Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, bejövő hívásnál sötét marad a kijelző, a gyári beállítások visszaállításán már túl vagyok, nem segített. Mi lehet a megoldás?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26952) kokokka válasza kokokka (#26949) üzenetére


kokokka
őstag

Jelentem kuka a telefon. Nem lehet semmit kezdeni vele szoftveresen, valószínű, hogy ennyi volt az élete.

(#26953) SkyLine3000 válasza tomazin (#26950) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én nemrég cseréltem. Alin vettem postával vmi 820ft-ért azt a nyákot. :) Aztán kb fél óra alatt megvolt a csere. Lehet, annyi sem volt.

(#26954) tomazin válasza SkyLine3000 (#26953) üzenetére


tomazin
veterán

Akkor ezek szerint olyat vettel, amin az a 3ic nincs rajta. Mukodik ugyanugy a gyorstoltes?

(#26955) Ogard


Ogard
tag

Én innen vettem, 8 euro postával, egy hét alatt itt volt.https://www.ebay.de/itm/283269720409
Kicserélni húsz perc volt, ezt a videót követtem. https://www.youtube.com/watch?v=9821qQcGojk
A gyorstöltés megy, és a fájlátvitel is, (az már fél éve elromlott, a a töltés meg egy hónapja szarakodik, most szántam rá végre magam a cserére. Nem nagy ördöngösség, csak egy PL1 Pentalobe csavarhúzó kell hozzá. (Új akkut is vettem, de azt még nem cseréltem ki, az se tűnik nagyon bonyolultnak.)

(#26956) SkyLine3000 válasza tomazin (#26954) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Kinézetre tök ugyanaz, mint ami benne volt. Egyébként a lányom telója (volt). Ő csak rádugta kábelen töltőre és annyi. A teszt szerint amúgy sem nagy szám a benne lévő gyorstöltés. Én sem foglalkoztam ilyennel. Viszont a gyorstöltés hamarabb vágja gallyra az aksit. Időm is van, úgyh ez engem nem érdekel. :) Most már csak tartalék teló. Időnként bekapcsolom, ha kell, rátöltök kicsit és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#26957) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

GPS hibája volt-e már valakinek? Konkrétan egy műholdat sem lát a telefon. Már volt teljes ROM újrahúzás legutolsó gyárira, érdekes módon utána mintha egy kis ideig (óráig!) működött volna ( :F de már erre sem mernék megesküdni, pár hónapja volt ) aztán kalap-kabát ismét. És semmi nem segít. Ez vajon szoftveres vagy fizikai defekt? Javítható vajon...? :(

(#26958) mobilizmo válasza Csorbi (#26957) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szoftveresnek gondolnám, mert sokszor sokan írták, hogy előfordult. Nekem ilyen nem volt, olyan előfordult, hogy nehezebben talált jelet. Én erre ezt használtam (Pro változatot), mindig rendbe rakta. Többeknek még olyan is előfordult, hogy a waze fogta meg valahogy, amint leszedte (ha van root tiltani is lehet), rögtön rendbe jött a gps.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26959) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, bejövő hívásnál sötét marad a kijelző, a gyári beállítások visszaállításán már túl vagyok, nem segített. Mi lehet a megoldás?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26960) Csorbi válasza mobilizmo (#26958) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez volt az első amit kipróbáltam, bár igaz nem a Pro változatot. De nem tud segíteni ez sem. A Waze fent van, megnézem mit csinál nélküle...

(#26961) Jabby válasza Csorbi (#26960) üzenetére


Jabby
őstag

A 9-es droidra való frissítés hozta ezt a sw.-es hibát :(( + BT mellett a WiFi sebessége is drasztikusan lecsökken.

Nálam ha leszedtem a Waze-t, s újra telepítettem, akkor 2-3 napig működött a GPS, de lehet, hogy ez csak placebo volt részemről.
Olvasható olyan, hogy BT kikapcsolása után megjavult a GPS (nálam nem).
Én éppen a GPS hibája miatt váltottam telefont, pedig meg voltam elégedve az A1-el.

