Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Fall-N válasza darvinya (#25900) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig van recovery csak jóval hosszabban kell nyomni a gombkombinációt. Először én is azt hittem, hogy nincs pedig van. Ne lepődj meg, hogy több mint 20 másodpercig kell nyomva tartani. Utána rezegni fog.

(#25902) darvinya válasza Fall-N (#25901) üzenetére


darvinya
titán

1-2 percig nyomom, s csak döglött robot van No Command felirattal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25903) TaylorPro válasza darvinya (#25900) üzenetére


TaylorPro
addikt

Alacsony a kerítés sajnos! Végeztem a melóval levideózom neked. Igaz hogy kár rád bármilyen energiát pocsékolni. Már látom a reakciót hogy vagy a rendszer, vagy a videó manipulált. Rajtam múlna már törölve lennél innen annyi baromságot összehordtál már mindenhol.

Pixel 8 Hazel

(#25904) mobilizmo válasza TaylorPro (#25903) üzenetére


mobilizmo
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25905) darvinya válasza TaylorPro (#25903) üzenetére


darvinya
titán

Remélem 4/64-es készülékről készíted a videót.
Köszönöm, a fáradságodat.

De kíváncsi vagyok szerinted mi a hiba, vagy csak ennyire nagy az alkatrész szórás, s az összes 50%-ost ebbe rakták bele, felárral rásózták az emberekre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25906) TaylorPro válasza darvinya (#25905) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ja, akkor a legújabb elmélet most az lesz hogy a recovery rejtett bug csak a 4/64 verziót érinti, a 6/128 verziót pedig nem! De szerencsés vagyok!

Te egy igazi szakértő vagy, le a kalappal: [link] [link] [link] [link] Erre itt már reagáltam egyszer: [link]

[link]

Újra elszabadul a mérhetetlen tudás: [link] [link]

Videó is van pedig semmi kedvem nincs energiavámpírokkal foglalkozni: [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#25907) darvinya válasza TaylorPro (#25906) üzenetére


darvinya
titán

Mivel legtöbbünknek 4/64 verzió a készüléke, és ezen fordul elő a hiba, így azon kellene tesztelned.
4/64-nél nincs előtét szöveg, csak Android felirat és döglött robot.

De ha nem hiszed, legyen …befejeztem az OFF-ot.
Sokat segítettél TÖ-vel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25909) atonement


atonement
csendes tag

Sziasztok,

Az mitol lehet, hogy mihelyst atlepek egyik appbol a masikba majd vissza az elsobe, ujratolti az elsot? Majd visszalepek a masodikba es azt is ujratolti a rendszer.

Peldaul egy jegyzet appbol egy szotar appba lepek, majd vissza a jegyzetbe, es ujratolti rendszer a jegyzet appot, kezdve a nyitolappal. Igy nem tudom folytatni a megkezdett munkat.

Szabad memoria az adatok alapjan van eleg.

[ Szerkesztve ]

(#25910) darvinya válasza TaylorPro (#25908) üzenetére


darvinya
titán

Szövegből csak egy pacát látok [kép] .

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25911) lazac_ válasza darvinya (#25910) üzenetére


lazac_
tag

[Paca, mi?...] Menjetek már szobára légyszi. :(

(#25912) draco31


draco31
veterán

Van a telefonban fekete mód, vagy mi annak a neve, vagy kell rá külön téma?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#25913) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Root nélkül hogy tudnam megoldani, hogy gyari visszaállítás utan a legtöbb dolgot automatikusan tudjam visszallitani?

(#25914) fery02 válasza kekigyu (#25913) üzenetére


fery02
addikt

Szerintem erre teljesen átfogó megoldás még a mai napig sem létezik.

Én úgy szoktam már évek óta, hogy a telefonszámaimat Google fiókba szinkronizálom, ez a rész így megoldott.

SMS-ekre, hívásnaplóra "SMS Backup & Restore" app Play Áruházból (ez akár tudja őket menteni Drive-ra is, akár ütemezetten is), ez is pipa.

Minden egyéb fájl, dokumentum, fénykép, zene, ezeket kimentem magamnak előtte gépre, aztán visszamásolom őket.

Ha Play-ről letöltött alkalmazásokat használsz csak, akkor ezeket is mind meg fogod találni gyári visszaállítás után a Play Áruházadban a Könyvtár szekció alatt és telepíti is őket mindet egyszerre rögtön automatikusan, ha engeded neki.
Az igaz, hogy legtöbbnél valószínűleg a beállításokat, adatokat nem állítja vissza.
Ezeket egyenként az alkalmazásaidban tudod ellenőrizni, hogy melyik milyen backup megoldást használ.
Soknál már szintén van felhőbe mentés lehetőség, ezeket kihasználhatod gyári visszaállítás előtt.

