Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) HDR123 válasza fluttershy (#25641) üzenetére


HDR123
tag

Ne szold le a skype-ot. Alap funkciókra mindegyik alkalmas, de videó hívásra a legjobb a skype! A legrosszabb a messenger és a viber. Ahol ez az utóbbi kettő szétesik, akadozik, ott folyamatosan megy a skype. Mellesleg nem zabálja az erőforrást és a hálózatot sem.

(#25652) spetya72


spetya72
tag

Sziasztok. Van arra valami egyszerű megoldás hogy a zsebembe nem vegye fel a telefont, és ne legyen folyamatosan segélyhívás?

(#25653) Jabby válasza spetya72 (#25652) üzenetére


Jabby
őstag

Zsebben kijelzővel kifelé fordítva nálam OK.
Testem felé mindenféle alkalmazásokat indít el.

[ Szerkesztve ]

(#25654) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Olyan problémám akadt, hogy az asszony telefonja frissített, majd újraindult és indulásnál az android kér egy "android indulásához szükséges kódot"
Nem tud ilyen kódot.... :(

Nekem is kéri, de én anno ezt be is állítottam, hogy kérje, meg a kódot is megadtam. Ő viszont állítja, hogy ilyet nem tett. Szóval nem is értem, hogy akkor nála miért kéri. Most az a lényeg, hogy nem indul be a telefonja, pedig nagy szükség lenne rá. Tud valaki segíteni benne?

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#25655) trebrona válasza Fr@nkieWilde (#25654) üzenetére


trebrona
nagyúr

A képernyőzár kódját kéri.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25656) Fr@nkieWilde válasza Fr@nkieWilde (#25654) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Igen, meglett közben trebrona, köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#25657) #64315648 válasza spetya72 (#25652) üzenetére


#64315648
törölt tag

Próbáld ki a Proximity Service-t

(#25658) szcsabaa


szcsabaa
csendes tag

Sziasztok!

Olyan probléma lenne az én MI A1-es telefonommal hogy pár másodpercre vízbe ejtettem , ettől elindult rajta egy bootloop ami kb fél-egy óráig ment aztán leállt. Aztán ahogy hazaértem hagytam egy napig kiszáradni.

Azóta ha bekapcsolom a telefont minden rendben működik egészen addig amíg nem zárom le a képernyőt vagy magától zár le, mert utána már az érintőkijelző és az alsó gombok nem reagálnak semmire viszont ha újraindítom a telefont akkor megint jó minden az első lezárásig. A kijelző képet továbbra is ad , ujlenyomattal fel is tudom oldani csak érintésre nem reagál.

Elvittem egy szervízbe, ott nem tudtak mit kezdeni vele, max kijelzőcsere de ha az rossz lenne akkor nem csak a képernyő lezárása után kellene jelentkeznie a problémának.
Ezután MiFlash-el ráraktam a legújabb , majd egy régebbi gyári romot is de a probléma ugyan úgy megmaradt. Itt már úgy voltam vele, úgyis mindegy akkor rárakok custom romot, itt viszont már megakadtam mert amikor bootolom a TWRP-t akkor az elindul a telefonon viszont ott valamiért szintén nem működik az érintőképernyő így nem tudom feltenni a romot.

Valakinek esetleg van valmi ötlelte vagy dobhatom az egészet a kukába?

(#25659) Victoryus94 válasza szcsabaa (#25658) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem akarok kötekedni, de ezt nem tudom felfogni, hogy ha egyértelmű hogy hardveres gond van, minek kell a szoftvert b@szogatni.

Melyik szervizbe vitted? (ha a hardveres hiba oka meglenne, akkor tudnád használni, anélkül kár vele szenvedni)

[ Szerkesztve ]

(#25660) szcsabaa


szcsabaa
csendes tag

Egy helyi szervizbe adtam be , ott is azt mondták hogy szerintük szoftveres probléma lehet , ha kicseréli az érintő kijelzőt akkor se lesz biztosan jó.

(#25661) ledger


ledger
tag

Sziasztok !
Nem tudok rájönni, hogy kell egy jpg fájlt kitenni a kezdő képernyőre ,ikonként ,hogy csak rányomok és megnyitja, ne kelljen keresgélnem a fotók közt.

segítséget előre is köszönöm.

(#25662) darvinya válasza ledger (#25661) üzenetére


darvinya
titán

Pl: letölt Total Commander app-kikeres kép-hossza rányomva-ikon létrehozása kezdőképernyőn-megnyitó app kiválasztása

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25663) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Aki MIUI-t használ annál működik a deep sleep? Nálam valamiért nem vagy csak pár percet megy mélyalvásba. Próbáltam kideríteni appal is, hogy mi okozhatja, de nem lettem okosabb. Az alvó mód be van kapcsolva. Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25664) kokokka válasza Nerazim (#25663) üzenetére


kokokka
őstag

Tedd fel az AccuBatteryPro-t. Az megmutat mindent. Nekem a legfrissebb gyári rendszerem van és mint láthatod, teljesen jó a DS is.

