Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) Adamis válasza Nerazim (#26650) üzenetére


Adamis
őstag

Lineage alá flasheltem a Moun kernel v10-et, szerintem látszik, hogy mikor.. :Y

(#26652) bepken válasza Adamis (#26651) üzenetére


bepken
veterán

és azóta nem is használtad a telefont? ;]

persze én is nagyon örülnék ilyen készenléti időnek, de sajnos még nem jött meg a csere aksi (meg kicsit fosok is a cserétől :D)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26653) Nerazim válasza Adamis (#26651) üzenetére


Nerazim
őstag

Na kiváncsi leszek pár nap múlva mit mutat. Majd számolj már be légyszi róla :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26654) Adamis válasza bepken (#26652) üzenetére


Adamis
őstag

Előtte sem használtam, az a durva.. azota pedig folyamatosan szól a bt-n keresztül a zene, mert éppen füvet nyírtam.. :D

(#26655) raveinT válasza Adamis (#26651) üzenetére


raveinT
tag

Új aksi van a telefonban, vagy ennyivel jobban bírják custom rommal?

Én most gyárin kikapcsoltam az automatikus frissítést, mert végre júniusi security patch óta "jól" bírja a teló, ami azt jelenti h maxra töltés esetén durván 4-5 óra SOT mellett bírja 2 napig (este mobilnet és wifi off)...

De a screenshot alapján ez messze nem nagy szám ezek szerint (nekem mióta kijött a telefon Magyarországon azóta van meg, akksi nem volt cserélve).

(#26656) bepken válasza raveinT (#26655) üzenetére


bepken
veterán

itt inkább a kernel okozhat hasonló javulást, ez ROM független (max annyi, hogy egyik másik kernel mivel kompatibilis)

milyen governor beállításokat használsz egyébként, Adamis? valami powersave?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26657) Adamis válasza bepken (#26656) üzenetére


Adamis
őstag

Akksi nem volt cserélve, csak feltettem a Lineage OS-t, és miután nagyon merült, feltettem a Moun Kernelt. Semmihez nem nyúltam azóta, beállítások alapon, hirtelen azt sem tudom, a governor-beállítások hol vannak.. 😆 A lényeg: most jobban bírja, holnapig meglátom, hogy mit csinál este..

[ Szerkesztve ]

(#26658) Adamis


Adamis
őstag

Fél12-ig ment a HBO és a Chrome, és 7-kor keltem. Idle akksihasználat:

:C :C

(#26659) Adamis


Adamis
őstag

Több mint 6 óra képernyőidő... :Y

(#26660) judas13 válasza Adamis (#26659) üzenetére


judas13
addikt

:C nice! :)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26661) Nerazim válasza Adamis (#26659) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez nem semmi. Elso toltes volt? Masodik, harmadik utan kivancsi leszek h tartja e a 6 ora sot -ot.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26662) Adamis válasza Nerazim (#26661) üzenetére


Adamis
őstag

Első, igen. :) Ma jött amúgy egy frissítés, de nem eresztem rá, mert most tökéletes. :)

(#26663) Adamis


Adamis
őstag

A mai nap:

Most átállítottam a teljesitményt kiegyensúlyozottra hatékonyról, megnézem úgy is..

[ Szerkesztve ]

(#26664) Nerazim válasza Adamis (#26663) üzenetére


Nerazim
őstag

Meg mindig elegge meggyozo :C Ma en is felpattintottam Los 17.1 rom+ Moun kernel 10 es combot. Kivancsi leszek nalam, hogy muzsikal.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26665) drdr válasza Nerazim (#26664) üzenetére


drdr
senior tag

Los 17 most official újra? Milyen kamera alkalmazás van benne alapból? Snap camera, gcam? Slow motion megy?

(#26666) Nerazim válasza drdr (#26665) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen offici. Snap camera van fent alapból, lassított felvételre váltva nálam fekete lesz a képernyő és nem csinál semmit. Én az overwhelmer féle Gcam vision 6.2.1 használom a hozzá való xml fájlal.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26667) Adamis válasza drdr (#26665) üzenetére


Adamis
őstag

Nálam megy a slo-mo.. 720p-re át kell állítani és jó!

Gcam-ből az Arnova-félét tettrm fel.

[ Szerkesztve ]

(#26668) drdr válasza Nerazim (#26666) üzenetére


drdr
senior tag

Én most PE+ használok, alapból 8.x gcam van rajta, de ott nem működik a slow motion, zöld villogó képet produkál és elég szegényes a fényképezési módok száma is. Kipróbáltam a 6.2.1-et is, lényegesen több a beállítási lehetőség, de a slow motion ugyanígy nem jó.

Viszont én emlékszem, hogy LOS 16-on ez működött (, de aztán nem jött többé frissítés, váltani kellett, PE+ lett, mert akkor a los 17 még unofficial volt.)

