Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) jobarat01 válasza bepken (#26500) üzenetére


jobarat01
tag

Nem, feloldottam, sötét maradt a képernyő és nem reagált semmire. Hosszan nyomvatartva a kikapcsológombot indítottam újra.

(#26502) bepken válasza jobarat01 (#26501) üzenetére


bepken
veterán

ilyenem még nem volt.....viszont most hogy mondod, néha olyat is csinál, hogy lefagy és pár másodperc után kiírja, hogy "telefon indítása" és betölt a főképernyő (hot boot?)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26503) SteveJobs válasza bepken (#26484) üzenetére


SteveJobs
őstag

Telepítés megtörtént :R de állandóan újra indul!
Mit csinálok rosszúl? :F

(#26504) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Fel akarom rakni a legfrissebb Pie alapú stock romot. MiFlash-el fel tudom rakni? Eddig kettőt töltöttem le máshonnan, de error lett a vége.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26505) bepken válasza SteveJobs (#26503) üzenetére


bepken
veterán

megmondom őszintén, hogy ilyen módon talán még sosem telepítettem ROM-ot....talán egyszer használtam a MiFlash-t, így sajnos nem tudom, hogy mi lehet a gond :(

lehet, hogy az is számít, mennyire volt mókolva a telefon? remélhetőleg nálam okosabban fognak tudni válaszolni.

(#26504) Nerazim - ilyesmi érdekelne engem is :) full gyári állapotot szeretnék, mert úgy néz ki, hogy a TWRP alól flashelt verzió nem hibátlan...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26506) fery02 válasza Nerazim (#26504) üzenetére


fery02
addikt

Igen, kifejezetten MiFlash a legkezesebb és egyben a legtisztább megoldás erre.
Hivatalos oldalról le is lehet tölteni MiFlash-hez való ROM-okat.

Anno én is ugyanígy mentem Oreo-ról Pie-ra.

[ Szerkesztve ]

(#26507) SteveJobs válasza bepken (#26505) üzenetére


SteveJobs
őstag

Nem volt mókolva :U
fery02!Elvileg hivatalos oldalról töltöm de én Oreo=ra szeretném!

(#26508) kokokka válasza djfantom (#26498) üzenetére


kokokka
őstag

[link]

Próbáld ezt. Vagy akku kalibrálót a Store-ból. Nem tudom segít-e, egy próbát megér...

(#26509) Nerazim válasza bepken (#26505) üzenetére


Nerazim
őstag

Na végül csak sikerült felszenvednem egy stock Pie -t, de elég fura volt az egész. MiFlash alatt újra indult többször vagyis inkább bootlopba futott. Aztán próbáltam más verzókat felrakni, de a Miflash folyton errort dobott és el se indult a flashelés. Aztán gondoltam egyet ha már fastboot-ba volt a teló adb alatt kinyitottam a booloadert és ekkor elindult a gyári rom. Most már végre kezdhetem mókolni Pie alatt is. Első lesz a gcam+magisk :DDD

Elég sok helyen jártam gyári romért és már nem emlékszem melyiket honnan töltöttem le, de ezeket elraktam későbbre: xda, gyári oldal, meg vmi
Miflash ből a 2018_05_28 -at használtam, mert a legújabb nálam hibát dobott.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26510) fery02 válasza SteveJobs (#26507) üzenetére


fery02
addikt

Gondolom Pie-ről mennél Oreo-ra.
Már nem tudom nem-e másik telefonnal keverem az eljárást, de ha nem keverem, akkor hivatalosan nem lehetséges a downgrade, viszont persze van rá módszer, de már nagyon linkelték ide az XDA-s infót róla, hogy mit-hogyan.

