Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) gábor-ka válasza huberpe (#26300) üzenetére


gábor-ka
tag

én android one tulajként mondom, hogy (bár kissé mostoha, de) nagyon jó és méltó utódja az a1-nek, legalábbis az A3-hoz képest mindenképp.

darvinya#26299: mostanában egyre többször tűnik fel, hogy bugos. discorddal pl kapásból nem működik.

(#26302) mobilizmo válasza huberpe (#26300) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyelőre én se tudom, hogy mire cserélném, ha kellene. Mert ebben az árkategóriában nincs semmi ami felérne az A1-el. Én AO-hoz nem ragaszkodom, de nyitható bootloaderhez és custom ROM-okhoz igen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26303) gábor-ka válasza mobilizmo (#26302) üzenetére


gábor-ka
tag

ha már custom rom, egy MIUI-t megnéznék az A1-en, de nem nagyon találtam működő és jó verziókat

(#26304) mobilizmo válasza gábor-ka (#26303) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem ugyan nem hiányzik a MIUI, de ha neked igen, akkor szerintem ezt nézd meg.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26305) #56474624 válasza mobilizmo (#26304) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amúgy volt valami oka, hogy itt nem árulták ennek a telefonnak a MIUI-s változatát?

(#26306) Nerazim válasza gábor-ka (#26303) üzenetére


Nerazim
őstag

Itt lesz MIUI 11 is. Próbáltam, nem volt gondom vele, akku idő is több lett tőle, de nálam az usb vacakolni kezdett ami elég hamar lemerítette és romban nem volt lehetőségem tiltani ezt, cserélni meg nem akarom még1x az usb portot ezért megváltam tőle. Most Liquid Remix-en aminek a kernele alapból tudja a wake lockot.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26307) trebrona válasza #56474624 (#26305) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem tudta a B20-at többek közt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26308) #56474624 válasza trebrona (#26307) üzenetére


#56474624
törölt tag

Rosszul tettem fel a kérdést. :)
Nekifutok még egyszer:
A Xiaomi vajon miért nem gyártotta pontosan ugyanezen specifikációjú telefon MIUI-s verzióját? Tehát Mi 5X B20-szal és minden jóval, amire ebben a régióban igény van.

(#26309) TaylorPro válasza #56474624 (#26308) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az android One sikere, vagyis az A1 sikere után kezdett el nagyban gondolkodni ebben a régióban. Most meg hogy a Huawei térdrerogy, ez kiemelten fontos nekik. Nemhiába léptek be a szolgáltatói kínálatba is.

Pixel 8 Hazel

(#26310) darvinya válasza gábor-ka (#26301) üzenetére


darvinya
titán

Nem csak az.
Pl: Mi8Pro napokba kapta meg 10-alapú MIUI 11-et, de azt mondanám rá, hogy totális bug halmaz az egész.
Minden képes összeomlani.
Mai szuperösszeomlás, hogy jött egy rendszer app frissítési értesítő, értesítő sávon beléptem oda, de értesítősávot azóta nem lehet becsukni néha, csak ha kikapcsolom a kijelző.
Sorolhatnám, hogy 8 RAM ellenére, 2GB-osként kezeli, emiatt szinte semmit nem tud memóriába tartani, gyanítom Android Go alapú az egész új rendszer.
Ha végre kiköltözik asszony A2-ből, akkor költözik vissza, megy piacra 8Pro.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26311) gábor-ka válasza darvinya (#26310) üzenetére


gábor-ka
tag

Mi ez a 2gb dolog?
Ez hogy van, hogy adhattak ki ilyen romot?

(#26312) darvinya válasza gábor-ka (#26311) üzenetére


darvinya
titán

Hát…úgy van 2GB-os dolog, hogy eddig droid 9-en 4-5 app-ot tudott memóriába tartani, tehát app-ok között váltáskor nincs újra betöltés.
Na most max. 3 app ami benne marad, de ha egy app több erőforrást igényel (nem RAM-ot), akkor csak az aktív app marad bent.
Már minden MIUI/droid akku kezelőt kikapcsoltam, de ugyanolyan sz…r.