Android első indítás folyamatában megadható, hogy a Google milyen szinten csinálgasson magának biztonsági mentéseket és miről, de nem tudom, hogy et mára mennyire megbízhatónak számít, én igazából tiszta lappal szeretek indítani minden rendszer újra belakásakor és magam szeretem visszaállítani az alkalmazásaim adatait akár a saját backup módszerükkel, akár manuálisan újra beállítgatva őket.

(#25915) M@Db0Y válasza fery02 (#25914) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

SMS-t, hívásnaplót a google is menti és vissza is állítja ha új telefonra költözöl. Legalábbis nálam eddig mindig megtörtént.

(#25916) Aurig@ válasza fery02 (#25914) üzenetére


Aurig@
őstag

Egy kérdés:
Nálam nincs szinkronizálás bekapcsolva, ugynis: a gmail fiókban van néhány olyan cím telefonszámmal, ami telefonra egyáltalán nem kell, de vész esetén ha szükségem lenne, akkor meglegyen. Viszont, ha be kapcsolnám a szinkronizációt, akkor a fiókot szinkronizálná a telefonra vagy a telefonon lévő számokat a fiókba? Mert az esetemben ez nem mindegy. Mivel mindkét helyen van olyan, ami a másik helyre nem kellene.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25917) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

fura dologgal szembesültem a mai napon. elkezdett felválni a kijelző, mindkét oldalon. fogalmam sincs, menny idő még, mire teljesen elválik, bár érintésre továbbra is perfekt reagál.

kérdésem volna, hogy vállalható összegért tudnak e ilyen apróságot javítani valahol debrecenben?

köszi előre is!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#25918) rhen válasza Aurig@ (#25916) üzenetére


rhen
senior tag

Kétirányú a szinkronizáció.
Ami nincs a fiókodban online, az megy fel felhőbe, ami nincs a telefonon, megy a telefonra.

(#25919) Fall-N válasza kekigyu (#25913) üzenetére


Fall-N
veterán

Attól függ. Sima droidon nincs univerzális megoldás. Viszont minden más forkolt Android ROM-nak vannak saját visszaállító alkalmazásaik. Például Xiaomi a Mi Movert használja, van a Huaweinek saját EMUI-s cucca rá stb. Annyi a lényeg, hogy csak azonos márkán és azonos OS verzión működik minden 100 %-ig. Ott viszont tényleg át lehet mindent menteni. Például valaki lecseréli a Xiaomi Redmi 5-ösét egy Mi 9-re.

(#25920) fery02 válasza M@Db0Y (#25915) üzenetére


fery02
addikt

Ehhez gondolom a Google-ös, Üzenetek app-ját kellene használnom ugye?

Feltételezem, hogy csak a gyári, MIUI-s alkalmazást használva, az nem menti az SMS-eket Google fiókba, mivel eleve rá vonatkozó opció sincs a beállításaiban.

Jól gondolom a fentieket?

[ Szerkesztve ]

(#25921) Luck Dragon válasza bepken (#25917) üzenetére

Nekem már rég elvált a kijelző , bevittem egy szervízbe és annyiért akarták megcsinálni mint maga egy kijelző cserét. Így fogtam és eljöttem mert nekem ennyit nem ér meg.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25922) Aurig@ válasza rhen (#25918) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25923) bepken válasza Luck Dragon (#25921) üzenetére


bepken
veterán

fasza...

úgy sejtem, hogy az nem tetszett neki, hogy hosszabb ideig be volt kapcsolva a kijelző + hotspot, tehát elég meleg volt a telefon.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#25924) Luck Dragon válasza bepken (#25923) üzenetére

Azt nem tudhatjuk, nekem jobb felső sarkában kezdődött , majd az egész a bal felső sarokig átívelt a ragasztás elengedése. Majd jött az ügyességem , összetörtem a telefon vázat , így ami még ahol tartotta a ragasztás ott is elengedte. 😭
Szóval most a tok tartja össze . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25925) mobilizmo válasza fery02 (#25914) üzenetére


mobilizmo
addikt

TiBa-ban lehet csinálni flashelhető full backupot. Nem teljesen automatikus, de nem sok lépésből áll. Más kérdés, hogy a gyári visszaállítást valószínűleg pont azért csinálod mert nem tökéletesen működik a telefonod. Így lehet nem jó ötlet visszaflashelni mindent, többek között azt is ami a problémát okozhatta.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25926) draco31 válasza Luck Dragon (#25924) üzenetére


draco31
veterán

Öcsémnek is jobb felső sarka kezdett el elengedni, meg jobb oldalt is kicsit, illetve alul végig. De még erősen gondolkozok, hogy szétszedjem-e újraragasztani, vagy várjak még. ( kb. 30 kijelző cserén vagyok már túl mindenféle telefonnal )
Egyébként az amazfit bip óra is sok embernek ledobta a kijelzőt, a sajátomat egy hete ragasztottam újra.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#25927) Luck Dragon válasza draco31 (#25926) üzenetére