(#25665) Nerazim válasza kokokka (#25664) üzenetére


Nerazim
őstag

Nekem is az van fent csak nem a pro hanem a sima. Most így áll a helyzet:

De reggel se szokott sokkal több lenni mikor megnézem. Mit tudok még megnézni ezzel az alkalmazással?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25666) kokokka válasza Nerazim (#25665) üzenetére


kokokka
őstag

Nagyon sok mindent monitoroz, de csak eredményeket kaphatsz tőle, beállításokat nem. Van erre egy külön program, azzal te magad tudod DS-be tenni, én is használtam míg az a fos Umidigi-m volt.

Deep Sleep Battery Saver

Ebben van pár lehetőség, de már nem nagyon emlékszem rá. Tedd fel hátha segít!

(#25667) Fall-N


Fall-N
veterán

Új érdekes hiba jött elő. Nincs média hang sehol sem csak fülhallgatón. Az az érdekes hogy FR sem segített, meg a tárcsázóba beírt *#*#64663#*#* szerviz menüben az erősítő teszt alatt működik a hang, a hangszórónál pedig nem. :((( Valaki találkozott már ilyen hibával?

Egyszer már előjött ez a hiba, de akkor valahogy megoldódott. Jól gondolom, hogy valami alkalmazás csinálhatja a bajt vagy valamilyen rendszeralkalmazás?

[ Szerkesztve ]

(#25668) Viktor0610 válasza Fall-N (#25667) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a teszt alatt sem jó, FR után sem, az szerintem hardveres gond.

Samsung Galaxy A54

(#25669) Fall-N válasza Viktor0610 (#25668) üzenetére


Fall-N
veterán

Arra gyanakodnék én is, de a Receiver test alatt ad ki hangot az a vicc. Még ahogy írtam egyszer csinálta már és pár újraindítás után helyrejött, de most nem akar.

(#25670) Fall-N válasza Fall-N (#25669) üzenetére


Fall-N
veterán

Sikerült megoldani. Feltetelrpítettem egy volume booster programot és kapott bypasst a hangszóró. Először recsegett szoftveresen utána helyre jött.

(#25671) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv újra!
Sajnos meg kell váljak a MIUI -tól, mert nem megy el deep sleepbe vagyis csak nagyon elenyészően. Amit kinéztem az a HAVOC OS. Ugye most nekem most Oreo alapú romom + firmware van a telón, hozzá Cosmic Dan 3.2.3 twrp 2.5. Hogy tudnám rárakni a HAVOC -ot? Gondolom az úgy nem műküdik, hogy twrp alól full wipe után csak felpakolom igaz?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25672) tamas0721 válasza hzx0 (#25635) üzenetére


tamas0721
tag

Szia!
Teljesen egyetértek veled.
Nálam is tökéletesen működik a GPS ,én csak a sygicet használtam....

(#25673) mobilizmo válasza Nerazim (#25671) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem működne így is csak a firmware flashelésre is figyelj. Egyébként xda-n is ezt írják. Azt kell még eldöntened, hogy treble vagy nontreble ROM-ot akarsz. Az utóbbiból elég régen jött ki új build, a terble viszont más partíciókat használ ezért más a telepítése.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25674) Nerazim válasza HoaryFox (#25445) üzenetére


Nerazim
őstag

Üdv!
Úgy néz ki (bugreport alapján) nálam is előjött 7000000.ssusb probléma és ezért nem megy mélyalvásba. Te találtál valami leírást arról, hogy lehet az USB-OTG -t kikapcsolni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25675) HoaryFox válasza Nerazim (#25674) üzenetére


HoaryFox
őstag

Root-tal belepiszkálva valamelyik config fájlba lehet kikapcsolni. Beírod Google-ba, asszem valami XDA-s topik volt.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25676) Nerazim válasza HoaryFox (#25675) üzenetére


Nerazim
őstag

Most RR alatt kikacsoltam mindent ami usb -val kapcsolatos, így jónak tűnik. Esetleg akinek gyorsabban merül az akksija és nem megy mélyalvásba annak ajánlom figyelmébe ezt a logout írást. Elég hasznos. (nem ez a telefon, de az most mindegy, rá kell keresni erre: nem alszik).

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25677) Adamis


Adamis
őstag

(#25678) raveinT válasza Adamis (#25677) üzenetére


raveinT
tag

A "nincs gps" problémámra sajnos ez se hozott javítást

(#25679) Jabby válasza raveinT (#25678) üzenetére


Jabby
őstag

S a halk hangszóróra?

(#25680) Fall-N válasza Jabby (#25679) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha tippelnek kéne nem javít semmit csak behúzták a Google hotfixet a ROM alá és kész. Régóta ez megy, se új funkció sem kritikusabb hibák javítása nincs. Sajnos már kifutó az A1, így szerintem így marad.

