Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Jabby válasza Grecky (#25448) üzenetére


Jabby
őstag

Mondjuk még 8.1-en vagyok (a P halk hangszórója és BT-->WiFi probléma miatt), de most jártam meg Bulgáriát a három betűs navival, s a 2.200 km alatt egyszer sem dobta el a GPS jelet. A Wazze viszont már nem teljesít ilyen jól.
Nem lehet, hogy a navi app-al van a probléma, s nem az A1-el?

(#25452) Grecky válasza Jabby (#25451) üzenetére


Grecky
senior tag

Sajnos maps-el is csinálja, meg GPS test progival is.
Waze meg konkrétan meg van zavarodva:

De adok még egy esélyt neki ezzel a megoldással:
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79210800&postcount=18
Most így megint jónak tűnik, hátha kibírja az augusztusi frissítésig. ;)

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25453) #56474624


#56474624
törölt tag

Valóban elég gyorsan merül mostanában a telefon. Február óta van meg, eddig nem merült ennyire.

(#25454) tomazin válasza Grecky (#25452) üzenetére


tomazin
veterán

Ez a progi azon kivul, h root kell neki, tud valamivel tobbet mint barmelyik masik gps fix?

(#25455) hzx0


hzx0
aktív tag

Merülésel kapcsolatba. Pont tegnap olvastam hogy megint a play service lett elbaxva. Az merití az aksit. 2 megoldás van. Várni a frissítést vagy felrakni a betat.

(#25456) tomazin válasza hzx0 (#25455) üzenetére


tomazin
veterán

Vagy los,azon nincs g.

(#25457) Jabby válasza Grecky (#25452) üzenetére


Jabby
őstag

Akkor tényleg csak a frissítés, vagy a P lehet a hibás, 8.1-en ilyet nem tapasztaltam, pedig kamionosként ha nem is tervező módban, de havi 11-12 ezer kilométert használom a Wazze-t cirkáló módban minden gond nélkül. Viszont ha tervezek, akkor maga az app szervere tud hibákat produkálni.

Az ilyen GPS fix appoktól nagy csodát ne várj...

[ Szerkesztve ]

(#25458) jobarat01


jobarat01
tag

Csak nekem van az, hogy roaming helyzetben nem írja ki a roaming szolgáltató nevét, csak az otthoni szolgáltatóét?
Most(legfrissebb Pie) :
kép link
Régen (Oreo rendszeren tavaly augustusban) :
kép link

Ugyanaz az egy Telekomos kártya van a készülékben

[ Szerkesztve ]

(#25459) huberpe válasza jobarat01 (#25458) üzenetére


huberpe
aktív tag

nálam sem írta ki múlt héten. pie.

(#25460) Grecky válasza tomazin (#25454) üzenetére


Grecky
senior tag

Nem hinném, hogy jobb mint a többi, egy próbát megért, viszont root jog nem kellett neki.
#25457 Jabby
Wazet most újra telepítettem, redmi note 7 (ezt tervezem utódjanak) fórumban írták, h mostanában szarakszik a waze és egy reinstall után megjavul. Kíváncsi leszek...
Így jobban belegondolva lehet h csak a waze szivatott?! 😀
Na m1, most kiderül.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25461) ovoid válasza Grecky (#25452) üzenetére


ovoid
tag

Több, GPS-t is használó progit próbálva, nekem is az a tapasztalatom,hogy használhatatlan, megbízhatatlan lett!
Mindenben igazat adok az elöttem is íróknak.
Mintha sikeresebb lenne a használata, ha nem kapcsolja be az ember előre a GPS-t, hanem csak a programból.
És nálam, random jelenik meg a felső sorban a jele, és akkor is igaz ez, ha kézzel kapcsolom be!
Pillanatnyilag úgy szar az egész ahogy van!
Érdemes itt várni a frissítésekre, egyáltalán?
Kurvára kivagyunk szolgáltatva! :W
Az akkumerülési probléma, nálam még nem jött elő, szerencsére....

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25462) infectedmann


infectedmann
őstag

Sziasztok!

