Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Fall-N válasza csuporzoltan (#4999) üzenetére


Fall-N
veterán

Nehéz erre válaszolni. A telefon jó, csak az a kérdés, hogy Lineage után mennyire lesz fapados az érintetlen droid neked?

[ Szerkesztve ]

(#5002) Real_Necro válasza rin33 (#5000) üzenetére


Real_Necro
veterán

En is most cserelem le a G2-ot egy MI A1-re. Anyamnak sima Note 4et vettem par honapja, az is nagyon jo (bar nem a pro), csak nekem a tiszta droid jobban tetszik. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5003) csuporzoltan válasza Fall-N (#5001) üzenetére


csuporzoltan
csendes tag

Semmilyen funkciót nem használok LOS-ben, ami nincsen stock Androidban. Legalábbis nem tudok róla, nem volt még olyan telefonom amin AOSP futott volna. Viszont hiszek benne hogy hamarosan fel fogja valamelyik maintainer kapni ezt a telefont és elérhető lesz rá a LOS is. (Már ha a Xiaomi publikussá tette a kernel forráskódot)

(#5004) #53667584 válasza DroiDMester (#4984) üzenetére


#53667584
törölt tag

Redditen és xda-n is írnak róla. Eddig működött másoknak is de valószínűleg a decemberi updateel jött valami ami miatt bootloop van.

(#5005) F.B.I.


F.B.I.
veterán

NOVA LAUNCHER PRIME, MA, 125,-Ft.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5006) Alarikman válasza csuporzoltan (#4999) üzenetére


Alarikman
senior tag

Szia, nekem volt S5-öm, szerettem. Tesóm használja mai napig. De már látszanak a korlátai, meg ugye 6.01-en ragadt az eredeti szoftver. Ami különbségre számíthatsz:
- fapados, gyors rendszer, nincs Samsung bloat(habár Lineage-en amúgy sincs)
- ujjlenyomat olvasó ég és föld az A1 javára
- szép kijelző, nem annyira kontrasztos mint az Amoled, de nekem jobb is, mert nem ég ki a szemem a fehértől(betekintési szögek rosszabbak)
- Vékony és minőségi ház, jobb kinézet, nagyobb kijelző!
- Kamera kb azt a minőséget hozza, néha jobbat nappal. Jobban kell gépészkedni vele, hogy éles fotó szülessen. A portré mód nagyon jó. Jobbak az effektek és több a beállítás. Este meg hasonlóan sz*r, de hát ennyiért ezt kapjuk. Videó hang problémás lehet, 4K jó képminőség. Előlapi minősége A1-nek jobb.
- Akku idő sokkal jobb. Ha nem vagy power user, akkor két nap simán meglehet. S5-tel egy, másfél nap, új aksival. Melegedés szinte nincs is.
- Hangszóró hangosabb, szebben szól. Füles erősítője nagyon erős, hangos. Hangminőség kb hasonló. Annyi, hogy az S5-ben HiRes DAC van 96Khz-es. PowerAmp 3-ban szebben szól. Nem sokkal. Mi A1-ben 48Khz. Bluetooth hang minőség az jobb az S5-ben sokkal emiatt(mert ott átmegy a HiRes hang, itt meg nem(AptX))
Tárhely, Ram, előny egyértelmű. Tok kell mert csúszós! Kábé ennyi gyorsan. Üdv!

(#5007) csuporzoltan válasza Alarikman (#5006) üzenetére


csuporzoltan
csendes tag

Köszönöm a választ. Sajnálom, hogy nem AMOLED van benne, nekem bejött a végtelen kontrasztarány, szebb képet produkált, ugyanakkor ha az előző telefonjaimban (J5, ill most az S5) kijelzőcserére került a sor, egyszerűen többe került maga az AMOLED panel kínából, mint az egész telefon (25 ropi az S5-be, míg 20-ért kaphatsz teljes telefont, amiben nem törött a kijelző).

Gondoltam, hogy az ujjlenyomatolvasó milliárdszor jobb, mint az S5-ben, de nekem ezzel sincsen bajom. A LineageOS olyan jól "emulálja" a rendes olvasókat, hogy szinte nem is kell húzni az ujjad rajta.

