Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) SkyLine3000 válasza Wendelke (#26900) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Van néhány yt videó a szétszerelésről. Nem vészes. Max fél óra alatt megvan. Most már videó nélkül is menne. :) Csak a teló alján lévő két csavar olyan pici, h alig látni. Szerencsére találtam itthon csavarhúzót, ami jó volt hozzá.
De megérte. Nem mindegy, h 8-900ft vagy kb 12ezer...

[ Szerkesztve ]

(#26902) Wendelke válasza SkyLine3000 (#26901) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi!

Nálam még nincs gond a töltéssel, de zenehallgatáskor (USB audio) néha ha megmozdul a kábel, akkor szakad a kapcsolat.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#26903) SkyLine3000 válasza Wendelke (#26902) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Meg mondtam a lányomnak és a feleségemnek is, hogy ne töltsék úgy a telót, h pl az asztal szélén fekszik a töltő meg lóg a semmibe. Az is csak fölöslegesen feszíti az aljzatot, ami ettől szép lassan kitágul és nem fog érintkezni normálisan. ha ilyenre (is) odafigyel az ember, meg lehet úszni az ilyeneket.

(#26904) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv! Valakinek nem lapul a gepe melyen egy Revenge OS 2.7 koruli ami meg Pie rom volt? Kedvem lenne kiprobalni, de sehol sem lehet mar fel lelni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26905) mobilizmo válasza Nerazim (#26904) üzenetére


mobilizmo
addikt

Telegram chanel-jében megkérdezheted, van-e valakinek.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26906) Nerazim válasza mobilizmo (#26905) üzenetére


Nerazim
őstag

Megkerdeztem, de csak egy valaki valaszolt, h neki ugyan megvan de lassu a feltoltetese, ezert nem tolti fel.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26907) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

Sziasztok!
Némi segítségre lenne szükségem:
1. Minden hívás elején néhány másodpercre elmegy a hívó hangja. Majd amikor visszajön (jobb minőségben), természetesen el kell mondatnom vele újra, mit is akar. Elég kínos dolog néha.
Van erre valami beállítás, amit esetleg ki- ill. bekapcsolhatnék? Amúgy Telenor.

2. Ugye nem érkezik már biztonsági frissítés a telóra. Egyelőre nem merek nekiállni ROMolni, mivel nincs tartalék készülék. Mi a biztonsági kockázata, ha az utolsó, tavaly augusztusi frissítéssel használom a telefont gyári Rommal?

Köszönöm és BÚÉK!

(#26908) fery02 válasza J.Pinkman (#26907) üzenetére


fery02
addikt

A hívással kapcsolatos kérdésedre nem sok ötletem van, esetleg más sim kártyával kipróbálhatod, ha tudod, hogy azzal is csinálja-e.
Úgy talán kiszűrhető, hogy lehet nem is a telefonon kell állítani semmit, hanem hátha szolgáltatói oldalról.

Szerintem nem annyira kockázatos így használni, ha jó pár éves lenne a droid verzió, az lenne necces inkább már.

(#26909) csipuka


csipuka
senior tag

A csaladdal valtanek Whatsapp-rol Signal-ra, viszont a video hivasnal ha hivom joanyamat akkor borzalmas a viszhang. Nekem OP6T van, joanyamnak Mi A1. Massal nincs ilyen problemam. Talalkozott valaki hasonlo problemaval. Esetleg megoldas ra?

(#26910) Elk_hound


Elk_hound
tag

Üdv.
Mikori az utolsó biztonsági frissítés? Egy ideig olyan szorgalmasan töltötte öket, de már csak tavaly augusztusi van rajta. Aztán ha manuálisan kerestetek vele, azt mondja "up to date". Biztos? ( teljesen gyári a készülék, minden update engedélyezve volt)

[ Szerkesztve ]

(#26911) raveinT válasza Elk_hound (#26910) üzenetére


raveinT
tag

Igen, ott járt le az android one program által előírt 3 éves támogatás.

