Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) csipuka válasza M@Db0Y (#25350) üzenetére


csipuka
senior tag

En ugy ertettem a valaszabol, hogy koppkopp utan lezar a kepernyo.

(#25352) M@Db0Y válasza csipuka (#25351) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Dupla koppal bekapcsol a képernyő és a lezárt képernyőt látod. Ha nincs bekapcsolva képernyőzár akkor kinyitja, de egyéb esetben csak a lezárt képernyőig tudsz eljutni dupla koppos ébresztéssel.

(#25353) Pete55555 válasza darvinya (#25345) üzenetére


Pete55555
addikt

Az emelkedő lesz az... köszi :R

Csak annyi, hogy én ezeket a beállításokat sosem babráltam, eddig "rendesen" megszólalt már az elején az ébresztő. Gyanítom az utolsó frissítés állította át.
Ja, 45 másodpercen volt az emelkedő hangerő...

Szerk: Eszembe jutott most valami....
kb egy hete észrevettem, hogy rezeg a telefon a zsebemben. Vagy feloldva raktam el, vagy sikerült a zsebemben "beírni" a kódot, és elnyomkodtam, mikor elővettem az órát mutatta. Lehet akkor történt :W

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#25354) becsab112


becsab112
csendes tag

Sziasztok!
Mi lehet annak az oka, hogy 5 ghz upc wifin piszok lassú az internet, de ha átáll a 2,4 ghz-ra akkor tökéletesen működik.

(#25355) darvinya válasza becsab112 (#25354) üzenetére


darvinya
titán

IPv6 miatt van, ami router-ben be van állítva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25356) csipuka válasza M@Db0Y (#25352) üzenetére


csipuka
senior tag

Oh, koszi, igy mar ertem.

(#25357) drdr válasza darvinya (#25355) üzenetére


drdr
senior tag

Egy ismerősönél nekem semmi gondom nem volt a upc-s routerrel egyik sávban sem, viszont az ő Samsung telefonja kegyetlen lassú volt (de csak 2.4GHz-es volt). Megoldás a routerben az IPv6 kikapcsolása jelentette. Vicces, de időnként magától visszakapcsolodik, lehet fw update vagy áramszünet, nem jött meg rá....

(#25358) tomazin válasza drdr (#25357) üzenetére


tomazin
veterán

Vicces, de időnként magától visszakapcsolodik, lehet fw update vagy áramszünet, nem jött meg rá....
amikor frissül rajta a config. lehet kérni, hogy vegyék le a csomagjáról az ipv6ot.

(#25359) drdr válasza tomazin (#25358) üzenetére


drdr
senior tag

Aha, valami ilyesmit olvastam, mondtam is a gazdájának, hogy neten vannak beállítások a wifree-re is, de majd mondom, hogy ezt is lehet kérni, köszi.

(#25360) becsab112 válasza darvinya (#25355) üzenetére


becsab112
csendes tag

És hogy tudom beállítani, mert sehol nem kapom :))

(#25361) darvinya válasza becsab112 (#25360) üzenetére


darvinya
titán

Mit sehol nem kapsz?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25362) becsab112 válasza darvinya (#25361) üzenetére


becsab112
csendes tag

Hogy hol tudom kikapcsolni az ipv6-ot

(#25363) darvinya válasza becsab112 (#25362) üzenetére


darvinya
titán

Csak pár hsz-t kellene visszaolvasnod. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25364) becsab112 válasza darvinya (#25363) üzenetére


becsab112
csendes tag

Köszönöm szépen

(#25365) Keil Walker válasza tomazin (#25348) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Igen, erre gondoltam. Köszönöm szépen! Hibátlanul működik a funkció LOS-on, és maga a ROM is sokkal jobb, mint a gyári. Legalábbis eddig minden szuper

(#25366) infectedmann


infectedmann
őstag

(#25347) kommentre szeretnék kérni tippet, ha esetleg van aki meg tudja osztani a tapasztalatait.