Tuti én vagyok béna és valamelyik lépést elrontom, de LOS 16-ra fel lehet szuszakolni úgy a Moun kernelt, hogy a root ne vesszen el és a Spectrum támogatás is megmaradjon?

(#25463) mobilizmo válasza infectedmann (#25462) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én korábban Havoc-al próbálkoztam ezzel és az jött ki, hogy mindenképpen a kernel flash-nek kell az utolsónak lennie. Különben nem volt spectrum support.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25464) infectedmann válasza mobilizmo (#25463) üzenetére


infectedmann
őstag

Igen, ez eddig tiszta, viszont kernel flash után ugrik a root :(
Vagy lehet nem az official TWRP-vel kéne ezt a műveletet elvégeznem, hanem a CosmicDan-féle verzióval?

(#25465) mobilizmo válasza infectedmann (#25464) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nagyon rég óta a CosmicDan féle verziót használom, bár szerintem nem ettől függ.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25466) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Android Auto kérdésem volna. SZüleim vettek egy új Astra K-t, és ha utaznak majd ide-oda, gondoltam jó volna, ha nem a régi Garmin navit használnák (ami mondjuk lifetime frissítésű, na de akkor sem olyan, mint egy Google/Waze szerintem), hanem ha már adott az Android Auto, akkor használnák azt. Anyámnak van MI A1 telója. Kérdésem az volna, hogy honnan, milyen apk-t telepítsek rá majd? Tudnátok egy linket dobni? Illetve hogy működik ez pontosan? Mert mintha olvastam volna, hogy kábellel első alkalommal kell összekötni, és utána működik kábel nélkül...gondolom BT-on? Viszont BT-on apám telójával párosítanám az autót, mert amúgy ő fogja használni, neki még gombos "buta telefonja" van, és elég sokat telefonál kocsiban. Úgyhogy neki hasznos lesz a BT. Csak azt nem tudom, ha a telójával összepárosítom, akkor az A1-el még menni fog BT-on a tükrözés? Vagy mehet kábellel is utána?

(#25467) tomazin válasza Gabesz87 (#25466) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem ez nem a telefonhoz tartozo kerdeskor, ugyh kis eselyt latok ra, h itt barki segiteni tudna.

(#25468) ulmikukac válasza Gabesz87 (#25466) üzenetére


ulmikukac
tag

Android autot hasznalok mar egy ideje egy 2018 skoda fabiaban eleinte A1-el most pixel 3a-val. En a play storebol tettem fel (UK) de otthon is fel lehet rakni apk mirrorbol. Csak kabellel megy, viszont abban nem vagyok biztos hogy a Garmin navi menni fog vele. Waze es gmaps megy az tuti.
ha a1 ossze van kotve a kocsival es megy az android auto akkor szerintem nem fog menni a bluetooth a buta telova, mivel az android auto fog telefonalni hivni stb. Viszont ha nem megy akkor szerintem mennie kell a sima bluetooth kihangositasnak is.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro bay

(#25469) yusukee


yusukee
aktív tag

Van augusztusi frissítés, 67.1 MB

(#25470) sutitomi


sutitomi
csendes tag

Nem tudom volt-e ez téma már, de mostanában random azt veszem észre, hogy valami bekapcsolja a bluetooth-t. Tudom hogy nem én valahogy véletlenül, hanem a háttérben valami kapcsolgatja. Előfordult ez másnál is? Ha igen, tud valami megoldást?

(#25471) huberpe válasza sutitomi (#25470) üzenetére


huberpe
aktív tag

nálam is csinálja. még nem jöttem rá miért. :)

(#25472) sutitomi


sutitomi
csendes tag

Közben nekem még gyári droiddal mindig gondom volt a bluetooth-2.4 Ghz kombó lassulással, ami egyébként a mostani frissítéssel már megoldódni látszik.

(#25473) ovoid válasza yusukee (#25469) üzenetére


ovoid
tag

Úgy néz ki, hogy az augusztusi frissítéssel a GPS "megjavult", nálam legalább is.
Hogy most milyen bugot kaptunk be, az majd ezután derül ki :) .