(#26912) Elk_hound válasza raveinT (#26911) üzenetére


Elk_hound
tag

Gyanítottam hogy valami ilyesmi lehet. Akkor mostantól legalább még egy évig szaporítom az Android ökoszisztémára leselkedő veszélyeket, csak azért sem dobok ki egy igényeimet kielégítő, tökéletesen működő dolgot... :W

(#26913) raveinT válasza Elk_hound (#26912) üzenetére


raveinT
tag

Jól teszed.

Remélhetőleg a jövőben lesz erre is valami szabályozás, hogy legalább 5 évig támogatni kelljen biztonságilag a készülékeket, mert ez tényleg botrány, hogy hardveresen teljesen ok készülékeket sokan azért váltjuk le, mert tartani kell tőle, hogy "de mi lesz ha..."

(#26914) tomazin válasza csipuka (#26909) üzenetére


tomazin
veterán

Nem hiszem,h edesanyadnak LOS van fent, de nekem azzal minden ami nem telefonhivas visszhangzik fulhallgatoval is..megoldas nincs. (Bar lehet frissitenem kene legujabb losra, de nincs kedvem mindent ujra beallitani)

Tobbieknek: los altal tamogatott a telefon, tovabbra is jon ra frissites

[ Szerkesztve ]

(#26915) csipuka válasza tomazin (#26914) üzenetére


csipuka
senior tag

Gyari van fenn neki. Messze vagyok, nem szorakoztam custom rommal.
Adtam fel ticket-et a signal-nal, mert az oreora mar jeleztek a hibat, most a 90esre visszajott. Ugy tunik, hogy csak konfiguracios hiba, es a Mi A1-en ki kell kapcsolni a harveres echo-t. Meglatjuk milyen hamar reagalnak.
Mivel mar 3 eves a telo, keresek neki ujat. Mire erdemes valtani?

(#26916) eboostr


eboostr
aktív tag

Sziasztok! Gyári visszaállítást csináltam a telefonon. Szeretnék bejelentkezni Google-fiókomba de nem tudok semmilyen kódot megadni mert már belépve kéne legyek hogy kódot adjak neki :W :W
Mit tudok csinálni?

(#26917) trebrona válasza eboostr (#26916) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ott a képen. Próbálkozás máshogy.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26918) eboostr válasza trebrona (#26917) üzenetére


eboostr
aktív tag

Ezt dobja fel ha "Próbálkozás máshogy"-ra megyek, és előlről kezdi az egészet, be kell jelentkeznem, majd újra kódot kér :F

(#26919) eboostr válasza eboostr (#26918) üzenetére


eboostr
aktív tag

Eltávolítottam a google fiókban a mi a1-et hogy ne kérjen kódot. Mostmár csak ennyit ír:
A Google nem tudta ellenőrizni, hogy ez a fiók az Öné-e.

(#26920) P41N válasza eboostr (#26919) üzenetére


P41N
senior tag

Kétlépcsős cucc, meg telefonszám volt hozzáadva ? Esetleg másodlagos email cím ? Ha ezek nincsenek, írni kell a support-nak, és bizonyítani, hogy a tiéd a fiók.

Esetleg gépen vagy máshol be vagy a fiókkal jelentkezve ?

(#26921) eboostr válasza eboostr (#26919) üzenetére


eboostr
aktív tag

Utána olvastam, állítólag várnom kell helyreállítási kérelemre. Gmailhez még hozzáférek más eszközön. Volt beállítva telefonszám így csekély esélyem még van hogy visszakapjam a fiókot. A legutolsó dolog amire nem gondoltam factory reset esetén az ez... :W

(#26922) mobilizmo válasza eboostr (#26921) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez az FRP, ha nem így lenne akkor egy FR után bárki használhatná a telefont (persze így is, mert ...., de erről nem beszélünk itt). Nem árt utána olvasni dolgoknak mielőtt ismeretlenül belevágsz. Talán 5 vagy 6-os droid óta így van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26923) eboostr válasza mobilizmo (#26922) üzenetére


eboostr
aktív tag

Mai nap felajánlotta a google hogy küld sms kódot, így sikerült visszállítani a fiókom :Y :))

(#26924) mobilizmo válasza eboostr (#26923) üzenetére


mobilizmo
addikt

:C

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26925) kokokka


kokokka
őstag

Sziasztok! Lányom telefonja tegnap reggelre meghalt. Bár szerintem csak tetszhalott, de nem bírom befleshelni. A kijelző teljesen fehér, középen a színes csíkkal, de innen nem megy tovább (semmi előjele nem volt). Fasbootba belép, de a MiFlash nem látja. Az eszközkezelőben android, de ismeretlen eszköz. Hozzá való USB drivert telepítettem, de ugyan ez. Így ugye az ADB sem látja. Tudtok rá valami megoldást?