(#25367) Grecky


Grecky
senior tag

Na, úgy tűnik a DIGI + Telenor kombó révbe ért nálam.
Volte funkciót most aktiváltattam a 1220-on, "véletlenül" Nokia 5.1 lett a telefonom erre az időre. 😁 Eddig teljesen jól működik mindkét SIM 4G alatt, de pl. 1220 viszont nem hívható igy, de ezt tudtam előre.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25368) Jabby válasza Grecky (#25367) üzenetére


Jabby
őstag

"...de pl. 1220 viszont nem hívható igy, de ezt tudtam előre."

Ez azt jelenti, hogy VoLTE alatt nem tudod hívni a 1220-at?
Milyen korlátai vannak még a VoLTE-nek?

Esetleg más hátránya?

[ Szerkesztve ]

(#25369) Grecky válasza Jabby (#25368) üzenetére


Grecky
senior tag

Hát amennyire én utána néztem, híváspróblémák vagy elérhetőség gondok lehetnek, egyelőre tesztelem milyen. Viszont piszok gyors lett a hivásfelépítés így és a fogadás is mindkét voltes kártyával.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25370) mttssz válasza infectedmann (#25366) üzenetére


mttssz
senior tag

Legfrissebb LOS-t hasznalok most mar lassan fel eve, BT folyton on, mobilinternet kb 10 orat, nyomkodom is, Messenger, Spotify, ezzel 5-6 ora kozott kijonni.

(#25371) Jabby válasza Grecky (#25369) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi a választ, aktiváltattam (flottás vagyok) én is.

(#25372) infectedmann válasza mttssz (#25370) üzenetére


infectedmann
őstag

Köszönöm. Én is a LOS-sel kezdtem el szemezgetni, de kíváncsi voltam, hátha többen megosztják a tapasztalatukat.

(#25373) Aurig@ válasza Grecky (#25367) üzenetére


Aurig@
őstag

Telekom hálozatából megy a 1220 VoLTE-n.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25374) darvinya válasza Aurig@ (#25373) üzenetére


darvinya
titán

Ez Telenor hiba, amit félév alatt nem tudtak megoldani.
Amúgy semmilyen 4, 80, stb. extra szám nem hívható VoLTE alatt.
Nincs telemédium gazdagítás.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25375) M@Db0Y válasza darvinya (#25374) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ez VOLTE profil hiba. Ez a hátránya, ha nem támogatott telefonnal kapcsoltatod be és egy általános profilt használsz. A hivatalosan támogatott készülékeknél visszavált a 3G-re ezeknél a számoknál.

(#25376) Grecky válasza M@Db0Y (#25375) üzenetére


Grecky
senior tag

Vszeg az A1 sosem lesz támogatva a Telenyomornál, vagy ha fejlesztik a hálózatukat, megoldódik, mert pl. a 1221 (UPC) simán megy Volte alatt.
Viszont ma reggel GPS problémám volt, lehet ez a Volte tárcsázós kódos aktiválás miatt, próbaképp tiltottam, akkor jó lett, de most megint engedélyeztem és jó így is.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25377) M@Db0Y válasza Grecky (#25376) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ez szolgáltatói sajátosság. Vodafonenál ugyanez a helyzet. 1220 és minden más szám megy 4G-n, de a saját ügyfélszolgálatuk csak 1-5 próbálozás után.

(#25378) darvinya válasza M@Db0Y (#25375) üzenetére


darvinya
titán

Semmi köze nincs, hogy támogatott, vagy nem.
Ez simán blabla, hogy nem jól csinálták meg.
Amúgy támogatott eszközön sem működnek említet szám hívása.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25379) becsab112


becsab112
csendes tag

Egy olyan problémába ütköztem, hogy LOS ota update után az android indításához be kellene írjam a PIN-t, de viszont nem jön elé a billentyűzet, ilyenkor mit lehet tenni?

(#25380) Nerd


Nerd
aktív tag

Hello, GPS problema elert engem is. Nem latja a muholdakat.

Telefon reseteles vagy barmi segit?

(#25381) Nerd válasza Nerd (#25380) üzenetére


Nerd
aktív tag

wipe data nem segit... :(

(#25382) tomazin válasza Nerd (#25381) üzenetére


tomazin
veterán

En a satstat nevu progit hasznalom. De igy is volt, h kellett neki 3perc, mire osszeszedte magat. Itt ajanlott gpsfix nem volt jo, nem lehetett latni hol all, plusz nem is nagyon segitett.