(#26962) stracker06 válasza Csorbi (#26957) üzenetére


stracker06
aktív tag

A GPS-t én már rég elfelejtettem ebben a telefonban. Néha működik, néha nem, de inkább nem. :)
Ha lehet, próbálom kerülni a használatát. Egyébként azt figyeltem meg, hogy talán nagyobb eséllyel talál jelet, ha be van kapcsolva a mobilnet.

SFm™

(#26963) Helios


Helios
csendes tag

A GPS nyűglődés szoftveres hiba. Előbb utóbb majd mindenkinek előjön a gyári Androiddal. Én ezért -- no meg a frissítés hiánya miatt - váltottam a Pixelexperience 10+ ROM-ra, azzal újra jó lett a GPS. (Sajna viszont már az a ROM is kifutott a támogatásból, így kereshetek megint valami mást.)

(#26964) mobilizmo válasza Helios (#26963) üzenetére


mobilizmo
addikt

Most jelent meg a Revenge OS 4.0 Android 11, én azzal szemezek. Egyébként megerősítem, nekem sem igazán volt GPS problémám, igaz több mint 2 éve custom ROM-on vagyok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26965) Dzsana


Dzsana
senior tag

Mivel nem tudtátok, nagy nehezen megtaláltam a megoldást.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26966) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv urak

érdemes még újonnan ilyen telót venni? ( gondolom elfekvő, 40k..) :R

[ Szerkesztve ]

(#26967) mobilizmo válasza g@bo (#26966) üzenetére


mobilizmo
addikt

Attól függ mit vársz el tőle. Szerintem nagyon jó kis teló volt ez, de a hangsúly a múltidőn van sajnos. Egyrészt nem igazán lesznek már rá frissítések (ha gyári vonalon maradnál). Másrészt manapság hasonló kategóriában már UFS tárolóval és nagyobb akksival, viszont ami (nekem) negatívum nagyobb készülékek is jönnek. És ha már az akksiról van szó, azzal ugye tisztában vagy, nincs olyan, hogy egy 4 éves típust most legyártottak. Egy új típust talán fél éven keresztül gyártanak, néhány 10(0) millió darabot legyártanak belőle és annyi. Szóval a konkrét készüléknek legalább 3 éves az akksija és jó eséllyel soha nem töltötték. Valószínűleg elég rossz kondícióban lehet, de még az is elképzelhető, hogy nem is lehet bekapcsolni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26968) g@bo válasza mobilizmo (#26967) üzenetére


g@bo
nagyúr

igen, köszönöm. sajnos az akku állaga engem is aggaszt, bár ez a telő könnyen szétkapható legalább.

(#26969) kokokka válasza g@bo (#26966) üzenetére


kokokka
őstag

Lányomnak adtam az enyémet, majd egy éve. Azóta betörte a kijelzőjét, de működött egészen eddig. Most behalt de teljesen, ezért vettem egy másikat a Jófogáson. 20k volt postával, annyit röhögve megér. Én nagyon szerettem míg az enyém volt, akár magamnak is vennék ilyet újra ha behalna a mostani.

(#26970) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nálunk meg pont a lányom használt ilyet és én "örököltem" meg. Persze, van sajátom (egy LG G4 :D) de az A1 is ott van a fiókban (2db LG G3 és 2db F6 társaságában). Töltőaljzatot kellett cserélnem rajta. Amúgy semmi baja. Tokban van, fóliázott, megvigyázott.

[ Szerkesztve ]

(#26971) tomazin válasza Ogard (#26955) üzenetére


tomazin
veterán

Megrendeltem innen, de sikerult olyat kuldeni amivel sem a hangszoro, sem a rezgomotor nem megy, mert a 2-2lab helyett csak 1-1van...