(#26926) mobilizmo válasza kokokka (#26925) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha tényleg fastboot-ban van, akkor adb-ből látni kellene, ha egyébként rendben van a driver.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26927) kokokka válasza mobilizmo (#26926) üzenetére


kokokka
őstag

Most ott járok kb. két óra után, hogy egy modifikált Xiaomi MiTool-t feltelepítettem, ami felrakta a drivert, így már ismeri a gép is a telefont. ADB-ből festboot reboot parancsot kiadva kiírta a teló, hogy Android One és alatta fut a kis színes csík, de ennél tovább nem jut. A MiFlash is látja már a telefont, betöltöm a gyari ROM-ot, rányomok a flashre és meg is csinálja, de van egy gond : kb. két másodperc alatt lefut és kiírja, hogy success. Szóval valójában semmit sem csinál.

(#26928) mobilizmo válasza kokokka (#26927) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez elég rosszul hangzik. Nem igazán van ötletem. Esetleg nálam nagyobb tudásúak tudnak rá mondani valamit. Dobd be az android szakmai topikba, ott van crok, ő elég nagy ász.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26929) kokokka válasza mobilizmo (#26928) üzenetére


kokokka
őstag

Még próbálkozom, de lehet, hogy az lesz a vége :) Köszi!

(#26930) kokokka


kokokka
őstag

Bootloader unlock. Ez a problémám szerintem. De nem tudom, hogyan lehet kinyitni, mert sehogy sem sikerül.

(#26931) bepken válasza kokokka (#26927) üzenetére


bepken
veterán

"...betöltöm a gyari ROM-ot, rányomok a flashre és meg is csinálja, de van egy gond..."

ezen akadt csak meg a szemem, de gondolom csak elírtad és fastboot módban indítottad a MiFlash progival a flash-t.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26932) mobilizmo válasza kokokka (#26930) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha a fejlesztői menüben engedélyezve van (volt) az OEM unlock, akkor fastboot oem unlock.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26933) kokokka válasza bepken (#26931) üzenetére


kokokka
őstag

Természetesen igen :)

Mobilizmo

Probáltam ezt is. Látszólag megcsinálja, ki is irja hogy ok, újra is indul a telo, de csak a fehér képernyő jelenik meg továbbra is. Aztán amikor kiadok egy másik parancsot, kiírja, hogy azt csak unlock után használjam. Szóval valójában nincs unlock.

[ Szerkesztve ]

(#26934) bepken válasza mobilizmo (#26932) üzenetére


bepken
veterán

lehet, hogy hülyeséget írok, de az A/B nem pont erre van kitalálva? mármint lehet, hogy csak egy adb paranccsal át kellene váltania másik slotra. vagy ez teljesen másra való?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26935) mobilizmo válasza kokokka (#26933) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igaza van bepken-nek. Próbáld meg, hátha megcsinálja:
fastboot --set-active=a vagy b majd Ki-bekapcs.
Nyilván nem tudod most melyiken vagy, de megpróbálod az a-t, ha semmi változás
utána megpróbálod a b-t.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26936) bepken válasza mobilizmo (#26935) üzenetére


bepken
veterán

fastboot getvar all

ez kilistáz mindenféle szirszart :D de a lényeg valahol a közepe tájékán lesz, ha jól emékszem... "current slot: ..."

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26937) kokokka


kokokka
őstag

Most sajnos nem vagyok otthon, de mindenképpen megpróbálom ezeket. Köszi addig is a tanácsokat! Megirom majd az eredményt.