Sajnos az EUStockon egyik színben sincs raktáron, majd Januárban megrendelem :)

Továbbá kérdésem, van-e valakinek ilyen tokja vagy fóliája hozzá?
https://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_1008549.html?wid=21
https://www.gearbest.com/cases-leather/pp_827114.html?wid=21
Kíváncsi lennék a minőségére :)

(#5008) Roxbury válasza F.B.I. (#5005) üzenetére


Roxbury
őstag

Vegyétek, vigyétek a Novat, 125 ft ert ajandek. En is annyiert vettem. 😀
Nem hittem volna, hogy mi a1 en is hasznalni fogom, de enelkul nekem nincs android ugy nez ki 😀

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#5009) ElektrikusDE válasza F.B.I. (#5005) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Köszi, megvéve!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#5010) tboy93


tboy93
nagyúr

Egyik naprol a masikra valami baja lett az ujjlenyomat olvasomnak.

Eddig 100-bol 99x azonnal feloldott, most gyakorlatilag egyszer - egyszer felismeri az ujjamat, de 99%-ban nem oldja fel. Probaltam torolni az osszes mintat, ujra felvenni az ujjamat, próbáltam többször felvenni ugyan azt az ujjat, torolgettem mar minden szarral az olvasot, de semmi javulas :(

(#5011) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Spemallról rendelt telefon csutortokon 10:30-kor shipped állapotra változott az oldalukon, de azota se kaptam semmi értesítést a csomagküldésről. Ez normális? Bocs az offért ekkora értékben még sose rendeltem...

[ Szerkesztve ]

(#5012) hj79 válasza Roxbury (#5008) üzenetére


hj79
csendes tag

Köszönjük, vártunk már egy akciót. Lemaradtunk volna ha nem szólsz :)

(#5013) csipesz2020 válasza kekigyu (#5011) üzenetére


csipesz2020
tag

Páran itt így jártunk a spemall-al. Nem volt a magyar raktárban ès várni kellett. Írjál nekik, kèrdezd meg mikor adják fel. :)

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#5014) Scale válasza F.B.I. (#5005) üzenetére


Scale
őstag

köszi :R

(#5015) brombadeg


brombadeg
tag

Pár naponta észreveszem, hogy rebootol a teló. Van másnak is ilyen tapasztalata, vagy küldjem vissza?

(#5016) brombadeg válasza F.B.I. (#5005) üzenetére


brombadeg
tag

Köszi!! én is behúztam gyorsan

(#5017) Ricardo válasza brombadeg (#5015) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem nincs reboot.

(#5018) Balázs Z. válasza brombadeg (#5015) üzenetére


Balázs Z.
tag

Nálam csinálja, nem jöttem rá miért.

(#5019) Pete55555


Pete55555
addikt

Teszt fotó - papagáj

Kicsit kevés a fény, bár besüt a Nap, de sztem egész jó képeket lő, és felismeri a madarat is :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#5020) kekigyu válasza csipesz2020 (#5013) üzenetére


kekigyu
aktív tag

A shipped nem azt jelenti, hogy elküldve? Egyébként 15-én feltöltötték a készletet, még most is van nekik, én meg mult hét elején már kifizettem...

[ Szerkesztve ]

(#5021) petipetya válasza Pete55555 (#5019) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt is kiírta, hogy férfi/nő x éves? :)

"nincs rá lezsóidő"

(#5022) rin33 válasza Real_Necro (#5002) üzenetére


rin33
senior tag

Nekem is, azt meg tudod mondani, hogy Mi A1-nek mennyivel gyengébb az üzemideje a Note 4-nél? (3000 vs 4100mA), masik hogy a costum Romokhoz szoktam hozzá és a pure aosp ,,buta" lesz nekem.

(#5023) Pete55555 válasza petipetya (#5021) üzenetére


Pete55555
addikt

Okos a teló, mert nem írta ki :D

Üzemidő témához, nekem ilyen:


[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#5024) Real_Necro válasza rin33 (#5022) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meg nincs nalam az mi a1, anyam meg ~270km-re lakik tolunk es gondolom felhasznalasfuggo is...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5025) rin33 válasza Real_Necro (#5024) üzenetére


rin33
senior tag

Ertem

(#5026) Nerazim


Nerazim
őstag

(#4964) Fall-N & (#4961) Speed(R) & (#4960) petipetya & (#4958) nxferenc:
Köszönöm a segítségeteket :R Fura ez nekem, mert akárhány telefonom volt mindig volt rajta egy menu gomb vagy bal v jobb oldalt. Sőt igazából az Mi A1 dobozában van egy kis rajz a telóról és ott is menu button -nak írja, de mindegy is ez van.