(#25383) Nerd válasza tomazin (#25382) üzenetére


Nerd
aktív tag

OK, megy a kukaba a telefon, ez szamomra nem elfogadhato...

(#25384) mobilizmo válasza Nerd (#25383) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mutatom a kukát ahova dobd. Semmi ilyen és egyéb problémám sincs custom ROM-al.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25385) Nerd


Nerd
aktív tag

"Semmi ilyen és egyéb problémám sincs custom ROM-al." szerintem ezt kar volt beirni, mi koze van ennek gyari rendszert, gyari updatet erinto issuehoz? Ne kezdjunk mar vitat arrol megint hogy nem mindenkinek opcio a custom rom. Raadasul juliusi update utan mukodott meg egy darabig, szoval fene tudja mi lett vele.

Hadd legyen mar bennem ennyi indulat egy brutal nagy hetvegi szivas miatt nem mukodo GPS miatt, illetve tobb ora kinlodas, reseteles utan most mar 4. napja nincs GPS. Nem tudom Teged mi bant...

[ Szerkesztve ]

(#25386) Is-tee válasza mobilizmo (#25384) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Nem mondható mérvadónak, mert nekem LOS alatt szintén előjött a GPS hiba, ha meg is találja a műholdat rövid időn belül előjön megint, hogy nincs GPS-jel. És egyet értek azzal, hogy ez egy elég nagy hiba, hogy 9-es Android óta nem működik rendesen, és nem egyedi hibának számít, mert sokan panaszkodnak, de nem jön semmi fix/javítás, vagy bármi megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#25387) tomazin válasza mobilizmo (#25384) üzenetére


tomazin
veterán

nálam los van fent. btw nem tudom ez miért off a telefon topicjában.
de nálam - eddig - a 3-4perc várás és gps progi után rendbejött. (viszont a wazéval annyit várhattam volna amennyit csak akarok, ott nem volt ok)

[ Szerkesztve ]

(#25388) mobilizmo válasza Nerd (#25385) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bocs, de én nem vontam kétségbe az indulataid jogosságát. Viszont halál komolyan, ha ki akarod dobni felém dobd. Hogy mitől van az, hogy sokaknak vannak ilyen problémái módosítatlan gyári rendszeren, azt nem tudom. Még azt sem gondolom hogy tehettek róla. De hogy nekem az utóbbi idők legkevesebb kompromisszumával járó, legjobban működő telefonom, azt meg én tudom. Az csak egy mellék információ, hogy már kb 1 éve custom ROM-on vagyok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25389) xEon1337


xEon1337
őstag

22 hónap használat után a sim tálca környékén besárgult a képernyő. Igazából már érik a készülék cseréje, szóval különösebben nem érdekel, ennyi pénzért szépen kiszolgált ~két évig.

Mi 9T vagy Pixel 3a XL lesz az utód, előbbi esélyesebb a jobb hardver miatt, csak az a fránya MIUI ne lenne..

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#25390) huberpe válasza xEon1337 (#25389) üzenetére


huberpe
aktív tag

én is pont itt tartok, bár még sosem használtam miui-t, de már olvastam róla érdekes dolgokat. 🙂
ja és nálam is sárgul a kijelző szélein.

(#25391) Aurig@ válasza xEon1337 (#25389) üzenetére


Aurig@
őstag

Én is lassan 22 hónapja használom, de semmi beégési (sárgulási) ill. hardveres hiba nincs. Igaz, 8.1 Oreon vagy, nincs késztetés, hogy frissítsek.
Ettől függetlenül erősen gondolkodom a cserén. Mi9 vagy Oneplus 6T lesz.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25392) Iggyboy


Iggyboy
csendes tag

Sziasztok!
2018 január óta vagyok egy ilyen készülék boldog tulajdonosa. Nincs berhelve, rootolva, minden gyári a telón (a legfrissebb rendszer van rajta Júli.1.) DE pár hete azt vettem észre, hogy gyorsabban merül az akksi.
Az eddigi napi rutinom az volt, hogy:
- este 100%-ra töltöttem az akksit, majd tente.
- Reggel 95%-al melóba el, 45 perces masszív hírolvasás, játék stb.
- meló közben minimális használat. Csak ebédidőben néztem rajta 30percekig vidit wifin keresztül.
- meló után ismét bkv-s utazás, masszív 45perces kockulás.
De ezek után is 35-40%-os volt a teló mikor megint töltőre cuppantottam. Legrosszabb esetben.

