Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Egy jelenleg már lecserélt Mi A1-es telefonom van, a bekapcsológomb elkopott, csak nagyon erős nyomásra működik. Arra gondoltam, hogy vennék új gombot hozzá, esetleg hangerőszabályzót is. Külső borítás is jól jönne, mert a hangerőgomb meg van hajolva kicsit.
Linkelni tudtok nekem ilyen alkatrészt? Gondoltam, hogy aliexpressen megrendelem majd.
Vagy felesleges vele vesződni és oldjam meg a screen lock widgettel? Tartalék telefon csak.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27002) tomazin válasza féldekás (#27001) üzenetére


tomazin
veterán

Kuldtem linket a gombra. Maga a gomb van elhajolva, vagy ami mellette van fem? Mert az nekem is ki volt hajolva, de siman visszahajtottam.

(#27003) Gyryyy válasza Dzsana (#26951) üzenetére


Gyryyy
friss újonc

Rossz frissítés eredménye. Tölts le egy másik hívás vezérlő alkalmazásra a play áruházból. Az megoldja. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gazman.beep

(#27004) Dzsana válasza Gyryyy (#27003) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszi, de már megoldotta azon linken található leírás, amit be is raktam utána ide.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#27005) Baggio04 válasza bepken (#27000) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Sikerült, szerencsére jól emlékeztem a feloldó mintára is.
Úgy tűnik az érintésérzékelés is rendbe jött, magától nem megy semerre eddig. Következő kérdés, az alábbi kép alapján mit kell vennem hozzá (képernyőüveg vagy több dolog), linket megköszönnék, aliex-ről esetleg? Nem csináltam még ilyet, de ha olcsóból megoldható, akkor kisérletezgetnék ezzel a telóval.

Baggio

(#27006) lizakattila válasza Baggio04 (#27005) üzenetére


lizakattila
senior tag

Én pár hete cseréltem komplett kijelzőt a gyerek telefonján. Innen rendeltem, kicsit lehet drágább, mint aliról, de 2 nap alatt itt volt és tökéletesen működik. A csere is megvolt kb 25 perc alatt (először csináltam ilyet, előtte megnéztem 1-2 yutube videot róla).

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#27007) Baggio04 válasza lizakattila (#27006) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Melyiket vetted hozzá?

Baggio

(#27008) lizakattila válasza Baggio04 (#27007) üzenetére


lizakattila
senior tag

Ezt választottam. Szétszedni és összerakni nem nagy dolog, kb. 10-15 csavar az egész. Az alkatrészeket meg nagyrészt egyben át lehet pakolni, nem kell szétszedni semmit.
Ami a nehézség, hogy be kell ragasztani körbe a kijelzőt. Ehhez érdemes lehet ragasztót rendelni. Bár én megoldottam az itthon talált univerzásis palmatex-szel. :D

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#27009) Baggio04 válasza lizakattila (#27008) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm!
Megrendelem és egyszer ha elkap az ihlet akkor szétszedem.
További szép napot!

Baggio

(#27010) ouzosprite válasza mankiboj (#26982) üzenetére


ouzosprite
csendes tag

Talán a Nokia készít pure Android telókat.
Nekem is időszerű lenne cserélnem az A1-em, nagyon gondolkozom, mit vegyek. :((

(#27011) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Időnként elő szoktam venni a gyerek "levetett" A1-ét. Nemrég csináltam egy gyári visszaállítást rajta. Csak azt az egyet nem értem, hogy a play áruház miért lett félig magyar, félig angol? Nem rémlik, hogy előtte ilyen lett volna... A gyerek sem panaszkodott rá, míg használta.

