Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) raveinT


raveinT
tag

Készülék váltás miatt pár hete fiókba került a mi a1 - feltöltött állapotban tettem el, de értelemszerűen kikapcsolva. Ma valamit meg szerettem volna nézni rajta, és egyszerűen nem hajlandó bekapcsolni (ha töltőre dugom, akkor kiírja, hogy 80% és tölt, de úgy sem reagál a bekapcsoló gombra). Mikor elraktam, még hibátlanul működött... Van esetleg tippetek, hogy mi lehet a gond :F

(#26852) Adamis válasza raveinT (#26851) üzenetére


Adamis
őstag

Mennyire nyomod hosszan? Semmi reakció? Nem zizzen?

Amúgy nekem hasonló esetem volt egy Samsung S5230-cal (nem röhög).. Működött, váltottam, később elővettem, meg se nyikkant. Szerintem ez ilyen bosszú-halál. Leváltottál? Akkor én sem működöm tovább... :DDD

Komolyra fordítva a szót: érdemes nagyon hosszan megnyomni, vagy esetleg a Hangerő fel/le + bekapcs kombinációkat kipróbálni. Ha úgy magához tér, ismét hosszan nyomni a bekapcs gombot és hosszan nyomni most csak azt.

(#26853) raveinT válasza Adamis (#26852) üzenetére


raveinT
tag

Köszi, végül a hosszas nyomás megoldotta! De érdekes, mert eddig nem volt szükség rá, hogy ilyen hosszan nyomjam, lehet tényleg "megsértődött" :N

(#26854) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok,

Reggelre úgy várt a drága kis telefonom, hogy a legalsó sávnál megjelent a google kereső. Számomra a lehető legrosszabb helyen van, ugyanis a ~10év alatt megszokott ikonjaim vannak ott melyeket vakon is megtaláltam. Van bármi megoldás az eltüntetésére?

Tudom, hogy ez nem egy világvége probléma, de maradi vagyok :)

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#26855) mobilizmo válasza fkenny (#26854) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az úgy várt az azért elég érdekes megfogalmazás, mert ilyen gyakorlatilag nincs. Mert ha a ROM frissülne, azt is csak az engedélyeddel tenné, de erre a készülékre már régen nincs gyári ROM (feltételezem arról van szó). Ami szóba jöhet, hogy te vagy launcher-t, vagy ROM-ot cseréltél. Mindkét esetben először érdemes a launcher beállításainál keresgélni, a jobbaknál el lehet távolítani az alapértelmezetten kirakott kereső sávot. Ha nem lehet akkor másik launcher-t kell telepítened, kb. mindenki a Nova-t fogja ajánlani, az ingyenes változata is tökéletes.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26856) fkenny válasza mobilizmo (#26855) üzenetére


fkenny
senior tag

Hiszed vagy sem, 2014-óta nem buzerálom a telefonjaim mert működnek. Ezen is a gyári rendszer van gyári launcher-el. Rendszer frissítés nem jött (olyan ami bármit kérdez) de ha app jön az automatikusan frissül (pl. a google szolgáltatásoké.)

Nincs a megfogalmazással semmi. Tegnap este lefekvéskor nem volt ott, reggel felkeléskor már igen. Így helyes véleményem szerint az úgy várt megfogalmazás :)

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#26857) mobilizmo válasza fkenny (#26856) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor nem gyári ROM launcher-e van telepítve. Probléma a launcher beállításaiban keresendő.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26858) fkenny válasza mobilizmo (#26857) üzenetére


fkenny
senior tag

Mond meg mivel tudom ellenőrizni/bizonyítani hogy gyári van fent és megteszem...

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#26859) mobilizmo válasza fkenny (#26858) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én pont azt mondom, hogy nem az van fent (valószínűleg), mert ennél a régi telefonnál az nem fog frissülni, ráadásul nem "magától".