(#26511) trebrona válasza Nerazim (#26509) üzenetére


trebrona
nagyúr

Alap dolog, hogy MiFlash-sel csak nyitott bootloader-rel lehet flash-elni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26512) trebrona válasza fery02 (#26510) üzenetére


trebrona
nagyúr

Így igaz, nem lehet csak úgy downgrade-elni. btw itt is volt már róla szó, nem foglalkoznék vele, elég rizikós.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26513) Nerazim válasza trebrona (#26511) üzenetére


Nerazim
őstag

Nyitva volt, mert custom romrol valtottam csak gondolom mikor flasheltem a stock romot alul ugye jelzi is a MF h visszazarja.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26514) drdr


drdr
senior tag

Lineageos pie ota frissítéssel mi a helyzet? Azt láttam xda-n, hogy jelenleg nem megy. Van erről több infó, lesz ebből még valami vagy érdemesebb másik romot keresni?

(#26515) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv! Ha most en stock Pie on vagyok feltudok ra rakni olyan romot amin 4.9 kernel van? Pl: Havoc Vagy h mukodik ez ilyenkor?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26516) mobilizmo válasza Nerazim (#26515) üzenetére


mobilizmo
addikt

Persze. Működés a szokásos:
-bootloader nyitás (minden adatot töröl)
-twrp install (vagy hotboot)
-legfrisebb firmware flash
-full wipe (system is, ekkor törli a kódolást is ami gyárilag be van állítva)
-ROM flash
-OpenGapps flash (de a ROM-ból van olyan is amiben benne van, akkor nem kell)
-Magisk flash (ha szükséges)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26517) Nerazim válasza mobilizmo (#26516) üzenetére


Nerazim
őstag

Koszi ez jo hir. Viszont elkovetem egy hibat azt hittem a legutolso frissites van a telefonon es felraktam ra a Cosmic Dan Twrp majd Magiskot es utana jott az ertesites, hogy rendszerfrissites elerheto amit ugye most nem enged (nyitott bootloader miatt sem) ha csinalok egy rendszervisszaallitast utana megint stock rendszert kapok?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26518) trebrona válasza Nerazim (#26517) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nyitott bootloader nem akadálya az OTA frissítésnek. Persze TWRP és Magisk külön-külön is az.

Rendszervisszaállítás kevés, nem lesz érintetlen utána.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26519) mobilizmo válasza Nerazim (#26517) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem értem miért probléma a rendszer frissítés, miért érdekel?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26520) Nerazim válasza mobilizmo (#26519) üzenetére


Nerazim
őstag

Ha maradok gyarin akkor jo lett volna a legfrissebb verzio, ha meg valtok Havocra ott mintha azt irta volna h a legfrissebb fw kell hozza. Ez nem azt jelenti h elotte a stock rendszerbol a legfrissebb volt fent ellotte es ugy valtottam customra? Kicsit belekavarodtam ugy erzem.

trebrona: koszi ezt a bootloaderes reszt nem tudtam azt hittem az is akadaly. Akkor igy mar csak az segit ha megint azt akarom h OTA legyen h flashelem ujbol a pitet?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26521) trebrona válasza Nerazim (#26520) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szerintem igen, az a biztos.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26522) mobilizmo válasza Nerazim (#26520) üzenetére


mobilizmo
addikt

FW-ből jó ha a legfrissebb van, de az letölthető az xda Havoc oldaláról. Írtam is a harmadik sorban.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26523) rhen válasza drdr (#26514) üzenetére


rhen
senior tag

Arra tippelnék, hogy régóta nincs maintainer így nem lehet official, ezért kivették a build rendszerből.

(#26524) Nerazim válasza mobilizmo (#26522) üzenetére


Nerazim
őstag

Jaa, akkor én képzavarban voltam. Elvileg, ha nekem Pie van fent és van CD TWRP-m akkor csak simán flashelem a legújabb fw -t TWRP alól, nem kell emiatt a legújabb romot újra flashelni Miflashel?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26525) mobilizmo válasza Nerazim (#26524) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen.
Havoc
Ha nem hinnél nekem (bár több mint egy éve Havoc OS-t használok), részlet az oldalról:

