Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) judas13


judas13
addikt

#15.000 hsz után egyel, ha végre vége a garis témának akkor az uccsó kapcsolja majd le a villanyt!
Dánke ;] ;)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#15002) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Uraim! Tessék a személyeskedést kerülni! Lehet privátban is megbeszélni a személyes nézeteltéréseket!
Vegyük 1. figyelmeztetésnek!

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15003) fluttershy


fluttershy
tag

Sziasztok! :)
Közérdekű note to self következik :)
Hozzá tudnánk adni az összefoglalóhoz a persist partíció lementését? Hogy akik a jövőben romolgatnak szűz stock rendszert azokat ne érhesse olyan meglepetés amilyet pár kevésbé szerencsés fórumtárs tapasztalt.
Csak annyi lenne az egész hogy rootolt rendszeren termux appban (vagy egyéb más terminal emulatorban) root privilégium kérés után egy dd parancs kiadása; pontosabban :

su ; dd if=/dev/block/mmcblk0p27 of=/sdcard/persist.img

Ez az internal storageba másolja a kivonatát a fent leírt partíciónak. Mivel a root shell alatt létrehozott persist.img nem látszik pcre kötve usbről (valszeg owner uid vagy access right probléma, de nem volt vele időm foglalkozni) ezért a legegyszerűbb szerintem googledrive mobilappból cloudba feltölteni, ott biztonságban van. :D

Másik:
Kérdezni szeretnék azoktól akik próbálgattak romokat: A különböző romok mennyire kezelik a dual hátlapi kamerákat? A telephotos optika kamera érdekel inkább hogy a default camera appok a romokban látják-e, tudják-e használni? Mennyire jó a képminőség fotóknál, videóknál? Slow motion videó? Ha ezek nincsenek akkor van éppkézláb friss cross rom xiaomi camera app port?

(lineage os-el szemezek, azért érdekel)

[ Szerkesztve ]

(#15004) Vanir válasza fluttershy (#15003) üzenetére


Vanir
veterán

Kérdésesre válaszolva: [link]
Nekem RR-en lényegében hibátlanul működik.

(#15005) fluttershy válasza Vanir (#15004) üzenetére


fluttershy
tag

hm, ez jónak tűnik :) köszönöm :R

(#15006) Fall-N válasza st3v3np3t3r (#14973) üzenetére


Fall-N
veterán

Jajj ne írj ilyen hülye párhuzamokat. A root es egyéb szoftveres módosítást vissza lehet csinálni teljesen gyárira. Nyoma nem marad, mert ez nem Samsung és nincs KNOX számláló. Garancia marad.

Hardveres módosítást, törést nem lehet nyilván visszacsinálni.

A Samsung és a gyári tokja tök irreleváns dolog. Attól, hogy szar a gyári tok, arra is van utángyártott jobb védelmet nyújtó pár dollárért, ami véd is. Ugyanúgy van A1-re is, linkeltem is, van itthon, nem a hasamra ütöttem.

Látszik nem vagy képben, mert BL nyitásához nem kell kód, csak egy kiadott parancs ADB-n.

[ Szerkesztve ]

(#15007) st3v3np3t3r válasza Fall-N (#15006) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

fastboot parancs, nem adb:)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15008) yusukee válasza DroiDMester (#14958) üzenetére


yusukee
aktív tag

Ez melyik app? Meg akarom nézni, este mennyit van deep sleep-ben, mert 15-20 % merül a teló, ha csak úgy lépek ki a játékból, hogy kimegyek teló kezdőoldalra és lockolok. (előző telefonokon sosem volt ezzel gond.)