Nem tudom, csak gondolom, hogy így akarják kinyírni a készüléket.

A röhej, hogy A1/A2 csak 4GB-os és ugyanazok app-okból 10 darab marad bent memóriába,és nincs újra betöltés.

Anno már Mi4c-t is ezért adtam hamar túl rajta, mert borzalmas memória kezelés.

De ez a 10-es, már hab a tortán.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26313) gábor-ka válasza darvinya (#26312) üzenetére


gábor-ka
tag

nekem a mi9 lite-al soha nem volt ilyen bajom, viszont ismerős a jelenség.
pár éve egy huawei P9 lite csinálta ezt, valóban 2 gb rammal. ez szerintem ilyen üzemidő-növelő megoldás lehet kínai telefonoknál, "az átlag usernek úgysem tűnne fel hogy most újra megnyílt egy app"

(#26314) darvinya válasza gábor-ka (#26313) üzenetére


darvinya
titán

Hát üzemidőm nem nőt, inkább csökkent, tehát totál felesleg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26315) Smeló


Smeló
tag

A2 Lite-ra jön a 10-es droid: https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2_lite_starts_receiving_android_10-amp-41890.php

Elképzelhető, hogy az A1-re is kiadják akkor? Nem sok a két eszköz közt a különbség...

(#26316) mobilizmo válasza Smeló (#26315) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem ne reménykedj. A Xiaomi nem jótékonysági intézmény. Bőven teljesítették amit ígértek frissítés terén, fikarcnyit sem fognak egy 2,5 éves alsó-középkategóriás telefon életben tartásával foglalkozni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26317) darvinya válasza mobilizmo (#26316) üzenetére


darvinya
titán

Főleg nem MIUI-s készüléket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26318) trebrona válasza darvinya (#26317) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hogy jön ide a MIUI?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26319) Sordoran válasza trebrona (#26318) üzenetére


Sordoran
addikt

Úgy, hogy a nem MIUI-s készülék nekik mostohagyermek. :U Volt nem sokkal A1 megjelenése után egy szavazás, melyik a jobb: stokc droid vagy MIUI. A stock droid vezetett, erre törölték a bejegyzést. :DDD Van piaca, megcsinálják, de amúgy nem lényeges nekik az android one, inkább vevő csalogató, hogy a márkahűség meglegyen. Én is A1-ről váltottam Mi 9-re ami ugye már MIUI, szóval bevált.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#26320) gábor-ka válasza Sordoran (#26319) üzenetére


gábor-ka
tag

pont ezért lett a CC9e-ből A3 és nem a CC9-ből. :DD
nem akarom nagyon szidni az A3-at (a sajtó már megjelenésekor megtette helyettem), nem olyan rossz az, egyszerűen csak nem lenne méltó utódja az A1-nek funkciók vagy leginkább kijelző terén.

(#26321) raveinT válasza gábor-ka (#26320) üzenetére


raveinT
tag

Amit nem értek, hogy a xiaomi mi 5x volt elvileg a mi a1 "ikertestvére", és az is fel lett frissítve android 9-re.