Más:
Felraktam a Tesla Unread -es de ugyanúgy nem jelennek meg az értesítések az appok ikonjai felett (viber, messenger stb..) Megvettem anno a Nova Prime-ot is szóval ez nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#5027) DroiDMester válasza Nerazim (#5026) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Aktiválható a MENU gomb, írtam róla korábban keress rá a h.sz -eimre, leírtam miként lehet!

Tesla Unread -et pedig be kell állítani melyik appnál jelezzen, és engedélyezni is a teló beállításaiban, nem elég csak feltelepíteni!

(#5028) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Lenne ismét egy kérdés:

a gyári üzenet app ikonja nem mutatja, ha olvasatlan sms van? Illetve, ha ez így van, akkor a tárcsázó sem? Vagy erre van megoldás? Köszi!

Illetve, valaki írta, hogy appok zárolására csak segítséggel lehet használni az ujjlenyomatolvasót. Tudtok ajánlani ehhez jó programot?

(#5029) PowerBuldog válasza Mátésum (#5028) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A gyári launcher nem tudja mutatni ezeket az értesítéseket. Majd az Oreo update után elvileg.
Vedd meg a Nova launchert, most úgy is csak 125ft. Az tud ilyet.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5030) Fall-N válasza Nerazim (#5026) üzenetére


Fall-N
veterán

Fog az jelezni, csak be kell állítani a rendszerben, hogy hozzáférjen az értesítésekhez és Tesla Unreaden belül, hogy melyik alkalmazásoknál jelezzen.

Menü gomb pedig fölösleges, mivel úgy írják az alkalmazásokat, hogy nincs rá szükség és/vagy nem csinál semmit ha megnyomod. Más volt a fellépésük, most gyakorlatilag kiváltotta az oldalsáv.

[ Szerkesztve ]

(#5031) DroiDMester válasza Fall-N (#5030) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát azért még jónéhány APP nincs úgy megírva, PL: TitaniumBacup egy elég népszerű és kedvelt app, ráadásul elég sűrűn frissítik az aktuális verziót, és még a legújabb(1hónapja megjelent) verziója is igényli azt a bizonyos MENU gomb ot! :K

Szóval ne mondj ilyet hogy nincs rá szükség, inkább azt mond hogy a számodra fontos APP ok nem igénylik, de sokan(közöttük én is) használunk olyan appokat, amihez kell az a fránya menü gomb! :W
De szerencsére Root al megoldható a dolog szóval annyira nem vészes a dolog!

(#5032) Nimda válasza Mátésum (#5028) üzenetére


Nimda
addikt

A gyári tárcsázó mutatja az elmulasztott hívásokat.

[ Szerkesztve ]

(#5033) the radish válasza DroiDMester (#5031) üzenetére


the radish
senior tag

pl.+1 = fuel log

De a rendkívül hasznos TB konkrétan haszontalanná válna menü gomb nélkül!!!

(#5034) Magnat válasza DroiDMester (#5031) üzenetére


Magnat
veterán

Nem is értem, miért nem lehet betenni a rendszerbe egy funkcióválasztót ... OP5 pl alapból tudja ,pedig az is eléggé stock közeli os-t futtat.

A másik ilyen funció amit eléggé hiányolok, az értesítési led apponkénti kezelése rendszer szinten, mert sajnos azt sem minden appban lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5035) Fall-N válasza DroiDMester (#5031) üzenetére


Fall-N
veterán

A Titanium Backup nem a széles közönség számára való, hanem a bütykölőknek.

A Google évek óta elérhetővé tette a material design tervezési elveket. Ebben már rég nincs, de az előtte lévő holo designban sem volt menü gombra szükség. Mint írtam ott a sidebar, sokkal kényelmesebb.

Arról a program készítője tehet, hogy elavult a felülete a TB-nek és egyáltalán nem erősíti meg, mint utolsó fecske, hogy kellene a menü gomb. Eleve a mostani telefonokon nincs is! Ahogy írtam átlag Jóska nem fog menü gombot remapolni. Ott a példa: Tasker is átállt a mostani dizájn elvekre és frissült már a holo UX-ről.

Én meg személyesen tesztelgettem több száz alkalmazást és hidd el, hogy nem csak légből kapva jelentettem ki. :U

[ Szerkesztve ]

(#5036) IT user válasza DroiDMester (#5031) üzenetére


IT user
tag

Most csak SGS7-en nézem, de nem kell root hozzá. A kisegítő lehetőségek között a kézügyesség és műveletek menüben a segítő menüt bekapcsolva elérhető az opciók pont.
Ismétlem, ez SGS7 telefonon van, nem tudom most megnézni, hogy A1-en is van-e ilyen beállítás.

