Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Viktor0610 válasza kodoboy (#6000) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bekapcsoló gomb hosszan. :)

Hangerő felfelé + bekapcsoló gomb a recovery. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6002) kodoboy válasza Viktor0610 (#6001) üzenetére


kodoboy
tag

:R

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#6003) kelzsoca


kelzsoca
félisten

B.U.É.K. mindenkinek! :)

Pár gondolat az Oreo-val kapcsolatban:

- Főverzió frissítésnél mindenképpen érdemes factory resettel indítani, és aztán újra "belakni" a készüléket.
- Amennyiben rászántuk magunkat a factory reset-re, lehetőleg ne backupból állítsunk vissza alkalmazásokat, a tiszta telepítés így lesz teljes.
- Mivel a rendszer friss, és a főverziók terjedése Android esetén nagyon lassú, a legtöbb alkalmazás még nem kompatibilis vele, ez akár a népszerű alkalmazásokra is igaz.
- Amennyiben egy korábbi funkció nem, vagy nem úgy működik ahogy korábban, győződjünk meg arról hogy biztos nem nálunk van -e a hiba, illetve vegyük figyelembe hogy főverzió frissítésnél új dolgok érkezhetnek, és régi, jól bevált funkciók kerülhetnek kivezetésre.
- Hibátlan rendszer nincs, főképp nem az első kiadott verzió, célszerű várni a frissítéssel, vagy a következő frissítésig megbarátkozni a helyzettel.

https://vertigostore.eu

(#6004) judas13 válasza kodoboy (#6000) üzenetére


judas13
addikt

6000-ik hsz hoppácska pont ránéztem
😀
.............

Állítólag kikapcsolva oreon nem ébreszt írták máshol....mondjuk én úgy sosem használom..de sanszos ha igaz akkor update majd javítja.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#6005) Luck Dragon válasza kelzsoca (#6003) üzenetére

Most egy láma kérdést tennék fel, mert nem vagyok nagy szakértő ezen a téren factory reset az hogyan történik? :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6006) Akos93 válasza kmarkk22 (#5974) üzenetére


Akos93
tag

Ezt én is tapasztalom, most itt topic olvasgatas kozben.

(#6007) eclipse19


eclipse19
senior tag

Az akku fogyasztás statisztika is egyértelműen bugos.
Nekem is a Bluetooth a legnagyobb fogyasztó, ráadásul úgy, hogy egyáltalán be sem volt kapcsolva a frissítés óta. WTF?

Túl sok hiba van egyelőre ebben az Oreoban, ráadásul számos hasznos szolgáltatás (remélhatőleg csak átmenetileg) eltűnt.
Szerintem aki még nem frisített, ne erőltesse, jobban jár ha megvárja az első bugfix frissítést.

Persze mindenki maga dönt és a kíváncsiság is nagy úr, de én már bánom, hogy nem vártam meg (legalább az első) hibajavító patch-et.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#6008) József720


József720
csendes tag

B.U.É.K. nektek! :)

Most olvasom, hogy nem a menüből kellet volna visszaállítani az alkalmazásokat, de én már így csináltam.
Mivel már felment az oreo gondolom így már nem bírom korrigálni a jó módszerrel a tiszta telepítést?
Amúgy így is jó csak nem tudtam, hogy ezt másképp is lehet.

(#6009) fateless válasza Fid121 (#5983) üzenetére


fateless
veterán

Ilyen kis fogyasztással nem találkoztam.
Nekem max 4 óra SoT van egy töltéssel teljesen belakva (tudom, te a BT-ra gondoltál)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6010) kodoboy


kodoboy
tag

Észrevétel!

Recoveryből reset megtörtént! Telefont beállítottam az alapdolgok tekintetében, lefrissítette az alkalmazsokat stb.

Észrevettem, hogy a főképernyőn hosszú nyomás után előjövő menünél amikor a háttérkép választása ikonra kattintok, akkor az keresztbe becsíkozódik. Akkor is ez történik, amikor a háttérképmegnyitásnak az alapértelmezett programját választom ki! Ez valami bug lehet, nugáton nem volt!

Üdv
Attla

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#6011) Victoryus94 válasza Fid121 (#5983) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem is ilyen!
BT-t kikapcsoltam, miután 28%-ot írt.... most már 35%-nál jár. :D

Éjszaka ("üresjárat")+játék+viber+messenger....

--------------
Más: Hill Climb Racing 2-nél grafikai hibáim lettek. Olyasmi, mint PC-n a vga driver hiba okoz... néha színes csíkok, négyzetek jelennek meg, de alig 2-3 fps erejéig.
Más játéknál nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#6012) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#6005) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Fogaskerék>rendszer>visszaállítás>gyári adatok visszaállítása>telefon visszaállítása>kódot betapiz....

(#6013) solor


solor
tag

Nem play-ból letöltött alkalmazások telepitését hol kell engedélyezni oreo-n?

