Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) tomazin


tomazin
veterán

9-es alap droid van a telefonon, csak wifi bekapcsolva, 1sim kártya. 1óra alatt kijelzőidő nélkül 3-4%-ot merül. jól gondolom, hogy haldoklik az akksi?
(legyalult rendszer, nem fut semmi)

(#25252) fery02 válasza tomazin (#25251) üzenetére


fery02
addikt

Azért még ilyen feltételezés előtt érdemes lehet ránézni az Akkumulátor beállításaiban a használati adatokra. Ha nem találsz semmi furát, még AccuBattery-vel is meg lehet nézni, az részletesebb képet ad.

Ha úgy látod, hogy nem bizonyos app miatt van, akkor ha már régen volt factory reset-ed és van időd újra belakni, akkor érdemes lehet megejteni egy olyat.

DEE!
Még egy lehetőség.
Pl ha tartósan alacsony a térerőd, az is okozhat akku merülést, de simán SIM kártya hibásodás miatt is lehet még, ha régi, akkor akár azért is.

Összetett dolog ez a merülés sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#25253) tomazin válasza fery02 (#25252) üzenetére


tomazin
veterán

Most volt factory. Terero normalis. (Most vettem hasznaltan)
Jatekkal kiprobalva 20perc alatt ez 7% ot merult, samu a3 3at.

(#25254) Viktor0610 válasza tomazin (#25253) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akksi-gond szerintem.

Samsung Galaxy A54

(#25255) drdr válasza soldi3r (#25250) üzenetére


drdr
senior tag

Szerintem érdemes, pár hónapja azt használom és jó, stabil, működik minden.

(#25256) soldi3r válasza drdr (#25255) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszi! Akkor lehet felteszem kiprobalni, aztan nezek egy uj telot, ami tamogatott es 4000-es akku van benne.

E30 (oo=[][]=oo)

(#25257) Draun01 válasza drdr (#25255) üzenetére


Draun01
tag

én is megerosítem, érdemes kipróbálni, minden perfektul mukodik, plusz még van benne egy-két kényelmi funkció :D

Pixel 6a

(#25258) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Ma sikerült leejtenem a telefont és az lenne a kérdésem, hogy kijelzőt cserélni mennyiből lehet megúszni, vagy honnan lehet venni? Van e valakinek ilyen nemű tapasztalat.
Jelenleg ráraktam egy fóliát hogy ne essen totál szét, de így is már bal felső sarka kipotyogott... Szerencsére működésél nincs probléma, csak hát ....
Üdv

Baggio

(#25259) dgcs


dgcs
csendes tag

Sziasztok! Többször fordult már elő velem, hogy a telefonon elment a képernyő és az érintőgombok. Semmire nem reagált. Ilyenkor általában csak a power gomb +vol. down kombinációval tudtam életre kelteni. Most viszont erre a FASTBOOT screent dobta be a szerelő sapkás kutyával és ott semmire nem reagál. Bármit nyomok semmi. Hogy keltsem életre így?

[ Szerkesztve ]

(#25260) Viktor0610 válasza dgcs (#25259) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bekapcsoló gomb nagyon hosszan.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#25261) menpee válasza Baggio04 (#25258) üzenetére


menpee
aktív tag

Én a helyedben visszamennék 9 hozzászólást és egyből lesz kiindulási alapod.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#25262) catroot válasza Harambe01 (#25194) üzenetére


catroot
veterán

Ezt [link] tedd fel, így a zsebedben nem fog bekapcsolni a kijelző.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#25263) tomazin válasza Viktor0610 (#25254) üzenetére


tomazin
veterán

"sajnos" nem. egyik ismerősnek is a1-e van, és kb ugyanannyit szívott le neki is az akksiból. úgyhogy a nagy képernyő és ez az akksi együtt ennyit tud.

más: annak mi az oka, hogy az összefoglalóban loshoz magisk van ajánlva, nem pedig a los-os SU? illetve érdekességképpen nekem a fent leírt módszerrel nem ment fel a los, hanem format data után adb sideloaddal sikerült felraknom.