(#15009) Zsoleszhun válasza yusukee (#15008) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Kernel Adiutor , root jogosultságot igényel.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#15010) st3v3np3t3r válasza yusukee (#15008) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

cpuspy viszont működik root nélkül:)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15011) yusukee válasza Zsoleszhun (#15009) üzenetére


yusukee
aktív tag

Köszi, rootom sajnos nincs :(

(#15012) DroiDMester válasza Zsoleszhun (#15009) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Úgynéz ki az volt a gond amit írtam(Google Play Szolgáltatások béta)

ma teljesen normális a Deep sleep

[ Szerkesztve ]

(#15013) Vanir válasza DroiDMester (#15012) üzenetére


Vanir
veterán

Erre tudnál egy választ mondani, kérlek? Köszi!
[link]

(#15014) Zsoleszhun válasza Vanir (#15013) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Szerintem csak annyi, hogy belépsz a play-be -> saját alkalmazások -> béta -> play béta deaktiválás

¯\_(ツ)_/¯

(#15015) DroiDMester válasza Vanir (#14981) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Beállításokban az Eszközadminisztrátori alkalmazásoknál kikapcsolod a készülékkeresőt, majd itt kilépsz a béta tesztelői módból utána el tudod távolítani(jobb felső sarok 3pötty) a béta frissítést a play szolgáltatásokról, nyomsz egy rebootot a telónak és kész vagy! A készülék keresőt ha igény van rá kapcsold majd vissza ezután

(#15016) Vanir válasza DroiDMester (#15015) üzenetére


Vanir
veterán

Úgy tűnik, hogy eddig be sem volt kapcsolva a béta tesztelés nálam, úgyhogy nincs mit kikapcsolni. :) Köszi!

#15017: Szerintem nincs fent. Csak ahogy megláttam a posztodat ugrottam, hogy kikapcsolom én is.

[ Szerkesztve ]

(#15017) DroiDMester válasza Vanir (#15016) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor minek akarod eltávolítani, ha fel sem tetted? Vagy esetleg kézzel telepítetted a Béta Play szolgáltatások APK-t?? a lényeg ugyan úgy kell eltávolítani amég a készülék kereső aktív, addig nem engedi törölni!

[ Szerkesztve ]

(#15018) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

Tudom, volt már téma az összefoglalót is elolvastam de még mindig nem világos. Hogy a francba tüntetem el a felugró nyilacskákat az értesítési sávban? Egy kicsit részletesebben szeretném kérni mint az összefoglalóban van.Ha sikerült meghívlak egy sörre.😁

(#15019) st3v3np3t3r válasza Vanir (#14981) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

cpuspy-nak nem kell rootjog, anélkül is látja a cpu frekiket+deep sleep-et...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15020) Vanir válasza st3v3np3t3r (#15019) üzenetére


Vanir
veterán

Nem értem a relevanciát a linkelt válaszhoz, de mindenesetre köszönöm az infót, bár már fent van a Kernel Auditor.

(#15021) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

Megrendeltem a telót, de csak hogy ne érjen meglepetés: OTP Smartbank működik rajta mókolás nélkül?

(#15022) the radish válasza J.Pinkman (#15021) üzenetére


the radish
senior tag

Igen. :) Még mókolva is.

(#15023) evooo válasza fluttershy (#15003) üzenetére


evooo
aktív tag

Ez penge, koszonjuk.

Ha visszaállítás kell, azt hogyan lehet megoldani?

(#15024) DroiDMester válasza evooo (#15023) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

dd if=/sdcard/persist.img of=/dev/block/mmcblk0p27

Amúgy nem kell hozzá külön app(terminal) se a mentéshez se a vissza állításhoz!

ADB alól is megoldható!

adb devices
adb shell
adb su

minden sor után entert nyomsz

a mentés vissza állítás parancs ugyan az

Mentés: dd if=/dev/block/mmcblk0p27 of=/sdcard/persist.img

Vissza állítás: dd if=/sdcard/persist.img of=/dev/block/mmcblk0p27

[ Szerkesztve ]

(#15025) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#15024) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

próbáltátok is élesbe vagy csak írjátok hogy megoldható?

közlöm hogy a dd parancsos mentés működik, de az ebből kapott képfájl visszaállított másolata már nem lesz jó... teszteltem...

menteni akartam egy pendrive partíciót, ugyan így dd paranccsal, a mentés sikerült, viszont a visszaállítás látszólag hiba nélkül működött, ám valójában mégsem volt hiba mentes... se ugyan arra,se másik a pendrive-ra visszaállítva nem volt jó... szerintem tesztelje valaki mielőtt áment mondtok rá...

dd parancs használata ha esetleg valóban gond lenne a visszaállítással...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15026) DroiDMester válasza st3v3np3t3r (#15025) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Teszteltem működik! Tudom te úgyis azt mondod hogy nem megy mert nálad nem volt jó!