ROM:Sourceforge Mega
Telegram: Official Telegram Group Tissot only
Telegram: Official Telegram Updates Channel for all of my work
Firmware: firmware_V10.0.3.0.PDHMIFK
Recovery: Official TWRP
Recovery: Cosmic Dan's TWRP
Open GApps: http://opengapps.org
Telegram Support Group: https://t.me/havocofficial
Telegram Announcements Channel: https://t.me/Havoc_OS


Clean Flash
Download the ROM, Firmware and GApps from the links above.
- Flash latest firmware.
- Download latest build & gapps.
- Boot into latest TWRP.
- Wipe system, cache & data.
- Flash the ROM
- Flash twrp installer (no need for that if you are using @CosmicDans new TWRP)
- Reboot back to recovery
- flash Magisk.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26526) bepken


bepken
veterán

szóval ide a képernyő mögé mehet a ragasztó akkor?
az bizonytalanít el, hogy van mögötte fény és nem tudom, hogyan tevődik össze maga a kijelző és a digitizer.....

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26527) huberpe válasza bepken (#26526) üzenetére


huberpe
aktív tag

majd írd meg, hogy mire jutottál mert nekem is pont úgyanígy kezd leválni a kijelző. :)

(#26528) Luck Dragon válasza bepken (#26526) üzenetére

Ugyan ilyen az enyém is fent teljesen és fentről lefelé a két szélén megközelítőleg 2cm hosszan elvált.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26529) bepken válasza huberpe (#26527) üzenetére


bepken
veterán

csak nem akarok hülyeséget csinálni, hogy olyan helyre megy a ragasztó, ahova nem kéne neki :DDD

abban kérnék valakitől megerősítést, hogy nyugodtan benyomhatom a két réteg közé a ragasztót - tehát nem csak körbe a szélén, hanem rendesen benyomni alá - és már csinálom is :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26530) mobilizmo válasza bepken (#26529) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nektek milyen öreg a készülék, hogy ilyen hibák jönnek elő? Az enyém bő 2 éves, de semmi ilyen fizikai hiba nem jelentkezik még. Abban az időben 65.000-ért ez abszolút bestbuy volt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26531) huberpe válasza mobilizmo (#26530) üzenetére


huberpe
aktív tag

az enyém 3 (jó,inkább 2,6) éves. egy fél éve esett egy kurva nagyot kb másfél emelet magasból. kicsit meghajlott a háza ez miatt, azt hittem azért válik el a kijelző. de úgy tűnik nem egyedi eset. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#26532) bepken válasza mobilizmo (#26530) üzenetére


bepken
veterán

2017 októberében vásároltam, nagyjából az első körrel, azóta maximálisan kiszolgálta minden igényemet, a legjobb telefonom volt ezidáig :)

az enyémmel semmilyen baleset nem történt, egyszerűen nekem róla van megosztva a net kezdettől fogva, így gyakorlatilag ilyenkor végig töltőn van -ráadásul néha még idle játékot is futtatok rajta bekapcsolt kijelzővel, autoclikerrel.... :D - amitől azért tud rendesen melegedni....és sajnos úgy néz ki, hogy a ragasztó nem bírta.

most nagyon nagy dilemmában vagyok, mert nem akarnám elrontani a telefont, de költeni se szeretnék már rá, hiszen megvan az új már 1 hónapja. a kijelző foltos, de ezzel együtt tudok élni. csak a ragasztó használatával nem vagyok tisztában.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26533) Luck Dragon válasza mobilizmo (#26530) üzenetére

Én már 2017.10.08-án már kezdtem belakni. Legalábbis vissza olvasva. :DDD
Nagyon-nagyom az elején.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26534) SteveJobs válasza trebrona (#26512) üzenetére


SteveJobs
őstag

Btw nyitva! A 7.0-ás stock rom telepítés sikerült de ki kapcsolás után,majd bekapcsolás után megint újra indulgat!Nem értem valami hiányzik neki?De például a második telepítés után mármint a 7.0 ra rá engedtem a frissítést ugyanúgy ujra indulgat. :F

