Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) infectedmann válasza xcsaba1975 (#25600) üzenetére


infectedmann
őstag

Az előző oldalakon volt róla szó, ha visszaolvasol találsz rá megoldást.

(#25602) Adamis


Adamis
őstag

Régóta követem a topicot, nekünk két A1 is van a családban, minden gyári, de egyik probléma sem jött elő. Nem tudom, mi lehet a probléma, de mindenesetre érdekes..

(#25603) Jabby válasza Adamis (#25602) üzenetére


Jabby
őstag

A két óra megkapja a havi frissítéseket?

(#25604) Istju válasza fluttershy (#25588) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
LOS-t használok. Szerettem volna felrakni az unofficial update-et, de nem települ fel LOS recovery alól.Tudsz segíteni a frissítés menetében?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#25605) fluttershy válasza Istju (#25604) üzenetére


fluttershy
tag

Los recovery alól próbáltad? Amúgy fogalmam sincs az unofficial updatekkel kapcsolatban mert én még nem próbálkoztam ilyen telepítésével :/ bár augusztus 8 már elég régen volt és kezd egyre jobban fogyni a türelmem :D

(#25606) Istju válasza fluttershy (#25605) üzenetére


Istju
senior tag

Igen. Úgy próbáltam.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#25607) fluttershy válasza Istju (#25606) üzenetére


fluttershy
tag

A los alapértelmezett recoveryje elég buta, próbáld inkább cosmicdan vagy twrp recoveryvel. Most nem tudom visszakeresni de az official los xda threadben a rom fő karbantartója (flex1911) tuti leírja az unofficial frissítés flashelésének a menetét. Az a tuti. Ha lesz időm akkor majd lehet ránézek.

(#25608) infectedmann


infectedmann
őstag

Az XDA topikban írták, hogy az unofficial verzióra csak tiszta telepítéssel lehet áttérni, nem lehet rátolni a már fent lévő official LoS verzióra, mert más az aláíró kulcsuk.

(#25609) TFSi


TFSi
őstag

Tudom, hogy lerágott csont, de lesz hivatalos Android 10-ünk?

Elvileg 2020 végéig jönnek frissítések és a Google inkább főverziót vált, minthogy egy régi oprendszert foltozgasson az AndroidOne program keretében.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25610) Sordoran válasza TFSi (#25609) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem lesz. (legalábbis 99%, mert semmi jele, és a 2 év főverzió frissítésbe nem esik bele a 10-es megjelenése már) Biztonsági frissítés lesz még 1 évig, ennyi lett ígérve az Android One programmal.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25611) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Na sikerült felraknom a MIUI -t, bár volt egy kis komplikáció azért. Mikor a rendszert raktam akkor egyből piros betűs hibát írt ki, de utána végig ment a telepítő, azonban a rendszer nem töltött be. Nyomtam neki egy újra telepítést (gondolom ilyenkor slotot is vált) és most minden működik rendesen. Eddig tetszik :DDD

Más: Ezt a wyroczen gcam -ot valaki próbálta? A neve eléggé kecsegtető és mintha Mi A1 -re szabták volna.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25612) ovoid


ovoid
tag

Köszönöm a segítségeket,amit itt kaptam!
Telót váltok, de sok sikert kívánok a tipus mellett nálam kitartóbbaknak!
Én használni szeretném...
Ezért tovább nem RAMolok, hanem RÁMolok.

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25613) fluttershy válasza infectedmann (#25608) üzenetére


fluttershy
tag

Köszi a pontos infót. Tartottam tőle. Hát akkor én maradok official release vonalon mert most nincs nagyon időm clean flashelgetni aztán pedig teljesen újra belakni. Reméljük októberig eldől ez a jogi probléma és újra fognak jönni a nightlyk. :)

(#25611) Nerazim
Most reggel gyorsan kipróbáltam. Az ég pöttyözését amire itt sokan panaszkodnak nemtudom tesztelni perpill, viszont a többi funkció megyeget. Ami nem az telelens, nem tudom hogyan kell elővarázsolni, nekem soha nem sikerült még gcammel... Night sight bugos még de aktív fejlesztés alatt ál szóval ezt elnézzük. Slow motion az én telefonomon amióta otthagytam a gyári romot nem működik megfelelően így nyilván itt se, ezt nem tudom kipróbálni.

Mindezek ellenére én örülök ennek a gcam verziónak.mert teljesen a mi a1re van fejlesztve és a release datekre ránézve pörög szépen a fejlesztés. Jó lesz majd csak várni kell még vele.