Amúgy meg te teljesen más dolgot próbáltál csinálni szóval megint csak olyanról beszélsz amit kise próbáltál! :W

(#15027) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#15026) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ácsi szaki... miért is próbáltam mást csinálni? egy /dev/block/mmcblk0p27 partíció miben különbözik egy /dev/sda partíciótól? azon kívül hogy más eszköz...

az okosabb ezt írta a kijelzőtörésre: [link] ha valaki véleményezni akarja a szakavatottabb véleményt akkor az illetékes topikban megteheti

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15028) DroiDMester válasza st3v3np3t3r (#15027) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mert te pendrive ot próbáltál másolni ami kurvára nem ugyan az mint a telón egy partíció!

múltkor mikor beírtam hogy működik a MAC cím vissza állítás, akkor lementettem a saját persist.img -met majd az itt találhatót felírtam a telómba megnézni mire változik a BT és Wifi MAC, majd ezután vissza írtam a saját persist.img met, szóval 1X mentettem és 2X írtam fel mind 3 hiba nélkül lezajlott!

Kértem már hogy olyanról ne kezdj papolni, amit életedben nem próbáltál! :R

Ne kezdjük megint a Gari témát :R megint okoskodsz, gari csak a kicserélt kijelzőre lesz a teló többi alkatrésze ELVESZÍTETTE a garit mikor le ejtetted, ezt nyeld le mert így van és punk-tum!!!!

[ Szerkesztve ]

(#15029) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#15028) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

látszik nem értesz hozzá... tudtam hogy azzal fogsz előhozakodni hogy az eszköz miatt nem sikerült... lottóznom kéne... a partíció az partíció, ha mobil telefon,ha pendrive, ha hdd,ha ssd... jó hogy azt nem akarod bemesélni hogy nálatok a víz jobb minőségűbb mint máshol :DDD mert a végén elhinném...

mellesleg nem visszaugatni kellett volna, hanem annyit írnod hogy, igen,teszteltem működik, de ahogy látom,neked a személyeskedés a fő mesterséged... csak nehogy egyszer mártson ;)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15033) atala válasza darvinya (#14956) üzenetére


atala
addikt

Megnéztem, de Ők csak keret nélkül árulják. Sokkal egyszerűbb átszerelni, ha kerettel együtt van.
Én azt mondom, meglátjuk milyen lesz. Majd beszámolok a fejleményekről. Sajnos 2 hét a minimum, de lehet, hogy lesz 1-1,5 hónap is mire megjön.

(#15034) atala válasza st3v3np3t3r (#14957) üzenetére


atala
addikt

Csak azért, hogy megmaradjon a gari, nem javíttatnám meg a készüléket a wayteq-val 30 ezerért. Még 5 hónap lenne a gariból, de ha ügyes vagyok szerintem észre sem vennék, hogy cserélve lett a kijelző.
Vetem már jó pár xiaomi telefont, szerencsére egyiket sem kellett gariztatni.

(#15035) darvinya válasza atala (#15033) üzenetére


darvinya
titán

Megértem, csak keretes általában hamis telokból származik, jobb esetben döglött teloból, de működése kétséges lesz.
Ha eladó nem ad garanciát, akkor Ali sem fog.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15036) atala válasza darvinya (#15035) üzenetére


atala
addikt

Ad rá garanciát. Az már más kérdés, hogy ahhoz lehet, hogy vissza kell küldeni, ami nem kis pénz, de nem bukom az egész pénzt.
Meg látjuk milyen lesz. Ha jó, akkor lesz egy eladó, akitől nyugodtan lehet vásárolni. Ha nem lesz jó, akkor meg majd mondhatjátok, hogy ÉN MEGMONDTAM! :D

