Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) bepken válasza fery02 (#26799) üzenetére


bepken
veterán

ilyen "MiFlash-elhető ROM-ot" tudsz nekem linkelni esetleg? csak mert én XDA-n is kerestem és kizárólag TWRP-ből telepíthető verziót találtam (most is egy ilyen van fenn, de gyanítom, ez minden bajom forrása....csak azóta lusta voltam foglalkozni vele)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26802) Nerazim válasza bepken (#26801) üzenetére


Nerazim
őstag

Üdv!
Innen esetleg?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26803) Jabby válasza RetepNyaraB (#26796) üzenetére


Jabby
őstag

Nekem 70-80 százalékban ez a megoldás a GPS problémára:
Beállítások --> Alkalmazások --> Waze ---> Kényszerített bezárás.
Ez után általában működik a GPS.
Hs nem, akkor Waze uninstall, majd újra telepítés után pár napig gond nélkül megy.

(#26804) trebrona válasza bepken (#26801) üzenetére


trebrona
nagyúr

Itt a hivatalos: https://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=tissot_global&b=F&r=&n=

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26805) RetepNyaraB válasza Jabby (#26803) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi :R
De akkor ez nem hardver hibára utal, hanem valami inkontinenciára kompatibilitásra, nem?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#26806) trebrona válasza trebrona (#26804) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem tudom már szerkeszteni, a hivatalosról tényleg eltűnt...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26807) trebrona válasza trebrona (#26806) üzenetére


trebrona
nagyúr

Csak megvan: https://bigota.d.miui.com/V10.0.24.0.PDHMIXM/tissot_images_V10.0.24.0.PDHMIXM_20200810.0000.00_9.0_49f16fd30d.tgz

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26808) Jabby válasza RetepNyaraB (#26805) üzenetére


Jabby
őstag

Igen, az Android 9 okozza, 8.1 alatt tűpontos volt a GPS. Anno kamionosként nálam 8-10 órát ment naponta, s szinte soha nem dobta el a jelet.

(#26809) tomazin válasza Jabby (#26808) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem LOS van fent 9es droiddal es teljesen jol mukodik most a gps. Waze torles oldotta meg nalam is a problemat anno, meg hasznalok gps fixet is (satstat).

(#26810) stracker06 válasza Jabby (#26803) üzenetére


stracker06
aktív tag

Nálam sosem volt fent a Waze. :DDD

SFm™

(#26811) Nerazim


Nerazim
őstag

Kijott egy nagyon kezdetleges Android 11

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26812) Jabby válasza tomazin (#26809) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, kipróbálom! :R

(#26813) Gabexxxx


Gabexxxx
csendes tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy be van állítva egy csengőhang, és magától elállítódik egy értesítési hanggá, és azt hallom ha keresnek? Hiába állítok be bármit csengőhangnak.

Segítségetek előre is köszönöm!

(#26814) Jabby válasza Gabexxxx (#26813) üzenetére


Jabby
őstag

Nálam az SMS (Chomp SMS) hangját kell 2-3 naponta újra beállítani.

(#26815) Smeló


Smeló
tag

Szeptemberben kimaradt a gyári rendszerhez a biztonsági frissítés. Itt a vége ennek?

[ Szerkesztve ]

(#26816) raveinT válasza Smeló (#26815) üzenetére


raveinT
tag

Letelt a 3 év, ezzel teljesítették az Android one program által előírt időszakot. Vszeg ennyi volt. Attól a telefon még teljesen használható :))

(#26817) P41N


P41N
senior tag

Használ valaki android 10-en valamilyen camera patch-et ? LOS 17.1-en vagyok, ha felrakom a két patch közűl az egyiket, Gcam és HyperCam-ben nem csinál képet, megnyomom hogy csináljon képet és semmi. Night mode meg videó működik, csak sima képet nem tudok csinálni. Az alap camera alkalmazással nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#26818) P41N válasza P41N (#26817) üzenetére


P41N
senior tag

Most újra felraktam a Reborn 4.1-et, most hypercam alatt megy, viszont ha kikapcsolom a HDR-t, akkor a fókusz nem működik, illetve nem csinál képet :DDD

(#26819) mobilizmo válasza P41N (#26817) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én még mindig Havoc OS-en vagyok ott működnek korlátozásokkal (a lassított nem) a Gcam-ek. Viszont lassan váltani fogok, mert nem folytatják csak unoff fejlesztés folyik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26820) P41N válasza mobilizmo (#26819) üzenetére


P41N
senior tag

HavocOS-t én is használtam már, viszont nálam testreszabhatóság terén pár dolog hiányzott/nem működött. Gcam-nál nekem se ment a slow motion, viszont most Hypercam-vel megy minden. Próbáld ki a hypercam-ot a Reborn 4.1 patch-vel, nekem így a legjobb.