(#25614) Nerazim válasza fluttershy (#25613) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor még ezek szerint gyerekcipőben jár a fejlesztő. Sebaj azért szurkolok neki innen is, hátha lenne végre egy normálisan működő gcam A1 re is (na nem mintha az eddigiekkel nem lennék kibékülve) szerintem megérdemli ez a telefon, hogy legyen sajátja.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25615) benjoe1 válasza Nerazim (#25614) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Én már jó ideje a wyroczen féle gcam verziókat használom. Van telegram csoportja, habár pár héttel ezelőtt a hozzáértők csináltak egy zárt csoportot, mert ebbe rengeteg volt az ismétlődő kérdés.
Bulkin 6.2 verzióra épül, az is támogatta hivatalosan az MiA1-et, azt fejlesztgetik tovább. Bulkin verziókat nem találtok a celsoazevedo oldalon, letiltották onnan.

Megy a tele cam is és a pöttyözés is redukálva van, de ahhoz telepíteni kell egy magisk modult, ahogy a celsoazevedo.com oldalon lévő infó is írja.
Aux cam a kamera váltó gomb hosszú nyomásával használható, de előtte a beállításokban (Lab) be kell állítani. Beállítható, hogy vagy ugyanebben a gcam-ben nyissa meg a tele kamerát, vagy Fu24 verziót telepítve abban.

A slow motion akkor megy custom rom-on, ha Moun Kernel 7.2 és a fenti magisk modul vagy korábbi verziója telepítve van (bővebb infó).

Gyári ROM-on az autofocus probléma is javítva van, bár én nem teszteltem, mert custom rom-on vagyok régóta.

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#25616) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Mi A1 leváltásával kapcsolatban érdekes lehet az Mi 9 Lite, ami úgy néz ki a Xiaomi CC9 európai verziója lesz, android one programban (bár ez utóbbi nem biztos).
Kíváncsi vagyok, hogy változtatnak-e a specifikációkon valamit.

A CC9E-ből lett az Mi A3 eu-ban, de az nem egy igazán jó utód.

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#25617) darvinya válasza benjoe1 (#25616) üzenetére


darvinya
titán

Mi A3 nem igazán előrelépés, pláne HD+ kijelző.
FullHD /fullHD+ után egyenesen visszalépés.
Megnéztem élőben, s A2 után egyenesen rossz volt ránézni, annyira látható volt pixelek.
UFS tároló ami érezhetően veri az eddigi verziókat, de ez nem pótolja látványt.
Ujjlenyomat olvasó pedig, hát ez így…

CC9 Pro lenne, akkor már venném is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25618) Luck Dragon válasza darvinya (#25617) üzenetére

+1

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25619) fluttershy válasza benjoe1 (#25615) üzenetére


fluttershy
tag

Nagyon nagy köszönet ezért a hozzászólásért. Ha lesz időm akkor ezeknek mindnek utánanézek. A slow motion hiánya már nagyon régóta zavar. Az aux camerát kipróbáltam és tényleg megy a gcamben a kameraváltó hosszú nyomására.

(#25620) TFSi válasza Sordoran (#25610) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, sajnos nagy a csend, bár az augusztusi update-tel javult az üzemidő és úgy általában minden rendben az eszközzel, így Pie alatt. Ez a 2 fő verzió legalább, vagy legfeljebb jelentéstartalommal bírnak? Ezt sosem tudtam eldönteni. Van már példa AndroidOne-on a csak biztonsági frissítésre?

Köszi.:R

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25621) Sordoran válasza TFSi (#25620) üzenetére


Sordoran
addikt

Emlékeim szerint akkor (2017-ben) indult be az Android One program igazán, így most kezdik meg a 3., csak biztonsági frissítéses évüket ezek a készülékek. Nagyon nem fog változni semmi, még 1 évig jönnek havi frissítések, javítanak ezt-azt, elromlik emez-amaz és ennyi. Ha szerencsénk van, 1 év múlva mikor lejár a 3 év, a készülék nem fog súlyos hibától szenvedni.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25622) darvinya válasza Sordoran (#25621) üzenetére


darvinya
titán

Akkor hogyan lennél rákényszerítve új készülék vásárlásra. :D

Anno nagy Sony-s voltam, de az 2 éven belül végetért támogatás és pici idegesítő hibával, hogy vedd a következőt.
Persze, akkor anno megmókoltam, hogy jó legyen, de mára erre semmi késztetés nincsen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25623) Sordoran válasza darvinya (#25622) üzenetére


