Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) mobilizmo válasza Nerazim (#26598) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kérdés, hogy az adott rendszernél jól működik-e az OTA. Én mindig twrp-vel flasheltem inkább, időben nem sokkal több és legalább biztos jó.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26602) bepken válasza Adamis (#26592) üzenetére


bepken
veterán

közben lehet, hogy sztornó az egész... kivettem a tokból és akkor láttam meg, hogy szó szerint pörög a telefon a hátán, magyarán az aksi nyomja ki a kijelzőt, illetve a hátlap is púpos.

olyan aksit tudtok esetleg javasolni, amivel még vagy 1-2 évig kihúzná újabb púposodás nélkül? illetve mennyire nehéz azt cserélni? mert most már lassan mindent IS cserélnem kellene benne :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26603) Adamis válasza bepken (#26602) üzenetére


Adamis
őstag

Azannya.. :O Valaki linkelt akksit kb egy hónapja itt..

(#26604) Helios válasza Adamis (#26603) üzenetére


Helios
csendes tag

#26485 (fluttershy)

Én legutóbb - miután befürödtem egy eredetinek hazudott de valójában gagyi utángyártottal - inkább neves utángyártottat vettem az Aliexpressről. Nekem nagyon bevált, ugyanazt tudja, mint az eredeti. Egyetlen hátránya, hogy jelenleg 1,5 - 2 hónap mire ideér.

Szerelni nem nagy cucc (ha van egy-két műanyag szerszámod, amit pl. Aliexpress rendelésnél kapsz is mellé). Van róla pár videó, az sokat segít.

(#26605) bepken válasza Helios (#26604) üzenetére


bepken
veterán

köszi az infó! viszont összezavarodtam....most melyik aksit kell keresnem? BN31 vagy BM22?

azt néztem egyébként, hogy 4-5ropi itthon is, szóval lehet, hogy itthonról rendelek valami olcsó utángyártottat

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26606) Helios válasza bepken (#26605) üzenetére


Helios
csendes tag

BN31

Nekem az olcsó utángyártott végül drága lett (pedig gyáriként hirdették): max 96%-ig lehetett tölteni, és kevesebb ideig bírta, mint a két éves gyári akku amit lecseréltem. Így vennem kellett helyette újat.

(#26607) HDR123


HDR123
tag

Sziasztok,

Vacilálok a rootoláson. Ezzel kapcsolatban van több kérdésem is.
-Gyári OS-t lehet rootolni? (nem akarom újra rakni az appokat)
-Lehet bizonyos appok elöl elrejteni a rootolást? (pl.: netbank tud majd működni?)
-OS frissítést hogyan oldjátok meg a gyári rendszeren? (mert OTA már nem fog működni)

(#26608) mobilizmo válasza HDR123 (#26607) üzenetére


mobilizmo
addikt

-Szerintem nem úszod meg az appok újratelepítését. Nem tudok olyan root-ról az A1-hez amihez nem kellene a bootloader-t nyitni, az meg radíroz.
-Lehet, nekem is működik kettő is. De igazság szerint ennél bonyolultabb ez a kérdés, hogy ennyivel elintézhető lenne teljes körűen. Nézz át a Magisk topikba, ott Crok nagyon részletesen kitárgyalja ezt a témát.
-Rendszeresen letölthető a gyári frissítés flashelhető változata is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26609) Adamis válasza tlac (#26593) üzenetére


Adamis
őstag

A Plus ROM-hoz csináltam egy ilyet, aki sima PE-ROM-ot használ, megmondhatja, hogy mi nincs benne abban..

(#26610) tlac válasza Adamis (#26609) üzenetére


tlac
nagyúr

wow köszi
ennyi időt egyáltalán nem vártam volna el, hogy rászánj

egyébként mennyire stabil a cucc? tapasztaltál hibákat? gyors merülést? misztikus dolgokat?

(#26611) Nerazim válasza Adamis (#26609) üzenetére


Nerazim
őstag

Üdv!
Nálad az értesítő led villog, ha Viberen jön üzenet?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26612) HDR123 válasza mobilizmo (#26608) üzenetére


HDR123
tag

Köszi, akkor még hagyom.
200 app telepítéséhez és beállításohoz az elkövetkezendő fél évben nincs kedvem.

