Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) B@ldrick válasza Nerazim (#26549) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

[link]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#26552) viiick1899


viiick1899
csendes tag

Mi az oka annak, hogy nem tudok új csengőhangot beállítani? Letöltöttem egy MP3-at, kiválasztom, majd látszólag minden rendben...,ahogy állítom a csengőhang hangerejét úgy az általam kiválasztott zenét játsza le, de amikor hívnak akkor egy idióta értesítési hangot ismétel...kezd bosszantó lenni, hogy a frissítésekkel egyenesen arányosan sz*ródik el a telefon...

(#26553) Nerazim


Nerazim
őstag

(#26550) mobilizmo
Köszi. Igen az Android verzió nem változna maradok a 10-esen. Egyelőre jó ez a Pixel Exp Plus rom csak annyi bajom van vele, hogy a Viber üzenetnél a led nem világít, közbe meg furja az oldalam a kíváncsiság, hogy milyen lehet Pl: Nitrogen OS, Stag OS, Superior OS, Syberia Os, Titanium Os) van miből csemegézni.

(#26551) B@ldrick
Köszi ezt az appot nem ismertem. Elég bonyinak vagy inkább körülményesnek tűnik nekem a használata ahogy végigpörgettem a kis útmutatót.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26554) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Aki 10-es Pixel Exp. Plus vagy sima esetén (lehet ennél is) a Vibernél, ha üzenet jön világít az értesítő led? Nálam vmiért nem, minden másnál (gmail, sms, messenger) igen.

Más: Hogy tudom azt ellenőrizni, hogy a custom rom melyik sloton van?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26555) mobilizmo válasza Nerazim (#26554) üzenetére


mobilizmo
addikt

Elsőre nem tudom a választ.
Másodikra lehet van egyszerűbb módja is, de ha bemész a twrp-be ott megtudod nézni. Újraindítás és alul a Slot A Slot B felett írja, hogy Jelenlegi Slot: A vagy B.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26556) Nerazim válasza mobilizmo (#26555) üzenetére


Nerazim
őstag

Ahha az lesz az, köszi :R
Annak van szerinted jelentősége, hogy maga a rendszer melyiken van?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26557) trebrona válasza Nerazim (#26554) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha jól emlékszem fastboot getvar current slot parancs.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26558) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Új verzió: Havoc-OS-v3.6-20200607-tissot-Official-Gapps/Official-None-Gapps

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26559) Nerazim


Nerazim
őstag

Bootlopnak mi lehet az oka? Tegnap egyetlen romot se tudtam felrakni, csak logóig jutottam pedig ua úgy csináltam elvileg mindent.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26560) Nerazim


Nerazim
őstag

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Giovix92 féle TWRP -val (ami a Cosmic Dan helyett van) telepítek mostanában és nem teljesen egyértelmű, hogy hogyan is működik, mert mikor telepítek előtte be vagy ki lehet pipálni, hogy az éppen aktív slotra telepítse (ezt ki lehet pipálni v ki lehet venni a pipát) . Na most ha én feltelepítem úgy hogy be van pipálva és mondjuk az A slot az aktív akkor gondolom arra rakja, utána flash TWRP és rebbot recovery. Ezután elvileg átkerülök a másik soltra és ide megy a Gapps+Magisk? Viszont itt is lehet pipálgatni, hogy hova rakja a Gapps+Magisk-et az aktív slotra vagy ne. Hogy kell ezt csinálni? Inkább rakjam mindig a másik slotra (és vegyem ki az aktív slot elől a pipát) vagy jó úgy hogy az éppen aktívra rakja a romot?

Ez így jó: Slot A--> Rom+Twrp
Slot B--> Gapps+Magisk

Kicsit belekavarodtam most úgy érzem :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26561) mobilizmo válasza Nerazim (#26559) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez ennyi információval eléggé meghatározhatatlan. Nekem akkor volt legtöbbször bootloop, amikor türelmetlen voltam és egyszerre akartam mindent flashelni. A ROM flash után kell újraindítás, ekkor ha belép jönnek is a hibaüzenetek, mert nincs még Gapps. Ezután lehet a Gapps-ot, majd ismételt újraindítás után a Magisk-et flashelni. De természetesen bármi is lehet.
Na közben olvastam a következőt is.
Szerintem rossz, hogy be van pipálva alapból a Flash active slot (nekem a tegnapi Havoc flashnél tudatosult). A két slotnak pont az az egyik értelme, hogy az aktuálison van egy működő rendszered, azt nem keféled szét, mert bármi történik erre vissza tudsz térni. Szóval én mindig így csinálom, flash a másik slotra, majd jön az újraindítás ekkor automatikusan a másik slotra, arra amelyikre az új rendszert flasheltem próbál bootolni. Ezért is van ez az újraindítás, a CosmicDan féle twrp-be ez konkrétan bele is volt írva (nem tudom itt mi a helyzet, nem nézem, már csuklóból így csinálom).