Sordoran
addikt

Szerencsére engem nem érint, én már Mi 9-et nyüstölök. :DDD Viszont az A1 családban maradt, szóval mégis csak jó lenne ha nem lennének hibái. Ami jelenlegi tulajt kellemetlenül érinti, az a gyenge beszédhangerő, ezt leszámítva nincs rá panasz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25624) Fall-N válasza Sordoran (#25623) üzenetére


Fall-N
veterán

Figyelni kell a visszajelzéseket és maximum már nem frissíteni a végén ha bejön valami idegesítő bug.

(#25625) raveinT válasza Fall-N (#25624) üzenetére


raveinT
tag

Ez csak azért nem ilyen egyszerű, mert van akinél mai napig hibátlanul működik minden, és van akinek már annyi zavaró bug van, hogy inkább telefont vált. Nekem például Oreo óta most az augusztusi patch az első, ahol végre megint jó az üzemidő, viszont hogy véletlenül se legyen minden ok, a GPS meg most csinálta először, hogy nem tudott kapcsolódni se wazen, se mapsen. Most dilemmázhatok, hogy a gps fix reményében frissítsek a következő alkalommal, kockázatva a végre eltalált üzemidőt, vagy menjek biztosra és maradjak ezen a verzión.. ha mindenkinek ugyanazok a problémák és ugyanakkor jelentkeznének, akkor lenne egy kivitelezhető taktika, hogy valaki nem updatel. Ennél a telefonnál inkább egy random dolognak tűnik, hogy jól jössz épp ki vagy sem egy update szituból.

(#25626) Nerazim


Nerazim
őstag

Valami nem kerek nálam a MIUI val. Mikor felraktam a rendszert utána újraindítás előtt kellett volna még egy full wipe? Vagy egy gyári visszaállítás esetleg? Ahogy néztem az akksi használatot a legtöbb az android rendszer 45% a SOT is 2-3 órára fog kijönni, ez nem túl acélos.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25627) Nerazim válasza Nerazim (#25626) üzenetére


Nerazim
őstag

Na valami mégse kerek a MIUI telepítésemmel. Csináltam egy újraindítást (előtte egy micfix magisk modult telepítettem) és bootlopba futottam. Ilyenkor hogyan tovább, melyik lépéstől kezdjem újra az egészet?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25628) mobilizmo válasza Nerazim (#25627) üzenetére


mobilizmo
addikt

Biztos csak micfix modult telepítetted? Ez így elég érdekes. Én első körben magisk-et flashelném fel újra, ha ezzel nem javul meg akkor kezdeném elölről.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25629) Grecky válasza darvinya (#25622) üzenetére


Grecky
senior tag

A2 fórumban írtad, részleteznéd nekem ezt, pls?
https://mobilarena.hu/tema/re_xiaomi_mi_a2_fejlodott_is_meg_nem_is/hsz_3261-3261.html
Nálam A1-en a Volte aktiválása után hülyült meg a GPS. A kalibrálás alatt mit értessz?

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25630) darvinya válasza Grecky (#25629) üzenetére


darvinya
titán

Ezzel az app-al [link] csináltam egy kikényszerített fix-et, és onnéttól helyrejött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25631) Nerazim válasza mobilizmo (#25628) üzenetére


Nerazim
őstag

Na most már teljesen tanácstalan vagyok. Előröl kezdtem az egészet.
1/ fastboob devices
2/ fastboot boot recovery (mohan féle oreo 3.2.1.2)
3/ format data (itt ezt a piros betűs errort dobta)

4/ full wipe
5/ install twrp (oreos mohan 3.2.1.2 itt is a legfrissebb)
6/ reboot recovery
7/ install miui rom
ezután a rendszer be sem jött teljesen az adatok ellenőrzésénél csak körbe-körbe forog nem ment tovább, ezután újra indítottam recoverybe és egy 3.2.3.0 TWRP fogad (nem a mohan)
Innen hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25632) darvinya válasza Nerazim (#25631) üzenetére


darvinya
titán

Flash gyári Oreo fw, után előről mindent.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25633) Nerazim válasza darvinya (#25632) üzenetére


Nerazim
őstag

Ahhh...ezt nem akartam hallani :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25634) molnardenes


molnardenes
tag

Sziasztok!
GPS problémával kapcsolatban: nálam elég gyakran fordult elő (naponta többször is akár), hogy a navigáció (se Waze, se Google maps) percekig nem talált jelet, sőt sokszor csak az telefon újraindítása segített. Kb. egy hete letöröltem a Waze-t, és azóta nem jött elő a jelenség.
Nem gondolom, hogy mindenkinek ez a problémája, de néhány esetben talán megoldást jelenthet a Waze letörlése. Nem tudom, mit, hogyan, és miért kavart be/akadt össze, de nálam egyértelműnek látszik, hogy ő volt a ludas. Egyelőre.