(#5037) gusthy válasza DroiDMester (#5031) üzenetére


gusthy
veterán

Hogy konkrétak legyünk, elvileg nem lenne szabad, hogy fent legyen a Marketen olyan app, amelyik nem használható menü gomb nélkül, lévén, hogy a készülékek 99%-a nem támogatja. Úgyhogy az a fejlesztő, aki menü gombra támaszkodik, az nem lesz sokáig sikeres.
De ha mindenáron kell, akkor van csomó root nélküli megoldás természetesen.

(#5038) csipesz2020 válasza kekigyu (#5020) üzenetére


csipesz2020
tag

Az csak akkor lesz ténylegesen shipped ha a dhl igazolja, addig csak annyi kb hogy feldolgozták a kérelmedet. Mostanság már minden futár tömve lehet. Gondolom csúszás van.:/
Írtál nekik?

[ Szerkesztve ]

I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.

(#5039) kekigyu válasza csipesz2020 (#5038) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Nem írtam mert nem sokkal azután, hogy itt rákérdeztem pont jott a mail spemalltol, benne a tracking szammal. Ami mondjuk nem el meg a dhl rendszereben, gondolom mert csak lefoglaltak. Reméltem, hogy a heten ideer de mar nem vagyok benne biztos.

(#5040) DroiDMester válasza #53667584 (#5004) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No bele futottam én is ebbe a BootLoop problémába.

Valóban a Decemberi(7.12.7) Frissítés a ludas! :W

Mókoltam a telón és úgy adódott hogy nekem is teljes újra telepítés kellett MiFlash el természetesen 7.12.7 ROM ot tettem fel Clean ALL+LOCK al! Majd feltettem a TWRP-t + Magiskot én nálam is csak a színes csíkig ment majd újraindulás, mondom no fene eddig működött nálam is!

Pedig előtte is MiFlash el telepítettem a 7.12.7 Rom ot annyi kivétellel hogy a DATA partíciót nem bántottam(Save Userdata MÓD) úgy semmi gond nem volt!

A jó hír megvan a megoldás :K hogy működjön a Decemberi(7.12.7) Frissítés után is a TWRP és ne legyen BootLoop

A menet a következő:

1, MiFlash el telepíted a Novemberi 7.11.18 ROM ot Clean ALL and LOCK módban, ezután szépen megvárod még elindul és betölt a rendszer, a lényeg mikor az ujjlenyomat és képernyő zár résznél vagy SEMMILYEN ZÁRAT NEM ÁLLÍTASZ BE csak tovább lépsz hogy nem kell se minta se pinkód se ujjlenyomat ha teljesen betöltött a rendszer félig kész vagy!

2, Most szintén MiFlash el telepíted a Decemberi 7.12.7 ROM ot DE.. itt azt választod hogy SAVE USERDATA itt is megvárod még végig megy a telepítés, ugye ha végzett magától újra fog indulni a teló ezután már lehet beállítani képernyő zárat és ujjlenyomatot is, és nyitni a BootLoadert, telepíteni a TWRP -t meg szerkeszteni a build.prop -ot ha kell, vagy bármi mást nem lesz BootLoop :))

Szóval a tanúság az, ha a Decemberi ROM úgy van telepítve hogy a DATA partícióba is bele nyúl(Clen all módba telepítve), vagy van beállítva bármi féle képernyő zár, akkor nem fog utána működni a TWRP és csak BootLoop lesz a vége!

Kipróbáltam azt is hogy mikor csak a színes csíkig ment és újraindul, mi van ha ilyenkor törlöm a DATA partíciót sajnos nem jön helyre tőle(jobban mondva annyi változik hogy tovább jut a Boot folyamat elmegy az AndroidONE feliratig és ott is marad, de nem indul újra csak próbált bootolni de nem tud) csakis a fenti telepítések után működik újra a dolog, szóval valamit a data partíción babrál a decemberi ROM!

[ Szerkesztve ]

(#5042) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok csatlakoztam hozzátok. Melyik junk takarítòt ajánljátok? Gondolom vmi kell rá. Samsungomon volt gyárilag ilyen app de itt elèg kopárság van gyári appbol (szerencsère). Google sáv elèggè zavar de sajnos nem tudom leszedni azt se...

(#5043) PowerBuldog válasza ShadowX (#5041) üzenetére


PowerBuldog
veterán

(#5044) ShadowX válasza PowerBuldog (#5043) üzenetére


ShadowX
őstag

Mondják ezt úgy, hogy 50%-ban nem magyar a tulajdonos. Én csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy jobb óvatosnak lenni. Volt valamelyik évben egy hasonló csőd, hogy a magyar vezetés azt vallotta náluk semmi gond nincs, aztán mégis roló le lett a vége.