(#26821) Nerazim válasza P41N (#26820) üzenetére


Nerazim
őstag

Ehhez a hypercamhoz tudnal egy linket adni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26822) P41N válasza Nerazim (#26821) üzenetére


P41N
senior tag

Ezen a linket található, viszont az eredeti fejlesztő dobta a fejlesztés, így egy más valaki dolgozik rajta. Én az innen leszedett HyperCam Raizen-t használom.

(#26823) mobilizmo válasza mobilizmo (#26819) üzenetére


mobilizmo
addikt

Na erre ma kijött a 3.9-es verzió.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26824) mobilizmo válasza P41N (#26820) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kíváncsi vagyok mi hiányzott. Nyilván mások az igényeink, de nekem semmi nem hiányzik belőle.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26825) P41N válasza mobilizmo (#26824) üzenetére


P41N
senior tag

Jó kérdés, már nem tudom :DDD Arra emlékeszek, hogy amikor a QS Header-nél saját képet állítottam be, akkor nem jelenítette meg, más romon ez ment. Kénytelen leszek megnézni most a 3.9-et, hogy abban működik e rendesen.

MIUI 12-et próbálta valaki ? A Stabil 11-et próbáltam, viszont nem ismerte fel a sim-et :F

[ Szerkesztve ]

(#26826) Nerazim válasza P41N (#26825) üzenetére


Nerazim
őstag

Arra vam egy sim fix path azt hiszem, ha vegre beenged a Telegramm akkor berakom ide.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26827) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

Hello!

A Spirit FM 87,6 szeretném hallgatni (Budapest) a mobil FM rádiójával, de csak zúgás van.

88,1-től 107,8-ig viszont több mint 20 adás bejön szépen.

Mi lehet a gond?
Köszönöm
M.

(#26828) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Bekapcsolt BT-nál a (2,4 GHz-es) WiFi sebesség drasztikus csökkenésének kiküszöbölésére van valami megoldás, vagy trükk?
50-60 Mbps helyett csak 4-5 Mbps-al csordogálnak a bitek 2,4GHz-es hálózatban, míg 5GHz esetében elfogadható a sebesség.

(#26829) bepken válasza Jabby (#26828) üzenetére


bepken
veterán

valószínűleg egy channel váltás volna a megoldás, amit pl egy router esetén könnyedén meg lehet oldani, de telefonos hotspot esetén én nem találtam még ilyen lehetőséget.

más: köszi legutóbb a segítségeteket gyári ROM elérhetőséggel kapcsolatban! :R
sajnos azonban nem oldotta meg a telefon problémáit. úgy néz ki, nincs mit tenni, végleg megharagudott rám és már nem fogom tudni helyrehozni nála a dolgokat :(

random "hot rebootokat" csinál, ilye kb 10mp alatt újratölt az egész, csak ugye nekem ilyenkor a hotspotot is újra kell indítani... szóval elég irritáló. (a többi nyűg nem zavarna)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26830) balaaa88 válasza Jabby (#26828) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Mivel ugyanazt a frekvencia tartományt használja, így interferál a kettő. Sokat nem tudsz rajta segíteni.

(#26831) Jabby válasza bepken (#26829) üzenetére


Jabby
őstag

"valószínűleg egy channel váltás volna a megoldás, amit pl egy router esetén könnyedén meg lehet oldani..."

Köszi a választ, teszek egy próbát.

(#26830) balaaa88 >
"...interferál a kettő."

OK, értem, hogy azonos frekvenciát használnak, de ilyen hibával egyik telefonomnál sem találkoztam, sőt, anno Android 8.1-en az A1 esetében sem volt ilyen jelenség.

(#26832) SteveJobs válasza bepken (#26829) üzenetére


SteveJobs
őstag

más: köszi legutóbb a segítségeteket gyári ROM elérhetőséggel kapcsolatban! :R
sajnos azonban nem oldotta meg a telefon problémáit. úgy néz ki, nincs mit tenni, végleg megharagudott rám és már nem fogom tudni helyrehozni nála a dolgokat.