Aztán pár hete már melóból való induláskor 20%-on áll az akksi. Alig bírja ki a hazautat. :(

Tudtommal nem pakoltam fel semmilyen akksigyűrő progit és nincs több feature bekapcsolva mint eddig.

Ennek a vidinek [link] a tanácsait követtem és kikapcsoltam egy nagycsomó "background" eventet, kicsit mintha segített is volna, de akkor meg alig kaptam értesítéseket az amúgy fontos appoktól.
Úgyhogy volt egy factory reset is, de megint ugyanolyan gyorsan merül az akksi. :(

Találkoztatok már ilyesmivel?

(Elnézést ha már volt ilyesmiről szó a topicban de 5 perces keresés után sem találtam kielégítő választ és a lista elég hosszú)

Köszi!

(#25393) eclipse19 válasza Iggyboy (#25392) üzenetére


eclipse19
senior tag

Öregszik az akku.
Másfél év után nem meglepő.
Próbáld meg a lassú töltést, nekem egy párszor már bevált.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#25394) rhen válasza Iggyboy (#25392) üzenetére


rhen
senior tag

Ezek szerint nem csak nekem tűnik úgy mintha a legutóbbi frissítés óta jobban merülne.

Nekem nagyjából 15%-al jobban merül.
Eddig huszonpár százalék volt esténként, mikor töltőre tettem, most meg sokszor 10 alatt.

Nem hiszem, hogy akksi, az fokozatosan romlana, nem úgy, hogy 2 évig kb konstans, utána 1 hét alatt -15%.
Nem, nem az van, hogy az akku "alja halott" és adott % alatt merül mint a titanik, szép egyenletesen merül.

(#25395) eclipse19 válasza rhen (#25394) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hát, a szoftveres okot sem tudom kizárni, de nekem az utolsó Oreo-n van ('18 Nov.), szóval kb. 8 hónapja konstans a szoftver, mégis azt vettem észre, hogy 18 hónap használat után észrevehetően gyorsabban kezdett merülni.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#25396) Grecky válasza Nerd (#25380) üzenetére


Grecky
senior tag

Nekem a volte bekapcsolása után halt meg a gps, volte tiltás, majd a gps test app 3dfix javítása után megjavult.
2 napig nem is tudtam
navigálni, elég cink volt, pont trafiba is belefutottam. :( Vmi gyári hibát sejtek, mint a bluetooth + 2.4 ghz-es wifinél.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25397) Nerd válasza Grecky (#25396) üzenetére


Nerd
aktív tag

Na most beallt gps lockerrel. Tegnap estere mar annyira kifekudt high a gps status mar egyaltalan nem jelzett muholdat. Ma reggel gps locker ramaszott 5-6 muholdra es most villamoson haladva pesten is folyamatosan 11-14 van in use allapotban....

Szerintem erzi hogy megerkezett a boltba a masik telefon 😀

Most kap 3 napot ameddig a masik at tartjak nekem az uzletben.... Lehet marad...

(#25398) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Gyari legujabb romon a telefon alkalmazás mutat 4 értesítést értesítési pöttyben. Ha ranyomok akkor eltűnik az értesítési pötty de hamarosan újra ott van megint. Hogy tudom eltüntetni?

(#25399) tomazin válasza Nerd (#25397) üzenetére


tomazin
veterán

Onnantól, hogy végre magára találon már nincs gond. A magára találás okoz neki gondot...

(#25400) Nerd válasza tomazin (#25399) üzenetére


Nerd
aktív tag

Akkor nagy a szerelem mert sporolt nekem 100 ezer forintot 😀

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.