[ Szerkesztve ]

(#25264) fluttershy válasza tomazin (#25263) üzenetére


fluttershy
tag

Az addonsu-ról (a los saját root megoldása) nem tudok sokat, csak felületes információim vannak. Nem tudom hogy még fejlesztik-e, nem tartom kizártnak hogy már nem, ellenben a magisk eléggé pörög. Szinte mindenhol ezt ajánlják root megoldásnak. Na meg persze ott van a magisk hide feature is ami a kiválasztott appok elől rejti el a rootot. Nem tudom h az addonsu tud-e ilyet. Szerintem nem.

A telepítési ptoblémával kapcsolatban fogalmam sincs h mi lehetett a gond :D Én csak az xda topik install leírását meg a hivatalos los wikit fordítgattam magyarra. Szóval a topik összefoglaló los telepítés része az félig meddig hivatalosnak tekinthető. Szóval nem tudom mi csúszhatott félre de legalább sikerült a telepítésed :)

(#25265) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!
Hol lehet bekapcsolni a barangolás funkciót, melyik menü pontban? Nem adat, hívás, szolgáltatónál engedélyezve van. A teló nincs nálam, egy rövid menü pontok elnevezéssel, ha tudna valaki segíteni.

Köszönöm!

Üdv.

fagyi

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#25266) darvinya válasza Fagyi (#25265) üzenetére


darvinya
titán

Melyik android-on van a telo? (Android 7, 8, 9)
9-en Beállítások-Hálózat és Internet-Mobilhálózat-Barangolások almenü

Olyan nincs külön, hogy adat és hívás barangolás, mivel ez mindig összefügg.
Adatot ki lehet kapcsolni, hogy ne legyen adatforgalom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25267) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Szükségem lenne exfat támogatásra, de gyári rendszerrel ez ugye nem működik. Van olyan ajánlható alternatíva, aminek nincsenek nyűgjei, de olvassa az exfatos kártyákat?

(#25268) darvinya válasza Ereshkigal (#25267) üzenetére


darvinya
titán

Nekem minden gond nélkül kezeli az ExFat HDD-t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25269) Ereshkigal válasza darvinya (#25268) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Most mit mondjak? Jó neked. :D Bár nem értem, mert mindenhol azt olvasom, hogy nincs exfat support, mert a licenszért fizetniük kéne.
Nálam tutira nem viszi otg-n az exfatos sd-t.

[ Szerkesztve ]

(#25270) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#25269) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sikerült megoldani. Feltettem a total commandert (ingyenes) + a paragon usb on-the-go plugint. Amire nekem kell (ha nem tudok géphez jutni, pl. nyaralok, napi szinten lementeni a fényképezőgép kártyájáról a raw-kat) tökéletes. Sajnos a plugin fizetős (2 nap próbát ad az elején), de szerintem megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#25271) sutitomi válasza darvinya (#25268) üzenetére


sutitomi
csendes tag

Hát azt kötve hiszem, a gyári nekem még az NTFS-t sem ismeri fel.

(#25272) HoaryFox válasza sutitomi (#25271) üzenetére


HoaryFox
őstag

Telefonom simán lekezeli az exFAT-os pendrive-ot és az NTFS HDD-met is.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25273) sutitomi válasza HoaryFox (#25272) üzenetére


sutitomi
csendes tag

Gyári rendszeren vagy? Érdekes, akkor nálam nem tudom miért szarakodik.

(#25274) HoaryFox válasza sutitomi (#25273) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nulla mókolás, érintetlen rendszer.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25275) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem/kérésem lenne, hogy valaki tudna esetleg ajánlani Aliról egy jó hátlapot és kijelzőt? (A lényeg, hogy minél közelebb legyen a gyárihoz és mondjuk ne kerüljön egy vagyonba)



Vagy engedjem el, felesleges megcsináltatnom?

Előre is kösz a helpet! :)

Vamos a la playa.

(#25276) darvinya válasza juuzer (#25275) üzenetére


darvinya
titán

Én innét vennék, mert már vettem tőlük alkatrészeket, s eddig csak jót adtak. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25277) juuzer válasza darvinya (#25276) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi!

Elengedtem a témát, benéztem a hátlap alá és sajnos az alaplap bal felső részét is összezúztam. Szóval ez nem csak egy hátlap-kijelző csere lenne. Így viszont inkább offolom. Max eladom alkatrésznek ami épen maradt :D De azért köszönöm a helpet. :)

Vamos a la playa.