Én még mindig szenvedek a térerő hiányával de most 3 különböző felhasználónál is ez a gond.Visszatérve a gyári rommal nekem se sikerült ugyanazok a hibák amiket írtál.Aztán az Evolution X rommal életre kelt a telefon,persze a térerő gondom maradt sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#26833) bepken válasza SteveJobs (#26832) üzenetére


bepken
veterán

mármint Nálad is random újraindul a háttérben? vagyis maga a telefon nem indul újra, inkább olyan mintha mindent újra betöltene. szerencsére ez az egyetlen olyan nyűgje most így 3 év után, ami tényleg zavar :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26834) P41N


P41N
senior tag

Már van UNOFFICIAL LineageOS 18 a Mi A1-re! :C

(#26835) Thanoker


Thanoker
csendes tag

Sziasztok!

Mivel az utolsó hivatalos biztonsági frissítés az augusztusi volt ezért keresek egy stabil, jól működő ROM-ot a telefonomhoz arra a kis időre, amíg nem cserélem le a telefont egy másikra. Ki milyen ROM-okat ajánl kipróbálásra? Annyi fontos lenne, hogy a dual sim működjön a ROM-on rendesen. Segítséget előrei is köszönöm.

(#26836) SunyaMacs válasza Thanoker (#26835) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Én a LineageOS-t, mint az egyik legnagyobb közösséggel rendelkező custom ROM-ot ajánlom, az official nightly nálam szinte tökéletesen működik. Persze érdemes tisztában lenni a lehetséges veszélyekkel, ezeknek elkerülése végett pontosan követni a hivatalos telepítési utasításokat, de saját tapasztalat: a leírás szerint fel lehetne flashelni a TWRP-t a recovery partícióra, nekem nem megy, így fastbooton keresztül csak bootolni tudom - valahol mintha azt olvastam volna, hogy nincs a telefonnak hagyományos dedikált recovery partíciója, illetve a pár éve bejött a/b bonyolításnak is köze lehet hozzá. A telepítés után beletelt egy pár napba, mire belaktam és mindent beállítottam úgy, ahogy szerettem volna, annyi opció van - tehát egy másik lehetséges veszély a túl sok ideig való babrálás, ami nem biztos, hogy neked megéri, ha már csak rövidebb ideig használnád.
Szerk: én se olvastam el rendesen a leírást, aszerint a boot image-t kell lecserélni :)

[ Szerkesztve ]

(#26837) fery02 válasza SunyaMacs (#26836) üzenetére


fery02
addikt

Csak annyit fűzök hozzá, hogy úgy tudtam a LineageOS rendszereket pont, hogy személyreszabhatóságban nyújtanak kevésbé szabad teret, szóval hogy annyira azért nem lehet elveszni a beállításokban (kb olyan szinten, mint a gyári rendszer beállításai).
Más főzött ROM-okhoz képest értve.

Vannak persze pár LineageOS specifikus extrák, de azok is csak pár sornyi dolgok.

Lehet persze az erre a telefonra flash-elhető LineageOS-nél más a helyzet, végülis friss LineageOS-t régen láttam már, de akkor több féle telefonon is.

(#26838) P41N válasza fery02 (#26837) üzenetére


P41N
senior tag

Teljesen jól tudod, az erre a telefonra való LineageOS-nél sincs máshogy a testreszabhatóság. Több mindent lehet mint a stock rom-on, viszont kevesebbet mint pl egy Evolution X vagy HavocOS-en.

Thanoker: Ha semennyire nem számít a testreszabhatóság, akkor még a Pixel Experience-t tudom javasolni. Utolsó build az október 10, tehát októberi security patch-es, viszont ebből ez lesz az utolsó.

(#26839) mobilizmo válasza Thanoker (#26835) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én elég régóta Havoc-OS-t használok, igen jó rendszer. Annyit tudni kell róla, hogy most jött rá 3.9 verzió, de nem lesz több. Viszont a leírtak alapján ez neked nem probléma.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26840) fery02 válasza P41N (#26838) üzenetére


fery02
addikt

Na valahogy így. 🙂

Szomorúan olvasom, hogy egyre több főzött ROM kiadásból már az utolsó verziók érkeznek erre a telefonra, viszont legalább LineageOS frissítések gondolom lesznek még egy darabig.

Ha ennyire leállnak a rajongói támogatások, akkor marad majd a LineageOS nálam is, amikor is előszedem majd valamikor a fiókból a jövőben és úgy döntök, hogy valamit tennék majd rá. 🙂

(#26841) Nerazim válasza fery02 (#26840) üzenetére


Nerazim
őstag

Meg most kezdenek szallingozni az Android 11 es alapu romok, ugyhogy annyira nem kell meg temetni a telot.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26842) P41N válasza fery02 (#26840) üzenetére


P41N
senior tag

Supportot úgy vettem észre, hogy két dolog miatt szokták eldobni: 1. Idő hiány miatt (Evolution X) 2. Nagyob androidra való áttérés (Pixel Experience).