(#26669) Adamis válasza drdr (#26668) üzenetére


Adamis
őstag

A PE+ romban levő gcam nagyon tetszett. Nekem nem nagyon volt vele bajom, talán egyszer fagyott ki - mondjuk akkor az egész rendszer. :DDD Viszont a képek nagyon meggyőzőek voltak vele! :K

(#26670) Adamis


Adamis
őstag

Átállítottam a teljesitményprofilt kiegyensúlyozottra, akkor így alakult az akksi:

(#26671) Nerazim válasza Adamis (#26670) üzenetére


Nerazim
őstag

Na varj. Atallitottad takarekosabbra es meg rosszabb lett az uzemido? :Y

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26672) mobilizmo válasza Nerazim (#26671) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen ez így elég fura.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26673) Adamis válasza Nerazim (#26671) üzenetére


Adamis
őstag

Nem, fordítva.. most tekertem fel ;)

(#26674) mobilizmo válasza Adamis (#26673) üzenetére


mobilizmo
addikt

Eddig Battery-n volt?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26675) Adamis válasza mobilizmo (#26674) üzenetére


Adamis
őstag

Először hatékonyság, aztán Kiegyensúlyozott

(#26676) Nerazim válasza Adamis (#26675) üzenetére


Nerazim
őstag

Abszolut nem logikus szvsz a hatekonysag elnevezes, mikozben meg visszavesz a cpu teljesitmenyebol.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26677) sutitomi


sutitomi
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a napokban észrevettem, hogy a fényérzékelő fura dolgokat csinál, levettem az automata fényerőt, de ha mégis erős fény felé tartom a telefont, ad egy ilyen világos háttérvilágítást a háttérképnek (fekete van, azért tűnt fel), meg a sötét legördülő értesítésnek is, de a fekete ikonoknak is. Találkozott valaki ilyesmivel már? Gyári rendszeren vagyok egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#26678) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Olvasgatom ezt a leírást: Port ROM MIUI 12
Ha jól értem van linkelve egy TWRP és ott kell ezt azt álltani, de nem kell treble kompatibilissé alakítani a telót hozzá?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26679) mobilizmo válasza Nerazim (#26678) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha jól látom ez egy treble ROM, szóval ha nem teszed a telefont treble kompatibilissé (gyakorlatilag átpartícionálod) akkor nem fogod tudni telepíteni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26680) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok.
Szükségem lenne egy nagyon gáz problémám megoldására. Nem találom a bejövő üzeneteknek, hogy hol tudom cserélni a csengőhangot. Biztos kibőki a szemem néha, de valamiért nincs meg. Pedig párszor már cseréltem üzenetjelző hangot.
Júliusi frissítés fel van telepítve.
Szóval ha valaki venné a fáradtságot és dobna egy screenshotot vagy csak a leírná hol is van, azt megköszönném.
Üdv

Baggio

(#26681) mobilizmo válasza Baggio04 (#26680) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem ugyan nem gyári rendszer van, de ez szerintem a gyáriban is az értesítési hangoknál van. Ha nem találod akkor sem kell nagyon keresgélni, mert a beállításokban is van kereső. Csak annyit írsz bele, hogy értesítési és megtalálja.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26682) Nerazim válasza mobilizmo (#26679) üzenetére


Nerazim
őstag

"ha nem teszed a telefont treble kompatibilissé (gyakorlatilag átpartícionálod)"
Ehh..azt akartam megúszni :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26683) raveinT válasza Adamis (#26670) üzenetére


raveinT
tag

[kép] Csak érdekességként nekem gyárin most ennyit bír (éjszakára net/wifi lekapcsolva).

Ez most kb az Oreo óta ilyen először, úgy tűnik stockon mostanra kezdi kiforrni magát a Pie

[ Szerkesztve ]

(#26684) mobilizmo válasza Nerazim (#26682) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én megcsináltam annak idején a Havoc miatt, bár mostanában megint nem treble ROM-okat csinálnak. Úgy tűnik meghalt a kezdeményezés. Kár mert pont azért jött létre, hogy a google által és a gyári vagy custom ROM fejlesztők tevékenységi területe szét legyen választva. Ezáltal megkönnyítve pl. a biztonsági javítások gyors szétszórását.
Maga a treble kompatibilissá tétel nem nagy durranás, inkább az, hogy valóban mindent le kell menteni különben végleg elvész.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26685) mobilizmo válasza raveinT (#26683) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nehogy visszaálljak gyárira.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26686) Adamis válasza raveinT (#26683) üzenetére


Adamis
őstag

Ohh

[ Szerkesztve ]

(#26687) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Hol tudom beállítani azt, hogy ha hívok valakit, akkor ha fogadja a hívást rezegjen a telefonom?
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26688) Nerazim válasza Fr@nkieWilde (#26687) üzenetére


Nerazim
őstag

Üdv!
Gyári rendszer? Esetleg a tárcsázón belül a beállításokban? Nem tudom, hogy gyárin van -e ilyen a custom romoknál sincs mindegyikben.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26689) fery02 válasza sutitomi (#26677) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Ez normális, nekem is csinálta és az utód Pocophone is ugyanúgy csinálja.