(#25635) hzx0 válasza molnardenes (#25634) üzenetére


hzx0
aktív tag

Nálam még soha nem szórakozott a GPS. A telefonon Wazet még nem használtam csak Igo, Google maps. Lehet hogy a Waze kavar be a gpsnek akinél telepítve van.

[ Szerkesztve ]

(#25636) xEon1337 válasza molnardenes (#25634) üzenetére


xEon1337
őstag

<Flame on>
Alapból, ki az, aki Wazet használ? ;] Ez nálam olyan, mint WhatsApp helyett a Viber..
<Flame off>

"Less but better" - Dieter Rams

(#25637) consono válasza xEon1337 (#25636) üzenetére


consono
nagyúr

Jézusom, ki az aki WhatsAppot használ??? Mármint a németeken kívül? ;]

"In God we trust. All others must bring data"

(#25638) Rolie Polie válasza consono (#25637) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

osztrákok :K

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#25639) tomazin válasza xEon1337 (#25636) üzenetére


tomazin
veterán

En nagyon szivesen vennem, ha ajanlanal helyette vmit.

(#25640) xEon1337 válasza tomazin (#25639) üzenetére


xEon1337
őstag

Google Maps. Csak ezt használom és dugó esetén ez is újra tud tervezni, bár talán egy fokkal lassabban kapcsol. De az elsődleges ok, hogy a Maps jelzi a forgalmi sávokat, ami főleg idegen városokban, számomra elengedhetetlen, így ídőben be lehet sorolni a megfelelőbe és nem kell a táblát bámulni.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#25641) fluttershy válasza consono (#25637) üzenetére


fluttershy
tag

Külföldön szinte mindenhol a whatsapp az elterjedt, vibert nem is ismerik. Csak nálunk használja mindenki a vibert sajnos. Nem tudom hogy ez miért alakult így és miért nem használ a tömeg valami más, most már nagyjából jó a viber (bár a többi üzenetküldő app még mindig ráver kivéve a skype de az meg a másik szemétrevaló működésképtelen szutyok amit éppeszű ember nem használ) de régen egy használhatatlan instabil kifagyogató fos volt. Ha használnom kellene valaki miatt akkor hamarabb szüntetném meg minden kapcsolatomat azzal az emberrel mint h feltelepítsem a vibert. Usában még az imessages megy nagyon de ott van pénz ájfónra... Amit szívesen használnék az a signal, csak azért az 5 ember miatt akit át tudnék csalogatni rá, nem éri meg feltelepíteni. Sajnos ezekhez a dolgokhoz kritikus tömeg kell :/

(#25642) consono válasza fluttershy (#25641) üzenetére


consono
nagyúr

Pont ezért kérdeztem, félig trollkodva, mert nekem egy ismerősöm sincs, aki WhatsApp-ot használna. Feleségem használja, de neki is csak a német ismerősei vanak fent. Mondjuk én is csak mások miatt tettem fel a Vibert, szóval... Ellenben a Messengeren mindenki ott van.

"In God we trust. All others must bring data"

(#25643) Fall-N válasza fluttershy (#25641) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért a Facebook hogyan lehetett egyeduralkodó, amikor elvileg USA felső oktatásban lévő diákoknak volt eredetileg kitalálva? Semmi nem szól mellette ma sem, béna az egész, mindig van valami bug. Normális alkalmazást sem tudnak írni. De kvázi szabvány lett és mindenki ott van fent.

A FB Messenger dettó. Van sokkal jobb helyette.