Gondolom, ha nem is lesz eredeti, azért nem lesz olyan rossz. Maximum a színek, és a betekintési szögek nem lesznek olyanok, mint eredetileg. Nem 10 ujjas az érintője, csak 5? Túlélem.
Örüljön a lányom, hogy egyáltalán megcsinálom neki, és nem veszek egy 3 ezer forintos butafont helyette, mint ahogy itt ajánlották. :)

[ Szerkesztve ]

(#15037) fluttershy válasza st3v3np3t3r (#15029) üzenetére


fluttershy
tag

A dev (devices) alatt található directoryk logikai elérési utak amit a kernel az indulás után allokál; egy részük driverrel tartja a kapcsolatot ami értelemszerűen a mögötte található hardware-el kommunikál, de vannak köztük un. pszeudo eszközök is amiknek semmi köze a hardwareekhez, például a /dev/urandom ami a rendszer entrópia poolját képezi és ezért a kulcsgeneráláshoz, titkosításhoz elengedhetetlen vagy a méltán híres /dev/null. Azt hogy a persist partíció pontosan fizikailag hol található, nem tudom, mert egy block device mögött van ami átirányít és valszeg bufferel; de a persist partíció írásakor elégé megkönnyíti a dolgunkat mert csak (felül)írni és olvasni enged és ezt tökéletesen. A te általad említett sda (scsi device "A") egy scsi vezérlő ami a mögötte található hardwarehez biztosít hozzáférést, sok esetben máshogy működik. A dd egy elég kőkori parancs (dd first appeared in Version 5 Unix, Jun. 1974, wikipedia), egy dolgot csinál; másol, megadott blokmérettel (ha a user nem definiál blokkméretet akkor default blokkméretet alkalmaz), de ezt ész nélkül csinálja ami néha azért veszélyes. Előnye: kicsi, minden posix szabványos rendszeren van mert a coreutils része, gyors. Hátránya: full hülye, csak azt csinálja amit mondasz de azt ész nélkül. Ezért manapság nem is nagyon használják, csak néhány kivételes esetben (pl androidon ahol nincs nagy választék). Az sda belső lelkvilágát annyira nem ismerem de tudom jól miről beszélsz, "been there, done that", egyszer tönkrebasztam egy kínából rendelt 16gb-os pendriveot mert a backup image-et amit előzőleg ugyanarról a pendriveról mentettem le, dd-vel akartam rá visszamásolni. Eredmény: elszállt a pendriveban a nand-ot kezelő microcontroller :D :D . Egy egész napomba telt de szerencsére sikerült találni orosz fórumokon egy olyan low-level format toolt ami újraprogramozta a mikrokontrollert is, szóval a pendrive a kaland óta köszöni szépen jól van. :DD
ui: a pendrive/sdcard/stb backup, restore dolgokhoz az rsync-et ajánlom
https://linux.die.net/man/1/rsync

tldr; a persist partíció lementésére jó a dd, sda mókolására nem (mindig)

(#15002) llwynog
Ugye csak átmenetileg kickelted ki őket? Elég hasznos tagjai a fórumnak a stílusuktól eltekintve. :K

[ Szerkesztve ]

(#15038) Viktor0610 válasza fluttershy (#15037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem ő volt, de ha rámész az adatlapjukra, látod, hogy csak topiktiltást kaptak. ;)

Samsung Galaxy A54

(#15039) hgabor19 válasza trebrona (#14977) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Hiába írta ezt le az Eustock, cáfolni tudom. Tehát eléggé érdekes, hogy akkor maguk ellen beszélnek.
Hozzájuk visszaküldött A1-t nem javított gariban, mivel a BL nyitva volt.
Erre hivatkozva megtagadta a garanciális javítást, és csak fizetősként szoftverezte újra.

(#15040) darvinya válasza atala (#15036) üzenetére


darvinya
titán

Nem eredeti max. HD felbontású, a fullHD helyett.
Betekintési szög és fényereje közel lesz a 0-hoz.

Miért mondanám, azt, hogy én megmondtam.
Venném hozzá ezt a készletet [link], hogy alsó 2 csavart ki lehessen csavarni, mert 5 ágú torx -ot nem mindenhol kapni és van benne 2 oldalú kijelző ragasztó.