(#25278) Fall-N válasza juuzer (#25277) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt hogy sikerült? Képet, képet! :D

Más: Szivárognak az infók az A3-ról és a literól. Sajnos csepp notch és OLED kijelző lesz, így ez sem kell nekem. A CC09 és CC09e fejlesztett verziója lesz elvileg Android Onenal.

Jövőre kellene majd váltani valamire, de nem tudom mi lesz. Még a végén A2 lesz ha kapni lehet még majd. :F

[ Szerkesztve ]

(#25279) juuzer válasza Fall-N (#25278) üzenetére


juuzer
addikt

Agybaj... :D

Képet nem merek küldeni róla, mert meg leszek kövezve :D

De egyébként már egy jópár hónapja ilyen, csak beindult a vezérhangya, hogy átmegyek JerryRigEverythingbe és megjavítom meg megnézem from dí inszájd.

Vamos a la playa.

(#25280) tomazin


tomazin
veterán

Nálam van csak az, hogy hívok valakit, nem veszi fel, lerakom, majd kb 10secen belül vissza akar hívni, akkor foglaltat ad vissza neki a kártya?

juuzer Mivel szedted le a hátlapot? Van ilyen műanyagakármid, vagy ennél kevésbé szofisztikált módon?

[ Szerkesztve ]

(#25281) juuzer válasza tomazin (#25280) üzenetére


juuzer
addikt

Mivel rommátört/hajlott így a hátlap eleve lejött a helyéről felül. Alul tartja a csavar. Igazából csak megemeltem a hátlap felső részét, nem szedtem le kompletten.

Vamos a la playa.

(#25282) fery02 válasza tomazin (#25280) üzenetére


fery02
addikt

Nem olvasni itt ilyesmit.
Használsz Volte-t? Ha esetleg azóta van ez a baj, akkor köthető esetleg hozzá.

Egyébként meg a mobilszolgáltatód topikjában lehet előbbre jutsz.

juuzer hátlapja meg ha az alaplap szinte kilógott a telefonból, akkor lehet csak le kellett fejteni a telefonról, akárcsak egy káposzta levelet. :D

[ Szerkesztve ]

(#25283) tomazin válasza fery02 (#25282) üzenetére


tomazin
veterán

1hete vettem a telefont, így nincs összehasonlítási alap. 2kártya van benne, az egyik vodás, másik digi. A diginél elvileg bekapcsoltam a voltét, de nem igazán látom, hogy amikor telefonálok akkor azon menne (emellett simán lte-t ír ki).
A probléma a vodás szimnél jelentkezik.

Amiatt kérdeztem itt, ugyanis az általam ismert központokban (lehet általánosan így van) a signaling úgy működik, hogy amíg a hívótól bontáskód be nem érkezik a központba, addig az élőnek kezeli a kapcsolatot, így amikor a hívás már végetért, de a bontás nem jön be ÉS még nem telt el annyi idő, hogy a központ észrevegye, hogy nincs forgalom/hívott-tól megjött a BYE, akkor foglaltat fog jelezni. Ergo amit én gondolok, hogy a telefon nem bontja a hívást.

[ Szerkesztve ]

(#25284) lizakattila


lizakattila
senior tag

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#25285) acsati válasza lizakattila (#25284) üzenetére


acsati
aktív tag

Ajajj :D
Tapasztalatok?

(#25286) Pete55555 válasza acsati (#25285) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is leszedtem tegnap. Semmi változást nem vettem észre.

...Szeretem leracsniztatni...

(#25287) huberpe válasza Pete55555 (#25286) üzenetére


huberpe
aktív tag

lehet, hogy csak hallucinálok (és eddig is így volt), de ha lehúzom az értesítési sávot, az óra és az akku ikonok kivételével az összes jelzés elvándorol lefelé. :)
ez eddig is így volt? :)
(amúgy semmi jelentős változás nincs szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#25288) Fall-N válasza huberpe (#25287) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem, tényleg lejjebb vándorolt a fehér keret a kör ikonokkal.

(#25289) Pete55555 válasza Fall-N (#25288) üzenetére


Pete55555
addikt

Hát... most, hogy így mondjátok :D

Nekem nem tűnt fel.