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26562) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Ma kinyitottam a bootloaderját a telefonomnak, rootoltam és amikor vissza zártam fastboot oem lock kal a telefont mindig amikor elindítom egy pillanatra megjelenik a boot képernyő és utána el is tűnik. Sikerült brickelnem?

Szerk.: Fastboot-ba be tudok lépni.

Szerk2.: Be is töltött a rendszer, csak a rootolás eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#26563) trebrona válasza bzolika10 (#26562) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fastboot-ban próbáld nyitni a bl-t, hátha sikerül.

Vagy esetleg még a slot váltás működhet fastbootban.
[link]

1. boot device to fastboot mode
2. check which partition is active ( in command line runned under administrator account and type this: fastboot getvar current-slot )
3. set active partition to other one ( fastboot --set-active=a if active slot was b and vice versa )
4. reboot device ( fastboot reboot )

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26564) bzolika10 válasza trebrona (#26563) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Miért, hogy kéne lockolni?

(#26565) trebrona válasza bzolika10 (#26564) üzenetére


trebrona
nagyúr

Rootolt telefont sehogy...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26566) bzolika10 válasza trebrona (#26565) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Hát az ember holtig tanul. Ha újra rootolni szeretném akkor a twrp-installer-3.3.1-0-tissot.zip et is futtatni kell a TWRP alól vagy csak a magisk zipet?

(#26567) mobilizmo válasza bzolika10 (#26566) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha akarod hogy legyen rajta twrp, akkor igen. De a hotboot twrp-vel is tudod flashelni a magisket (meg mindent). Egyébként szerintem logikus, hogy installálod a twrp-t. Jó az ha mindig fent van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26568) Nerazim


Nerazim
őstag

Eaetleg ha vkit erdekel majd. SuperiorOS + Halifax kernel ( a rom gyari kernel Strix+ se rossz csak egy kicsit buta, ezert csereltem le kb 45% akkunal) Eredmeny:


Ui: mondjuk a keszenleti ido nem tul acelos :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26569) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok

Sniper 3D játékról videót rögzítenék, ehhez keresek programot.

Huawei P9 telóm volt, abban a zárképernyőt lehúzva volt képrögzítő program, de a mikrofonból vette a hangot, nem a játék hangját rögzítette.
Most viszont telót váltottam Xiaomi Mi A1 van, és itt a zárképernyőn nincsen képrögzítő program.
Azt szeretném, hogy vegye fel a videót a program, de ne a mikrofonból vegye a hangot, hanem a játék hangját rögzítse.
Ilyen progit tudtok ajánlani?
Köszönöm szépen!

(#26570) drdr válasza drdr (#26544) üzenetére


drdr
senior tag

Az új (20200611) PE+, már jó. OTA frissítés volt, mobile data ok, gps jobb mint valaha, baromi gyorsan van fix és ami meglepő, még lakásban/tetőtérben is egy percen belül.... Akksi idő is jó(/jobb), mint volt.
Szóval teljesen használható.

(#26571) mobilizmo válasza Nerazim (#26568) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mindenképpen érdekel egy néhány nap, vagy hét után írt összefoglaló a tapasztaltakról.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26572) Nerazim válasza mobilizmo (#26571) üzenetére


Nerazim
őstag

Én is ezen gondolkoztam, hogy fogok csinálni vmi ilyesmit erről. Megnézek még pár romot és kernelt és feltöltöm majd ide a fórumra a tapasztalataimat.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26573) tpeter77 válasza tpeter77 (#26569) üzenetére


tpeter77
addikt

Sziasztok,

Ismertek olyan képrögzítő programot, ami a lehúzható ikonsorba beköltözik?

(#26574) Rimuru válasza tpeter77 (#26573) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt ismerem. Kepet vesz fel, hangot sose probaltam.

Vigyázat, csalok!