(#6014) Viktor0610 válasza solor (#6013) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam a Chrome-ból letöltöttnél rákérdezett az első telepítés előtt.

Egyébként Beállítások - Alkalmazások és értesítések - Különleges alkalmazás-hozzáférés - Ismretlen alkalmazások telepítése. Itt app-szinten tudod beállítani, melyikből lehet és melyikből nem APK-t telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6015) Csorbi


Csorbi
addikt

Használta valaki Nougat alatt a macskás easter egg-et? :D
Oreo alatt megmarad vagy megy a levesbe? Asszony telefonján van és nem akar megválni a macskáktól :D

(#6016) Viktor0610 válasza Csorbi (#6015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár én kikapcsoltam korábban a cicákat, de most nem tudom előhozni Oreon, tehát gyanúm szerint ment a levesbe. Pedig tök sok cica volt már... :( :D

Samsung Galaxy A54

(#6017) solor válasza Viktor0610 (#6014) üzenetére


solor
tag

Solid Explorerből akartam telepiteni, de nem mutatja a listán. ES File Explorernél felajánlotta, engedélyeztem, és müködik az apk telepitése.

(#6018) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#6012) üzenetére

Ja hogy ez az! Jó mert én így csináltam, csak nem tudtam hogy ez az. Nálam ez csak sima HR. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6019) Viktor0610 válasza solor (#6017) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A listát nem néztem, de elindítottam egy telepítést a Solid Explorerből, majd rákérdezett, hogy engedélyezem-e innen a telepítést. :)

Samsung Galaxy A54

(#6020) kelzsoca válasza József720 (#6008) üzenetére


kelzsoca
félisten

Erősen ajánlott egy factory reset (gyári beállítások visszaállítása) de ha nincs probléma, akkor nem feltétlenül kell megcsinálni. :)

https://vertigostore.eu

(#6021) solor válasza Viktor0610 (#6019) üzenetére


solor
tag

Kösz, hogy kiprobáltad. Nálam csak annyit ír a SE, hogy "hiba", pedig megvettem. Mindegy, egyelőre maradok az ESFE - nél...

(#6022) Viktor0610 válasza solor (#6021) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mondjuk, én újratelepítettem a Solid Explorert az Oreo frissítés óta (ZIP-fájlt nem tudott kitömöríteni -WTF? :((( ), meg benne vagyok a béta-programban is.
Próbáld meg ezeket. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6023) petipetya válasza Viktor0610 (#6022) üzenetére


petipetya
nagyúr

"meg benne vagyok a béta-programban is"

A frissítés OTA mi is. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6024) rhen válasza petipetya (#6023) üzenetére


rhen
senior tag

Vicces, de igaz. Ennek a ROM-nak van még baja elég.
Szerintem azért lett csak kiadva, hogy meglegyen az ígéret, nem azért mert kész.

(#6025) Fid121 válasza fateless (#6009) üzenetére


Fid121
csendes tag

Hát csak egy kisfelbontású 10 órás youtube videot futattam egy ideig, hogy kínozzam az akksit. Ilyenekkel lehet csalni az SoT-t :)

(#6026) Viktor0610 válasza petipetya (#6023) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Solid Explorerre gondoltam. :D

Samsung Galaxy A54

(#6027) fateless válasza Fid121 (#6025) üzenetére


fateless
veterán

Így már értem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6028) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Érdekes. Nekem ~13 órája van fent az Oreo, factory reset nélkül, és eddig nincs semmilyen bugom.

De hogy igazából semmi, de semmi újdonságot nem kaptunk, az meglepő. Nem hiszem el, hogy egy sort nem lehet bebiggyeszteni a build.prop-ba a camera2 API-ért, meg 5 percet rászánni arra, hogy összedobjanak egy FM rádió alkalmazást... :U

De hát türelem tornaterem :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#6029) Ricardo válasza HoaryFox (#6028) üzenetére


Ricardo
félisten

"De hogy igazából semmi, de semmi újdonságot nem kaptunk, az meglepő. Nem hiszem el,"

Van hívókép :DDD

Én mondjuk örülök, hogy végre van normális akku százalékkijelzés.

(#6030) Luck Dragon válasza Ricardo (#6029) üzenetére

+1

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6031) kodoboy


kodoboy
tag

Azért ez az oreo egy kalap... Factory reset után elég furcsa dolgokat csinál, a nougatra az első pillanattól kezdve minden felment gond nélkül! Most pl. a viberrel szívok! Nem tudom aktiválni, amiatt mert nincs internet... miközben van! Pfff

[ Szerkesztve ]

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#6032) József720 válasza HoaryFox (#6028) üzenetére


József720
csendes tag

Az audió része is kapott frissítést mert kilehet választani egy sokkal jobb hangzást mint korábban. Nálam most a sony fülhallgatóm úgy szól mint a nagy stúdió fejhallgatóm nagyon brutális :Y Fél hangerőn már zavaróan hangosan szol, de tisztán és szépen. :) Azelőtt meg nem is élveztem vele a zene hallgatását annyira :)) .