(#15039) hgabor19

Ilyen esetben írni kell EUStock-nak és Ők lerendezik.
Nekem Vernee Mars teloval volt 2.5 hónapos körökeim 3x szerviz, miután lett A1 belőle.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15041) fluttershy válasza Viktor0610 (#15038) üzenetére


fluttershy
tag

remélem h visszatérnek majd

(#15042) hgabor19 válasza hgabor19 (#15039) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Bocs, még korán van :)
Tehát egy Eustock-tól származó telefonról van szó, ami a Waytech-hez került garis szervizre ,és ők dobták vissza fizetős gariztatásra nyitott BL miatt.
De hát az Eustock és Wayteq az gyakorlatilag az egy cég. Tehát ezért is fura, ha az Eustock szerint a nyitott BL elfogadott, a Wayteq meg csuklóból dobja vissza "nem garanciális"-ra hivatkozva, amint meglátja hogy nyitott a BL.

(#15043) rzerge


rzerge
aktív tag

Megjött a Cafele tok és a fólia is
Eszméletlen jó a tok. Olyan mintha nem is lenne rajta semmi. A fóliát meg nem néztem,jelenleg a gyári van rajta.

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#15044) Magnat válasza darvinya (#15040) üzenetére


Magnat
veterán

"Nem eredeti max. HD felbontású, a fullHD helyett." - ezt mire alapozod, hogy teljes bizonyossággal ki mered jelenteni?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15045) darvinya válasza Magnat (#15044) üzenetére


darvinya
titán

Párszor megjártam vett fél kész kijelzőt, ami látszólag minden oké volt, de mindig torzítva adta vissza megjelenítendő képet.
Aztán másik ép telon ugyanazt a kijelző felbontású képet megjelenítve élesen adta vissza.
Fényerő ép másik telonak 25%-át tudta teljes fényerőn.
Tesztelőben fullHD-nak hazudta magát, emiatt torzult minden, amint átállítottam HD-re éles lett a kép, de fényerő marad gyenge.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15046) mobilizmo válasza Viktor0610 (#15038) üzenetére


mobilizmo
addikt

Csak azt kellene valahogy megoldani, hogy egymás dolgait ne lássák. Akkor nem kaphatnának össze minden szalmaszálon.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#15047) Szoszo94 válasza darvinya (#15045) üzenetére


Szoszo94
őstag

Kb kétszáz telefon javításán vagyok túl, vannak gyárival megegyező minőségű kijelzők is ám. Sőt, az AMOLED panelek egy az egyben ugyan azok ahogy észrevettem. Bele lehet futni rossz vagy hamis termékekbe, gyenge minőségűekbe, de ha körültekintően vásárolsz nem lesz gond. Talán ha 5% (kb 10db) volt eddig az elmúlt öt évben, ami nem ütötte meg a gyári szintet és visszaküldtem (Ali simán elfogadta a dispute-ot, ha látszott, hogy hibás vagy gyenge minőségű).

Pont jövő héten javítok egy A1-et ismerősnek, majd összevetem a sajátommal, hogy van-e különbség az utángyártott és eredeti közt. Ezt vettem, keret nélkül feketében.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#15048) bepken válasza Szoszo94 (#15047) üzenetére


bepken
veterán

köszi, várjuk az összevetést. legalább még egy felesleges vitára pontot tehetünk :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#15049) darvinya válasza Szoszo94 (#15047) üzenetére


darvinya
titán

Elhiszem, hogy van jó is, s nekem is vettek vissza, de eddig az jött le, hogy ugyanattól eladótól ugyanazt nem tudta küldeni.
5-ből 1 hamis volt.
Eddig az a bolt vált be ilyen téren, mert elő tesztelik, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15050) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok. Gondolkodtam egy ilyen telón. Fater pénteken vett egyet, ma jön büszkén mutatja, és már akkor látom, hogy rakott bele egy szép kis ívet. Hangerő szabályzó gomboknal meghajlott rendesen. Simán oldalzsebbe hordta a hétvégén. Mennyire általános jelenség ez? Ha az akkor nézek valami vastagabb xiaomit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.