Nerazim: Pontosan, felesleges még eltemetni ezt a telefont. Teljesen jól használható a mai napig, és még kitudja meddig az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26843) fery02 válasza P41N (#26842) üzenetére


fery02
addikt

Hamarosan pót telefon fog belőle válni, de mindenképp kipróbálok majd rajta valamikor egy Android 11-et.

Eladni lehet nem lenne nagyon érdemes, ugyanis cseréltem már benne korábban kijelzőt és látszik, hogy "AliExpress" kijelző, ugyanis alul sötét témák esetében látszik fényszivárgás (minden másban abszolút megegyezik a minőség a gyárival).
Ez minket nem zavar, de az eladási értékéből gondolom sokat veszíthet így.

[ Szerkesztve ]

(#26844) mobilizmo válasza P41N (#26842) üzenetére


mobilizmo
addikt

Havoc-OS esetében arról van szó, hogy a maintainer-nek már majdnem egy éve nincs meg a MI A1-e. Android 11-es Havoc már biztos nem lesz rá.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26845) P41N válasza mobilizmo (#26844) üzenetére


P41N
senior tag

Erről mondjuk lemaradtam. Az mondjuk úgy érdekes, és akkor hogy tesztelte a változtatásokat/javításokat ? Gondolom elküldte valami "közeli" embernek vagy nem tudom. De ezt amúgy jó hogy így megosztottad, mert akkor gondolom a Moun Kernel se lesz már frissítve, amiért kár szerintem :F

fery02: Mondjuk most is ki lehet, mert két ilyen rom is van (LineageOS 18, SuperiorOS Xcalibur).

[ Szerkesztve ]

(#26846) drdr válasza P41N (#26838) üzenetére


drdr
senior tag

"...a Pixel Experience-t tudom javasolni. Utolsó build az október 10, tehát októberi security patch-es, viszont ebből ez lesz az utolsó."

Ezt használom már régóta, annyira stabil, hogy nem is bújtam a fórumokat, ezért ez az infó, hogy ez az utolsó, nem is jutott el hozzám.... Hol olvasható ez?

SunyaMacs:
"Én a LineageOS-t, mint az egyik legnagyobb közösséggel rendelkező custom ROM-ot ajánlom, az official nightly nálam szinte tökéletesen működik."

Korábban én is azt használtam, de egy ideig megszűnt a fejlesztése (bár az lehet LOS 16 volt még...), akkor váltottam PE-re...
A kérdésem az lenne, hogy a nightly-k OTA érkeznek és tartalmazzák a legfrissebb security pacth-et? (Nekem a PE havi egy OTA frissítése bőven elegendő volt.)

[ Szerkesztve ]

(#26847) P41N válasza drdr (#26846) üzenetére


P41N
senior tag

Rosszul emlékeztem az egészre, javítanám magamat. Hivatalos oldalon annyit szögeztek le a Szeptemberi bejegyzésben, hogy az lesz az utolsó frissítés, amiben a Feature-okat fejlesztik, és hogy utána 3 hónapig csak biztonsági frissítés lesz, utána meg semmi.

Source

Ja és ez persze minden minden támogatott eszközre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#26848) SunyaMacs válasza drdr (#26846) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A nightly OTA-k kb hetente érkeznek, és igen, a legújabb security patch levelt tartalmazzák, amit a buildelésig beraktak (most októberi). A TWRP-vel felrakott Magisk és GApps is túlélik a frissítést, ami nem egy rossz dolog.

(#26849) raveinT válasza SunyaMacs (#26848) üzenetére


raveinT
tag

Egyébként ha a custom romra rá tudják még pakolni a friss security patcheket, akkor a Google miért hagyja abba az official támogatást? Valahol azt olvastam, hogy a soc gyártók dobják a támogatást 3 év után és emiatt, de akkor mégis hogy kap pl. egy lineage os security patcheket? Vagy az már nem "teljes értékű" patch?

(#26850) mobilizmo válasza raveinT (#26849) üzenetére


mobilizmo
addikt

A Google elég hosszú ideig foglalkozik szerintem egy android verzió patch-elésével. Ha valaki foglalkozik vele és beledolgozza a ROM-ba, akkor az ott is adott lesz.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.