[ Szerkesztve ]

(#25681) Ispy


Ispy
veterán

Mostanában sokan panaszkodnak hogy a sim2-ben lévő kártyán nem érnek el, nem csöng ki, csak simán megszakad egy idő után. Ez telefon gebasz lehet vagy sim? Térerőm van rendesen az ikon szerint.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25682) HoaryFox válasza Ispy (#25681) üzenetére


HoaryFox
őstag

Szerintem a legegyszerűbb, ha egy időre megcseréled a két SIM-et vagy a problémásat átteszed másik készülékbe és úgy is kipróbálod.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25683) Ispy válasza HoaryFox (#25682) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor először felcserélem a 2 simet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25684) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
USB portot cserélt már itt valaki? Érdekelne, hogy honnan vette, illetve utána minden klappolt-e vele?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25685) Jabby válasza Fall-N (#25680) üzenetére


Jabby
őstag

Akkor még maradok a 8.1-en, s a tavaly novemberi biztonsági frissítésen :(((

(#25686) Aurig@ válasza Jabby (#25685) üzenetére


Aurig@
őstag

+1

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25687) sekli válasza Nerazim (#25684) üzenetére


sekli
addikt

Ebayről. Minden ok, csak nehez volt szétszedni.

(#25688) #56474624


#56474624
törölt tag

Nem tudom, pontosan melyik frissítés óta, de mostanában végre pontosan kapom az értesítéseket az email-jeimről. :C

[ Szerkesztve ]

(#25689) raveinT válasza Jabby (#25679) üzenetére


raveinT
tag

Sajnos az is halk maradt, legalábbis nálam.

(#25690) Fr@nkieWilde válasza Jabby (#25685) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Valóban akkortájt kezdett el rossz irányba menni a dolog. Én is visszacsinálnám, ha tudnám.
Nem eladó a telefonod? :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#25691) fluttershy


fluttershy
tag

[link]
Hamarosan várható (ma vagy holnap) újra los official ota

(#25692) Thumas


Thumas
tag

Sziasztok, egy ideje nem követtem a mi1a topicot, mert semmi gondom nem volt a telefonnal. Viszont utóbbi időben Waze használatával sok gond van. Nehezen kap jelet aztán menetközben többször szétkapcsol. Az alkalmazás minősége romlott vagy esetleg más is tapasztalt ilyet? Google mapsot általában csak gyalogos közlekedéshez használok, annál a tempónál nem volt gond.

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#25693) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok,

megkopott kicsit a bekapcsolo gomb az oldalan a telefonnak, minden 3-4. nyomast erzekel csak, van hogy azt viszont duplan. Cserelt mar ilyet valaki, megeri egyaltalan? Ha igen, alkatreszt honnan erdemes hozza szerezni?

Ezen kivul semmi baja a telefonnak meg mindig, ez viszont elegge zavaro.

[ Szerkesztve ]

(#25694) tt124307 válasza mttssz (#25693) üzenetére


tt124307
tag

Én már kétszer cseréltem. Ha a telefont sikerül szétszedned (hátlapot leszedned) onnan nem nagy ügy a gombsor cseréje. Kintről fillérekből megvan (legutóbb 300 forint körül rendeltem aliról), de az bizonytalan, lehet 2 hónap is a szállítás. Itthon is lehet raktárról venni, azt hiszem 1100 forintért vettem pár hete, viszont azt aznap délután be tudtam tenni.

(#25695) raveinT válasza Thumas (#25692) üzenetére


raveinT
tag

A waze több embernél ugyanazt csinálja, mint amit most leírtál, sajnos nálam is. Nekem egyébként a googlemaps is össze vissza tájol, még gyalogosan is, szóval szerintem nem a waze, hanem valamelyik system update a ludas. Van aki a Waze törlésére azt mondja, megoldja a problémát, de nálam nem hozott javulást az sem.

(#25696) mttssz válasza tt124307 (#25694) üzenetére


mttssz
senior tag

Amit itthonrol vettel, azt pontosan hol?

(#25697) Thumas válasza raveinT (#25695) üzenetére


Thumas
tag

Köszönöm. Akkor remélem jön valami update.

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#25698) tt124307 válasza mttssz (#25696) üzenetére


tt124307
tag

notebook-alkatresz.hu
[link]
Ahogy látom, most éppen nincs raktáron nekik, de rendelésre másfél hét alatt ígérik. A neten érdemes rákeresni, máshol esetleg lehet raktáron hasonló árban.

[ Szerkesztve ]

(#25699) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Nem tudom mennyire lehet hinni az xda-s postoknaknak, de elkezdtèk bombázni a Xiaomit az Android 10 update-el kapcsolatban.link

(#25700) Viktor0610 válasza Baloo27 (#25699) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:Y
Az igen!

(Ha igaz, persze. ;) )

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.