Tulajdonképpen mi az előnye az Android one készüléknek? Mert az, hogy "stock android", az embere válogatja, hogy előny-e, de nekem anno azért ajánlottak az android one-t, hogy az tovább kap frissítéseket. De úgy tűnik, hogy ez nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#26322) TFSi válasza raveinT (#26321) üzenetére


TFSi
őstag

Jó kérdés. Igazán megkaphatná a 10-est is, de az AO vonal elfekvőben van.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26323) Istju válasza raveinT (#26321) üzenetére


Istju
senior tag

Tényleg nem igaz. Boot loader nyitás után felteszel, egy official android 10 custom romot, és láss csodát, havonta jön a frissítés.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#26324) mobilizmo válasza Istju (#26323) üzenetére


mobilizmo
addikt

Linket kérünk ezekhez az official android 10 custom romokról.
xDA-t végig bányászva összesen 3 némi előélettel (és még le nem zárt thread-el) rendelkező ROM-ot találtam. Havoc-OS 3.0 amit én is használok. Ez ráadásul egy preQ ROM, olyan értelemben, hogy nincs minden funkció meg ami a Havoc-ban szokott. Egyébként stabil, jól fut, de frissítés az nincs és bár ígérgetik a 3.2 (vagy 3.3) verziót, de én úgy látom nem lesz ez már énekes halott (developernek már új MI 9T készüléke van, arra jönnek az új verziók rendesen). Evolution X és RevengeOS 3.0, tapasztalatom ezekről nincs, de nem tűnnek nagyon gagyinak. Előzőnek aránylag kevés, Revenge-nek azért jóval több múltja van, fejlesztője miatt én jobban bízom benne. Hogy frissítések vannak-e ezekre azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26325) Wagner11


Wagner11
csendes tag

Én még bízom benne, hogy lesz hivatalos android 10 is a telóra. Megjelent, hogy nem lesz az A1-re és az A2 lite-ra, ez utóbbira mêgis kijött, ha vissza is vonták ideiglenesen boot problémák miatt, amit most javítanak. Mivel a 2 telefon szinte egyforma (kis kivételekkel) elképzelhető, hogy mégis lesz az A1-re is.

(#26326) TaylorPro válasza Wagner11 (#26325) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az A1 jóval régebbi és erre már nem lesz.

Pixel 8 Hazel

(#26327) Wagner11 válasza TaylorPro (#26326) üzenetére


Wagner11
csendes tag

Meglátjuk. Már a januári frissítésben voltak a 10-esre utaló nyomok... meglátjuk..

(#26328) TaylorPro válasza Wagner11 (#26327) üzenetére


TaylorPro
addikt

Összefoglaló:

"Helyi idő szerint 2017 szeptember 5-én, reggel 8:30-kor a Xiaomi bemutatta hetekkel korábban csak #FlagshipDualCamera és #XiaomiGlobalLaunch tagekkel ellátott hatalmas reklámkampánnyal beharangozott telefonját. Ez volt a Xiaomi Mi A1, a Xiaomi Mi 5X hardverével kívül-belül megegyező de a Xiaomi termékpalettáján az első Android One szoftverrel érkező okostelefon. "Vegytiszta" android operációs rendszerével és kedvező árával nem titkolt célja az európai piacok meghódítása. Mivel a modell Android One alapú rendszerrel érkezik, így két évig minden frissítést azonnal, majd még egy évig minden biztonsági frissítést biztosan megkap."

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#26329) TFSi válasza TaylorPro (#26328) üzenetére


TFSi
őstag

Tehát ezek szerint a 10-esnek már rég rajta kellene lenni, nem beszélve a folyamatosan késő hibajavításokról..

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26330) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Kellett nekem vészmadárkodni (előbb kellett volna). Töltöm lefele a Havoc-OS v3.3 official első buildjét.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26331) Aurig@ válasza TFSi (#26329) üzenetére


Aurig@
őstag

Rosszul értelmezed!
Nem hinném, hogy lesz rá 10-es Droid.
Nougattal jelent meg, majd jött az Oreo és utána a Pite.
Két főverziót ígértek, azt megkapta.
Nekem még nyolcassal használja a fiam.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26332) TaylorPro válasza TFSi (#26329) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nagyon jó készülék, az egyik legjobb, volt nekem is. De sajnos nem fog rá jönni.