(#26613) Adamis válasza tlac (#26610) üzenetére


Adamis
őstag

Hát, annyit vettem eddig észre, hogy a fényképezőben (Gcam) amikor módot váltok, akkor valamiért néha annyira megterheli a cuccot, hogy újraindul. De ez nagyritka.. :) (nem volt amúgy sok idő.. ;) )

@Nerazim: nincs Viberem.. :(

[ Szerkesztve ]

(#26614) mobilizmo válasza HDR123 (#26612) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem működött a google felhő megoldása.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26615) Adamis válasza HDR123 (#26612) üzenetére


Adamis
őstag

Nem sok az.. gyalulás előtt egy biztonsági mentés a drive-ra, gyalulás után bejelentkezés és a mentett állapot visszatöltése. Playről leszedi a cuccokat, drive-ról a beállitásokat. Ott kell hagyni fél órára, minden automatikusan megy! ;)

(#26616) Dzsiibacsi


Dzsiibacsi
újonc

Sziasztok!
Tegnap óta nem bootol fel a telóm rendesen, csak a logo jön fel. Az már több, mint furcsa, hogy 2 év gari után 2év+15.napon történt ez. Fastboot kép bejön, de nem látja a PC USB-n. Volume up + bekpacs gombbal feljön a menü, ott tudom csak kikapcsolni. Eddigiek alapján SW hibának tűnik. Tudtok ajánlani valakit (szervízt pl.) Budapest belvárosban v 11 kerület körül, aki le tudja menteni róla az adatokat és újra tud életet lehelni bele? Előre is köszi! G

(#26617) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Hogy lehet letiltani a havi szoftverfrissítést?

Köszönöm előre is

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26618) Aurig@ válasza Fr@nkieWilde (#26617) üzenetére


Aurig@
őstag

Fejlesztői beállítások, automatikus frissítések kikapcsolása.
Én a fiamnak adtam, még mindig Oreo 8.1-en van. Hibátlan.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26619) Fr@nkieWilde válasza Aurig@ (#26618) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm, meg is csináltam.

Nem eladó?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26620) tlac válasza Dzsiibacsi (#26616) üzenetére


tlac
nagyúr

fastboot-on mit próbáltál?

ha gyári rendszer van rajta és nem csináltál róla mentést google cloud-ba, akkor valószínűleg buktad az adatokat

(#26621) Aurig@ válasza Fr@nkieWilde (#26619) üzenetére


Aurig@
őstag

Szereti a fiam nagyon!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26622) Adamis


Adamis
őstag

Gyors kérdés: másnak is előfordult már, hogy hívás közben egyszer csak megszakad? Néha az sms-t sem akarja elküldeni.. Asszonypajtás mobilja, minden gyári, legfrissebb rendszer, de már régebben csinálja. Ebből arra következtetek, hogy valószínű hardveres a gond. Még nem tettem át a másik slot-ba a kártyát - ez lesz az első, amint megkaparintom.. :D

(#26623) TFSi válasza Adamis (#26622) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, ilyenkor érdemes egy hard reset kivitelezése. Nálam ez vált be, hiába állitgattam a carrier módot stb.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26624) Adamis válasza Adamis (#26622) üzenetére


Adamis
őstag

Áttettem a másik kártyahelyre, kíváncsi leszek, hogy most is csinálja-e. Az sms-nél meg kiderült, hogy be volt kapcsolva a csevegés funkció - netre várt a program (bár volt net :F ) - ezért nem küldte el..

(#26625) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Megint segítségre lenne szükségem.
Random dolgokat művel a telefonom.

Úgy vettem észre most a legutolsó frissítés óta, hogy telefonálás közben nem jön be egy másik hívás, ha pont akkor keresnek, hanem csak jön egy sms, hogy volt egy nem fogadott hívásom ettől meg ettől a személytől. Hogy tudom beállítani, hogy ha akarom, akkor ismét fogadhassam a hívást telefonálás közben is. Anno kis pittyegő hanggal jelezte a telefon a hangszóróban, ha jött egy hívás telefonálás közben. Most ez nincs.

A többi probléma is a hanggal kapcsolatosak:
Hol rezeg/hol nem és hol van hangja hol nem az üzeneteknek. Miért van ez? Miközben nincs levéve a hang a készüléken. És igaz ez telefonálás közbenre is, anno mindig jelzett email/messenger/viber/sms érkezésekor. Most meg mikor milyenje van. Erre valaki?