...Szeretem leracsniztatni...

(#25290) Victoryus94 válasza huberpe (#25287) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én még csak most fogok frissíteni. Nekem nem vándorol semerre, szóval ez tuti újítás.
Program uninstallnál másnak is "befagy" a teló, amíg végez a művelettel?
Én ha kitörlöm pl a Wizzar appját, 20mp-ig megmerevedik minden, még egy messengert se tudok elindítani. Aztán ha végzett, akkor fut tovább mintha misem történt volna.

(#25291) jozsi86


jozsi86
tag

Sziasztok,

Feltettem a frissítést és nálam megint elment a GPS, úgy mint az év elejei frissítésnél. Másnál nincs ilyen gond?

(#25292) Victoryus94 válasza jozsi86 (#25291) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem a GPS rendben van.
Ma használtam Wazze-t is, meg Wizzards Unete-t is egy fél órát.
Mindkettő a megszokottak szerint működött. (Waze-nek akkor van problémája ha be van kapcsolva a wifi, amikor elindítom... hiába vált mobilnetre a teló, azt írja várakozás a hálózatra... restart után jó - a játék meg szarul van optimalizálva, nem mindig követi a mozgást -de ez eddig is így volt)

(#25293) darvinya válasza jozsi86 (#25291) üzenetére


darvinya
titán

Frissítés után volt újraindítás (nem a frissítés alatti újraindulás)?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25294) raveinT


raveinT
tag

Pie frissítés óta rendkívül halk a hiváshang. Ha utcán vagyok, és maxra veszem a hangerőt, alig hallani mit mond a másik fél. Full gyári a telo, nincs rootolva. Vártam hátha patchelik, de lassan fél éve várom hiába. Van vmi esély arra, hogy patchelik? (Googleoztem, láttam nem csak nekem van ilyen jellegű probléma, van aki factory resetet mondott, de a topicba később visszajelzett az illető, hogy az se voot megoldás)

Bármi ötlet? Vigyem szervizbe?

(#25295) Aurig@ válasza raveinT (#25294) üzenetére


Aurig@
őstag

...és én voltam a maradi, meg, hogy nem követem az fejlődést azzal, ha frissítek Pie-ra, mert tele van újításokkal, javításokkal stb.
Ettől akartam magam megkímélni!
Nagyon sokan panaszkodtak az általad is tapasztalt hibára.
Viszont volt, akinek elő sem jött.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25296) TFSi válasza raveinT (#25294) üzenetére


TFSi
őstag

Esetleg egy alapos kifújatás sűrített levegővel. Aztán ha változatlan, szervíz.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25297) raveinT válasza Aurig@ (#25295) üzenetére


raveinT
tag

Jól jártál, hogy nem frissítettél. Ahogy olvasom van akinek meg a GPS haldoklik, szerencsére nekem az rendben van. De számomra érthetetlen, hogy engedhetik meg maguknak, hogy alapvető funkciók mennek tönkre verziófrissitést követően, és hónapok telnek el javítás nélkül. Már gyakorlatilag lemondtam arról, hogy ez valaha patchelve lesz (hacsak em jön egy android q még valami csoda folytán erre a készülékre, és az véletlen rendbehozza).

Elég szomorú, mert amúgy elégedett vagyok a készülékkel összességében.

(#25298) Ispy


Ispy
veterán

Lassan 2 éves lesz a teló, szerintem jó vétel volt, meddig kap új droid főverzíót?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25299) Sordoran válasza Ispy (#25298) üzenetére


Sordoran
addikt

Már nem kap, Pie volt az utolsó. Persze a nagyon optimisták még bíznak az Android Q-ban, mivel nem sokára kijön, és talán belefér a 2 évbe ha a bétát is számoljuk, de erre minimális az esély. Biztonsági frissítést még 1 évig kap majd viszont.
Viszont látva azt, hogy a pitével mit össze nem szerencsétlenkednek, talán jobb is, hogy nem jön újabb főverzió rá.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25300) Ispy válasza Sordoran (#25299) üzenetére


Ispy
veterán

A nokia 7 plusz tetszik, de akkor kivárom az idő végét, igazából semmi gondom a telefonnal.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.