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26860) fkenny válasza mobilizmo (#26859) üzenetére


fkenny
senior tag

Az, hogy azt mondod, az nem jelenti, hogy úgy is van. Én örömmel bizonyítom neked, a kérdés továbbra is miként tudom megtenni.

Úgy látom nem lehet veled zöld ágra vergődni. Gyári van fent. Tudod mi a vicces? Megkérdeztem az egyik kollégám akinek szintén ilyen készüléke van. Neki pár napja van ott, hasonlóan a "semmiből" mint nekem. Azért ha nálad is megjelenne gyári rendszer (android 9) és launcher esetén azért nyugodtan írd ki, hogy lássák mások is. Nem Vér István vagyok, az hogy nem babrálom éjjel nappal az nem azt jelenti, hogy teljesen fogalmatlan vagyok a témával kapcsolatban. Azért kértem segítséget/tanácsot, ha más is futott már ebbe akkor ne kelljen 30-40percet a menüben turkálni (már ha ki lehet kapcsolni ugye) mire eredményre jutok. Ilyenekért (is) lenne ugye a fórum, hogy segítünk egymásnak...

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#26861) benjoe1 válasza fkenny (#26860) üzenetére


benjoe1
aktív tag

No offense, de ennyi idő alatt már rég megnézhetted volna a beállításokban, hogy kikapcsolható-e. Ha nem lehet, én is ajánlom a Nova-t, hosszú évek óta használom. :K

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#26862) fkenny válasza benjoe1 (#26861) üzenetére


fkenny
senior tag

A háttérben közben kutakodtam, de fixnek tűnik. [link] Majd lehet teszek egy próbát ezzel a Nova Laucher-el Köszönöm mindkettőtöknek.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#26863) mobilizmo válasza fkenny (#26862) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nézd, szerintem elég jól leírtam, hol kellene körül nézned. Egyébként még a gyári ROM-al együtt települő launcher-nek is van nyoma a telepített alkalmazások között (célszerű rögtön az alapértelmezett alkalmazások között nézni) és van hozzá beállítások is, ahol szokott lenni info is.
Nézd meg azt is a Play Áruházban, hogy frissült-e. Ha igen, akkor ez az oka. Én minden telefonnál letiltom az automatikus frissítést. Például az ilyen félreértéseket is el lehet ezzel a beállítással kerülni.
A "hegyi beszédről" meg annyit, hogy próbálok tanácsot adni, tanítani, nem hiszem hogy ezért nem lehetne velem zöld ágra vergődni.
Ja és én sem babrálom éjjel-nappal, valamint ha valaki mégis attól még lehet teljesen fogalmatlan (van a fórumon erre rengeteg példa :))

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26864) Jabby válasza fkenny (#26862) üzenetére


Jabby
őstag

Én csak azt nem értem, hogy eddig miért nem volt ott a G keresősávja, ha nem használtál semmilyen Launchert?

(#26865) fkenny válasza Jabby (#26864) üzenetére


fkenny
senior tag

Volt eddig is, csak fent és mozgatható volt. Mostantól lent található és nem mozgatható. Külföldi fórumokban megtaláltam hogy, ez fixen benne lesz a gyári launcher-ben. Akinél be van kapcsolva a google szolgáltatások frissítése a Play áruházban előbb utóbb megkapja. (Persze ha más launcher-t használ valaki a gyári helyett akkor lehet nem lesz feltűnő.)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#26866) Jabby válasza fkenny (#26865) üzenetére


Jabby
őstag

OK, értem...
Mikor anno megvettem az A1-et (8.1), akkor mozgatható volt, de törölni nem lehetett, ezért én két nap után átálltam a Nova Launcherre.