Ráadásul a legutolsó frissítés óta az ébresztő csak rezgőn volt, nem értem miért. Hozzá nem nyúltam, még jó, hogy felébredtem reggel. De volt, hogy csörgött is, de nem értem, hisz nem szoktam állítgatni a hangerejét sosem.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26626) Adamis


Adamis
őstag

PE+ rom-ban a Gcam eléggé sokszor annyira befagy, hogy a telefont is újraindítja. Ráadásul elég gyorsan is merül a teló. Egyik -másik problémára ötlet?

(#26627) mobilizmo válasza Fr@nkieWilde (#26625) üzenetére


mobilizmo
addikt

Annyit szeretnék jelezni, hogy nem azért nem szólok hozzá mert nem foglalkozom a topikkal. A gyári rendszerrel nem tudok mit kezdeni. Nagyjából annyit tudnék ajánlani, hogy próbálj ki egy custom ROM-ot. Ezt már sokszor, már több, mint egy évvel ezelőtt is megtettem és népharag lett belőle.
Ja és még van az FR, mint lehetőség.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26628) mobilizmo válasza Adamis (#26626) üzenetére


mobilizmo
addikt

Gcam, nem biztos, hogy a rom hibája, még akkor sem, ha ugyanez másik rom-al jól ment. Nagyon sok gcam van, én kipróbálnék másikat.
Merülés, hát tudomásul kell venni, hogy a gyári rom van a legjobban optimalizálva erre (legfeljebb vannak kivételek). Esetleg annyit lehet próbálni, ha eddig nem tetted meg, hogy keresel rá egy másik kernelt és valami kernel managert (spectrum pl.) hátha azzal tudsz javítani ezen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26629) Adamis


Adamis
őstag

Akkor egy újabb kérdés: nem világos, hogy hogyan is kell visszaállítani full gyárira a telót. Miflash és gyári rom kombó? Elég ennyi?

(#26630) trebrona válasza Adamis (#26629) üzenetére


trebrona
nagyúr

Elég.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26631) Fr@nkieWilde válasza mobilizmo (#26627) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Annyira nem lényeges a dolog, hogy factory-t vagy ROM-ot telepítsek. Csak bosszant, unom már a frissítéseket, mindig valamit elvesznek, elrontanak, szerettem ezt a telefont, még mindig szeretném, ha nem úgy bánnának vele, ahogy bánnak. Elkeserítő. főleg, hogy elég kényes vagyok mobil fronton. És ha most megint váltanom kellene másikra, nem tudom mi lenne a következő. :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26632) TFSi válasza Fr@nkieWilde (#26631) üzenetére


TFSi
őstag

Mondjuk egy Redmi Note 8 Pro, vagy Mi 9T. Best buy mindkettő.
Egyébként nekem túlnyomórészt pozitív tapasztalataim voltak az A1-gyel.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26633) Fr@nkieWilde válasza TFSi (#26632) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Én is szerettem, míg a 9re nem frissített.
Én nem szeretem a Xiaomi telefonokat, sőt a mókolt droidot sem, kizárólag stock dorid jöhet szóba, ez eléggé leszűkíti a kört, plusz van még pár elvárás :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26634) TFSi válasza Fr@nkieWilde (#26633) üzenetére


TFSi
őstag

Akkor Nokia. A MIUI alapú droid a kevésbé mókoltak közé tartozik. Elvileg.. Esetleg A3, de eleg csehül bánnak azzal is.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26635) Fr@nkieWilde válasza TFSi (#26634) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Vagy Motorola, esetleg Asus, ott minimális a belepiszkálás. A3 nem játszik, nem bővíthető... Mondom sok az elvárásom telefon téren :)
MIUI szörnyű nehézkes... hibás számomra.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26636) Adamis válasza Fr@nkieWilde (#26633) üzenetére


Adamis
őstag

Realme 6 a kiszemelt - pontosan a stock-droid közeli állapot miatt

(#26637) mobilizmo válasza Fr@nkieWilde (#26633) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nyilván a custom ROM-ok is jellemzően stock droid közeliek. És őszintén a mókolt nem jó kifejezés ezekre. Ez nekem a megfelelő tudás, ismeretek nélkül és/vagy hanyagul összedobált munkának a szinonimája (lásd még összegányolt). Ezekre a custom és a legtöbb gyári (MIUI és társai is, pedig én sem szeretem ezeket) ROM-ra ez egyáltalán nem igaz. A legtöbbnél komoly fejlesztő munka van a háttérben.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26638) Fr@nkieWilde válasza Adamis (#26636) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Még tartok a márkától, bár azt mondják ő lesz az új Xiaomi. Mert Saomiéknál is kezdenek idióta árakat diktálni.