(#5045) outsiders


outsiders
aktív tag

Sziasztok, fülesen a gombok funkcióit lehet valahogy módosítani? Redmi Note 2-őm volt előtte, ott volt erre külön menü, most perpill elég haszontalan így a három gomb a headseten, hangerőt nem piszkálom állandóan, léptetni kellene csak :R Powerampot használok, annak sincsen semmi beépített mókolása erre sajnos ahogy látom.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#5046) Baloo27 válasza outsiders (#5045) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Ha 3 gombod van,akkor a közèpsővel dupla nyomás esetèn számot válthatsz.Ha egyszer nyomod meg indul,vagy leáll a zene illetve hívást fogadhatsz,vagy megszakíthatsz.
Hosszan nyomva talán az asszisztens fülel.
Semmit nem állítottam,pulsar zenelejátszóval ès Piston 3 fülessel minden működik.

(#5047) litter


litter
tag

Sziasztok!

Szubjektív élménybeszámoló az A1-ről.

Egy hónapja felmondtam munkahelyemen, így az ott céges telóként használt Samu S8-t vissza kellett adnom. Mivel vállalkozásba fogok, alternatív megoldást kerestem a pótlásra, s hosszú keresgélés és sok fórumolvasgatás után döntöttem az A1 mellett. Az S8 előtt ugyanannál a cégnél végigjártam az S2-Note2-S6 edge szériákat is, így van némi rálátásom arra, hogy hogy képzeli a Samsung a csúcskategóriát...tehát elvárásaim bőven voltak, de nem akartam százezreket költeni telefonra.

Mostanra már két hete használom az A1-t és basszus...le vagyok nyűgözve, teljesen értelmetlennek tartom, hogy miért vesz valaki ennél drágább telefont. Kételkedve kezdtem az ismerkedést, de a Xiaomi baromi gyorsan kilóra megvett és hamar összebarátkoztunk. Egyáltalán nem érzem visszalépésnek az S8-hoz képest, sőt...vannak területek ahol felülteljesíti. Például gyorsabb, valami esztelen sebességgel hasít a gyári Andorid, valamint a porté mód is újdonság benne. Persze a Samu design tényleg gyönyörű, valamint az AMOLED kijelő fantasztikus színei is hiányoznak néha. De basszus, szubjektív értékelésem alapján összességében a Galaxy S8 kb 20%-al jobb telefon, csak éppen 350%-al többe kerül.

Ami még nagyon kellemes meglepetés volt, hogy semmilyen, de semmilyen szinten nem érzem azt, hogy "kínai" lenne a telefon, sehol nincs nyoma gagyiságnak. Az egész egyben van, minőségi benyomást kell minden részlete kívül-belül.

Őszintén javaslom mindenkinek, aki ezen sorokat olvassa, akár akkor is ha "felülről" vált ...nem fog csalódni. Kár kifizetni a nagy gyártók vastag marzsát és marketingköltségét, a Xiaomi A1 kompromisszummentesen használható még a "Galatikusokhoz" viszonyítva is.
Üdv mindenkinek, Tamás

[ Szerkesztve ]

(#5048) outsiders válasza Baloo27 (#5046) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ezt tudom én is, én arra voltam kíváncsi, hogy a 3 gombos BlitzWolf BW-ES2 fülesemet ki tudom-e így használni. Talán mintha valaki linkelte volna, hogy az Oreoban lesz majd erre menü szintén, úgy mint a Miuiban is.
Előtte Pistonom volt nekem is, ez ahhoz képest észrevehetően jobb, pedig azt is szerettem. Sokkal jobb a zajszűrése és szebben is szól, pedig kb be se járatódott még, pár napos csak.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#5049) vacs


vacs
veterán

Akció: 125 Ft a Nova Launcher Prime a Play Áruházban: [link]

Aki egy normális launcher-t szeretne, azt most csapjon le rá!

Látom, hogy F.B.I. már írta, de így kicsit feltűnőbb!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#5050) #53667584 válasza litter (#5047) üzenetére


#53667584
törölt tag

A "kompromisszummentesen" részen azért vitatkoznék. Aki fotózni is szeretne a telefonjával annak csalódás ez a készülék. Jó fényviszonyok mellett lehet vele egy-egy használható képet lőni, de gyengébb fény mellett borzasztó amit produkál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.