Hát ha mégis kedved lesz hozzá, akkor légyszíves írd meg hogy érdemes neki esni . Vagy mint én laikusként engedjem el. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25928) draco31 válasza Luck Dragon (#25927) üzenetére


draco31
veterán

Itt a szétszedős videója.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#25929) Luck Dragon válasza draco31 (#25928) üzenetére

Végignéztem, hát kizárt hogy ehhez lenne türelmem. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25930) Smeló válasza draco31 (#25926) üzenetére


Smeló
tag

Nekem is a jobb felső részen vált el. Bevittem egy gsm üzletbe, és ott megragasztattam, néhány ezer ft-ért.

(#25931) bepken válasza Smeló (#25930) üzenetére


bepken
veterán

de hogy tudja megragasztani? körbe a fekete káva alatt van esetleg a ragasztó? mint egy üveg fólia esetén?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#25932) Smeló válasza bepken (#25931) üzenetére


Smeló
tag

passz, nem láttam a műveletet, az eredménye fél éve hibátlan.

(#25933) darvinya válasza bepken (#25931) üzenetére


darvinya
titán

Régebben volt kivágott kétoldalú ragasztó, ezt csak teljes kijelző felszedéssel javítható.
Mostanában UV ragasztógéllel ragasztják, aminél először a felesleget kipréselik, után erős UV fénnyel aktíválják (ez még feketének látszó részen keresztül is működik).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25934) bepken


bepken
veterán

köszi Srácok! adtatok egy kis reményt, hogy nem kell egy vagyont költenem.

lecserélni meg még nem szeretném, mert 2 év elteltével is ugyanúgy imádom ezt a telefont :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#25935) Luck Dragon válasza darvinya (#25933) üzenetére

Hát én most nézegettem az enyémet , de el nem tudom képzelni hogyan szedik le a kijelzőn maradt gyári ragasztót, lehet melegítő segítségével.
Maga a kijelző nagyon vékony de ragasztó van legalább 1-1,5mm .
Persze szakik lehet ezen nem lepődnek meg.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25936) fery02 válasza mobilizmo (#25925) üzenetére


fery02
addikt

Na igen. 🙂
Plusz az eredeti hozzászóló root mentes megoldásra gondolt.

(#25937) mobilizmo válasza fery02 (#25936) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nagyjából mindenki arra gondol, de olyan nincs. Kivéve a goggle felhő, de abban meg nem bíznak. És joggal, mert kicsit ennél szofisztikáltabb megoldást szeretne a felhasználók többsége.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25938) Bicskei1885


Bicskei1885
csendes tag

Sziasztok; az alábbi tűnt fel a legutóbbi frissítés óta; lassabban és hektikusabban tölt a telefon. más is tapasztalta?

másik
mindenki írja illetve ajánlja a gcam feltételét. erre valami egyszerű leírást kérhetek valakitől(próbáltam visszaolvasni) egy ilyen dolgokhoz hozzá nem értő ember is feltudja rakni.
előre is köszönöm a segítséget

(#25939) Per Me válasza Bicskei1885 (#25938) üzenetére


Per Me
tag

Szia!
A töltés nálam rendben van, a Gcam leírást pedig az összefoglalóban megtalálod.

(#25940) Nerazim válasza Bicskei1885 (#25938) üzenetére


Nerazim
őstag

#25848
Ha már gcam szóba jött valaki használ Oreo v Oreos custom rom alatt olyan gcam-et amin működik a night sight? Már vagy egy tucatot próbáltam, de mind bugos volt nálam vmi miatt.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25941) kokokka válasza Bicskei1885 (#25938) üzenetére


kokokka
őstag

Hibátlan, mint eddig.

(#25942) andHermann válasza Bicskei1885 (#25938) üzenetére


andHermann
tag

Nekem nem tűnik lassabbnak a töltés a legfrissebb patch-csel sem. Lehet hogy megtört/elkoszolódott a kábel vagy a csatlakozó. Próbáltad másik kábellel is illetve ugyanazzal a kábellel másik készüléket tölteni?