@ mobilizmo:
Valóban nem a legjobb kifejezés,de sajnos azok sem mennek hiba nélkül, sokszor ütközések vannak és nem megy ez/az/amaz. Ezek a rendszerek inkább egy-egy szűk réteget (kísérletező kedvű) réteget céloznak meg. Én nem tartozom közéjük, be akarom kapcsolni és használni, mindezt úgy, hogy szerintem jogosan elvárom, ha valamit hardveresen tud, akkor működjön is, jah és lehetőleg később se rontsák el.
Napi 8,5 óra munka, 3 óra utazás, 1,5 éves gyerek, az asszony, a háztartás és a kocsi mellett erre már nincs időm és affinitásom sem.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26639) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Érdekes, valahol úgy olvastam az A3 nem bővíthető memóriájú, ezért lemondtam róla, most meg az egyik eladó írja, hogy 256Gb-ig bővíthető. :W De lehet nem is baj, mert az Xiaomi droid one fronton sok a panasz a gps-re, nekem meg a waze-nek is alapnak kell lennie

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26640) mobilizmo válasza Fr@nkieWilde (#26638) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hiba nélkül semmi nem megy, csak az nem hibázik ami nem megy. Elég régóta használok custom ROM-kat, idestova már ez az 5. saját telefonom (családi körben másokét is menedzseltem) és az a tapasztalat, hogy a nagyon nagy többségnél, ezeknél is így működik. Miután feltelepítetted, bekapcsolod és használod. Annyi eltérés lehet, hogy ha van kedved akkor valószínűleg sokkal jobban tudod kedvedre alakítani, ezzel el lehet tölteni egy kis időt, de nem kötelező.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26641) Nerazim


Nerazim
őstag

PORT ROM MIUI 12

Még nem próbáltam, de kacérkodok vele... ;]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26642) Adamis


Adamis
őstag

Meglepetésként ért, hogy a Lineage OS 17 official-re váltott az elmúlt napokban, így tettem vele egy próbát. Nos, meg kell mondjam, jobban tetszik eddig, mint a PE+ rom. Stabilabbnak érzem, kevésbé merül. Tesztelgetem pár napig, de szerintem marad.. :)

(#26643) Nerazim válasza Adamis (#26642) üzenetére


Nerazim
őstag

Ehhez jo a Giovix fele Twrp v fel kell rakni a sajatjat hozza?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26644) Adamis válasza Nerazim (#26643) üzenetére


Adamis
őstag

Én a Giovix-félével tettem fel

(#26645) Nerazim válasza Adamis (#26644) üzenetére


Nerazim
őstag

Szup, akkor lehet teszek egy probat vele. Koszi.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26646) Adamis


Adamis
őstag

Még várok pár napot vele, de nagyon úgy néz ki, hogy ez is merül nagyon.. hátha beáll az akksi, de eddig nem olyan jó, mint elsőre tűnt..

(#26647) Adamis válasza Adamis (#26646) üzenetére


Adamis
őstag

Ez a nagyon abban nyilvánult meg tegnapról mára, hogy éjszaka merült 20%-ot.. Az sok.. :(

(#26648) Nerazim válasza Adamis (#26647) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez nálam is váló ok :) Ha sokat merül éjszaka kikapcsolt wifi és net mellett (én ki szoktam kapcsolni) akkor rövid úton megszabadulok tőle. Nálam újra és újra visszakerül a Syberia rom, ami igaz nem mai és Pie alapú, de sok hasznos dolog van benne (hívásrögzítés, wakelock blocker) viszont nem mai már, de ez engem nem zavart. Az új 10-es romból én javaslom a Carbon romot ha esetleg még nem próbáltad, úgy vettem észre, hogy ez nem merül annyira talán.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26649) Adamis válasza Nerazim (#26648) üzenetére


Adamis
őstag

Már jön le a gyári rom, de kipróbálom a Moun Kernelt, hátha javít..

(#26650) Nerazim válasza Adamis (#26649) üzenetére


Nerazim
őstag

Gyári Pie alá akarsz Moun kernelt tenni? Szerintem az csak gyári Oreo alá lehet tenni úgy emlékszem. Én kernel cserénél nem sok változást éreztem, szvsz nem csak a kernel okozza a gyors merülést.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.