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25474) mekker


mekker
őstag

Sikerült enyhén betörni a kijelzőjét. Olvastam, hogy csak digitizert (üveget) nagyon nem érdemes cserélni. Bírjam ki ezt a fél/ egy évet ezzel? Félek, hogy az aftermarket kijelző a rosszabbik panelt kapja.
Tudtok tanácsot adni? HA-n valami megbízható szaki esetleg?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#25475) Grecky válasza ovoid (#25473) üzenetére


Grecky
senior tag

Nálam megint sz*r a gps, nem értem már ezt.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25476) ovoid válasza Grecky (#25475) üzenetére


ovoid
tag

Ma mentem is vele.
A waze egyszer, bekapcsolás után nem látta holdakat, de más programok ugyanakkor igen....
Újraidítva, másodjára már látta, jól működött is, a fene se érti ezt!
Lehet, hogy hardware föggő? Na persze az se lenne nagy öröm....

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25477) darvinya válasza mekker (#25474) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Én innét [link] szoktam rendelni telokhoz dolgokat, eddig nem küldtek rosszat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25478) raveinT


raveinT
tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de Az augusztusi patch ota most van eloszor olyan szinten az üzemidő nálam, mint anno oreon volt. Remélem ennél mar rosszabb sose lesz

(#25479) raveinT


raveinT
tag

Na kár volt dicsérni, most utolért engem is a GPS halál, se gmaps se waze nem talál. Újraraktam a wazet, az se oldotta meg. Az a *#*#* akármi hibatesztelő funkció se működik, hogy megnézzem a GPS-t...

(#25480) infectedmann válasza infectedmann (#25464) üzenetére


infectedmann
őstag

Nem jutottam egyről a kettőre :( Feladom. Marad a LOS "gyári" kernelje.

(#25481) rzoli


rzoli
senior tag

Sziasztok

Már egy ideje nem követem a telefon sorsát, már csak a páromnak van ilyen, ő meg szereti az állandóságot. Lassan azért eljött az ideje, hogy frissítsük a rom-ot rajta, egy januári AEX van rajta, de látom az a vonal lezárult, áprilisi az utolsó belőle talán.

Mit ajánlanátok helyette?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#25482) mekker válasza darvinya (#25477) üzenetére


mekker
őstag

Köszi, ezt megtaláltam a keresőben is. Annyi lenne vele a bajom, hogy kétféle is árulnak 22$ illetve 28$ áron. Lehet különbség? A 22$os alatt nem volt túl biztató a review.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#25483) darvinya válasza mekker (#25482) üzenetére


darvinya
titán

$22 csak kijelző, s ennél volt olyan visszajelzés, hogy kettőt rendeltek, amelyikből a nem védet hibás volt.
Ezt vevő kézhevételnél egyből jelzi, hogy nem jó a csomagolás, s 2 héten belül küldik a jót.

$28 kerettel együtt van, valakinek könnyebb ezzel felújítani.

Viszont, mint minden rendelt dolgokra igaz, hogy ellenőrizni kell beszerelés előtt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25484) Luck Dragon

Ma sikeresen összetörtem a telefont :O , igaz nem voltam aktív tagja a topic életben csak olvasgattam. De most elköszönök tőletek . Köszönöm az eddigi segítséget . :K

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25485) tomazin válasza Luck Dragon (#25484) üzenetére


tomazin
veterán

Mi lesz helyette?

(#25486) Luck Dragon válasza tomazin (#25485) üzenetére

Még fogalmam sincs. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25487) Jabby válasza Luck Dragon (#25486) üzenetére


Jabby
őstag

Esetleg egy A3? ;)

(#25488) ovoid válasza raveinT (#25479) üzenetére


ovoid
tag

Elnézést kell kérnem a sorstársaktól, mert tényleg szar a GPS, "megint"! :((
Az augusztusi frissítés után, most már többet használva, az a tapasztalat, hogy a holdakat látja (nálam 20-24db-ot is) de a térerőt egyiknél sem.
Egyszer csak van térerő, minden ok, és használható, nálam utána, menetközben, nem szakad meg....
A fene se érti ezt!
Főleg azt nem, hogy a frissítés után, miért, és hogy lehetett tokéletes?! Pedig alaposan megfingattam.
Lassan én is megunom ezt a frissítgetős szenvedést....
Ja, és nálam az iránytűje se volt jó soha! 90-180 fokot is tud tévedni, és programtól föggően, ugrál mint a fene....