[ Szerkesztve ]

(#26972) mobilizmo válasza kokokka (#26969) üzenetére


mobilizmo
addikt

és Skyline
Csak azt nem veszitek figyelembe, hogy amiről ti beszéltek azok használatban voltak. A kérdéses darab elvileg új, vagyis amióta legyártották ~ 3éve senki be sem kapcsolta. Ennyi idő alatt az állásban kisült akksi végérvényesen meghallhat. Nem biztos, de ez ugye csak azután derülne ki, miután megvette és megpróbálja bekapcsolni. Egyértelműen rizikó.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26973) Helios válasza mobilizmo (#26967) üzenetére


Helios
csendes tag

Én úgy látom, hogy nem gyári vonalon is egyre fogynak azok a ROM-ok, amiket rendszeresen frissítenek, stabilnak tekinthetők és gondtalanul használhatók. Keresgéltem az utóbbi napokban hogy mi lehetne a Pixelexperience helyett, és egyedül a LineageOS 17.1-et találtam, ami ennek megfelel (ki tudja meddig…). (A lentebb említett Revenge OS is még elég béta verziónak tűnik: kevés visszajelzésben sok probléma.) Így tényleg egyre inkább múlt idő...
(De örülnék neki, ha valaki meg tudna cáfolni és mutatna egy fentieknek megfelelő ROM-ot. :) )

(#26974) Ogard válasza tomazin (#26971) üzenetére


Ogard
tag

Ezt sajnálattal hallom, amit nekem küldtek az rezeg is meg szépen is szól. Azt hittem megbízható eladó.

(#26975) tomazin válasza Ogard (#26974) üzenetére


tomazin
veterán

Majd kiderül abból, hogy hogyan kezeli a problémát.

(#26976) kokokka válasza mobilizmo (#26972) üzenetére


kokokka
őstag

Tudom, én pont azért is írtam, hogy használtan érdemes venni, mert 20k körüli ár az szerintem jó egy ilyen telefonért.

(#26977) SkyLine3000 válasza mobilizmo (#26972) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nyilván, ha az aksi 3 évig egyszer sincs feltöltve, használva, az tönkre fog menni (nagy valószínűséggel).
Azt el kell dönteni, hogy megéri-e így is neki, vagy sem? Ha valakinek van egy kis műszaki érzéke, otthon is ki tudja cserélni, de persze az plusz költség. (új aksi) Szervizben meg jóval drágább lenne.
Én simán kicserélném otthon, de nem vagyunk egyformák. :)

[ Szerkesztve ]

(#26978) g@bo válasza SkyLine3000 (#26977) üzenetére


g@bo
nagyúr

40k a telefon (itt, ph), nem jó biznic egyből az akkucsere.. :D

(#26979) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Lehet, hogy találtam egy módszert, amivel meg lehet nézni azt, hogy mennyi idő telt el azóta, hogy a telefon alaplapjára rádugták az akksit és az RTC óra ketyeg. Nálam LineageOS fut rajta, Magiskkel rootolva, Termux-szal a hwclock parancs kimenete nálam ez:

A Unix timestampet 1970. jan 1-től számítják, az RTC óra 1973-at mutat, ami jelentheti azt, hogy picivel több, mint 3 év telt el a gyártás óta, szétszedve tudtommal azóta nem volt (használtan vettem). A telefont 2017 szeptemberében kezdték el gyártani, nálam ez azt jelentené, hogy 18 februárjában gyártottak. Nem tudom, hogy szoktak-e ennyivel az első darab legyártása után is gyártani (Applenél biztos). Az RTC órának amúgy PC/szerver vonalon nagyobb jelentősége van, az Android ezek szerint nem veszi figyelembe (mert nem az aktuális dátum), az iPhoneok pár éve meg brickelődtek az 1970-01-01-nek beállított dátumtól ;]. Kb 90%-ban biztos vagyok ebben a módszerben, pontosan azzal lehetne megbizonyosodni, ha szétszedném és lehúznám az akksit (esetleg cserélném), de azt meg nem szeretném, az akksi még bír kb egy napnyi használatot, a home office miatt amúgy is kb csak felrakom a gépre tölteni, nem használom annyira, mint korábban.