Pixel 8 Hazel

(#26333) raveinT válasza Aurig@ (#26331) üzenetére


raveinT
tag

Az Android 10 hivatalos megjelenése 2019.09.03, a mi a1 hivatalos bejelentése 2017.09.05, és két évre ígértek frissítést az idézett cikk szerint, nem két verzióra, tehát az értelmezés helyes.

Az más kérdés, hogy sajnos ettől függetlenül tényleg valószínűtlen, hogy kiadják rá.

(#26334) TFSi válasza raveinT (#26333) üzenetére


TFSi
őstag

Már Mi 9T Pro-val nyomom, de nagyon megkedveltem az A1-et. A közepes kamerás képességei ellenére mai napig jól használható telefon.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26335) Nerazim


Nerazim
őstag

Kozel 3 eves telo, Miui 11 rom van rajta + Moun kernel 6.1(stock kell ala nem a custom) 82% ig toltve, 20%ig meritve. Sztem ha vkinel gyorsabban merul a telo az nem az akksi hibaja ennyi idos telonal, ott mas van a hatterben, de a kernelbe epitett wakelock blockerrel szepen kikapcsolhato minden felesleges ebresztes.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26336) mobilizmo válasza mobilizmo (#26330) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nos Havoc-OS v3.3 Official működik a telón, közben megjött hozzá az új Moun kernel is, ismét van Spectrum támogatás. Dirty flash volt, úgy tűnik csak a Carrier services-t és gmail-t kellett újra telepíteni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26337) raveinT


raveinT
tag

Márciusi patch tölthető

(#26338) bibliator


bibliator
aktív tag

sziasztok! Mi A2-őm van, de ott mondták, hogy az itt leírtak szerint telepítsem a custom romot (persze A2-re átültetve), mert ugyanaz a metódus. Belefutottam egy hibába és hátha vannak itt hozzáértők, akik tudnának nekem segíteni.
Leírom storym:

Felmásoltam a custom dolgokat a telefonra, elindítottam a minimal ADB and fastboot programot, miután fastbootba tettem a telefonom.
- Elindítottam és Lineage által javasolt TWRP-t.
- A szokásost megcsináltam: wipe cash, dalvik stb
- Installálni akarom a Romot, de nem találom a telefonon, mikor megkérdi honnan. Az Sd card mappában értelmezhetetlen dolgok vannak.
- Sebaj, felteszem OTG-ről
- szépen felment, váltottam slotot, feltettem a Gappst, elindítottam a telót.
- minden szépen végigfut, elindul a custom rom.
- akarok telepíteni, de nem tudok olyat amihez szüksége van a "tárhely mappára" A galéria mappát is megnyitva azt írja ki, hogy "Nincs tárhely - Nem elérhető külső tárhely"

Na ítt meg vagyok lőve! Ezért nem tudtam szerintem telepíteni TWRP-ből a tárhelyről, mert már ott se látta Mi a teendő, hogyan tudom visszahozni? Próbáljak másik TWRP-t? Vagy egyéb ötletek?

Köszönöm!

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#26339) mobilizmo válasza bibliator (#26338) üzenetére


mobilizmo
addikt

MI A1-hez a létező legjobb twrp: [link] de nem vagyok meggyőződve, hogy ez kompatibilis A2-vel!!!
Inkább használd a hozzávalót: [link] azzal is mennie kell. Esetleg nem lehetséges, hogy tárolót kell váltanod, hogy a külső sd tartalmát lásd?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26340) bibliator válasza mobilizmo (#26339) üzenetére


bibliator
aktív tag

B-n volt, A-ra váltottam, mert a leírásban az van, hogy váltani kell (de már előtte nem láttam a tárhelyet:

1. Download ROM, Gapps, TWRP recovery.
2. Boot TWRP Recovery via fastboot (fastboot flash boot pathTo/recovery.img)
3. Format System,Data and wipe Dalvik, Cache from recovery (Wipe Option).
4. Flash Lineage zip.
5. Switch slots and reboot recovery
6. Flash Gapps zip.
7. Reboot