(#26575) Adamis


Adamis
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy próbát tenni a PE+ rommal, de utoljára a ZTE Skate telómat romoltam. Egyelőre full gyári állapotban van a telóm.
Ha jól értelmezem, akkor a következőkön kell végigmennem:
- bootloader nyitás
- twrp-flash (giovix vagy hivatalos?)
- data/dalvik/system erase
- legfrissebb PE+ rom flash (és nem kell gapps, mert benne van..)

Ennyi lenne, vagy van valami különlegesség még? Annyi leírást olvastam már, ahol máshogy vannak leírva, hogy már belezavarodtam.. :U

Más: LOS 17.1-t próbálta már valaki? Telepítés menete ugyanez?

[ Szerkesztve ]

(#26576) Adamis válasza Adamis (#26575) üzenetére


Adamis
őstag

Megoldottam. Nagyon jó ez a rom, most próbálgatom :)

(#26577) mobilizmo válasza Adamis (#26576) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nagyjából minden cROM-nál ez a telepítés menete. Ami különbség lehet van-e benne gapps, illetve ha treble ROM-ról beszélünk akkor minden előtt át kell partícionálni a telót.
LOS 17.1 még unofficial?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26578) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Kis beszámoló a SuperiorOS romról. Nagyon jó rom, stabil volt nálam végig, nem volt összeomlás v hibaüzenet egyszer sem. Strix+ kernel van benne mi viszonylag jónak mondható, de én telhetetlen voltam és lecseréltem, először Halifax majd Lightning kernel-re ami után mintha jobban merült volna, ezért a lenti képek nem telesen tükrözik a valóságot akkuidő tekintetében. Még egyszer ki fogom próbálni hagyom a gyári kernelt és meglátjuk mit mutat. Android 10- es alapú egyébként a rom, azért váltottam PE Plus Editionról mert Vibernél nem jelzett az értesítő lednél, ennél viszont tökéletesen működött.

(Ne tévesszen meg senkit gyárilag Strix+ kernel van benne csak a képen már ki van cserélve Halifax-ra)

Jelenleg Syberia OS van a telón ami Android 9 alapú, szintén nagyon jó rom és stabil. Még tesztelem, de addig pár kép:

Ja és én mindig 91-92% ig töltöm, ha nem felejtem el és 20% alá nem nagyon engedem esni az akksit.

Szerencsére a legtöbb custom romban így ezekben is már be van építve a Boeffla Wakelock blocker én emiatt váltottam stock romról, mert előjött az usb.7000000 (vagy mi a neve) wakelock ami nem engedte aludni a telót. Viszont Smartpack Kernel managerrel ez kilőhető, ha a kernel is tudja.

Ui: Eddig akkuidőben nálam a PE Plus Edition volt a befutó csak Viber nem villogott, ha üzenet jött ezért megváltam tőle.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26579) mobilizmo válasza Nerazim (#26578) üzenetére


mobilizmo
addikt

A SuperiorOS frissül is valamennyire (a Syberia látom nem igazán)?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26580) Nerazim válasza mobilizmo (#26579) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen nem is olyan rég jött ki a legújabb. A Syberia is talán frissül, csak Tissot -ra nem jön már ki újabb.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26581) Adamis válasza mobilizmo (#26577) üzenetére


Adamis
őstag

LOS unofficial, igen.

Hát, én előtte nem particionáltam semmit, mert nem kérte a leírás..

(#26582) mobilizmo válasza Adamis (#26581) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor nem treble ROM. Mint írtam az csak akkor kell ha olyan a ROM.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26583) bepken válasza bepken (#26532) üzenetére


bepken
veterán

Srácok, most már tényleg SOS szükség volna a ragasztásra....van esetleg valaki, aki már használt B7000 ragasztót és meg tudja erősíteni, hogy egyszerűen a "résen" benyomva nem okozok vele kárt semmiben?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26584) Nerazim válasza Adamis (#26576) üzenetére


Nerazim
őstag

Végül melyik TWRP -t használtad? Ha Giovix-t használtál az aktív slotra tetted a másikra?
Nem tudom miért, de nálam minden rom egy-két töltési ciklust követően eléggé zabálja az akksit és nem tudom mitől.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26585) SteveJobs válasza bepken (#26583) üzenetére


SteveJobs
őstag

Hova akarod van kép róla?

(#26586) Adamis válasza Nerazim (#26584) üzenetére


Adamis
őstag

Giovix igen, és azt írták, hogy ne babrájak a telepítésbe, mert a legújabb twrp már mindkét slotra felteszi a rendszert. Nem tudom, ebből mi igaz, de két menetben telepített. Én nem babráltam semmit, amit akart, engedtem neki.. :D

(#26587) bepken válasza SteveJobs (#26585) üzenetére


bepken
veterán

sajnos most már végig körben így el van válva: [link]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26588) SteveJobs válasza bepken (#26587) üzenetére


SteveJobs
őstag

A képen nem igazán látom de az éritő vált el a kijelzőtöl?Vagy komplett a fém kerettől az egész kijelző egybe?