(#26867) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Az mitol lehet h rom flashelesnel Error 1 hibat dob a Twrp? Majdnem minden romnal csinalja. Giovix fele twrp.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26868) mobilizmo válasza Nerazim (#26867) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nézd meg rendesen, az Error 1 előtt/után nem ír valami egyebet is?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26869) Nerazim válasza mobilizmo (#26868) üzenetére


Nerazim
őstag

No mar mindegy nem tudom ujra reprodukalni a hibat. Annyit csinaltam, hogy wipe utan a twrp felrakasaval kezdtem nem a rommal aztan reboot recovery es utan kezdtem a rom flash el, igy most nem csinalta.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26870) mobilizmo válasza Nerazim (#26869) üzenetére


mobilizmo
addikt

Wipe után miért kell újra "felrakni" a twrp-t? A /system, /cache és /data wipe nme törli a twrp-t. Egyébként a twrp-t nem is kell telepíteni ha nem akarod, létezik hotboot változata is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26871) Nerazim válasza mobilizmo (#26870) üzenetére


Nerazim
őstag

Majd az osszes rom flashelesnel igy irjak az xda -n, hogy ujra fel kell rakni rom utan twrp-t. En szeretem ha allandoan van fent egy twrp ha beut a gebax, ha jol tudom a hotboothoz pc is kell.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26872) mobilizmo válasza Nerazim (#26871) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bocs, de te azt írtad wipe után, az nem a ROM felrakása után. A ROM flash azért törli a twrp-t, mert manapság már nincs külön recovery partíció, hanem a boot része. Egyébként eredetileg CosmicDan által készített, de most már itt fejlesztett twrp tudja ezt, vagyis visszarakja magát. Én már nagyon régen ezt a változatot használom és ajánlom mindenkinek.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26873) HDR123


HDR123
tag

3 év után sajnos egy óvatlan mozdulat miatt összetörott a telefon lcd-je. Még most is használnám.
Az utód egy Mi A3 lett. Nem bántam meg.

(#26874) Nerazim válasza mobilizmo (#26872) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen ezek szerint ezzel nem voltam tisztában, azt hittem a wipe az mindent gyalul és lehet inkább nem akartam kockáztatni, hogy ha mégse marad meg a twrp akkor gépre kell dugni ami nálam külön procedúra és ezért vagyok elővigyázatos és inkább mindig felrakom a twrp-t. Egyébként én is a Giovix félét használom szerintem is egyik, ha nem a legjobb twrp. Próbáltam a Skyhawk -ot is, de annál nálam kernel cserénél hibát dobott mindig ezért visszatértem erre.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26875) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
A gyári gmail kliens lassú, 1 perc elteltével jönnek meg az emailek, és nem is mindig jelzi.
Tudnátok ajánlani egy jó email klienst, ami a gmail leveleit jól jelzi?

(#26876) bepken válasza tpeter77 (#26875) üzenetére


bepken
veterán

azóta csinálta ezt nálam újra, hogy változott a gmail ikonja (színes ikon). store adatlapon nyomtam egy törlést, ami gyakorlatilag ezt a frissítést törölte. visszaállt a régebbi piros gmail ikon. azóta újra működik :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26877) violino


violino
csendes tag

Üdv!
Nekem is betojt a GPS a telefonomon.
Ahogy olvasgattam a topicot, ez ennek a készüléknek a gyengéje.
Egy újra telepítés segíthetne ezen a problémán?

(#26878) Helios válasza violino (#26877) üzenetére


Helios
csendes tag

Ha a gyári android marad rajta, akkor nem segít.

(#26879) violino válasza Helios (#26878) üzenetére


violino
csendes tag

Üdv!
Mit és hogyan kellene tenni, mi helyettesíti a gyári programot, hogy használható legyen a GPS is?