(#26938) kokokka


kokokka
őstag

Megcsináltam a-val, majd lefuttattam a getvar all parancsot. Kilistázott mindent, ez volt az egyik :

(bootloader) current-slot:a

MiFlash ugyan azt csinálta, mint előtte, 2mp alatt végzett a flashel, vagyis semmit. Azán lefuttattam b-vel is, majd megint a getvar all parancs, de ugyan ezt írja a listában :

(bootloader) current-slot:a

Szóval semmi sem változik ezekre a kapcsolókra sajnos. Természetesen ezek után mindegyik esetben a fastboot oem unlock-ra ezt kapom kilistázáskor :

(bootloader) unlocked:no

Ami furcsa, hogy a fastboot oem unlock kiadása után mindig újraindul, megjelenik a már említett fehér képernyő, majd pár másodperc múlva átvált a (felkiáltójellel) hanyadt fekvő zöld robotra.

Már az is eszembe jutott, hogy nem jó a ROM ami(ke)t leszedtem. Van valami hivatalos gyári hely stock ROM-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#26939) mobilizmo válasza bepken (#26936) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tudom, de egyszerűbb átállítani a slot-ot, akár kétszer, mint keresgélni a sok szir szar között.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26940) bepken válasza kokokka (#26938) üzenetére


bepken
veterán

nem csinálta meg akkor a slot váltást, fura.

fastboot --set-active=b parancs lefut hiba nélkül?

mobilizmo! ebben az esetben muszáj sajnos keresgélni. :/
ha nem kérdezi le, melyik éppen az aktív slot, akkor most ez se derül ki.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26941) mobilizmo válasza bepken (#26940) üzenetére


mobilizmo
addikt

kérdés, hogy azért nem csinálja-e meg a slot váltást sem mert zárt a bootloader?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26942) kokokka válasza bepken (#26940) üzenetére


kokokka
őstag

Rendesen lefut hiba nélkül. Sőt, ha közvetlenül után lefuttatom az ellenőrző parancsot most látom is, hogy átvált b-re. De után hiába adom ki az unlock parancsot, akkor is zárt marad. Szétszedem és összezárom, meglátom mi lesz

(#26943) trebrona válasza mobilizmo (#26939) üzenetére


trebrona
nagyúr

fastboot getvar current-slot   

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26944) trebrona válasza kokokka (#26942) üzenetére


trebrona
nagyúr

De miért nem próbálod bekapcsolni, miután átváltottál?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26945) kokokka válasza trebrona (#26944) üzenetére


kokokka
őstag

Mert nem lehet. Ugyan az a fehér képernyő fogad, mintha semmit sem csináltam volna.

(#26946) trebrona válasza kokokka (#26945) üzenetére


trebrona
nagyúr

Milyen romot próbáltál flash-elni? Esetleg link?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26947) trebrona


trebrona
nagyúr

https://bigota.d.miui.com/V10.0.24.0.PDHMIXM/tissot_images_V10.0.24.0.PDHMIXM_20200810.0000.00_9.0_49f16fd30d.tgz

Ez az utolsó gyári.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26948) bepken válasza kokokka (#26942) üzenetére


bepken
veterán

ja amúgy most olvasom én is vissza normálisan bocsi....ha jól értem, Neked valójában nem is az unlock volna a lényeg, azzal ne is görcsölj tovább szerintem. flash hiba tutira nem függ össze a zárt bootloaderrel.

ahogy trebrona írta, próbáld másik img fájlból

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26949) kokokka válasza bepken (#26948) üzenetére


kokokka
őstag

Próbáltam. Többféle rommal is. Azzal is, amit trebona linkelt. Van némi fejlemény, viszont ehhez szét kellett szednem a telót. itt járok most :

EDL-t megcsináltam, így már a MiFlash kezdi flashelni (hello read packet), viszont kb. 5 másodperc után dob egy ilyen hibát :
can not read from port COM4
Ha másig USB-be dugom akkor másik portra dob hibát. Próbáltam már három kábellel is, ugyan ez az eredmény. De legalább elindul a flash, nem úgy, mint eddig. próbálkozom :)

(#26950) tomazin


tomazin
veterán

Ha esetleg van valakinek a fiokban mukodeskeptelen telefonja, akkor erdekelne. (Azt a nyakot amin a tolto van kell cserelnem)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.