(#26589) katalin888


katalin888
aktív tag

A gyári ROMot érdemes lecserélni? A biztonsági javításokon kívül más apróbb hibákat már nem javítanak?

(#26590) bepken válasza SteveJobs (#26588) üzenetére


bepken
veterán

lehet hülyeség....de pl ha benyúlok egy papírlappal alá, akkor az nem látszik "felülről", ergó a digitizer és az üveg egyben van, az alá menne a ragasztó. alul pedig látszanak a ledek, amik a gombsort világítják, ott pl nem tudom hova folyhat be ragasztó...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26591) mobilizmo válasza katalin888 (#26589) üzenetére


mobilizmo
addikt

1, Igen.
2, Nem tudom, de nem valószínű.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26592) Adamis válasza bepken (#26590) üzenetére


Adamis
őstag

Én Meizu telefonon ragasztottam Palmatex-szel. Kellően sűrű, nem megy mindenfelé, kevés kell belőle és ha jól össze van fogatva, akkor nem is válik fel.. a kifolyt és ott megszáradt rész egyszerűen felszedhető kézzel..

(#26593) tlac


tlac
nagyúr

ha már feljöttek a custom romok, a PixelExperience és PixelExperience Plus edition között mik a különbségek?

[ Szerkesztve ]

(#26594) katalin888 válasza mobilizmo (#26591) üzenetére


katalin888
aktív tag

Ha igen akkor melyikre és miért? Csak stabil ROM jöhet szóba!

(#26595) Adamis válasza tlac (#26593) üzenetére


Adamis
őstag

https://youtu.be/iFnoOc00GXk

(#26596) tlac válasza Adamis (#26595) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, ezt láttam, borzasztó ez a videó

(#26597) mobilizmo válasza katalin888 (#26594) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én elég régóta Havoc-OS-t használok. Sok beállítási lehetőség van benne, nem nagyon van nyűgje, jól néz ki és röccenés nélkül fut, atomstabil. Nem túl sűrűn, de még frissítgetik is, most éppen június 5-i a biztonsági hibajavító csomag dátuma. Mostanában volt szó még ROM-okról PixelExperience, SuperiorOS, Syberia, ezeket én nem használtam, de jókat írtak róla. Régebben használtam AEX-et az is jó volt, de most nem tudom milyen. A Mokee egy elég profi fejlesztőcsapat, nagyon sok készülékre van ROM-juk, erre is. Erre ugyan nem, de korábban más telefonjaimon használtam Mokee ROM-ot, jók voltak azok is, viszont A1-re csak 9-es droiddal van. Ugyanez a helyzet a nagy öreg LOS-al, A1-re 10-es droiddal csak unofficial megoldás van, de 9-es ROM van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26598) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ha jelzi a teló, hogy jön egy update azt hogy érdemes felrakni? TWRP alól flash és utána? Magiskot kell?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26599) Rimuru válasza mobilizmo (#26597) üzenetére


Rimuru
veterán

Én elég régóta Stock OS-t használok. Sok beállítási lehetőség van benne, nem nagyon van nyűgje, jól néz ki és röccenés nélkül fut, atomstabil. Nem túl sűrűn, de még frissítgetik is, most éppen május 1-i a biztonsági hibajavító csomag dátuma. :DDD

Troll off: szerintem kb 4.4 ota nincs erdemi elorelepes telefon os-eknel, felesleges verziot hajkuraszni.

Vigyázat, csalok!

(#26600) mobilizmo válasza Rimuru (#26599) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyrészt kérdésre válaszoltam, szerintem jó hogy elmondod a véleményedet, de trollkodni felesleges.
Másrészt, ha elég régóta stock ROM-ot használsz akkor mennyire vagy képben azzal kapcsolatban, hogy különböző cROM-ok mennyire jók, még akár a stock-hoz képest is. És egyáltalán, el tudod képzelni ha valakinek szüksége van root-ra?
Harmadrészt csak a történelmi hitelesség kedvéért, tisztában vagy azzal, hogy a cROM-ok fejlesztői nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy most már a gyártók is többé-kevésbé normális rendszerrel engedjék a boltba a telefonjaikat?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.