Szerintem ez a funkció nem kapcsolható ki, de szerintem nincs is vele baj.
Szokatlanul erős fényben ilyenkor sem nyúl a fényerőhöz szerintem, hanem ahogy látom csak kontrasztosabbá teszi a kijelzőt a könnyebb olvashatóság érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#26690) raveinT válasza mobilizmo (#26685) üzenetére


raveinT
tag

Igen, ezzel már tényleg csak az a baj, hogy az eddigi tapasztalatok alapján sajnos semmi nem garantálja, hogy a következő havi "patch" nem veri agyon a most épp jól eltalált beállításokat, és nem rontja vissza az üzemidőt 30-50%-al. (Vagy pl. előző havi gyári verzión sokaknál gond volt a ram managementel, a már megnyitott appokat újként töltötte be a rendszer..).

Az ilyenek miatt aztán alaposan meg kell gondolni, hogy ha végre egy hibamentes verzióra vergődik a készülék, érdemes-e frissíteni a következő "security patch" miatt (nem tudom a valóságban mekkora kockázatot jelent egyébként ha úgy döntök, hogy maradok végleg ezen a verzión - sok ismerősöm használ olyan telefont amihez legalább 2 éve fixen nincs update, mégsem hallom soha hogy ellopták volna a bankkártya adataikat stb. Ezzel kapcsolatban mi a meglátásotok?)

(#26691) mobilizmo válasza raveinT (#26690) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én se gondolom, hogy ki kell dobni azt a telefont amire már nincsenek sp-k. Viszont mivel banki műveleteket is végzek vele (2 banki appom is van rajta), mégiscsak akkor vagyok nyugodt, ha a lehető legfrisebb patch fel van telepítve.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26692) raveinT válasza mobilizmo (#26691) üzenetére


raveinT
tag

Én egyedül a simple appot használom, ami fizetéssel kapcsolatos - nem értek hozzá, de tippre az nem hiszem, hogy megborulna/kiszolgáltatott lenne, ha mostantól nem frissíteném az os-t.

(#26693) mobilizmo válasza raveinT (#26692) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem magukról az appokról szól a történet, hanem a rendszerről. Én sem értek hozzá, de simán el tudok képzelni egy súlyos, patch hiányában javítatlan biztonsági rést, amit bizonyos feltételek esetén ki tudnak használni. Mondjuk valahol felcsatlakozol egy nyílt hálózatra, amiknek a védelme köztudottan nem annyira jó és onnan észrevétlenül felkúszik egy kis app és jól elrejtőzik a telefonodon. Aztán megkeresi azokat az appokat amelyeken keresztül pénzmozgás lehetséges és szépen leloggolja a műveleteket, majd elküldi valami szerverre. Így működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26694) Fr@nkieWilde válasza Nerazim (#26688) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Jah igen, azt nem írtam, gyári android. Megnézem ott bent, kint a beállításokban kerestem eddig.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26695) fery02 válasza raveinT (#26690) üzenetére


fery02
addikt

Ez engem is érdekelne, pár hete raktam kézikeg a Pocophone-omra újabb ROM-ot, csak is szinte azért, mert zavart, hogy már 1 éves volt a legutóbbi biztonsági frissítés az előzőleg rajta lévő Global beta ROM-on, ami már nem tudott OTA frissülni.

Az alatt az 1 év alatt én sem tapasztaltam engem érő bármi féle kárt.
Nem tudom vajon a különféle banki/bankkártya adatokat tároló app-nál egyáltalán van-e olyan, hogy túl régi biztonsági frissítés esetében nem települnek/indulnak.

(#26696) Nerazim válasza fery02 (#26695) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem hiszem. Párom telóján még 6-os vagy 7 -es android van és gond nélkül használja a bank appját.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26697) sutitomi válasza fery02 (#26689) üzenetére


sutitomi
csendes tag

Valóban ez lehet tényleg, nem zavaró annyira nekem sem, csak azt hittem ez valami hiba lehet. Köszi a választ!

(#26698) fery02 válasza Nerazim (#26696) üzenetére


fery02
addikt

Na Android 6-7-en már tényleg érdekelne, hogy mennyire rizikós az ilyen app-ok használata.
Mert az lehet, hogy csak egy dolog, hogy gond nélkül használja.
Ugye a kockázat az a háttérben történik ilyen esetekben láthatatlanul.

---------------------------

@sutitomi: Szívesen! 🙂

[ Szerkesztve ]

(#26699) raveinT válasza fery02 (#26698) üzenetére


raveinT
tag

Próbáltam utánaolvasni, de kb. az összes biztonsággal kapcsolatos cikk úgy kezeli a témát, hogy ahogy nem jön több frissítés, megérett a készülék a pusztulásra... ami szerintem erős túlzás.

(#26700) Aurig@ válasza raveinT (#26699) üzenetére


Aurig@
őstag

Biztos, hogy túloznak! Feleségem telefonján is még 6-os Android van, nincs is rá újabb.
Ő is használ banki appot, ezért még nem kell kidobni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.