszered... TWRP, Custom ROM portolt MIUI-val, + Egyedi kernel,
meg talán valami Root is befigyel.

[ Szerkesztve ]

(#25578) Grecky válasza infectedmann (#25566) üzenetére


Grecky
senior tag

MIUI legfrissebb linket a telegrammos csoportból szedted?
Eddig nem találtam újabb stable verziót, örömömben fel is dobtam még tegnap este, eddig minden rendben vele, sőt az általam korábban linkelt MIUI rom pici hibáit is javították benne. Thx. :)

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25579) drdr


drdr
senior tag

LOS-sal mi van? Mostanában nincs OTA?

(#25580) infectedmann válasza Grecky (#25578) üzenetére


infectedmann
őstag

Igen, a Telegramos csoportban :)

(#25579) drdr: Lehet elment nyaralni a Xiaomi-s team :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25581) ovoid


ovoid
tag

Sorstársak!
Hol lehet letiltani a rendszer, az android frissítését?
Tegnap, segítséggel, visszaraktam egy régi 9-est, de mivel az usb engedélyezve volt, ráfrissített :W
Nem találok ilyen lehetőséget.
Köszi!

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25582) xEon1337


xEon1337
őstag

Hátha valakinek érdekes, találtam egy egyszerű sebesség összehasonlító videót Mi A1 vs Mi A3: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#25583) Luck Dragon válasza xEon1337 (#25582) üzenetére

Érdekes kis összehasonlítás. Azon meglepődtem hogy sebességben az A1 szinte csak minimális maradt alul. Viszont végén a megnyitott applikációk kezelésében úgy látom jobb volt több helyen az A1.
Ha nem törtem volna meg szegényt , bár még mindig üzemel ,maradnék hű társa továbbra is. De megvárom inkább a Note 8-at, főleg akkumulátor szempontjából. 4500-MHa azért elég meggyőző főleg hogy az A3 SD 665-ős lapkája duruzsol majd elvileg benne. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25584) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Irtam Spemallnak emailt garancia ügyben, semmi reakcio 1 hete. Elvileg valami RMA számot kellene küldeniük amivel a Szultán GSM itthon javít garanciában. Legalabbis másfél eves topic infok alapjan. Ha valaki tud infot vagy olyan szakit itthon aki a bekapcs gombot javítaná penzert ossza meg legyen kedves

(#25585) Grecky válasza kekigyu (#25584) üzenetére


Grecky
senior tag

Próbálgatom a legutolsó Pixel Experience Plus romot, de az istennek nem megy az ujjlenyomatos bejelentkezés appokban, pl CIB, Ebay. Az olvasó a rendszer alatt hibátlanul megy, feloldja a képernyőzárat, stb. Vmi ötlet?

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25586) Csorbi válasza Grecky (#25585) üzenetére


Csorbi
addikt

Lehet root miatt, ha van?

(#25587) Nerazim válasza Grecky (#25585) üzenetére


Nerazim
őstag

Várj, te nem MIUI-n vagy? :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25588) fluttershy válasza drdr (#25579) üzenetére


fluttershy
tag

Hosszú történet.

Röviden: van egy cég aminek a zárt forráskódú megoldását használja a xiaomi a lezárt képernyő feloldásához használt arcfelismerő algoritmus gyorsításához/pontosításához/javításához. A binary blob ami ezt a feladatot hivatott ellátni, bekerült a losba is hogy ne szenvedjen hátrányt a gyári rommalszemben. Csakhogy a binary blog jogvédett ergo copyright infringement áll fenn. A cég aki a kódot lefejlesztette, jelentette a githubnak hogy az ő jogvédett kódjukat használják a losban, a github pedig letiltotta az összes xiaomi telefon kódját amibe benne van ez. A github builder (nyilván) a github repóból dolgozik ami jelenleg a fent leírt probléma miatt elérhetetlen. A legfrissebb nightly update amit a builder csinált aug. 8adikai... Jelenleg folyik a diskurzus hogy a cég megengedi-e h haszálja a los team a kódjukat, vagy ha nem akk kiszedik ezt a binary blobot a romból. Ha a probléma megoldódik akk újra lesz update. Addig is van nem hivatalos forrásból (xda los topik) származó rom. Vagy pedig várakozunk (én ezt csinálom)

(#25589) Grecky válasza Csorbi (#25586) üzenetére


Grecky
senior tag

Magisk uninstall után sem megy, most megnézem mi van ha slotot váltok

#25587 Nerazmin:
Tegnapig azon voltam, de az újabb verziójú miui kicsit laggolósabb lett (képernyő feléledés power gombra, ujjlenyomatos feloldás leginkább) gondoltam teszek egy próbát a PEP augusztusival, nem megyek már vissza. 😃

Innfectedmann:
Nálad nincs gond a 10.3.2-es Miui feloldási sebességével? Vagy te kernelt cseréltél és ott ez rendben van?