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25489) Luck Dragon válasza Jabby (#25487) üzenetére

Igen, nézegettem, bár a GsmArena tesztjét elolvasása után már nem érzem azt hogy kellene. Már nem is a kijelző felbontása miatt, hanem annak minimális fényerő állítva is erőteljesen fénnyel rendelkezik. Másik a Jack kimeneti minősége. Szóval ezek apróságok de nekem ezek igen is fontosak.

Az lenne a legjobb ha ténylegesen megjelenne az A3 Pro a Mi9 CC-ből. Akkor egy rossz szavam sem lenne. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25490) Fall-N válasza Luck Dragon (#25489) üzenetére


Fall-N
veterán

Vagy ott az Android One vonalról a Motorola One Vision és a One Action

Nekem biztos nem fog kelleni az A3. Eleve OLED és notch, ami miatt nem kell. A fentebb írt Motorola One Action vagy ha kijön egy jó Nokia akkor az lesz a befutó jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#25491) #56474624


#56474624
törölt tag

Most már egész rendben van az akkuidő: kb. 12 óra alatt 2 óra 5 perc képernyőidővel, 2 SIM-kártyával, nagyrészt folyamatosan bekapcsolt wifivel 76%.

(#25492) Luck Dragon válasza Fall-N (#25490) üzenetére

Egyenlőre én ezt várom. Ha ténylegesen bejelentik és hozzánk is elérkezik akkor részemről a malacpersely nyitás azonnali lesz. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25493) darvinya válasza Luck Dragon (#25492) üzenetére


darvinya
titán

Ez egy átverés lesz, vagy Redmi Note 7 Pro-t átnevezik.
Ebben a videóban [link] A3 Pro-ról beszél, miközben RN 7 Pro van MIUI-val, amibe bekapcsolták gesztus vezérlést. :DDD

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25494) Luck Dragon válasza darvinya (#25493) üzenetére

Pedig de jó lenne egy A3 Pro egy CC9 specifikációval (sóhaj) :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25495) Fall-N válasza Luck Dragon (#25494) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet, hogy lesz később, de valószínűleg lesz a sima A3 meg a Lite.
Nekem nem jön be az OLED így kiesik a Xiaomi.

Sajnos a bizonytalan minőség (többféle kijelző: egyik jó másik szellemképes, GPS hibák egyes telefonoknál, halk beszéd hangerő ami engem is érint) és a frissítési bakik is azt diktálják az eszemnek, hogy vegyek inkább más Android One telefont.

(#25496) TFSi


TFSi
őstag

Lite aligha, a mostani A3-tól hova lejjebb?:DDD

Nem adnám az A1-et egy ilyenért.:N

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25497) Luck Dragon válasza TFSi (#25496) üzenetére

Lássuk csak , -1GB; kisebb akkumulátor; kijelző csak HD lesz, mondjuk 1280x720. És még nem tudom még. ;] :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25498) Fall-N válasza TFSi (#25496) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sem, de ha megnézed akkor az A2 lite is rosszabb volt az A1-nél. Bizonyos téren (SoC) meg azonos.

(#25499) darvinya válasza Luck Dragon (#25497) üzenetére


darvinya
titán

Már most HD kijelzője A3-nak.
CC9 pedig inkább F1 kategória.

Azt, azért hozzá teszem, hogy egyik gyártérdek sem érdeke tökéletes készülék.
Mert miből tartja fenn magát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25500) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Nem akarom elkiabálni, de most visszatért a deep sleep a telefonomra, 14 óra 41 perc alatt 11 óra 9 percet töltött mély alvásban, ami 76%, képernyőidőm 50 perc :D (Látszik, hogy nem gyakran használom :) )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.