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#26341) mobilizmo válasza bibliator (#26340) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezek szerint twrp-d van.
Ha tényleg így van a leírásban, az szerintem rossz.
Ha ROM-ot flashelsz a twrp-ben, azt automatikusan a másik slot-ra csinálja (tehát ha A-n vagy akkor B-re). Ilyenkor jön a reboot recovery, amikor váltja is a slotot, ezért helyes slotba kerülsz, amibe flashelted az új ROM-ot. Te azzal, hogy slot-ot váltottál, majd reboot to recovery-t csináltál, visszakerültél abba amelyikbe nem flasheltél semmit.
Helyes telepítés:
1. Download ROM, Gapps, TWRP recovery.
2. Boot TWRP Recovery via fastboot (fastboot flash boot pathTo/recovery.img)
3. Format System,Data and wipe Dalvik, Cache from recovery (Wipe Option).
4. Flash Lineage zip.
5. Reboot recovery
6. Flash Gapps zip.
7. Reboot
8. Flash Magisk
9. Reboot
10. Flash custom kernel
11. Reboot
A 6-os ponttól opciós és erről még az jutott eszembe nézd meg, hogy a ROM-ba benne van-e a gapps. Ha igen akkor még az is okozhatja a gondol, hogy ráflasheltél.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26342) bibliator válasza mobilizmo (#26341) üzenetére


bibliator
aktív tag

Köszi! Megnézem!

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#26343) bibliator válasza mobilizmo (#26341) üzenetére


bibliator
aktív tag

Sikerült, köszi!

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#26344) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Hétvégén egy nagy levegővétel és 3 ima után a 8.1-et frissítettem...
Jó hír, hogy a hangszórója nem lett halk, telefonálásra alkalmas maradt az A1.
Viszont az eddigi tapasztalatom alapján a GPS teljesen behalt, a hétfői tesztem alapján még csak szakadozott a jel, de ma a 80 km-es úton egyetlen műholdat sem kicsikarnom belőle. :W
Telót többször újraindítottam, Bt-t kikapcsolva és bekapcsolva is használtam, de jel semmi.
Tudtok valami trükköt amivel használhatóvá tehető a GPS funkció?

(#26345) kokokka válasza Jabby (#26344) üzenetére


kokokka
őstag

Ezek azok a dolgok, amiket én, és még sokan mások sem értenek a telefonnal kapcsolatban. Írtok hibákat amik biztos, hogy mind igazak, de nálam (és sokunknál sem) jelentkezik belőle egyik sem. Használom a GPS-t viszonyleg rendszeresen, soha semmi baja nem volt. Megoldást nem tudok a problémádra, de lehet, hogy nincs is, ha ennyire szórványos a dolog azonos telefonontípuson belül.

(#26346) mobilizmo válasza kokokka (#26345) üzenetére


mobilizmo
addikt

és (#26344) Jabby

Van megoldás, csak root kell hozzá, meg mondjuk a GPS Status and toolbox Pro.
Esetleg még ezt ki lehet próbálni, de erről nincs információm, hogy mennyire működőképes.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26347) peeat


peeat
tag

Hello
Masnak is halk a Bluetooth?
Mi airdotsal hasznalom es nagyon halk.
A vezetekes fulhallgatoval Jo.
Hogyan lehetne novelni a hangerot?

(#26348) Aurig@ válasza peeat (#26347) üzenetére


Aurig@
őstag

Android 8.0/8.1 vagy 9-el használod?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26349) kokokka válasza peeat (#26347) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem 9-en nem halk.

(#26350) peeat válasza kokokka (#26349) üzenetére


peeat
tag

Android 9 gyari os nincs rootolva.
Bluetooth autos kihangositonal nincs gond jobban feltekerem a radiot. De Bluetooth fullhalgatonal mar zavaro.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.