(#26980) tomazin válasza tomazin (#26975) üzenetére


tomazin
veterán

ma visszakaptam az árát még délelőtt, szó nélkül. megírtam mi a baja, jött is vissza a pénz.

(#26981) Ogard válasza SkyLine3000 (#26977) üzenetére


Ogard
tag

11 euró egy gyári akku, annyiért vettem, gondoltam, ha már szétszedem, az akkut is kicserélem. Végül nem cseréltem ki, mert az aljzat előbb megjött és nem volt türelmem összevárni őket, de nem tűnik lehetetlen küldetésnek. Az aljzat csere után is olyan mintha új lenne, sokkal tovább bírja, inkább az kezd aggasztani, hogy nem frissül már a gyári rom.

(#26982) mankiboj


mankiboj
csendes tag

Sziasztok!

Mit vegyek az A1 helyett? Legszívesebben stock droiddal folytatnám, mert a czéges az MIUI és kevésbé tetszik.

Legrosszabb esetben Poco X3-ra gondoltam.

(#26983) raveinT válasza mankiboj (#26982) üzenetére


raveinT
tag

Szia, én pixel 4a-ra váltottam, tudom ajánlani.

(#26984) mobilizmo válasza raveinT (#26983) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez sajnos nagyon más kategória. Tudom, hogy eltelt 3 év, de majdnem 3x annyiba kerül. Igaz, közel azonos árban kanyarban sincs értelmes alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26985) Wendelke válasza mankiboj (#26982) üzenetére


Wendelke
senior tag

Én mondjuk nem a legrosszabb alternatívaként, de a Poco X3 NFC-re váltottam. :U
Számomra az ár/érték miatt lett ez a kiválasztott, természetesen Aliról rendelve. Nem mondanám, hogy elkapott a hűha érzés az A1 után, de remélem jó választás volt. Amiben biztosan jobb, kamera, akku, NFC. Méretben nincs nagy eltérés, csak a képernyő nagyobb.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#26986) raveinT válasza mobilizmo (#26984) üzenetére


raveinT
tag

Elvileg mindkét készülék a midrange kategóriát képviseli, de annyira nem ástam bele magam - lehet az egyik a közép közép a másik meg a közép teteje...

Mindenesetre én is szívtam a fogam az ára miatt, de arra jutottam, hogy ha stock androidot szeretnék a lehető leghosszabb stabil gyári támogatással, akkor talán ez a legjobb ár/érték arányban. Sajnos nagyon elszálltak az árak, újonnan 100ezer forint alatt már csak erősen kompromisszumos telefonok kaphatóak (szerintem).

(#26987) mobilizmo válasza raveinT (#26986) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én elengedtem a stock droidot, legalább is mindegy hogy azzal jön-e. Inkább azt nézem lehet-e rá tolni nem gyárit. Amivel nagyon szemezek Mi Note 10 Lite, ígéretes ROM-ok vannak rá. A hajlított kijelző zavar, a többivel ki tudnék egyezni. Korábban akcióban már 100-ért meg lehetett volna kapni. Egyelőre nem szántam rá magam, elvagyok még egy darabig az A1-el. Ütött-kopott, nem zavaró helyen (a sim tálcánál) van egy beégés (valószínűleg én tehetek róla), egy napot éppen kibír egy töltéssel, alig használattal, de működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26988) bepken válasza mobilizmo (#26987) üzenetére


bepken
veterán

egy éve van már meg a Nova 5T, nagyon meg vagyok vele elégedve. a gyári rendszer teljesen rendben van, az első telefonom, amit nem kellett ehhez mókolni :)

szolgáltatónál is érdekes néha nézni az akciókat, én 10 havi részletre vettem tavaly 60k HUF és kvázi hűségidő nélkül.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26989) tomazin válasza bepken (#26988) üzenetére


tomazin
veterán

azért a híres telekomos 10havi mókát szerintem felesleges idekeverni, az elég jó deal volt. nem ez az általános