[ Szerkesztve ]

(#25644) pcnet válasza Fall-N (#25643) üzenetére


pcnet
addikt

Teljesen egyetértek veled! 2 éve próbáltam egy platformra gyűjteni az ismerősöket. Volt a telefonomon Skype, Viber, Messenger, WhatsApp, Telegram és Discord. Persze nem sikerült. Idős ismerősok/rokonok Skypeon kértek segítséget ha a telefonjukon vagy számítógépükön valamit meg kellett nézni. Unokatesómnak WP telefonja volt, Vibert használt, unokahugomat nem lehetett, Messengerről leimádni, haverom WhatsApp-on tartotta a kapcsolatot Ausztriában, Németországban dolgozó ismerőseivel, ő is kiment egy kis időre dolgozni, ezért kellett feltennem WhatsApp-ot. A haveri kör másik fele meg Vibert használ, játékos közösségek amikben benne vagyok Discordot, ott van egy haverom is aki 70 km-re lakik tőlem, napi szinten beszélünk, van egy Linux oktató csatornája, az ő közössége is ott van, nem hajlandó mást használni. Ingress miatt pedig Telegramon vagyok. Skype és WhatsApp került végül törlésre. A többi a mai napig fent van a telefonomon. Facebookon minden ismerős fent van, így maradt az a fő kapcsplattartási platform. A legtöbb ismerős azt monda, ha Messengeren elér, minek telepítsen mást a telefonjára?! A hideg ráz Facebooktól, de nem tudok mit tenni, ha az ismerőseim 99%a ott van és nem hajlandó feltenni pl egy Telegramot.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#25645) Rolie Polie válasza pcnet (#25644) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

"A legtöbb ismerős azt monda, ha Messengeren elér, minek telepítsen mást a telefonjára?!"

Ez pont îgy van itt is!

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#25646) Fall-N válasza pcnet (#25644) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos így van. De abban bízok, hogy egyszer kipukkan a Facebook lufi és elbukik, ahogy az iwiw. Vagy az adatvédelmi dolgok miatt egyszer lesz egy botrány és beszántják. Bár az nem mostanában lesz.

(#25647) Aurig@ válasza pcnet (#25644) üzenetére


Aurig@
őstag

Én ebből a szempontból drasztikusabb vagyok.
Fent van a Messenger három kolléga végett, igaz havi szinten talán ha egyszer használom.
Vibert is használják az ismerősök, szerencsére nagyon sokan, a három kolléga is, épp ezért nem értem a Messenger mizériát.
Sokan hívtak, írtak mailt, hogy miért nincs Messengerem. Mondtam, hogy nincs szükségem rá. Akkor, hogyan tartsa velem a kapcsolatot, kérdezte?
Ahogy most, mailben. Ha tudott írni egyszer, tud többször is. Ha meg nem tetszik, akkor ennyi.
Hogy ők nem akarnak több féle dolgot feltenni a telefonra. Akkor ne tedd, nem erőszak, de mail és Viber kivételével, nem fognak elérni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25648) tomazin válasza tomazin (#25639) üzenetére


tomazin
veterán

Los van fent, gapps nelkul. Nem opcio a maps.

Btw en most vezettem 1hetet idegen varosokban, 1x neztem be a 2jobbra kanyarodobol az egyiket. A tobbi mind egyertelmu volt wazeval. Es igen, tudom, h a waze is a google-é.

(#25649) Smiro válasza tomazin (#25648) üzenetére


Smiro
senior tag

Én a S...c-et ajánlom, most a forgalom jelzés fél áron van kiegészítőként. USA-Európa több államában használtam eddig, teljesen jó. Élő képes navigálás is van, Tom-Tom alapon. Évente legalább 2x frissítik a térképeket, szóval nekem ez jön be. Régi nagy Igo-s voltam, teszteltük, visszajeleztünk, még meg is van az első Asus 626-om szinte gyári állapotban. Szinte az összes progit próbáltam, jelenleg szerintem ez a legjobb. Igaz, egyszer fizetős, de miért is kellene mindig minden ingyen, amit egyébként rendesen frissítenek, dolgoznak vele, pláne.

(#25650) infectedmann


infectedmann
őstag

Kedden vagy szerdán érkezik a Redmi Note 7-em, úgyhogy búcsút veszek a topiktól, a telefont elrakom tartalékba. Nem tudom, hogy a Pie vagy az elhasználódás miatt, de idén tavasztól drasztikusan elkezdett csökkenni az üzemidő és portolt 8.1-es MIUI romon kívül minden romnak botrány volt a ram kezelése. Ezt leszámítva ár/érték arányban meg voltam elégedve a telefonnal, 45.000-ért anno jobbat senki nem tudott volna ajánlani, de se az A2, se az A3 nem fogott meg annyira, hogy valamelyik utódra váltsak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.