(#26880) Helios válasza violino (#26879) üzenetére


Helios
csendes tag

Nekem a pixeleperince 10(Plus Edition) ROM került fel. Nem mondom, hogy nem láttam már jobb GPS-t telefonban (pl. tartalék Huawei telefonom lakásban is talál jelet, az A1 továbbra sem), de elmúlt a szenvedés: autóban, szabadban (erdőben is) időjárástól függetlenül pár másodperc alatt talál jelet, amit stabilan tart is. (Track logokon sem ugrál annyira az útvonal, mint előtte.)

https://download.pixelexperience.org/tissot

(#26881) violino válasza Helios (#26880) üzenetére


violino
csendes tag

Hú, nagyon köszönöm!
Az előző telefonomon csináltam- LG - újra telepítést egy párszor,de ezen nem igazán tudok elmenni.
Nagyon megköszönném, ha leírnád a "szamárvezetést" lépésrő-lépésre, mert nem szeretnék levélnehezéket csinálni a telefonból.

(#26882) mobilizmo válasza violino (#26881) üzenetére


mobilizmo
addikt

Téma összefoglalóban szépen le van írva, innen kezd el:
Minimal ADB, Fastboot és ADB driver telepítése

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26883) violino válasza mobilizmo (#26882) üzenetére


violino
csendes tag

Köszönöm!
Ez angol szöveg?

[ Szerkesztve ]

(#26884) bepken válasza violino (#26883) üzenetére


bepken
veterán

mármint a lap tetején lenyitható összefoglaló? nem, az magyarul van :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26885) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Anyám panaszkodik, hogy a telója állandóan adatforgalmat használ, és jött is már SMS, hogy felhasználta az adatforgalma X %-át. Sajna ők messze, vidéken vannak, nem tudom megnézni, mi a helyzet, anyám meg nem egy tech guru, sajna el sem tudja mondani rendesen, hogy mi a gond, meg mit ír ki, szóval csak találgatok. Viszont wifin kéne legyen. Konyha fölött van az emeleten a szobában a router, csatlakozva is van rá, azt mondtam, hogy nézze meg. Esetleg lehet, hogy gyenge a jel, és átáll mobilnetre, nem tudom. De hát nem volt semmi változás mostanság, és régen nem volt ilyen gondja. Esetleg van valami beállítás a telón, amit csekkolni lehet? Nem tudom TeamViewer van-e telóra, arra is rá lehet-e kapcsolódni úgy, mint más gépre, de ez az ötletem támadt, hogy megnézem, ha lehetséges így.

(#26886) pcnet válasza Gabesz87 (#26885) üzenetére


pcnet
addikt

Szia!

Egyelőre kapcsoltasd ki vele a mobil adatforgalmat. TW van androidra is, igen. Csak ugye ha nincs wifin, csak mobilneten tudsz rákapcsolódni, ami meg megintcsak zabálja a netet. Esetleg közelben nincs rokon aki rá tudna nézni?

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#26887) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Lányom az A1-ét már szinte nem is lehet tölteni, mert valószínűleg kicsit kikopott az aljzat. Próbáltam a töltő végével játszani. Pár napig működött, de megint alig tölti telóját. Érezni, hogy a töltő vége kicsit lötyög az aljzatban. Ezt ennél vajon lehet javítani? Az a baj, hogy helyben nem hiszem, hogy van olyan telefonos, aki meg tudná csinálni. Jó lesz, ha vehetünk neki másik telót...

(#26888) bepken válasza SkyLine3000 (#26887) üzenetére


bepken
veterán

fújd ki kompresszorral vagy piszkáld ki a koszt valami vékony cuccal (én fogpiszkálót vágtam hosszában ketté és azzal piszkáltam ki)

berendeltem korábban a csere aljzatot, de felesleges volt, mert nem azzal volt a baj. csak a sok szösztől nem ment be teljesen :) szerintem Nálatok is ez lesz.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26889) P41N válasza SkyLine3000 (#26887) üzenetére


P41N
senior tag

Ahogy néztem kétféleképpen lehet javítani. Csak magát a portot cserélik ki, vagy az egész panelt. Az első nyilván nehezebb, viszont a másodikat bárki meg tudja csinálni. Legolcsóbban 2000Ft-ért láttam az egész panelt, határ meg a csillagos ég.