(#26535) Nerazim válasza mobilizmo (#26525) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Belevágtam, de egyszerűen nem boldogulok ezzel a Havoc-al. Valami mindig összefo...sa magát vagy egy app áll le állandóan vagy a beállítás. Nem tudom lehet az FW is ludas nálam, most melyik a legfrissebb, mert van ez meg ez is. A Havoc 3.3 nál azt írja, hogy ROM Firmware Required: V10.0.4.0.PDHMIFK kell neki, de attól ez újabb már nem: V10.0.19.0.PDHMIXM ? A romnál azt írja, hogy android 10, akkor ehhez már Gappsból a 10-es kell igaz? Erre még mindig jó a Cosmic Dan Twrp vagy van már tőle jobb, erre is gyanakszom még.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26536) tomazin válasza bepken (#26532) üzenetére


tomazin
veterán

Ezt az autoclickert be lehet egy szekvenciara tanitani? (Magyarul rogziteni, h mit csinalok es ugyanugy csinalja o is)

(#26537) mobilizmo válasza Nerazim (#26535) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mindig a legújabb firmware kell a V10.0.4.....akkor volt a legújabb amikor azt a szöveget írták.
Igen 10-es, ARM64-es gapps kell, én a pico-t ajánlom, mindig azt használom. Ebben a feltétlen szükséges dolgok benne vannak, viszont feleslegesek meg nincsenek. Amire még a google-től szükségem van, azt felteszem az Áruházból. CosmicDan már rég befejezte a fejlesztést, van olyan aki tovább vitte a projectet: RETIRED! No longer supported or being developed. @Giovix92 is now the lead dev, please use his TWRP for full compatibility with modern kernels/ROM's - https://forum.xda-developers.com/mi-a1/development/recovery-twrp-3-3-1-0-tissot-manager-t3976117. Telepítésnél full wipe kell (/system és / data is), majd a ROM flashelés után mindenképpen újraindítom és csak a következő menetben flashelem a többi szükségest. Nekem többször előfordult, hogy ha mindent egy menetben flasheltem fel akkor nem tudott bebootolni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26538) Nerazim válasza mobilizmo (#26537) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor valószínű, hogy a TWRP miatt kaptam mindig piros error feliratot bármit csináltam, mivel ez már egy újabb rom az meg nem támogatta.
Köszi szépen, akkor ezek tudatában teszek még egy próbát :R

Ja mégegy: Én azt hittem ebben a romban már alapból benne van a Moun Kernel, de szomorúan tapasztaltam, hogy sima van csak. Azt is csak simán TWRP alól kell flashelni mondjuk a legújabbat V10.0 Tissot 4.9 Custom-Hybrid?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26539) drdr


drdr
senior tag

Hello,

A Pixel Experience-szel tettem egy kísérletet, úgy néz ki minden működik, kivéve a mobil netet. A telefon működik tudok kezdeményezni hívásokat és fogadni is, de nincs mobilnet.

A "Hozzáférési pontok" listája üres, de hozzá adni sem lehet, azt írja, hogy "A hozzáférési pont nevének beállításai nem elérhetők el ennél a felhasználónál."
("Access Point Name settings are not available for this user")

Egy videót találtam, amiben Nova launchert tettek fel és abban létre lehet hozni új APN-t...., de az sem működik, nem lehet létrehozni APN-t

Van erre valami más fix? Esetleg a sim kártya nem ok?

[ Szerkesztve ]

(#26540) mobilizmo válasza Nerazim (#26538) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen az a jó, egyébként régebben valóban benne volt. Nem egy nagy kunszt külön felflashelni azért.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26541) drdr válasza drdr (#26539) üzenetére


drdr
senior tag

Tárgytalan. Fastboot-ba és recovery-ben mentem (de semmit sem csináltam), majd miután újraindítottam már működik az lte. APN automatikusan bekerült és érdekes módon az a kettő is megjelent, amit manuálisan vettem fel, de nem engedte elmenteni sem....
Rejtély, de megoldódott, tegnap óta nem működött pedig....