(#27012) g@bo


g@bo
nagyúr

urak, megér ez a készülék 50 ezret, bontatlan dobozában?

gyanús az ügy :R (aksi, gari, etc)

(#27013) haypro válasza g@bo (#27012) üzenetére


haypro
senior tag

Röviden: nem.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#27014) g@bo válasza haypro (#27013) üzenetére


g@bo
nagyúr

teljesen korrekt vélemény. nem röviden, miért? :R

(#27015) P41N válasza g@bo (#27014) üzenetére


P41N
senior tag

Ennyiért sokkal jobb Xiaomi telefont lehet venni (persze nem újonnan)

(#27016) mobilizmo válasza g@bo (#27014) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ebből a készülékből amikor utoljára gyártottak, az szerintem bőven több, mint 2 éve volt. Ha valóban bontatlan, saját dobozában, akkor annak az akksinak már lőttek, ennyi idő alatt mély merülésben van. Az hogy ennyiért használtan mennyivel jobb készülékeket lehet venni, nem tudom megítélni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27017) g@bo válasza mobilizmo (#27016) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszönöm, akkor a mély kisülés garantál, vagy esélyes.

(#27018) Csorbi válasza g@bo (#27012) üzenetére


Csorbi
addikt

Február 9-én is feltetted már ugyanezt a kérdést itt, most nekifutsz újra? :F

(#27019) tomazin válasza g@bo (#27012) üzenetére


tomazin
veterán

az utódját vettem 55kért újonnan, ami mindenben jobb.

(#27020) Ogard válasza g@bo (#27012) üzenetére


Ogard
tag

2018 márciusában vettem a most lecserélt A1-esem, 59 ezer forintba került, két év gyári garanciával.
Tökéletesen elégedett voltam vele, de három év alatt nem 9-ezer forintott kellene csökenie az árának.

(#27021) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Jó estét!
Bootloader nyitással problémába ütköztem, megcsináltam a fentiek szerint a hatos pontig, de mikor parancssort indítok nem dob ki semmit sem, ha rendszergazdaként ha csak simán akkor se talál eszközt.... Hozzáértők segítsetek, mit próbáljak meg mit csinálhatok rosszul? Első alkalom, (sim kártya nélkül csináltam a dolgokat, ha ez számít)....

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#27022) mobilizmo válasza Baggio04 (#27021) üzenetére


mobilizmo
addikt

szia,

6. Indítsd el a parancssort (Win+R majd "cmd" és OK gomb)
7. - ha ezután a parancs után látod a csatlakoztatott eszközöd akkor eddig sikerrel jártál.

Itt a 7-es pont nál kimaradt maga a parancs:
fastboot devices
erre jön vissza ha látja a készüléket valami ilyesmi
123456a78901 fastboot
a szám egyedi a mobilodé azt nem szokás kiadni (ez se valós)

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27023) P41N


P41N
senior tag

Valaki próbálta az Android 11-es Evolution X-et ? Gondolkozom azon, hogy leváltom a crDroid 7.4-et erre, hátha ebben nincsenek random fagyások.

(#27024) Baggio04 válasza mobilizmo (#27022) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Igen, beírtam azt is yt-on láttam fenn, de nem dob ki semmit... ezért vagyok tanácstalan picit... rendszergazdaként is futtattam, de ugyanúgy eredménytelenül. :(

Baggio

(#27025) mobilizmo válasza Baggio04 (#27024) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ne így csináld. Telefon legyen normál bekapcsolva, dugd össze és ekkor
adb devices
elsőre valószínűleg unauthorized lesz, mert a telefonon fel kell dobnia még az engedélyezés ablakot, ha engedélyezed és újra
adb devices
akkor már authorized lesz és ekkor
adb reboot bootloder
fastboot módba rakja és mehet a nyitás meg a többi

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27026) Baggio04 válasza mobilizmo (#27025) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Megtörtént, engedélyt megadtam s utána authorized lett, viszont oem unlockra, nem csinált semmit...vártam, s utána próbáltam párszor. Most ez van így:

Lehet hagynom kellene....

Baggio

(#27027) P41N válasza Baggio04 (#27026) üzenetére


P41N
senior tag

Eszközkezelőben hogy látja a telefont, amikor bootloader módban van ?