(#25943) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Azt nem tudjátok, hogy az alaplap bal felső sarka (a kamera mellett) pontosan miért felel? Amikor összetörtem a telót, lezúztam az alaplap bal felső kis csücskét (eddig csak a kamera ledeket láttam, hogy ott lennének).

Csak azért kérdezem, hogy érdemes e új házat/kijelzőt rendelnem hozzű és megcsinálnom, vagy inkább engedjem el. (Nyilván nem fog működni már a flash.)

Előre is köszi a helpet! :)

Vamos a la playa.

(#25944) fluttershy válasza juuzer (#25943) üzenetére


fluttershy
tag

Így látatlanban nehéz róla bármi értelmeset mondani, ha lefotóznád az sokat segítene. Néztem videót és én két spring pint látok ott a jobb felső sarokban, funkciójukat nem ismerem, a többi alkatrészt nem ismerem fel. Ha a pcb sérült akkor a kuka; ezek a pcb-k amik a modern bonyolultabb elektronikai eszközökben vannak többrétegűek, ha megrepedt akkor valamelyik réteg tuti megsérült; ha megsérült akkor semmivel nem lehet javítani. Ha áramköri elem, smt alkatrész sérült akkor annak meg lehet próbálkozni a javításával de nem sok esélyt látok rá, egyrészt mert nagyon kevés helyen szórakoznak smt alkatrészek cseréjével (komoly gyakorlat kell hozzá), másrészt nagyon valószínű hogy nem csak a felforrasztott alkatrész károsodott hanem a pcb is.

Ha van szervizes (ha elektrotechnikus az mégjobb) ismerősöd akkor vele nézesd meg és kérd ki a véleményét.

(#25945) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Sziasztok! Történt valamelyikőtöknél olyan, hogy a képernyő fagy, villog, glitchel random időpontokban? Mintha ki lenne csúszva valami kábel, vagy ilyesmi. Factory reset két napra megoldotta, aztán újra előjön, érthetetlen... A képernyő közepét enyhén benyomva elmúlik, aztán visszajön. Érdekes módon az értesítési sáv lehúzása is javított a helyzeten, de újabban már az sem... Mi lehet a gond?

(#25946) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, kamerával kapcsolatos kérdésem lenne, a készülék egy éves, családból került hozzám pár napja, egy céges redmi5 mellett használom.
Annyi érdekelne hogy én vagyok béna, vagy tényleg ennyire gáz a dinamikatartománya a fotóknak?
Ez a fotó a redmi5-ből jött ki minden állítgatás nélkül, hdr-el:

A MiA1 ennél alap beállításokkal sokkal rosszabb képet csinált, állítgatással sikerült ezt kihozni belőle:

Azt látom hogy a redmi5 túlszaturál, de a MiA1-nél ez a fehér köd, ami nekem dinamikatartomány gondra utal eléggé gáz.
Most én vagyok béna, valami baja van a telónak, vagy egyszerűen ennyit tud?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#25947) rhen válasza Ra3 (#25946) üzenetére


rhen
senior tag

Szia, szerintem nem oké a Mi A1 képe.
Azért ennél többre képes. Az általad berakott képen a ködön kívül az élesség is gatya.
A köd nekem inkább valami más, fizikai problémára utal.
Lencse inkább. Nem volt szétszedve és netán úgy összerakva, hogy maszatos lett a belső lencse?

(#25948) #56474624 válasza Ra3 (#25946) üzenetére


#56474624
törölt tag

Elvileg a fő kamera és az érzékelő megegyezik az Mi A1-ben és Redmi 5-ben.
A kameraszoftver különbözik.

Amúgy csináltam már olyat, hogy teszteltem az Mi A1 kameráját, hogy automata módban mit lő, meg ha én kézzel beállítom magamnak az ISO-t, záridőt. Ő 1600-as ISO-val lőtt jóval zajosabb képet, mint én 3200-as ISO-val.
ETTR. Sajnos nem mindig alkalmazható technika.

[ Szerkesztve ]

(#25949) kekigyu válasza darvinya (#25877) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Megvolt a factory reset, a helyzet változatlan. 92% nal azt irja teljesen feltöltve. Mit próbáljak még? Nincs valami app ami megoldaná?

(#25950) #56474624 válasza #56474624 (#25948) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amúgy én szinte mindig úgy fotózom nappali körülmények között is az A1-gyel, hogy ha automata módban is van, expozíciókorrekcióval korrigálom felfelé 1/3-1/2-2/3 fényértékkel, én úgy vettem észre, hogy hajlamos alulexponálni, ami nem ideális zajosodás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.