(#26542) drdr válasza drdr (#26541) üzenetére


drdr
senior tag

Hát sajnos ez mégsem jó, hol van mobil data hol nincs. Hiába választom ki a preferált típusokat (a lista sem teljes, umts nincs is benne?) Másik kartyával sem működik rendesen (Telenor). Sajnálom, mert nagyon tiszta sallangmentes rom :( .
Ha esetleg valakinek van vele tapasztalata, működne, ne tartsa vissza....

(#26543) Nerazim válasza drdr (#26539) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Milyen rom volt előtte? És most milyet tettél fel rá? Milyen twrp? Milyen fw? Lehet csak fw kellene frissíteni és feltenni a legújabbat.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26544) drdr válasza Nerazim (#26543) üzenetére


drdr
senior tag

Los16 volt. A firmware elvileg benne van, de a legutolsót feltettem.... Twrp is a legutolsó hivatalos....
Kaptam választ az xda-n, nem megfelelő "network source" került a romba, revertálják....

(#26545) Nerazim válasza drdr (#26544) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor a hiba nem az "Ön készülékében van" :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26546) Nerazim


Nerazim
őstag

Na sikerult felraknom a Havoc ot, de vegul csak a 2.9 et ami meg Pie rom. A 3.0 es 3.3 ami mar 10 es rom nalam kicsit bugos volt vmi miatt ezt az xda thread ben is olvastam h pl a hang beallitasnal nem engedett beallitani uj csengohangot.

Ez a 2.9 eddig bejon, full fekete design is lehet neki adni. Beepitett moun kernel 9.0, mukodik a spectrum. Elvileg a K-lapse t is tamogatja viszont nalam ez nem akar mukodni. Ezt tudja a telo amugy? Hogy kell ezt elkepzelni? Van ertelme? Mert eddig egy kernelnel se tudtam elocsalni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26547) raveinT


raveinT
tag

Múlt héten töröltem pár appot amit már szó szerint vagy egy éve meg sem nyitottam, és csodák csodája, mióta (stock) android 9en vagyok, először produkált olyan jó készenléti időt a telefon, mint anno android 7-en.

Eddig ha éjszakára kikapcsoltam a mobilnetet és wifit, akkor is úgy merült tovább a telefon mintha használatban lenne, konstans lejtett az egyenes 9-en. Az appok törlése után viszont kb 2%-ot merült esténként.

Már megörültem, hogy minden szuper, pár napig jó is volt minden, erre jött a májusi security patch, és azóta megint ugyanúgy merül a telefon esténként.

Van bármi tippetek, mi okozhatja ezt? Vagy tényleg patchről patchre változik mit bír a telefon?

(#26548) drdr


drdr
senior tag

Néhány hónapja van egy olyan problémám, hogy ha kihangosítom a telefont, akkor a másik oldalon nem hallanak. LOS16 volt, most PE10 van mindkettőn ez a gond. Arra emlékszem, hogy LOS-on is jó volt, majd egyszer csak már nem hallottak a túl oldalon.

Elvileg felül is van egy mikrofon, ami kihangosításkor működik, jól tudom? Az lehet rossz vagy koszos?

[ Szerkesztve ]

(#26549) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ha már van fent egy új custom rom utána ha esetleg másikat ki akarok próbálni mindig clean flash kell hozzá? Nem akarom, hogy az alkalmazások beállításai elvesszenek csak emiatt.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26550) mobilizmo válasza Nerazim (#26549) üzenetére


mobilizmo
addikt

Meg lehet próbálni csak a /system és /cache wipe-ot. Van rá esély, főleg ha android verzió nem változik, hogy lesznek alkalmazások amik működni fognak, de valószínűleg olyanok is amik nem. Ezeknél egy uninstall/install helyrehozza, csak ugye egyesével kell csinálni. Egyébként nekem a banki appok kivételével (azoknál meg pont jó így), a google felhő mentés teljesen jól működött eddig. Szépen visszapakolgatott mindent adataival együtt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.