(#27028) Baggio04 válasza P41N (#27027) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Baggio

(#27029) P41N válasza Baggio04 (#27028) üzenetére


P41N
senior tag

Ez bizony driver hiba. Szívesen segítenék, de jelenleg nem vagyok gép közelében :F

Windows 10-en nekem is csinált amúgy ilyet, pontosan már nem tudom, hogy honnan szedtem le hozzá drivert.

[ Szerkesztve ]

(#27030) Baggio04 válasza P41N (#27029) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Szívesen fogadom a segítséget bármikor, éjszakánként bírok ránézni a fórumra, ekkor kerülök én is gépközelbe, nem sietős a dolog, mert tartalék telóról van szó. Szóval jöhet bármikor a segítség, mert itt-ott is már hiányosak a linkek meg minden, nem mai csirke, de szeretem a telót.
Üdv

Baggio

(#27031) mobilizmo válasza Baggio04 (#27030) üzenetére


mobilizmo
addikt

Probáld innen, ezek jónak tünnek. Neked most szerintem a Qualcomm nem kell, az a MiFlash-hez fontos.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27032) Baggio04 válasza mobilizmo (#27031) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Feltettem először az adb-set, megpróbáltam, nem csinálta meg ismét, utána feltettem a qualcommot is, s megint csak buktába futottam

Eszközkezelőben pedig ez:

Tényleg úgyfest, hogy hagynom kéne a fenébe...

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#27033) mobilizmo válasza Baggio04 (#27032) üzenetére


mobilizmo
addikt

Pedig ez driver probléma és az nem kellene, hogy gond legyen. Próbáld ki ezt, hátha a windows 10 nem engedi rendesen telepíteni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27034) P41N válasza Baggio04 (#27032) üzenetére


P41N
senior tag

A jó hír az, hogy nagyjából fogok tudni segíteni, a rossz hír az, hogy még rá kell jönnöm, hogy én mit tettem fel/mit csináltam. Pár hete újra raktam a Windows 10-et, így most nekem is azt csinálja mint neked.

(#27035) mobilizmo válasza Baggio04 (#27032) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mondjuk az elgondolkodtató, hogy adb-n keresztül láthatóan kezeli, megy az adb devices, adb reboot bootloader, gondolom a fastboot devices is. Az oem unlock-ot bekapcsoltad, ugye?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27036) P41N válasza Baggio04 (#27032) üzenetére


P41N
senior tag

Na, először is, én felraktam azokat a drivereket, amit mobilizmo linkelt (még a Qualcomm driver-t is), utána leszedtem xda-ról a 15 seconds ADB Installer-t, azt is felraktam. Az Egyéb eszközöknél az Android-nál manuálisan telepítettem driver-t (jobb klikk driver frissítés, driver keresése a számítógépen, listából való választás, ott kell keresni egy olyat, Android eszközök, és ha jó akkor ott lesz három féle: ADB Interface, Bootloader Interface, Composite ADB Interface). Mivel nekem fastboot módban lett csatlakoztatva a gépre a telefon, ezért a Bootloader Interface-ra nyomtam. Ezt megcsináltam, újraindítottam a gépet, és jó lett. Mondjuk nálad nem tudom miért van egyszerre mindkettő ott az Android, meg az ADB Interface :F

(#27037) Baggio04 válasza P41N (#27036) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Kezdem feladni, kiírja, hogy sikeresen települt. Végeredmény viszont ugyanaz, nem unlockol....

Baggio

(#27038) mobilizmo válasza Baggio04 (#27037) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezt fejtsd ki bővebben. Honnan veszed, hogy nem sikerült az unlock?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27039) Baggio04 válasza mobilizmo (#27038) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Csak azt irja folyamatosan, hogy waiting for any device, semmi más.
Hogy nézem meg, ha unlockolta esetleg?