(#6033) Luck Dragon válasza kodoboy (#6031) üzenetére

Ez a jelenség nálam is előkerült. Úgy oldottam meg hogy maga a wifi-t elfelejtettem vele. Majd újra tanítóttam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6034) aicon


aicon
senior tag

Hol tudom az letiltani a rendszerfrisitest? Egyelőre nincs rá szükségem.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#6035) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#6018) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez ugyanaz. HR, vagy FR. Kinek mi. Persze nem hasonlítandó össze a windows recovery tool programmal.
Az másképp működik. :)

(#6036) Baggio04 válasza Luck Dragon (#6033) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Nálam is van ilyen viber probléma.
Kipróbáltam a wifi elfelejtést amit írtál, de ez sem segített rajta..
Más ötlet valakinek?

Baggio

(#6037) fatorzs


fatorzs
tag

Csináltam én is egy visszaállítást. Az első indítás után, mielőtt még frissítené magát a play store-ból, ha elindítom a mapst, megjelenik a kis gps jel, ha visszamegyek a homescreenre, eltűnik, ahogy kell.
Amint lefrissítette az alkalmazásokat, visszjön a bug, a gps jel az első használat után újraindításig marad az értesítési sávban. Talán a play serviceshez kötődik, bár nem tudom, másoknál miért nem jelentkezik ez.

A vibert most én is csak sokadik próbálkozásra tudtam aktiválni (mobilneten).

(#6038) csipesz2020 válasza Viktor0610 (#6016) üzenetére


csipesz2020
tag

Hogy lehet/lehetett ilyesmire találni? :D

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#6039) mekker válasza Csorbi (#6015) üzenetére


mekker
őstag

Vannak macskák, az a trükk, hogy update előtt kirakod a tálkát statusbarra, és aktiválod as játékot
De anno volt belőle port is

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#6040) Viktor0610 válasza csipesz2020 (#6038) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nougat easter egg: így.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6041) alma23 válasza Baggio04 (#6036) üzenetére


alma23
csendes tag

Nekem más típusú telefonon volt (szintén sw verzióváltást követően), hogy a router (UPC Connectbox) 2,4 és 5 Ghz sáv kezelése zavarta meg a telefont. Ugyanez volt a hibajelenség. Én a router beállításaiban kikapcsoltam az 5 Ghz-es sávot, router újraindítás után minden ment normálisan. Nem tudom mi a magyarázata, de nálam ez megoldotta a problémát.

(#6042) pcnet válasza kodoboy (#6031) üzenetére


pcnet
addikt

Ha UPC-s vagy, akkor lehet az IPv6 miatt van, hogy nem tudod aktíválni a Vibert. Valamelyik fórumon olvastam ugyan ezt. Fel kell hívni UPC ügyfélszolgálatot és kérni, hogy állítsanak vissza IPv4-re. Mondjuk nem értem miért csak Vibernél nincs net. De hátha segít.

Szerk: alma23: akkor mégis az UPC lesz a ludas. :)

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6043) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Újraindítottam a routert, nálam 2,4-en megy. De ugyanúgy semmi, mobilnettel se tudtam aktiválni.
Messengert feltelepítve, ott kapok aktiváló kódot...

Baggio

(#6044) Viktor0610 válasza Baggio04 (#6043) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most a Viberrel vannak gondok.
Azt olvasom a Fb-oldalukon.

Samsung Galaxy A54

(#6045) Baggio04 válasza Viktor0610 (#6044) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Az megnyugtatóbb akkor.
Azért töröltem le, mert nem írta hogy ki mikor volt elérhető és hogy látta e az üzenetemet. De ha valaki írt nekem, azokat megkaptam....

Baggio

(#6046) haris


haris
őstag

Ez a Chromban fel-felvillanó fekete csíkozódás nekem is előjött.
És most vettem csak észre hogy nálam oreo-n fekete maradt a Status bar.

Úgyhogy gyári beállítások visszaállítása következik....
Remélem majd én is beszopok a viberrel :D

(#6047) Viktor0610 válasza haris (#6046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A status bar színe úgy látom, az oldaltól is függ.
A Mobilarena fekete, a Facebook kék.

Szerk.: a Fototrend pl. zöld. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6048) Luck Dragon válasza ΞΔGLΞ (#6035) üzenetére

Na igen a két külön világ:D

Baggio04
Nekem nincs több ötletem. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6049) Baggio04 válasza Luck Dragon (#6048) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Várok vele, és figyelem a viber face oldalát, írják hogy próbálják a hibát minél gyorsabban javítani...
Először azthittem, hogy a gyári visszaállítás hiánya miatt lehet, már majdnem arra is rányomtam. (egyébként más furcsaságom nincs a frissítés után, de akk szerencsére ez sem az).

Baggio

(#6050) anorche1 válasza fatorzs (#6037) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem is folyamatosan kint van a gps ikonja. De szerintem nem hasznalja. Ha hasznalna, jobban merulne.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.