Na ja, a koszra mondjuk nem gondoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26890) SkyLine3000 válasza bepken (#26888) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ezeken már túl vagyok. Az volt az első, hogy kifújattam levegővel, meg még kontaktspay-t is bevetettem. De ugyanúgy nem tölti, vagy csak akkor, amikor épp érintkezik fél mp-re.

[ Szerkesztve ]

(#26891) bepken válasza SkyLine3000 (#26890) üzenetére


bepken
veterán

csak írtad, hogy lötyög a csatlakozó az aljzatban. ez arra utal, hogy nincs teljesen bedugva. (kicsi az esélye, de talán annyira összetömörült a szösz a végében, hogy fújkálással már nem jön ki) - persze, ha ez sehogy sem segít, akkor sajnos csak az aljzat csere marad :/

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26892) SkyLine3000 válasza bepken (#26891) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hidd el, rendesen be van az dugva. :) ki is van pucolva az aljzat.
Inkább az érdekelne, ha cserélni kell, mennyibe fáj a csere? Ha forrasztani nem kell, akkor én is megcsinálom.

(#26893) bepken válasza SkyLine3000 (#26892) üzenetére


bepken
veterán

én ezt rendeltem anno: [link] - de végül említett ok miatt nem tettem bele. megmarad szükség esetére :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26894) SkyLine3000 válasza bepken (#26893) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Most ismét kifujattam elég rendesen az aljzatot, de ugyanaz. Csak akkor veszi a töltést, ha izomból tolom befele a dugót. Mihelyst elengedem, már nem is tölt.
Lehet, veszünk neki vmi másik telót. Aztán rendelek egy ilyet, amit belinkeltél és kicserélem. Mert mire az megjön, pókjárásban elmegyek Tibetig...

(#26895) shaddy1027 válasza SkyLine3000 (#26887) üzenetére


shaddy1027
tag

Öcsémnek ugyanez jött elő anno vásárlás után 3. hónap körül, ő is próbálta kifújni, mozgatni itthon volt több féle töltőkábel is ha jól emlékszem a tronsmart vagy blitzwolf kábele szorult a legjobban azzal tudta valameddig még használni mielőtt annál is ugyanúgy előjött a hiba. Végül beküldtük wayteq-ba ahol 1,5 hét alatt megcsinálták, persze ez még 2018 március környéke volt. Garancia nélkül 10k a javítás ha jól látom, plusz a küldözgetés is pénzbe kerül. [link]

"Azt hittem, ha a megfelelő szabályokat követi az ember, akkor végül győzhet." Harold Finch

(#26896) SkyLine3000 válasza shaddy1027 (#26895) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Lehet, kap egy Huawei P Smart Z-t (4/64). 51.900 pénz. Az A1-be meg rendelek aliról alkatrészt és megoldom én. Nem fogok egy filléres alkatrész miatt 12-13ezret fizetni. A teló most lesz 2 éves. Neki mostanában jött elő a hiba.

(#26897) Clander válasza SkyLine3000 (#26896) üzenetére


Clander
tag

Ha Budapesten vagy a környékén laksz akkor ezt a szervízt jó szívvel tudom ajánlani és szerintem nem is drágák: https://xiaomiszerviz.hu/xiaomi-mi-a1-szerviz

(#26898) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Valaki használ bevált battery case-t a telefonhoz? Ez például milyen lehet? Hotspottolok vele és emiatt nézelődök a lehetőségek után. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#26899) SkyLine3000 válasza Clander (#26897) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Vettem aliról postával kb 820ft-ért (!) új panelt, amin az usb aljzat van. Ma megjött végre. Kicseréltem. Most hibátlan a teló. Tölt rendesen. :)

(#26900) Wendelke válasza SkyLine3000 (#26899) üzenetére


Wendelke
senior tag

Mekkora, mennyire nehéz meló volt cserélni? Youtube videó van róla?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.