Baggio

(#27040) mobilizmo válasza Baggio04 (#27039) üzenetére


mobilizmo
addikt

Előbb azt írtad, hogy sikeresen települt, akkor meg lehetne próbálni a twrp telepítést. Ha felmegy, akkor sikerült az unlock.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27041) Baggio04 válasza mobilizmo (#27040) üzenetére


Baggio04
aktív tag

A driver települt, de oem unlock után csak azt írja, hogy vár az eszközre.
Ahány videót néztem ott mindig ír még utána valamit.
Na de majd jövőhéten foglalkozom vele.
Addig is köszönöm a segítségetek!!

Baggio

(#27042) mobilizmo válasza Baggio04 (#27041) üzenetére


mobilizmo
addikt

Oké, így már értem. Ez így valóban nem jó.
És úgy csináltad, ahogy én írtam?
Tehát normál bekapcsolt állapotban adb devices, ha authorized (lehet, hogy 2x kell a parancsot elindítani, mire ez jó lesz, mert először még el kell indítania a daemon-t és utána a telefonon a felugró ablakban engedélyezni kell) akkor adb reboot bootloader és ha már fastboot módban van a telefon, akkor egy fastboot devices, ha ott is látható a telefon, akkor érdemes a fastboot oem unlock-al próbálkozni. Ha minden rendben van, akkor néhány másodperc alatt letöltődik és megtörténik a nyitás.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27043) Baggio04 válasza mobilizmo (#27042) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Igen. Megadtam az engedélyt, reboot bootloader is megvolt. Engedély megadása után látta. Lehet, hogy probléma ryzen proci? (valahol láttam, hogy szenvedés volt amd oldalon, intelnél meg ment minden elsőre..)

Baggio

(#27044) mobilizmo válasza Baggio04 (#27043) üzenetére


mobilizmo
addikt

Eddig nem hallottam ilyenről, de most rákerestem és igen. Szóval nézd meg ezt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27045) drdr


drdr
senior tag

Tudja valaki mi a helyzet a Pixel experience 11-gyel? Az utolsó március 11-i rom elég használhatatlan állapotban volt/van még és azóta nincs újabb... Vajon csinálja még valaki? Esetleges más 11-es rom ami frissül is rendszeresen és használható is? Vagy van 10-es amire security patch-ek érkeznek még?

(#27046) Helios válasza drdr (#27045) üzenetére


Helios
csendes tag

Pixelexperince-ről váltottam egy hónapja LineageOS-re 17.1-re. Ez Android 10, heti buildjei vannak, benne havonta egyszer a security patch is. (Pl. ma jött ki a legújabb verzió, a 2021.04.05-i biztonsági patchekkel.)
Belakás után kb. ugyanazt tudja, mint a Pixelexperince 10 és használhatóan stabil is (kb. 2 hetente azért összeomlik és rebootol).

(#27047) drdr válasza Helios (#27046) üzenetére


drdr
senior tag

Köszi.
Nekem a PE10 atomstabil, nem is értem mért nem updatelik ami jó, bevált, valószínűleg minimális munkával járna....

Még megvárom a pe11 újabb havi romját, ha az is használhatatlan lesz, akkor én is los17-et teszek fel....

(#27048) mobilizmo válasza drdr (#27047) üzenetére


mobilizmo
addikt

"PE10 atomstabil" ezért nem updatelik, meg azért mert ez egy erősen kifutó telefon sajnos.
Egyébként van bármi a 11-ben ami nekünk olyan nagyon kellene?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#27049) drdr válasza mobilizmo (#27048) üzenetére


drdr
senior tag

Tudom, hogy kifutó, ezért nem értem mit erőlködnek 11-gyel.... Ott a stabil PE10, minek belekezdeni egy újba ami egy bug halmaz (valószínűleg soha nem lesz már tökéletes). Ráadásul ugyanaz az ember foglalkozik mindkettővel....

Amúgy meg semmi baja a telefonnak. Ha már frissítés nem érkezik rá, legalább vissza lehetne zárni a boot loadert.

(#27050) mobilizmo válasza drdr (#27049) üzenetére


mobilizmo
addikt

Custom ROM-al nem igazán szokott működni a boot loader visszazárás. Illetve az működik, de utána a telefon, az nem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.