(#26990) Jabby válasza mankiboj (#26982) üzenetére


Jabby
őstag

Sokáig keresgéltem az utódot, de egyenlőre nem találtam meg.
De mivel a Pie frissítés elcseszte a GPS-t, ezért váltásra kényszerültem, ezért decemberben rábeszéltem a párom egy Poco X3-ra (itt a vetélytárs a Mi 10 Lite 5G volt), én pedig lenyúltam a 2 éves Mi8-át.
Így öröm mindkettőnknek. :DDD

(#26991) mobilizmo válasza bepken (#26988) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem tűnik rossznak, de a Kirin-től tartok és nem tudom van-e GMS.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26992) bepken válasza mobilizmo (#26991) üzenetére


bepken
veterán

mármint miért tartasz tőle? teszi a dolgát és kész :) (természetesen van GMS)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26993) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Egyébként mi a gond pite alatt a gps-el? Én az A1-en még nem nagyon használtam. De tegnap letöltöttem rá és a G4-emre is ugyanazt a gps test programot. Az A1 is látja rendesen a műholdakat és a pontossága is nagyjából ugyanolyan volt, ugyanazon a helyen, mint a G4-nek (3m). A látható műholdakból is nagyjából ugyanannyit mutatott használatban. Talán 1-2vel volt kevesebb, de ez folyamatosan változik.

(#26994) mobilizmo válasza bepken (#26992) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az ismeretlenség, számomra. Amennyire visszaemlékszem csak Snapis telefonom volt eddig.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26995) bepken válasza mobilizmo (#26994) üzenetére


bepken
veterán

de most teljesítmény terén áll fenn ez a félelem? vagy hogy felrobban? öntudatra ébred és mészárlást rendez? :))

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26996) mobilizmo válasza bepken (#26995) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyrészt azon is elgondolkozom, hogy a Huawei is a flagship modelljeibe inkább snapit rak. Másrészt az elmúlt 3-4 telefonommal nem nagyon maradtam gyári ROM-on és nem tudom mennyire fejlesztenek ezekre a saját procikra. Az általad felsoroltaktól nem félek, nem nézek annyi Zs kategóriás filmet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26997) bepken válasza mobilizmo (#26996) üzenetére


bepken
veterán

nyilván csak viccelni (túlozni) próbáltam :)

én tényleg nem éreztem szükségét a mókolásnak, mióta megvan a telefon. de teljesen meg tudom érteni, ha valakinek ez is szempont, mivel ezelőtt sok évig nálam is ez volt mondhatni az első és legfőbb szempont a telefon kiválasztásánál.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26998) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy nagy problémám, elég jól megbetegedett a kijelzőm vagy az érintő panelem. Leesett párszor->tört az üveg, de ment gond mentesen a teló. Utána egyszer kapott egy nagyot az asztal sarkából a kijelző, na azóta érintést érzékel minden másodpercben különböző helyeken, sikerült kikapcsolni a készüléket. De amikor bekapcsolom, akkor ugyanaz a helyzet, tehát rendszeren belül nem tudok semmit csinálni, mert mire rábökök valamire, addig a telefon már csinál messenger szobát, hív a névjegyzékből és hasonló...
Teljesen gyári minden rajta, valahogy letudom full törölni a telefon tartalmát?
Másodlagos telefonnak meg akarnám menteni, csinálok videót a viselkedésről későbbiekben, ha nem voltam teljesen érthető. Ha menthető, akkor alliról rendelnék hozzá alkatrészt.

Baggio

(#26999) mobilizmo válasza Baggio04 (#26998) üzenetére


mobilizmo
addikt

Esetleg google fiókban lehet távolról törölni, ha nincs kétlépcsős azonosítás beállítva.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27000) bepken válasza Baggio04 (#26998) üzenetére


bepken
veterán

gyári recovery menübe ettől függetlenül szerintem be fogsz tudni lépni (hangerő fel + bekapcs) és ha jól értem képet is ad a kijelző. szóval én itt nyomnék egy full wipe-ot és kész is vagyunk

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.