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25590) Nerazim válasza Grecky (#25589) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor ezek szerint ennyire bejött ez a PEP rom. Eddig megvoltam győződve, hogy ha lesz egy kis időm akkor a MIUI-t rakom fel, de most elbizonytalanodtam.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25591) Grecky válasza Nerazim (#25590) üzenetére


Grecky
senior tag

Nyugodtan próbáld meg a MIUI romot, ha érzel erőt magadban a romolásra, napi használatra bőven alkalmas, míg az PE rom nekem elég tákoltnak tűnik. Megy is vissza vszeg este a MIUI, aztán ha lesz időm még teszek egy próbát az augusztusi stock pie+magisk (gps miatt leginkább) kombinációval.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25592) Aurig@ válasza ovoid (#25581) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!
Azt nem tudom, hogy kilencen hol van, de 8.1-en itt:
Beállítások -> Rendszer -> Fejlesztői beállítások -> Automatikus rendszerfrissítések ki/be.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25593) infectedmann válasza Grecky (#25589) üzenetére


infectedmann
őstag

Nekem alap kernellel sem volt gond sőt, még a 2D arcfelismerés is szélsebesen működött. A custom kernelt csak tesztként tettem fel, de megváltam tőle, mert iszonyat bugos lett a rendszer tőle.

[ Szerkesztve ]

(#25594) Nerazim


Nerazim
őstag

Na kezd összeállni a fejemben a művelet ,de pár apró kérdés ami nem hagy nyugodni. MIUI rom felrakásához:
1/userdata.img---> Ez kell? Nem kell? Ajánlott? Mire jó? Ezzel kell kezdenem?
2/ TWRP---> Ugye elvileg Oreos kellene. Cosmic Dan jó -e nekem MIUI -hoz? Ha nem akkor a Mohan féle kell?
3/ Találtam olyat is, hogy MiRoom. Ez micsoda?
4/ Bocsi a sok hülye kérdésért :D

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25595) infectedmann válasza Nerazim (#25594) üzenetére


infectedmann
őstag

Az alább linkelt kommentben össze van gyűjtve mindkét poszt, amire szükséged lehet, illetve a legfrissebb stabil MIUI ROM. A MiRoom-ok még csak béta Pie romok.

[link]

Még egyszer jelzem nem árt ha van egy kis tapasztalatod romolásban.
userdata.img akkor kell, ha 25-30 perc után sem bootol be először a MIUI rom, de nekem szerintem 10 perc se volt az első boot.

(#25596) Nerazim válasza infectedmann (#25595) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Egyedül a TWRP-t nem találom benne.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25597) Grecky válasza infectedmann (#25593) üzenetére


Grecky
senior tag

Hmm, akkor vszeg dirtyflash kell neki.
Thx.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25598) ovoid válasza Aurig@ (#25592) üzenetére


ovoid
tag

Köszönöm!
Úgy emléxem, hogy ki volt kapcsolva és ennek ellenére usb-ről mégis frissített a legújabbra...
Nagyon erőszakosan mennek bizonyos dolgok az androdnál, szerintem.
Mindenesetre, most egy január 5.-i pite lett feltéve, és tesztelgetem...
Üdv.

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25599) drdr válasza fluttershy (#25588) üzenetére


drdr
senior tag

Kösz az infót. Végülis az aug 8-val nincs bajom, csak furcsa volt, hogy nincs új build.

(#25600) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

Sziasztok! Adott egy hibátlanul működő A1,de egyik pillanatról a másikra ( egy frissítés után) nem működik a GPS. Tudom sokan jártatok így ti is. Milyen lehetőségeink vannak hogy újra lehessen használni? Rom csere megoldja a problémát,vagy várjam meg a frissítést hátha a xiaomi kijavítja a hibát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.